Najlepšie kulmy na vlasy: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie kulmy na vlasy

Mať krásne upravené vlasy je snom nejednej ženy. Ako vybrať najlepšiu kulmu na vlasy? Ak hľadáte spôsob, ako svoje vlasy upraviť kedykoľvek podľa želania, pozrite si nasledujúce tipy a nechajte sa inšpirovať.

Kulmu na vlasy netreba zvlášť predstavovať. Táto elektrická pomôcka na úpravu vlasov dokáže vyčarovať objemne vlnité vlasy, husté prstencové kadere, retro vlny aj rozkošné menšie vlnky. S príchodom kulmofénov sa síce kulmy dostali trochu do úzadia, súčasné schopnosti a vylešpenia ch zase raz dostávajú do popredia – a to najmä pre schopnosť vyčarovať perfektný účes, presne podľa predstáv.

Povieme si viac o tom, aký je rozdiel medzi kulmou a kulmofénom, aj aké sú základné druhy kuliem na trhu a na aké parametre sa zamerať, ak máte vlasy krátke, dlhé, husté či redšie. V bohatom sortimente nájdete stovky modelov, pričom sú medzi nimi priepastné rozdiely, ktoré sa premietajú do výsledného účesu. Zmapovali sme sortiment, zamerali sa na rozmanité možnosti a prešli aj recenzie kuliem na vlasy. V nich sme našli favoritov od značiek Dyson, Philips, Rowenta, BaByliss, ktoré sprevádzajú pozitívne hodnotenia.

Najlepšie kulmy na vlasy podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Dyson Airwrap Complete Long HS05

Náš víťaz, najkvalitnejšia kulma
✔️ Vytvorená na úpravu dlhých vlasov
✔️ Na vlnité aj rovné účesy
✔️ Kvalitný digitálny motor
✔️ Inteligentná regulácia teploty
✔️ Funkcia ionizácie
📌 od 590 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Philips Series 8000 SenseIQ BHB886

Najlepšia automatická kulma
✔️ Dokonalé vlny bez námahy
✔️ Inteligentný systém natáčania
✔️ Vlasy nezamotáva
✔️ Keramický povrch pokrytý keratínom
✔️ 3 teplotné stupne
📌 od 149 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Rowenta CF4710F0

Dobrý pomer cena/výkon
✔️ 6 teplotných stupňov
✔️ Všestranný vlnkovač
✔️ Jednoduché a praktické použitie
✔️ 4 nastavenia veľkosti vĺn
✔️ Kvalitné spracovanie
📌 od 62 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4BaByliss C1300E

Automatická lokňovacia kulma
✔️ 2 výmenné hlavice s priemerom 33 mm a 25 mm
✔️ Nastavenie smeru natáčania
✔️ Keramický povrch
✔️ Funkcia ionizácie
✔️ Automatické vypnutie
📌 od 111 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Remington CI96W1

Najlacnejšia dobrá kulma na trhu
✔️ Kónický tvar
✔️ Zámok teploty
✔️ Spokojné recenzie
✔️ Automatické vypnutie
✔️ Jednoduchá manipulácia
📌 od 25 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Remington Ci95 Pearl

Finalista Produkt roku na Heureka
✔️ Keramický povrch
✔️ Zahriatie za 30 sekúnd
✔️ Kónický tvar
✔️ Teplota od 130 do 210 ºC
✔️ Studený koniec a žiaruvzdorné púzdro
📌 od 25 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Ako vybrať kulmu na vlasy

Kvalitná kulma, pár minút času a trochu cviku v rukách – k dokonalým vlnám ako od profesionála netreba veľa. Či chcete ležérne vlny do práce, hravé retro vlnky na rande, alebo len máte radi, ak vaše vlasy pôsobia upraveným dojmom, so správnou kulmou to môže byť prekvapivo jednoduché. Ak si chcete vybrať tú najlepšiu kulmu na vlasy, oplatí sa mať po ruke dôležité delenia a odporúčania pre váš typ vlasov. Na úvod si preto položte na zopár základných otázok:

 • Chcete upravovať vlasy suché alebo ich pri úprave aj vysušiť?
 • Máte záujem o rovnomerné vlny, kadere alebo retro vlny?
 • Máte vlasy krátke alebo dlhé?
 • Sú vaše vlasy jemné alebo pôsobia hrubším dojmom?

Kulma alebo kulmofén

Hoci na prvý pohľad vyzerajú veľmi podobne, medzi kulmou a kulmofénom sú zásadné rozdiely.

Kulmofén kombinuje vlastnosti kulmy a fénu. S jeho pomocou dokážete vlasy vytvarovať a presúšať v jednom kroku. Hlavica kulmofénu je rovnomerne dierkovaná a prúdi cez ňu vzduch, ktorý vlasy presúša. Na úpravu pre bežný deň viete aj s kulmofénom dosiahnuť želaný účes. Na husté kadere, nadýchané vlny alebo slávnostnejší účes (a celkovo presnejší tvar) je však už lepšie siahnuť po kulme.

Povrch kulmy je hladký a rovnomerne sa nahrieva. Jednotlivé pramene na hlavicu postupne natáčate alebo je kulma vybavená automatickým natáčaním a väčšinu práce urobí za vás. Úlohou kulmy nie je vlasy presušiť. Kulmovať preto treba suché vlasy, aby sa predišlo ich poškodeniu. Ak chcete bohaté kučery, plážové vlny alebo presne retro vlnky, je kulma tou správnou voľbou.

kulma na vlasy

Základné druhy kuliem podľa tvaru a výsledku

Ako to, že kulma dokáže vytvárať prirodzené kadere, veľké vlny, no tiež tzv. finger waves? Odpoveď je jednoduchá – existuje niekoľko druhov kuliem a rozlišujú sa predovšetkým tvarom kulmovacej hlavice. Od tvaru hlavice totiž závisí výsledný tvar jednotlivých prameňov.

Základná tyčová kulma

Hlavica základnej kulmy má rovnakú šírku (priemer) po celej dĺžke. Dostupné sú základné kulmy kliešťové (s úchytom na zachytenie prameňa vlasov) aj bez kliešťového úchytu, kde prameň vlasov iba rovnomerne naviniete.

V rámci tejto kategórie nájdete lacné kulmy na vlasy aj o niečo lepšie vybavené modely. S kulmou tohto typu sa pracuje pomerne dobre, no výsledok nemusí každému vyhovovať, keďže vlny sú po celej dĺžke rovnako široké a účes tak občas pôsobí neprirodzene. Nevýhodou tiež býva otlačenie kliešťového úchytu na pramene vlasov.

Kónická kulma

O prirodzenejší výsledok sa postará kónická kulma. Ako napovedá jej označenie, tvar hlavice je kónický – zužujúci sa smerom k špičke kulmy. Kliešťový úchyt absentuje, preto si práca s kónickou kulmou vyžaduje viac skúseností.

Výsledné vlny vyzerajú ako prirodzené. Pri hlave sú vlny o niečo širšie, smerom ku končekom sa priebežne zužujú a jednotlivé pramene tak medzi seba pekne zapadnú.

Automatická kulma

Aktuálne najvyhľadávanejší druh kulmy. Ak ste doteraz neprišli na to, ako pracovať s klasickou kulmou, automatická kulma za vás odvedie kus dobrej roboty. Stačí mať vlasy dôkladne rozčesané, rozdelené do prameňov a tieto pramene postupne vkladať do automatickej kulmy. Vo svojich útrobách ich navinie, teplotne zafixuje a následne uvoľní.

Celková manipulácia s automatickou kulmou je tak prekvapivo jednoduchá a rýchla. Miernou nevýhodou je vyššia cena. Kvalitné automatické kulmy sú vybavené funkciou zmenu smeru vĺn pre čo najlepší výsledok.

Trojkulma (vlnkovač)

Ak ste s trojkulmou ešte nemali tú česť, môžete si ju predstaviť ako vylepšené krepovacie kliešte, no s tým rozdielom, že trojkulma vlasy tvaruje do vĺn (odtiaľ označenie vlnkovač). Kým pri predošlých typoch tenké pramene vlasov natáčate na hlavicu alebo ich vkladáte do kulmy, v prípade trojkulmy sa postupne posúvate po širších prameňoch a každým stlačením „čeľustí“ vytvárate vlnky.

V závislosti od prevedenia hlavice trojkulmy môžu byť vlnky výrazne krojené, alebo menšie a hustejšie. Prácu s trojkulmou si rýchlo osvoja dokonca už mladé dievčatá. Dajú sa s ňou vytvárať trendy retro vlny.

Priemer kulmy vs. dĺžka vlasov

Viete o tom, že pri výbere kulmy na vlasy je dôležité zohľadniť dĺžku vlasov? Ak máte krátke vlasy, najlepší výsledok dosiahnete s kulmou, ktorej priemer nie je väčší ako 20 mm. Naopak – na dlhé vlasy je ideálne siahnuť po kulme s priemerom minimálne 27 mm, ktorá vytvorí impozantné vlny. Ak kupujete kulmu ako darček a hľadáte univerzálne riešenie, zamerajte sa na modely s priemerom hlavice okolo 22 – 25 mm.

Povrch kulmy a teplotný rozsah

Akú kulmu zvoliť na jemné vlasy, aby sa pri tepelnej úprave nepoškodili? A naopak – aká kulma je vhodná na husté a nepoddajné vlasy, ktoré je len ťažko dostať do želanej podoby? Rozhodujúcim parametrami sú – povrch kulmy, maximálna teplota a možnosti teplotnej regulácie. Práve tie úzko súvisia s tým, ako si bude kulma rozumieť s vašimi vlasmi a či im pri pravidelnom používaní môže uškodiť.

Povrch kulmy

Materiálové spracovanie kulmy netreba podceňovať. Práve povrch kulmy je v priamom kontakte s vašimi vlasmi a má priamy vplyv na to, ako bude tepelná úprava vplývať na kvalitu a zdravie vlasov. Najčastejšie sa stretnete s materiálmi ako keramika, teflón, titán a turmalín.

 • Na priemerne hrubé a dobre spolupracujúce vlasy je vhodným kandidátom kulma s teflónovým alebo keramickým povrchom. Teflón a keramika dobre rozkladajú teplotu a sú primerane hladké.
 • Husté a nepoddajné vlasy skrotíte kulmou s titánovým povrchom. Titán totiž dokáže pracovať aj s vyššími teplotami.
 • Naopak – na vlasy jemné a riedke voľte kulmu s turmalínovým povrchom, s ktorou dosiahnete dobré výsledky už pri nižších teplotách. Turmalín obmedzuje krepovatenie a zanecháva vlasy lesklejšie.

Teplotná regulácia

V súvislosti s tepelnou úpravou vlasov sa často hovorí o negatívach ako riziko presušenia, lámavosti až spálenia. Týka sa to kulmy, žehličky na vlasy aj kulmofénu.

Teplotu kulmovania by ste mali voliť podľa kvality a hrúbky vlasov.

 • Na úpravu tenkých vlasov postačí teplota max. do 170 °C.
 • Priemerne hrubé vlasy upravíte s teplotou od 170 °C do 200 °C.
 • Na hrubé a nepoddajné vlasy budete potrebovať výkonnejšiu kulmu dosahujúcu teplotu viac ako 220 °C.

Najlacnejšie kulmy na vlasy pracujú častokrát len s jednou teplotou (okolo 180 °C). Ak neviete vopred určiť, ako sa budú vaše vlasy správať a aká teplota ich zvládne upraviť, vyberte si kulmu s reguláciou teploty, napríklad od 170 °C do 220 °C.

vlasy vlnité

Užitočné funkcie a výbava kuliem na vlasy

 • Studená špička – Špička hlavice zostáva aj pri maximálnom rozohriatí kulmy studená alebo nanajvýš vlažná. Eliminuje sa tak riziko náhodného popálenia krku, ucha či líc.
 • Indikátor nahriatia – Upozorňuje na aktuálnu pripravenosť kulmy na použitie.
 • Automatické vypnutie pri nečinnosti – Ak kulmu zabudnete vypnúť, po istej dobe úplnej nečinnosti sa vypne sama (napríklad po 30 minútach).
 • Funkcia proti prehriatiu – Základná bezpečnostná funkcia, ktorá chráni kulmu pred poškodením a používateľa pred poranením.
 • Zmena smeru vĺn – Funkcia prítomná na automatických kulmách. Vlny môže nakulmovať v jednom aj druhom smere.
 • Ionizácia – Výbava kvalitnejších kuliem na vlasy. Poskytuje ochranu pred krepovatením, nadmerným vysušovaním, zabraňuje elektrizovaniu. Vlasy pôsobia lesklejšie.
 • Rýchle nahriatie – Funkcia, ktorú oceníte najmä pri rannom zhone. Kulma je pripravená na použitie do pol minúty.
 • Uzamknutie teploty – Pri manipulácii s kulmou okolo hlavy môže dôjsť k nechcenému prenastaveniu teploty (riziko spálenia vlasov). S možnosťou uzamknutia teploty zostane teplota nastavená tak, ako vaším vlasom vyhovuje.
 • Ochranné púzdro / obal – Povrch hlavice kulmy by nemal byť v podmienkach, kde hrozí jeho poškriabanie. Preto je súčasťou balenia mnohých kuliem ochranné púzdro alebo obal. V ideálnom prípade je púzdro žiaruvzdorné a dá sa do neho odložiť aj horúca kulma.
 • Očko na zavesenie – Praktická výbava v podobe plastového očka zjednodušuje odloženie kulmy v priestore kúpeľne, napríklad na háčik pri zrkadle.
 • 360° otočný kábel – Uľahčuje manipuláciu s kulmou pod rôznymi uhlami.

Ceny kuliem na vlasy

Koľko zaplatiť za kvalitnú kulmu na vlasy? Investícia závisí od intenzity používania, želaného výsledku, ale aj od spôsobu manipulácie.

✅ Kulmy na vlasy do 50 eur

V tejto cene nájdete prevažne klasické kulmy – základné a kónické. Zamerajte sa na priemer hlavice, možnosti nastavenia teploty a recenzie používateľov, na základe ktorých si môžete vytipovať schopnú a dobre vybavenú kulmu na vlasy.

✅ Kulmy na vlasy od 50 do 100 eur

Máte už skúsenosť s lacnejšou kulmou a chceli by ste svojim vlasom dopriať niečo lepšie? Potrebujete mať pravidelne upravený účes? Svojho favorita pravdepodobne nájdete v tejto cenovej kategórii. Vo všeobecnosti ide o kvalitnejšie a po funkčnej stránke lepšie vybavené kulmy, s ktorými sa dá dosiahnuť precízny výsledok. O slovo sa hlásia kvalitné automatické kulmy na vlasy a trojkulmy.

✅ Kulmy na vlasy od 100 eur

Očakávate profesionálne výsledky, výborný výkon a pohodlné používanie? Potom si nenechajte ujsť ponuku automatických kuliem, rotačných kuliem a inovatívnych konceptov, ktoré uspokoja aj tých najnáročnejších.

Najlepšie značky kuliem na vlasy

Na aké značky sa zamerať, ak nechcete urobiť krok vedľa? V nasledujúcom zozname nájdete výrobcov, ktorí majú v ponuke viacero kvalitných kuliem na vlasy.

 • Dyson – Prémiovo skonštruované kulmy, ktoré svojimi schopnosťami potešia náročných aj profesionálov. Vytvorené pre precízny vlasový styling.
 • Philips – Najväčšiu pozornosť v súčasnosti pútajú výborne vybavené automatické kulmy Philips. Jednoduchá obsluha, pokročilé technológie pre ochranu vlasov.
 • Rowenta – Automatické, klasické, kónické kulmy aj trojkulmy Rowenta patria k obľúbenému sortimentu. Dobrý pomer cena/kvalita.
 • BaByliss – Veľký výber kuliem na vlasy rôznych konštrukcií a vybavenosti. Nájdete tu kulmy vhodné na krátke aj dlhé vlasy. Dobrá cenová dostupnosť a spokojné recenzie.
 • Remington – Svetovo známa značka v oblasti starostlivosti o vlasy má v ponuke overené kulmy rôznych tvarov a veľkostí. Výborná predajnosť, dobrá cena a spokojnosť kupujúcich.
 • Cera – Ak hľadáte kulmy, s ktorými majú dobré skúsenosti aj profesionáli v kaderníctvach, nenechajte si ujsť ponuku značky Cera. Elegantné celočierne kulmy sú k dostaniu v rôznych prevedeniach, pre každý typ vlasov.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Dyson Airwrap Complete Long HS05

Náš víťaz, najkvalitnejšia kulma
✔️ Vytvorená na úpravu dlhých vlasov
✔️ Na vlnité aj rovné účesy
✔️ Kvalitný digitálny motor
✔️ Inteligentná regulácia teploty
✔️ Funkcia ionizácie
📌 od 590 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Philips Series 8000 SenseIQ BHB886

Najlepšia automatická kulma
✔️ Dokonalé vlny bez námahy
✔️ Inteligentný systém natáčania
✔️ Vlasy nezamotáva
✔️ Keramický povrch pokrytý keratínom
✔️ 3 teplotné stupne
📌 od 149 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Rowenta CF4710F0

Dobrý pomer cena/výkon
✔️ 6 teplotných stupňov
✔️ Všestranný vlnkovač
✔️ Jednoduché a praktické použitie
✔️ 4 nastavenia veľkosti vĺn
✔️ Kvalitné spracovanie
📌 od 62 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4BaByliss C1300E

Automatická lokňovacia kulma
✔️ 2 výmenné hlavice s priemerom 33 mm a 25 mm
✔️ Nastavenie smeru natáčania
✔️ Keramický povrch
✔️ Funkcia ionizácie
✔️ Automatické vypnutie
📌 od 111 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Remington CI96W1

Najlacnejšia dobrá kulma na trhu
✔️ Kónický tvar
✔️ Zámok teploty
✔️ Spokojné recenzie
✔️ Automatické vypnutie
✔️ Jednoduchá manipulácia
📌 od 25 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Remington Ci95 Pearl

Finalista Produkt roku na Heureka
✔️ Keramický povrch
✔️ Zahriatie za 30 sekúnd
✔️ Kónický tvar
✔️ Teplota od 130 do 210 ºC
✔️ Studený koniec a žiaruvzdorné púzdro
📌 od 25 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
Rate this post
1 Zdieľanie

1 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin1