Najlepšie riasenky: TOP 9 produktov podľa recenzií a testov

Najlepšie riasenky Patrí do základnej kozmetickej výbavy každej ženy, ktorá sa chce páčiť. Niektoré bez nej dokonca ani nevyjdú von. Áno, je to naša obľúbená riasenka, či špirála alebo aj maskara.

Vybrať tú najlepšiu riasenku na prvýkrát správne je tak trochu lotéria. Okrem kvalitného zloženia musíte poznať, aký kartáčik/kefka perfektne podčiarkne vaše mihalnice. Máte krátke mihalnice? Sú vaše mihalnice riedke? Alebo – nie je problém s dĺžkou ani hustotou, no chcelo by to vaše riasy trochu zvýrazniť a vytvarovať? Radi vám v našom sprievodcovi pomôžeme zorientovať sa v možnostiach a navyše – predstavíme 9 obľúbených riasenok s pozitívnymi recenziami. Naviac prinášame aj zaujímavé názory krásnych a sledovaných beauty blogeriek.

Čo sa o riasenkách dozviete? Okrem tvaru kefky je pre každú ženu dôležitá jednoduchosť aplikácie, výdrž na mihalniciach, stálosť, intenzita farby a dôraz na dermatologickú alebo aj oftalmologickú bezpečnosť. Začať deň pálením a svrbením očí nechce žiadna, preto sme zvolili overené, spoľahlivé a kvalitné riasenky s výborným výsledkom, bez dráždenia očí alebo zlepovania mihalníc. Na krásny a zvodný pohľad stačí pár ťahov, tak sa poďte spolu s nami pozrieť, ako na to.

Najlepšie riasenky podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktHodnotenieCena (od) 
#1Max Factor Masterpiece Max
[usr 5 text="true" tooltip="true"]7 € Čítať recenzie
#2L’Oréal Paris Volume Million
Lashes So Couture

[usr 5 text="true" tooltip="true"]9 € Čítať recenzie
#3Maybelline Total Temptation
[usr 5 text="true" tooltip="true"]8 € Čítať recenzie
#4L’Oréal Paris Mega
Volume Collagene 24h

[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]6 € Čítať recenzie
#5L’Oréal Paris Unlimited
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]12 € Čítať recenzie
#6Lancôme Grandiôse
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]40 € Čítať recenzie
#7Collistar Mascara Infinito
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]12 € Čítať recenzie
#8Bourjois Mascara Volume
Glamour Ultra-Care

[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]5 € Čítať recenzie
#9Max Factor False Lash Effect
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]7 € Čítať recenzie
TOP 9 riaseniek

#1 Max Factor Masterpiece Max (od 7 €)

Objemová riasenka


 Recenzia Max Factor Masterpiece Max  Jednou z najlepších riaseniek v kategórii “objemové” je rozhodne riasenka Max Factor Masterpiece Max. Riasy nielenže krásne zvýrazní, obalí, ale aj podvihne. Môže za to jej revolučný kartáčik Volume iFX, vďaka ktorému je farba rovnomerne nanášaná od korienkov ku končekom. Riasy nezlepuje, preto nemusíte riešiť žiadne zdĺhavé rozčesávanie hrebienkom. Čím viac vrstviev nanesiete, tým riasy pôsobia hustejšie a navyše zloženie riasenky sa postará aj o krásne podvihnutie a zvýraznenie tvaru.

Čo na ňu hovoria ženy? Už od jej uvedenia na trh si získala verné používateľky a patrí k najpredávanejším. Oceňujú najmä to, že na rozdiel od konkurencie, riasenka ani pri opakovaných ťahoch riasy nezlepuje, nehrudkuje sa a vytvára krásny zvodný pohľad. Keďže aplikátor nie je extra veľký, umožňuje vám pohodlne naniesť farbu aj do kútikov, dokonca aj vtedy, ak ste menej zručná. Každá jedna riasa má s ňou možnosť vyniknúť. Vydrží dlhé hodiny v krásnej intenzite.

Čo sa nám páči

 • Riasy krásne opticky zahusťuje
 • Nezlepuje riasy k sebe
 • Neopadáva a nerozmazáva sa
 • Vláčna textúra sa výborne nanáša

Čo sa nám nepáči

 • Menší objem
 • Nemá ochranný obal, pozor pri nákupe v kamennom obchode
NAŠE HODNOTENIE: [usr 5 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 7 €
Prejsť do obchodu

#2 L’Oréal Paris Volume Million Lashes So Couture (od 9 €)

Jedna z najkvalitnejších riaseniek. Priaznivá cena


 Recenzia L’Oréal Paris Volume Million Lashes So Couture  Svoje kvality a obľúbenosť u žien si dlhé roky drží aj kvalitná objemová riasenka L’Oréal Paris Volume Million Lashes So Couture. Už pred rokmi jej kvality ocenili v spotrebiteľských testoch riaseniek: víťaz testu Stiftung Warentest (01/2012, 1. miesto z 9), víťaz testu Konsument (03/2012 , 1. miesto z 8). Za ten čas však bola inovovaná a pribudol špeciálny elastomérový aplikátor novej generácie, ktorý je výborne ohybný a dostane sa aj k tej najtenšej riase. Každá vaša mihalnica bude obalená farbou, opticky zvýraznená až na 3 – násobok jej pôvodného objemu.

Za zmienku isto stojí aj hrdlo tuby, ktoré je z ohybného materiálu a tak sa lepšie zbavíte prebytočnej farby. Nezanecháva hrudky, neotláča sa a riasy výborne oddeľuje. Ak máte kvalitné mihalnice a páči sa vám efekt umelých rias, s týmto produktom ich vyčarujete za pár ťahov. Hodí sa nielen na bežné, ale aj slávnostné nosenie. Dokonca zvládne aj intenzívne cvičenie – nerozpadáva sa. Jej konzistencia je navrhnutá tak, aby sa na kefku nabralo iba požadované množstvo. To znamená, že vám veľmi dlho vydrží.

Čo sa nám páči

 • Kefka s tenkými a pružnými vláknami
 • Výrazné mihalnice po pár ťahoch
 • Spokojnosť
 • Výborná znášanlivosť
 • Žiadne hrudky ani zlepovanie

Čo sa nám nepáči

NAŠE HODNOTENIE: [usr 5 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 9 €
Prejsť do obchodu

#3 Maybelline Total Temptation (od 9 €)

Objemová riasenka ideálna pre jemné riasy


 Recenzia Maybelline Total Temptation  Už na prvý pohľad pôsobí nežne, žensky a elegantne. Objemová riasenka Maybelline Total Temptation vo vnútri ukrýva hustú kefku, ktorá našťastie nie je príliš široká, preto je aj dobre “manévrovateľná”. Neotiera sa o horné viečka, ani keď máte kratšie riasy.

Po prvom otvorení sa javí byť príliš tekutá, nedajte sa však odradiť. Po pár dňoch už bude mať výbornú konzistenciu. Riasy krásne oddeľuje, silno pigmentuje na čierno a čo je priam žiadané pri takomto type riasenky – opticky zväčšuje ich objem. Nehodí sa na tvrdé a pevné riasy. Za to pre jemnejšie, poddajné mihalnice je ako stvorená. Pri celodennom nosení je príjemná, nedrobí sa a riasy zanecháva príjemne pružné. Ani jemné riasy neláme a jednoducho sa odličuje.

Čo sa nám páči

 • Extra hustá kefka
 • Vhodná aj pre jemnejšie riasy
 • Pridanie objemu bez zlepenia
 • Príjemná vôňa po kokose
 • Dobrá cena

Čo sa nám nepáči

 • Na tvrdé riasy nie je tak účinná
NAŠE HODNOTENIE: [usr 5 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 9 €
Prejsť do obchodu

#4 L’Oréal Paris Mega Volume Collagene 24h (od 6 €)

Najpredávanejšia objemová riasenka za posledné roky


 Recenzia L’Oréal Paris Mega Volume Collagene 24h  Chcete kúpiť riasenku, ktorá vám sadne na prvý krát? Potom máme pre vás TIP. S touto riasenkou má skúsenosť veľa spokojných žien – nielen u nás, ale i na celom svete. Objemová riasenka, s výdržou na riasach po dobu 24 hodín L’Oréal Paris Mega Volume Collagene 24h sa podelila o rovnaké miesto ako už spomínaná riasenka značky L’Oréal – ide teda o víťaza testov v Stiftung Warentest a Konsument.

Aj keď ide hlavne o riasenku, ktorá riasy veľmi dobre oddelí, navyše ich aj obalí intenzívnou farbou a zahustí. Pokiaľ máte mihalnice kvalitné, môžete sa tešiť aj na ich predĺženie. To všetko umožňuje šikovná hustá kefka s dlhšími štetinami. Ani pri viacnásobnom nanesení nevytvára hrudky, riasy pekne prečesáva, pridáva na objeme a vy sa môžete tešiť na pohľad žmurkajúcej bábiky.

Čo sa nám páči

 • Overená kvalita
 • Aj pri dennom používaní vydrží 5-6 mesiacov
 • Riasy oddelí a zahustí – nezlepuje
 • Čím viac vrstiev, tým intenzívnejší výsledok

Čo sa nám nepáči

 • Mohutnejší obal
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.9 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 6 €
Prejsť do obchodu

#5 L’Oréal Paris Unlimited (od 12 €)

Predlžujúca riasenka


 Recenzia L’Oréal Paris Unlimited  Na rad prichádza prvýkrat aj riasenka, ktorá je výhradne určená na predlžovanie rias. L’Oréal Paris Unlimited je skutočne vydareným počinom od tejto uznávanej francúzskej značky. Jej dizajn je už na prvý pohľad netypický a veľmi trendy.

Zaujímavá je jej hustá kužeľovitá kefka, ktorá je osadená na ohybnom kĺbe, preto sa pri nanášaní jednoducho dostanete do kútikov oka – bez akejkoľvek námahy. Rozdielne dĺžky štetín výborne zachytia aj tú najmenej nápadnú riasu a dovolia jej vyniknúť. Farba je intenzívna, čierna, výborne priľne na riasy. Okrem toho, že riasy krásne oddelí a zvýrazní, dodá im aj opticky na dĺžke.

Spokojné používateľky na ňu nedajú dopustiť – je praktická, šikovná, v kozmetickej taštičke neprehliadnuteľná. Neopadáva, ani sa neotláča a jednoducho počíta s tým, že pre výnimočný wow efekt zvodného pohľadu využije každú mihalnicu, ktorú máte.

Čo sa nám páči

 • Predlžuje, zhusťuje aj zvýrazňuje
 • TOP kvalitný produkt
 • Extra sýta čierna farba
 • Zaujímavý pútavý dizajn
 • Dobre tvarovaná ohybná kefka

Čo sa nám nepáči

 • Vyššia cena
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.8 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 12 €
Prejsť do obchodu

#6 Lancôme Grandiôse (od 40 €)

Luxusná riasenka so zložením 3v1


 Recenzia Lancôme Grandiôse  Už pohľad na obal riasenky Lancôme Grandiôse evokuje nádych luxusu. Koniec koncov, vysokej cene by mala zodpovedať aj luxusná kvalita. Čo táto netradičná maskara dokáže s vašimi riasami? Údajne veľa – dokáže riasam pridať objem, dĺžku aj zvýraznenie a tie správne tvary. Hlavným ťahákom je špeciálna elastomérová krátka kefka osadená menšími hustými štetinami na “krku labute” (SwanNeck).

Teší sa obľube najmä v zahraničí, kde vyzdvihujú jej príjemnú nedráždivú konzistenciu (vhodná aj pre citlivé oči), má ultra čierne pigmenty, 3 flexibilné polyméry v zložení a výbornú trvácnosť. Bez toho, aby sa začala rozpadať alebo otláčať, vydrží až 24 hodín, dokonca aj cez noc. Čerešničkou na torte je veľmi jednoduché nanášanie vďaka zatočeniu. Dokáže si poradiť aj s malými očami či jemnými riasami a priam grandiózne čaruje s vašim pohľadom.

Cena je však 3 až 5-násobná, ako sme bežne zvyknuté, preto pre bohatú konkurečnú ponuku isto nebude vašou prvou voľbou.

Čo sa nám páči

 • 3v1 – zahusťuje, zvýrazňuje, predlžuje
 • Vhodná aj pre citlivé oči
 • Dokáže zvýrazniť aj tenké a slabé riasy
 • Ultra čierny pigment
 • Dlhá trvácnosť

Čo sa nám nepáči

 • Vysoká cena môže odradiť
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.7 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 40 €
Prejsť do obchodu

#7 Collistar Mascara Infinito (od 12 €)

Po pár ťahoch efekt umelých rias


 Recenzia Collistar Mascara Infinito  Máte svoje riasy prirodzene pekné, ale aj tak to nie je ono a láka vás “ísť na mihalnice” ku kozmetičke? Nemusíte. Riasenku Collistar Mascara Infinito si pochvaľujú práve preto, že dokáže na riasach vytvoriť efekt umelých rias, a pritom ich nezaťaží a je príjemná aj na bežné denné nosenie.

Vo vnútri nájdete umelú kefku s hustými kratšími štetinkami na jednej strane a dlhšími na druhej strane. Dokáže teda rovnako dobre zachytiť väčšie aj menšie riasy. Krásne zvýrazňuje a stačí jej k tomu len pár ťahov. Dodáva objem aj dĺžku, tiež aj krásny tvar. Veľkým plusom je jej dlhá trvácnosť. Nesklame vás, pretože sa neotláča, nerozmazáva ani nedrobí. Páči sa nám, že obsahuje prírodné látky, ktoré na riasach vytvárajú pružný film, ktorý zachová ich mäkkosť a poddajnosť a chráni ich pred zlomením.

Neobsahuje parabény a je vhodná aj pre nositeľky kontaktných šošoviek, alebo ak máte citlivé oči.

Čo sa nám páči

 • Špeciálna kefka s dvojakou dĺžkou štetín – objem aj zvýraznenie
 • Dlhá trvácnosť
 • Hodvábne jemné riasy + krásne vejáriky
 • Efekt umelých rias
 • Šetrná k citlivým očiam

Čo sa nám nepáči

 • Vyššia cena
 • Nesadne každej, treba dobrý základ
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.7 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 12 €
Prejsť do obchodu

#8 Bourjois Mascara Volume Glamour Ultra-Care (od 5 €)

Perfektná objemová riasenka pre citlivé oči


 Recenzia Bourjois Mascara Volume Glamour Ultra-Care  Nájsť kvalitnú riasenku na prvý krát nemusí byť vôbec ľahké. Najmä, ak máte suché a citlivé oči a trávite veľa času v kancelárii, čo stav vašich očí ešte zhoršuje. Ešteže existujú hypoalergénne riasenky a takou je Bourjois Mascara Volume Glamour Ultra-Care. Vo svojej cenovej kategórii sa radí medzi najlepšie hodnotené riasenky. Je krásne intenzívne čierna, dodáva dvojnásobný objem a ten správny požadovaný tvar. To všetko ma na svedomí bohatá hustá kefka s dlhšími štetinkami .

Podľa nášho hodnotenia ide o veľmi dobrú riasenku a vzhľadom k väčšiemu objemu (12 ml) aj za dobrú cenu. Obsahuje prírodné oleje a chce byť k riasam aj očiam maximálne šetrná. Samozrejmosťou sú všetky žiadané vlastnosti – neotláča sa, nedrobí, ani riasy nezlepuje.

Čo sa nám páči

 • Hypoalergénna – vhodná pre citlivé oči, aj pri nosení kontaktných šošoviek
 • Priaznivý pomer cena/kvalita
 • Veľký objem
 • Veľmi pekne zvýraznené a zahustené riasy

Čo sa nám nepáči

 • Nemusí riasy výrazne natočiť, najmä ak sú príliš pevné
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.6 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 5 €
Prejsť do obchodu

#9 Max Factor False Lash Effect (od 7 €)

Priaznivý pomer cena/výdrž


 Recenzia Max Factor False Lash Effect  Veľmi pekné zvýraznenie a oddelenie, navyše s efektom umelých rias, ponúka aj Max Factor False Lash Effect, ktorou náš výber ukončíme. Už na pohľad vyzerá tuba objemne a rovnako maximálny objem sľubuje aj jej kefka a zloženie. Veľká hustá plastová kefka je ideálna skôr pre dlhšie riasy, kde už za pár pohybov vykúzlite zvodné husté vejáriky. Aj pri viacnásobnom nanášaní ponecháva riasy pružné a nezlepené.

Pri troche cviku ju zvládnete naniesť od korienkov až ku končekom. Nesľubuje extra predĺženie, ale zachovanie prirodzenej poddajnosti, optické zväčšenie objemu a zaujímavé podvihnutie s výdržou na približne 8 – 10 hodín bez drobenia

Čo sa nám páči

 • Vzhľadom k množstvu priaznivá cena
 • Ideálna pre zahustenie dlhých rias
 • Silná pigmentácia
 • Poddajné riasy

Čo sa nám nepáči

 • Nepredlžuje extra výrazne
 • Veľká kefka nie je vhodná pre krátke riasy
 • Tuba je hrubšia, v ruke sa trochu horšie drží
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.6 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 7 €
Prejsť do obchodu

Názory odborníkov

Oslovili sme odborníkov v danej oblasti – populárne beauty blogerky, ktoré si medzi riasenkami tiež našli svojich favoritov. Tu sú ich názory:

Aká je podľa vás kvalitná riasenka?

Ak hľadáte super čiernu maskaru, potom odporúčam Maybelline Total Temptation, ktorá ma už na prvý pohľad upútala netypickým obalom z kolekcie Total Temptation. Je tekutejšia ako iné maskary a kefka je extra hustá. Navyše má super vôňu po kokose! Mihalnice dobre oddeľuje a zahusťuje, moje riasy však nepredĺžila tak, ako by som si želala. Ženám s dlhými riasami bude vyhovovať.

Ďalšou mojou voľbou je aj špirála L’Oréal Paris Unlimited, ktorá v sebe ukrýva zaujímavú funkciu v podobe ohybnej rúčky. Nemusíte pred zrkadlom nacvičovať krkolomnú jógu, aby ste si naniesli špirálu na obe oči, či do vnútorného kútiku. Veľmi sa mi páči držanie maskary, ktoré je skutočne pohodlné. Vďaka silikónovej kefke s krátkymi štetinami sú mihalnice veľmi pekne oddelené.

Beauty blogerka Drew, TOP 1 blog v oblasti Beauty za rok 2017, blog: http://drewsbeauty.com , IG: Instagram.com/drews_beauty/

Aká je podľa vás kvalitná riasenka?
blogerka S. Dubravova

Vyskúšala som už množstvo riaseniek a trúfam si povedať, že L’Oréal Paris Unlimited je jedna z mojich najobľúbenejších. Krásne predĺži riasy, oddelí ich a nevytvára žmolky. Vydrží celý deň bez otláčania a drolenia.

Špeciálna ohybná kefka zvýrazní aj tie najmenšie riasy. Stačí jedna, maximálne dve vrstvy a oči sú zvýraznené skutočne intenzívnou čiernou farbou. S touto riasenkou zaručene trafíte do čierneho.

Beauty blogerka Simona Dúbravová, TOP 3 BEAUTY Bloger roka 2018, blog: liveinfoxworld.blogspot.com , IG: Instagram.com/s.dubravova/

Aká je podľa vás najlepšia riasenka?
Beauty blogerka Alena N

Pokiaľ hľadáte skvelú drogérkovú riasenku za skvelú cenu, je ňou riasenka Maybelline Total Temptation s krásnym elegantným designom. Jedným z dôvodov, prečo som po nej siahla je klasická kefka. Riasenky s plastovými kefkami mi väčšinou nikdy nesadnú a táto má presne taký typ kefky, ktorá si s mojimi riasami dokáže poradiť. Riasy pekne jednotlivo obalí, zahustí, pekne ich vytočí a vôbec nezlepuje. Drží pekne celý deň, vôbec neopadáva, neotláča sa ani nedrolí. Myslím si, že je to veľmi vydarená riasenka, ktorá sadne akémukoľvek typu rias, no ako všetci vieme pri riasenkách je to veľmi individuálne. No ja stále hovorím, že pokiaľ niečo sadne mojím nepodareným riasam, tak to sadne určite každému.

Ďalej by som Vám mohla odporučiť riasenky od Loreal Paris. Je pre mňa veľmi ťažké vybrať len jednu, pretože všetky ich riasenky sú neskutočné, ale mojimi favoritmi sú Double Extension a Volume Million Lashes. Netuším ako je to možné, ale Lorealky sú proste jednička a ešte sa mi nepodarilo nájsť zlú Loreal riasenku. Všetky nádherne zvýraznia riasy, krásne ich vytočia, zahustia a vydržia celý deň. Riasy pri nich vyzerajú takmer ako z reklamy.

Beauty blogerka Alena N, blog: http://www.anbeauty.sk/ , IG: Instagram.com/anbeautysk/

Ako vybrať správnu riasenku

Najdôležitejšie je zvoliť správnu kefku. Tá hrá totiž hlavnú úlohu a vytvára na vašich riasach konečný efekt. Môžete mať v ruke akokoľvek drahú “tubičku”, keď ste sa netrafili do prevedenia kefky.

Samotné zloženie riasenky je dosť špecifické. Silikónové polyméry a vosk nájdete v objemových riasenkách – obaľujú riasy. Nylonové a hodvábne polyméry sú v predlžujúcich maskarách – spevňujú končeky rias. V riasenkách, ktorá dokážu mihalnice tvarovať a vytáčať sú špeciálne zmršťujúce polyméry, ktoré spôsobujú zvlnenie rias. Základ už poznáte. Chcete teraz vedieť akú riasenku kúpiť, aby ste sa trafili presne do “prevedenia” svojich mihalníc?

Ako začať?

Prehliadnite si svoje odlíčené riasy. Zistite, či sú krátke alebo dlhé, rovné alebo zatočené, riedke alebo husté. Na základe toho následne zvolíte riasenku s označením objemová (volume) – pre riedke riasy, predlžujúca (extension) – pre krátke riasy, zvýrazňujúca (definition, curl) – pre rovné riasy. Tu však výber nekončí, ešte musíte poznať, aký typ kefky sa na váš typ mihalníc hodí.

Dĺžka mihalníc

Stredne dlhé a dlhé riasy najlepšie nalíčite klasickou objemnou kefkou s dlhšími štetinami, ak túžite po zvodných vytočených riasach, môžete siahnuť aj po tvarovaných a špirálovitých kefkách.

Naopak krátke riasy potrebujú šikovnú obratnú umelú silikónovú kefku s krátkymi štetinkami. Objemná kefka by sa vám totiž opakovane otláčala na viečku a dlhšie štetiny by nedokázali dať krátkym riasam želaný tvar.

Hustota mihalníc

Pre majiteľky hustých rias je trh dostatočne bohatý a stačí málo – hustou kefkou riasy pekne oddeliť, zvýrazniť, dodať intenzívnu farbu a v závislosti od dĺžky rias prispôsobiť aj dĺžku štetiniek. Husté krátke riasy potrebujú riasenku, ktorá má v zložení hodvábne alebo nylonové polyméry. Tie pri opakovanom nanášaní vytvárajú na riasach akúsi “nadstavbu”, a tak sa postarajú o optické predĺženie.

Riedke riasy potrebujú zase opticky dodať objem. V takom prípade dokáže riasenka súvisle obaliť mihalnice farbou, v zložení obsahuje vosk a silikónové polyméry. Najlepšiu službu urobí, ak bude extra čiernej farby. V žiadnom prípade však nedokáže vaše prirodzené riasy naklonovať. Deklarovaný 5-násobný objem hovorí len o tom, že pridá objem tým riasam, ktoré na viečkach máte.

Pre majiteľky jemných a aj riedkych rias je riešením riasenka, ktorá dokáže zhusťovať aj predlžovať, tvar kefky je kužeľovitý, stenšujúci sa smerom k hrotu. S rozlične dlhými štetinkami sa dajú veľmi dobre tvarovať riasy rôznej dĺžky – v strede oka, aj v kútikoch. Stačí len šikovná ruka majiteľky.

Tvar mihalníc

Ženám, ktoré sú od prírody obdarené krásne vytočenými riasami, môžeme len ticho závidieť. Ak máte riasy rovné, želaný tvar im dodáte za pomoci klieštikov alebo ešte jednoduchšie – za asistencie šikovnej tvarujúcej. Riasy formuje svojim zložením, ale najmä zaujímavo tvarovanou kefkou, ktorá je zatočená alebo špirálovitá.

Kedy siahnuť po vodeodolnej riasenke?

Najlepšie vtedy, ak to vyžaduje príležitosť alebo počasie. Odoláva totiž slzám, vode, dažďu. Dokonca už aj niektoré riasenky na bežné denné používanie sú vodeodolné a navyše za priaznivú cenu. Výborná výdrž je však vykúpená náročným odličovaním, pri ktorom musíte riasy doslova drhnúť. To sa pri častom používaní môže preniesť do zvýšeného vypadávania rias.

WOW efekt za pár sekúnd

O efekt umelých rias sa môžu postarať viacúčelové riasenky. Ide o drahšiu investíciu, výsledok však rozhodne stojí za to. Sú navrhnuté tak, aby zvládali riasy opticky zhustiť, predĺžiť aj natočiť. V niektorých prípadoch môžete nájsť dvojkombinácie. V rámci jedného tela riasenky sú dve tuby a dve rozličné kefky, každá na inej strane.

Osvojte si správnu techniku: Ako zvládnuť dokonalé líčenie?

 • Pred každým nanášaním riasenky musia byť vaše riasy čisté a suché.
 • Zrkadlo umiestnite pod úroveň očí, inak sa vám riasenka rovno otlačí na horné viečko.
 • Postupujte od korienkov smerom ku končekom opisovaním “cikcak” pohybu, alebo do tvaru písmena Z. Začnite vo vnútornom kútiku oka a presúvajte sa smerom von.
 • V rýchlych pohyboch naneste niekoľko vrstiev. Ak sa objavia hrudky alebo zlepené mihalnice, je dobré mať v zálohe starú očistenú kefku, ktorou mihalnice rozdelíte.
 • Snažte sa čo najmenej žmurkať, aby sa farba neotlačila na okolie očí.
 • Ak nanesiete veľa farby, ako prvá pomoc pomôže papierová vreckovka. Opatrne ju položte na dolné mihalnice a oči zatvorte.
 • Nezabudnite každé 3 – 6 mesiacov riasenku vymeniť – časté otváranie vysušuje jej zloženie a navyše sa do nej môžu dostať rôzne baktérie, prach alebo alergény..
5/5 - (3 votes)
0 Zdieľanie

Pridajte váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin