Najlepšie ultrazvukové špachtle: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie ultrazvukové špachtle
Čo tak dopriať pleti starostlivosť ako z kozmetického salónu? Ak dbáte o dôkladné čistenie pleti, ultrazvuková špachtľa si získa vašu pozornosť. Ako funguje a aké prednosti majú aktuálne najlepšie ultrazvukové špachtle?

Domáca starostlivosť o pleť sa za asistencie šikovných prístrojov posunula na úplne novú úroveň. Pri boji so zvýšeným mazom a tvorbou akné už nemusíte pristupovať k častému peelingovaniu a nebezpečnému vytláčaniu vyrážok. Ultrazvuková špachtľa sa postará o hĺbkové čistenie a nielen to! S jej pomocou sa môže dokonca zlepšiť pružnosť a vzhľad pleti – a to vďaka tomu, že podporí vstrebávanie kozmetických prípravkov hlbšie do štruktúry pleti.

V nasledujúcom sprievodcovi sa dozviete viac o tom, ako vybrať ultrazvukovú špachtľu, čo od nej očakávať a na aké parametre prihliadať, ak máte pleť mastnú alebo naopak – suchú. Používanie ultrazvukovej špachtle si už obľúbilo množstvo nadšených dám aj pánov. Testy a recenzie ultrazvukových špachtlí dávajú do popredia niekoľko modelov od známejších značiek, ktoré sa stali základom aj pre nasledujúci rebríček.

Najlepšie ultrazvukové špachtle podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Reclar Hypoalergénny galvanický Peeler

Víťaz Cosmopolitan Beauty Awards CZ
+ Ultrazvukový vodný peeling
+ Galvanizácia
+ Terapia svetlom – modré svetlo aj červené svetlo
+ Hlavica potiahnutá 99,91% rýdzim 24k zlatom
od 197 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2Concept PO2050

+ Multifunkčná ultrazvuková špachtľa
+ Omladenie pomocou elektrostimulácie
+ Kvalitná Li-ion batéria (s dobíjaním)
+ Modré svetlo a červené svetlo
od 102 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#3Rowenta Skin-Sonic Purifier LV8030F0

+ Multifunkčná ultrazvuková špachtľa
+ 3 režimy – čistenie, hydratácia a vypnutie pleti
+ Ľahký, ergonomický tvar – perfektne padne do ruky
+ Kvalitná Li-ion batéria (s dobíjaním)
od 141 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#4ETA Ultrazvuková špachtľa Fenité

Účinná a jednoduchá
+ Najpredávanejšia vo svojej kategórii
+ Hĺbkové čistenie pleti aj hĺbková aplikácia kozmetiky
+ Technológia galvanického prúdu
+ Li-ion akumulátor s dobou prevádzky až 100 minút
od 58 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#5Garett Beauty True Scrub

+ Ultrazvukové čistenie a EMS impulzy
+ Fotónová terapia
+ Pohodlné a bezpečné používanie
+ Priaznivá cena
od 43 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#6BeautyRelax Peel & lift Smart BR-1480

+ Výkonný, a zároveň šetrný prístroj
+ Pomer cena/výkon
+ Jemná mikromasáž lokálne podporuje krvný obeh
+ S Li-ion akumulátorom
od 59 €
⭐ 94 % Čítať recenzie

Ako vybrať ultrazvukovú špachtľu

Ultrazvuková špachtľa vie byť pri správnom používaní užitočným pomocníkom v precíznej starostlivosti o pleť. Ide o kompaktný prístroj v jemných líniách, ktorý ani v kúpeľni nezaberie veľa miesta. Nečudo, že sa niektoré špachtličky stali doslova bestsellermi. Pravidelné používanie ultrazvukovej špachtle môže viesť k pleti čistejšej, vypnutejšej a na pohľad mladšej. Čomu pri výbere venovať pozornosť?

Čo je ultrazvuková špachtľa? Na akom princípe funguje?

Ultrazvuková špachtľa je malý prístroj určený na kozmetickú starostlivosť, ktorý je napájaný batériami, akumulátorom alebo sieťovo. Základ prístroja v sebe ukrýva ovládacie prvky, motorček a zdroj energie. Viditeľnou časťou, ktorá je v kontakte s pokožkou, je špecificky tvarovaná špachtľa. Cez ňu sa k pleti prenáša zvuk vysokej frekvencie (ultrazvuk – nepočuteľný ľudským sluchom).

Princípom fungovania je ultrazvuková technológia. Ultrazvuk vytvára vibrácie, ktoré rozrušujú nečistoty na pleti. Čistenie pórov prebieha bez podráždenia či mechanického tlaku. Navyše táto procedúra pôsobí aj jemne peelingovo a šetrne odstraňuje z pleti odumreté kožné bunky.

Ak pre čistenie pleti navštevujete kozmetičku, s profesionálnou ultrazvukovou špachtľou ste sa už určite stretli.

Účinky ultrazvukovej špachtle

 • Ultrazvuková špachtľa čistí pleť bez bolesti. Jemné ultrazvukové vibrácie sú pri dodržanom postupe používania sotva cítiť. Zabezpečuje hĺbkové čistenie pleti a zanesených pórov.
 • Používa sa ako náhrada za peeling. Na špachtli sa zachytávajú odumreté kožné bunky a prebytočný maz.
 • Kým z jednej strany slúži ultrazvuková špachtľa na hĺbkové čistenie vibráciami, po otočení možno ultrazvukovú technológiu využiť na sonoforézu. Pri sonoforéze dochádza k ultrazvukovému vstrebávaniu aktívnych látok z pleťovej kozmetiky do hlbších vrstiev pokožky. Aktívne látky potom pôsobia omnoho efektívnejšie. Samotná procedúra je príjemná a jednoduchá.
 • Niektoré ultrazvukové špachtle majú aj ďalšie lákavé funkcie – fototerapia (modré svetlo, červené svetlo), EMS stimulácia, galvanický prúd. Starostlivosť o pleť je tak v domácom prostredí ešte komplexnejšia.
krásna čistá pleť

Zdroj: unsplash.com

Ultrazvukové čistenie tváre – pre koho je vhodné a komu sa neodporúča?

Ultrazvuková špachtľa je vhodná na normálnu, zmiešanú, mastnú aj suchú a citlivú pleť. Jednotlivé modely sa líšia frekvenciou (v Hz), a tá predurčuje aj ich vhodnosť vzhľadom k typu pleti. Kým mastná a problematická pleť vyžaduje ošetrenie vibráciami vo vyššej frekvencii, na citlivú a suchú pleť sú určené ultrazvukové špachtle pracujúce s nižšou frekvenciou.

Pri kúpe si dajte záležať na tom, aby produkt spĺňal predpísané bezpečnostné normy a certifikáty. Vyhnite sa podozrivo lacným ultrazvukových špachtliam, kde je v hre okrem nulového účinku aj vaša bezpečnosť.

Ako ultrazvukovú špachtľu používať?

Ultrazvukové čistenie používajte na odlíčenú, čistú a suchú pokožku tváre, krku a dekoltu. Výsledok závisí typu pokožky a použitých kozmetických produktov. Ak na sebe spozorujete začervenanie alebo inú nezvyčajnú reakciu, procedúru okamžite ukončite.

Ako často ultrazvukovú špachtľu používať?

Túto informáciu hľadajte v návode na používanie. Vo všeobecnosti sa odporúča čistenie normálnej pleti 2-krát týždenne, čistenie mastnej pleti 2 až 3-krát týždenne a čistenie citlivej/suchej pleti 1-krát týždenne alebo raz za 10 dní.

Kedy ultrazvukovú špachtľu nepoužívať?

Táto sumarizácia bude konkrétnejšia. Prístroj tohto typu by nemali používať ľudia s onkologickým ochorením, s ochorením štítnej žľazy, ľudia s kardiostimulátorom a tehotné ženy. Neodporúča sa ani ľuďom s vážnymi kožnými problémami – ekzém, rosacea a s nadmerne rozšírenými cievkami na pleti.

Profesionálna vs. domáca ultrazvuková špachtľa – aký je rozdiel?

Jedným z prvých rozdielov je cena. Základné ultrazvukové špachtle na občasné domáce používanie kúpite už za 50 eur, kým profesionálna ultrazvuková špachtľa, po ktorej siahne kozmetička, bude stáť stovky eur.

Profesionálne modely zväčša ponúkajú širokú škálu funkcií, pokročilé možnosti nastavenia, aby sa prispôsobili rôznym typom a problémom pleti. Samozrejmosťou je odolná konštrukcia, ktorá zvládne aj opakované používanie za deň (bez rizika predčasného opotrebovania). Niektoré drahšie domáce modely sa svojimi kvalitami už veľmi blížia salónnym procedúram. Výsledný efekt potom závisí od precíznosti práce používateľa.

Frekvencia ultrazvukových vĺn

Frekvencia, s akou ultrazvukové špachtle pracujú, je jedným z dôležitých parametrov. Má vplyv na intenzitu výsledku a prípadné riziko podráždenia. Udáva sa v jednotke herzt, kilohertz (Hz, kHz) a udáva počet kmitov/pohybov/pulzov za sekundu.

Ako vybrať ultrazvukovú špachtľu podľa frekvencie a typu pleti?

Ak máte citlivú alebo suchú pleť, voľte ultrazvukovú špachtľu s frekvenciou do 20000 Hz. Slabšie vibrácie pomôžu pleť očistiť bez podráždenia. Na mastnú a problematickú pleť je zase dobrou voľbou ultrazvuková špachtľa s vyššou frekvenciou – cca od 27000 do 35000 Hz. Musí si totiž poradiť s mazom a vyššou mierou upchatých pórov. Najlepšie ultrazvukové špachtle presvedčia praktickou reguláciou intenzity, aby ste frekvenciu ultrazvuku dokázali prispôsobiť podľa zón na pleti (mastná T-zóna, suchšie líca).

Napájanie ultrazvukovej špachtle

Napájanie ultrazvukovej špachtle má vplyv na výkon, hmotnosť, cenu aj vodotesnosť kozmetického prístroja.

 • Lacné ultrazvukové špachtle sú napájané tužkovými batériami. Majú nižšiu hmotnosť. Vybíjaním batérií výkon pozvoľna klesá. Sú vhodné na menej náročné používanie.
 • Najpredávanejšie ultrazvukové špachtle ukrývajú v útrobách akumulátor, v ideálnom prípade obľúbený Li-ion akumulátor, ktorý nemá pamäťový efekt. Dobíjajú sa podľa potreby cez USB kábel alebo v praktickej nabíjacej stanici, ktorá je zároveň aj stojanom na odloženie. Cena je vyššia, taktiež aj hmotnosť a výkon. Niektoré akumulátorové modely sú vodotesné.
 • Ultrazvukové špachtle so sieťovým napájaním sú na trhu v malom zastúpení. Prítomnosť kábla totiž pri samotnej procedúre prekáža. Sieťovo napájané prístroje si po celú dobu chodu udržujú konštantný výkon (a vydržia aj dlhšie v prevádzke). Obľúbené sú však ultrazvukové špachtle s kombinovaným napájaním – akumulátor + sieťové napájanie podľa potreby.

Funkcie, výbava a prevedenie ultrazvukových špachtlí

Aby ste mali o ultrazvukových špachtliach ucelenejší obraz, sumarizujeme najčastejšie funkcie, výbavu a ich rozmery.

Funkcie

Ultrazvuková technológia je nápomocná pri čistení pleti a zapracovávaní kozmetických prípravkoch hlbšie do štruktúry pleti. Okrem toho však môže mať špachtľa aj niekoľko ďalších funkcií, ktoré sľubujú stimuláciu tvorby kolagénu, posilnenie, vyhladenie a spevnenie pleti.

 • Indikátor batérie – Svetelnými indikátormi informuje o stave batérie pri činnosti, resp. pri nabíjaní.
 • Automatické vypnutie – Ak špachtľu zabudnete vypnúť, po 10 alebo 15 minútach sa automaticky sama vypne.
 • Regulácia intenzity výkonu – Vyhľadávaná funkcia, ktorá umožňuje nastaviť intenzitu čistenia. Frekvenciu ultrazvuku zmeníte v závislosti od typu pleti.
 • Galvanický prúd – O neinvazívny lifting pleti a výrazné zvýšenie hydratácie sa postará galvanoterapia.
 • EMS mikropulzy – Jemné elektrické mikropulzy prenikajú pokožkou, spôsobujú kontrakcie svalov a stimulujú kolagénové a elastínové vlákna.
 • Červené svetlo – Je vhodné na citlivú a suchú pleť. Zvyšuje aktivitu buniek, produkciu kolagénu a elastínu. Výsledkom je lepší tonus pleti a menej vrások.
 • Modré svetlo – Je vhodné na mastnú a problematickú pleť. Prispieva k hubeniu baktérií a mikroorganizmov zodpovedných za vyrážky a akné.

Príslušenstvo a výbava

Súčasťou balenia ultrazvukovej špachtle býva aj základné príslušenstvo. Najčastejšie ide o USB kábel / nabíjací stojan, cestovné púzdro, čistiacu handričku a malé balenie dezinfekčného roztoku.

Veľkosť, tvar a hmotnosť

Pri pohľade na ultrazvukové špachtle si možno poviete, že tento elegantný prístroj bude vaším novým kamarátom. Dizajn týchto kozmetických prístrojov je nadčasový, čo zvyšuje ich atraktivitu.

Veľkostne sa radia ku kompaktným prístrojom, ktoré sa pohodlne držia v ruke a disponujú intuitívnym ovládaním na dosah prsta. Pri výbere si všímajte hmotnosť. Modely s batériovým napájaním sú zvyčajne ľahšie – do 100 g. Disponujú však iba základnou funkčnou výbavou. Akumulátorové a kombinované modely už zaujmú prítomnosťou viacerých funkcií/technológií. Sú konštrukčne pevnejšie a ich hmotnosť môže byť 150 – 250 g.

Ceny ultrazvukových špachtlí

Koľko zaplatíte za kvalitnú ultrazvukovú špachtľu?

Ultrazvukové špachtle do 60 eur

V tejto cene nájdete základné ultrazvukové špachtle vhodné na menej intenzívne používanie. Niektoré modely príjemne prekvapia, iné po čase ukážu isté limity. Najčastejšie sú napájané tužkovými batériami, no nájdete aj modely s dobíjacím akumulátorom. Možnosti nastavenia sú menšie, z doplnkových funkcií v nich nájdete napríklad fotónovú terapiu alebo technológiu galvanického prúdu.

Ultrazvukové špachtle od 60 do 150 eur

Kategória, ktorú reprezentujú najpredávanejšie ultrazvukové špachtle, poteší výberom a dobrým pomerom cena/výkon. Ide o elegantné prístroje, z ktorých mnohé disponujú viacerými režimami čistenia a okrem ultrazvuku ponúkajú EMS mikropulzy, galvanický prúd, modré a červené svetlo. Zdrojom energie sú najmä kvalitné Li-ion akumulátory. Nechýba možnosť zmeniť frekvenciu ultrazvuku v závislosti od typu pleti.

Ultrazvukové špachtle od 150 eur

Ak hľadáte ultrazvukovú špachtľu v poloprofesionálnom až profesionálnom prevedení, vyberte sa do ponuky exkluzívnych modelov, ktoré robia tejto technológii čistenia pleti dobré meno. Ich prednosťami sú pokročilé možnosti nastavenia, viacero čistiacich režimov a užitočných funkcií, ktoré vnášajú do používania komfort. Samozrejmosťou je krásny dizajn. O tom, či vyhliadnutý model s vyššou cenovkou funguje podľa očakávaní, sa pred nákupom presvedčte aj v dostupných recenziách.

Najlepšie značky ultrazvukových špachtlí

 • Reclar – Mladá značka z Južnej Kórey sa zameriava na špičkové ultrazvukové špachtle poskytujúce hĺbkové čistenie. Punc prémiového prevedenia umocňuje hlavica potiahnutá rýdzim 24-karátovým zlatom pre maximálny peelingový účinok.
 • Concept – Obľúbené ultrazvukové špachtle s výberom rôznych čistiacich režimov nájdete v portfóliu českej značky Concept. Dobrý pomer cena/kvalita.
 • Rowenta – Špičkovú starostlivosť sú môžete dopriať aj s kozmetickou ultrazvukovou špachtľou Rowenta, ktorá ponúka 3 funkcie – hĺbkové čistenie, hydratáciu a vypnutie pleti. Vodeodolné prevedenie, možnosť nastavenia intenzity.
 • ETA – V rebríčkoch predajnosti sa darí ultrazvukovej kozmetickej špachtli od značky ETA. Poteší priaznivou cenou a výbornou funkčnou výbavou.
 • Garett – Cenovo dostupné ultrazvukové špachtle na domáce použitie v elegantnom dizajne. Zaujmú prítomnosťou viacerých čistiacich a ošetrujúcich režimov a pracovným časom až 4 hodiny.
 • BeautyRelax – Technológiu vysokofrekvenčného ultrazvuku, galvanický prúd a modré fotónové svetlo ponúkajú aj výnimočne kompaktné a ľahké kozmetické prístroje značky BeautyRelax
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Reclar Hypoalergénny galvanický Peeler

Víťaz Cosmopolitan Beauty Awards CZ
+ Ultrazvukový vodný peeling
+ Galvanizácia
+ Terapia svetlom – modré svetlo aj červené svetlo
+ Hlavica potiahnutá 99,91% rýdzim 24k zlatom
od 197 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2Concept PO2050

+ Multifunkčná ultrazvuková špachtľa
+ Omladenie pomocou elektrostimulácie
+ Kvalitná Li-ion batéria (s dobíjaním)
+ Modré svetlo a červené svetlo
od 102 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#3Rowenta Skin-Sonic Purifier LV8030F0

+ Multifunkčná ultrazvuková špachtľa
+ 3 režimy – čistenie, hydratácia a vypnutie pleti
+ Ľahký, ergonomický tvar – perfektne padne do ruky
+ Kvalitná Li-ion batéria (s dobíjaním)
od 141 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#4ETA Ultrazvuková špachtľa Fenité

Účinná a jednoduchá
+ Najpredávanejšia vo svojej kategórii
+ Hĺbkové čistenie pleti aj hĺbková aplikácia kozmetiky
+ Technológia galvanického prúdu
+ Li-ion akumulátor s dobou prevádzky až 100 minút
od 58 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#5Garett Beauty True Scrub

+ Ultrazvukové čistenie a EMS impulzy
+ Fotónová terapia
+ Pohodlné a bezpečné používanie
+ Priaznivá cena
od 43 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#6BeautyRelax Peel & lift Smart BR-1480

+ Výkonný, a zároveň šetrný prístroj
+ Pomer cena/výkon
+ Jemná mikromasáž lokálne podporuje krvný obeh
+ S Li-ion akumulátorom
od 59 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
4.9/5 - (13 votes)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin