Test 10 najlepších kočíkov 2019: Recenzie & Ako vybrať

Najlepšie kočíky Kočík je neodmysliteľnou súčasťou výbavy pre každé malé dieťa. Poskytuje mu pohodlie, rodičom uľahčuje starostlivosť a zjednodušuje cestovanie. Zároveň však bude pravdepodobne najvyššou investíciou a preto sú na neho kladené vysoké nároky – ako na funkčnosť, bezpečnosť a stabilitu, tak aj na dizajnové prevedenie a kvalitu použitých materiálov. Aktuálne najlepšie kočíky na trhu tieto vlastnosti určite spĺňajú.

Vybrať si ten správny kočík, ktorý bude spĺňať všetky dôležité požiadavky, je pre nastávajúcich rodičov častou náročnou úlohou. Musíte zvážiť predovšetkým vek dieťaťa a použitie kočíka. Plánujete s bábätkom dlhé prechádzky? Hľadáte kočík, ktorý je ľahko skladný a bez problémov sa zmestí sa do kufra auta? Chceli by ste kúpiť kočík, ktorý pár rokov vydrží a prispôsobí sa potrebám dieťaťa? Je pre vás dôležité, či sa zmestí do výťahu, na balkón?
Prešli sme aktuálnu ponuku najpredávanejších a najvyhľadávanejších kočíkov a prinášame vám recenzie 10 najlepších kočíkov za rok 2019, ktoré sa tešia veľkej obľúbenosti u rodičov.

Ide o kvalitné modely, ktoré preverili viaceré testy i hodnotenia spotrebiteľov. Nezamerali sme sa len na jeden typ a veľkosť, tak veríme, že si v našom rebríčku nájdete svojho favorita – či ste mamička v očakávaní, ktorá pre svoje bábätko potrebuje spoľahlivú a bezpečnú trojkombináciu, alebo rodič malého neposedného drobca, ktorý si však po dlhej prechádzke v parku rád oddýchne v praktickom a ľahkom športovom kočíku.

O tom, čo je dôležité zvážiť a aké možnosti jednotlivé typy kočíkov ponúkajú sa viac dozviete v praktickom sprievodcovi výberom v druhej polovici nášho článku.

Najlepšie kočíky na trhu podľa nás

 ProduktHodnotenieCena (od) 
Kombinované kočíky

#1Britax Go Big 2 2018
5 out of 5 stars (5 / 5)729 € Čítať recenzie
#2ABC DESIGN VIPER 4
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)558,95 € Čítať recenzie
#3Moon NUOVA CITY 2019
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)549,90 € Čítať recenzie
Športové kočíky
#1JOIE Litetrax 4
5 out of 5 stars (5 / 5)199 € Čítať recenzie
#2Britax B-Motion 4 plus
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)319,90 € Čítať recenzie
#3ABC Design Sport Mint
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)230,95 € Čítať recenzie
Golfové kočíky
#1iCoo Sport Pace
5 out of 5 stars (5 / 5)279 € Čítať recenzie
#2Peg-Pérego Golf PLIKO MINI Classico
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)164 € Čítať recenzie
Kočíky pre dvojičky
#1Baby Jogger Sport City Select Lux Slate 2017
5 out of 5 stars (5 / 5)829 € Čítať recenzie
#2Britax B-Agile Double
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)365 € Čítať recenzie
Recenzie TOP 10 kočíkov

Kombinované kočíky

#1 Britax Go Big 2 2018 (od 729 €)

Maximálne pohodlie pre vaše dieťa i pre vás prináša jeden z najkvalitnejších kočíkov a víťaz zahraničných testov


 Recenzia Britax Go Big 2 2018  Kombinovaný kočík Britax Go Big 2 2018 je určený pre deti od narodenia do veku troch rokov (max. 17 kg) a sú v ňom ukryté všetky štandardy moderných kočíkov – je možné nastaviť rôzne polohy nôh i opierky chrbta, je otočný do smeru i protismeru jazdy, má slnečnú clonu, ktorá je súčasťou striešky a chráni dieťa pred slnečným žiarením.

Zaujala nás jeho výbava – okrem stabilného podvozku a prepracovanej športovej časti, máte k dispozícii aj hlbokú vaničku, mäkkú vaničku – tzv. vložnú tašku (výbava sa rôzni v závislosti od ceny setu a ponuky e-shopov). Bábätko potrebuje aj bezpečnú autosedačku. Preto je možné, ktorékoľvek vajíčko-autosedačku značky Römer zapojiť do tejto konštrukcie. Kočík sa veľmi prakticky prispôsobuje potrebám vášho rastúceho dieťatka a v žiadnej časti “nepokrivkáva”.

Patentovaný systém skladania ušetrí váš čas, zjednodušuje manipuláciu a chráni textílie pred poškodením. Stačí pár jednoduchých pohybov a celý kočík je zložený do kompaktných rozmerov pripravený na prevoz autom alebo uskladnenie.

Pruženie kočíka sa prispôsobuje váhe dieťaťa a zaručuje vysoké pohodlie v rôznom teréne, aj pri prechode prekážkami. Kolesá vás nezradia – predné s priemerom 23 cm sú z kvalitnej gumy odolnej voči prerazeniu a zadné (priemer 28 cm) sú plné penové.

Spolu s hlbokou vaničkou a detskou autosedačkou sa z neho stáva plnohodnotná trojkombinácia na jednom stabilnom a odolnom podvozku. Priestranná vanička je vďaka špeciálnym uchytávacím konzolám umiestnená vyššie, teda bližšie k vám, čo oceníte hlavne v náročnom období po pôrode.

Kľúčové parametre: Typ kočíka – dvojkombinácia/športový kočík (podľa e-shopu) | Hmotnosť kočíka – 14 kg| Max. váha dieťaťa – 17 kg | Vekové určenie – 0-36 mesiacov| Nastaviteľná výška rukoväte – áno | Polohovateľnosť – áno

Video

Čo sa nám páči

 • Jednoduché zloženie bez nutnosti oddelenia sedacej časti od podvozku
 • Kompatibilita s detskými autosedačkami Römer
 • Špeciálna vložná taška na prenos bábätka
 • Kolesá odolné voči prerazeniu
 • Užitočný a šikovný v meste aj teréne
 • Víťaz prestížneho testu kočíkov – Stiftung Warentest (03/2017)
 • Extra veľký nákupný vozík – až na 10 kg nákupu

Čo sa nám nepáči

NAŠE HODNOTENIE: 5 out of 5 stars (5 / 5)CENA: od 729 €
Prejsť do obchodu

#2 ABC DESIGN VIPER 4 (od 558,95 €)

Kvalitný univerzálny kočík. Výborný pomer cena / prevedenie


 Recenzia ABC DESIGN VIPER 4  Kočík ABC Design Viper 4 je na trhu novinkou, no jeho priameho predchodcu jeho majitelia označujú jedným krátkym prívlastkom – tank. Dostane sa totiž všade a jeho robustná konštrukcia a celková váha 16 kg z neho robia stabilný a odolný kočík, na ktorý sa môžete spoľahnúť. Kočík je určený pre deti narodenia do troch rokov, resp. do váhy 15 kg.

Korba Viper (vanička) so svojim extra mäkkým polstrovaním a optimálnou cirkuláciou vzduchu zabezpečuje pre vaše bábätko veľmi príjemné prostredie na oddych. Športová časť spolu s podvozkom ponúka plný komfort ako dieťaťu, tak aj rodičom – je polohovateľná, otočiteľná, jednoducho skladná spolu s podvozkom, madlo aj rukoväť kočíka sú prispôsobiteľné a navyše – model je skutočne vo veľmi peknom vizuálovom prevedení. Kovovú konštrukciu efektne dopĺňajú hnedé koženkové detaily a poťahy sú v príjemných zemitých alebo sivo-šedých odtieňoch.

Aktuálne sa tento model predáva v akciovom sete spolu s autosedačkou, adaptérom a nánožníkom zadarmo – i preto odporúčame, aby ste si tento model dôkladne prezreli. Autosedačka skupiny 0+ Hazel je navrhnutá tak, aby poskytla bábätku maximálne bezpečie a ochranu na ceste.

Za vašu pozornosť isto stojí aj model ABC Design Condor 4, ktorý ponúka vysokú kvalitu, moderné prevedenie a rovnako ako Viper 4 aj plnú výbavu na prvé 3 roky života vášho drobca. V teste kočíkov získal 2.miesto (Stiftung Warentest 03/2017).

Kľúčové parametre: Typ kočíka – trojkombinácia | Hmotnosť kočíka – cca 16 kg| Max. váha dieťaťa – 15 kg | Vekové určenie – 0-36 mesiacov| Nastaviteľná výška rukoväte –  áno | Polohovateľnosť – áno

Čo sa nám páči

 • Výborná nemecká kvalita
 • Doporučovaný mamičkami na fórach
 • Praktický cestovný systém + vhodný do terénu
 • Vysoká kompatibilita z množstvom modelov aj iných značiek
 • Výhodný akciový set – autosedačka a nánožník zadarmo – super cena
 • Jednoduchá údržba

Čo sa nám nepáči

 • Vyššia hmotnosť
 • Sklápanie striešky na korbe dvomi rukami
NAŠE HODNOTENIE: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)CENA: od 558,95 €
Prejsť do obchodu

#3 Moon NUOVA CITY 2019 (od 549,90 €)

Dizajnovo zaujímavá dvojkombinácia s kvalitnými textíliami


 Recenzia Moon NUOVA CITY 2019  Recenzie kombinovaných kočíkov doplníme o krásnu elegantnú a praktickú dvojkombináciu, ktorej sa isto poteší každá budúca mamička. Kočík Moon NUOVA City 2019 vás zaujme prevedením textílií – jemný vzor “rybia kosť”, príjemné moderné farby, všetko zladené tón v tóne a navyše striešky majú UPF 50+ slnečnú ochranu. Kočík vyzerá už na pohľad veľmi kvalitne a nadčasovo.

Jedná sa o dvojkombináciu hlbokej vaničky a športovej časti, vhodnú od narodenia do 3 rokov veku dieťaťa. Obe sú dôkladne prepracované, na hlbokej vaničke je efektný hliníkový rám, no okrem dizajnu mysleli výrobcovia hlavne na pohodlie dieťaťa – polohovateľná je opierka chrbta i nôh, máte možnosť osadenia do smeru i protismeru jazdy. Výšku rukoväte možno nastaviť od 84 – 112 cm.

Oceňujeme veľké rozopínateľné striešky so širokými ventilačnými sieťkami. Kolesá tohto kočíka sú bezúdržbové. Sú totiž plné penové a vďaka veľkému priemeru (zadné až 30 cm) zvládnu nielen podmienky mesta, ale aj menší terén.

Kľúčové parametre: Typ kočíka – dvojkombinácia | Hmotnosť kočíka – cca 14 kg| Max. váha dieťaťa – 15 kg | Vekové určenie –  0-36 mesiacov| Nastaviteľná výška rukoväte – áno | Polohovateľnosť – áno

Čo sa nám páči

 • Elegantný prepracovaný dizajn a kvalitné látky
 • Ľahký a stabilný
 • Priestranný nákupný košík
 • Bezúdržbové kolesá
 • Adaptér na viacero typov autosedačiek v cene (Maxi-Cosi, Cybex, Kiddy, Recaro, Be Safe, HTS)

Čo sa nám nepáči

 • Menej odpružený
NAŠE HODNOTENIE: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)CENA: od 549,90 €
Prejsť do obchodu

Pre viac tipov pozrite aj : Najlepšie kombinované kočíky

Športové kočíky

#1 JOIE Litetrax 4 (od 199 €)

Najkvalitnejší športový kočík. Víťaz nemeckého testu Stiftung Warentest (04/2018)


 Recenzia JOIE Litetrax 4  Minulý rok v teste kočíkov v Nemecku najlepšie obstál u nás zatiaľ menej známy kočík Joie Litetrax 4. Tento športový štýlový kočík ide jednoznačne s dobou a vyniká kvalitou materiálov, premyslenou konštrukciou, odolnými materiálmi a dobrou životnosťou. A to predsa od pravidelne používaného športového kočíka chceme. Však?

Veľmi kladne bol hodnotený pomer ceny a kvality. Za relatívne priaznivú cenu (voči konkurencii) získate kočík s pohodlnou sedacou časťou, praktickým polohovaním chrbta i nôh a tiež aj dobre padnúcou a rozložiteľnou strieškou. Ponúka jednoručné skladanie, ovládanie je v strede sedáku. Stačí zatiahnuť a behom sekundy je kočík zložený. Po zložení nezaberá veľa miesta a navyše – samostatne stojí, takže nedôjde k zašpineniu textílií.

Za zmienku stoja aj jeho veľké a odolné kolesá – nekladie obmedzenia na použitie, poradí si s cestami v mestách, ale aj náročnejším terénom. Ak máte mäkkú vložnú “vaničku”, je možné tento kočík nastaviť tak, aby slúžil aj ako občasný hlboký kočík. Je totiž schválený na používanie od narodenia, takže ak dokúpite adaptéry a nájdete kompatibilnú autosedačku a vajíčko, môžete si vyskladať vlastnú, cenovo výhodnú trojkombináciu.

Kľúčové parametre: Typ kočíka -športový kočík | Hmotnosť kočíka – cca 10 kg| Max. váha dieťaťa – 15 kg | Vekové určenie – 0-36 mesiacov| Nastaviteľná výška rukoväte – nie| Polohovateľnosť – áno

Video

Čo sa nám páči

 • Jednoduché a veľmi funkčné prevedenie
 • Pomer cena/kvalita
 • Výborne hodnotený v zahraničí + víťaz testu
 • Skladanie jednou rukou jediným potiahnutím
 • Pohodlná sedacia časť
 • Vhodný do terénu aj do mesta

Čo sa nám nepáči

 • Výška rukoväte sa nedá regulovať, ani cez kĺb
NAŠE HODNOTENIE: 5 out of 5 stars (5 / 5)CENA: od 199 €
Prejsť do obchodu

#2 Britax B-Motion 4 plus (od 319,90 €)

Dokonalý športový kočík do obtiažneho terénu i do mesta. Víťaz testu kočíkov – dTest 05/2017


 Recenzia Britax B-Motion 4 plus  Športový kočík Britax B-Motion 4 Plus je spoľahlivým a odolným kočíkom, ktorý sa jednoducho ovláda, je stabilne vyvážený a s kvalitným zadným odpružením veľkých gumových kolies sa nezľakne žiadneho povrchu ani prekážok. Presvedčiť vás o tom môžu aj veľmi spokojné recenzie mamičiek na internete.

Pruženie kočíka možno využijete skôr, ako by ste od športového kočíka očakávali. Je totiž vybavený odnímateľným systémom Click & Go a po dokúpení autosedačky značky Römer a kompatibilnej vaničky, máte doma plnohodnotnú trojkombináciu.

Páči sa nám aj možnosť polohovania opierky chrbta do úplného ľahu a miesto vaničky môžete používať na prepravu bábätka jednoducho vložiteľnú mäkkú “vaničku” – vložnú tašku. Musíme spomenúť aj nenáročné skladanie jednou rukou a navyše – po zložení, kočík v kompaktnom tvare sám stojí, bez toho, aby sa textílie dotýkali zeme. To oceníte hlavne pri nakladaní kočíka do auta v daždivom počasí.

Kľúčové parametre: Typ kočíka – športový kočík | Hmotnosť kočíka – 11,5 kg| Max. váha dieťaťa – 20 kg (max.zaťaženie 26 kg) | Vekové určenie – 6-36 mesiacov| Nastaviteľná výška rukoväte – áno | Polohovateľnosť – áno

Čo sa nám páči

 • Odolná prispôsobiteľná konštrukcia (nastaviteľné opierky, strieška, rukoväť)
  Skladanie jednou rukou
 • Vyššia nosnosť + kvalitné odpruženie
 • Skvelé hodnotenia od mamičiek
 • Možnosť použiť podvozok aj pre vaničku a autosedačku
 • Pomer cena/kvalita

Čo sa nám nepáči

 • Jednoduchší „športový“ dizajn
NAŠE HODNOTENIE: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)CENA: od 319,90 €
Prejsť do obchodu

#3 ABC Design Sport Mint (od 230,95 €)

Overená kvalita a krásny dizajn


 Recenzia ABC Design Sport Mint  Nemecká značka ABC Design si aj na našom trhu vydobyla zaslúženú obľúbenosť a viaceré z jej modelov patria medzi najpredávanejšie kočíky. Takým adeptom je aj elegantný, no pritom športový kočík ABC Design Mint, ktorý je ako stvorený pre mladé aktívne rodinky.

Už na prvý pohľad vás zaujmú pekné farebné kombinácie a detaily, ktorými sa odlišuje od konkurencie. Koženkové madlá a rukoväte vyzerajú skutočne efektne. Sedacia aj chrbtová časť kočíka je pohodlná. V niekoľkých stupňoch je možné polohovať opierku chrbta i nôh.

Integrované odpruženie kolies je zárukou pohodlnej jazdy po rôznych povrchoch. Na komforte navyše pridáva veľká skladacia strieška a vodeodolné materiály. Kočík je veľmi ľahký – iba 8,5 kg, vybavený veľkými pevnými kolesami a rukoväť je možné v pár stupňoch ohýbať, takže sa pre riadenie dá prispôsobiť vašej výške.

Kľúčové parametre: Typ kočíka – športový kočík | Hmotnosť kočíka – 8,5 kg| Max. váha dieťaťa – 15 kg | Vekové určenie – 6-36 mesiacov| Nastaviteľná výška rukoväte – áno | Polohovateľnosť – áno

Čo sa nám páči

 • Priaznivá cena + elegantné prevedenie
 • Výborne ovládateľný
 • Skladný jednou rukou za pár sekúnd
 • Nízka hmotnosť
 • Vhodný pre vyšších dospelých (aj nad 180 cm)
 • Test kočíkov – 3.miesto Stiftung Warentest 04/2018

Čo sa nám nepáči

 • Základná cena je bez výbavy – chýba nánožník, pláštenka, držiak na poháre
NAŠE HODNOTENIE: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)CENA: od 230,95 €
Prejsť do obchodu

Pre viac tipov pozrite: Najlepšie športové kočíky

Golfové kočíky

#1 iCoo Sport Pace (od 279 €)

Jeden z najlepších golfových kočíkov


 Recenzia iCoo Sport Pace  Golfky iCoo Sport Pace 2018 nás upútali už na prvý pohľad. Majú krásne metalickú konštrukciu a nádherné odtiene na textíliách. Okrem toho získali v nemeckom teste Stiftung Warentest 2. miesto (04/2018), kde v konkurencii porazili aj omnoho zvučnejšie mená.

Páčia sa nám ergonomicky tvarované rukoväte a dobré rozloženie hmotnosti pri manévrovaní.
Tento kočík je vzhľadom k menšiemu priemeru kolies vhodný predovšetkým do mesta (tak ako väčšina golfových “palíc”) . Je navrhnutý tak, aby sa v ňom vaše dieťa cítilo dobre a spokojne, či už bdie alebo spí. Preto je možné opierku chrbta aj nôh regulovať úplne do roviny. Sedacia časť je priestranná, mäkká a bezpečná.

Aj keď je cena vyššia, v základnej výbave máte už všetko, čo budete potrebovať – madlo, nánožník, držiak na pohár, priestranný nákupný kôš.

Kľúčové parametre: Typ kočíka – golfový kočík | Hmotnosť kočíka – 9 kg| Max. váha dieťaťa – 15 kg | Vekové určenie – 6-36 mesiacov| Nastaviteľná výška rukoväte – nie | Polohovateľnosť – áno

Video

Čo sa nám páči

 • Priestranný a pohodlný kočík
 • Krásny dizajn a farby
 • Dobre hodnotený v testoch
 • Odpružený
 • Ergonomické rukoväte pre pohodlné riadenie
 • Solídna výbava

Čo sa nám nepáči

 • Vyššia cena
NAŠE HODNOTENIE: 5 out of 5 stars (5 / 5)CENA: od 279 €
Prejsť do obchodu

#2 Peg-Pérego Golf PLIKO MINI Classico (od 164 €)

Kvalitný a komfortný golfový kočík


 Recenzia Peg-Pérego Golf PLIKO MINI Classico  S výbornými hodnoteniami od spotrebiteľov zo zahraničia zavítal do našej recenzie kočíkov aj model Peg-Pérego Golf Pliko Mini. Výrobca ho navrhol tak, aby nekládol žiadne obmedzenia.

Pre šírku 50 cm sa spoľahlivo zmestí aj do výťahu, či do úzkych uličiek vo vlaku. Je to presne ten typ kočíka, s ktorým sa vyberiete na prechádzku, na nákup alebo aj výlet. Váži iba 5,7 kg, a i napriek nižšej váhe aj rozmerom ponúka dieťaťu veľmi príjemné pohodlie.

Je totiž polohovateľný – ako v časti chrbta (až to uhla 150°), tak aj v časti nôh a navyše príjemne polstrovaný. Na zloženie vám postačí jedna ruka. Po zložení je skutočne kompaktný, čo oceníte najmä pri prenášaní alebo cestovaní autom. Okrem toho, že je praktický, je k dispozícii v pekných moderných prevedeniach.

Kľúčové parametre: Typ kočíka – golfový kočík | Hmotnosť kočíka – 5,7 kg| Max. váha dieťaťa – 15 kg | Vekové určenie – 6-36 mesiacov| Nastaviteľná výška rukoväte – nie | Polohovateľnosť – áno

Čo sa nám páči

 • Nízka hmotnosť
 • Polohovateľný a pohodlný
 • Malé rozmery po zložení
 • Pekný dizajn

Čo sa nám nepáči

 • Nánožník nie je v cene
NAŠE HODNOTENIE: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)CENA: od 164 €
Prejsť do obchodu

Pre viac tipov pozrite: Najlepšie golfové kočíky

Súrodenecké kočíky / kočíky pre dvojičky

#1 Baby Jogger Sport City Select Lux Slate 2017 (od 829 €)

Najlepší kočík pre dvojičky, aj pre deti s malým vekovým rozdielom


 Recenzia Baby Jogger Sport City Select Lux Slate 2017  S kočíkom Baby Jogger City Select Lux 2018 získate do vašej rodiny skvelý kočík, ktorý sa hravo prispôsobuje potrebám mladej rodiny s viacerými malými deťmi.

Z kočíka pre jedno dieťa sa pomocou adaptérov a vďaka precízne premyslenej konštrukcii stane kočíkom pre dve, či dokonca tri deti. V štandardnej výbave sa nachádza pevný patentovaný podvozok a jedna športová sedacia časť. Dokúpením hlbokej vaničky, alebo autosedačky, sedáka, či klapky vzniká možnosť vytvorenia 20 praktických kombinácií.

Tento model je veľmi obľúbený najmä u rodičov dvojičiek, žiadny iný kočík v tejto cenovej relácii neponúka podobné robustné prevedenie a variabilnosť. Pre porovnanie – tento model vo výbave 2x autosedačka, 2x vanička, 2x športová sedacia časť + podvozok kúpite už od 1300-1400€. No oceníte ho aj vtedy, ak máte dve či tri deti vo veľmi malom vekovom odstupe a zoženiete si nadstavby presne také, aké potrebujete.

Zaujal nás brzdný systém, ktorý je integrovaný v nastaviteľnej rukoväti a dokážete tak plynulo kočík pribrzďovať aj pri jazde dolu kopcom. Podvozok má unikátny systém skladania a automatického blokovania proti rozloženiu. Všetky textílie na strieškach sú opatrené filtrami na absorbovanie alebo odrážanie škodlivému UV žiarenia. Nosnosť základnej športovej časti je až 20 kg a je plne polohovateľná. Ak máte veľkú rodinu, poteší vás aj veľký nákupný košík v spodnej časti.

Kľúčové parametre: Typ kočíka – športový kočík + 20 rôznych kombinácií | Hmotnosť kočíka – 13,8 kg| Max. váha dieťaťa – 20 kg | Vekové určenie – 6-36 mesiacov (uspôsobiteľný od 0+) | Nastaviteľná výška rukoväte – áno | Polohovateľnosť – áno

Video

Čo sa nám páči

 • Patentovaná konštrukcia
 • Vhodný pre viac detí
 • 20 rôznych kombinácií
 • Brzdný systém pre vysokú bezpečnosť
 • Kompaktný po zložení
 • Sedadlá sú reverzibilné

Čo sa nám nepáči

 • Vyššia cena za základné prevedenie
 • Treba získať prax pri inštalácii adaptérov a sedadiel
NAŠE HODNOTENIE: 5 out of 5 stars (5 / 5)CENA: od 829 €
Prejsť do obchodu

#2 Britax B-Agile Double (od 365 €)

Kvalitný športový kočík pre dvojičky. Priaznivá cena


 Recenzia Britax B-Agile Double  Ak hľadáte kočík pre dvojičky, ktoré budú sedieť v jednej úrovni, potom dávame do pozornosti ľahký, no pritom priestranný športový kočík s dvomi sedacími časťami – Britax B-Agile Double.

Zlákať váš môže jeho priaznivá cena, ktorá v mnohých prípadoch neprevyšuje cenu kočíka pre jedno dieťa. Je určený pre deti, ktoré dokážu samostatne sedieť až do hmotnosti 15 kg. Celková nosnosť kočíka (2 deti, obsah spodného košíka a vrecká sedačiek) je až 39 kg. I napriek tomu však tento model váži iba 13,2 kg a dokáže si s ním poradiť aj útlejšia žena. Chrbtová časť je výborne polohovateľná, strieška poskytuje nadštandardnú ochranu a výšku rukoväte môžete nastaviť od 79 – 110 cm.

Tento kočík má však aj pár mínusov – opierka nôh je pevná, vo výbave chýba madlo a nánožníky (je ich možné dokúpiť). V tejto cenovej relácií ide však naďalej o veľmi vydarený a kvalitný kočík pre dvojičky a vaše prechádzky po meste.

Kľúčové parametre: Typ kočíka -súrodenecký športový kočík | Hmotnosť kočíka – 13,2 kg| Max. váha dieťaťa – 15 kg (celková nosnosť 39 kg) | Vekové určenie – 6-36 mesiacov (uspôsobiteľný od 0+) | Nastaviteľná výška rukoväte – áno | Polohovateľnosť – áno (chrbtová časť)

Čo sa nám páči

 • Priaznivá cena
 • Nemecká kvalita
 • Ľahký hliníkový rám
 • Kvalitné textílie + jednoduchá údržba
 • Dobrá celková nosnosť

Čo sa nám nepáči

 • Opierka nôh sa nedá polohovať
 • Iba základná výbava – chýba madlo a nánožníky
NAŠE HODNOTENIE: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)CENA: od 365 €
Prejsť do obchodu

Pre viac tipov pozrite: Najlepšie kočíky pre dvojičky / súrodencov

Ako vybrať kočík?

Pravdepodobne ste už prešli množstvo e-shopov, videli veľa modelov kočíkov a máte svojich favoritov. No stačí jedna diskusia o kočíkoch a zrazu sa dozviete, že ten váš vybraný má predsa len nejaké muchy. Na úvod je dobré vedieť, že ideálny kočík neexistuje. Jednej mamičke bez problémov vystačí lacnejší kočík po dobu 3 – 4 rokov, iná strieda drahé kočíky každý polrok. Ako pri iných veciach, tak aj pri kočíkoch platí, že všetko záleží len od našich možností a náročnosti.

Pri výbere kočíka sú však budúci rodičia predsa len o čosi náročnejší, pretože ide o bezpečnosť a pohodlie ich drobčeka. Preto skôr, ako vám priblížime jednotlivé kategórie kočíkov a možnosti, ktoré aktuálny trh ponúka, je dôležité zodpovedať si nasledovné otázky:

 • Koľko rokov/mesiacov má vaše dieťa? Je zrejmé, že iný kočík budete kupovať pre novorodenca a iný pre dvojročné dieťa.
 • V akom prostredí bývate? Ak na dedine, budete potrebovať kočík, ktorý zvláda aj menší terén. Ak žijete v meste, vystačíte s obratným kočíkom, ktorý má menší priemer kolies
 • Akým spôsobom sa prepravujete? Veľkú pozornosť venujte tomu, ako je kočík skladný a či sa zmestí do kufra auta. Ak cestujete hromadnou dopravou, hľadajte kočík, ktorý je ľahší, jednoduchý na manipuláciu a predovšetkým – nie je príliš široký.
 • Bude vaše dieťa v kočíku spať? Potom bude pri výbere kočíka dôležitým faktorom aj polohovateľnosť a mäkkosť polstrovania.
 • Aká je vaša výška? Sledujte nastaviteľnosť výšky rukoväte. Ideálne, ak je možné ju regulovať. Potom sa kočík pohodlne ovláda mamičke s výškou 160 cm, ale aj oteckovi s výškou nad 180 cm.

Kvalitný kočík je navrhnutý tak, že dieťaťu poskytuje dostatok priestoru, nie však za cenu veľkých vonkajších rozmerov. Je ergonomický, intuitívne sa nastavuje, ťažisko je dobre vyvážené a dá sa ovládať aj jednou rukou. Nechýbajú mu bezpečnostné prvky a pri jeho výrobe mysleli na pohodlie dieťaťa i rodiča.

Základné typy kočíkov

Hlboký kočík

Hlboký kočík bol kedysi základnou a takmer jedinou výbavou každej mladej rodiny. Tvoril ho podvozok a hlboká vanička (alebo inak aj korba, korbička), ktorá ponúkala veľký priestor pre odpočinok dieťaťa vo veku od narodenia do približne 7-8 mesiacov. V súčasnosti je táto kategória kočíkov v predajnosti slabšia. Konkurujú im kočíky, ktoré môžete využívať podstatne dlhšiu dobu. K jeho hlavnej prednosti patrí výborné “pérovanie” – je odpružený, preto príjemne a mäkko dieťa ukolíše. Na druhej strane je však menej skladný a zaberá, ako v domácnosti, tak aj v aute, veľa miesta.

Kombinovaný kočík

Kombinované kočíky patria k najobľúbenejším typom a niet sa tomu čo čudovať. Základom je dobre premyslený podvozok, na ktorý môžete upevňovať vaničku a neskôr, keď dieťa už sedí, aj športový sedák (dvojkombinácia), alebo si hneď na úvod zaobstaráte trojkombináciu, ktorá obsahuje aj praktické vajíčko pre novorodencov. To sa dá používať aj ako autosedačka (preto stavte na kvalitu). Kombinovaný kočík je možné používať do 3 rokov veku dieťaťa. Pozornosť venujte najmä podvozku a kolesám, ktoré by mali byť väčšie, kvalite adaptérov, na ktoré sa napája autosedačka, vanička a sedacia časť. Odpruženie je v tomto prípade síce o niečo horšie ako pri hlbokých kočíkoch, zato skladnosť je zase lepšia. Nevýhodou je však aj o niečo vyššia hmotnosť samotného kočíka – cca 13 – 16 kg.

Športový kočík

Ak sa už vaše dieťa zaujíma o svet, sedí, chodí a je aktívnejšie, nič nepokazíte športovým kočíkom. Označenie “športový” dostal práve preto, že pre svoju konštrukciu zvládne spolu s vami výlety, dlhšie túry aj náročnejší terén. Má totiž dostatočne veľké kolesá, ktoré si s ním poradia, no na rozdiel od kombinovaného kočíka so sedacou časťou je o niečo užší. Tie najlepšie športové kočíky sa sa dajú zložiť už jednou rukou a nemusíte sedaciu časť odpájať. Okrem toho sú polohovateľné a o niečo ľahšie.

Golfový kočík

Golfky alebo aj golfové palice sú pre mnohých rodičov poslednou zástavkou pri kúpe kočíka. Dieťa síce chodí samo, ale dlhšie trasy sú pre neho ešte stále vyčerpávajúce. Ľahká, skladná “bugina” síce neponúka veľa vymožeností, ani nezvláda náročné trasy (má malý priemer kolies), na nákup, alebo na prechádzku do parku je ako stvorená. Po zložení zaberá minimum miesta, no svoj účel plní na jednotku.

Súrodenecký kočík

Ak sa vo vašej rodine majú narodiť dvojičky, alebo máte v priebehu 1-2 rokov dve malé deti, výber vhodného kočíka vám možno zamotá hlavu. Hoci ponuka súrodeneckých kočíkov či kočíkov pre dvojičky nie je taká široká, veľkú úlohu zohráva bezpečnosť a cena, ktorá je pre náročnejšiu konštrukciu vyššia. Máte hneď niekoľko možností umiestnenia vaničiek (neskôr sedacích častí) – deti budú vedľa seba, za sebou alebo nad sebou. Každá verzia má svoje plusy aj mínusy, prihliadajte predovšetkým na svoje fyzické možnosti a miesto, kde bývate (šírka dverí, schody, výťah).

Čo sledovať pri výbere?

Vekové určenie

Zvyčajne sa uvádza v mesiacoch – 0 – 36 mesiacov, 6 – 36 mesiacov. Pozor na to, aby ste dieťa, ktoré nedokáže samostatne sedieť, neumiestňovali do kočíka, ktorý nie je plne polohovateľný do ľahu. Niektoré športové kočíky je totiž možné polohovať napr. do 150° a iné až do roviny.

Nosnosť kočíka

Okrem veku je dôležité sledovať aj váhu dieťaťa. Väčšina trojročných detí váži vo veku 3 rokov približne 15 kg. Preto je nosnosť kočíkov zvyčajne do 15 kg, no nájdete aj zosilnené konštrukcie, ktoré znesú váhu 20 – 25 kg. Výrobcovia však rátali s tým, že v spodnom košíku ponesiete nákup a cez rukoväť budete mať zavesenú tašku. Preto je celková nosnosť kočíka zvyčajne ešte o 5 – 8 kg vyššia.

Hmotnosť kočíka

Hmotnosť kočíka pocítite od prvého kočíkovania a ak vám nesadne tento parameter, pravdepodobne nebudete s kočíkom spokojní. Vo všeobecnosti platí, že čím je kočík ľahší (napríklad z kvalitných odľahčených materiálov), tým je to pre vás lepšie. Kočík totiž budete dvíhať spolu s dieťaťom a nákupom, a tak sa celková hmotnosť môže vyšplhať na desiatky kilogramov.

Typ konštrukcie a skladnosť

Či už ide o kombinácie, športové alebo golfové kočíky, prevažná časť je vybavená skladacím mechanizmom, ktorý je možné bezpečne zaistiť, aby nedošlo k roztvoreniu. Pri kombináciách sa najskôr musí zložiť horná časť a podvozok následne poskladať zvlášť. Výhodou športových a golfových kočíkov je to, že sa skladajú spolu so sedacou časťou .

Priemer kolies

Čím väčší priemer kolies, tým lepšie zvládanie prekážok a nerovností na chodníkoch alebo v teréne. Kolesá s priemerom nad 20 cm si lepšie poriadia s nerovnosťami, ako menšie kolesá s priemerom cca 12 cm. Zamerajte sa aj na zloženie kolies. Tvorí ich plášť a guma? Občasne vám hrozí riziko defektu, podobne ako pri bicykloch. Ak sú plné penové, môžu neskôr, pri viac zničenej povrchovej vrstve, hrkotať a prenášať otrasy k dieťaťu.

Odpruženie

Spolu s kvalitou kolies je dôležité spomenúť aj odpruženie. Ak kočík dobre pruží (na predných aj zadných kolesách), dieťa má svoje ničím nerušené pohodlie, nech sa na ceste deje čokoľvek.

Brzdný systém

Brzdy sú základom bezpečnosti. Parkovacia brzda patrí k štandardnej vybavenosti. Blokuje zadné kolesá v pohybe, kočík sa teda nepustí do samovoľného pohybu. Zvyčajne je táto brzda nožná – na zatlačenie nohou. V lepšom prípade je umiestnená v rukoväti a viete tak kočík zastaviť okamžite, aj keby stojíte na korčuliach.

Materiálová úprava

Na moderné kočíky sa v súčasnosti kladú viaceré požiadavky. Okrem toho, že kočík by mal byť esteticky pekný a ladiť s vaším vkusom, je ideálne, ak je materiál tvarovo aj farebne stály. Navyše môžete požadovať aj vodoodpudivosť, extra jednoduché čistenie a udržiavanie, priedušnosť, ochranu pred slnečným žiarením (UVA a UVB filtre v textíliach). Jednou z hlavných a často diskutovaných požiadaviek je tiež aj zdravotná nezávadnosť materiálov – preto hľadajte certifikáty bezpečnosti a kvality.

Polohovateľnosť

Polohovateľnosť sa týka predovšetkým kočíkov určených pre deti o 6 – 36 mesiacov. Polohovať je možné chrbtovú časť aj opierku nôh. V niektorých prípadoch dokonca aj madlo, ktoré prechádza cez bruško dieťaťa. Polohovanie môže fungovať na “click systém” a k dispozícii budete mať niekoľko prednastavených stupňov (ovládanie zvládnete 1 rukou, bez pohľadu). Alebo za pomoci regulačných pások, kedy si presne nastavíte taký sklon, aký potrebujete (ovládanie oboma rukami).

Ďalšie príslušenstvo a vybavenie

Vo výbave kočíkov nájdete množstvo užitočných doplnkov. Záleží však od výrobcu. Niektorí vám poskytnú všetko, u iných musíte dokupovať vybavenie zvlášť. Čo sa vám pri používaní kočíka môže zísť?

 • Pláštenka proti dažďu
 • Nánožník na ochranu pred zimou
 • Sieťka proti hmyzu
 • Madlo pred dieťa
 • Pultík pre dieťa
 • Držiak na nápoje
 • Príručná taška
 • Slnečník alebo tienenie
 • Zimný rukávnik na rukoväť
 • Adaptéry na prichytenie autosedačky, vajíčka

Ako spoznať, že je detský kočík bezpečný?

Bezpečný kočík je správne a jasne označený odkazom na európsku normu EN 1888, ktorá deklaruje, že kočík je skonštruovaný na bezpečnú prepravu jedného dieťaťa (alebo viacerých podľa typu kočíka).

Napríklad:

 • Kočík by nemal mať v časti dostupnej pre dieťa žiadne ostré hrany, ani malé medzery, do ktorých by si dieťa mohlo zaseknúť prsty.
 • Kovové časti musia byť ochránené proti korózii a súčasne nesmie byť táto povrchová úprava pre dieťa toxická.
 • V časti pre dieťa sa nesmú vyskytovať prvky, ktorými by sa mohlo dieťa zadusiť. (uvoľnená látka, výplň, vlákna, malé umelé prvky)
 • Brzdy musia byť funkčné.
 • Bezpečnostné pásy musia byť dostatočné účinné a odolné.

Kočík bez tohto označenia a navyše od pofidérneho neznámeho predajcu, je vždy veľkým rizikom!

Sledujte recenzie spotrebiteľov a odborné testy kočíkov

Ak ešte stále neviete, aký kočík kúpiť, nemajte obavy. Je to síce náročnejšia a zodpovednejšia voľba, pri dnešnej ponuke v obchodoch, však isto narazíte na produkt, ktorý vám bude vyhovovať ako funkčne, tak aj cenovo a dizajnovo. Skôr ako sa však pustíte do nakupovania, odporúčame, aby ste si vyhľadali názory mamičiek v diskusiách a fórach, ktoré už s daným kočíkom majú skúsenosti. Alebo si ešte raz prezrite náš výber. Hoci kočíky nesú v názve označenie “2018”, “2019”, ide o overené konštrukcie a edície, ktoré len dostali nový šat, farbu a výrobcovia vylepšili pár detailov. Isto o tom svedčí aj spokojnosť rodičov a veľmi dobré výsledky v spotrebiteľských testoch.

Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere nového kočíka. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným s výberom najlepšieho kočíka na trhu.
Golfové kočíky Kočíky pre dvojičky Kombinované kočíky Športové kočíky TEST KOČÍKOV
0 Zdieľanie

Přidejte váš názor

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin