Recenzia masážneho vankúša StretchFit FlexPillow™ na krčnú chrbticu a ramená

Nie je to tak dávno, čo dánska spoločnosť StretchFit vtrhla na náš trh a začala nás zásobovať zaujímavými pomôckami, ktoré ocení nielen fitness komunita, ale aj ľudia, ktorí pociťujú najrôznejšie civilizačné neduhy. Zaujímavým produktom určeným práve pre širokú verejnosť je masážny vankúšik FlexPillow. Prečo a ako ho používať? A stojí vôbec za to o ňom uvažovať? V našej dnešnej recenzii masážneho vankúša StretchFit FlexPillow sa všetko dozviete…

Masážny vankúš StretchFit FlexPillow™ – fotka č.4

Masážny vankúš StretchFit FlexPillow™ – fotka č.4

Prečo si zaobstarať StretchFit FlexPillow?

Masážne vankúšiky nie sú žiadna revolučná novinka. Naopak, ide o dlhodobo pomerne obľúbenú pomôcku, ktorá môže uľaviť od najrôznejších bolestí, podporiť relaxáciu a znížiť hladinu stresu. StretchFit FlexPillow nie je v princípe iný ani prevratný. Skôr prichádza zaujať vysokou kvalitou spracovania, štýlovým dizajnom a zaujímavými funkciami.

FlexPillow je rozmerovo pomerne malý vankúšik, čo ho robí celkom univerzálnym a dobre použiteľným na najrôznejších miestach. Poslúžiť môže aj pri cestovaní napríklad autom alebo autobusom. Klenutým tvarom sa navyše dobre prispôsobí anatómii rôznych partií tela.

Vankúšik sa skvele hodí pre masáže v oblasti krčnej chrbtice a ramien, ale použiť ho možno i na bedrovú časť chrbta, zadnú časť stehien (hamstringy), lýtka, prípadne napríklad aj na chodidlá a paže. Tlaková a hrejivá masáž je vhodná pri rôznych typoch chronických a akútnych bolestí – vrátane ústrelov, blokád krčnej chrbtice, bolestí z „ofúknutia“ prievanom a pod. Rovnako tak je možné vankúšik použiť na uvoľnenie napätého či preťaženého svalstva napríklad po tréningu alebo práci. Vankúšik môže pomôcť s lepšou regeneráciou svalstva.

Pre koho nie je vhodný?

Všeobecne platí, že v prípade napríklad vážnejších problémov s krčnou chrbticou (alebo akýchkoľvek vážnych ochorení pohybového aparátu) by ste použitie podobných masážnych pomôcok mali konzultovať s lekárom či fyzioterapeutom.

Použitie vankúšika FlexPillow tiež nemusí byť vhodné pri niektorých kožných ochoreniach alebo pri anémii (použitie v blízkosti krčnej tepny kvôli zvýšeniu prietoku krvi). Neodporúča sa ani tehotným ženám a deťom a problematické môže pochopiteľne byť jeho použitie v oblasti nezahojených úrazov, rán a pod.

Masážny vankúš StretchFit FlexPillow™ – fotka č.1

Masážny vankúš StretchFit FlexPillow™ – fotka č.1

Masážne hlavy

StretchFit FlexPillow využíva obdobné základné vybavenie ako väčšina podobných vankúšikov. Pilierom sú masážne hlavy, ktoré sa pohybujú v rotačnom pohybe a pôsobia proti masírovanej partii tlakom a hnetením podobne ako pri klasickej či shiatsu masáži.

Masážny vankúš StretchFit FlexPillow™ – fotka č.7

Masážny vankúš StretchFit FlexPillow™ – fotka č.7

Poteší, že si možno vybrať z troch rýchlostí masáže. Vychutnať si tak môžete len jemnú relaxačnú, ale aj intenzívnu masáž pre veľmi boľavé svaly. Opäť však nejde o nič špeciálne. Viac režimov intenzity ponúka aj množstvo konkurenčných modelov.

Zaujímavá je tiež funkcia automatickej zmeny smeru masáže. Vankúšik FlexPillow každých 10 minút upravuje smer, aby masáž nebola monotónna a bola viac efektívna. Niektoré vankúšiky umožňujú zmenu smeru nastaviť iba ručne. Automatické riešenie môže byť pre niekoho komfortnejšie. Avšak, FlexPillow umožňuje aj manuálne ovládanie pomocou tlačidla DIRECTION.

Infračervená terapia, nahrievanie

Ďalšou funkciou vankúšika je infračervená terapia. V kombinácii s tlakovou masážou ide opäť o osvedčenú a dobre fungujúcu kombináciu. Vankúšik pôsobí teplotou 45 °C a infračervené svetlo preniká hlbšie do tkanív, podporuje prekrvenie, činnosť lymfatického systému, uvoľnenie a regeneráciu. Ohrev je možné však vypnúť, takže si napríklad v horúcich dňoch môžete dopriať čisto len klasickú masáž.

Masážny vankúš StretchFit FlexPillow™ – fotka č.5

Masážny vankúš StretchFit FlexPillow™ – fotka č.5

Táto funkcia je ovládaná tlačidlom HEAT a pri zapnutí nahriatie trvá doslova pár sekúnd. Nástup tepla je tak akurát, ale ohrev je menej intenzívny ako napr. u klasických nahrievacích vankúšikov a dečiek s vykurovacím drôtom. Ide skôr o jemné „temperovanie“.

Napájanie a výdrž batérie

Vankúšik StretchFit FlexPillow je akumulátorový. Ide o jednu z jeho veľkých výhod a predností oproti väčšine konkurencie, u ktorej sa stretávame skôr so sieťovým napájaním. To je síce stabilné, ale podstatne menej flexibilné a mobilné.

FlexPillow je teda vyložene predurčený na rôzne cestovné účely (aj rozmermi a hmotnosťou) a na použitie najrôznejším spôsobom – potešujúci je aj fakt, že nikde neprekáža sieťový kábel, pokiaľ vankúš chcete použiť na rôzne partie.

Masážny vankúš StretchFit FlexPillow™ – fotka č.6

Masážny vankúš StretchFit FlexPillow™ – fotka č.6

Akumulátorové prevedenie sa nám páči a výdrž batérie je veľmi slušná – cca 1,5 hodiny. Avšak oproti sieťovému napájaniu už výkon ku koncu kapacity batérie trochu slabne. Nabíjanie na 100% trvá rovnako – cca 1,5 hodiny.

Spracovanie, dizajn, ovládanie

Pokiaľ ide o spracovanie a dizajn, nie je vankúšiku FlexPillow príliš čo vytknúť. V porovnaní s konkurenciou ide určite o jeden z najlepšie vyzerajúcich modelov. Veľmi štýlový čierny design rozhodne neurobí hanbu ani v lietadle či vlaku. Veľmi pekne spracované a tiež prehľadné je aj ovládanie. Tlačidlá sú štyri: POWER, DIRECTION, SPEED a HEAT. Ich zmysel a použitie je jasné aj vďaka ikonkám.

Vankúšik je z kvalitnej polyuretánovej umelej kože s veľmi príjemným, zamatovo hladkým povrchom. Strednú časť tvorí odolná a priedušná sieťovina, ktorá dobre odvádza pot.

Celkové zhodnotenie recenzie StretchFit FlexPillow

Masážny vankúšik StretchFit FlexPillow nie je prakticky žiadnym spôsobom inovatívny ani originálny. Kráča po dobre vyšliapanej ceste – čo je dosť možno nakoniec aj výhoda. Zároveň však ponúka istú dotiahnutosť, pokiaľ ide o spracovanie a úplne vyniká mobilitou a flexibilitou vďaka rozmerom, ľahkosti a akumulátorovému napájaniu. Pridáva navyše skvelý design, ale aj veľmi slušný výkon.

Komfort, mobilita, štýl. To sú hlavné prednosti. Nevýhodou je predsa len vyššia cena alebo aj kolísavejší výkon ku koncu kapacity batérie.

Výhody:

  • Jednoznačne kvalita spracovania
  • Mobilita – bez kábla (dobíjacie batérie)
  • Rozmery – možno si ho vziať napríklad sebou na cestu do auta
  • Jednoduché ovládanie pomocou štyroch tlačidiel s obrázkami
  • Infračervené nahrievanie – intenzívnejšia masáž

Nevýhody:

  • Vyššia cena (cca 70 €)
  • Kolísavý výkon ku koncu kapacity batérie

Celkové hodnotenie: 98 % (fantastický produkt)

Fotogaléria

5/5 - (1 vote)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin