Najlepšie korektory: TOP 7 kozmetických produktov podľa recenzií a testov

najlepšie korektory
Nedokonalosti pleti môžu mať rôznu podobu. Vrásky, akné, kruhy pod očami aj pigmentové škvrny. Na toto všetko však existuje rýchle riešenie, s pomocou ktorého svoj vzhľad behom krátkej chvíle a doslova za pár ťahov jednoducho vylepšíte. Aké kvality a schopnosti majú najlepšie korektory? Podľa akých kritérií vybrať ten najvhodnejší?

Korektor, ktorý najčastejšie používate na korekciu tmavých kruhov pod očami a drobných nedostatkov pleti, patrí ku kľúčovej výbave dokonca aj tých najmenších kozmetických taštičiek. Práca s korektorom je jednoduchá a nemusíte mať ani skúsenosti vizážistiek, aby ste šikovne zvládli zamaskovať drobné chybičky krásy. Pri výbere korektoru však treba vychádzať z jeho hlavného určenia. Medzi sebou sa líšia konzistenciou, krycími schopnosťami, spôsobom aplikácie a celkovým využitím. Kým niektoré korektory vykazujú dobré výsledky na suchej pleti, iné si poradia dokonca aj s mastnejšou aknóznou pleťou so sklonmi k začerveneniu.

Práve z dôvodu rozmanitého určenia a využitia korektorov sme pripravili aj nasledujúceho sprievodcu. Povieme si viac o tom, aké sú základné druhy korektorov z hľadiska ich konzistencie, prečo niektoré korektory farbia na zeleno, fialovo či na oranžovo, aj aké sú rozdiely medzi korektormi podľa problému, ktorý na pleti maskujú. Možno zistíte, že vám nechýba jeden, ale rovno dva kvalitné korektory. Inšpiráciu na výborne hodnotené produkty nájdete v našom rebríčku. Pri výbere nám pomohli testy a recenzie korektorov od reálnych užívateliek a beauty blogeriek. Ktorý produkt je vám najviac sympatický?

Najlepšie korektory podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Estée LauderDouble Wear
Stay-in-Place Flawless Wear Concealer


Víťaz testu podľa nás
✔️ Výdrž až na 15 hodín
✔️ S hydratačnými účinkami
✔️ Odolnosť proti zotretiu, vode, potu aj vlhkosti
✔️ Výborné recenzie
📌 od 32 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Yves Saint Laurent Touche
Éclat Radiant Touch


Rozjasňovač v pere
✔️ Znižuje viditeľnosť jemných vrások
✔️ S obsahom kyseliny hyalurónovej
✔️ Účinne potlačí tmavé miesta
✔️ Vytvára dojem oddýhnutej pleti
📌 od 30 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3MAC Pro Longwear

Tekutý korektor so zmatňujúcim účinkom
✔️ Kryje vyrážky, nezrovnalosti aj farebné rozdiely
✔️ Dlhotrvajúca 15-hodinová výdrž
✔️ Odoláva vode aj oteru
✔️ Vytvára matný finiš
📌 od 18 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4NYX Professional Makeup
Can't Stop Won't Stop


S výdržou 24 hodín
✔️ Vysoké krytie nedokonalostí
✔️ Vhodný na zosvetlenie oblasti pod očami
✔️ Vytvára matný, no prirodzený finiš
✔️ Pomer cena / kvalita
📌 od 9 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Christian Dior
Forever Skin Correct


S vysokým krytím
✔️ Výnimočná viacúčelová intenzívna starostlivosť o pokožku
✔️ Krycí efekt na 24 hodín
✔️ Maskuje nedokonalosti aj začervenanie
✔️ Hydratuje a zjemňuje pokožku
📌 od 26 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Collistar Concealer
Lifting Effect


Proti tmavým kruhom
✔️ Pomáha proti známkam únavy
✔️ S liftingovým účinkom
✔️ Obohatený o vitamín E a UV filtre
✔️ Obľúbený korektor
📌 od 15 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#7Eucerin DermoPure

Na problematickú pleť
✔️ Redukuje nedokonalosti pleti a súčasne kryje postihnuté miesta
✔️ Praktická vysúvateľná tyčinka
✔️ Znižuje výskyt vyrážok
✔️ Bez parfumácie, nekomedogénny
📌 od 11 €
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Ako vybrať korektor

Korektor (z ang. concealer) má na rozdiel od make-upu hneď niekoľko špecifických vlastností. Predovšetkým sa používa na maskovanie nedostatkov, čomu zodpovedajú jeho vyššie krycie schopnosti. Okrem toho však máva navyše rozjasňujúci efekt. Aplikuje sa iba na nevyhnutné časti tváre a má podstatne menšie balenie. Objavuje sa v kozmetickej taštičke dokonca aj u žien, ktoré celopleťový make-up na všedný deň nepoužívajú. Vhodne zvolený korektor totiž dokáže byť neoceniteľným pomocníkom pri dosahovaní takmer perfektného vzhľadu.

Korektory podľa konzistencie / balenia

Určite ste už postrehli zásadné rozdiely medzi korektormi. Kým niektoré sú tuhé a majú podobu rúžu, ďalšie sú tekuté uzatvorené v tubičke a aplikujú sa pomocou štetcu alebo malej kozmetickej hubky. Aké sú medzi nimi rozdiely z pohľadu použitia na konkrétny typ pleti?

Tuhý korektor

Vysúvateľný tuhý korektor v uzatvárateľnej malej tube sa nápadna ponáša na rúž. Táto tuhá konzistencia má výborné krycie schopnosti. Hodí na prekrytie tzv. hrubých nedokonalostí na menšej ploche, ako sú napríklad akné alebo vyrážky. Vyhovuje mastnej pleti, avšak suchú pleť zanecháva ešte viac suchšiu. Rovnako tak je menej vhodný aj na prekrývanie vrások okolo očí. Vo vráskach sa hromadí a ešte viac ich zvýrazní.

Tekutý korektor

S úplne iným určením sú na trhu dostupné tekuté korektory. Ide o niekoľko mililitrové tubičky, do ktorých sa namáča ľahký penový aplikátor. Tekutý korektor sa lepšie roztiera po pleti, no nemá silné krycie schopnosti. Nie je prednostne určený na prekrytie hrubých nedostatkov a vyhovuje suchej pokožke. Používa sa predovšetkým na zjednotenie farebných rozdielov na pleti. Menej sa hromadí vo vráskach, preto sa pomerne často používa aj v bezprostrednom okolí očí (na maskovanie kruhov pod očami alebo vrások).

Krémový korektor

Krémový korektor predstavuje zlatú strednú cestu medzi predchádzajúcimi dvoma druhmi. Konzistenciou sa najviac ponáša na bežný makeup. Môže byť uzatvorený v tube alebo kelímku. Nanáša sa špeciálnou hubkou alebo menším štetčekom. Má stredne silnú až intenzívnu kryciu schopnosť, na pokožke zanecháva matný finish a mierne vyhladzuje štruktúru pokožky. Jeho odtieň by mal byť minimálne o jeden stupeň bledší ako má make-up, ktorý používate.

Paleta s farebnými korektormi

Ak často používate dekoratívnu kozmetiku, paletka s rôznymi farebnými korektormi by vo vašej výbave nemala chýbať. Ide paletku zloženú z na prvý pohľad netradičných odtieňov, z ktorých však každý má svoj význam.

  • Zelený korektor sa používa na prekrytie červených žiliek, začervenaných miest a zapálených vyrážok.
  • Fialový korektor prekrýva pigmentové hnedasté a žlté škvrny.
  • Oranžový korektor sa zase aplikuje na tmavé kruhy pod očami.
  • Žltý korektor, ako opak fialového, je napríklad vhodný na prekrytie modrín a presvitajúcich fialových žiliek.

Konzistencia korektorov v paletke je zvyčajne hustejšia a krémová, aplikujú sa štetcami (prstom sa neodporúča). Farebné korektory sa používajú pred nanesením make-upu. S ich pomocou a pri správnom nanášaní sa dokážu farebne korigovať aj výrazné nedostatky.

Náš TIP: Takéto farebné korektory sú dostupné aj jednotlivo, napríklad v podobe vysúvacej tyčinky, alebo malého krycieho krému v tubičke. Na pokožke sú po nanesení viditeľné, prekrývajú sa vhodným make-upom.

ako vybrať korektor

Korektory podľa určenia

Pravdou je, že jeden korektor pravdepodobne nebude stačiť na to, aby vám pomohol so všetkými problémami, ktoré chcete na pokožke korigovať. Kým v niečom môže byť výborný, na ďalšiu úlohu si sotva trúfne. Práve preto je dôležité pri výbere najlepšieho korektoru prihliadať nielen na jeho zloženie, konzistenciu, ale aj na hlavné určenie.

Korektory na kruhy pod očami

Tento druh korektoru bude tekutý, s výbornou roztierateľnosťou a navyše schopnosťou rozjasniť tmavšiu oblasť pod očami. Častokrát poskytuje ako bonus naviac hydratačné účinky. Vo vráskach sa nehromadí nadmerne, záleží však od spôsobu aplikácie a počtu vrstiev.

Pri kúpe s pokojným svedomím siahnite po odtieni svetlejšom až o dva stupne, než ako používate pri make-upe. Ak je vaša pokožka svetlá, dobre ukáže rozjasňovač s ružovým nádychom. Ak máte zlatistý tón pokožky, dobrou voľbou bude odtieň jemne do oranžova.

Korektory na vrásky okolo očí

Podobné vlastnosti majú aj korektory, ktoré majú zamaskovať vrásky okolo očí. Majú jemnú ľahkú štruktúru a výbornú roztierateľnosť. Najlepšie korektory na vrásky okolo očí ponúkajú naviac tiež liftingové účinky a znateľné rozjasnenie behom krátkej chvíle od aplikácie.

Korektory na akné a začervenanú pleť

Korektory na akné sú najviac populárne u mladých ľudí. Majú praktickú tyčinkovú podobu. Sú husté, na mieste aplikácie výborne kryjú a na akné veľmi dobre držia. Nie sú vhodné na väčšie plochy, pretože potom nepôsobia prirodzene. Pri nanesení na suchú pokožku ešte viac zvýraznia jej suchosť.

Od tohto druhu korektoru môžete chcieť viac iba ako obyčajné maskovanie. Kvalitné korektory na akné ponúkajú naviac antibakteriálne, dezinfekčné a liečivé účinky, ktoré urýchlia hojenie nepríjemných vyrážok.

Korektor na pigmentové škvrny a farebné nedokonalosti

Ak potrebujete zamaskovať farebné nezrovnalosti, najskôr sa zamerajte na farbu škvŕn. Sú to červené alebo fialové presvitajúce žilky? Máte na pokožku viditeľné pigmentové škvrny žltkastej až hnedej farby? V závislosti od toho potrebujete zvoliť vhodnú farbu podkladového korektoru (viď použitie farebných korektorov popísané vyššie).

Okrem toho sú na trhu dostupné korektory od renomovaných lekárenských značiek, ktorých patentované zloženie dokáže zamaskovať a potlačiť prejavy hyperpigmentácie. Pri pravidelnom používaní získava pokožka jednotnejší tón a postupne sa zlepšuje.

make up líčenie

Najčastejšie kladené otázky – FAQ

Nanášať korektor pod make-up alebo na make-up?

Záleží od problému, ktorý chcete korektorom riešiť. Napríklad korektory na zamaskovanie pigmentových škvŕn a vrások sa nanášajú na pleť ešte pred make-upom. Ak ide o maskovanie vystúpených vyrážok, nemusíte sa obávať použiť vhodný korektor až v poslednom kroku úpravy pleti.

Ako zistiť, či bude daný odtieň korektoru vhodný?

V kamenných obchodoch s dekoratívnou kozmetikou máte možnosť vyskúšať na vlastnej koži testery. Ak korektor už v základnej vrstve prekryje viditeľnosť žíl na zápästí a prirodzene splynie s okolitou pokožkou, natrafili ste na skvelého adepta, ktorý bude vyhovovať aj pokožke na tvári. Pri kúpe cez internet, odporúčame riadiť sa podľa recenzií korektorov a inšpirovať sa videorecenziami od beautyblogeriek.

Aké je ďalšie použitie korektoru?

Tento malý zázrak v tube alebo tyčinke môže mať v prípade núdze niekoľko ďalších zaujímavých využití. Dá sa použiť ako primer pod očné tiene, v tenkej vrstve pod rúž (na mierne optické zväčšenie pier), na rozjasnenie a kontúrovanie, ale aj na zvýraznenie obočia.

Ceny korektorov

Hoci je balenie korektoru úsporné a váži sotva pár gramov, častokrát do neho vkladáme nádeje, že zachráni aj tú najväčšiu pohromu, ktorá sa z večera do rána objavila na pokožke. Koľko stojí kvalitný korektor pod oči a na vrásky? Koľko si priplatíte za korektor, ktorý dokáže aknózne prejavy aj postupne redukovať?

✅ Korektory do 10 eur

Najlacnejšie korektory kúpite už za pár eur. Budú mať podobu vysúvateľnej tyčinky alebo tekutého korektoru a sľubovať dobré krycie schopnosti. Použijete ich predovšetkým na krytie menších nedokonalostí a jemné rozjasnenie. Treba sa však pripraviť na slabšiu odolnosť voči vode a oteru. Desiatky rôznych korektorov od známych značiek sprevádza dobrá predajnosť aj spokojné recenzie.

✅ Korektory od 10 do 20 eur

Kategória, v ktorej nájdete aktuálne najpredávanejšie korektory. Ich zloženie môže byť buď viacúčelové alebo špecificky určené na riešenie konkrétneho problému. Môžete si zvoliť kvalitný korektor s liftingovým, hydratačným, ale aj slabým hojivým účinkom. Rôzne konzistencie, široký výber a dobrý pomer cena / výsledné krytie.

✅ Korektory od 20 eur

Čo očakávať od korektoru, ktorý stojí viac ako 20 eur? V prvom rade pôjde o prémiové produkty od najvychýrenejších kozmetických značiek. Platíte nielen za značku, ale aj za patentované zloženie s vyššími krycími schopnosťami, výnimočnou trvácnosťou, odolnosťou voči vode a mechanickému oteru. Mnoho z týchto korektorov má aj ďalšie prednosti – obsahujú UV filtre, zmierňujú hyperpigmentáciu, atď.

Najlepšie značky korektorov

  • Estée Lauder – Korektory, ktoré kryjú nedokonalosti pleti a dodávajú pokožke svieži tón. Široký výber odtieňov v cene od od 15 – 45 eur.
  • Collistar – Obľúbené pleťové krémové korektory proti vráskam (vrásky vypĺňajú, pripisujú sa im liftingové účinky). Tyčinkové Collistar korektory zase dobre kryjú aj výraznejšie nedostatky. V cene od 8 – 22 eur.
  • Eucerin – S korektormi Eucerin môžete nielen problém na pleti maskovať, pri pravidelnom používaní aj samotný stav pleti zlepšiť. Určené na pleť s nedokonalosťami (vyrážky, akné) a s pigmentovými škvrnami. V cene od 9 – 15 eur.
  • Christian Dior – Korektory s vysokým stupňom krytia. Široká škála odtieňov, viacúčelové zloženie, kde pomocou jedného korektoru dokážete zamaskovať rôzne nedostatky pleti (žilky, fľaky, farebné rozdiely, kruhy pod očami). Predávané v cene od 24 – 40 eur.
  • MAC – Pre korektory značky MAC je typickým znakom dlhotrvajúca výdrž, príjemný pocit na pleti a maskovanie jej nedostatkov. Krytie bez zrážania sa vo vráskach. V cene od 13 – 23 eur.
  • NYX – Multifunkčné korektory vo veľkej škále odtieňov ponúkajú výdrž (až 24 hodín), prirodzený vzhľad a jednoduché aplikovanie. V cene od 3 – 10 eur.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Estée LauderDouble Wear
Stay-in-Place Flawless Wear Concealer


Víťaz testu podľa nás
✔️ Výdrž až na 15 hodín
✔️ S hydratačnými účinkami
✔️ Odolnosť proti zotretiu, vode, potu aj vlhkosti
✔️ Výborné recenzie
📌 od 32 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Yves Saint Laurent Touche
Éclat Radiant Touch


Rozjasňovač v pere
✔️ Znižuje viditeľnosť jemných vrások
✔️ S obsahom kyseliny hyalurónovej
✔️ Účinne potlačí tmavé miesta
✔️ Vytvára dojem oddýhnutej pleti
📌 od 30 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3MAC Pro Longwear

Tekutý korektor so zmatňujúcim účinkom
✔️ Kryje vyrážky, nezrovnalosti aj farebné rozdiely
✔️ Dlhotrvajúca 15-hodinová výdrž
✔️ Odoláva vode aj oteru
✔️ Vytvára matný finiš
📌 od 18 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4NYX Professional Makeup
Can't Stop Won't Stop


S výdržou 24 hodín
✔️ Vysoké krytie nedokonalostí
✔️ Vhodný na zosvetlenie oblasti pod očami
✔️ Vytvára matný, no prirodzený finiš
✔️ Pomer cena / kvalita
📌 od 9 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Christian Dior
Forever Skin Correct


S vysokým krytím
✔️ Výnimočná viacúčelová intenzívna starostlivosť o pokožku
✔️ Krycí efekt na 24 hodín
✔️ Maskuje nedokonalosti aj začervenanie
✔️ Hydratuje a zjemňuje pokožku
📌 od 26 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Collistar Concealer
Lifting Effect


Proti tmavým kruhom
✔️ Pomáha proti známkam únavy
✔️ S liftingovým účinkom
✔️ Obohatený o vitamín E a UV filtre
✔️ Obľúbený korektor
📌 od 15 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#7Eucerin DermoPure

Na problematickú pleť
✔️ Redukuje nedokonalosti pleti a súčasne kryje postihnuté miesta
✔️ Praktická vysúvateľná tyčinka
✔️ Znižuje výskyt vyrážok
✔️ Bez parfumácie, nekomedogénny
📌 od 11 €
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
5/5 - (3 votes)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin