Najlepšie vákuové čističe pórov a pleti: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie vákuové čističe pletiSnívate o čistej a krásnej pokožke? Aj keď si mnohí z nás myslia, že skončením puberty problémy s vyrážkami a čiernymi bodkami pominú, niekedy sa nás držia ako kliešť a rozhodne nepridávajú na sebavedomí. Práve preto sme sa tentokrát vybrali vypátrať tipy na najlepšie čističe pleti a pórov, s pomocou ktorých si aj vy môžete užiť krásnu pleť bez vyrážok.

Ako vákuový čistič pórov funguje? Je čistenie zanesených čiernych bodiek a vyrážok jeho jedinou úlohou? Táto šikovná pomôcka, ktorá zastúpi aj procedúry u kozmetičky, dokáže vyčistiť zanesené póry, dokonca aj z ťažšie dostupných miest. Pre vašu pleť však môže mať aj ďalší prínos. Kvalitné vákuové čističe pleti majú totiž na hlavici aj diamantovú drť, ktorá prináša cielený a efektívny peeling, známy aj ako mikrodermabrázia. Väčšina modelov disponuje viacstupňovou intenzitou sily vákuového odsávania. Podtlaková stimulácia nielen čistí do hĺbky, zároveň aj stimuluje prekrvenie pokožky.

To najdôležitejšie o výbere vhodného vákuového čističa na pleť sa dozviete v nasledujúcom sprievodcovi. Prešli sme tiež recenzie vákuových čističov pleti a pórov a výsledkom je rebríček, v ktorom nájdete zaujímavé a obľúbené produkty. Tie patria v tejto oblasti k vyhľadávaným a nechýbajú im pozitívne hodnotenia.

Najlepšie vákuové čističe pórov a pleti podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
#1Vákuový čistič pórov Wellneo


✔️ 4 hlavice
✔️ 2 nastavenia výkonu
✔️ Bezdrôtový
✔️ Výhodná cena
[usr 5 text="true" tooltip="true"]9,90 € Čítať recenzie
#2Beurer FC41
✔️ 3 nadstavce
✔️ 5 stupňov intenzity
✔️ Nabíjací akumulátor s výbornou výdržou
✔️ Moderný dizajn
[usr 5 text="true" tooltip="true"]23 € Čítať recenzie
#3 Vigan Mammoth Lady TWO
✔️ S mikrodermálnou abráziou
✔️ 5 nadstavcov
✔️ 3 stupne intenzity
✔️ Prémiová kvalita
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]78 € Čítať recenzie
#4BeautyRelax Peelmax
✔️ 4 nadstavce
✔️ 5 stupňov intenzity
✔️ Diamantova mikrodermabrázia
✔️ Akumulátor + USB nabíjanie
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]58 € Čítať recenzie
#5Homedics MDA-100RG
✔️ Mikrodermabrázia, zjemňovanie, čistenie
✔️ Efektívny a cielený povrchový peeling pokožky
✔️ 2 diamantové hlavice
✔️ Akumulátor + stojan na nabíjanie
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]93 € Čítať recenzie
#6ProfiCare PC-PR 3025
✔️ 4 vymeniteľné nadstavce
✔️ 5 úrovní intenzity
✔️ Hĺbkové čistenie
✔️ Pre všetky typy pleti
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]26 € Čítať recenzie

Ako vybrať vákuový čistič pleti

Určite ste už aj vy vyskúšali množstvo rád, ako sa starať o pleť tak, aby bola už na prvý pohľad zdravá a bez nedokonalostí. Pokožka je častokrát odrazom nášho životného štýlu – vplýva na ňu zloženie stravy, ne/dostatok spánku, znečistenie prostredia, v ktorom sa pohybujeme, hygienické návyky, hormonálne zmeny, ale aj druh a množstvo kozmetických prípravkov. Vyrážky, akné a čierne bodky nie sú iba “výsadou” mladých dospievajúcich ľudí. Trápia mužov aj ženy bez ohľadu veku. Niektorí majú to šťastie, že ich pokožka je takmer dokonalá, iní si túto cestu musia vybojovať.

To najdôležitejšie, čo vám povie kozmetička a dermatológ – vyrážky by sa nemali vytláčať prstami. Riskujete, že do ranky si zanesiete ďalšie nečistoty, alebo si infekciu z vyrážky roznesiete aj na ďalšie miesta na pokožke. Z jedného nevinného pupáčika je razom celé súhvezdie na čele. Chcete posunúť starostlivosť o pleť na vyššiu úroveň? Potom sa poďte spoločne s nami pozrieť na to, ako pracuje vákuový čistiť pleti.

starostlivosť o pleť

Ako funguje vákuový čistič pleti?

Vákuový čistič pleti a pórov je na prvý pohľad nenápadné zariadenie, ktoré dobre padne do ruky. V tele sa ukrýva motorček, ktorý spätným ťahom vytvára podtlak. Na ústí vákuového čističa sú osadené hlavice (nadstavce) s rôzne veľkým otvorom.

⏩ Vákuový čistič využíva v základnom princípe vákuovú technológiou, pomocou ktorej čistí póry do hĺbky. 

V hlavici sa potom hromadí kožný maz aj zozbierané nečistoty a odumreté kožné bunky. Do výbavy dostala väčšina modelov niekoľko hlavíc, aby ste sa mohli dostať aj na ťažšie dostupné miesta (napríklad okolie nosa, ucho). Táto pomôcka je vhodná pre všetky typy pleti, pretože umožňuje nastaviť intenzitu sania (podtlaku) a ani na citlivej pokožke by nemala spôsobiť podráždenie.

Funkcie vákuového čističa pleti

V závislosti od výbavy a pokročilosti vákuového čističa pleti má najčastejšie nasledujúce funkcie:

 • Hĺbkovo a bezbolestne čistí póry (väčšina modelov, aj tých najlacnejších). Odstraňuje uviaznutý kožný maz, hnis a ďalšie nečistoty.
 • Vytvára efekt podobný vákuovému liftingu pleti. Podtlak stimuluje prúdenie krvi a zásobovanie kožných buniek živinami. Je prevenciou pred tvorbou vrások, vypína ochabnuté kontúry a stimuluje tvorbu kolagénu a elastínu.
 • Môže využívať metódu mikrodermabrázie (drahšie modely vybavené špeciálnymi diamantovými nadstavcami). Diamantová drť obrusuje staré kožné bunky, ktoré zároveň aj odsáva. Využíva sa na liečbu pigmentových škvŕn, jaziev a lézií po akné. Pri správnej aplikácii podporuje tvorbu nových kožných buniek.

Doležité parametre a vlastnosti

Intenzita sania

Vákuový čistič štandardne disponuje 3 – 5 stupňami intenzity sania (podtlaku). V závislosti od citlivosti daného miesta potom môžete upravovať odsávanie. Ak ide o tenšiu, podráždenú pokožku a zapálenú pokožku s množstvom ložísk, zvoľte nižší stupeň. Pevnejšia a odolnejšia pleť vydrží aj vyšší stupeň.

Spôsob napájania

Stretnúť sa môžete s napájaním na batérie (tužkové AA, mikrotužkové AAA), akumulátorovým pohonom, ale aj napájaním cez kabel. Každá možnosť má svoje pre a proti.

 • Batériové napájanie – Je prítomné v cenovo dostupnejších vákuových čističoch pleti, po ktorých siahnete najmä vtedy, ak tento spôsob čistenia pórov chcete vyskúšať. Batérie sa časom vybíjajú, preto ak sa vám takéto čistenie osvedčí, je možné, že časom sa používanie vákuového čističa na náhradných batériách predraží.
 • Akumulátor – Najobľúbenejšia voľba, ktorá vás nebude obmedzovať v pohybe, ani nemusíte mať starosti s dokupovaním batérií. Rátajte však s tým, že akumulátor vo vákuovom čističi nie je kapacitne práve veľký, preto sa aj jeho výdrž na jedno nabitie počíta v niekoľkých minútach (napr. 10 minút). Samotné čistenie pórov však dlhšie netrvá a do ďalšieho dňa sa určite stihne nabiť na plný výkon. Vyberajte Li-On akumulátory, u ktorých výkon s ubúdajúcimi percentami neklesá.
 • Napájanie zo siete – Riešenie, ktoré je pre domáce použitie na ústupe. Môže vás síce čiastočne obmedzovať v pohybe (a kábel prekážať), no za to máte po ruke pomôcku, ktorá kedykoľvek pracuje na plný výkon.

Nadstavce a príslušenstvo

Vákuové čističe pleti sa dodávajú s niekoľkými nadstavcami (hlavicami). Čím viac, o to rôznejšie miesta na tvári aj tele nimi dokážete ošetriť.

Tento prístroj na odstránenie čiernych bodiek totiž môžete používať nielen na tvár, ale aj na krk, dekolt, ramená a s asistenciou blízkej osoby aj na chrbát. Vo výbave mávajú úzky nadstavec na intenzívne čistenie horšie dostupných plôch (záhyby nosa), širší nadstavec, ktorým rýchlejšie očistíte väčšie plochy (ramená, dekolt) aj špeciálny peelingový alebo abrazívny nadstavec.

Pozn. Základom úspechu je dôkladné čistenie nadstavcov. Čistia sa prúdom vody. Ak chcete mať istotu vysokej hygieny, použite aj dezinfekčný alebo antibakteriálny prípravok (ak to manuál na používanie dovoľuje).

Indikátory a displej

Vákuový čistič pleti nie je komplikovaný na používanie. Má iba zopár tlačidiel. Jedným sa uvádza do chodu a ďalšími volíte stupen intenzity sania. Okrem toho nájdete na tele prístroja svetelné indikátory alebo displej, na ktorom vidíte napríklad zvolený stupeň a zostávajúce percentá batérie.

Ceny vákuových čističov pleti

✅ Vákuové čističe do 30 eur

Ide základné vákuové čističe pleti, ktoré sú určené predovšetkým na čistenie pórov od prebytočného a upchatého mazu. Pre nízku cenu patria aj k pomerne dobre predávaným. Vo výbave majú menej nadstavcov a sú zvyčajne napájané bežnými batériami.

✅ Vákuové čističe do 60 eur

Výborný pomer cena / výkon – aktuálne najpredávanejšie vákuové čističe pleti. Ide o šikovné akumulátorové modely s bohatšou výbavou aj dlhšou životnosťou. K dispozícii majú viac stupňov intenzity sania. Okrem čistenia pleti môžu zabezpečovať aj peeling (odstraňovanie odumretých buniek).

✅ Vákuové čističe od 60 eur

V cene od 60 eur už nájdete lepšie vybavené poloprofesionálne vákuové čističe pleti, ktoré majú potenciál svojím účinkom výrazne zlepšiť stav pokožky. Zabezpečujú čistenie, mikrodermabráziu aj vákuový lifting. Vhodné sú nielen pre problematickú a aknóznu pleť, zaujať môžu aj ľudí so zrelšou pleťou a sklonom k predčasným vráskam a ochabnutiu.

Najlepšie značky vákuových čističov pleti

Ponuka vákuových čističov pleti pre domáce použitie je primerane široká. Dá sa v nej rýchlo zorientovať a vybrať si prístroj v rámci svojho cenového rozpočtu. V nasledujúcom zozname nájdete značky, ktoré priniesli na trh zaujímavé modely.

 • Wellneo – Čistič pórov Wellneo patrí k vyhľadávaným produktom. Prispieva k tomu aj jeho nízka cena. Ak natrafíte na akciovú ponuku, môžete ho kúpiť za štvrtinovú cenu (miesto 40 eur iba 10 eur).
 • Beurer – Za dobrú cenu môžete získať aj vákuový čistič zn. Beurer. Táto nemecká značka má dobré meno v osobných kozmetických a zdravotných pomôckach.
 • Vigan Mammoth – Rýdzo česká značka Vigan má v ponuke vákuové čističe vyššej triedy so zaujímavými funkciami a širším využitím.
 • BeautyRelax – Kombinácia vákuového čistenia a tepelnej terapie. Funkcia nahrievania pleti sa postará o ľahšie otváranie pórov. Krásny dizajn.
 • Homedics – Luxusne vyzerajúci vákuový čistič Homedics splní aj náročnejšie požiadavky. Okrem čistenia pleti poskytuje aj vyhladzujúci a zjemňujúci efekt.
 • Proficare – Vákuový čistič pórov Proficare predstavuje cenovo dostupnú alternatívu s dobrými recenziami.

Najčastejšie kladené otázky – FAQ

Ako pripraviť pleť na vákuové čistenie?

Ak chcete dosiahnuť čo najlepší výsledok, pleť pred vákuovým čistením očistite od make-upu, nahrejte nad parou alebo si na tvár krátko priložte uterák namočený do teplej vody. Póry sa otvoria a tento kozmetický prístroj z nich spoľahlivo odstráni aj hlboko usadené nečistoty.

Ako často vákuový čistič pleti používať?

Odpoveď nie je jednoznačná. Záleží totiž od kvality pleti a rozsahu jej súčasných problémov. Ak vám to bude vyhovovať, môžete čistiť používať každý deň, ako súčasť svojej večernej čistiacej rutiny, ale tiež iba dva či trikrát týždenne, ako prevenciu pred upchávaním pórov.

 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
#1Vákuový čistič pórov Wellneo


✔️ 4 hlavice
✔️ 2 nastavenia výkonu
✔️ Bezdrôtový
✔️ Výhodná cena
[usr 5 text="true" tooltip="true"]9,90 € Čítať recenzie
#2Beurer FC41
✔️ 3 nadstavce
✔️ 5 stupňov intenzity
✔️ Nabíjací akumulátor s výbornou výdržou
✔️ Moderný dizajn
[usr 5 text="true" tooltip="true"]23 € Čítať recenzie
#3 Vigan Mammoth Lady TWO
✔️ S mikrodermálnou abráziou
✔️ 5 nadstavcov
✔️ 3 stupne intenzity
✔️ Prémiová kvalita
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]78 € Čítať recenzie
#4BeautyRelax Peelmax
✔️ 4 nadstavce
✔️ 5 stupňov intenzity
✔️ Diamantova mikrodermabrázia
✔️ Akumulátor + USB nabíjanie
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]58 € Čítať recenzie
#5Homedics MDA-100RG
✔️ Mikrodermabrázia, zjemňovanie, čistenie
✔️ Efektívny a cielený povrchový peeling pokožky
✔️ 2 diamantové hlavice
✔️ Akumulátor + stojan na nabíjanie
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]93 € Čítať recenzie
#6ProfiCare PC-PR 3025
✔️ 4 vymeniteľné nadstavce
✔️ 5 úrovní intenzity
✔️ Hĺbkové čistenie
✔️ Pre všetky typy pleti
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]26 € Čítať recenzie
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere nového vákuového čističa pleti. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ďalším váhajúcim nájsť ten najlepší vákuový čistič pleti a pórov z dostupnej ponuky na trhu.
Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin