Najlepšie brúsky na päty: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

Najlepšie brúsky na pätyPilníky, pemzy, manuálne ručné brúsky – to všetko sú pomôcky, ktoré sa bežne používajú na domácu starostlivosť o chodidlá. Odumretá a zrohovatená koža na pätách totiž nie je iba estetickým problémom. Ak hľadáte spôsob, ako si kožu ošetriť bezpečne a rýchlo, potom nepremeškajte naše tipy na najlepšie elektrické brúsky na päty. Ide o čoraz populárnejšie riešenie, ktoré možno prevýši vaše očakávania.

V čom sú ich prednosti? Osloviť vás môže ich výkon, rýchlosť “práce” a jednoduchosť na používanie. V závislosti od prevedenia pracujú na sucho, na mokro, no predovšetkým bezpečne. Niekedy sa totiž domáce ošetrovanie chodidiel s použitím ostrejších predmetov (napr. orezávanie žiletkou), môže premeniť na malú krvavú pohromu. Povieme si viac nielen o funkciách a prevedení, priblížime vám aj základný postup, ako brúsku na päty používať, aby ste svoje nohy neskrývali a s hrdosťou ukazovali v letných topánkach.

Keďže väčšina brúsok vyzerá dosť podobne, odporúčame prezrieť si aj testy a recenzie brúsok na päty. Tu sa totiž dozviete reálne skúsenosti s používaním, a teda aj spokojnosť s daným produktom. V nasledujúcom rebríčku je výber najlepšie hodnotených brúsok, ktoré náš trh aktuálne ponúka.

Najlepšie brúsky / pilníky na päty na trhu

 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
#1Scholl Velvet Smooth Wet&Dry
✅ Elektrický pilník na chodidlá
✅ Použitie na sucho alebo v sprche
✅ Prevádzka na nabíjanie
✅ Dve rýchlosti obrusovania
5 out of 5 stars (5 / 5)31 € Čítať recenzie
#2 ETA Fenité 2348

✅ Pomer cena/kvalita
✅ Kvalitný Li-Ion akumulátor
✅ 90 výdrž na 1 nabitie
✅ Integrované svetlo
5 out of 5 stars (5 / 5)20 € Čítať recenzie
#3Scholl Velvet Smooth Marine Minerals

✅ Elektrický pilník na chodidlá
✅ Prevádzka na tužkové batérie
✅ Overený produkt
✅ Univerzálna hrubosť kotúčika
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)20 € Čítať recenzie
#4Philips BCR430

✅ Pre ošetrenie všetkých častí chodidiel
✅ Použitie v sprche i na sucho
✅ Výdrž 40 minút na 1 nabitie
✅ Kvalitné prevedenie
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)50 € Čítať recenzie
#5Remington CR6000 Reveal Perfect Pedi Wet & Dry

✅ Pracuje nasucho aj namokro
✅ Funkcia rýchlonabíjania
✅ 2 rýchlostné stupne
✅ Veľmi dobrá ergonómia
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)41 € Čítať recenzie
#6SENCOR SPE 4110BL

✅ Elektrický pilník na päty
✅ Napájanie na AAA batérie
✅ Kvalitný DC motor
✅ Diamantové kryštály
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)8 € Čítať recenzie

Ako vybrať brúsku na päty

Čo pri výbere brúsky alebo pilníka na päty sledovať? Je dôležité, aby brúska disponovala viacerými rýchlosťami a vymeniteľnými nadstavcami? Čo vám ponúkne brúska za 20 eur a čo jej trikrát drahší konkurent? Poďme si povedať viac o dôležitých parametroch, prevedeniach, cenových reláciách aj obľúbených výrobcoch.

Výhody domácej starostlivosti o chodidlá

Je pravdou, že pohľad na popraskané päty v otvorených topánkach ešte žiadnej žene na atraktivite nepridal. Chodidlá nesú celú váhu ľudského tela, preto je prirodzené, že bunky pokožky sa tu zhlukujú, utláčajú a nepekne rohovatejú. Navyše, v porovnaní s pokožkou na rukách alebo pleťou na tvári si predsa len nohy umývame cez deň menej často, preto sa im ani nedostane toľko ošetrujúcej starostlivosti.

Chodidlá pritom nie sú náročné. Potrebujú pravidelný (a možno aj viac intenzívnejší) mechanický peeling. Výborné sú ručné pilníky, pemzy, ale aj elektrické brúsky, s pomocou ktorých sa môžete dopracovať k takmer profesionálnemu výsledku, ako od pedikérky. Nabrať odvahu ukázať svoje chodidlá cudzej osobe totiž nie je pre každého. Praktické domáce pomôcky sú potom vítaným spôsobom ako sa dopracovať k hladkým pätám aj prstom.

ako vybrať brúsku na päty

Je efektívnejšia mokrá alebo suchá pedikúra?

Mokrá pedikúra je rýchlejšia. Pokožku na chodidlách treba najskôr rozmočiť a potom pomocou pemzy alebo hoblíka na chodidlá postupne sťahovať dolu. Funguje nielen na zrohovatenú kožu, ale aj na mozole. Ak však silnejšie zatlačíte, môžete zasiahnuť aj živé tkanivo a výsledkom je otvorená boľavá rana s niekoľkodňovým hojením.

Pri suchej pedikúre pomocou elektrickej brúsky s rotujúcimi hlavicami porezanie ani zarezanie do živého nehrozí. Ide o bezpečnú domácu procedúru. Na odstraňovanie suchej pokožky však musíte vykonať niekoľko brúsení po sebe.

Základné typy brúsok a pilníkov na päty

 • Pemza – Ide o vyvretú pórovitú horninu svetlých farieb prirodzeného pôvodu. Najčastejšie ju môžete kúpiť v tvare obdĺžnika a slúži na obrusovanie suchej kože z chodidiel. Používa sa pri mokrej procedúre. Používaním sa postupne spotrebováva. Jej cena je nízka, približne okolo 1€.
 • Pilník na päty – Ručný pilník na päty môže mať rôzne tvary a veľkosti. Poznáte ju ako plastovú rukoväť, ktorá má na opačnej strane brúsnu plochu. Tiež sa, podobne ako pemza, používa po rozmočení pokožky v teplej vode. Výhodou je lepšia dostupnosť k chodidlám (nemusíte sa toľko zohýbať). Pri vyššom tlaku však menej kvalitné pilníky prasknú v polovici.
 • Hoblík na päty – Predstavuje vysoko účinnú pomôcku pri odstraňovaní väčšej vrstvy zrohovatenej kože na pätách. Má tvar podobný tradičnému holiacemu strojčeku na žiletky. Tiež sa do hoblíka používajú vymeniteľné žiletky. Pokožkeasa pred ošetrením musí rozmočiť. Hlavica na hoblíku by mala byť navrhnutá tak, aby nehrozilo porezanie, no môže sa stať, že si s hoblíkom zarežete aj do živej kože, preto radšej opatrne.
 • Elektrická brúska na päty – Jej súčasťou sú rotujúce hlavice pokryté odolným brúsnym materiálom. Zdrojom energie sú tužkové batérie, nabíjateľný akumulátor, alebo je napojená priamo do siete. Väčšina z nich sa používa pri suchom ošetrovaní chodidiel, natrafíte však aj na vodeodolné modely. V niektorých drahších sadách sú súčasťou balenia aj leštiace hlavice pre pedikúru nechtov na nohách.

Elektrické brúsky na päty: Základné vlastnosti

Ďalej sa už budeme bližšie venovať iba elektrickým brúskam na päty. V závislosti od prvotnej investície totiž ponúkajú zaujímavé možnosti a spolu s nimi aj kvalitu výsledku.

⏩ Napájanie

 • Brúsky na päty na batérie – Ide o pomerne obľúbenú prvú voľbu, ktorá láka svojou cenovou dostupnosťou. Zdrojom energie sú bežné tužkové (AA) alebo mikrotužkové (AAA) batérie. Cena brúsky je priemerne 8 až 15 eur. Treba počítať s tým, že pri pravidelnom používaní brúsky sa nevyhnete výmene batérií, čo sa v konečnom výsledku môže odraziť na vyšších prevádzkových nákladoch, než je tomu v porovnaní so zdrojmi energie nasledujúcich prevedení.
 • Brúsky na päty na akumulátor – Jednoznačne najvyhľadávanejšia voľba. Môžete ich používať kdekoľvek chcete, nič vás neobmedzuje v pohybe. V prípade kvalitných brúsok na päty je v hre dokonca aj vodeodolnosť. Brúsku vybavenú akumulátorom a vodeodolným telom so sebou môžete zobrať aj do sprchy. Pri výbere sledujte výdrž na jedno nabitie (min. 40 minút) a čas nabíjania. Niektoré modely umožňujú používanie aj počas nabíjania (v takom prípade však nie je možné použitie pod vodou)
 • Brúsky na päty so sieťovým napájaním – Riešenie, ktoré je na ústupe, pretože vás čiastočne v pohybe obmedzí na dosah elektrickej zásuvky. Elektrická brúska s napájaním zo siete však poskytuje stabilný a vyvážený chod kedykoľvek potrebujete. Neklesá výkon pri vybíjaní batérie, ani nemusíte čakať na nabitie.

ako sa starať o päty

⏩ Typy nadstavcov

Základnou súčasťou brúsky sú nesporne jej hlavice. Majú rôzne tvary – zvyčajne ide o valce, kužele, polgule, ale aj ploché kotúče. Spolu s ich počtom prirodzene rastie aj cena brúsky. Mali by sa dať jednoducho vymeniť. Od kvalitného produktu je na mieste očakávať vyššiu odolnosť a zároveň aj rôzne úrovne tvrdosti, aby ste starú pokožku na nohách mohli nielen zbrúsiť, ale aj vyhladiť do želanej jemnosti.

⏩ Kvalita a životnosť nadstavcov

V súvislosti s ich tvarom, počtom a veľkosťou by vás mala zaujímať aj povrchová úprava. Pri pravidelnom používaní sa totiž povrch nadstavcov opotrebováva. Najlepšie sú na tom diamantové brúsne nadstavce, v tesnom závese je za tvrdosťou diamantu materiál korund. Ak sa z recenzií napríklad dozviete, že pri pravidelnom používaní je životnosť nadstavcu 6 mesiacov, vopred si zistite, či sú náhradné hlavice dostupné a v akej cene sa predávajú.

⏩ Regulácia rýchlostí

Regulácia rýchlosti je dôležitá z hľadiska citlivosti niektorých častí vašich chodidiel. Rýchlosť treba znížiť na citlivých miestach (napríklad v okolí prstov) a naopak na stvrdnutých pätách môžete pokojne pridať na intenzite a rýchlosti brúsenia. Najčastejšie preto majú brúsky 2 základné rýchlosti.

⏩ Použitie vo vode – vodeodolnosť

Ošetrovanie zvlhčenej a rozmočenej pokožky je rýchlejšie a v niektorých prípadoch aj jednoduchšie. Brúska (či skôr škrabka), ktorú chcete používať “na mokro”, musí disponovať dostatočnou vodeodolnosťou. Ide teda o kvalitné akumulátorové modely s vyššou cenou.

⏩ Užitočná doplnková výbava a funkcie

Cena je v prípade brúsok na päty ukazovateľom praktickej výbavy, ktorá zvyšuje komfort pri používaní. Isto oceníte integrovanú zbernú nádobu, do ktorej brúska odsáva odstránenú kožu (žiadny neporiadok na podlahe). Pri akumulátorových modeloch je vítanou výbavou rýchlonabíjanie a indikátor batérie. Ak si potrebujete na chodidlá posvietiť, vyberajte medzi brúskami s LED osvetlením.

Video

Ceny brúsok na päty

✅ Brúsky na päty do 10 eur

Ide o základné ručné alebo batériové brúsky / pilníky na päty, najčastejšie s jedným nadstavcom a jedným stupňom rýchlosti. Vhodné sú skôr pre občasné preventívne používanie a na menej závažný stav.

✅ Brúsky na päty do 20 eur

V cene od 10 – 20 eur nájdete viaceré najpredávanejšie brúsky na päty. Ani táto kategória však ešte neponúka akumulátorové modely. Zdrojom sú AA alebo AAA batérie. Výhodou je však širšie príslušenstvo (viac hlavíc a nadstavcov) a možnosť výberu z dvoch rýchlostných stupňov.

✅ Brúsky na päty od 20 eur

V tejto kategórii máte k dispozícii široký výber zaujímavo vybavených a skonštruovaných “strojčekov” na päty (a nielen to – nájdete tu aj sady na komplet manikúru aj pedikúru). Narastá ich odolnosť, životnosť a tiež sa vylepšujú schopnosti s odstraňovaním starej pokožky. Pracujú húževnato a nezľaknú sa ani väčších výziev. Prevládajú predovšetkým akumulátorové modely s dostatočne dlhou výdržou na jedno nabitie.

Najlepšie značky brúsok na päty

Prezreli sme hodnotenia a testy brúsok na päty a našli výrobcov, v ktorých ponuke nájdete zaujímavé modely s lákavým pomerom cena/kvalita.

 • Scholl – Najpredávanejšie brúsky a pilníky na päty, ktoré sa stali synonymom domácej starostlivosti o chodidlá. Veľmi dobrý pomer cena/kvalita.
 • ETA – Elektrický pilník ETA Fenité má vstavaný Li-Ion akumulátor. Jeho výkon je rovnomerný počas celej doby – neklesá s vybíjaním. Výdrž až 90 minút, nabitý už za 90 minút.
 • Philips – Zaujímavá a kvalitná alternatíva, ktorá miesto valca používa kotúč. Použitie na mokro aj na sucho.
 • Remington – Sety na kompletnú manikúru a pedikúru s množstvom užitočného príslušenstva.
 • Sencor – Cenovo dostupný batériový pilník na chodidlá, ktorý výborne padne do ruky.

Najčastejšie kladené otázky – FAQ

Ako používať elektrickú brúsku / pílnik na päty?

 1. Pred samotnou procedúrou si najskôr nohy umyte a dôkladne osušte.
 2. Na brúske nastavte najnižšiu rýchlosti a urobte zopár ťahov po chodidlách.
 3. Ak je táto rýchlosť neúčinná a zo zrohovatenej kože neubúda, zvýšte rýchlosť rotácie.
 4. Brúskou rovnomerne pohybujte po pokožke. Nestojte na jednom mieste, inak sa dostaví pocit pálenia.
 5. Po skončení brúsenia nohy dôkladne opláchnite, opäť osušte a ošetrite výživným alebo hydratačným krémom.
 6. Výborne výsledky sa dostavia, ak túto procedúru vykonáte večer. Pokožka sa cez noc krásne zregeneruje.

Ako často používať brúsku na päty?

Elektrické brúsky na päty zvyčajne pracujú šetrne, pri ich činnosti necítite žiadnu bolesť, nanajvýš pocit tepla. Ošetrovať pokožku na chodidlách teda môžete kedykoľvek podľa potreby a vášho času.

Na rozdiel od mokrej pedikúry je však tento proces o niečo pomalší. Kým sa dopracujete k dokonale hladkým pätám, musíte si vyhradiť čas na niekoľko domácich “sedení”. Po dosiahnutí želaného výsledku stačí zvyčajne brúsku používať raz týždenne pár minút (v rámci udržania dlhodobo zdravej a jemnej pokožky).

Môžem použiť brúsku / pilník na päty aj na iné časti tela?

Áno, elektrickú brúsku na päty môžete použiť napríklad aj na lakte a kolená – teda na tie miesta tela, kde sa najčastejšie vyskytuje suchá pokožka.

Kto nemôže používať brúsku na päty?

Používanie elektrickej brúsky sa neodporúča ľuďom, ktorých trápia kožné problémy (ekzémy, psoriáza, mykóza, infekčné choroby kože). Taktiež nemusí byť každý druh vhodný pre diabetikov (najmä mokré odstraňovanie zrohovatenej kože). Ak máte na nohe čerstvé rany alebo pľuzgiere, odložte brúsenie kože na obdobie, kedy bude pokožka zahojená.

 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
#1Scholl Velvet Smooth Wet&Dry
✅ Elektrický pilník na chodidlá
✅ Použitie na sucho alebo v sprche
✅ Prevádzka na nabíjanie
✅ Dve rýchlosti obrusovania
5 out of 5 stars (5 / 5)31 € Čítať recenzie
#2 ETA Fenité 2348

✅ Pomer cena/kvalita
✅ Kvalitný Li-Ion akumulátor
✅ 90 výdrž na 1 nabitie
✅ Integrované svetlo
5 out of 5 stars (5 / 5)20 € Čítať recenzie
#3Scholl Velvet Smooth Marine Minerals

✅ Elektrický pilník na chodidlá
✅ Prevádzka na tužkové batérie
✅ Overený produkt
✅ Univerzálna hrubosť kotúčika
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)20 € Čítať recenzie
#4Philips BCR430

✅ Pre ošetrenie všetkých častí chodidiel
✅ Použitie v sprche i na sucho
✅ Výdrž 40 minút na 1 nabitie
✅ Kvalitné prevedenie
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)50 € Čítať recenzie
#5Remington CR6000 Reveal Perfect Pedi Wet & Dry

✅ Pracuje nasucho aj namokro
✅ Funkcia rýchlonabíjania
✅ 2 rýchlostné stupne
✅ Veľmi dobrá ergonómia
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)41 € Čítať recenzie
#6SENCOR SPE 4110BL

✅ Elektrický pilník na päty
✅ Napájanie na AAA batérie
✅ Kvalitný DC motor
✅ Diamantové kryštály
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)8 € Čítať recenzie
Veríme, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere novej brúsky na päty. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ďalším váhajúcim nájsť tú najlepšiu brúsku na päty.
Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin