Najlepšie séra na riasy: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

ako vybrať sérum na riasy
Aké vlastnosti majú najlepšie séra na riasy? Výber prípravkov starostlivosti o riasy je široký a vyžaduje istý čas na dôkladné zváženie. Azda nenájdete ženu, ktorá by nechcela mať krásne a silné riasy, a preto nečudo, že práve tento spôsob púta toľko pozornosti. Ako pôsobí sérum na riasy? Sérum na riasy patrí medzi kozmetické produkty určené na podporu rastu, pevnosti a plnosti rias. Hoci samotné produkty nie sú zázračné, ich zloženie je navrhnuté tak, aby stimulovali riasy k rastu, zvyšovali ich pevnosť a predlžovali rastovú fázu. Ak vás trápi kvalita vašich rias alebo ste podstúpili procedúru, ktorá ich oslabila, zrejme zvažujete ako pomoc aplikáciu tohto typu séra.

Dostupné recenzie sér na riasy nám pomohli nájsť niekoľko prípravkov určených na starostlivosť o riasy a obočie, ktoré sprevádza veľmi dobrá predajnosť a spokojné hodnotenia. Ktoré to sú? Nájdete ich v nasledujúcom rebríčku. A keďže ide o produkt, ktorý sa nanáša do tesnej blízkosti očí, viac ako inokedy by ste mali venovať pozornosť kvalite a znášanlivosti. Jednoducho – je dobré vedieť, ako vybrať sérum na riasy a ako ho používať, aby ste dosiahli želaný výsledok.

Najlepšie séra na riasy podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1FacEvolution Hairplus

✔️ Rastové sérum na mihalnice a obočie
✔️ Predlžuje a posilňuje mihalnice
✔️ Zvýrazňuje farebný pigment mihalníc
✔️ Jednoduchá a rýchla aplikácia
✔️ Rýchle vstrebávania
📌 od 91 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2di ANGELO Cosmetics No.1 Lash Extend Serum

✔️ Sérum pre predĺženie a zhustenie rias
✔️ Zmes prírodných zložiek, ktoré pôsobia na riasy od korienkov
✔️ Jednoduchá aplikácia
✔️ Vhodné aj pre citlivé oči
✔️ Spokojné recenzie
📌 od 75 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#3RevitaLash Advanced

✔️ Sérum na posilnenie a postupné predĺženie rias
✔️ Lesklejšie a krajšie riasy
✔️ Jemný štetček = rýchla aplikácia
✔️ Nedráždivé, hypoalergénne zloženie
✔️ Antibakteriálna úprava
📌 od 105 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#4M2 Beauté Eyelash Activating Serum

✔️ Sérum na podporu rastu rias
✔️ Pre dlhšie, odolnejšie aj tmavšie riasy
✔️ Efektívny komplex aktívnych zložiek
✔️ Kombinované s ošetrujúcimi látkami
📌 od 75 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#5Lancôme Cils Booster

✔️ Koncentrované sérum na mihalnice
✔️ Komplex Kerasolution s obsahom 4 aminokyselín
✔️ Pružnosť a lesklý vzhľad
✔️ Oftalmologicky testované
📌 od 37 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#6Eveline CosmeticsSOS Lash Booster

✔️ Obnovujúce rastové sérum na mihalnice
✔️ S regeneračným účinkom
✔️ Hydratácia a posilnenie
✔️ Nízka cena
✔️ Vhodné pod riasenku
📌 od 4 €
⭐ 94 % Čítať recenzie

Ako vybrať sérum na riasy

Krásne riasy (alebo ak chcete – mihalnice) sú snom nejednej ženy. Skrášľujú sa riasenkami, dopĺňajú trsmi, ale aj dolepujú, aby pôsobili čo možno najhustejšie a najdlhšie. Takto upravené riasy totiž pekne zvýrazňujú oči. Avšak, ideálom je mať svoje vlastné riasy čo možno v najlepšej kondícii. Na ich kvalitu, dĺžku, hrúbky či pevnosť má vplyv veľa faktorov.

Pre zaujímavosť: Mihalnice alebo riasy? Oba pojmy znejú tak, že pomenúvajú jedno a to isté. Avšak, po správnosti mihalnica je samotné očné viečko, z ktorého rastú riasnice, alebo inak známe aj ako riasy. Riasa je kožný derivát podobný vlasu.

Prečo riasy rednú?

Skôr, ako sa rozhodnete zakúpiť si do kozmetickej výbavy aj sérum na riasy, pouvažujte o tom, prečo sú momentálne vaše riasy oslabené alebo vypadávajúce. Dôvodov je niekoľko a nemajú rovnaký pôvod. Za riedkymi, lámajúcimi a vypadávajúcimi riasami môže byť:

 • nevhodná skrášľujúca kozmetika a nešetrné odličovanie rias;
 • opakovaná aplikácia umelých rias nevhodným spôsobom;
 • časté trenie rias, napríklad z dôsledku štípania alebo pálenia očí;
 • alergie a kožné problémy;
 • genetické predispozície;
 • pribúdajúci vek;
 • ochorenie;
 • stres, zlá životospráva, málo výživná strava.

dlhé riasy

Čo je sérum na riasy?

Sérum na riasy je kozmetický prípravok, ktorého zloženie je navrhnuté na stimuláciu rastu rias alebo ich posilnenie.

Niektoré séra poskytujú doplnkovú ochranu existujúcim riasam, vylepšujú ich pružnosť a sú vhodné na použitie pred aplikáciou riasenky. Ďalšie podporujú k rýchlejšiemu rastu nových rias, ktoré boli vo fáze spánku. Avšak, vo všeobecnosti nemôžu urobiť veľké zázraky s hustotou rias. Tú má každý z nás danú geneticky. Kvalitné sérum na riasy môže urýchliť obnovu rias a pomôcť im narásť do plnej dĺžky (a možno o kúsok viac).

K dostaniu sú aj séra na riasy a obočie, alebo samostatné séra na obočie. Ako napovedá názov, aplikujú sa na obočie s podobným cieľom. Ich súčasťou býva štetinový aplikátor na obočie.

Kto môže používať sérum na rast rias?

Po sére na riasy siahajú najmä ženy, no používať ho môžu aj muži. Pri každom produkte by ste mali nájsť presnejšie určenie alebo naopak – výnimky. Medzi výnimkami sa uvádzajú napríklad ľudia s citlivými očami, šošovkami, umelými riasami, riasami farbenými hennou, ľudia s onkologickým ochorením, …

Základom je výber oftalmologicky testovaného séra, ktoré je navrhnuté tak, aby mohlo byť aplikované v blízkosti očí.

Zloženie sér na riasy

Séra na riasy majú rôzne určenia. Niektoré sú predlžujúce, iné regeneračné, ďalšie obnovujúce a vyživujúce.

V zložení sér na riasy nájdete viacero ošetrujúcich a posiľňujúcich látok. Nektoré z nich sú známe aj z kozmetických prípravkov určených na podporu rastu vlasov. Obsahujú napríklad nanopeptidy, aminokyseliny, kyselinu hyalurónovú, D-panthenol, arginín, extrakty z liečivých rastlín, argánový olej, vitamín A, B, C, E a ďalšie chemické či prírodné zložky.

Veľkosť balenia

Sérum na mihalnice sa svojím balením nápadné ponáša menšie balenie riasenky alebo tekutú očnú linku. Jeho objem je priemerne od 2 do 6 ml. Takéto malé balenie vystačí na niekoľko týždňov pravidelnej aplikácie. Väčšie balenia sú skôr výnimočné, a to aj z dôvodu, že sérum môže vyschnúť alebo sa vplyvom kontaktu so vzduchom zmenia jeho vlastnosti.

Spôsob aplikácie a typ aplikátora

Tak, ako sa séra na riasy balením ponášajú na dekoratívne kozmetické produkty na oči, podobným spôsobom sa aj nanášajú na riasy. Niektoré séra sú vybavené tenkým linkovým aplikátorom a sérum sa nanáša pri korienky rias. Ďalšie sú vybavené štetinovým aplikátorom ako riasenka a nanášajú sa po celej dĺžke.

Ak máte skúsenosti s používaním riasenky či tekutej linky na oči, nanášanie séra na riasy zvládnete v priebehu pár sekúnd a jedným ťahom.

Ako sa sérum na riasy používa a kedy sa dostavia výsledky?

Vybrané sérum na riasy používajte podľa odporúčaní výrobcu, kde nájdete spôsob nanášania (ku korienkom, po celej dĺžke rias, …) aj frekvenciu aplikácie (napríklad 3 – 4 krát týždenne). Oči a očné okolie pred nanesením séra odlíčte. Sérum nanášajte na suché a čisté riasy – napríklad večer, pred spánkom, kedy je väčšia šanca, že sa už rias nebudete dotýkať.

Kedy očakávať zlepšenie kvality rias? Výsledné zmeny závisia od stavu rias, dodržania pravidelnosti a samotného zloženia séra. Podľa hodnotení a skúseností dostupných online na internete sa pozorovateľné zmeny udejú cca po 4 až 8 týždňoch používania séra na riasy.

Dbajte na opatrnosť pri aplikácií

Kvalitné séra na riasy sa reprezentujú ako bezpečné a oftalmologicky testované, no pri prvej aplikácii neznámeho produktu by ste vždy mali postupovať podľa možnosti opatrne a s ohľadom na individuálne vlastnosti vašej pleti. Podráždenie, začervenanie až alergická reakcia sa môže vyskytnúť pri kontakte s dovtedy nevyskúšanou chemickou, ale aj prírodnou zložkou, a to z dôvodu, že ide o citlivú a podstatne tenšiu pokožku v okolí očí.

Ceny sér na riasy

Koľko zaplatíte za kvalitné sérum na riasy? V čom sú rozdiely medzi lacným sérom a drahým prípravkom na riasy? Pre rýchlejšiu orientáciu sme aktuálnu ponuku rozdelili do troch nasledujúcich kategórií.

✅ Séra na riasy do 10 eur

Už v cene do 10 eur nájdete niekoľko dobre predávaných sér, ktoré sú určené predovšetkým na posilnenie rastu očných rias a ako podklad pod riasenku. Tie lepšie z nich sa naviac postarajú o hydratáciu a pružnosť rias. Dobrým zdrojom informácií sú recenzie od používateliek.

✅ Séra na riasy od 10 do 60 eur

Aj v tento cenovej kategórii je niekoľko dobre hodnotených produktov. Zvyčajne obsahujú aktívne zložky a patentované zloženie, ktoré pomáha predlžovať fázu rastu rias, stimulujú korienky rias k aktivite či zvyšujú odolnosť a silu rias.

✅ Séra na riasy od 60 eur

Aktuálne najpredávanejšie séra na riasy nájdete aj s prekvapivo vysokou cenovkou za relatívne malé balenie. Ide o produkty s unikátnym zložením a vysokým výkonom. Obľúbené sú aj séra na podporu rastu rias a obočia. Od osvedčených výrobcov, dermatologicky a oftalmologicky testované.

Obľúbené značky sér na riasy

Radi si vyberáte medzi najlepšími? V nasledujúcom zozname nájdete značky, ktoré majú na svojom konte obľúbené séra na riasy.

 • Lancome – Tradičnú francúzsku značku Lancôme zastupuje koncentrované sérum na rast mihalníc Lancôme Cils Booster, ktoré využíva komplex s obsahom 4 aminokyselín. Má vyživujúce a posilňujúce vlastnosti.
 • RevitaLash – Vyživujúcu kombináciu rastlinných výťažkov a peptidov nájdete v známom sére RevitaLash Advanced. V ponuke aj dobre predávaný kondicionér na obočie od tejto značky.
 • Eveline – Cenovo dostupné séra na riasy od značky Eveline sú obľúbené pre regeneračné vlastnosti a používané ako podklad pod riasenku.
 • Long 4 Lashes – Sérum na očné riasy Long 4 lashes zlepšuje stav rias. Riasy vyzerajú dlhšie, hladšie a vitálnejšie.
 • MakeUp Revolution – Vyživujúce a hydratačné sérum Rehab Lash Nourishing podporujúce rast mihalníc je predávané za priaznivú cenu. Ľahko použiteľný aplikátor umožňuje rýchle a jednoduché nanesenie produktu.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1FacEvolution Hairplus

✔️ Rastové sérum na mihalnice a obočie
✔️ Predlžuje a posilňuje mihalnice
✔️ Zvýrazňuje farebný pigment mihalníc
✔️ Jednoduchá a rýchla aplikácia
✔️ Rýchle vstrebávania
📌 od 91 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2di ANGELO Cosmetics No.1 Lash Extend Serum

✔️ Sérum pre predĺženie a zhustenie rias
✔️ Zmes prírodných zložiek, ktoré pôsobia na riasy od korienkov
✔️ Jednoduchá aplikácia
✔️ Vhodné aj pre citlivé oči
✔️ Spokojné recenzie
📌 od 75 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#3RevitaLash Advanced

✔️ Sérum na posilnenie a postupné predĺženie rias
✔️ Lesklejšie a krajšie riasy
✔️ Jemný štetček = rýchla aplikácia
✔️ Nedráždivé, hypoalergénne zloženie
✔️ Antibakteriálna úprava
📌 od 105 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#4M2 Beauté Eyelash Activating Serum

✔️ Sérum na podporu rastu rias
✔️ Pre dlhšie, odolnejšie aj tmavšie riasy
✔️ Efektívny komplex aktívnych zložiek
✔️ Kombinované s ošetrujúcimi látkami
📌 od 75 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#5Lancôme Cils Booster

✔️ Koncentrované sérum na mihalnice
✔️ Komplex Kerasolution s obsahom 4 aminokyselín
✔️ Pružnosť a lesklý vzhľad
✔️ Oftalmologicky testované
📌 od 37 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#6Eveline CosmeticsSOS Lash Booster

✔️ Obnovujúce rastové sérum na mihalnice
✔️ S regeneračným účinkom
✔️ Hydratácia a posilnenie
✔️ Nízka cena
✔️ Vhodné pod riasenku
📌 od 4 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
5/5 - (1 vote)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin