Najlepšie kozmetické štetce na líčenie: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

Najlepšie kozmetické štetce na líčenie
Aké prevedenie a kvality by mali mať najlepšie kozmetické štetce na líčenie? Koľko rôznych druhov sa oplatí mať v základnej výbave? Na to sa pokúsime nájsť odpovede v nasledujúcom sprievodcovi. Priblíži vám, ako si z obrovskej ponuky vybrať vhodné kozmetické štetce na dokonalé líčenie očí alebo vytvorenie plného krytia make-upom.

Pravdou je, že aj ten najlepší make-up stráca časť svojich kvalít pri nesprávnej technike aplikácie. Nečudo, že kozmetické taštičky sa zmenili na kufríky, a niekedy dokonca aj plnú zásuvku s pomôckami, ktoré do líčenia vnášajú presnosť a vítanú jednoduchosť. S kvalitnou sadou kozmetických štetcov sa bežné aj slávnostné líčenie môže posunúť zase raz o kúsok k lepšiemu výsledku. Ako sa však v bohatej ponuke zorientovať a na aké produkty sa zamerať? Pri zostavovaní rebríčka sme prešli dostupné testy a recenzie kozmetických štetcov na líčenie, zamerali sme sa na internetové diskusie a snažili sa nájsť odpoveď na to, ktorý kozmetický štetec je najlepší. Možno v ňom nájdete inšpiráciu, s ktorou sa bude výborne líčiť aj vám.

Najlepšie kozmetické štetce na líčenie podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Sigma Beauty Deluxe Blending Brush Set

Kompletná sada štetcov na oči
✔️ Pre denné aj nočné líčenie
✔️ Umožňuje rýchlu aplikáciu očných tieňov
✔️ Zo syntetických vlákien, vegánsky produkt
✔️ 8-dielna sada
📌 od 96 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2Real Techniques Brushes Artist Essentials sada

Cena/výkon
✔️ Sada štetcov na líčenie celej tváre
✔️ S jemnými štetinkami
✔️ Nízka hmotnosť, veľmi dobre padnú do ruky
✔️ Jednoduché čistenie
📌 od 18 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#3EcoTools On-The-Go Style

Sada štetcov (na cesty)
✔️ 4 veľkostne menšie „cestovné“ štetce
✔️ Praktický trendy kozmetický obal
✔️ 100 % vegan, netestované na zvieratách
📌 od 13 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#4Notino Wooden Collection Make-up brush set

✔️ Vysokokvalitné syntetické štetce
✔️ Vysoká hustota a mäkkosť
✔️ Rukoväte zo 100 % orechového dreva
✔️ Krásne 7-dielna sada
📌 od 26 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#5Real Techniques Brushes Everyday Essentials

✔️ Sada štetcov na denné aj večerné líčenie
✔️ Pomer cena/kvalita
✔️ Spokojné recenzie
✔️ S hubkou na make-up
📌 od 18 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#6Notino Luxe Collection Brush set with cosmetic tube

✔️ 7-dielna sada štetcov v pevnej cestovnej tube
✔️ Na líčenie tváre aj očí
✔️ Husté mäkké štetiny
✔️ Rukoväte z lakovaného dreva
📌 od 36 €
⭐ 94 % Čítať recenzie

Ako vybrať kozmetické štetce na líčenie

Kozmetické štetce majú rôzne tvary a veľkosti, rozličnú dĺžku, hustotu aj typ štetín. Na čo ktorý štetec je? Pri pohľade na rozmanitosť v ponuke kozmetických štetcov nestačí siahnuť po prvej lákavej cene. Každý typ štetca má určený účel a v ňom podáva tie najlepšie výsledky. Čo potrebujete ku krásnemu líčeniu podľa predstáv?

Aké kozmetické štetce sa najčastejšie používajú?

Sady kozmetických štetcov na líčenie sú rozmanité a dostupné v rôznej početnosti. Zadovážiť si môžete sadu štetcov na líčenie očí, sadu štetcov na make-up a kontúrovanie tváre, no tiež aj komplet sady, kde nájdete štetce na nanášanie make-upu, púdru, vytváranie kontúr, na oči, obočie aj pery – ako kompletnú sadu. Čo najlepšie využijete? Ak ešte žiadnu veľkú zbierku štetcov nevlastníte alebo kupujete kozmetickú sadu štetcov ako darček, oplatí sa zamerať na základnú výbavu, s ktorou sa podarí vytvoriť štandardný makeup.

Základom setu bude napríklad:

 • štetec na nanášanie tekutého make-upu
 • štetec na nanášanie a miešanie korektora
 • štetec na zjednotenie pleti púdrom
 • štetec na kontúrovanie, rozjasnenie, zvýraznenie lícnych kostí
 • niekoľko štetcov na očné tiene a precízne očné linky

Naviac tiež:

 • štetec na precízne a rýchle nanesenie gélov a farby na obočie
 • štetec na nanášanie rúžu na pery a vytónovanie kontúr pier

aké štetce na líčenie vybrať

Štetec na make-up

Klasický kozmetický štetec na líčenie by si mal poradiť s nanášaním rôznych druhov make-upu – od tónovacích po vysoko krycie. Zvyčajne ide o plochý, širší štetec, ktorý by mal patriť k najkvalitnejším v sete. Na rozdiel od nanášania make-upu prstami dokáže zabezpečiť rovnomerný a zjednotený výsledok, nakoľko sa jemné vlákna štetca dostanú aj do pórov či prípadných vrások.

Štetec na púder

Kozmetický štetec na púder je na prvý pohľad výrazný – objemný, nadýchaný a so zaoblenou hranou. Pri kontakte s pokožkou by mal svojou jemnosťou evokovať príjemný pocit (žiadne pichanie). Slúži na aplikovanie púdru a pomáha vytvárať čo najprirodzenejší vzhľad. Využíva sa aj na nanášanie bronzera.

Štetec na korektor

Tento typ kozmetického štetca patrí k štíhlejším, s jemne zahnutým tvarom štetín na hlavici. Slúži na aplikáciu tekutého alebo krémového korektora s cieľom zakryť tmavé kruhy pod očami alebo korigovať iné nedostatky pleti. S jeho pomocou môžete dokonca podľa potreby korektory miešať – pre dosiahnutie optimálneho výsledku, bez potreby silného vrstvenia. Používaný býva aj s rozjasňovačom.

Štetec na kontúrovanie

Obľúbené štetce na kontúrovanie (alebo nanášanie lícenky) patria k objemnejším, hustejším a ich typickým znakom sú jedným smerom skosené štetinky. Umožňujú naniesť lícenku prirodzeným spôsobom, vďaka čomu získa tvár opticky krajšie črty. Je dôležité, aby mal extra jemnú štruktúru a nespôsoboval pocit pichania na tvári.

Štetce na očné tiene

Úlohou týchto kozmetických štetcov je precízne nanášanie práškových a krémových očných tieňov. Sú tenšie, štíhle a ich štetiny sú veľmi jemné a ohybné, keďže sú v kontakte s jemnou pokožkou na viečkach. Ich rukoväť je dlhšia a hmotnosť nízka, aby sa s nimi dalo pracovať s ľahkosťou. Očné tiene by mali rozotierať rovnomernejšie a bez šmúh. Jemné štetinky sa dostanú na miesta, kde základné penové aplikátory očných tieňov nemajú šancu. Sú určené predovšetkým na aplikáciu tieňov na viečka, ale aj v rovnej línii pod viečko, či veľmi detailne do oblasti kútikov.

Štetec na očné linky

Z kategórie ľahkých, úzkych a štetinovo koncentrovanejších sú aj štetce na nanášanie tekutých očných liniek. Vďaka zúženému a zošikmenému profilu umožňujú nanášať linky v rôznej hrúbke, od vnútorného kútika až po vonkajší.

Štetec na pery

Máte pocit, že sa vám nikdy nepodarí naniesť rúž dokonalo a krásne pery zvýrazniť? Pomôžte si s kvalitným štetcom na pery. Opäť ide o štíhly štetec, tentokrát s extra jemnými, no predsa hustými štetinami – pre čo najpresnejšie nanesenie rúžu a vykreslenie kontúr pier.

štetce na líčenie

Syntetické vs. prírodné štetce na líčenie

Výber správneho druhu štetín býva bez skúseností otázkou pokusu a omylu. Niektoré štetce môžu byť pri nanášaní make-upu príliš drsné a pri opakovanom používaní spôsobia nepríjemné pocity až dráždenie pleti. Hoci je pleť každého z nás jedinečná (a aj inak citlivá), ak chcete mať istotu dobrej voľby, zamerajte sa na dostupné recenzie kozmetických štetcov určených na líčenie alebo sa orientujte podľa predajnosti v porovnávačoch.

Na výrobu kozmetických štetcov sa používajú primerane jemné prírodné a syntetické štetiny. V prípade prírodných ide o pružné a jemné štetiny získané zo srsti/vlasov zvierat – napríklad zo srsti kôz, hovädzieho dobytku, veveričiek, lasíc, … Zástancom práv zvierat sa ich získavanie nebude pozdávať.

Aj z tohto dôvodu (a pre výrazne lepšiu cenovú dostupnosť) sa obľúbenou voľbou stali kozmetické štetce zo syntetických štetín. Zvyčajne ide o nylonové a polyesterové vlákna, ktoré boli vytvorené ako jemné, pružné a v úprave so zvýšenou schopnosťou prenášať kozmetický produkt na pleť. Kvalitné syntetické štetiny spoznáte podľa toho, že neabsorbujú pigmenty vo veľkej miere, jednoduchšie sa udržujú v čistote a zvládajú aj vrstvenie make-upu. Naviac – bez rizika alergickej reakcie na zvieraciu srsť.

Rukoväte kozmetických štetcov

Rukoväte kozmetických štetcov sú najčastejšie z plastu, dreva, bambusu alebo kovu. Nejde len o individuálnu vec vkusu, zavážiť môže hmotnosť, cena aj pocit pri držaní v ruke.

 • Drevené a bambusové rukoväte sú na dotyk príjemnejšie, nepôsobia chladne. Vyzerajú tradične a ich dizajn je neutrálny.
 • Kozmetické štetce s kovovou rukoväťou pôsobia elegantne a nadčasovo. Hrubšie rukoväte však môžu byť na pocit v ruke chladné. Pôsobia odolne a trvácne, najmä ak je štetinovým hlaviciam dopriata pravidelná starostlivosť a čistenie.
 • Štetce s plastovými rukoväťami sa stali veľmi obľúbenými pre rozmanité farebné a dizajnové spracovanie. Sú ľahšie a často lákajú na priaznivú cenu.

Púzdro na kozmetické štetce na líčenie

Ak máte v úmysle zadovážiť si sadu kozmetických štetcov, zvyčajne nemusíte myslieť na ich uskladnenie. Predávajú sa totiž v praktickom púzdre, kde má každý štetec svoje miesto. Toto púzdro býva opatrené zipsom alebo je rolovacie a zapína sa niekoľkými magnetickými cvokmi, mašľou či iným šikovným pútkom. Obľúbené sú tiež sady štetcov v pevnej tube. Po otvorení máte okamžite prístup ku ktorémukoľvek štetcu, a rovnako tak rýchlo ho aj odložíte naspäť.

Ako čistiť štetce na make-up?

Čistenie kozmetických štetcov je mimoriadne dôležité. Ide o činnosť, ktorá zabezpečí lepšiu hygienickosť a prospeje ich životnosti. Na jemné vlákna sa zachytávajú zvyšky kozmetických prípravkov, že znamená, že bez očistenia budú pri ďalšom použití menej jemné, menej presné, a zároveň možno pigmentované farbou, o ktorú nemáte záujem.

Ako pri čistení štetcov na make-up postupovať?

 • Do misky alebo do umývadla napustíme vlažnú vodu. Do vody pridáme jemný šampón alebo detský šampón a vytvoríme bublinky.
 • Každý použitý štetec vo vode očistíme krúživými pohybmi. Netlačíme štetiny o steny umývadla alebo dno misky. K dispozícii sú aj čistiace podložky na štetce s jemnými výstupkami, ktoré čistenie urýchľujú.
 • Z očistených štetcov zľahka vytlačíme vodu a necháme ich voľne preschnúť na vzduchu, napríklad uložené na uteráku. Je dôležité dbať na to, aby sa štetiny pri sušení nezdeformovali a nepotlačili.

Ceny kozmetických štetcov na líčenie

Síce skúsenosti s líčením musíme nadobudnúť sami, dobré štetce majú potenciál pokroky urýchliť. Kvalitné kozmetické štetce na líčenie niečo stoja. Avšak, okrem toho, že sú schopné podávať ten najlepší výkon, bonusom naviac je príjemnejšie nanášanie make-upu.

✅ Kozmetické štetce na líčenie do 20 eur

V prvej cenovej kategórii nájdete veľký výber samostatných štetcov na líčenie s rôznym účelom. Obľúbené sú tiež sady štetcov na líčenie očí, sady štetcov na make-up a kontúrovanie alebo cestovné sady štetcov, ktoré majú praktické púzdro, menšie rozmery a nízku hmotnosť.

✅ Kozmetické štetce od 20 do 40 eur

Túto kategóriu obsadili najpredávanejšie kozmetické štetce na líčenie – už aj ako viacpočetnejšie sady určené na vytvorenie komplexného make-upu. Lákajú na pomer cena/výkon. Kvalita štetín, rukovätí aj celkové spracovanie je na vyššej úrovni.

✅ Kozmetické štetce od 40 eur

Štetce v tejto cenovej relácii môžu lákať na luxusnú mäkkosť a použitie prémiových materiálov, sú vhodné na precízne denné aj nočné líčenie. Skvelé aj ako darček.

Obľúbené značky kozmetických štetcov na líčenie

 • Sigma Beauty – Obľúbené sady štetcov na líčenie vhodné pre nadšencov krásy aj profesionálnych vizážistov.
 • Real Techniques – Samostatné štetce, aplikátory aj sady štetcov v neprehliadnuteľných sviežich farbách. Dobrá cena
 • EcoTools – Kozmetické štetce vyrobené z obnoviteľných surovín a v súlade s prírodou. Dobrá predajnosť, praktické sady, príjemný dizajn.
 • Notino – Internetová parfuméria Notino ponúka celý rad rôznych štetcov od známych aj menej známych značiek. V ponuke aj desiatky sád štetcov predávaných pod značkou Notino. Rôzne ceny, prevedenie aj určenie.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Sigma Beauty Deluxe Blending Brush Set

Kompletná sada štetcov na oči
✔️ Pre denné aj nočné líčenie
✔️ Umožňuje rýchlu aplikáciu očných tieňov
✔️ Zo syntetických vlákien, vegánsky produkt
✔️ 8-dielna sada
📌 od 96 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2Real Techniques Brushes Artist Essentials sada

Cena/výkon
✔️ Sada štetcov na líčenie celej tváre
✔️ S jemnými štetinkami
✔️ Nízka hmotnosť, veľmi dobre padnú do ruky
✔️ Jednoduché čistenie
📌 od 18 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#3EcoTools On-The-Go Style

Sada štetcov (na cesty)
✔️ 4 veľkostne menšie „cestovné“ štetce
✔️ Praktický trendy kozmetický obal
✔️ 100 % vegan, netestované na zvieratách
📌 od 13 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#4Notino Wooden Collection Make-up brush set

✔️ Vysokokvalitné syntetické štetce
✔️ Vysoká hustota a mäkkosť
✔️ Rukoväte zo 100 % orechového dreva
✔️ Krásne 7-dielna sada
📌 od 26 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#5Real Techniques Brushes Everyday Essentials

✔️ Sada štetcov na denné aj večerné líčenie
✔️ Pomer cena/kvalita
✔️ Spokojné recenzie
✔️ S hubkou na make-up
📌 od 18 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#6Notino Luxe Collection Brush set with cosmetic tube

✔️ 7-dielna sada štetcov v pevnej cestovnej tube
✔️ Na líčenie tváre aj očí
✔️ Husté mäkké štetiny
✔️ Rukoväte z lakovaného dreva
📌 od 36 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
5/5 - (4 votes)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin