Najlepšie vysávače: TOP produkty podľa recenzií a testov

Najlepšie vysávače na trhu Chcete kúpiť nový vysávač? Aké vlastnosti a prevedenie majú najlepšie vysávače? Ako inšpirácia k dobrej kúpe vám môže poslúžiť niekoľko nasledujúcich tipov. Nezáleží na tom, či máte v domácnosti podlahy alebo koberce, pomôžeme vám nájsť vysávač v presne takom prevedení, aby ste s čo najmenšou námahou a efektívne povysávali aj tú najmenšiu omrvinku alebo pavučinu.

Vysávače sme rozdelili do troch hlavných skupín – klasické podlahové vysávače, tyčové vysávače a robotické vysávače Každý typ má svoje nesporné výhody, no rovnako tak aj isté obmedzenia. Spoločnými silami však rozlúskneme aj túto výzvu a už za pár minút získate prehľad o tom, aký vysávač sa najviac hodí k vašim požiadavkám.

Priblížime si všetky dôležité parametre vysávačov, predovšetkým sací výkon, hlučnosť, použité čistiace filtre, kapacitu a materiál vrecka, dĺžku prívodného kábla a ďalšie iné. V prvom rade je dôležité vysávač vybrať s ohľadom na rozlohu domácnosti, druh povrchu (koberce vs. tvrdé podlahy) a svoje individuálne potreby (chcete vôbec aktívne s vysávačom manipulovať?). Následne sa musíte zamerať na isté špecifiká: Je niekto z vašej rodiny alergik? Máte doma pĺznucích domácich miláčikov? Potrebujete vysávať členité plochy s prekážkami v ceste?

V ponuke vysávačov nájdete veľa kvalitných produktov, no rovnako tak aj menej výkonné modely, z ktorých prácou nebudete spokojní. Na to všetko nájdete odpoveď v sprievodcovi a ešte o čosi viac. V prehľadných rebríčkoch sú navyše zosumarizované tipy, ktoré figurujú ako favoriti z testov a recenzií vysávačov 2020. Nejde pritom len o drahé spotrebiče, svoje miesto tú našli aj cenovo dostupnejšie vysávače, ktoré príjemne prekvapili svojimi schopnosťami.

Ako vybrať vysávač

Bez výkonného vysávača si dnes nevieme predstaviť čistú domácnosť. Hoci vysávanie nie je obľúbenou činnosťou, pri správnej voľbe môžeme aj túto domácu prácu zjednodušiť a do istej miery aj spríjemniť. O tom, aký vysávač kúpiť, rozhoduje hneď niekoľko faktorov a vašich preferencií.

 • Aký typ podlahy u vás doma prevažuje? Nie všetky typy vysávačov si totiž rovnako dobre poradia s tvrdou podlahou a zároveň aj kobercami s vyšším vlasom.
 • Chováte chlpatých domácich miláčikov? Budete potrebovať hlavice, ktoré chlpy zvierat dostanú aj z najhlbšieho kúta či spod nábytku.
 • Máte doma alergika? Potom by ste sa jednoznačne mali zamerať na vysávače s účinným HEPA filtrom, aby sa alergény, prachy a pele znova nerozvírili do ovzdušia.
 • Koľko máte miesta na uskladnenie vysávača? Najmenej miesta zaberajú robotické vysávače, najviac klasické podlahové.

A nezabúdajme aj na váš vzťah k vysávaniu. Ak skutočne neradi vysávate, potom je určite lepšie zaobstarať si kvalitný robotický vysávač, s ktorým vám jedna povinnosť v domácnosti hravo ubudne.

Podľa nasledujúcich charakteristík jednoducho zistíte, aký druh vysávača potrebujete. Ponuka je bohatá a možnosti sú rozmanité. V súčasnosti sa nevysávajú už len podlahy a koberce, ale aj okná, čalúnené nábytky, popol z krbu alebo lístie na priedomí. Môžete vysávať na mokro alebo na sucho, napojení z elektrickej siete, alebo za pomoci nabíjateľného akumulátoru. Pozrite sa spolu s nami na rozmanitosť, ktorú pravdepodobne v žiadnej ďalšej kategórii nenájdete.

ako vybrať vysávač

Najlepšie podlahové vysávače

 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
#1Dyson Cinetic Bigball Absolute 2

 TOP produkt 
Príkon: 700 W
Typ: bezvreckový, cyklónový
Akčný rádius: 9,66 m
Hlučnosť: 78 dB
Hmotnosť: 8 kg
⭐ 100 %499 € Čítať recenzie
#2Rowenta RO3798

 Cena / výkon 
Príkon: 750 W
Typ: bezvreckový, cyklónový
Akčný rádius: 8,8 m
Hlučnosť: 79 dB
Hmotnosť: 3,8 kg
⭐ 98 %95 € Čítať recenzie
#3Rowenta RO 6477

Príkon: 750 W
Typ: vreckový
Akčný rádius: 11 m
Hlučnosť: 66 dB
Hmotnosť: total 9,2 kg
⭐ 98 %199 € Čítať recenzie
#4Sencor SVC 512VT-EUE2

 Cenový tip 
Príkon: 890 W
Typ: bezvreckový
Akčný rádius: 7,5 m
Hlučnosť: 76 dB
Hmotnosť: 3,5 kg
⭐ 96 %41 € Čítať recenzie
#5Electrolux ESP73RR

Príkon: 650 W
Typ: vreckový
Akčný rádius: 12 m
Hlučnosť: 70 dB
Hmotnosť: 4,47 kg
⭐ 94 %111 € Čítať recenzie
#6Sencor SVC 730RD

Príkon: 800 W
Typ: bezvreckový
Akčný rádius: 6,5 m
Hlučnosť: 76 dB
Hmotnosť: 5,8 kg
⭐ 92 %63,99 € Čítať recenzie
#7Concept VP5076

Príkon: 700 W
Typ: bezvreckový
Akčný rádius: - m
Hlučnosť: 75 dB
Hmotnosť: - kg
⭐ 92 %53 € Čítať recenzie

Klasické podlahové vysávače – charakteristika

Klasické vysávače predstavujú najväčšiu kategóriu. Nájdete tu cenovo dostupné, no zároveň aj hlučnejšie modely a tiež aj skutočnú špičku, ktorá vysáva úsporne, potichu a maximálne účinne. Hodia sa na podlahy aj koberce s vyšším vlasom, sú vybavené viacerými praktickými hlavicami a nástavcami, s ktorými zvládnete povysávať pohovky, čalúnenie áut,… Nemusíte sa obávať ani o kvalitu filtrácie, preto je väčšina z nich vhodná do domácností s alergikmi. Skladajú sa z tela (na kolieskach), sacej hadice a sacej hubice. Zaujímajte sa predovšetkým o dosah. Napájajú sa do elektrickej siete, preto si vopred zmerajte, ako ďaleko sa s vysávačom dostanete od jednej zásuvky. Okrem dĺžky kábla sa uvádza aj akčný rádius, ktorý je súčtom dĺžky kábla a dĺžky sacej hadice. Azda najdôležitejším rozhodnutím je zvoliť si, či chcete vreckový, alebo bezvreckový, tzv. cyklónový vysávač.

Vreckové vysávače

Pri vreckových vysávačoch vzniká potreba pravidelne kupovať vrecká, alebo si zaobstarať kompatibilné látkové vrecká. Spolu s plniacim sa vreckom však klesá aj sací výkon vysávača. Výhodou je však aj to, že samotné vrecko funguje zároveň ako jedna účinná vrstva filtrácie naviac.

Bezvreckové / cyklónové vysávače

Cyklónové vysávače zbierajú nečistoty do zbernej nádoby, kde ich odstredivá sila delí na väčšie a menšie nečistoty. Niektoré vysávače disponujú aj nádobkou s vodou – všetky nečistoty jednoducho vylejete aj s vodou, bez rizika opätovného rozprášenia. Kým nie je nádobka plná, sací výkon je stabilne vysoký počas celej doby. Na výstupe je zvyčajne kvalitný filter, ktorý zamedzuje spätnému šíreniu prachu do miestnosti.

Výhody a nevýhody klasických vysávačov

💙 Podlahový vysávač, ktorý dostal do výbavy viacero hubíc a nástavcov zvláda povysávať akýkoľvek povrch bez zaváhania. Sieťové napájanie garantuje stabilný a rovnomerný výkon. Vzhľadom na väčšiu konštrukciu môže byť v útrobách vysávača ukrytý skutočne výkonný, no zároveň tichý motor.

❌ Podlahový vysávač je menej praktický pri prenášaní medzi poschodiami a vysávaní schodov. Ucítite jeho hmotnosť aj veľkosť. Treba počítať aj s tým, že počas vysávania sa budete musieť prepínať medzi viacerými elektrickými zásuvkami.

Najlepšie tyčové vysávače

 ProduktParametreHodnotenie 
#1Dyson V15 Detect Absolute
✔️ Úplne bezkáblová prevádzka – na jedno nabitie 60 minút
✔️ Cyklónová technológia – až 14 cyklón
✔️ Integrovaný svetelný lúč
✔️ Veľmi výkonný motor, špičková kvalita
📌 od 739 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2Samsung VS20R9046T3/GE Jet 90 complete
✔️ 5-stupňový filtračný systém s 99,999 % filtráciou
✔️ Špeciálne ľahká konštrukcia
✔️ Plne umývateľná odpadová nádoba na jednoduchú údržbu
✔️ Extra bohaté príslušenstvo
📌 od 459 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#3Xiaomi G11
✔️ Výkonné vysávanie až po dobu 60 minút
✔️ Inteligentné nastavenie sacieho výkonu pomocou infračerveného snímača častíc
✔️ Technológia bez namotávania
✔️ Interaktívny LCD displej
📌 od 380 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#4Dyson V12 Detect Slim Absolute
✔️ Ľahký akumulátorový vysávač s osvetlenou iluminačnou hlavicou
✔️ Výkonný motor, spoľahlivá viacstupňová filtrácia
✔️ Bezdotykové hygienické vyprázdňovanie zbernej nádoby
✔️ Na všetky typy podláh
📌 od 579 €
⭐ 92 % Čítať recenzie
#5Rowenta X-Force Flex 12.60 RH98C8WO Aqua Auto
✔️ Bezdrôtový vysávač s mopom zvládne až 45 minútovú prevádzku
✔️ Flexibilné telo
✔️ LED osvetlenie hlavy
✔️ Široká škála príslušenstva vrátane dvoch mopov
📌 od 409 €
⭐ 90 % Čítať recenzie
#6ETA Supersonic 1231 90000
✔️ Praktický bezdrôtový tyčový vysávač 2 v 1 s výdržou akumulátora 40 minút
✔️ Elektrická rotačná kefa
✔️ LED diódy na osvetlenie vysávanej plochy
✔️ Atraktívna cena, spokojné recenzie
📌 od 107 €
⭐ 86 % Čítať recenzie

Tyčové vysávače – charakteristika

Štíhla konštrukcia, jednoduchá manipulácia a podstatne lepšia skladnosť – také sú čoraz obľúbenejšie tyčové vysávače, ktoré sa hodia predovšetkým na rýchlu údržbu malých plôch (po varení, ak máte malé deti,…) alebo v prípade, že sa nemôžete zohýbať a manipulovať s podlahovým vysávačom. Na výber máte káblovú verziu, alebo bezkáblovú – s akumulátorom. Ich sací výkon je zvyčajne nižší ako pri klasických vysávačoch, existujú však na trhu v zaujímavých a dobre využiteľných kombináciách – napr. 2v1 ako tyčový a ručný vysávač alebo 3v1 tyčový vysávač, mop na mokré stieranie aj ručný vysávač. Za posledné roky prešli viacerými zásadnými zmenami a stali sa schopnou konkurenciou pre klasické vysávače. Spokojní sú najmä majitelia domácností s prevahou tvrdších podláh.

Motor hore alebo dolu?

Pri výbere odporúčame sledovať recenzie tyčových vysávačov. Veľké rozdiely pri používaní prináša umiestnenie ťažiska. Ak je motor osadený v spodnej časti (spolu so zbernou nádobou), môže tyčový vysávač strácať na svojej obratnosti. Naopak, ak je ťažisko (motor + zberná nádoba) bližšie k rukoväti (napr. u modelov zn. Dyson), je manipulácia s vysávačom omnoho komfortnejšia a zároveň dokážete bez problémov prekonávať výškové prevýšenia zo schodu na schod.

Výhody a nevýhody tyčových vysávačov

💙 Ich benefitom je najmä pohotovosť. Ak má tyčový vysávač nabitú batériu, je kedykoľvek po ruke pripravený povysávať rozsypanú múku alebo zeminu z kvetináča. Zaberá menej miesta, je ľahký, v prípade akumulátorového modelu vás neobmedzuje žiadny kábel. Navyše, za pár klikov sa dokáže zmeniť na praktický ručný vysávač, alebo mopovať podlahu na mokro. Najlepšie tyčové vysávače dostali do výbavy už aj parnú funkciu a zbavia podlahu až 99 % choroboplodných zárodkov doslova na pár ťahov. Ak chcete udržať čisto aj pod pohovkou, posteľou a skriňami na nožičkách, hľadajte medzi modelmi s ohybnými flexi kĺbom v hlavnej tyči.

❌ Tyčové vysávače nemajú vysokú účinnosť na kobercoch. S plniacou sa zbernou nádobou mierne strácajú na výkone. Zberné nádoby majú menšiu kapacitu (cca do 1 l), aby vám v rukách neoťažievali. Pozor na nekvalitné akumulátory – s ubúdajúcimi percentami stráca vysávač na výkone (aktuálne najlepšie sú Li-Ion akumulátory)

Najlepšie robotické vysávače

 ProduktHodnotenieInfo 
#1iRobot Roomba i7+
⭐ 100 %+ Neobmedzená veľkosť čistenej plochy
+ Najvyspelejšia navigácia iAdapt 3.0
+ Prémiový trojstupňový čistiaci systém AeroForce
+ Automatické vysypávanie zberného koša v čistiacej stanici
+ Inteligentné plánovanie upratovania
od 779 €
Čítať recenzie
#2Xiaomi Roidmi Eve Plus
⭐ 100 %+ Robotický vysávač a mop v jednom
+ Presná laserová navigácia
+ Precízna práca aj pozdĺž stien
+ 3 stupne intenzity mopovania
+ Na jedno nabitie až 250 minút
od 385 €
Čítať recenzie
#3Xiaomi Roborock S7
⭐ 98 %+ Funkcia sonického vibračného mopovania - na podlahy aj koberce
+ Vylepšená rotačná kefa
+ Zdoláva až 2 cm prekážky
+ Výborný sací výkon a presná laserová navigácia
+ Poradí si aj s veľmi členitými priestormi
od 508 €
Čítať recenzie
#4Concept VR3210
⭐ 96 %+ Vybavený vyspelou laserovou navigáciou LaserTec 2.0
+ Vhodný aj do členitých priestorov
+ Zvládne prekážky do výšky 1,8 cm
+ Efektívny spôsob vytierania
+ Doba prevádzky až 250 minút
od 409 €
Čítať recenzie
#5Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro
⭐ 96 %+ TOP predajnosť, výborné recenzie od spotrebiteľov
+ Vysokofrekvenčné sonické vibračné mopovanie
+ Laserová navigácia pre spoľahlivú orientáciu v priestore
+ 3 režimy vysávania + umývanie podlahy
+ Pre plochu až do 250 m2
od 299 €
Čítať recenzie
#6TESLA RoboStar iQ300
⭐ 94 %+ Robotický vysávač 2 v 1 - vysáva aj umýva namokro
+ Vybavený pokročilým systémom detekcie nábytku
+ Hovorí po slovensky, aplikácia v slovenčine
+ Vzdialené ovládanie a naplánovanie upratovania
+ Nízka cena
od 200 €
Čítať recenzie
#7Sencor SRV 6250 BK-EUE3
⭐ 94 %+ Ideálny pre upratovanie kobercov, plávajúcich podláh, parkiet a dlažby
+ Aktívny systém mapovania priestoru
+ Tichý chod
+ S možnosťou mokrého vytierania
+ Prekoná prah s výškou až 1,5 cm
od 218 €
Čítať recenzie

Robotické vysávače – charakteristika

Šikovnú smart možnosť predstavujú robotické vysávače, ktoré prevažnú časť upratovania podláh a kobercov zvládnu samy. Výrazne uľahčujú starostlivosť o domácnosť a s ich pomocou sa nemusíte starať o prach, nečistoty ani chlpy. Vďaka senzorom pracujú samostatne tak, aby prešli po každom kúsku plochy a nič nevynechali. Viete ich naprogramovať tak, aby vysávanie prebiehalo aj v čase vašej neprítomnosti. Dokážu vyhodnotiť nízke percento batérie a bezpečne sa dostanú do “dokovacej” stanice na dobíjanie. Tie najlepšie z nich už dávno nevrážajú do nábytku ani nepadnú zo schodov, predstavujú však investíciu, za ktorú by ste si mohli kúpiť 2 – 3 modely vysávačov z predošlých kategórií.

Ako funguje robotický vysávač?

Robotický vysávač spočiatku vyžaduje vašu spoluprácu, no nebojte sa, nemusíte s ním manuálne prejsť každý meter štvorcový domácnosti. Všetko zvládnete cez aplikáciu v smartfóne / tablete (vytýčenie plochy, nastavenie trasy, zahájenie vysávania). Ak mu z cesty odstránite nebezpečné prekážky (najmä káble, do ktorých sa môže zamotať…), zvládne už nasledujúce obdobie prácu samostatne.

Výhody a nevýhody robotických vysávačov

💙 Tým najväčším lákadlom je samostatný chod robotického vysávača. Pracuje pravidelne a automaticky, na základe pokročilých algoritmov. V úplne najlepšom prípade dokáže detekovať mieru znečistenia, a teda tam, kde natrafí na najviac neporiadku, zvýši svoj výkon a pracuje, kým nečistotu neodstráni. Dokáže sa inteligentne vyhnúť prekážkam, neničí nábytok nárazmi, nespadne zo schodov a ešte skôr, ako by zastal uprostred trasy s vybitou batériou, sa stihne vrátiť do dokovacej stanice.

❌ Vyššie spomenuté výhody nájdete len u špičkových modelov. Ak sa ulakomíte na lacný robotický vysávač neznámej značky, môže sám seba doslova zničiť. Neskoro zaregistruje výškové prevýšenie a spadne zo schodiska, zamotá sa v koberci, alebo rozmaže po celej podlahe zeminu z prevrhnutého kvetináča. Hoci doba išla dopredu, technológia nie je všetkých robotoch rovnaká. Dajte na skúsenosti užívateľov pre vami.

Ďalšie obľúbené druhy vysávačov

Ručné vysávače

Svoje využitie majú na čistenie malých alebo ťažšie dostupných plôch – ako sú sedačky, autá, kuchynská linka, stôl v dielni. Sú malé, cenovo dostupné a zdrojom je nabíjateľný akumulátor. Hoci ich výkon nie je oslňujúci, no svoje miesto si už aj tak našli vo väčšine domácnosti.

Priemyselné vysávače

Sú väčšie aj ťažšie ako klasické vysávače. Ich výkon možno prirovnať k profesionálnemu upratovaciemu zariadeniu. Umožňujú vysávanie rôznych povrchov, namokro aj na sucho, najlepšie z nich zvládajú aj hĺbkové čistenie pohoviek, kobercov. Zvládajú šampónovanie, tepovanie, ale aj sanie rozliatych tekutín. Objem zbernej nádoby je z tohto dôvodu dostatočne veľký a samozrejmosťou je aj bohaté príslušenstvo. Nevýhodou je však vyššia cena, preto je takýto typ vysávača typický skôr pre používanie v kanceláriách a dielňach.

📌 Čítajte: Najlepšie priemyselné vysávače

Vysávače na okná

Šikovní pomocníci, s ktorými čistenie okien, zrkadiel alebo obkladačiek v kuchyni či kúpeľni zvládnete za tretinu času v porovnaní s ručným čistením. Ich úlohou je odsať prebytočnú vodu a špinu zo zvislých hladkých plôch.

📌 Čítajte: Najlepšie vysávače na okná

Vysávače na lístie

Ich funkciu oceníte najmä počas jesenných mesiacov, kedy zdĺhavé hrabanie lístia môže zabrať aj celé poobedie. Zvyčajne sú kombinované aj funkciou fúkania lístia pre sebou pre prípad, ak chcete lístie nahrnúť na kopu bez prenášania v zbernom vaku.

📌 Čítajte: Najlepšie vysávače na lístie

Vysávače na popol / krbové vysávače

Majitelia domov, ktorí majú vo svojom dome krb, kachle, alebo radi vonku grilujú, isto vedia, koľko ako popol dokáže znečistiť ich obydlie a zároveň, ako nevyhnutné je priebežne sa ho zbavovať. Preto vznikli odolné vysávače na popol, ktorými môžete dôkladne povysávať nielen studený popol, ale v niektorých prípadoch už aj popol o teplote 60°C.

📌 Čítajte: Najlepšie vysávače na popol

Podlahy a koberce

Aké parametre pri výbere vysávača sledovať?

V nasledujúcich odsekoch vám bližšie priblížime základné parametre a výbavu podlahových vysávačov. Táto kategória aj naďalej vedie v predajnosti a má nepochybne svojich verných priaznivcov. Predovšetkým, ak potrebujete jeden hlavný výkonný vysávač na väčšiu obytnú plochu, ktorý zvládne povysávať koberce aj dlážku na „jedno prepnutie“ na hlavici. Robotickým vysávačom a tyčovým vysávačom sme venovali samostatné články, ktoré nájdete na nižšie uvedených odkazoch:

Poďme sa teda pozrieť, ako sa v bohatej ponuke klasických vysávačov rýchlo zorientovať, nepreplatiť zbytočne a aj u ktorých značiek nájdete výber zaujímavých, no predovšetkým výkonných vysávačov.

✅ Objem vrecka/nádoby vs. veľkosť domácnosti

Objem vysávača, najmä jeho zbernej nádoby, by mal byť priamo úmerný veľkosti plochy, ktorú budete vysávať. Pre plochu menšieho bytu s plochou do 50 m2 vystačíte so zberným vreckom s objemom 2 – 2,5 l, pre plochu od 50 – 150 m2 budete potrebovať objem 3 – 4 l a pre rozľahlé rodinné domy s plochou nad 150 m2, hľadajte skutočne veľké vrecko/nádobu a do s objemom viac ako 4 l.

S týmto parametrom však mnohokrát rastie aj veľkosť a hmotnosť vysávača. Pri cyklónových (bezsáčkových) vysávačoch nemáte veľa možností na výber, ich objem je od 0,7 – 1,2 l (pri tyčových vysávačoch ešte menej), preto treba rátať s tým, že po každom väčšom vysávaní, musíte nádobu vyčistiť. Má to však svoje plus – pri menšej zbernej nádobe neucítite, že musíte pracovať s ťažkým vysávačom a navyše, zakaždým prekontrolujete aj zanesenie filtrov.

✅ Príkon a výkon vysávača

Na energetickom štítku (od februára 2019 sú energetické štítky neplatné a zakázané) ste ešte donedávna mohli nájsť údaje o príkone, energetickej triede a ročnej spotrebe v kWh pre plochu 87 m2. Platilo, že čím vyšší bol príkon elektromotora, tým bolo vysávanie rýchlejšie a účinnejšie, no zároveň rástla aj spotreba energie. Sací výkon vysávača je zvyčajne pätinou až tretinou z uvádzaného príkonu. Preto, ak je príkon 750 W, sací výkon je orientačne na hodnote 150 – 250 W. Zvyšné časti príkonu sa rozdelia medzi filtráciu, vyháňanie vzduchu z vysávača a časť pohltí aj konštrukcia vysávača.

Od roku 2017 prišlo do platnosti nariadenie EÚ, ktoré stanovilo maximálny príkon vysávačov na 900 W, a tak bolo množstvo výrobcov vysávačov postavených pred veľkú výzvu. Ak chceli uchovať sací výkon, museli vylepšiť ergonómiu a tvar sacích hubíc, aby vznikal dostatočný podtlak a práve v tomto momente sa začali vysávače deliť na slabé a kvalitné. Dnes už totiž neplatí, že dva odlišné vysávače s rovnakým príkonom disponujú rovnakými sacími schopnosťami. V čom bola táto zmena prospešná? Znížila sa spotreba energií pri vysávaní a tiež aj hlučnosť vysávačov.

✅ Hlučnosť

Na vysávaní v minulosti bol nepríjemný práve zvuk a o tom, že vysávate vedeli všetci susedia naokolo. Hlučnosť je v súčasnosti šikovne tlmená a v niektorých prípadoch ju možno prirovnať k chodu práčky (nie pri odstreďovaní), teda cca 50 dB. Do úvahy však vstupuje sací výkon, ktorý pri tichom vysávači nemusí byť ideálny, a preto je najlepšie dať na názory spotrebiteľov pred vami. Hladina 80 dB sa prirovnáva k ruchu ulice. Ak vysávač skutočne urobí svoju prácu na prvý ťah a za pár minút, vyššiu mieru hluku pravdepodobne oželiete. Za optimálne hladiny sa považuje hlučnosť 60 – 75 dB.

✅ Energetický štítok vysávača

Čo sa stalo s informačným energetickým štítkom vysávačov? Ešte prednedávnom ste na ňom našli množstvo dôležitých údajov. Medzi nimi ročnú spotrebu (v kWh/annum), energetickú triedu (od A po G), hlučnosť (v dB), účinnosť vysávania kobercov (od A po G), účinnosť vysávania tvrdých podláh (od A po G) a tiež aj triedu filtrácie (od A po G). Čím bližšie boli „písmenká“ k A, tým boli kvality vysávača lepšie.

Vo všeobecnosti sa za najlepšie považovali tzv. AAAA vysávače (vysávače triedy 4A). Patrili do energetickej triedy A (najnižšia spotreba), vykazovali výborné výsledky pri čistení kobercov (A) aj tvrdých podláh (A) a v ničom nezaostávala ani kvalita filtrácie vyfukovaného vzduchu (tiež A).

Toto na prvý pohľad užitočné hodnotenie je v súčasnosti neplatné a to na základe súdneho sporu spoločnosti Dyson a Európskej únie. Aktuálne sa vysávače teda nesmú „ štítkovať“, no i tak by ste sa mali dopátrať k údajom, ktoré vás o vyhliadnutom vysávači zaujímajú. Výrobca ich totiž musí naďalej merať a zverejňovať spolu so všetkými informáciami o vysávačoch (avšak už nie v podobe „jednej nálepky“)

✅ Filtrácia vysávača

Bez kvalitných filtrov je vysávanie prakticky neúčinné. Všetky drobné prachové nečistoty a alergény budú rozvírené späť do ovzdušia. Čím je filtrácia účinnejšia, tým je vzduch vo vašom obydlí zdravší.

Každý výrobca si hľadá svoju vlastnú overenú cestu v podobe niekoľkých vrstiev alebo druhov filtrácie. Stretnúť sa môžete s antibakteriálnymi, uhlíkovými, elektrostatickými mikrofiltrami, či vodnými filtrami. Posledné menované sú vhodné predovšetkým pre astmatikov a alergikov na prach. Medzi TOP kvalitu patria HEPA filtre s číslami 13 a 14, pričom najvyššie číslo znamená až 99,995 %tnú účinnosť pri zachytávaní aj tých najmenších nečistôt a alergénov.

Triedy HEPA filtrov

Ako sa v triedach často využívaných HEPA filtrov zorientovať? HEPA je akronymom z anglického high efficiency particulate air, teda vysoko účinný filter vzduchových častíc. Predtým však boli aj EPA filtre a v súčasnosti sú už aj ULPA filtre (ultra low particulate air).

 • EPA – Aktuálne najnižšie triedy, označenie E10, E11 a E12. Účinnosť filtrácie vzduchu dosahuje 85 % (E10) až 99,5 %.
 • HEPA – Najpoužívanejšie filtre v súčasných vysávačoch, označenie H13, H14. Účinnosť filtrácie od 99,95% až 99,995 %.
 • ULPA – Najvyššia trieda, označenie U15 a vyššia. Napríklad U17 už ponúka min. účinnosť 99,999995 %, najčastejšie sa používajú v profi priemyselných vysávačoch a vzduchotechnike.

✅ Hmotnosť vysávača

Ak už máte niekoľko minút z dňa venovať vysávaniu, ustriehnite hmotnosť vysávača. Ani tie najobratnejšie kolieska neurobia z ťahania 10-kilového vysávača z izby do izby obľúbenú aktivitu. Pre štandardné podlahové vysávače je optimálnou hmotnosťou cca 4 – 7 kg. Ak chcete ľahší vysávač, uvažujte o niektorom z tyčových vysávačov, ktoré vážia približne od 2 – 4 kg.

✅ Dĺžka kábla a akčný rádius

Máte veľký dom? Do koľkých miestností chcete dosiahnuť na jedno zapojenie do siete? Dĺžka kábla vysávača sa pohybuje v nadštandardnom intervale, od 5 do viac ako 10 metrov. Spolu so sacou hadicou a násadou sa váš dosah môže predĺžiť minimálne o ďalšie 2 metre. Tejto hodnote (kábel + sacia hadica) sa hovorí aj akčný rádius – teda okruh, v rámci ktorého môžete vysávať pri napojení z jednej elektrickej zásuvky.

✅ Príslušenstvo a ergonómia

Vysávače od svojich počiatkov prešli veľkým vývojom a dnes sú ich rozmery aj hmotnosť navrhnuté tak, aby vás pri práci zbytočne nezaťažovali. Určite sa vám bude páčiť, ak bude mať váš nový vysávač parkovaciu polohu, protišmykové pogumované prvky, gumené nárazníky pre ochranu nábytku, nehlučné kolieska a možnosť odložiť najmenšie doplnkové hlavice do útrob vysávača, tak, aby ste ich mali kedykoľvek pri upratovaní po ruke a nehľadali ich po zásuvkách a skrinkách.

Výbava klasických podlahových vysávačov býva bohatá a každý výrobca sa vás bude snažiť zaujať rozmanitosťou – nájdete tu šikovnú univerzálnu hlavicu pre tvrdé podlahy aj koberce, štrbinovú hubicu, kartáč na nábytok, hubicu na srsť a chlpy, hubicu na čistenie poťahov, čalúnenia a matracov, malý turbokartáč a i.

aký vysávač na chlpy

Ceny vysávačov

Vysávače rôzneho typu a konštrukcie predstavujú jednu z najväčších kategórií malých domácich spotrebičov. Koľko zaplatíte za podlahový, tyčový alebo robotický vysávač?

Vysávače do 100 EUR

Už v cene do 100 EUR môžete objaviť šikovné podlahové a tyčové vysávače. Rovnako tak aj zopár základných priemyselných, ktoré poslúžia na občasné upratovanie dielne alebo garáže, a tiež aj väčší výber ručných vysávačov, či už do domácnosti alebo do auta.

Vysávače do 300 EUR

V strednej cenovej kategórii nájdete vysávače, ktoré ponúkajú lepšiu výbavu, výkon aj úroveň filtrácie. V obľúbenosti sa k podlahovým vysávačom pridávajú aj tyčové vysávače 2v1 a 3v1. Vhodné na častejšie používanie alebo na väčšie plochy. Veľmi dobrý pomer cena/výkon. Najpredávanejšie vysávače.

Vysávače od 300 EUR

Ak hľadáte vysávač, ktorý vysáva na jednotku, je tichý, dobre sa ovláda a jednoducho čistí, navštívte vysávače z poslednej cenovej kategórie. Okrem kvalitných podlahových a tyčových vysávačov tú kraľujú aj robotické vysávače a výkonné priemyselné vysávače. Výber pre náročných.

Najlepšie značky vysávačov

Sú ich desiatky, no iba niektorým značkám sa darí v testoch vysávačov a zároveň ich sprevádzajú aj pozitívne ohlasy od užívateľov. U ktorých výrobcov môžete nájsť kvalitné vysávače?

 • Rowenta – Široký a rozmanitý výber vysávačov z vyššej strednej triedy. Zaujímavé konštrukčné prvky pri tyčových modeloch (ohybné kĺby), vylepšený výkon pri podlahových vysávačoch. V ponuke nájdete vysávače do domácnosti s alergikmi aj domácimi zvieratami.
 • Electrolux – Obľúbený výrobca klasických aj tyčových vysávačov s množstvom spokojných recenzií. Primeraná cena za viac ako slušný výkon.
 • ETA – Cenovo dostupné vysávače od českého výrobcu predstavujú klasiku medzi vysávačmi. Vhodné predovšetkým na tvrdé podlahy.
 • Philips – Zástupca obľúbených tyčových vysávačov. Tiché kolieska, do detailov premyslená sacia hubica TriActive 3v1. Dobré výsledky na tvrdých podlahách aj kobercoch.
 • Dyson – Prémiové vysávače, ktoré predbiehajú svoju konkurenciu v mnohých oblastiach. Inovatívne technológie, netradičné koncepty aj dizajn. Vysoká cena, extra výkonnosť, minimálna hlučnosť.
 • Hoover – Opäť bohatá ponuka cenovo dostupných vysávačov v klasickom aj tyčovom prevedení. Výborné výsledky na tvrdých podlahách. Niektoré modely zvládajú aj mokré vysávanie.
 • Xiaomi – Akumulátorové tyčové vysávače v typickej bielej farbe. Skladnosť, nízka hmotnosť, optimálny výkon.
 • Miele – Všestranne využiteľné vysávače vyššej triedy vynikajú svojou účinnosťou aj životnosťou. Zaujať váš môžu modely s motorom Silence s výnimočne tichým chodom.
 • Sencor – Česká značka Sencor priniesla aj na náš trh niekoľko lacných vysávačov do 60 €, ktoré milo prekvapili a už dlhšie obdobie patria k výborne predávaným. Vhodné do menších domácností a pre menej náročných užívateľov.

Najčastejšie kladené otázky – FAQ

Je lepší bezsáčkový alebo sáčkový vysávač?

Ak sa rozhodnete pre sáčkový vysávač, do kontaktu s obsahom vrecka nemusíte vôbec prísť (ak ide o vrecko na jedno použitie). Pri látkovom vrecku na viac použití sa už musíte pripraviť pravidelné vyprázdňovanie a zároveň aj jeho prášenie a občasné pranie. Vďaka vrecku však máte vo vysávači o jednu úroveň filtrácie naviac.

Bezvreckové vysávače zberajú nečistoty do plastovej nádoby. Niekedy ju vyprázdnite na 1 – 2 kliky, bez rizika, že by ste sa dotkli obsahu, inokedy si čistenie zbernej nádoby vyžaduje viac času (treba opatrne odňať niekoľko častí, vyprášiť filtre, umyť nádobu, atď). Dbajte na kvalitu výstupných filtrov. Pri bezvreckových majú viac práce.

Aký by mal byť vysávač na zvieracie / psie chlpy

Vysávač na chlpy by mal disponovať dostatočným výkonom, aby dokázal vysať aj chlpy zatlačené do koberca. K tomu mu pomáhajú rôzne nástavce a kefky so štetinami, na ktoré sa chlpy zachytávajú (použitie na koberec aj čalúnený nábytok). Kefky a vstup do sacej trubice musíte pravidelne čistiť. Už zopár uviaznutých chlpov a vlasov do seba dokáže nabaliť ďalšie nečistoty a vznikne mechanická prekážka, ktorá znižuje výkon vysávača. Nezabudnite ani na účinnú filtráciu, ktorá si poradí s alergénmi.

Čo robiť, ak vysávač nevysáva?

Stratil váš vysávač „ťah“? Ak motor nevydáva iné zvuky ako zvyčajne, postačí nevyhnutná údržba.

 • Najskôr skontrolujte obsah zberného vrecka. Ak je plné, znižuje sa sací výkon vysávača (na jeho plnosť vás upozorní indikátor).
 • Snažte sa vyčistiť všetky dostupné filtre (penový alebo textilný filter pred motorom, HEPA filter na výstupe). Niektoré sa perú, iné stačí vyprášiť / vyklepkať.
 • Skontrolujte či v sacej hlavici a hadici neuviazla mechanická prekážka, cez ktorú síce prúdi vzduch, ale vysávač nedokáže zbierať ďalšie nečistoty (už spomínané zvieracie chlpy).
 • Ak je vysávač určený na suché vysávanie, nepoužívajte ho na vysávanie tekutín z podlahy. Vlhkosť môže upchať jeho filtre, aj ho vážne poškodiť.

Tipy na klasické podlahové vysávače

Rowenta RO 6477 (od 229 €)

Najlepší vysávač podľa recenzií zákazníkov. Najtichší 4x AAAA vysávač.


 Recenzia Rowenta RO 6477 

S extra tichým vysávačom Rowenta RO 6477 máte vďaka 11 metrovému akčnému rádiusu na dosah celý 4-5 izbový byt na jedno zapojenie do siete.

Špeciálne navrhnutý ekologický motor s príkonom 750 W poskytuje rovnaký sací výkon ako staršie modely vysávačov s výkonom 2200 W. Stojí za ním veľká skupina spokojných spotrebiteľov a aj preto je jedným z najpredávanejších vysávačov svojej kategórie na súčasnom trhu.

Bohaté príslušenstvo v sebe ukrýva všetko dôležité, čo pre dokonale upratanú domácnosť potrebujete – dve turbokefy, parketovú hubicu, univerzálnu hubicu TurboClean, malú kefku na nábytok/štrbinovú hubicu 2v1. Vysávač Rowenta je nielen mimoriadne tichý chodom (66 dB), ale je nehlučný aj pri pohybe po podlahe pre špeciálnu pogumovanú úpravu 4 malých koliesok.

Veľké samouzatvárateľné vymeniteľné zberné vrecko Hygiene+ s kapacitou až 4,5 litra a permanentný HEPA filter na výstupe vzduchu si poradia aj s veľkým množstvom prachu, hrubšími nečistotami, vlasmi ale i chlpmi zvieracích miláčikov. A to všetko pri 99,9% filtrácii všetkých nečistôt a alergénov.

Kľúčové technické parametre: Typ vysávača – vreckový | Príkon – 750 W |Hlučnosť – 66 dB | Objem prachového sáčku alebo nádoby – 4,5 l | Akčný rádius – 11 m | Trieda čistiacej účinnosti na tvrdých podlahách – A | Trieda emisií prachu z vysávača – A | Typ filtrácie – HEPA Hygiene +

Čo sa nám páči

 • extra tichý a úsporný chod
 • účinnosť pri vysávaní rôznych povrchov
 • sací výkon
 • vrecko s objemom až 4,5 l
 • široké príslušenstvo
 • 99,9% filtrácia – ideálny pre alergikov

Čo sa nám nepáči

 • vyššia hmotnosť a rozmery vysávača oproti iným
 • malé kolieska – občas problémy s prekážkami
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.8 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]
Prejsť do obchodu

Electrolux ESP73RR (od 139,44 €)

Vysávač s viacerými výbornými parametrami. Veľmi dobrý pomer cena / výkon.


 Recenzia Electrolux ESP73RR 

Chcete vysávať aj vtedy, keď deti už spia? Nechcete večer rušiť susedov, ale potrebujete mať v domácnosti poriadok? Vysávač Electrolux ESP73RR, alebo aj Silent Performer, vyniká veľmi tichým chodom aj pri najvyššom výkone. Môže za to optimalizovaný motor, tichá sacia hubica a špeciálna konštrukcia nádoby na prach. Podľa spotrebiteľov ide o veľmi vydarený vysávač s dobrým sacím výkonom.

Je obratný, kolieska sú malé a nehlučné a poľahky sa s ním manévruje aj v členitom priestore. Oceňujeme akčný rádius až na 12 metrov, čo pri vhodnom strategickom zapojení do elektrickej siete znamená povysávanie celej domácnosti na jedno zapojenie.

Okrem toho, že tento vysávač veľmi dobre vyzerá, poteší aj displej so signalizáciou plnosti vrecka, teleskopicky nastaviteľná trubica a veľmi dobrá účinnosť pri vysávaní tvrdých podláh aj kobercov.

Kľúčové technické parametre: Typ vysávača – vreckový | Príkon – 650 W | Hlučnosť – 70 dB | Objem prachového sáčku alebo nádoby – 3,5 l | Akčný rádius – 12 m | Trieda čistiacej účinnosti na tvrdých podlahách – A | Trieda emisií prachu z vysávača – A | Typ filtrácie – vrecková

Čo sa nám páči

 • tichý chod
 • sací výkon
 • dlhý dosah na jedno zapojenie – až 12 m
 • spokojnosť spotrebiteľov
 • veľmi dobre zvládnuté spracovanie

Čo sa nám nepáči

 • v balení je len jedno látkové vrecko
 • hlavica na koberce je spočiatku tuhšia, nekopíruje koberce
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.7 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 139,44 €
Prejsť do obchodu

Sencor SVC 730RD (od 63,99 €)

Vysávač obľúbený u spotrebiteľov. Spoľahlivý lacný vysávač.


 Recenzia Sencor SVC 730RD 

Cenovým tipom je vysávač Sencor SVC 730RD. Od svojich predchodcov sa vo viacerých parametroch odlišuje a nespĺňa všetky najvyššie kritéria, ale to ani od vysávača v tejto cenovej relácii nemožno očakávať. Ide o bezvreckový vysávač – jeho súčasťou je plastová nádoba s objemom 1,5 l so systémom Cyclone, ktorý oddeľuje prach od vzduchu a na výstupe používa 5-stupňovú filtráciu. Spolu s umývateľným HEPA filtrom sa tak snažia zabrániť opätovnému rozvíreniu prachu po domácnosti.

Motor pracuje s výkonom 800 W, sací výkon je optimálny a je možné ho regulovať. Nechýbajú pogumované kolieska, primerané rozmery + 2 parkovacie polohy, ochrana motora proti prehriatiu, doplnkový štrbinový nástavec a nástavec na čistenie čalúnenia.

Na internete nájdete stovky recenzií. Niektorí spotrebitelia sú nadmieru spokojní, najmä s pomerom cena/výkon. Iní by prijali lepšiu kvalitu plastov a o niečo dlhší akčný rádius, ktorý je v tomto prípade na hodnote 6,5 m. Dlhodobo patrí medzi najpredávanejšie vysávače, preto si svojich zástancov určite nájde, hoci kvalitou prevedenia ide skôr o priemer.

Kľúčové technické parametre: Typ vysávača – bezvreckový | Príkon – 800 W | Hlučnosť – 76 dB | Objem prachového sáčku alebo nádoby – 1,5 l | Akčný rádius – 6,5 m | Trieda čistiacej účinnosti na tvrdých podlahách – A | Trieda emisií prachu z vysávača – C | Typ filtrácie – HEPA filter

Čo sa nám páči

 • pomer cena/výkon
 • malý a skladný
 • nemusíte kupovať žiadne vrecká – má plastovú nádobu
 • účinná filtrácia

Čo sa nám nepáči

 • kratší dosah
 • niektoré plasty pôsobia tak, že dlho nevydržia – pozor na zaobchádzanie
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.5 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 63,99 €
Prejsť do obchodu

Tipy na tyčové vysávače

Dyson V8 Absolute (od 459 €)

Najkvalitnejší tyčový vysávač na trhu. Vysoko výkonný model.


 Recenzia Dyson V8 Absolute 

Ručný tyčový vysávač Dyson V8 Absolute má v sebe ukrytý digitálny motor s aktuálne najvyšším sacím výkonom vôbec.

Zaujímavé prevedenie, odľahčená sacia trubica a hlavné ťažisko s motorom a zbernou nádobou blízko pri ruke z neho robia veľmi ľahko ovládateľného a praktického domáceho pomocníka. Vo väčšine prípadov je jadro tyčového vysávača umiestnené dolu, čo v niektorých prípadoch komplikuje vysávanie (napr. pri vysávaní schodov). S týmto vysávačom hravo upracete všetky nečistoty od podlahy po strop!

Motorizovaná podlahová hubica je navrhnutá tak, aby prenikla čo najhlbšie do štruktúry koberca a poradí si rovnako dobre s veľkými nečistotami aj s prachom. 15 cyklónov dokáže zo vzduchu oddeliť aj tie najmenšie čiastočky prachu a alergénov a veľmi efektívny HEPA filter zaistí, že vzduch vychádzajúci z vysávača je čistejší ako okolitý.

Zaujímať vás určite bude aj výdrž – na jedno nabitie vydrží až 40 minút. Nečistoty zbiera do nádoby s objemom 0,54 litra. Úplne jednoduchým odpojením tyče sa z neho stáva praktický ručný vysávač, ktorý využijete pri odstraňovaní nečistôt z auta, nábytku alebo sedačiek.

Kľúčové technické parametre: Konštrukcia – 2v1 | Hmotnosť – 2,63 kg | Hlučnosť – 82 dB | Objem prachovej nádoby – 0,54 l | Výdrž batérie – 40 min| Doba nabíjania – 5 hod | Druh filtra – HEPA filter

Čo sa nám páči

 • sací výkon
 • ľahký a ergonomický – prakticky zvolené ťažisko
 • maximálne hygienický
 • výdrž batérie
 • do jednej ruky/žiadne káble
 • prací filter – žiadne ďalšie náklady
 • rýchla premena na ručný vysávač

Čo sa nám nepáči

 • vyššia cena

NAŠE HODNOTENIE: [usr 5 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]

Prejsť do obchodu

Philips PowerPro Aqua 3v1 FC6408/01 (od 289 €)

Jeden kvalitný vysávač = tri funkcie pre dokonale čistú domácnosť.


 Recenzia Philips PowerPro Aqua 3v1 FC6408/01 

Pre vysávač Philips FC 6405 nájdete u vás doma hneď trojaké uplatnenie – výkonný tyčový vysávač na rôzne druhy podlahy, praktický ručný vysávač pre údržbu sedačiek, auta alebo ťažšie dostupných miest a navyše v sebe ukrýva aj stierací systém pre mokré upratovanie.

Technológia PowerCyclone zaisťuje vysoký sací výkon. Už žiadne opakovanie pohybov po jednom mieste. Nasávaný vzduch a nečistoty prejdú do cyklónovej komory, kde sa od seba oddelia. Vzduch je pri následnej trojnásobnej filtrácii prečistený a zbavený alergénov, peľu, či prachu vychádza z vysávača von.

K dispozícii máte špeciálnu hubicu TriActive Turbo, ktorá podáva skvelý výkon na kobercoch aj tvrdých podlahách, zbernú nádobku s objemom 0,6 litra opatrenú hygienickým vyprázdňovaním a výdrž Li-On akumulátora na 60 minút – a tak váš pohyb po domácnosti pri upratovaní už vôbec nič neobmedzuje.

Kľúčové technické parametre: Konštrukcia – 3v1 | Hmotnosť –  4,7 kg | Hlučnosť – 83 dB | Objem prachovej nádoby – 0,6 l | Výdrž batérie – 60 min. | Doba nabíjania – 5 hod. | Druh filtra – trojvrstvový umývateľný

Čo sa nám páči

 • stabilný výkon – ako na kobercoch, tak aj tvrdých podlahách
 • široké použitie v domácnosti – 3v1
 • výdrž batérie – bezšnúrové prevedenie
 • trojvrstvový umývateľný filter
 • jednoduchá manipulácia a údržba

Čo sa nám nepáči

 • ťažšia manipulácia pri práci „na mokro“
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.9 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 289 €
Prejsť do obchodu

ROWENTA RH 6751 WO (od 114,90 €)

Populárny tyčový vysávač. Dobrý pomer cena / kvalita


 Recenzia ROWENTA RH 6751 WO 

Bezvreckový akumulátorový vysávač ROWENTA RH 6751 WO je medzi spotrebiteľmi veľmi obľúbeným modelom. V jeho prospech hrá predovšetkým priaznivá cena, funkcia 2v1 – tyčový vysávač aj super ľahký ručný vysávač, stabilný sací výkon s vylepšenou filtráciou a výborná manévrovateľnosť.

Isto vás poteší aj jeho nízka váha – iba 2,5kg. Odnímateľná ručná jednotka váži dokonca iba niečo málo cez 1 kilogram. Tento vysávač poskytuje rovnomerný vyvážený sací výkon počas celej doby výdrže batérie – jeho súčasťou je Li-Ion batéria, preto nepostrehnete žiadny pozvoľný úbytok na sacej sile. Ponúka výdrž na 45 minút, za ktorú hravo zvládnete povysávať aj väčšiu domácnosť a po 5 hodinách nabíjania je vysávač opäť pripravený fungovať.

Zaujať vás môže motorizovaná kefa s LED osvetlením. Poradí si s rôznymi povrchmi a uvidíte aj do tmavých kútov a pod nábytok. Výrobca myslel aj na to, aby ste nemali starosti so skladovaním, preto je rukoväť možné zložiť a zmestí sa aj do skrinky v kúpeľni.

Kľúčové technické parametre: Konštrukcia – 2v1 | Hmotnosť –  2,5 kg | Hlučnosť – 79 dB | Objem prachovej nádoby – 0,6 l | Výdrž batérie – 45 min. | Doba nabíjania – 5 hod. | Druh filtra – cyklón

Čo sa nám páči

 • nízka hmotnosť
 • skladacia konštrukcia
 • sací výkon
 • cyklónová technológia s vylepšenou filtráciou
 • LED osvetlenie na motorizovanej kefe

Čo sa nám nepáči

NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.7 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 114,90 €
Prejsť do obchodu

Rowenta Clean and Steam RY7557WH (od 209 €)

Najpredávanejší tyčový vysávač za posledné obdobie


 Recenzia Rowenta Clean and Steam RY7557WH 

Rozhodnutie kúpiť vysávač Rowenta Clean and Steam RY7557WH  pravdepodobne neoľutujete. Tento vysávač a parný mop 2v1 patrí k dobre predávaným vysávačom, hoci má svoje muchy. Tými je vyššia cena, ktorej zodpovedá prevedenie, o niečo vyššia hmotnosť a nižšia obratnosť, keďže ide o solídne veľký tyčový vysávač. Hodí sa predovšetkým do domácností, kde sú dlažby a tvrdé podlahy, ktoré znesú parné umývanie, aby ste jeho potenciál mohli naplno využiť. Pre rodiny s malými deťmi alebo domácimi miláčikmi predstavuje jednoduchý spôsob, ako udržiavať čistotu každý deň.

Aké sú jeho vlastnosti? Unikátna sacia hubica Clean and Steam sa bez problémov pohybuje dopredu aj dozadu. O čistotu vzduchu sa stará cyklónová technológia, ktorá sa na rozdiel od klasických filtrov neupcháva. Podľa typu podlahy viete zvoliť jednu z troch intenzít pary. Tento model je káblový, nie je tu prítomný akumulátor, pracuje s príkonom 1700 W. Aj keď ste viazaní káblom s dĺžkou 7,5 m, nemusíte čakať na dobitie a vysávač môžete používať hneď, ako potrebujete.

Kľúčové technické parametre: Konštrukcia – 2v1 | Hmotnosť –  5,4 kg | Hlučnosť – 84 dB | Objem prachovej nádoby – 0,4 l | Príkon – 1700 W | Druh filtra – cyklón

Čo sa nám páči

 • čistenie parou – bez chemických prostriedkov + zničenie 99% baktérií
 • spokojné recenzie
 • rovnomerný sací aj parný výkon – napájanie zo siete
 • vhodný pre alergikov

Čo sa nám nepáči

 • vyššia hmotnosť
 • menšia obratnosť
 • nevojde pod nábytok
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.5 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 209 €
Prejsť do obchodu
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere nového vysávača. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným s výberom najlepších vysávačov z dostupnej ponuky na trhu.
5/5 - (2 votes)
0 Zdieľanie

Pridajte váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin