Najlepšie kolagény na pleť a vlasy: TOP 9 produktov podľa recenzií

najlepšie kolagény na pleťS pribúdajúcim vekom produkcia kolagénu v ľudskom tele postupne klesá. Kolagén zohráva množstvo dôležitých úloh a jeho nedostatok priamo súvisí s kvalitou pleti, vlasov, nechtov či funkčnosťou kĺbov. Nečudo, že kolagénové výživové doplnky patria medzi vyhľadávané a siahajú po nich ľudia v rôznom veku. Aké vlastnosti bude mať najlepší kolagén na pleť a vlasy?

Poďme si povedať viac o tom, aká je úloha kolagénu a na čo si dávať pred nákupom výživových doplnkov pozor. Pravdou totiž je, že za posledné roky sa na našom trhu objavilo množstvo kolagénových doplnkov – či už v podobe práškov, nápojov alebo tabliet, ktoré sľubujú bombastické účinky. Najmä mladistvý vzhľad, krásne pružnú pleť či husté vlasy s vysokým leskom. Avšak – široká ponuka dáva priestor rôznej kvalite a nie každý kolagén dokáže ľudské telo naplno zužitkovať vo svoj prospech. Dôležitý je jeho pôvod, veľkosť kolagénových molekúl a spôsob spracovania. Taktiež je veľkým lákadlom zakomponovanie ďalších živín, vitamínov a minerálov, ktoré môžu byť nápomocné v snahe dosiahnutia krajšej pleti či vlasov.

Pri zostavovaní nasledujúceho rebríčka sme sa zamerali na užívateľské recenzie kolagénov. V nich sa dozviete cenné informácie a skúsenosti z prvej ruky, najmä ak ide hodnotenia „s odstupom času“. V prípade kolagénových výživových doplnkov platí, že ide o výživové doplnky, ktoré nie sú náhradou rozmanitej stravy. V prirodzenej podobe sa kolagén nachádza napríklad v mäse a rybách.

Najlepšie kolagény na pleť a vlasy podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Inca Collagen

✔️ 100% rybí kolagén v prášku na pitie
✔️ Prémiový trojzložkový kolagén
✔️ V dennej dávke 3000 miligramov
📌 od 54 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Beauty Collagen Werbea

✔️ Hydrolyzovaný rybí kolagén
✔️ 6000 mg kolagénu v jednej dávke
✔️ Naviac vitamín C s komplexom vitamínov B a antioxidantov
📌 od 27 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Venira

✔️ 8000 mg 100% bioaktívneho hydrolyzovaného kolagénu a kyseliny hyalurónovej s ďalšími 9 účinnými látkami
✔️ V balení rôzne príchute
✔️ Bez cukru, lepku a laktózy, sladený stéviou
📌 od 40 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4SKINNY Collagen

✔️ Obsahuje hydrolizovaný kolagén a vitamíny B3, C, B2 a zinok
✔️ Kolagénový peptid tej najvyššej kvality
✔️ Jednoduché užívanie
📌 od 35 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Collalloc

✔️ 100 % bioaktívny morský kolagén
✔️ 100 % čistý produkt bez prísad
✔️ Švajčiarska kvalita
📌 od 24 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Beauty Drink Warrior Lady

POPIS
✔️ Hydrolyzovaný rybí kolagén
✔️ Spolu 7 zložiek
✔️ S obsahom kolagénu typu I a typu III
📌 od 16 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#7Morský kolagén Yes.Organic

✔️ Pre výživu pokožky, vlasov a nechtov
✔️ Prírodné prísady pre ešte lepší výsledok
✔️ K dostaniu aj cenovo výhodné dvojbalenie morského kolagénu
📌 od 43 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#8KolagenDrink Collagen Royal

✔️ Tekutý hydrolyzovaný rybí kolagén vyrábaný vo Švédsku
✔️ Zloženie s vitamínmi a minerálmi - bez cukru
📌 od 30 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#9Beauty collagen Pimp Your Body

✔️ Morský kolagén vyvinutý špeciálne pre ženy
✔️ Naviac vitamín C, zinok a kyselina hyalurónová
✔️ Pomer cena / výdatnosť
📌 od 17 €
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Ako vybrať kolagén na pleť a vlasy

Ak máte za sebou výber, ktorý vás sklamal alebo ste s kolagénom na pleť a vlasy ešte nemali skúsenosť, začnite od základných informácií o kolagéne, aby ste sa vedeli rýchlejšie zorientovať. Budete vedieť, čo znamená hydrolyzovaný kolagén a v čom sú jeho prednosti. Rovnako tak pochopíte aj to, čo znamená označenie bioaktívny kolagén a prečo sa radí medzi najlepšie hodnotené kolagény na trhu.

Čo je kolagén?

Začnime kľúčovou informáciou. Kolagén je bielkovina zložená z dôležitých aminokyselín. Je najrozšírenejšou bielkovinou v ľudskom tele. Považuje sa za základný stavebný prvok, pretože nenahraditeľné miesto má v chrupavkách, kĺboch, svaloch, kostnom tkanive, cievach aj koži.

V tele sa kolagén aktívne tvorí približne do 25. roku života. Neskôr jeho prirodzená produkcia postupne klesá, až sa okolo 45. roku života zastavuje. Nedostatok kolagénu úzko súvisí so starnutím, zhoršenou kvalitou pleti a vlasov či problémami s pohybovou sústavou. Dobrou správou však je, že kolagén sa dá priebežne dopĺňať vhodnou stravou. Dostupným zdrojom kolagénu sú najmä živočíšne produkty (vývar z hovädzích alebo bravčových kostí, huspenina) a ryby (morský kolagén).

Základné typy kolagénov

  • Kolagén typu I: Až 90 % kolagénu v ľudskom tele patrí kolagénu typu I. Je súčasťou spojivových tkanív, šliach, kostí, zubov a predovšetkým pokožky. Práve preto je najčastejšie zahrnutý v kolagénoch určených na zlepšenie kvality pleti. Nevyhnutný je aj pre podporu regenerácie a hojenia tkanív.
  • Kolagén typu II: Druhý najrozšírenejší kolagén nesie označenie ako kĺbový kolagén. Je mimoriadne dôležitý pre pohybový aparát, keďže je nevyhnutnou súčasťou chrupaviek.
  • Kolagén typu III: Posledný, v najmenšej miere zastúpený typ kolagénu, je súčasťou ciev, čriev a orgánových tkanív. Nachádza sa v telách mladých ľudí, neskôr ho plne nahrádza kolagén typu I.

Kritériá pri výbere kolagénu pre pleť a vlasy

Prášok, tableta, nápoj? Hovädzí alebo rybí kolagén? Ako je to s dennou dávkou?

Šetrná úprava kolagénovej molekuly

Kolagén je tvorený tromi prepletenými reťazcami. Aby sa zachovala biologická hodnota, nesmie dôjsť k porušeniu jeho prirodzenej štruktúry. Kolagény na pleť sa preto vyrábajú technológiou zvanou hydrolýza. Bez tepelných úprav potom vzniká bioaktívny kolagén, ktorý v takejto podobe dokáže ľudské telo lepšie spracovať.

Na balení kolagénu hľadajte informáciu o tom, že ide o hydrolizovaný bioaktívny kolagén, ktorého vstrebateľnosť môže byť vyššia.

Rybí vs. hovädzí kolagén

Určite ste už počuli o tom, že kolagén môže byť hovädzí alebo rybí (morský). Aký je medzi nimi rozdiel?

  • Hovädzí kolagén sa vyrába z hovädzích koží a obsahuje najmä kolagény typu I a III.
  • Rybí kolagén sa vyrába z rybích koží a šupín a je nositeľom kolagénu typu I s dobrou biologickou dostupnosťou a vstrebateľnosťou (menšia veľkosť molekúl).

Denná dávka

Uvažujete o kolagéne v podobe doplnku stravy? Potom vás isto bude zaujímať, aká je denná dávka. Vo všeobecnosti sú kolagénové prípravky navrhnuté tak, aby sa jednoducho dávkovali a užívali. Môže ísť o tabletu, sypký prášok s presnou odmerkou alebo je prášok v samostatných vreckách, ktoré predstavujú dennú dávku. Odporúčaná denná dávka kolagénu však nie je presne stanovená. Aj z tohto dôvodu sú rozdiely medzi jednotlivými produktami tak priepastné. Dôležité sú odporúčania na konkrétnom produkte. Odporúčanú dennú dávku nepresahujte.

Forma kolagénového doplnku

Vyhľadávanou formou kolagénových doplnkov sú prášky, ktoré sa zalievajú vodou a vzniká z nich nápoj. Niektoré nápoje sú bez chuti, aróm a farbív, iné pripomínajú nápoj s ovocnou chuťou. S arómami a príchuťami radšej opatrne. Práškové kolagény sa predávajú vo väčších dózach, v balení nájdete odmerku a riedia sa s čistou vodou. Vo vode by sa behom krátkej chvíle mal prášok dokonale rozpustiť.

Okrem práškových kolagénových doplnkov sú dostupné aj tekuté kolagény. Odpadá starosť s riedením. Stačí naliať do odmerky odporúčané množstvo a vypiť.

Kolagén v tabletových kapsuliach je posledné roky tak trochu v úzadí. Zvyčajne sa naraz zapíja niekoľko väčších kapsúl, čo nemusí byť práve najpríjemnejšia aktivita.

Kolagény na pleť a vlasy – Krátke recenzie

#1Inca Collagen

Kolagén Inca Collagen patrí k populárnym kolagénom na našom trhu, o čom svedčí počet recenzií a dobrá predajnosť. Ide o hydrolyzovaný 100 % morský kolagén s označením bioaktívny. Šetrná úprava kolagénu zachováva jeho biologickú hodnotu a umožňuje vysokú vstrebateľnosť. Kombinuje kolagény typu I, II aj III. Má práškovú podobu a dobre sa mieša s vodou alebo iným studeným nápojom. Medzi oceňované prednosti patrí jeho neutrálna chuť aj aróma.

📌 Veľkosť balenia: 30 vrecúšok | Dávkovanie: 1 vrecúško denne | Cena: od 54 €

Ukázať detaily produktu

#2Beauty Collagen Werbea

Výživový doplnok Beauty Collagen od značky Werbea je zástupcom hydrolyzovaného rybieho kolagénu prémiovej kvality z Francúzska. Má práškovú podobu, dávkuje sa priloženou odmerkou a chutí príjemne jahodovo-limetkovo, bez pridania cukru. Okrem bioaktívneho kolagénu obsahuje tiež vitamín C s komplexom vitamínov B, kyselinu hyalurónovú a koenzým Q10.

📌 Veľkosť balenia: 216 g | Dávkovanie: 1 zarovnaná odmerka (7,2g) denne | Cena: od 27 €

Ukázať detaily produktu

#3Venira

Výživový doplnok VENIRA PREMIUM kolagénový drink pochádza od českého výrobcu. V jednom estetickom balení je 30 sáčkov v troch rozličných príchutiach: 10x jahoda-limetka, 10x čierne ríbezle, 10x malina. Okrem bioaktívneho hydrolyzovaného kolagénu obsahuje aj kyselinu hyalurónovú, MSM, selén, zinok, D-Biotín, vitamín C, vitamín B2, B3, B6 a kyselinu listovú.

📌 Veľkosť balenia: 30 sáčkov | Dávkovanie: 1 sáčok denne | Cena: od 40 €

Ukázať detaily produktu

#4SKINNY Collagen

V zaujímavom ružovo-čiernom balení sa o pozornosť uchádza výživový doplnok SKINNY Collagen, ktorý tvorí 30 separátnych vrecúšok. Na oficiálnej stránke sa dočítate, že jeho súčasťou je klinicky testovaný kolagén najvyššej kvality – kolagén Verisol ® doplnený o vitamíny a minerály (biotín, vitamíny B2, B3, vitamín C a zinok). Je bez chuti a bez zápachu, čo znamená, že sa dá pridať nielen do vody, ale aj do džúsu alebo smoothie.

📌 Veľkosť balenia: 30 vrecúšok | Dávkovanie: 1 vrecko denne | Cena: od 35 €

Ukázať detaily produktu

#5Collaloc

Ďalší zástupca morského kolagénu! Collaloc je bioaktívny hydrolyzovaný kolagén švajčiarskej kvality, v ktorom sa nachádza trojkombinácia – kolagén typu I, II aj III. Predáva sa v 30-dňovom balení vo forme prášku (vo vrecúškach) alebo v koncentrovanej tekutej podobe, kedy sa do nápoja dávkuje pipetkou.

📌 Veľkosť balenia: 30 vrecúšok | Dávkovanie: 1 vrecúško denne| Cena: od 24 €

Ukázať detaily produktu

#6Beauty Drink Warrior Lady

Beauty Drink Warrior Lady je výživový doplnok s jahodovou príchuťou. Podľa recenzií je tento prášok veľmi dobre rozpustný vo vode a má príjemnú chuť. Jeho súčasťou je hydrolyzovaný rybí kolagén, ako zástupca kolagénu typu I a tiež hovädzí kolagén ako zástupca kolagénu typu II a III. Ďalej obsahuje kokosovú vodu (zdroj elektrolytov), vitamín C, brusnicový extrakt, kyselinu hyalurónovú a extrakt z hroznových semien (zdroj polyfenolov).

📌 Veľkosť balenia: 350 g v dóze | Dávkovanie: 20 g denne | Cena: od 16 €

Ukázať detaily produktu

#7Morský kolagén Yes.Organic

Bioaktívny morský kolagén Yes.Organic je kompletne vyrobený priamo na Slovensku od vývoja receptúr cez technológiu výroby až po dizajn balenia. Kombinuje morský kolagén s kyselinou hyalurónovou, keratínom, a lykopénom. K jeho vlastnostiami patrí dobrá rozpustnosť a chutná malinová príchuť.

📌 Veľkosť balenia: 205 g | Dávkovanie: 6,8 g denne | Cena: od 43 €

Ukázať detaily produktu

#8KolagenDrink Collagen Royal

KolagenDrink Collagen Royal je zástupca tekutých kolagénových doplnkov. Ide o hydrolyzovaný rybí kolagén vyrábaný vo Švédsku pri dodržiavaní najvyšších štandardov kvality. Okrem kolagénu sú súčasťou jeho zloženia vitamín C, vitamíny B5, B12, biotín, vitamín D, kyselina hyalurónová a kremík. Doplnok je vhodný pre ženy aj mužov.

📌 Veľkosť balenia: 500 ml | Dávkovanie: 25 ml denne | Cena: od 30 €

Ukázať detaily produktu

#9Beauty collagen Pimp Your Body

Ak s kolagénom ešte nemáte skúsenosti, zaujať vás môže aj Beauty collagen Pimp Your Body – predávaný v menšom balení, vyrobený taktiež na Slovensku. Ide o morský kolagén vyvinutý špeciálne pre ženy, doplnený o vitamín C, zinok a kyselinu hyalurónovú – v 100 % prírodnom zložení. Práškový kolagén je vo vode výborne rozpustný a má jahodovú arómu. V cenovo dostupnom balení nájdete dávky na 15 dní. Cenovo výhodnejšie je väčšie balenie tohto produktu.

📌 Veľkosť balenia: 96 g| Dávkovanie: 6,4 g denne | Cena: od 17 €

Ukázať detaily produktu
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Inca Collagen

✔️ 100% rybí kolagén v prášku na pitie
✔️ Prémiový trojzložkový kolagén
✔️ V dennej dávke 3000 miligramov
📌 od 54 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Beauty Collagen Werbea

✔️ Hydrolyzovaný rybí kolagén
✔️ 6000 mg kolagénu v jednej dávke
✔️ Naviac vitamín C s komplexom vitamínov B a antioxidantov
📌 od 27 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Venira

✔️ 8000 mg 100% bioaktívneho hydrolyzovaného kolagénu a kyseliny hyalurónovej s ďalšími 9 účinnými látkami
✔️ V balení rôzne príchute
✔️ Bez cukru, lepku a laktózy, sladený stéviou
📌 od 40 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4SKINNY Collagen

✔️ Obsahuje hydrolizovaný kolagén a vitamíny B3, C, B2 a zinok
✔️ Kolagénový peptid tej najvyššej kvality
✔️ Jednoduché užívanie
📌 od 35 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Collalloc

✔️ 100 % bioaktívny morský kolagén
✔️ 100 % čistý produkt bez prísad
✔️ Švajčiarska kvalita
📌 od 24 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Beauty Drink Warrior Lady

POPIS
✔️ Hydrolyzovaný rybí kolagén
✔️ Spolu 7 zložiek
✔️ S obsahom kolagénu typu I a typu III
📌 od 16 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#7Morský kolagén Yes.Organic

✔️ Pre výživu pokožky, vlasov a nechtov
✔️ Prírodné prísady pre ešte lepší výsledok
✔️ K dostaniu aj cenovo výhodné dvojbalenie morského kolagénu
📌 od 43 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#8KolagenDrink Collagen Royal

✔️ Tekutý hydrolyzovaný rybí kolagén vyrábaný vo Švédsku
✔️ Zloženie s vitamínmi a minerálmi - bez cukru
📌 od 30 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#9Beauty collagen Pimp Your Body

✔️ Morský kolagén vyvinutý špeciálne pre ženy
✔️ Naviac vitamín C, zinok a kyselina hyalurónová
✔️ Pomer cena / výdatnosť
📌 od 17 €
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Upozornenie pre kolagénové doplnky: Výživový doplnok nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Uchovávať mimo dosahu detí. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy.

5/5 - (1 vote)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin