Najlepšie masážne pištole: TOP 5 produktov podľa recenzií a testov

Najlepšie masážne pištoleČo je masážna pištoľ a ako funguje? V základe ide o domácu rehabilitačnú pomôcku, ktorú si môžete kúpiť bez akéhokoľvek odporúčania od lekára. Poďte sa zoznámiť s jej účinkami! Možno aj vám sa zapáči predstava zadovážiť si domov prístroj, ktorý uľaví od bolestí a postará sa o hĺbkové ošetrenie svalov. Pre rýchlu orientáciu sme na základe hodnotení spotrebiteľov a ich skúseností vybrali najlepšie masážne pištole, ktoré sumarizujeme v nasledujúcom rebríčku.

Po masážnej pištoli najčastejšie siahajú ľudia, ktorých trápia problémy so stuhnutými a boľavými svalmi, rekreační, ale aj profesionálni športovci, či ľudia, ktorých práca vyžaduje vysoký fyzický výkon. Uľaviť môže aj od bolestí po úraze a urýchliť tak regeneráciu zasiahnutej oblasti. Práca dobrého maséra či fyzioteraupeta je v takýchto situáciách síce na nezaplatenie, no nie vždy nám povinnosti takéto procedúry dovoľujú absolvovať. Ak si chcete dopriať úľavu kedykoľvek, bez obmedzení, náhlenia a tiež aj opakovaných výdavkov, masážna pištoľ ponúka zaujímavé riešenie, ktoré máte doslova kedykoľvek po ruke.

V nasledujúcom sprievodcovi výberom bližšie predstavíme základné parametre, materiálové prevedenie a výbavu masážnych pištolí. Nebude chýbať ani vysvetlenie druhu masáže, ktorú dokáže takýto prístroj vykonávať. Našou inšpiráciou boli testy a recenzie masážnych pištolí, ktoré odporúčame aj vám, budúcim potenciálnym nakupujúcim. Sú v nich totiž informácie, ktoré v bežnom popise nenájdete.

Najlepšie masážne pištole podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Bodysonic BS MG03 Champagne


Najlepšia. Víťaz testu
✔️ pomáha zmierniť svalové napätie a stuhnutosť, zvyšuje rozsah pohybu a súčasne zlepšuje cirkuláciu a prietok krvi
✔️ môžete ju využívať aj v prípade zranenia – urýchľuje proces rehabilitácie
✔️ možnosť voľby z 20 úrovní rýchlosti a intenzity v rozsahu 1 200 – 3 200 rázov za minútu
✔️ napájaná 24 V Li-ion batériou s až 4-hodinovou výdržou
✔️ 6 vymeniteľných aplikačných hlavíc vrátane jednej oceľovej pre alergikov a na použitie masážnych olejov
📌 od 190 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#2Theragun Pro

Najlepšia profesionálna
✔️ vhodná pre profesionálov i bežných používateľov
✔️ masážna pištoľ s 16 mm amplitúdou, ktorá pôsobí silou 27 kg a prestupuje hlboko do svalu
✔️ upraviteľné rozmedzie rýchlostí (1 750 – 2 400 perkusií za minútu)
✔️ 2 vymeniteľné Li-ion batérie pre nepretržitú prevádzku (každá s výdržou 150 minút)
✔️ upraviteľná poloha ramena prístroja pre pohodlný dosah na celé telo
📌 od 626 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#3BeautyRElax Kineticforce

Najlepší pomer cena / výkon
✔️ inovatívny masážny prístroj na efektívnu rehabilitáciu a regeneráciu tela
✔️ navrhnutá za pomoci profesionálnych fyzioterapeutov pre maximálnu účinnosť
✔️ lokálne zlepšuje krvný obeh a zmierňuje opuchy v oblasti končatín
✔️ univerzálne využitie vďaka 6 vymeniteľným hlaviciam a 20 úrovniam rýchlosti masírovania
✔️ nízka hlučnosť prístroja a dlhá výdrž používania na jedno nabitie
📌 od 190 €
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) Čítať recenzie
#4NAIPO MGPC-007

Zaujímavá alternatíva
✔️ 5 úrovní intenzity na ideálnu masáž - od zahriatia až po hĺbkovú masáž
✔️ bezdrôtové vyhotovenie zabezpečí jednoduchú manipuláciu
✔️ oceníte aj tichý chod tejto masážnej pištole
✔️ 5 rôznych aplikátorov pre maximálnu účinnosť
✔️ batériová prevádzka s výdržou 5 – 7 hodín
📌 od 209 €
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) Čítať recenzie
#5inSPORTline Bitigo

Najlepšia z lacnejších
✔️ kompaktný bezdrôtový prístroj pre masáž celého tela
✔️ 4 rôzne masážne nadstavce pre celé telo
✔️ vibrácie si môžete nastaviť do 20 rôznych rýchlostí
✔️ veľmi dobrá výdrž batérie - až 5,8 hod (v závislosti na zvolenej intenzite)
✔️ nízka hlučnosť - interval 35 - 45 dB
📌 od 74 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie

Ako vybrať masážnu pištoľ

Masážna pištoľ nemohla dostať presnejšie pomenovanie. Vykonáva masáž a zvyčajne má tvar pištole. Nezaútočí však na vás žiadnymi vystreľujúcimi plastovými gulôčkami. Jej súčasťou sú hlavice rôznych tvarov (plochá, kónická, “U”, guľa), do ktorých sa prenášajú pulzy a vibrácie vo vysokej frekvencii. V závislosti od výbavy máte k dispozícii niekoľko rýchlostných stupňov, vymeniteľných hlavíc a v prípade kvalitných masážnych pištolí aj možnosť nastaviť amplitúdu. Je totiž dôležité vedieť, či kupujete masážnu pištoľ, ktorá vám sprostredkuje “klasickú” vibračnú masáž (amplitúda do 12 mm) alebo dokáže ponúknuť aj perkusnú terapiu, pri ktorej je minimálna amplitúda na hodnote 12 mm. Čo by ste o masážnej pištoli mali vedieť? Ktorí výrobcovia majú vo svojej ponuke masážne pištole s najlepším pomerom cena výkon?

Masážna pištoľ a využitie

Nemusíte byť len športovcom, aby pre vás bola masážna pištoľ prínosom. Siahajú po nej aj ľudia po úrazoch alebo trpiaci chronickými bolesťami. Najčastejšie sa používa na oblasť chrbta (od krku, až po bedrá, na svalové aj úponové bolesti). Pomôže tiež pri liečbe karpálneho tunela, tenisového lakťu, bolestivých triesel, zápale sediaceho svalu, či zápale Achillovej šľachy, a i.

bolesť chrbta masáž

Čo je perkusná terapia?

Percussion therapy – alebo aj perkusná terapia. Táto vysoko účinná metóda využíva hĺbkové tlakové rázy, pomocou ktorých ošetruje svaly, šľachy aj úpony. Tlak z pulzujúcej hlavice na masážnej pištoli sa prenáša hlbšie do tkanív, kde ich naťahuje, masíruje, zvyšuje prekrvenie a zlepšuje rozsah pohybu jednotlivých štruktúr. Hoci sa môže zdať, že takéto tlakové “búšenie” bude spôsobovať bolesť, konečný výsledok je opačný a ich účinkom je úľava od bolesti. Tkanivá sú viac zásobené krvou aj živinami, vďaka čomu je podporená aj rýchlosť regenerácie.

Ide o mimoriadne obľúbenú procedúru, ktorá bola ešte donedávna výhradne v rukách odborníkov (cena profi perkusorov je vyššia). S rozvojom technológií sa však na trh dostali aj cenovo dostupnejšie modely. Určite však nesiahajte po najlacnejších produktoch. Ide o zariadenia, ktorých súčiastky sú pri činnosti veľmi namáhané, s rizikom rýchleho opotrebovania. Ak teda máte v úmysle pravidelné používanie, je lepšie priplatiť si za model od renomovaného výrobcu – pre vlastnú spokojnosť, aj vysoký účinok.

💡 V rámci kategórie masážnych pištolí sa niekedy môžete stretnúť s delením na podkategórie – perkusory a vibračné masážne pištole. Na prvý pohľad pritom môže ísť o veľmi podobné prístroje, rozdiel je v hĺbke a intenzite masáže, ktorú vyjadruje už spomínaná amplitúda (niekedy označovaná aj ako dĺžka rázu). Vibračná pištoľ má amplitúdu približne “iba” do 12 mm, perkusor zase od 12 mm a viac.

Frekvencia a rýchlosť masáže

Pri masážnych pištoliach sa frekvencia masáže určuje počtom otáčok / rázov za minútu. Týchto pohybov dokáže vykonať hlavica približne od 1000 do 3300 za minútu (záleží od modelu, jeho výkonnosti a pokročilosti technológie, rozsah sa môže meniť).

V súvislosti s týmto typom pohybu sa frekvencia zvykne prezentovať aj ako rýchlosť. Preto sa môžete dočítať, že masážna pištoľ má upraviteľné rozmedzie rýchlosti v niekoľkých stupňoch, najčastejšie v 3 – 5 stupňoch, no výnimkou nie je ani 20 stupňov, či dokonca inteligentné pozvoľné menenie intenzity, kedy už pištoľ dokáže detekovať mieru stuhnutia masírovaného miesta. Pomalšia masáž je vhodná pre prehriatie tkaniva, rýchla masáž dokáže pomôcť aj pri akútnej stuhnutosti a vážnejších poškodeniach tkaniva.

Hlavice masážnej pištole a ich využitie

Azda najviac sú masážne pištole spájané s hlavicou v tvare golfovej loptičky. Je vhodná na uvoľňovanie veľkých svalových skupín a tiež pre pravidelné používanie. V základnej výbave však môžete nájsť aj ďalšie užitočné hlavice so špecifickým určením. Hlavica tvaru U (resp. vidlica) je vhodná na masáž v oblasti chrbtice, šije, ale aj Achillovej šľachy. Hlavica kónického tvaru (zúžená vpredu) je určená na ošetrenie tzv. trigger points, teda najbolestivejších bodov vo svaloch, v dlaniach, či chodidlách. Plochá hlavica s kruhovým prierezom sa používa napríklad pre ošetrenie veľkých svalov pri vysokofrekvenčných rázoch.

Tento zoznam hlavíc nie je úplný. K dostaniu sú aj iné špeciálne tvary s použitím na konkrétne zdravotné problémy. O základnej výbave a možnosti dokúpenia ďalších hlavíc sa preto informujte ešte pred kúpou.

Zdroj energie

Väčšina moderných masážnych pištolí využíva ako zdroj energie dobíjateľný akumulátor (ideálne Li-On, ktorý netrpí pozvoľnou stratou výkonu pri vybíjaní). Na jedno nabitie poskytujú chod na približne 3 – 6 hodín sústavného masírovania (v závislosti od kapacity akumulátora a intenzívnosti masírovania). Je zrejmé, že masírovať sa nebudete tak dlho, preto sa nemusíte obávať ani toho, že sa stanete otrokom častého nabíjania. Nabíjanie prebieha cez adaptér alebo USB, niektoré modely môžete používať aj počas zapojenia do siete.

K dispozícii sú aj “rýdzo” sieťové masážne pištole. Pozor však na dĺžku napájacieho kábla, inak vás masírovanie s obmedzeniami na dosah zásuvky nebude baviť.

Hlučnosť

Hlučnosť môže byť pri lacnejších masážnych pištoliach kameňom úrazu. Pri masáži nechce predsa iba málokto počúvať hluk podobný vysávaču. Preto klaďte dôraz na hlučnosť nižšiu ako 55 dB, ktorá sa prirovnáva k hlasitosti bežného hovoru.

Materiál, ergonómia a hmotnosť

  • Plastu sa pri tomto type pomôcky nevyhnete. S najväčšou pravdepodobnosťou bude tvoriť celé vonkajšie opláštenie. Aj medzi plastami sú však už veľké rozdiely, čo môžete spoznať aj podľa podozrivo nízkej ceny. Tá sa totiž môže premietať aj do kvality a odolnosti vnútorných súčiastok, ktoré sú pri vibrovaní intenzívne zaťažované. Značkové modely týmito nedostatkami netrpia. Sú vyrobené z prémiových materiálov, vďaka ktorým odolávajú deformitám, sú termostabilné, vykazujú podstatne vyššiu životnosť a pri chode nespôsobujú medzi sebou hlučnosť navyše.
  • Tvar tejto terapeutickej pomôcky sa môže ponášať na pištoľ, “AKU skrutkovač” alebo triangel (trojuholník). Bez ohľadu na tvar by však mala byť pištoľ správne vyvážená a v ruke sedieť tak, aby ste jej hmotnosť príliš nepociťovalo. V rukoväti by ste nemali pociťovať žiadne rušivé vibrácie a tiež by nemala chýbať ani protišmyková úprava.
  • Ako sú na tom pištole s hmotnosťou? Niektoré presahujú hmotnosť 2 kg, čo pri dlhšom masírovaní môže ruku unaviť. Našťastie, najlepšie masážne pištole vážia cca do 1,2 kg, “vlajkové” ultramoderné kúsky sú už ľahšie ako 0,8 kg.

Doplnkové príslušenstvo

Máte masážnu pištoľ, niekoľko hlavíc, zišlo by sa k nej aj cestovné púzdro? Jednoznačne! Okrem toho môže byť súčasťou výbavy aj ďalší vymeniteľný akumulátor, najmä ak máte v úmysle dlhé masáže. O priebežné dobíjanie sa môže postarať dokovacia stanica a šikovná aplikácia vo vašom telefóne, ktorá s pištoľou komunikuje cez Bluetooth, vám zase poskytne zaujímavé informácie o tom, akú masáž nabudúce zvoliť, aby ste znížili svalovú únavu a zlepšili celkovú pohyblivosť svalu.

V tejto oblasti každá generácia produktov prináša lepší výkon, modernejšie prevody, nižšiu hmotnosť aj hlučnosť a množstvo zaujímavých diagnostických funkcií. Je sa ešte načo tešiť!

Video

Ceny masážnych pištolí

Koľko zaplatíte za kvalitnú masážnu pištoľ v dobrej výbave?

✅ Masážne pištole do 150 eur

V tejto cenovej kategórii nájdete dve skupiny produktov. V lepšom prípade ide o základný, avšak dobre vyladený model od overeného výrobcu s menším počtom hlavíc a iba niekoľkými úrovňami nastavenia, v druhom prípade pôjde o “no name” produkt, ktorý sa už po niekoľkých mesiacoch opotrebuje. Daňou za nižšiu cenu môže byť nielen kratšia životnosť, ale aj vyššia hmotnosť alebo neprimeraná hlučnosť.

✅ Masážne pištole do 300 eur

V cene od 150 – 300 eur nájdete viaceré aktuálne najpredávanejšie masážne pištole, ktoré svojou výbavou a výkonom uspokoja väčšinu spotrebiteľov. Ponúkajú výkon a nastavenia primerané cene, sú vyrobené z odolnejších materiálov, ľahšie, tichšie, vhodné pre masáž rôznych častí tela.

✅ Masážne pištole od 300 eur

Hľadáte prístroj, ktorý si poradí s častým intenzívnym používaním? Zamerajte sa na drahšie masážne pištole, ktoré vynikajú kvalitou súčiastok, množstvom individuálnych nastavení, či dokonca možnosťou diagnosticky vášho stavu.

Najlepšie značky masážnych pištolí

Ak ešte nemáte s masážnou pištoľou skúsenosti, môže byť na začiatok náročné rozhodnúť sa pre konkrétny produkt. Odporúčame porovnať ceny, recenzie a výbavu. Modely nasledujúcich značiek sú medzi spotrebiteľmi aj odborníkmi veľmi dobre hodnotené. Ak budete na pochybách, pozrite si ich ponuku.

  • Bodysonic – Široký výber masážnych pištolí v bohatej výbave za prijateľnú cenu. Výhodami sú tiež veľmi dobrá výdrž batérie na jedno nabitie a nižšia hmotnosť. Vhodné pre športovcov, fyzioterapeutov aj ľudí, ktorí trpia chronickými bolesťami opornej sústavy.
  • Theragun – Americká značka Theragun sa v tejto oblasti považuje za priekopníka a inovátora. Masážne pištole Theragun spĺňajú aj požiadavky náročných profesionálov. Ako stvorené pre bežcov, cyklistov, futbalistov, hokejistov a každý šport, kde sa kladie dôraz na rýchlu regeneráciu a efektívnu aktiváciu svalov. Vysoká kvalita, vyššia cena.
  • Naipo – V portfóliu tejto značky nájdete masážne produkty rôzneho druhu (kreslá, podložky, goliere, masážne vaničky, elektrostimulátory aj masážne stoly). Masážna pištoľ Naipo poskytuje na jedno nabitie až 7 hodín prevádzky. Dopĺňa ju 5 vymeniteľných aplikátorov. Prevádzka je tichá a prispôsobiteľná vaším potrebám.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Bodysonic BS MG03 Champagne


Najlepšia. Víťaz testu
✔️ pomáha zmierniť svalové napätie a stuhnutosť, zvyšuje rozsah pohybu a súčasne zlepšuje cirkuláciu a prietok krvi
✔️ môžete ju využívať aj v prípade zranenia – urýchľuje proces rehabilitácie
✔️ možnosť voľby z 20 úrovní rýchlosti a intenzity v rozsahu 1 200 – 3 200 rázov za minútu
✔️ napájaná 24 V Li-ion batériou s až 4-hodinovou výdržou
✔️ 6 vymeniteľných aplikačných hlavíc vrátane jednej oceľovej pre alergikov a na použitie masážnych olejov
📌 od 190 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#2Theragun Pro

Najlepšia profesionálna
✔️ vhodná pre profesionálov i bežných používateľov
✔️ masážna pištoľ s 16 mm amplitúdou, ktorá pôsobí silou 27 kg a prestupuje hlboko do svalu
✔️ upraviteľné rozmedzie rýchlostí (1 750 – 2 400 perkusií za minútu)
✔️ 2 vymeniteľné Li-ion batérie pre nepretržitú prevádzku (každá s výdržou 150 minút)
✔️ upraviteľná poloha ramena prístroja pre pohodlný dosah na celé telo
📌 od 626 €
5 out of 5 stars (5 / 5) Čítať recenzie
#3BeautyRElax Kineticforce

Najlepší pomer cena / výkon
✔️ inovatívny masážny prístroj na efektívnu rehabilitáciu a regeneráciu tela
✔️ navrhnutá za pomoci profesionálnych fyzioterapeutov pre maximálnu účinnosť
✔️ lokálne zlepšuje krvný obeh a zmierňuje opuchy v oblasti končatín
✔️ univerzálne využitie vďaka 6 vymeniteľným hlaviciam a 20 úrovniam rýchlosti masírovania
✔️ nízka hlučnosť prístroja a dlhá výdrž používania na jedno nabitie
📌 od 190 €
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) Čítať recenzie
#4NAIPO MGPC-007

Zaujímavá alternatíva
✔️ 5 úrovní intenzity na ideálnu masáž - od zahriatia až po hĺbkovú masáž
✔️ bezdrôtové vyhotovenie zabezpečí jednoduchú manipuláciu
✔️ oceníte aj tichý chod tejto masážnej pištole
✔️ 5 rôznych aplikátorov pre maximálnu účinnosť
✔️ batériová prevádzka s výdržou 5 – 7 hodín
📌 od 209 €
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) Čítať recenzie
#5inSPORTline Bitigo

Najlepšia z lacnejších
✔️ kompaktný bezdrôtový prístroj pre masáž celého tela
✔️ 4 rôzne masážne nadstavce pre celé telo
✔️ vibrácie si môžete nastaviť do 20 rôznych rýchlostí
✔️ veľmi dobrá výdrž batérie - až 5,8 hod (v závislosti na zvolenej intenzite)
✔️ nízka hlučnosť - interval 35 - 45 dB
📌 od 74 €
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) Čítať recenzie
Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin