Recenzia FitStream – Test prenosného mixéra a produktov

Náš vek by sme mohli označiť napríklad ako dobu plastovú, počítačovú alebo tiež ako dobu mobilnú. Nie len v tom zmysle, že je svet zaplavený mobilnými telefónmi, ale aj preto, že veci, ktoré bývali statické, sa stávajú mobilnými – čiže prenosnými. Pomerne nedávno sa to stalo aj mixérom.

Napadlo by vám pred 20 rokmi (ak ste už boli na svete), že si budete môcť zmixovať koktail napríklad na lavičke v parku, na vrchole kopca, v práčovni, v nočnom bare alebo v obchode s domácim tovarom pri výbere kuchynského stolného mixéra? Nenapadlo, že? Prečo by tiež malo. Ale dnes je to všetko možné. A to vďaka prenosnému mixéru FitStream, na ktorého kvality (aj nekvality) sa pozrieme v tejto recenzii.

FitStream som testoval po dobu 1 mesiaca.

FitStream

Zadajte pri objednávke kód mixer10 a získate 10% zľavu (platí do 31.12.2022)

FitStream – vychytávky pre zdravý životný štýl

Skôr, ako sa pustíme do recenzie samotného produktu, venujme pár slov jeho výrobcovi. Vždy sa totiž oplatí vedieť, kto za daným výrobkom stojí. V tomto prípade ide o spoločnosť FitStream.

Tento rýdzo český projekt založili v roku 2019 dve kamarátky nadšené do zdravého životného štýlu. Internetový obchod FitStream.eu ponúka výber výživových doplnkov alebo napríklad mrazom sušeného ovocia vysokej kvality. Vlajkovou loďou spoločnosti je práve prenosný mixér FitStream.

Smoothie maker do kabelky

Na prvý pohľad mixér FitStream pripomína rôzne moderné smoothie makery a ľahké blendery. Ide však, na rozdiel od väčšiny z nich, ešte o kus ďalej. FitStream je totiž prenosný mixér, ktorý je nezávislý na elektrickej sieti.

Prístroj vyzerá v podstate ako obyčajná smoothie fľaša. Na výšku má 23 cm a v priemere približne 7,5 cm. Je teda jasné, že nebude problém, aby sa vošiel do mestského batohu, tašky alebo inej bežnej batožiny. Rovnako ako akákoľvek nápojová fľaša.

Fľaša má však naviac integrovanú mixovaciu základňu, ktorá je vybavená nielen motorom poháňajúcim mixovacie čepele, ale aj akumulátorom. Konkrétne ide o Li-Ion batériu s kapacitou 2 Ah. Na základni sa ďalej nachádza spínač a port na USB. Ten pochopiteľne slúži na dobíjanie batérie.

S Fitstream mixujte kdekoľvek a kedykoľvek…

FitStream teda umožňuje mixovať „v teréne“. Napríklad v škole, vo fitku alebo v kancelárii, čo sú niektoré z možností, ktoré navrhuje samotný výrobca. Prečo? To je asi dobrá otázka. A iste sa niekde ukrýva aj dobrá odpoveď. Možno tak usúdiť na základe toho, že FitStream je pomerne obľúbený a žiadaný prístroj, ktorý od užívateľov a užívateliek žne mnoho pozitívnych recenzií.

Ostatne, nejde o koncept, ktorý by vynašla sama značka FitStream. Podobných prenosných smoothie makerov sa v posledných rokoch vynorilo relatívne dosť. Zapojte teda predstavivosť a objavujte rôzne možnosti tohto zariadenia, ktoré ponúka neobmedzenú slobodu mixovania.

Možno mixér využijete, keď sa budete ponáhľať do práce a zostane vám doma dosť času na vhodenie ingrediencií do fľaše, ale už nie na stlačenie tlačidla. To si necháte až do práce. Alebo napríklad do auta, aby ste vyplnili čas strávený čakaním na červenej. Alebo ak jazdíte hromadnou dopravou, môžete príjemnými zvukmi mixovania obšťastniť spolucestujúcich. Možností je neúrekom. Ale teraz vážne…

FitStream

V každom prípade je známym faktom, že ovocie aj zelenina, vo chvíli, keď prídu o svoju integritu (sú ošúpané, rozrezané, rozmixované), veľmi rýchlo strácajú cenné látky. Dochádza k degradácii mnohých vitamínov. A čerstvé smoothie bude určite tiež chutiť lepšie ako x hodín odstáte.

Veľmi kompaktné a ľahké (450 g) prevedenie bez akýchkoľvek káblov má tiež určite svoju praktickú hodnotu. Mixér môžete zbaliť so sebou na chatu alebo do kempu, kde nie je elektrina, alebo na dovolenku, kam si s veľkou pravdepodobnosťou nebudete nosiť stolný mixér. Poľahky a bez starostí naviac tak pripravíte ovocné aj zeleninové príkrmy pre deti. Prístroj je možné dobíjať napríklad aj z powerbanky.

FitStream

Spracovanie, objem a výkon

FitStream je vyrobený zo zdravotne nezávadného (BPA free) ABS plastu, čo je pomerne dôležitá informácia. Objem samotnej fľaše je 380 ml. Nie je to extra veľa, ale väčšina konkurencie sa pohybuje na rovnakých hladinách. Na jednu alebo dve porcie to určite stačí a ide o nutný kompromis, aby sme mohli o prístroji stále povedať, že je skladný, praktický a prenosný.

A ako je to s výkonom? Môže sa v takom malom tele vôbec skrývať silný motor? Nominálny príkon nie je nič moc, lebo 7,4 W naozaj neznie ktovieako bombasticky. Na druhú stranu nie je v reáli výkon zas tak zanedbateľný. Rýchlosť čepelí potom činí 22 tisíc otáčok za minútu. A to nie je vôbec zlé, skôr naopak.

V praxi si prístroj dokáže slušne poradiť s mrazeným ovocím (jahody, maliny, čučoriedky a pod.) a napríklad aj s orieškami. Ingrediencií, najmä tvrdších, treba dávať skôr menšie množstvo, okolo 100 až 200 g. S čerstvými mäkkými plodmi si FitStream poradí veľmi dobre – opäť je ale dôležité prihliadať na nižšiu kapacitu. Inými slovami, v otázke výkonu dokáže mixér pomerne slušne prekvapiť. Podotýkam, že ak máte reálne a primerané očakávania. Do úplného hladka si však s niektorými plodinami pri mojom testovaní nedokázal poradiť.

Počas testovania sa mi párkrát stalo, že tekutina z mixéra ľahko unikala. Či za to môže moja nešikovnosť poriadne utiahnuť nádobu alebo nevychytané muchy, je otázkou.

FitStream

Dizajn, ovládanie

Nedá sa poprieť, že FitStream je do značnej miery štýlová až módna záležitosť. Tomu je prispôsobený dizajn, ktorý je naozaj trendy – máte na výber z pestrej palety farebných variantov. Z praktického hľadiska zamrzí napríklad chýbajúci kryt USB portu, ale to sa dá prežiť. Ovládanie je ďalším kladom – je tak jednoduché, ako len môže byť. Ale to je u smoothie makerov celkom štandard. Poteší aj veľmi dlhá výdrž batérie.

Pokiaľ vám však batéria dôjde a vy prístroj cez USB pripojíte k dobíjaniu káblom, nemožno ho používať. Funguje vždy až po odpojení. Čo je škoda a môže sa stať, že nasypete suroviny, pustíte a nič sa nebude diať. Ako sa to stalo aj mne. Nabitie je potom otázkou niekoľkých desiatok minút.

Nielen mixér, ale aj výživové doplnky a mrazom sušené ovocie

FitStream je balíček All in One. To znamená, že okrem mixéra ponúka značka aj množstvo výživových doplnkov a ďalších produktov.

Medzi nimi napríklad raňajkové kaše z ovsených vločiek s pridanými superpotravinami ako je Maca, Chia, Baobab alebo Camu Camu.

Súčasťou vašich koktailov a smoothie môžu byť rôzne výživové doplnky – Fitstream má totiž v ponuke kolagén, BIO matchu, BIO kakao, vegánsky proteín alebo beauty a vitality kolagén.

No a potom je tu stále obľúbenejšie mrazom sušené ovocie z ktorého je odstránená voda, ale zachováva si 98% výživových hodnôt. Taký žltý melón, višne, slivky, maliny, černice a čučoriedky patria medzi moje najobľúbenejšie varianty.

FitStream

Recenzia Fitstream – zhrnutie a hodnotenie

FitStream je prenosný mixér, alebo ak chcete smoothie maker, ktorý osloví štýlovým dizajnom a celkom slušným výkonom, avšak celkom logicky nemožno čakať veľké zázraky. Vsádza na pohodlie, kompaktnosť, veľmi jednoduché používanie a predovšetkým skladnosť. Nie je to mixér do kuchyne, ale do batohu alebo do tašky určite.

Čo by som pochválil je určite skvelá databáza rôznych receptov na FitStream.eu, na ktorých sa podieľalo množstvo influencerov – napríklad Natálie Kočendová, Dominika Myslivcová alebo Andrea Pomeje.

Pripraviť si tak môžete s FitStreamom rôzne druhy smoothie, ale napríklad aj kolagénový drink, rôzne alkoholické drinky či rýchle a zdravé raňajky.

Pokiaľ máte pocit, že takú pomôcku potrebujete, využijete alebo aspoň chcete, FitStream pre vás nebude sklamaním.

Zľava 10% na Fitstream pre našich čitateľov – pri nákupe použite zľavový kód: mixer10

Výhody

  • Smoothie maker, ktorý funguje bez pripojenia k elektrickej sieti
  • Možno ho prenášať a brať tam, kde napríklad nie je elektrina (dobíjanie cez powerbanku)
  • Čerstvo namixované smoothie kedykoľvek a kdekoľvek
  • Relatívne slušná rýchlosť čepelí
  • Pestrý výber farieb mixéra
  • Ďalšie produkty – výživové doplnky, raňajkové kaše a mrazom sušené ovocie – rozširujú možnosti mixéra

Nevýhody

  • Nefunguje, ak je pripojený k elektrickej sieti
  • Neočakávajte mixovanie niektorých plodín do hladka
  • Niekoľkokrát sa mi stalo, že mi ľahučko vytiekla tekutina (otázka je, či to nie je mojou nešikovnosťou)

Kde kúpiť prenosný mixér FitStream?

Fitstream.eu | cena 34,99 €

Fitstream – Galéria fotiek

5/5 - (1 vote)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin