Recenzia masážnej pištoľe StretchFit FlexGun™ 2.0 – Unboxing a test

Pociťujete stuhnutosť alebo bolesti svalov po náročnej práci alebo športovej aktivite? S niečím takým môže ľahko pomôcť dobrá masáž. Ale nie každý má čas navštevovať profesionálne masážne salóny. A tiež to nie je práve lacné. Mať možnosť dopriať si masáž doma alebo kdekoľvek a kedykoľvek sa vám zachce, to môže byť na nezaplatenie.

V dnešnom článku pre vás preto máme recenziu masážnej pištole StretchFit FlexGun 2.0, ktorá vám môže tieto služby poskytnúť. Je naozaj dobrým pomocníkom? A zodpovedajú vynaložené peniaze kvalite, výkonu a ďalším vlastnostiam tohto zariadenia? To všetko sa dozviete.

StretchFit FlexGun™ 2.0 sme testovali po dobu približne 14 dní. Tu je náš verdikt.

Masážná pištol StretchFit

Dánska značka pre športových nadšencov

StretchFit je pomerne mladá značka pochádzajúca z Dánska, ktorá sa vyslovene špecializuje na domáce masážne prístroje určené pre fitnessáky a fitnessačky alebo iných športovcov, ktorí pociťujú rezervy v regenerácii a po športových výkonoch ich občas alebo aj pravidelne trápia bolesti svalov, chrbta, pocity stuhnutosti alebo iné sprievodné znaky pretrénovania. Ale produkty samozrejme môžete využívať aj ako bežný používateľ.

StretchFit vyvíja a vyrába pomôcky pre okamžitú úľavu, ktoré je možné použiť doma, ale napríklad aj v šatni pred alebo po tréningu, zápase či inom náročnom výkone. Väčšinu z nich si môžete ľahko vziať na cesty a používať prakticky kdekoľvek.

Sortiment StretchFit nie je široký, skôr vypilovaný. Okrem masážnych pištolí FlexGun, ktoré tvoria jadro ponuky a ktorým sa budeme venovať podrobne, ponúka značka StretchFit ešte napríklad špeciálne terapeutické pomôcky v podobe naťahovača krčnej chrbtice, NeckFlex. Ten pomôže proti stuhnutosti a bolestiam šije, uľaví od bolestí hlavy či migrén, môže dokonca zlepšiť držanie tela.

Ďalší sortiment zahŕňa nastaviteľné korektory chrbta a držanie tela pod názvom Corpus alebo špičkové kolenné ortézy KneeFlex a masážne, výhrevné vankúšiky FlexPillow. Tieto kvalitné pomôcky môžu osloviť aj náročnejších záujemcov o domácu masážnu a regeneračnú starostlivosť a terapiu.

Perkusná terapia na doma

Masážne pištole nie sú žiadny revolučný objav. Na trhu ich koluje už mnoho a mnoho rokov celý rad. Ide o obľúbenú pomôcku športovcov, ktorá môže poskytnúť pomerne intenzívnu masáž svalstva rýchlu úľavu. Princíp je v podstate veľmi jednoduchý. Pištoľ má výsuvný nadstavec, ktorý vykonáva rýchle pohyby tam a späť v určitom rozsahu. Niečo ako malá „zbíjačka“.

Táto perkusná (čiže skrátka úderová) terapia je osvedčenou metódou na uvoľnenie pretrénovaného či stuhnutého svalstva. Prispieva k regenerácii tkanív a svalových vlákien, rozptyľuje bolestivé uzly vo svaloch, zlepšuje cirkuláciu krvi. Používanie pištole však môže mať pozitívny vplyv napríklad aj na celulitídu a pomôže vám celkovo dosiahnuť efektívnejšiu regeneráciu a následne aj lepší športový výkon.

Masážne pištole nie sú nijako zložité a StretchFit s pištoľou FlexGun ešte tuplovane vsádza na minimalizmus a jednoduchosť s dôrazom na kvalitu spracovania a vysoké hodnoty kľúčových parametrov.

Perkusná terapia na doma

Čo obsahuje balenie?

Keď rozbalíte originálnu a peknú škatuľu, vykukne na vás okrem pištole samotnej aj pomerne solídne príslušenstvo. Nabíjací adaptér AC/DC je vcelku samozrejmosťou, rovnako aj manuál, ale okrem toho dostanete aj štýlovú cestovnú taštičku, do ktorej sa všetko elegantne zmestí – a tiež šesť masážnych nástavcov. Každý má iné určenie, čo sa dozviete v minimalistickom návode. Detailnejší návod aj s videonávodom je k dispozícii na webe predajcu. Odkaz na tento návod je vám odoslaný po kúpe produktu (link na návod zde).

Základná je guľová hlavica vhodná na veľké svalové partie. Zadok, stehná, hrudník, chrbtové svaly. Ďalšia hlava vyzerá ako „očko“ a používa sa na brušné svaly, kde dobre stimuluje krvný obeh. Cylindrová hlava pripomínajúca náboj je vhodná na hĺbkovú, intenzívnu masáž – najmä hrudi, nohách či ramien. Vidlicová hlava sa používa okolo chrbtice, ale napríklad aj na chodidlá. Plochá hlava má podobné určenie ako guľová, ale s väčším rozložením tlaku. A nakoniec je tu špeciálny mäkký nástavec s oblou hlavou v tvare nitu vhodný na mimoriadne jemnú masáž.

Masážná pištol StretchFit - hlavice

Masážná pištol StretchFit – hlavice

Výkon

Ako si pištoľ vedie v otázke výkonu? Dá sa povedať, že veľmi dobre, o čom svedčia aj výborné recenzie. Výkon činí 20 W, čo je slušné a v reáli je tento papierový výkon využitý veľmi efektívne, takže masáž vie byť aj solídne intenzívna. Samozrejme môžete silu regulovať.

K dispozícii je 10 stupňov intenzity. Niektoré pištole ponúkajú viac, ale stále ide o nadpriemer a desať stupňov je úplne dostačujúcich a pokryje dostatočne celé spektrum. Intenzitu masáže môžete vďaka tomu plynule zvyšovať bez toho, aby ste si pôsobili nepríjemné pocity. Intenzitu je možné samozrejme regulovať aj silou priloženia pištole na svalové partie. Maximálna rýchlosť dosahuje 2800 úderov za minútu.

Veľmi dôležitým parametrom je amplitúda čiže zdvih či rozsah úderu. Ten je 10,5 mm, čo je opäť dobrá hodnota, hoci nie najvyššia v porovnaní s konkurenciou. Masáž je však veľmi príjemná, povzbudzujúca a účinná.

Ovládanie a nastavenie pištole je jednoduché a pohodlné – a to aj vďaka prehľadnému dotykovému HD LCD displeju. Pištoľ poteší aj znesiteľnou hladinou hluku, ktorá výrazne nenarušuje relaxačný zážitok z masáže.

Batérie a napájanie

Prístroj disponuje akumulátorovou batériou typu Li-Ion, teda kvalitnou modernou batériou s dobrým pomerom kapacity a hmotnosti a vysokou spoľahlivosťou aj bezpečnosťou. Kapacita je 2500 mAh, čo je v porovnaní s konkurenciou skôr nadpriemer. Reálna výdrž až 5 hodín je tiež solídna, doba nabíjania sa potom pohybuje okolo priemerných 4 hodín.

Na napájanie je určený štandardný zásuvkový adaptér AC/DC – teda žiadne USB alebo podobne. Ale v tomto prípade sa bez takýchto vymožeností určite zaobídeme.

Spracovanie

Čo musíme rozhodne pochváliť je celková kvalita spracovania. Akokoľvek niektoré papierové parametre nevyčnievajú nad priemer, v praxi pištoľ funguje výborne práve vďaka vysokej efektivite a premyslenému, precíznemu spracovaniu – navyše s veľmi príjemným, štýlovým dizajnom.

Pokiaľ by sme chceli hľadať isté nevýhody, tak za nás je to zanechávanie odtlačkov prstov na konštrukčnom materiáli pištole.

Obrovskou výhodou je nadpriemerne nízka hmotnosť, ktorá sa pohybuje len okolo 800 gramu. Vďaka tomu sa s pištoľou ľahko zaobchádza a pri dlhšej masáži zostáva pomerne pohodlnou a príliš sa neprenesie – na rozdiel od pištolí, ktoré váži aj viac ako 1 kg.

Zhodnotenie recenzie

Masážna pištoľ StretchFit FlexGun 2.0 predstavuje kvalitnú a účinnú pomôcku pre boj so stuhnutosťou či stuhnutosťou rôznych telesných partií a skvelá je aj pre rozohrievanie svalov pred tréningom. Vďaka nadpriemerne nízkej hmotnosti je mimoriadne komfortný a dobre sa s ňou manipuluje. Pritom je dobre spracovaná a príjemná na pohľad vďaka štýlovému designu.

Na veľmi dobrej úrovni je aj príslušenstvo, ktoré zahŕňa 6 nástavcov či pekné cestovné puzdro. Výkon pištole je úplne adekvátny a regulácia intenzity v 10 stupňoch vám pomôže nájsť vždy adekvátnu silu masáže. Niektoré parametre sú v porovnaní s konkurenciou v priemere, ale napriek tomu pištoľ ako celok funguje výborne – o tom svedčia aj výborné hodnotenia v testoch a recenziách.

Rozhodne je možné túto pištoľ odporučiť.

Galéria

4.9/5 - (34 votes)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin