Najlepšie masky na vlasy: TOP 7 produktov podľa recenzií a testov

Čo robiť s vlasmi, ktoré sú zničené, suché, s polámanými končekmi a už na pohľad bez života? Skôr, ako skočíte ku kaderníčke pod nožičky, doprajte im hĺbkovú výživu v podobe kvalitnej masky na vlasy. Aké vlastnosti a zloženie majú najlepšie masky na vlasy? Z bohatej ponuky a na základe porovnania sme vybrali produkty, ktoré si pochvaľuje množstvo žien. Prešli sme testy a recenzie masiek na vlasy a do nášho rebríčka sa dostali top produkty od značiek Olaplex, Maria Nila, Matrix či Kérastase.

⭐⭐⭐

Starostlivosť o vlasy môže mať mnoho podôb a zrejme neexistuje jediný správny postup. Aj z tohto dôvodu sa regály v drogériách prehýbajú pod stovkami rôznych produktov, z ktorých môže byť náročné vybrať. Najmä, ak každý vlasový prípravok sľubuje zázrak na počkanie a láka atraktívnou reklamou či cenou. Podobne ako pri šampónoch a kondicionéroch, aj pri výbere masky na vlasy treba zohľadniť predovšetkým typ vlasov a problém, ktorý chcete vyriešiť. Používanie masky na vlasy patrí k starostlivosti, ktorá má potenciál vyživiť vlasy do hĺbky, preto sa oplatí poznať informácie, ktoré váš rozhodovací proces zjednodušia a nasmerujú k produktu s ideálnym účinkom.

Aký je rozdiel medzi kondicionérom a maskou na vlasy z pohľadu účinku? Ako maska pôsobí na zničené vlasy? Na čo myslieť, ak chcete vlasom pomôcť a nie uškodiť? Na to všetko máme odpovede a dobré rady. Možno zistíte, že je lepšie priplatiť si za drahšiu kvalitnú masku na vlasy od renomovaného výrobcu, ako míňať za lacné produkty s minimálnym výsledkom, ktoré sa iba hromadia na poličke v kúpeľni.

Najlepšie masky na vlasy podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Olaplex Hair Perfector N° 3

Náš víťaz, najlepšia maska
✔️ Regeneruje farbené alebo chemicky ošetrené vlasy
✔️ Predlžuje trvanlivosť farby bez zaťažovania
✔️ Zanecháva vlasy pružné a krajšie
📌 od 17 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2Maria Nila Structure Repair Masque

100 % vegánske zloženie
✔️ Hydratuje štruktúru vlasového vlákna
✔️ Vlasy zanecháva jemné
✔️ Chráni farbu vlasov pred vyblednutím
✔️ Posilňuje vlasové vlákna
📌 od 17 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#3Kérastase Resistance Masque Extentioniste

Posilňujúci účinok
✔️ S obsahom kreatínu - preniká do vlasových vlákien
✔️ Vlasy sú pružnejšie a odolnejšie
✔️ Zvyšuje lesk vlasov
✔️ Opravuje poškodenie
📌 od 33 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#4L’Oréal Expert Pro Longer

Pre vlasy krásne vyzerajúce
✔️ Dodáva vlasom pevnosť
✔️ Látky prenikajú do štruktúry vlasov
✔️ Veľmi dobré recenzie
📌 od 18 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#5TRESemmé Biotin + Repair 7

Nízka cena
✔️ Lesk a hebkosť
✔️ Spevňuje poškodené vlasy
✔️ Vhodná aj pre farbené vlasy
✔️ Zjednodušuje tepelnú úpravu
📌 od 5 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#6REF Ultimate Repair

Hĺbkové ošetrenie
✔️ Na vlasy suché, poškodené, chemicky ošetrené vlasy
✔️ Navracia vlasom prirodzený vzhľad
✔️ Regenerácia po celej dĺžke
✔️ S obsahom UV filtra
📌 od 32 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#7Kallos Keratin Hair Mask

Maska s keratínom
✔️ Dlhodobo vysoká predajnosť, veľmi dobré recenzie
✔️ Nízka cena, veľké balenie
✔️ Vlasy sa ľahko rozčesávajú
✔️ Dodá vlasom jemnosť
📌 od 4 €
⭐ 92 % Čítať recenzie

Ako vybrať masku na vlasy

Vyznať sa vo vlasovej kozmetike môže byť náročnejšie, ako sa zdá. Šampóny, kondicionéry, balzamy, séra, olejčeky vlasové kúry a vlasové masky – výber je priam až ohromujúci. Je veľká šanca, že nájdete produkty presne pre potreby svojich vlasov, aby sa vám opäť ľahšie upravovali a pôsobili krajším dojmom. Ešte predtým, ako si predstavíme účinky a prednosti masiek na vlasy, pozrime sa časté problémy vlasov.

Poškodené vlasy a najčastejšie príčiny

K poškodeniu vlasov dochádza z mnohých príčin a dokonca aj ich kombináciou. Pri tepelnej úprave fénom, kulmou či žehličkou vlasy strácajú zo svojej prirodzenej hydratácie, vysušujú sa a krehnú. K vážnemu poškodeniu štruktúry vlasov a zvýšeným sklonom k lámavosti môže dôjsť tiež pri farbení vlasov.

Už samotná starostlivosť o vlasy (úprava a farbenie) napácha na vlasoch bez pravidelnej dávky výživy nemalé škody. Ak sa k tomu pridajú aj faktory, na ktoré nemáte priamo vplyv, na istú dobu sa s hebkými a lesklými vlasmi zrejme rozlúčite. Vlasy a vlasová pokožka totiž trpia počas zimy, kedy sú vystavené mrazu a prudkým zmenám teplôt, rovnako tak im neprospieva ani pôsobenie slnečného žiarenia. Vlasy po lete sú suchšie, oslabené, krepovité až lámajúce. Nie sú schopné udržať v sebe vlhkosť a pôsobia nezdravo.

Ak sa však s oslabenými a padajúcimi vlasmi trápite už nejaký ten čas, je dôležité zamerať sa na zloženie stravy. Možno v nej chýbajú kľúčové vitamíny a minerály, ktoré sú nevyhnutné pre rast zdravých vlasov. Dlhodobo zlá kvalita vlasov môže byť totiž príznakom ochorenia tráviacej sústavy (nedostatočné vstrebávanie živín), štítnej žľazy, anémie, nadmerného stresu, …

📌 Takže – nevhodná vlasová kozmetika, farbenie, sušenie horúcim vzduchom, mráz, UV žiarenie, zdravotné problémy – to všetko môže byť dôvodom, prečo vaše vlasy nevyzerajú tak, ako by ste chceli. Nezúfajte, existuje niekoľko spôsobov, ako im prinavrátiť lesk, pevnosť a hebkosť.

Ako pomôcť zničeným vlasom?

 • Zmeňte súčasnú vlasovú kozmetiku. Stavte na produkty s menej zaťažujúcim zložením a obsahom prírodných zložiek – napríklad v podobe vyživujúcich olejov.
 • Pri umývaní vlasov si dajte záležať na dôkladnom vymytí šampónu, aby sa jeho zvyšky nehromadili v štruktúre vlasov.
 • Po očistení šampónom doprajte vlasom dávku kondicionéru, ktorý uzatvára už po niekoľkých sekundách od aplikovania otvorenú štruktúru vlasov. Tým obmedzí ich vysušovanie, štiepenie a lámanie.
 • Aspoň raz za týždeň si na vlasy aplikujte masku na vlasy. Preniká hlboko do štruktúry vlasov, pôsobí posilňujúco a regeneračne. Čas pôsobenia neunáhlite, držte sa odporúčaní na konkrétnom produkte. Môže pôsobiť aj dlhšie ako 10 minút.
 • Mokré vlasy nedrhnite uterákom. Sú príliš náchylné na lámanie. Iba z nich opatrne vytlačte vodu.
 • Mokré vlasy sa neodporúča česať. Sú natiahnuté, ich povrchová vrstva je otvorená, pri prechode hrebeňoch sa nadmieru namáhajú a praskajú. Ešte pre umývaním vlasy dôkladne vyčešte od stylingových prípravkov, a potom ich opatrne prečeste až po vyschnutí.
 • Obmedzte sušenie horúcim vzduchom a žehlenie vlasov.
 • Ak si vlasy farbíte, zvoľte čo možno najšetrnejšiu farbu a farbiacu procedúru.
 • Doprajte si stravu bohatú na vitamín A, E, C, kyselinu listovú, biotín, vitamíny B5, B6, B12, selén, zinok. Práve tieto zložky nájdete v rôznom pomere obsiahnuté vo výživových doplnkoch na vlasy. Určite je však lepšie, ak ich prijmete v pestrej a rozmanitej strave.

Prečo si kúpiť masku na vlasy?

Maska na vlasy má vo vlasovej rutine tak trochu špecifické postavenie. Často v nej chýba alebo sa používa nesprávnym spôsobom. V úvode nášho sprievodcu sme vám sľúbili objasnenie rozdielu medzi kondicionérom a maskou na vlasy, pretože tieto dva prípravky sa zamieňajú.

 • Kondicionér je navrhnutý tak, aby vlasy expresne rýchlo uhladil a uľahčil ich rozčesávanie. Pri umývaní šampón nielen z vlasov zmýva nečistoty, ale zároveň otvára vonkajšiu vrstvu – kutikulu. Kondicionér sa po aplikácii postará o rýchle zatvorenie kutikuly a prispeje tak k lepšej ochrane pred štiepením a lámaním. Jeho úloha je povrchová, môže sa používať po každom umývaní vlasov.
 • Maska sa na vlasy aplikuje na dlhší čas, priemerne 5 – 10 minút. Jej zloženie pôsobí hlbšie – smerom do vnútra vlasu, kde sa môže postarať o komplexnejšiu rekonštrukciu, posilnenie a regeneráciu, ktorá sa prejaví viditeľne pozitívnou zmenou už po pár použitiach. Zvyčajne postačí masku na vlasy aplikovať jedenkrát týždenne pri dodržaní odporúčaného času pôsobenia.

Na používanie kondicionéru a masky súčasne sú rozporuplné názory. Použiť masku na vlasy po kondicionéri nedáva veľký význam, nakoľko kondicionér uzatvorí povrchovú vrstvu a účinné látky obsiahnuté v maske sa nemajú ako do vlasov dostať. Aj používanie kondicionéru po vlasovej maske je nepotrebné. Masky sú navrhnuté tak, aby vlasy vyživili, uhladili a dodali im želaný lesk.

Masky na vlasy podľa problému s vlasmi

Poškodené, suché, farbené, lámavé, jemné, nepoddajné, vlnité, odfarbené, krepovité, mastné či s lupinami? Na vlasy sa upriamuje veľká pozornosť a v súčasnosti existuje kozmetická starostlivosť na akýkoľvek typ problém, či dokonca na ich kombinácie. Aj v prípade masiek na vlasy musíte vychádzať z aktuálneho stavu a prispôsobiť tomu výber.

Masky na suché vlasy

Najpredávanejšie sú masky na suché vlasy, nakoľko k tomuto problému sa dá prepracovať viacerými spôsobmi – nevhodnou starostlivosťou, častým žehlením, ale aj pôsobením slnečného žiarenia či mrazu.

Suché a krepovité vlasy potrebujú predovšetkým hĺbkovú výživu a uhladenie smerom do vnútra – bez nadmerného zaťaženia, ktoré by mohlo viesť k nadmernej lámavosti. Masky na suché a krepovité vlasy redukujú aj vonkajšie poškodenie a zanechávajú vlasy lesklejšie a poddajnejšie. Odporúčame vyhnúť sa maskám s obsahom silikónov, nakoľko práve používanie vlasovej kozmetiky s obsahom silikónov mohlo prispieť k súčasnému poškodeniu (viac o silikónoch vo vlasovej kozmetike nižšie).

Masky na farbené vlasy

Druhou solídne veľkou kategóriou sú masky na farbené vlasy. Keďže farbenie vlasov predstavuje pre vlasy záťaž, dajte si záležať na výbere skutočne kvalitnej masky s pozitívnymi recenziami, ktorá dodá vašim vlasom vzpruhu a zabráni predčasnému vyblednutiu farieb.

K dostaniu sú masky na platinový blond, ktoré eliminujú nežiaduce odlesky a žltosť, taktiež aj masky na vlasy farbené v červených alebo hnedých odtieňoch, ktoré ešte prehĺbia intenzitu farby. Určite sa vyhnite tomu, že by ste použili masku určenú na hnedé farbené vlasy na svoje odfarbené blond. Výsledok by vás nemilo prekvapil. Dobrou správou je, že často majú farebne zladené balenia – hnedý obal pre brunetky, svetlý biely na platinovú blond.

Masky na vlasy proti lupinám

Okrem toho nájdete aj masky na vlasy proti lupinám, ktoré pôsobia prospešne pre namáhanú a podráždenú vlasovú pokožku.

Hoci sa vo väčšine prípadov odporúča vlasovú masku aplikovať iba po dĺžkach (nie priamo na pokožku), tento typ masky má výnimku. Jej zloženie nepôsobí zaťažujúco, ani nemá sklony zvyšovať mastenie vlasov. Účinne eliminuje svrbivosť, upokojuje a čistí vlasovú pokožku. V lepšom prípade pôsobí protizápalovo, obsahuje UV filter a má antibakteriálne účinky. Výborné ohlasy sprevádzajú najmä masky s prírodným zložením.

Masky na vlasy podľa typu vlasov

Ak už máte presne pomenovaný problém s vašimi vlasmi, zohľadnite pri výbere vlasovej masky aj ich pôvodnú podobu. Máte vlasy rovné, vlnité alebo kučeravé? Zloženie masiek na vlasy dokáže podporiť ich prirodzenosť a uľahčiť tak nasledujúcu starostlivosť. Jednoducho platí, že rovné vlasy budú rovnejšie, kučeravé vlasy budú krásne zvýraznené, pružné a zároveň žiarivé.

Účinné látky vs. potenciálne škodlivé látky v maskách na vlasy

Čo hľadať v zložení masiek na vlasy? Ktoré účinné látky prinesú dobrý výsledok?

 • Vyživujúce masky na vlasy budú obsahovať prírodné oleje a maslá. Používa sa najmä jojobový, avokádový, ricínový, olivový olej, bambucké a kakaové maslo. Prenikajú hlboko do štruktúry vlasov, hydratujú a dodávajú výnimočný lesk.
 • Proteínové masky na vlasy prinavracajú vlasom odolnosť, pružnosť a zvýšenú ochranu pred poškodením. V obľube sú hodvábne proteíny, ryžové proteíny, keratín a kolagén.
 • Hydratačné masky si dali za úlohu udržať vo vlasoch prirodzenú vlhkosť, respektíve ju svojím pôsobením vlasom prinavrátiť. Využívajú na to pôsobenie kyseliny hyalurónovej, medový extrakt, morské riasy, kokosový a argánový olej, olej z opuncie indickej.
 • Okrem proteínov, prírodných olejov a masiel majú vo vlasovej kozmetiky svoje miesto aj prírodné výťažky z rastlín. Rokmi overené je používanie aloe vera, bambusu, žihľavy, ženšenu, sóje či avokáda.

Ako to už býva zvykom, je tu aj odvrátená strana mince – prítomnosť látok, ktoré sú tak trochu mačkou vo vreci a ich prínos je spochybniteľný. O čom je reč?

 • Silikóny vo vlasovej kozmetike majú už dlhodobo pošramotenú povesť. Vďaka nim sú vlasy okamžite uhladené a lesklé, no pravdou je, že silikón obaľuje vlasové vlákno až natoľko, že nedokáže prijímať akékoľvek živiny ani vlhkosť. Výsledkom sú vlasy zvnútra suché, na ktoré “nezaberá nič”, a dokonca nechytá ani farba.
 • Parabény predlžujú trvanlivosť kozmetických prípravkov. Posledné roky sa im poukazuje na ich negatívny vplyv na zdravie – problémy s plodnosťou, zmeny v menštruačnom cykle, vážnejšie podráždenia pokožky.
 • Aj parfumácia nemusí byť to nevyhnutné, čo vaša nová vlasová maska potrebuje. Hoci práve pri vlasovej kozmetike si zakladáme na atraktívnej vôni. Nadmerná syntetická parfumácia dráždi vlasovú pokožku a zvyšuje výskyt lupín.

Typ balenia a veľkosť balenia

Dóza so širokým hrdlom, obrátená tuba alebo balenie s pumpičkou? Ak si zadovážite šampón, kondicionér a vlasovú masku od jednej značky a naviac z jednej produktovej rady, určite oceníte, ak sa medzi sebou budú dať rýchlo rozlíšiť. Mnohým maskám na vlasy prischlo plnenie do objemných dóz. Maska sa jednoducho naberá z dózy aj vo väčšom objeme, no ťažšie s ňou manipuluje. Komplikovanejšie je otváranie aj zatváranie, treba tiež dávať pozor na to, aby sa do masky v dóze nedostala voda, ktorá ju zriedi alebo ovplyvní jej trvácnosť. Pohodlnejšie je predsa len dávkovanie masky z tuby, pri prémiových produktoch natrafíte aj na balenia s pumpičkou.

S akými veľkosťami balenia sa stretnete? Prevládajú balenia s objemom od 200 – 500 ml. Drahšie vlasové masky so špecifickým určením (na konkrétny problém) zoženiete aj v menšom 50 – 100 ml balení. Naopak – univerzálne vyživujúce masky su dostupné aj vo veľkých baleniach s objemom 1000 ml.

📌 Náš tip: Ak si nájdete svoj obľúbený vlasový produkt a chcete ušetriť nákupom ekonomického veľkého balenia, odporúčame z neho postupne odoberať do menšej dózičky, aby nebol vystavený nadmernej oxidácii alebo vode.

Ceny masiek na vlasy

Dať na odporúčanie kamarátky, kolegyne, kaderníčky alebo si vybrať masku na vlasy na základe vlastného zhodnotenia? Ako to už pri kozmetike často býva, čo vyhovuje jednému, je úplne nevhodné pre druhého – a to bez ohľadu na cenu. Ak by ste sa však na ponuku masiek na vlasy pozreli aj z pohľadu ceny, isté rozdiely sa predsa len dajú nájsť.

✅ Masky na vlasy do 8 eur

V tejto cene nájdete široký výber masiek na vlasy od mnohých výrobcov, ktoré sú bežne dostupné v drogériách a supermarketoch. Najväčším lákadlom je cena. Nápomocné môžu byť pri menej náročných problémoch s vlasmi, s vážnejšími si pravdepodobne neporadia. Niektoré produkty obsahujú silikóny, čo je pre vysušené vlasy medveďou službou naviac.

✅ Masky na vlasy od 8 do 20 eur

O niečo lepšie z hľadiska prospešnosti zloženia sú na tom vlasové masky v tejto cenovej relácii. Sú vytvorené tak, aby pomohli s konkrétnym problémom. Nájdete sú masky na vlasy s prírodným zložením a vyššou koncentráciou účinných látok.

✅ Masky na vlasy od 20 eur

Masky na vlasy v takejto cene už nenájdete v regáloch bežných obchodov. Luxusnejšia vlasová kozmetika je skôr záležitosťou salónového, lekárenského a internetového predaja. Koncentrované zloženie dokáže vlasy vyživiť a posilniť priam okamžite. Vyberajte podľa recenzií, skúseností kupujúcich pred vami a samozrejme aj podľa problému, ktorý sa týka vašich vlasov.

Najlepšie značky masiek na vlasy

 • Olaplex – Masky na vlasy od Olaplex sprevádza veľa pozitívnych domácich recenzií – a to aj napriek vyššej cene za menšie balenie. Pomáhajú obnovovať poškodené väzby vo vlasoch. Vegánske produkty bez zaťažujúcich a diskutabilných látok.
 • Maria Nila – Švédska značka Maria Nila ponúka širokú škálu exkluzívne vlasovej kozmetiky a stylingových produktov. Zloženie pre intenzívny účinok a hĺbkovú regeneráciu. Produkty bez parabénov, bez silikónov a bez sulfátov.
 • Matrix – Americká značka profesionálnych vlasových produktov. Edície pre rozmanité typy vlasov a vlasové problémy. Dobrý pomer cena/kvalita.
 • Kérastase – Francúzska kozmetická značka Kérastase má vo svojom portfóliu viacero oplachových a bezoplachových masiek na vlasy. Najviac predávané sú obnovujúca maska pre veľmi poškodené vlasy, uhladzujúca maska pre nepoddajné vlasy a vysoko koncentrovaná maska na vlasy, ktorá vyživuje vlasy aj pokožku vlasov.
 • L’Oréal – Jedna z najobľúbenejších značiek s dostupnosťou v bežných obchodoch. Desiatky masiek na vlasy s rôznym určením, ktoré sprevádzajú pozitívne recenzie.
 • Kallos – Prekvapivo nízka cena za veľké, až 1000 ml balenia. Všeobecne obľúbená vlasová kozmetika, používaná dokonca aj v kaderníctvach.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Olaplex Hair Perfector N° 3

Náš víťaz, najlepšia maska
✔️ Regeneruje farbené alebo chemicky ošetrené vlasy
✔️ Predlžuje trvanlivosť farby bez zaťažovania
✔️ Zanecháva vlasy pružné a krajšie
📌 od 17 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2Maria Nila Structure Repair Masque

100 % vegánske zloženie
✔️ Hydratuje štruktúru vlasového vlákna
✔️ Vlasy zanecháva jemné
✔️ Chráni farbu vlasov pred vyblednutím
✔️ Posilňuje vlasové vlákna
📌 od 17 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#3Kérastase Resistance Masque Extentioniste

Posilňujúci účinok
✔️ S obsahom kreatínu - preniká do vlasových vlákien
✔️ Vlasy sú pružnejšie a odolnejšie
✔️ Zvyšuje lesk vlasov
✔️ Opravuje poškodenie
📌 od 33 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#4L’Oréal Expert Pro Longer

Pre vlasy krásne vyzerajúce
✔️ Dodáva vlasom pevnosť
✔️ Látky prenikajú do štruktúry vlasov
✔️ Veľmi dobré recenzie
📌 od 18 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#5TRESemmé Biotin + Repair 7

Nízka cena
✔️ Lesk a hebkosť
✔️ Spevňuje poškodené vlasy
✔️ Vhodná aj pre farbené vlasy
✔️ Zjednodušuje tepelnú úpravu
📌 od 5 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#6REF Ultimate Repair

Hĺbkové ošetrenie
✔️ Na vlasy suché, poškodené, chemicky ošetrené vlasy
✔️ Navracia vlasom prirodzený vzhľad
✔️ Regenerácia po celej dĺžke
✔️ S obsahom UV filtra
📌 od 32 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#7Kallos Keratin Hair Mask

Maska s keratínom
✔️ Dlhodobo vysoká predajnosť, veľmi dobré recenzie
✔️ Nízka cena, veľké balenie
✔️ Vlasy sa ľahko rozčesávajú
✔️ Dodá vlasom jemnosť
📌 od 4 €
⭐ 92 % Čítať recenzie
4.9/5 - (16 votes)
0 Zdieľanie

BLACK FRIDAY 2023 JE TU! Pozri sa na veľký zoznam 50+ obchodov s produktmi so zľavouZobraziť obchody
+
0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin