Najlepšie práčky so sušičkou 2v1: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

 Aké parametre, kapacitu a výbavu ponúkajú aktuálne najlepšie práčky so sušičkou 2v1? 

⭐⭐⭐⭐⭐

Najlepšič práčky so sušičkou Práčka so sušičkou, spotrebič 2v1, je riešením pre všetky menšie domácnosti a kúpeľne, kde by sa zvlášť práčka a sušička bielizne priestorovo nezmestili.

O takomto type pomocníka koluje niekoľko fám a mýtov, napríklad že sušenie je neúčinné, celý proces príliš dlho trvá a je neefektívny a navyše cena nezodpovedá funkčnosti. Aby sme tieto omyly vyvrátili, prešli sme aktuálnu ponuku a vybrali pre vás najlepšie práčky so sušičkou, ktoré ponúkajú vynikajúce pracie výsledky a sušenie nezaostáva za tým, ktoré ponúka samotná sušička na bielizeň.

Do recenzií práčok so sušičkou sa preto dostali modely, ktoré pri odstreďovaní bez problémov dosiahnu 1400 otáčok za minútu a v bielizni nezanechávajú prebytočnú vlhkosť. Zaraďujú sa do najlepších energetických tried, a preto sa ani častejšie sušenie, ktoré oceníte najmä vtedy, ak nemáte balkón alebo počas zimných mesiacov, nepremietne do vysokých účtov za elektrinu.

Investícia do kvalitnej práčky so sušičkou je vyššia, preto, ak ju chcete kúpiť výhodne a rozumne, odporúčame i nášho sprievodcu výberom, kde porovnáme spotrebič 2v1 s bežnými práčkami a sušičkami, zhodnotíme výhody aj nevýhody a ľahšie zistíte, či by práve takýto “upgrade” práčky bol pre vašu domácnosť prínosom.

Test práčok so sušičkou podľa nás a recenzií

 ProduktHodnotenieCena (od) 
#1AEG Dualsense L7WBG47W
[usr 5 text="true" tooltip="true"]599 € Čítať recenzie
#2Bosch WVG30442EU
[usr 5 text="true" tooltip="true"]662 € Čítať recenzie
#3LG F84J6TG0W
[usr 5 text="true" tooltip="true"]589 € Čítať recenzie
#4Bosch WVH28420BY
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]599 € Čítať recenzie
#5ELECTROLUX PerfectCare
700 EW7W447W

[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]489 € Čítať recenzie
#6LG F70J7HG0W
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]545 € Čítať recenzie

TOP 6 kombinovaných práčok so sušičkou

1.AEG Dualsense L7WBG47W – recenzia

Začneme výnimočným modelom – AEG Dualsense L7WBG47W. Táto práčka so sušičkou ponúka maximálne šetrné pranie aj pre citlivé a náročné tkaniny. S funkciou DualSense nielen jemne perie, ale rovnako tak jemne aj suší – aktívne prispôsobuje svoju činnosť, teplotu vody a pohyby bubna počas cyklov podľa druhu bielizne.

Technológia ProSense zase dokáže nastaviť optimálnu dĺžku pracieho a sušiaceho cyklu podľa váhy bielizne. Na jedno pranie zvládne 7 kg náplne a vyvinie maximálne otáčky 1400 ot./min. Maximálna kapacita sušenia je 4 kg. Spotreba na jeden cyklus prania a sušenia je vyrátaná na 4,69 kWh.

Jadrom spotrebiču je tichý invertorový motor s doživotnou zárukou od výrobcu, ktorý sa na rozdiel od remeňových motorov neopotrebováva. Práčka so sušičkou je vybavená všetkými modernými funkciami – 10 užitočných programov, medzi nimi i praktický parný program na osvieženie pokrčenej bielizne, rýchly 60 minútový program, s ktorým už do hodiny máte odevy vypraté aj suché, nesmie chýbať časované sušenie, detský zámok, ochrana proti pretečeniu a vytopeniu, veľký prehľadný dotykový ovládací panel a nadčasový dizajn.

Pre náročných spotrebiteľov, ktorí hľadajú to najlepšie na trhu, dávame do pozornosti aj model AEG SensiDry L9WBA61B s kapacitou na 10 kg bielizne pri praní, 6 kg bielizne pri sušení. Je prešpikovaný najnovšími technológiami a obsahuje tepelné čerpadlo ÖKOKombi. Patrí do rovnakej rady ako víťaz nemeckého testu ETM TestMagazin 02/2018.

⏩ Kľúčové technické parametre: Typ – voľne stojaca práčka so sušičkou | Maximálna náplň prania – 7 kg | Maximálne otáčky odstreďovania – 1400 ot./min. | Typ sušičky – kondenzačná | Maximálna náplň sušičky – 4 kg | Energetická trieda – A | Rozmery (VxŠxH) – 84,8 x 59,7 x 57,6 cm

Ukázať v obchode

2.Bosch WVG30442EU – recenzia

Nemecká značka Bosch má na trhu hneď niekoľko vydarených modelov a medzi nimi aj kvalitnú kombinovanú práčku so sušičkou Bosch WVG 30442, ktorá v sebe okrem výborných funkcií prania, ukrýva aj účinné sušenie. Do testu práčok so sušičkou sa nedostala náhodou – ponúka nízku spotrebu elektrickej energie na kompletný cyklus (pranie+sušenie) – 4,76 kWh.

Presvedčiť vás môže i patentovaný invertorový motor EcoSilence Drive so špeciálnou štruktúrou bočných stien, ktoré eliminujú prenos vibrácii a práčku skvele stabilizujú. Motor je účinný, silný a chod práčky je tak tichý, že sa možno budete uisťovať, či skutočne perie. Antikorový bubon VarioSoft je šetrný k textíliám a ponúka kapacitu na 7 kg bielizne pri praní a pri sušení zvládne naraz 4 kg.

Práčka nesie pečať kvality ECARF, čo znamená, že ide o produkt vhodný pre alergikov (program Allergy Plus, Hygiene Care). Je vybavená množstvom bezpečnostných a optimalizačných prvkov – AquaStop proti úniku vody, kontrola nevyváženosti, detekcia peny, úsporná distribúcia vody (ActiveWater Plus), funkcia Reload pre doplnenie bielizne kedykoľvek, detský zámok.

⏩ Kľúčové technické parametre: Typ – voľne stojaca práčka so sušičkou | Maximálna náplň prania – 7 kg | Maximálne otáčky odstreďovania – 1500 ot./min. | Typ sušičky – kondenzačná | Maximálna náplň sušičky – 4 kg | Energetická trieda – A | Rozmery (VxŠxH) – 85 x 60 x 59 cm

Ukázať v obchode

3.LG F84J6TG0W – recenzia

Veľmi dobrá predajnosť a pozitívne recenzie dostali práčku LG F84J6TG0W ešte do prvej polovice nášho rebríčka. Prispel k tomu aj väčší bubon na kapacitu 8 kg bielizne pri praní a 5 kg pri sušení. Spotrebič je vybavený technológiou 6 Motion Direct Drive, s ktorou sa bubon dokáže pohybovať v 6 rôznych pohyboch v závislosti od textílie tak, aby bol zaručený vysoký výkon prania a súčasne vysoká ochrana bielizne.

Rovnako ako u predchodcov, i tu nájdete spoľahlivý, stabilný a tichý invertorový motor, navyše s 10 ročnou zárukou od výrobcu.

Na výber máte zo 14 programov prania a 9 programov sušenia, programy môžete kedykoľvek prerušiť a dodať zabudnutý kus odevu. Práčka je obľúbená aj v rodinách s alergikmi, pretože parným praním a následnom sterilizáciou dokáže zredukovať až 99,9% alergénov.

Za pomoci smartfónu, Wi-Fi pripojenia a funkcie SmartThinQ môžete stiahnuť nové pracie pracie programy, ovládať práčku na diaľku alebo v prípade poruchy – rýchlo previesť inteligentnú diagnostiku systému.

⏩ Kľúčové technické parametre: Typ – voľne stojaca práčka so sušičkou | Maximálna náplň prania – 8 kg | Maximálne otáčky odstreďovania – 1400 ot./min. | Typ sušičky – kondenzačná | Maximálna náplň sušičky – 5 kg | Energetická trieda – A | Rozmery (VxŠxH) – 85 x 60 x 56 cm

Ukázať v obchode

4.Bosch WVH28420BY – recenzia

Od práčky so sušičkou Bosch WVH28420BY môžete očakávať, že perie na jednotku, výborne suší, oblečenie vyberáte nepokrčené a teda výrazne ušetrí váš čas, ktorý by ste bielizni pri bežnej práčke venovali. Má priestranný bubon s kapacitou na 7 kg bielizne pri praní a 4 kg bielizne pri sušení. Jej krásny moderný dizajn a praktické rozmery sa môžu okrem prostredia kúpeľne pekne vynímať aj ako súčasť kuchynskej linky.

V čom je výnimočná? Väčšinu programov môžete nastaviť buď tak, aby prebehli rýchlo (kratšie o 65 %) alebo, aby šetrili energie (úspornejšie o 50 %). Vyniká extra tichým chodom motora, čo ocenia nielen vaši susedia, ale aj najmenší členovia rodiny. Kvalitný bezuhlíkový motor znižuje vibrácie, je stále chladný a ako to už u práčok Bosch býva zvykom, pri praní podáva výborný výkon (výrobca naň poskytuje záruku 10 rokov).

Súčasťou tohto modelu je patentovaný bubon Vario Drum, ktorý je navrhnutý tak, aby dokázal maximálne zefektívniť prací proces a využíval doslova každú kvapku vody.

⏩ Kľúčové technické parametre: Typ – voľne stojaca práčka so sušičkou | Maximálna náplň prania – 7 kg | Maximálne otáčky odstreďovania – 1400 ot./min. | Typ sušičky – – | Maximálna náplň sušičky – 4 kg | Energetická trieda – A | Rozmery (VxŠxH) – 84,8 x 59,8 x 59 cm

Ukázať v obchode

5.ELECTROLUX PerfectCare 700 EW7W447W – recenzia

Práčka so sušičkou Electrolux PerfectCare 700 EW7W447W dokáže oprať aj usušiť vaše oblečenie už v rámci jedného cyklu. Nie nadarmo patrí k najpredávanejšej kombinácii 2v1 na našom trhu. Dokáže identifikovať množstvo aj druh náplne a veľmi efektívne prispôsobovať svoj chod. Kapacita bubna pri praní je 7 kg, pri sušení treba počítať s nižším zaťažením, max do 4 kg. Dokáže vyvinúť vysoké otáčky – až 1400 ot./min., takže je veľký predpoklad, že sušenie nebudete využívať s každým pracím cyklom a teda aj ušetríte na energiách. Navyše využíva prednosti parného systému Steam Care, ktorý odstraňuje pachy, vyhladzuje pokrčenie a minimalizuje žehlenie.

Ak potrebujete niekam narýchlo odísť a váš odev je znečistený, s praktickým programom Non Stop zvládne v priebehu 60 minút oprať aj vysušiť menšie množstvo bielizne. Väčšinou programov môžete uspôsobiť podľa seba – nastaviť otáčky, teplotu, s časovačom odložiť štart. Technológia SensiCare sa postará o odváženie vloženého obsahu a prispôsobí cyklus tak, aby nedošlo k zbytočne dlhému praniu. Šetrí tak čas, aj energie.

V jadre je ukrytý účinný a tichý invertorový motor, na ktorý po registrácii na stránke výrobcu, získate 10 ročnú záruku.

⏩ Kľúčové technické parametre: Typ – voľne stojaca práčka so sušičkou | Maximálna náplň prania – 7 kg | Maximálne otáčky odstreďovania – 1400 ot./min. | Typ sušičky – – | Maximálna náplň sušičky – 4 kg | Energetická trieda – A | Rozmery (VxŠxH) – 85 x 60 x 57,2 cm

Ukázať v obchode

6.LG F70J7HG0W – recenzia

Zaujímavé funkcie a technológie vás môžu presvedčiť ku kúpe úzkej kombinovanej práčky so sušičkou LG F70J7HG0W, s hĺbkou iba 45 cm. Má nielen výborné pracie schopnosti, vie pracovať s parou, sušiť, ale to všetko dokážete ovládať aj pomocou smartfónu. LG je pravidelne vyhodnocovaná ako jedna z najspoľahlivejších značiek na poli spotrebičov a aj od tohto modelu môžete očakávať užívateľskú prívetivosť a optimálny pomer cena/kvalita.

Aktuálne ide o 2. najpredávanejšiu práčku so sušičkou (hneď po práčke na č.5 v našom rebríčku). V jej útrobách sa ukrýva technológia 6 Motion Drive, ktorá kombinuje rôzne pohyby bubna, aby vašu bielizeň samotné pranie zbavilo aj tých najodolnejších škvŕn. Samozrejmosťou je tichý a výkonný invertorový motor priamo prepojený s bubnom práčky (10 rokov záruka na motor aj bubon).

Svojou kapacitou síce nepredbieha konkurenciu (7 kg pre pranie, 4 kg pre sušenie), no presvedčiť môže účinným parným programom, ktorý zbaví vaše oblečenie až 99,9 % alergénov, baktérií a škodlivých roztočov.

⏩ Kľúčové technické parametre: Typ – voľne stojaca práčka so sušičkou | Maximálna náplň prania – 7 kg | Maximálne otáčky odstreďovania – 1000 ot./min. | Typ sušičky – – | Maximálna náplň sušičky – 4 kg | Energetická trieda – B | Rozmery (VxŠxH) – 85 x 60 x 45 cm

Ukázať v obchode

Ako vybrať práčku so sušičkou?

Skôr ako sa rozhodnete kúpiť práčku so sušičkou, mali by ste vedieť, čo od nej môžete okrem úspory miesta očakávať. Spotrebitelia s ňou majú rôzne skúsenosti a v diskusiách sa to hemží radami, chválami, ale i sťažnosťami.

Základom tohto spotrebiču sú najmä tie funkcie a technológie, ktoré súvisia s práčkou. Práčka so sušičkou je totiž tak dobrá, ako dobrá je jej “pracia časť”.

Pri výbere sa odporúča hľadať kvalitný a tichý motor, vysoké otáčky, šetrný bubon, rozšírené programy a funkcie. Ak si už máte priplatiť, nech to stojí za to. Iba dobre odstredená bielizeň môže byť spoľahlivo presušená, bez zbytočného predlžovania cyklu a mrhania časom a elektrickou energiou.

Čo vám môže práčka so sušičkou ponúknuť?

1. Ušetríte cenné miesto v domácnosti

Štandardne nájdete v ponuke sušičky s rozmermi cca 85 x 60 x 60 cm s kapacitou bubna od 6-9 kg. Vyzerajú na nerozoznanie od klasickej práčky a navyše niektoré modely sa vyrábajú aj v „slim verzii“ s hĺbkou iba 45 cm. Ak máte malú kúpeľňu a menej voľného priestoru, už viac nemusíte uvažovať, kam sušičku umiestnite alebo – či sa zmestí do výklenku nad práčkou.

2. Získate výbornú starostlivosť o bielizeň – je zdravšia a nestráca na svojich kvalitách.

Bielizeň, ktorá sa suší v sušičke nie je vystavená slnečným lúčom a nestráca na farebnosti. Využitím vysokých teplôt a parných funkcií sa zbavíte peľov a alergénov, dokonca aj chlpov od zvieracích miláčikov. Zníži sa spotreba aviváže a s tým aj záťaž na životné prostredie. Horúci vzduch totiž okrem mikróbov pohlcuje aj všetky vône a pachy.

3. Ušetríte čas, ktorý by ste venovali vešaniu mokrej bielizne a žehleniu.

Znečistené oblečenie prejde pracím i sušiacim cyklom kontinuálne a z bubna vyberiete nadýchané a vyhladené oblečenie, vhodné rovno na uloženie do skrine. Práčka so sušičkou ponúka rôzne možnosti a kombinácie cyklov, všetko v závislosti od množstva vloženej bielizne a konkrétneho modelu. Predovšetkým v zime sa už nemusíte potkýnať o rozložené sušiaky a pracne žehliť pokrčené záhyby.

4. Nemusíte tak často prať

Košeľa z práce, šaty z večierku v reštaurácii, posteľná bielizeň uložená rok v skrini – každý kus nadobudol nejakú vôňu alebo pach, nie však nutne znečistenie alebo prepotenie. Preto stačí, ak miesto prania vystavíte textílie iba krátkemu a osviežujúcemu parnému programu, ktorý ich zbaví všetkých vôní a pripraví na opätovné použitie.

5. Celý proces môže prebiehať v noci bez vašej asistencie

Zistili ste, že prací cyklus pre 6 kg bielizne potrvá 2,5 hodiny, celé jeho presušenie ďalšie 3 hodiny. Praktický časovač spolu s odloženým štartom spustí práčku o polnoci a spolu s ranným budíkom nájdete v bubne presušené oblečenie vhodné na okamžité použitie. Bez nutnosti prekladania z bubna do bubna a pri tichom nerušivom chode spoľahlivého motora.

Aké sú nevýhody práčky so sušičkou 2v1?

1. Viac bielizne vyperie, menej usuší

Hoci sa kapacita bubna častokrát pohybuje na maxime konštrukčných možností v danej veľkosti práčky ( t.j. objem bubna na 7-9 kg bielizne pri praní ), pri sušení si sušiace programy poradia v priemere iba s polovičnou alebo dvojtretinovou dávkou náplne. Čo znamená, že “jednu plnú práčku” budete presúšať v dvoch cykloch, t.j. dvojnásobne dlhý čas.

Majte však na pamäti, že práčka so sušičkou nemusí povinne vždy po praní aj sušiť všetok obsah. Výborne funguje aj ako samostatná práčka a vy rozhodnete o tom, čo uschne prirodzene a čo napríklad potrebuje zbaviť alergénov, alebo čomu vyhladiť záhyby horúcou parou.

2. Nemôžete prať a sušiť súčasne

Toto je vám určite jasné. Ak si zaobstaráte práčku a sušičku zvlášť, nie je ničím nezvyčajným, ak sú obe pustené naraz a každá sa stará o svoju “várku” oblečenia. Pri práčke so sušičkou musíte počkať, kým skončí prací cyklus, aby naň v prípade potreby mohol nadviazať cyklus sušenia. To o niečo predlžuje čas, za ktorý zdoláte tohto-týždňovú haldu oblečenia.

3. Pri poruche prídete dočasne “naraz” o 2 spotrebiče

A zrazu nemôžete ani prať, ani sušiť… Ale ktovie, či sa spotrebitelia nad týmto zamýšľajú aj pri kúpe kombinovanej chladničky s mrazničkou? 🙂

Rozhodli ste sa, že práčka so sušičkou by bola dobrou alternatívou a už poznáte väčšinu výhod a nevýhod. Podľa akých parametrov sa treba pri výbere práčky so sušičkou orientovať? Funkčnosť a vybavenosť sa bude samozrejme líšiť od značky k značke, pár spoločných charakteristík sme však našli:

Motor

Cena práčky s integrovanou sušičkou začína na približne štyroch stovkách Eur a to ide o modely, ktoré nepatria k energeticky úsporným a tichým. Pripravte sa na sumu minimálne o 100-200 € vyššiu, ak chcete produkt s kvalitným invertorovým motorom, ktorý sa vyznačuje dlhou životnosťou, spoľahlivým a tichým chodom. Otrasy z motora neprechádzajú do konštrukcie, ako je tomu pri remeňových motoroch.

Odstreďovanie

Dajte si záležať na tom, aby vaša budúca práčka so sušičkou s prehľadom odstreďovala pri frekvencii 1200 otáčok za minútu a viac. Veľa vody v bielizni proces sušenia predlžuje (a aj predražuje).

Pracie programy

Široký výber programov pre bavlnu, vlnu, syntetiku alebo náročné textílie je samozrejmou výbavou každej dobrej práčky. Isto však oceníte skrátené a špeciálne programy, ktoré je možné si uspôsobiť podľa vlastných potrieb. Ovládacie otočné gombíky sú doplnené o intuitívne panely, a síce možno prvé cykly strávite s manuálom v ruke, po pár pokusoch zvládnete nastavenie tak, ako si želáte.

Bubon

Kvalitný bubon by mal okrem solídnej kapacity ponúkať aj šetrné zaobchádzanie s bielizňou a možnosť pohybov v iných, ako v dvoch základných smeroch. Najmodernejšie technológie dokážu chod bubna uspôsobiť podľa typu tkaniny tak, aby sa predchádzalo žmolkom a nechcenému zatrhávaniu a krčeniu.

Bezpečnostné prvky

S funkciou AquaStop predídete vytopeniu pri poruche spotrebiča alebo v prípade, ak praskne hadica. Detský zámok dvierok už ochránil nejednu práčku od výmyslov detí. V našom výbere môžete nájsť aj modely, ktoré upozorňujú na nevyváženosť práčky alebo väčšie množstvo peny v bubne, a dokonca sa postarajú aj o rovnomerné rozloženie náplne v bubne, aby čo najviac optimalizovali chod práčky.

Doplnkové funkcie a technológie

Vie vaša budúca práčka skracovať cyklus podľa množstva vloženej bielizne? Dokáže detekovať úroveň znečistenia? Môžete s ňou komunikovať cez smartfón a riadiť jej chod? Potom máte tú česť s kvalitným spotrebičom, s ktorým sa pranie posúva smerom k vyššiemu komfortu. Vo výbave potešia aj “klasické” funkcie ako odložený štart, časovač, úprava dĺžky a teploty cyklu, ECO režim, a i. .

Rozmery – 85 x 60 x 60 cm

Keďže hľadáte priestorovo úsporný spotrebič, môže sa stať, že narazíte na menší problém. Zárubne na kúpeľniach v panelákových bytoch majú niekedy šírku iba 60 cm a hoci sa na štítku uvádza hĺbka napr. 58 cm, vypuklý rám na dvierkach, alebo zadná časť práčky môžu prečnievať a práčku do kúpeľne jednoducho nedostanete. Pred kúpou sa teda informujte u predajcu alebo si prezrite recenzie spotrebiteľov.

Kondenzačné sušenie

Pri sušiacom cykle začne práčka ohrievať prúd vzduchu a v bubne pravidelne prevaľovať bielizeň, ktorá sa postupne zohrieva na teplotu vyššiu ako 100 °C. Z bielizne sa začne odparovať vodná para, ktorá sa následne zráža v tepelnom výparníku. Odtiaľ putuje vypúšťacou hadicou z práčky von. Para sa teda nehromadí v priestore a nemusíte riešiť odvetrávanie. Na rozdiel o samostatných kondenzačných sušičiek s tepelným čerpadlom, nie je sušenie v prípade 2v1 na takej pokročilej úrovni a je aj energeticky náročnejšie.

(To však neplatí pre práčky s kondenzačnou sušičkou, ktoré sú týmto tepelným čerpadlom vybavené – ich cena však zvyčajne začína od sumy 1000€.)

Počet cyklov sušenia

V nadväznosti na prací cyklus budete mať na výber niekoľko základných programov na sušenie bielizne. Okrem nich tu budú aj samostatné sušiace a parné programy, ktoré starostlivosť o oblečenie zjednodušia. Množstvom rôznych programov, nastavení a ani kapacitou bubna pri sušení sa však zatiaľ práčka s integrovanou sušičkou nevyrovná samostatnej sušičke.

Ceny práčok so sušičkou

Hoci práčky so sušičkou kombinujú funkcie dvoch spotrebičov, ich cena nemusí byť dvojnásobná. Výrobcovia si zrejme uvedomujú ich potenciál aj isté kompromisy, s ktorými budúci užívateľ už vopred počíta. Na našom trhu je len niekoľko desiatok rôznych modelov, všetky však patria pod značky, ktoré sú vo výrobe práčok a sušičiek ako doma.

✅ Práčky so sušičkou do 400 €

V cene do 400 € nájdete základné modely značiek Beko, Indesit, Candy. Nebudú vynikať vo všetkých funkciách rovnako, preto pri výbere zohľadnite najmä spôsob využívania. Ak periete často, vyberajte práčku s nízkou spotrebou energie. Sušenie vás už zrejme vyjde viac, ale ako doplnková a občasne využívaná funkcia, môže mať aj u vás doma využitie predovšetkým na isté druhy tkanín alebo počas hlavnej peľovej sezóny, kedy nechcete oblečenie vystaviť alergénom.

✅ Práčky so sušičkou do 800 €

V strednej triede nájdete najviac zástupcov, ktoré u našincov patria k najobľúbenejším. Zaujať vás môže nadpriemer v podaní značiek Electrolux, LG, Bosch, ale aj AEG. Nájdete v nich presne takú výbavu, ako v kvalitných práčkach (napr. prevedenie bubna, invertorový motor, váženie náplne, optimalizáciu prania, smart funkcie). Aj pri sušení je spotreba o niečo prijateľnejšia, preto vaša peňaženka neutrpí ani častejším používaním. Navyše – už pri krátkom pohľade sa vám isto zapáči ich dizajn. Naďalej však počítajte s tým, pre kapacita sušenia je cca o 30-40% nižšia ako pri praní.

✅ Práčky so sušičkou od 800 €

Užívateľ, ktorý je rozhodnutý investovať do práčky so sušičkou vyššiu čiastku, bude o jej kvalitách na 100 % presvedčený. V tejto cenovej kategórii nie je veľký výber (niekoľko prémiových modelov Bosch, AEG), no za to v sebe po technologickej stránke spájajú to najlepšie, čo renomované značky používajú pri výrobe práčok aj sušičiek. Spotrebou konkurujú “rozdeleným” spotrebičom. Jedna vec však zostáva nemenná – nemôžete prať a sušiť súčasne.

Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere novej práčky so sušičkou v jednom. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným s výberom kvalitnej práčky so sušičkou na trhu.
5/5 - (4 votes)
0 Zdieľanie

Pridajte váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin