Aké je najlepšie hyalurónové sérum/kyselina hyalurónová proti vráskam?


Kyselina hyalurónová je jednou z látok, ktorá si získala vo svete kozmetiky popredné miesta. Za všetko hovoria jej pozitívne účinky a výborná znášanlivosť, keďže ju aj prirodzene dokáže produkovať ľudské telo. Aké je najlepšie hyalurónové sérum proti vráskam? Pre koho má kyselina hyalurónová najväčší prínos a čo sa o nej oplatí vedieť?

V nasledujúcich riadkoch si predstavíme 7 obľúbených a veľmi dobre hodnotených produktov s kyselinou hyalurónovou, ktoré sú určené na domácu aplikáciu a môžete ich zaradiť do svojej beauty rutiny. Ak vám táto inšpirácia nebude stačiť a radšej si robíte prehľad „vo vlastnej réžii“, nenechajte si ujsť náš zoznam kozmetických značiek, ktoré majú v portfóliu obľúbené prípravky s kyselinou hyalurónovou. A na záver sme pripravili odpovede na základné, no veľmi dôležité otázky o kyseline hyalurónovej, aby ste vedeli, ako pôsobí a čo od nej očakávať.

kyselina hyalurónová v kozmetike

Najlepšie hyalurónové séra a krémy podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Iuvenio Nano

+ Vysoký obsah nízkomolekulárnej kyseliny hyalurónovej
+ Vhodné pre dennú aj nočnú starostlivosť
+ Úplne bez konzervačných látok, parfumov, farbív, silikónov
⭐ 100 %
Čítať recenzie
#2Vichy Minéral 89 Hyaluron Booster

+ Výnimočne hydratovaná, tonizovaná a jasnejšia pleť
+ Posilňuje funkciu kožnej bariéry a vypína pleť
+ Kombinácia termálnej vody Vichy a kyseliny hyalurónovej
⭐ 100 % Čítať recenzie
#3Hyalurónové sérum s dávkovačom RENOVALITY

+ Hyalurónové sérum s obsahom nízkomolekulárnej kyseliny hyalurónovej
+ Intenzívna regenerácia a antivráskový efekt
+ Zadržiava vlhkosť v pleti
⭐ 98 % Čítať recenzie
#4The Ordinary Hyaluronic Acid 2% + B5

+ Dodáva pleti vyplnený vzhľad, zvyšuje jej pružnosť
+ Vhodné pre všetky typy pleti
+ Posilňuje ochrannú kožnú bariéru
⭐ 96 % Čítať recenzie
#5Saloos Anti-Age hyalurónové sérum

+ Obsahuje nízkomolekulárnu (dlhodobé účinky na pokožku) a vysokomolekulárnu (okamžité účinky) kys. hyalurónovú
+ Sérum má ľahkú konzistenciu a rýchlo sa vstrebáva
⭐ 96 % Čítať recenzie
#6Beauty Of Joseon Glow Serum Propolis + Niacinamide

+ Regeneruje pleť a viditeľne ju rozjasňuje
+ Reguluje nadmernú tvorbu kožného mazu
+ Udržuje pleť v rovnováhe
⭐ 94 % Čítať recenzie
#6Medik8 HYDR8 B5

+ Dodáva pleti intenzívnu dlhotrvajúcu hydratáciu a výživu
+ Zanecháva pleť hodvábne jemnú a pružnú
+ Redukuje viditeľnosť jemných liniek a vrások
⭐ 94 % Čítať recenzie

Najlepšie hyalurónové produkty – séra a krémy: Krátke recenzie

1. Iuvenio Nano

Česká značka Iuvenio má vo svojom portfóliu nanovlákenné sérum NANO vyrobené priamo z nízkomolekulárnej kyseliny hyalurónovej a ďalších účinných aktívnych látok. Toto sérum je vytvorené tak, aby nízkomolekulárna kyselina hyalurónová uľahčovala ďalším látkam prechod hlbšie do štruktúr pokožky. O akých látkach je reč? Tento inovatívny produkt ponúka pleti okrem kyseliny hyalurónovej aj peptidy, niacinamid, vitamín E, vitamín C aj panthenol.

Spektrum sľubovaných účinkov je skutočne lákavé. Pleť hydratuje, zjemňuje, vyhladzuje i rozjasňuje. Redukuje jemné vrásky a tiež zmenšuje viditeľné póry. Je vyrobené úplne bez konzervačných látok, parfumov, farbív, silikónov a ďalších látok, ktoré môžu spôsobovať podráždenie pleti a vhodné pre všetky typy pleti.

Zistiť cenu

2. Vichy Minéral 89 Hyaluron Booster

Medzi najpredávanejšie produkty s kyselinou hyalurónovou sa radí posilňujúci a vypĺňajúci booster od poprednej francúzskej značky VichyVichy Minéral 89 Hyaluron Booster. S obsahom 89% mineralizujúcej termálnej vody Vichy a kyseliny hyalurónovej pomáha posilňovať kožnú bariéru a zlepšovať jej odolnosť voči každodenným vplyvom. Vďaka doplneniu hydratácie sa pleť stáva okamžite plnšia, hydratovanejšia a vypnutejšia.

Ide o produkt, ktorý je testovaný pod dermatologickou a oftalmologickou kontrolou a vhodný pre všetky typy pleti. Je hypoalergénny, bez alkoholu a má príjemnú, jednoducho aplikovateľnú gélovú textúru. Spokojné užívateľky si pochvaľujú úroveň hydratácie, rýchlu vstrebateľnosť a veľmi dobrú znášanlivosť aj na citlivej pleti.

Zistiť cenu

3. Hyalurónové sérum s dávkovačom RENOVALITY

Zaujme zložením, účinkami, cenou a lákavým dizajnom… Hyalurónové sérum od českej rodinnej firmy Renovality si získalo priazeň kupujúcich a popredné pozície v rebríčkoch predajnosti. Stovky pozitívnych recenzií nešetria chválou (Heureka.sk hodnotenie 94 %, Heureka.cz hodnotenie 96 %). Praktické balenie s dávkovačom v sebe ukrýva sérum, ktorému dominuje nízkomolekulárna kyselina hyalurónová a ružový hydrosol. Tieto ingrediencie zabezpečujú intenzívnu regeneráciu, hydratáciu i upokojenie pokožky.

Je vhodné na všetky typy pleti. Jednoducho sa aplikuje prstami na tvár, oblasť krku či dekoltu. Sérum je užívateľkami hodnotené ako ľahké, rýchlo vstrebateľné a s viditeľnými výsledkami, ktoré sú dôvodom aj pre opakovaný nákup.

Zistiť cenu

4. The Ordinary Hyaluronic Acid 2% + B5

Kyselina hyalurónová sa v kozmetických produktoch vyskytuje v dvoch, okrajovo i v troch formách – ako nízkomolekulárna, strednomolekulárna a vysokomolekulárna. Jednotlivé formy sa líšia schopnosťou prenikania do štruktúr pokožky, pričom platé, že čím sú molekuly menšia, tým je hydratácia hlbšia a intenzívnejšia. Sérum Hyaluronic Acid 2% + B5 od známej značky Ordinary obsahuje tri formy kyseliny hyalurónovej, čo znamená, že táto účinná látka preniká do rôznych vrstiev pokožky a postará sa aj o skutočne hĺbkovú hydratáciu. Dodáva pleti vyplnený vzhľad a zvyšuje jej pružnosť.

Sérum má minimalistický dizajn aj zloženie. Je vhodné pre všetky typy pleti. Z dostupných recenzií sa môžete dozvedieť, že ide o príjemný produkt za veľmi dobrú cenu, ktorý zanecháva pleť hydratovanejšiu a na dotyk jemnejšiu. Nemusí však úplne sadnúť na citlivú pleť…

Zistiť cenu

5. Saloos Anti-Age hyalurónové sérum

Ak máte radi kozmetické produkty s ľahkou konzistenciou, v praktickom balení a v správnej koncentrácii, nenechajte si ujsť ani obľúbené Saloos Anti-Age hyalurónové sérum, ktoré obsahuje dve formy kyseliny hyalurónovej – vysokomolekulárnu pre okamžitý účinok na povrchu pleti a nízkomolekulárnu pre intenzívnu a hlbšiu hydratáciu pleti.

Výrobca nenechal na náhodu ani balenie. Sérum je v špeciálnej fľaštičke, do ktorej nevniká vzduch a nespôsobuje predčasné znehodnotenie obsahu fľaštičky. Je bez vône a výhradne prírodného zloženia. Aj toto hyalurónové sérum je vhodné pre všetky typy pleti, vrátane citlivej. O tom, ako pôsobí, sa môžete dočítať aj v početných užívateľských recenziách. Veľmi dobre je hodnotená jeho konzistencia, rýchle vstrebávanie a tiež zjavné zlepšenie stavu pleti.

Zistiť cenu

6. Beauty Of Joseon Glow Serum Propolis + Niacinamide

V našom výbere najlepších sér s kyselinou hyalurónovou nesmie chýbať ani zástupca z radu početnej kórejskej kozmetiky. Kórejské kozmetické značky pred časom rozvírili pokojné vody aj v európskych krajinách a mnohé z nich sa stali favoritmi dennej i nočnej starostlivosti o pleť. Regeneračné a rozjasňujúce sérum Beauty Of Joseon Glow Serum Propolis + Niacinamide prichádza ukázať svoje schopnosti a presvedčiť výsledkom.

Jeho základ ukrýva štvoricu hlavných ingrediencií, ktoré môžu prospievať ako suchej, tak aj problematickej pleti s rozšírenými pórmi. Jeho súčasťou je totiž kyselina hyalurónová, ktorá hydratuje pleť, 60 % extrakt z propolisu pre výživu a regeneráciu pleti pleť, 2 % niacínamid, ktorý zmenšuje rozšírené póry a 0,5 % BHA, ktoré pomáha čistiť póry a odstraňovať kožný maz.

Zistiť cenu

7. Medik8 HYDR8 B5

Britská kozmetická značka Medik8 má vo svojom portfóliu viacero vysokokvalitných produktov. Ich súčasťou sú ingrediencie, ktoré vládnu profesionálnemu kozmetickému svetu – retinol, multipeptidové komplexy, skvalán, vitamín C a samozrejme aj kyselinu hyalurónovú.

Hyalurónové sérum Medik8 HYDR8 B5™ obsahuje kyselinu hyalurónovú s rôznymi molekulovými hmotnosťami a pleť intenzívne hydratuje až do najhlbších vrstiev. V sére je tiež zahrnutý aj vitamín B5, ktorý podporuje regeneračný cyklus kožných buniek. Výhodou je vegánske zloženie, bez parfumácie, parabénov, alkoholu a olejov. Počas dlhodobého používania séra zostáva pleť viditeľne omladená, hodvábne jemná a pružná.

Zistiť cenu

Najlepšie značky hyalurónových kozmetických produktov

 • Iuvenio – Základ nanovlákenného séra Iuvenio Nano tvorí koncentrovaná biologicky aktívna nízkomolekulárna kyselina hyalurónová. Česká značka sa špecializuje na inovatívne technológie a prenos aktívnych látok do pokožky.
 • Vichy – Tajomstvom francúzskej značky Vichy je rovnomenná termálna voda Vichy, ktorá obohacuje produkty o 15 vzácnych a blahodarných minerálov pre pleť a telo. V produkte Vichy mineral 89 hyaluron booster nájdete kombináciu tejto termálnej vody a kyseliny hyalurónovej prírodného pôvodu.
 • Renovality – Rýdzo prírodná česká značka Renovality je odborníkom na kozmetické oleje tej najvyššej kvality. V portfóliu pútajú pozornosť i séra s obsahom nízkomolekulárnej kyseliny hyalurónovej.
 • The Ordinary – The Ordinary nie je kozmetika, ako sme dlhobodo poznali. Produkty tejto kanadskej značky si môžete vybrať presne na mieru svoje pleti a dennej rutiny. Obľúbené hydratačné prípravky kombinujú nízko, stredne a vysokomolekulárne molekuly kyseliny hyalurónovej.
 • Saloos – Česká značka Saloos je zástupcom kvalitnej starostlivosti a cenovo dostupnej starostlivosti o pleť s pomocou prírody. Hyalurónové sérum kombinuje dva druhy kyseliny hyalurónovej pre okamžité a zároveň dlhodobé omladenie pleti.
 • Beauty Of Joseon – Ošetrujúca kozmetika v podaní kórejskej značky Beauty Of Joseon si získava čoraz viac spokojných priaznivcov. Kyselinu hyalurónovú zahrnula do pleťových sér, očných sér aj masiek.
 • Medik8 – Mladá vegánska kozmetická značka presvedčila starostlivým prístupom k vývoju produktov a ich šetrnému, no účinnému zloženiu. Hydratačné hyalurónové séra od tejto značky presvedčia aj náročných.
 • Uriage – Francúzska kozmetická značka Uriage využíva vo svojich produktoch termálnu vodu a navrhuje kozmetiku, ktorú výborné znáša i citlivá pleť. Medzi obľúbené a veľmi dobre hodnotené patrí intenzívne spevňujúce hydratačné sérum i nočná pleťová maska s kyselinou hyalurónovou.
 • La Roche-Posay – Vysokoúčinné prípravky určené na komplexnú starostlivosť o pleť prináša prestížna francúzska značka dermatokozmetiky La Roche-Posay. Odporúčaná dermatológmi po celom svete. Ak chcete pleti dopriať hydratáciu, vyplnenie a obnovu, nenechajte si ujsť kvalitný rad produktov Hyalu B5.

Kyselina hyalurónová v kozmetike – prečo je dôležitá?

O kyseline hyalurónovej ste už určite počuli. Je prítomná v cenovo dostupných aj prémiových kozmetických produktoch – rozdiel je však v kvalite a obsiahnutom množstve kyseliny hyalurónovej, forme či prítomnosti ďalších spoluúčinkujúcich látok. Ide o jednu z najvyhľadávanejších ingrediencií, po ktorej siahajú ľudia so suchou a unavenou pleťou, ale aj tí, ktorí chcú zlepšiť vzhľad pleti s vráskami alebo ochabnutými kontúrami. Ak chcete do svojej dennej rutiny zaradiť kvalitný krém s kyselinou hyalurónovou, poďte sa bližšie zoznámiť s jej pôsobením a účinkami na pleť.

Čo je kyselina hyalurónová?

Kyselina hyalurónová je polysacharidová molekula. Označovaná býva aj skrátene ako hyaluronan. V ľudskom tele sa tvorí prirodzene a spolu s kolagénom a elastínom je dôležitou súčasťou pokožky, orgánov a spojivových tkanív. Tak, ako je tomu aj v prípade kolagénu a elastínu, i produkcia hyaluronanu s pribúdajúcimi rokmi klesá, čo sa odráža na zhoršenej kvality pleti. Kyselina hyalurónová totiž pôsobí ako mimoriadne silný magnet na vodu a v pokožke či spojivových tkanivách dokáže na seba naviazať jedna molekula hyaluronanu tisíc- až desaťtisícnásobnú hmotnosť vodných molekúl. Nízke množstvo kyseliny hyalurónovej v pleti sa prejavuje stratou prirodzenej hydratácie, sklonmi k suchosti, vzniku viditeľnejších vrások a oslabení prirodzenej kožnej bariéry.

V súčasnosti obsahujú najlepšie hyalurónové krémy a séra 2 základné typy kyseliny hyalurónovej.

 • Vysokomolekulárna kyselina hyalurónová – Ako naznačuje názov, je tvorená väčšími molekulami, ktoré zostávajú na povrchu pokožky, kde zlepšuje hydratáciu, priaznivo pôsobí na posilnenie kožnej bariéry (odolnosť voči vonkajšiemu prostrediu) a elimináciu povrchových vrások.
 • Nízkomolekulárna kyselina hyalurónová – Molekuly kyseliny hyalurónovej sú približne 30 – 40 krát menšie, ako je tomu v prípade vysokomolekukárne kyseliny hyalurónovej. Vďaka tejto „veľkosti“ (či skôr malosti) dokážu prenikať do hĺbších štruktúr pokožky, kde podporujú produkciu prirodzenej kyseliny hyalurónovej a sústreďujú vyššiu mieru hydratácie na miesta s hlbšími vráskami alebo jazvičkami.

Pre koho je kyselina hyalurónová vhodná?

Krémy či séra s kyselinou hyalurónovou sú vo všeobecnosti vhodné pre všetky typy pleti. Výborne zapadnú do dennej kozmetickej rutiny u ľudí starších ako 40 rokov. U ľudí vo veku okolo 30 rokov môžu byť zase účinnou prevenciou proti viditeľným vráskam do budúcna.

Oplatí sa po nich siahnuť, ak vás trápi suchá pleť, pnutie, pocit dehydratácie, vrásky, prehlbovanie línií, no niektoré produkty s kyselinou hyalurónovou sa veľmi dobre osvedčili aj na pleti so sklonom k akné či nadmernému masteniu.

Hoci je kyselina hyalurónová veľmi dobre znášaná (dokonca i na citlivej a reaktívnej pleti), vždy si starostlivo skontrolujte aj prítomnosť iných zložiek, ktoré sa do kozmetických produktov pridávajú (napríklad AHA kyseliny, retinoid). Pre aplikáciou každého nového kozmetického produktu sa odporúča vykonať test znášanlivosti, napríklad nanesením malého množstva produktu na vnútornú časť predlaktia, kde je pokožka jemnejšia. Pozorujte reakciu, pocity na pokožke a až po 24 bezproblémových hodinách môžete pristúpiť k aplikácii na miesto určenia.

Aké účinky má kyselina hyalurónová v kozmetike?

 • Kľúčovou prednosťou kyseliny hyalurónovej je hydratácia a jej výnimočná schopnosť zadržiavať vlhkosť. Pomáha hydratovať pokožku na povrchu a dokáže prenikať aj do hlbších vrstiev, a podporovať tak úroveň hydratácie pokožky zvnútra.
 • Bojuje proti predčasnému starnutiu pleti. Viditeľné vrásky redukuje a pleť pôsobí vyhladenejšie.
 • Prinavracia pleti pružnosť a poddajnosť. Pri pravidelnom používaní pleť pôsobí vláčne a jemne.
 • Posilňuje prirodzenú kožnú bariéru, ktorá chráni pleť pred negatívnymi vonkajšími vplyvmi.
 • Po preniknutí do hlbších vrstiev pokožky podporuje tvorbu kolagénových a elastínových vlákien.
 • Pozitívne účinky kyseliny hyalurónovej možno badať aj na mastnej a aknóznej pokožke.

V akej podobe je kyselina hyalurónová dostupná?

Kyselina hyalurónová spôsobila v kozmetickom priemysle malú revolúciu. Nečudo, že v súčasnosti je trh zaplavený množstvom rôznych produktov a je náročné sa v nich zorientovať. Dôležité je rozhodnúť sa pre konzistenciu (krém, sérum, gél, …) , miesto aplikácie (pleť, očné okolie, …) a ideálny čas aplikácie (ráno, večer). Medzi najobľúbenejšie produkty sa zaradili:

 • pleťové séra s kyselinou hyalurónovou,
 • denné/nočné krémy s kyselinou hyalurónovou,
 • pleťové gély s kyselinou hyalurónovou,
 • očné séra s kyselinou hyalurónovou,
 • masky s kyselinou hyalurónovou,
 • krémy proti vráskam s kyselinou hyalurónovou,
 • krémy pre problematickú pleť s kyselinou hyalurónovou,
 • krémy pre citlivú pleť s kyselinou hyalurónovou.

Okrem kozmetických produktov sú k dostaniu tiež výživové doplnky s kyselinou hyalurónovou (v podobe tabliet, kapsúl, prášku, …) a dermálne injekcie používané odborníkmi z oblasti estetickej medicíny.

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Iuvenio Nano

+ Vysoký obsah nízkomolekulárnej kyseliny hyalurónovej
+ Vhodné pre dennú aj nočnú starostlivosť
+ Úplne bez konzervačných látok, parfumov, farbív, silikónov
⭐ 100 %
Čítať recenzie
#2Vichy Minéral 89 Hyaluron Booster

+ Výnimočne hydratovaná, tonizovaná a jasnejšia pleť
+ Posilňuje funkciu kožnej bariéry a vypína pleť
+ Kombinácia termálnej vody Vichy a kyseliny hyalurónovej
⭐ 100 % Čítať recenzie
#3Hyalurónové sérum s dávkovačom RENOVALITY

+ Hyalurónové sérum s obsahom nízkomolekulárnej kyseliny hyalurónovej
+ Intenzívna regenerácia a antivráskový efekt
+ Zadržiava vlhkosť v pleti
⭐ 98 % Čítať recenzie
#4The Ordinary Hyaluronic Acid 2% + B5

+ Dodáva pleti vyplnený vzhľad, zvyšuje jej pružnosť
+ Vhodné pre všetky typy pleti
+ Posilňuje ochrannú kožnú bariéru
⭐ 96 % Čítať recenzie
#5Saloos Anti-Age hyalurónové sérum

+ Obsahuje nízkomolekulárnu (dlhodobé účinky na pokožku) a vysokomolekulárnu (okamžité účinky) kys. hyalurónovú
+ Sérum má ľahkú konzistenciu a rýchlo sa vstrebáva
⭐ 96 % Čítať recenzie
#6Beauty Of Joseon Glow Serum Propolis + Niacinamide

+ Regeneruje pleť a viditeľne ju rozjasňuje
+ Reguluje nadmernú tvorbu kožného mazu
+ Udržuje pleť v rovnováhe
⭐ 94 % Čítať recenzie
#6Medik8 HYDR8 B5

+ Dodáva pleti intenzívnu dlhotrvajúcu hydratáciu a výživu
+ Zanecháva pleť hodvábne jemnú a pružnú
+ Redukuje viditeľnosť jemných liniek a vrások
⭐ 94 % Čítať recenzie
5/5 - (2 votes)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin