Recenzia sonickej kefky Philips Sonicare DiamondClean Prestige 9900

Keď ide o starostlivosť o chrup a ústnu dutinu, nie je priestor na kompromisy. Predsa len, zubári sú dnes drahí, často je problém nejakého vôbec zohnať – a to nehovoríme o nepríjemných a bolestivých zážitkoch, ktoré si od nich môžeme odniesť. Oveľa lepšie je dbať na prevenciu a komplikáciám sa vyhnúť. Pokiaľ budete svojim zubom a ďasnám venovať dostatok pozornosti, zubnej ordinácie sa už nebudete musieť báť. Veľa ľudí dnes pritom upína svoje nádeje k moderným technológiám. Medzi najväčšie výdobytky patria takzvané sonické kefky. Mnohí už na ne nedajú dopustiť…

Avšak, ako si z obrovského sortimentu vybrať model, ktorý bude fakt kvalitný a účinný? Pokiaľ máte vysoké nároky a nevadí vám siahnuť hlbšie do pokladničky, osloviť vás môže sonická kefka Philips SonicCare DiamondClean Prestige 9900. Nemá zmysel zastierať – tento sonický „kanón“ patrí do TOP kategórie. Napovedať napokon môže už cena. Ale naozaj ponúka toľko, aby ste nemalé investície do tejto kefky nemuseli nikdy ľutovať? To budeme zisťovať v dnešnej recenzii.

Philips SonicCare DiamondClean Prestige 9900som vyskúšal a verdikt je tu…

Ako funguje sonická technológia?

Sonické kefky využívajú vysokofrekvenčný pohyb, kedy hlavica kefky kmitá (stiera plak) vo veľmi malom rozsahu obrovskou rýchlosťou. Ide o desiatky tisíc pohybov za minútu. Je jasné, že niečo také nemôžete s manuálnou kefkou dosiahnuť.

Za dve minúty priemerného čistenia dokážete rukou urobiť prinajlepšom nižšie stovky pohybov, ktorými sa zo zubov „odrhuje“ plak. So sonickou kefkou ich zvládnete aj cez sto tisíc. Model, ktorý budem recenzovať, vykoná za dve minúty čistenia konkrétne 124 000!

Sonické kefky sú šetrné voči sklovine aj ďasnám. Perfektné sú pre odstraňovanie zubného povlaku a zubného kameňa, bielenie zubov, odstraňovanie baktérií zo zubov a ďasien a úplne vynikajúce sú aj pre masáže ďasien a prevenciu ich ochorení – napr. paradontózy. Pre bežnú „údržbu“ zubov sú teda perfektnou voľbou.

Neznamená to, že všetky ostatné pomôcky (vrátane ručnej kefky) môžete zahodiť. Sonické kefky nie sú tak efektívne, pokiaľ napr. potrebujete vydolovať z hlbiny zubov väčší kus nejakého uviaznutého jedla. Potom vám lepšie poslúži zubná niť či medzizubná kefka.

Philips SonicCare DiamondClean Prestige 9900

Philips SonicCare DiamondClean Prestige 9900

Ako si čistiť zuby sonickou kefkou SoniCare DiamondClean?

Ako si čistiť zuby so sonickou kefkou Philips SoniCare DiamondClean? Veľmi obsiahlu odpoveď nájdete priamo v návode k tejto kefke, čo je prvý potešujúci fakt. Už od samotného začiatku budete vedieť, čo máte správne robiť.

 1. Na kefku sa nanáša zubná pasta rovnako ako na klasickú. Malo by ísť o pastu s nízkou abrazivitou (brúsnosťou). To už v návode nestojí, ide o všeobecné odporúčanie.
 2. Kefka sa k zubom prikladá pod uhlom cca 45°. Nemusíte si čistiť zuby s uhlomerom, stačí mať kefku trochu naklonenú do boku.
 3. Čistite až k okrajom ďasien alebo mierne pod ne.
 4. Na zuby netlačte, vlákna by sa mali len jemne rozostupovať.

Kefka má funkciu sektorového časovača. Celkom je súčasťou cyklu čistenia šesť sektorov (horné predné zuby, spodné predné zuby, ľavé spodné zadné zuby,…). Kefka krátkym pozastavením upozorní, že už môžete prejsť na ďalší sektor. Celková doba čistenia je 2 minúty, čo zodpovedá odporúčaniam lekárov.

Len tak medzi nami… nezabudnite kefku zapnúť až potom, čo si ju vložíte do úst, inak si pridáte prácu s leštením kúpeľňového zrkadla od pasty.

Obsah balenia

V elegantnej tmavej krabici novej kefky Philips SonicCare DiamondClean Prestige 9900 nájdete všetko potrebné. Ale nič navyše. Je tu telo kefky vo veľmi temne modrej farbe (polnočná modrá). Menej skúsené oko ju od čiernej rozozná najmä v kontraste s jedinou hlavicou, ktorá je v balení. Tá je skutočne čierna.

Ide o hlavicu SoniCare A3 Premium (All in One). Náhradné hlavice tohto typu nie sú práve lacné, a tak zamrzí, že ich v balení nie je viac. Na druhú stranu ide o naozaj parádnu hlavicu s najpokročilejšou konštrukciou a šikovným mikročipom, ktorý komunikuje s kefkou.

Solídnou náplasťou za chýbajúce náhradné hlavice môže byť veľmi pekné cestovné puzdro, ktoré zároveň slúži ako dobíjacia stanica dobíjaná cez USB-C. Ďalej je v balení samotný kábel USB-C a samozrejme štandardný dobíjací stojan s adaptérom.

Na jedno nabitie vydrží batéria cca 14 dní.

Dizajn a spracovanie kefky

Philips SonicCare DiamondClean Prestige 9900

Dizajn a spracovanie Philips SonicCare DiamondClean Prestige 9900

Kefka v matnej tmavomodrej farbe pôsobí nádherne a tiež na prvý pohľad exkluzívne. Telo je vyrobené z vysoko odolného, tvrdeného plastu, ktorý má protišmykový povrch, takže sa fakt perfektne drží, aj keď má úplne jednoduchý, valcovitý tvar. Dnes už napokon nie sú v móde rôzne komplikované a členité rukoväte ručných ani elektrických kefiek. V jednoduchosti je krása a sila a špičkový model prestížnej značky Philips nemôže byť v trendoch pozadu.

Na prvý pohľad vás možno prekvapí minimum prvkov. Kde je nejaké ovládanie? Kde sú tlačidlá na všetky tie pokročilé funkcie? Ale všetko sa vysvetlí. Jediné znateľné tlačidlo (zapnutie) je tiež zaujímavé, pretože splýva s materiálom kefky. Dôvod je praktický a veľmi múdry. Nie je tu žiadna škára, do ktorej by mohlo niečo zatiecť alebo sa dostať nečistoty.

Kefka vyzerá skrátka nádherne. Je na pohľad aj poťažkanie odolná. Skvele sadne do ruky, a aj keď nemá úplne mušiu váhu (cca 700 g), vôbec nejakú záťaž nespoznáte.

Čistenie s kefkou – prvé dojmy, možnosti, funkcie, výsledky

Philips SonicCare DiamondClean Prestige 9900

Hlavica kefky Philips SonicCare DiamondClean Prestige 9900

Kefka Philips SonicCare DiamondClean Prestige 9900 je nadupaná technológiami. Čistí rýchlosťou 62 000 sterov za minútu. Je 20-krát účinnejšia ako bežná kefka a prináša benefit v podobe až 15-krát zdravších ďasien a o sto percent menej zubných škvŕn. Len papierové „hodnoty“.

Ako sa chová v reálnom prípade a aké je čistenie s ním? Ak je to vaša prvá zubná kefka, úplne prvý styk so zubami možno bude trochu prekvapivý. Na sonickú technológiu si treba zvyknúť. U lacnejších modelov môže byť zvykanie aj celkom dlhé a niektorí sonickému čisteniu na chuť ani neprídu.

U Philips SonicCare DiamondClean Prestige 9900 sa niečo také snáď ani stať nemôže. Pocit z čistenia je v porovnaní s lacnejšími kefkami brilantný a zvykanie bude aj pre celkom neznalých určite skôr otázkou sekúnd. Čistenie je veľmi jemné, zuby a ďasná nebrnia, ani sa neobjavuje pocit šteklenia.

Pocit hladkých zubov po vyčistení je skvelý a čoskoro si iste všimnete aj estetické zlepšenie v podobe žiarivejšieho, belšieho úsmevu. Kefka perfektne rozrušuje aj zubný kameň, takže zubný hygienik vás pochváli a nebude s vami mať žiadnu prácu.

Samozrejme, že kefka vie pracovať aj s intenzitou. A to navyše veľmi pokročilým, inteligentným spôsobom.

Technológia SenseIQ?

Kefka Philips SonicCare DiamondClean Prestige 9900 využíva inteligentnú technológiu, vďaka ktorej dokáže komunikovať s hlavicou a sledovať návyky užívateľa – mieru prítlaku, pohyby a pod. Na základe toho vám dokáže kefka vytvoriť „čistiaci program na mieru“ a poskytnúť vám optimálne nastavenie úplne automaticky.

Technológia BrushSync?

Ide o technológiu využívajúcu mikročip v samotnej hlavici, ktorá okrem iného zaistí včasnú indikáciu potreby výmeny hlavice.

Philips SonicCare DiamondClean Prestige 9900

Cestovné púzdro kefky Philips SonicCare DiamondClean Prestige 9900

Adaptívna intenzita a spätná väzba – inteligentné technológie na ochranu zubov

Kefka Philips SonicCare DiamondClean Prestige 9900 je jednoducho šikovná a namakaná. Vie sám rozpoznať prítlak, a pokiaľ veľmi tlačíte, upozorní vás rozsvietením fialového svetla na konci kefky. Prípadne sám automaticky pozmení intenzitu, aby lepšie vyhovovala prítlaku. Aj keď ste zvyknutí veľa tlačiť, kefka sa tomu dokáže prispôsobiť. V značnej miere tak nemusíte meniť svoje návyky a prispôsobovať sa kefke – ona sa prispôsobí vám.

Kefka spozná, aj keď používate nevhodné pohyby. Napríklad keď zuby drhnete, opäť vás upozorní svetlom na konci kefky, tentoraz oranžovým – a tiež zmenou vibrácií. Tieto funkcie je možné aj deaktivovať, ale bola by to škoda. Keď už máte takú drahú a pokročilú kefku, bol by hriech nenechať ho robiť to, čo vie a čo robiť má.

Ovládanie kefky a aplikácie

S nastavením intenzity čistenia nemusíte čakať, kým si vás kefka „ohmatá“. Môžete ju meniť ručne priamo na rukoväti. Tri diódy pod sebou, ktoré informujú o nastavení intenzity, fungujú zároveň ako skryté tlačidlo. Stláčaním jednotlivých diód je možné nastavenie meniť. Vyzerá to skvele, ale v realite je to trochu neisté, diódy sú blízko seba a nedávajú takú spätnú väzbu ako klasické tlačidlá. Nejde však o vážny nedostatok. Len možno budete tu a tam musieť kliknúť viackrát a spoznať, ako to vlastne vôbec funguje.

Avšak oveľa viac možností hrať sa s ovládaním a nastavením ponúka až aplikácia. Kefka je „chytrá“ a je možné ju spárovať s mobilnou aplikáciou SoniCare, ktorú si stiahnete cez QR kód v návode. Funguje samozrejme cez Bluetooth. Aplikáciu je potrebné s kefkou pravidelne synchronizovať.

Aplikácia umožní voľbu režimov: Clean, White+, Zdravie ďasien, Deep Clean, Sensitive.

V aplikácii tiež nájdete rôzne rady a tipy na mieru, máte tu obšírne štatistiky a upozornenia. Napríklad, ak nejaký segment zubov zanedbáte, aplikácia vás na to upozorní. Kefka má vnútorné senzory polohy, takže všetko vie a len tak ju neoklamete (skúšali sme to). Chod naprázdno a podobné fígle rozpozná veľmi ľahko. V aplikácii je kalendár čistenia, môžete si aj zadávať poznámky.

Kefka komunikuje s aplikáciou v reálnom čase, a tak vám servíruje rady a poznámky aj priamo pri čistení. Môže vás navigovať, aby ste nič nevynechali, upozorniť na tlak či drhnutie a pod. Je toho naozaj veľa a treba povedať, že ide o záležitosť pre technologických nadšencov.

Každého to bude chvíľu baviť, ale či takéto intenzívne „workshopy“ čistenia zubov budete chcieť absolvovať dlhodobo – inu, to zvážte sami. Kefka však funguje úplne adekvátne aj bez aplikácie. Škoda len, že priamo na nej nie je možné voliť špeciálne režimy. Je to však ústupok smerom k čistejšiemu štýlu a minimalistickému dizajnu kefky.

Zhodnotenie recenzie Philips SonicCare DiamondClean Prestige 9900

Kefka Philips SonicCare DiamondClean Prestige 9900 je niečo ako Rolls-Royce medzi sonickými kefkami a prostriedkami na starostlivosť o zuby vôbec. Ponúka nádherné, luxusné spracovanie, vynikajúcu odolnosť a životnosť, ale je navyše i inteligentným asistentom starostlivosti o chrup, ktorý sa o vás postará až pozoruhodným spôsobom. Človek by nepovedal, čo všetko môže kefka vedieť.

Nevýhodou zostáva vysoká cena a napríklad aj to, že bez aplikácie vyťažíte len časť možností kefky, za ktorú platíte. Hodí sa teda skôr pro užívateľov, ktorí budú chcieť aplikáciu používať. Aj bez nej však kefka ponúka exkluzívne služby a asi najdokonalejšie čistenie.

Celkovo vzaté – nejde inak, než po osobnom vyskúšaní odporučiť túto kefku každému, kto sa chce o svoje zuby starať tým najlepším spôsobom. Produkt teda rozhodne odporúčam.

Výhody:

 • Ponúka najdokonalejšie čistenie zubov, ktoré si aktuálne môžete kúpiť.
 • Pocit hladkosti zubov po vyčistení je skvelý.
 • Spracovanie a dizajn kefky sú na vysokej úrovni. Kefku budete v kúpeľni radi vystavovať.
 • Výdrž batérie je slušná – až 14 dní.
 • Kefka je inteligentná, má senzory polohy, takže vie, aké zuby čistíte a akým spôsobom a vďaka tomu vás naučí si zuby čistiť správne.
 • Cestovné puzdro s nabíjačkou je obsahom balenia.

Nevýhody:

 • Vysoká cena (v čase písania recenzie cca 300 €)
 • Nutné stiahnutie aplikácie Sonicare, ak chcete z kefky vyťažiť 100% možností (treba zapnúť špeciálne režimy). Avšak kefku je možné používať aj bez aplikácie.

Fotogaléria

Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin