Recenzia holiaceho strojčeka Braun Series 6 60-N7650cc Wet&Dry

Ak máte na vzhľad svojej tváre naozaj vysoké nároky, s veľkou pravdepodobnosťou nevystačíte s len tak hocijakým holiacim strojčekom. Budete zrejme hľadať niečo extra. Strojček, s ktorým dosiahnete dokonalú hladkosť oholenia skoro ako s britvou. Alebo perfektný strih a tvar fúzov ako z barber-shopu. Avšak, tu prichádza na rad otázka – Ktorý strojček niečo také zvládne? Dnes sme si pre vás pripravili obsiahlu recenziu Braun Series 6 – strojčeka, ktorý patrí k veľmi kvalitným a prichádza s potenciálom naplniť aj náročné potreby. Skutočne obstojí a ospravedlní svoju nie práve nízku cenu? To sa dnes pokúsime zistiť. Konkrétne s modelom Braun Series 6 60-N7650cc Wet&Dry.

Braun Series 6 7650cc 001

Keď kvalitu, tak Braun…

logo braun

Braun určite nie je značka, ktorú by sme museli predstavovať úplne od základov. Ide o notoricky známeho nemeckého výrobcu, ktorý mimochodom funguje už 101 rokov – od roku 1921. Braun pôvodne začal ako výrobca rádií a audiotechniky. Už v 50. rokoch však našiel svoju „pravú cestu“. Elektrické holiace strojčeky. Tie boli vtedy ešte celkom v plienkach, ale už pri prvom prototype Braun využil oscilačné planžety, čo je princíp, ktorý využíva dodnes. Samozrejme sa odvtedy jeho technológie značne vyvinuli.

Braun patrí dnes k tradičným a najznámejším výrobcom elektrických holiacich strojčekov. Za zmienku pritom stojí, že Braun bol už od 80. rokov dcérskou spoločnosťou ďalšej známej značky holiacich potrieb, americkej firmy Gillette. Tá sa zamieravala skôr na tradičné manuálne strojčeky. Od nového milénia však už obe značky patria pod spoločnosť Procter&Gamble a sú tak voči sebe v podstate v rovnocennom postavení.

Braun ťaží z onej povestnej a príslovečnej nemeckej kvality a precíznosti. Týmto ideám sa snaží zachovať vernosť – a vo všeobecnej rovine sa dá povedať, že sa to značke darí. Holiace strojčeky Braun sú považované za špičkové a spoločne so strojčekmi Philips patria k najlepším a najpredávanejším nielen u nás, ale aj po celom svete.

Braun ponúka v rámci holiacich strojčekov obrovský výber. Základ tvorí séria Braun Series 1-9, vrátane Series X. Každá z týchto sérií pritom ponúka celú škálu modelov a dá sa povedať, že čím vyššie číslo série, tým špičkovejšie, modernejšie vybavenie a vyššia cena (neplatí to ale bezo zvyšku). Obľúbené strojčeky Braun Series 3 alebo Series 5 zaobstaráte aj za dostupné ceny do 80 eur.

Braun Series 6 60-N7650cc Wet&Dry – pre dokonalú starostlivosť

Dnes nás však bude zaujímať jeden z vyšších modelov Braun Series 6, ktorý už osloví skôr náročnejších záujemcov.
Braun Series 6 60-N7650cc Wet&Dry zaobstaráte za niečo cez 180 eur. Ide už o väčšiu investíciu, ku ktorej sa neodhodlá každý. Zvlášť keď existujú strojčeky, ktoré možno zaobstarať aj pod 50 eur.

Ale tento model ide cestou špičkového spracovania a využitia moderných technológií na dosiahnutie perfektného oholenia či zástrihu. Nejde pritom ešte zďaleka o najdrahší strojček Braun. Skôr o strednú cestu, ktorú však nemožno označiť za kompromisnú, ale slušne namakanú.

Obsah balenia je naozaj štedrý – nájdete v ňom: holiaci strojček, dokovaciu a čistiacu stanicu, kazetu na čistenie a dezinfekciu, nabíjačku, rad nástavcov na tvár i telo a malú čistiacu kefku.

Braun Series 6 7650cc 002

Osvedčený planžetový systém

Aj u tohto strojčeka Braun používa svoj tradičný princíp oscilujúcich planžiet, ktorý sa mu za viac ako 70 rokov podarilo dotiahnuť k dokonalosti. Planžetové systémy oproti frézkovým (ktoré používa najmä konkurenčný Philips) dosahujú precíznejšie, hladšie oholenie, ktoré sa viac blíži použitiu žiletky. Model Braun Series 6 7650cc si však skvele poradí aj s niekoľkodňovým strniskom, na ktorom by iné druhy strojčekov už mohli zlyhávať a strácať dych. Zároveň je planžetový mechanizmus tohto strojčeka vhodnejší aj pre mužov s citlivejšou pleťou, pretože menej dráždi pokožku.

Braun Series 6 60-N7650cc využíva patentovanú hlavu SensoFlex. Tá je vysoko výkyvná a minimalizuje tlak na pokožku. Zaisťuje nielen prispôsobivosť, ale aj maximálnu šetrnosť. Pokiaľ máte citlivejšiu pleť, tento strojček pre vás môže byť skvelou voľbou. Pri našom pokuse o holenie skutočne v porovnaní s inými strojčekmi nedochádza k žiadnemu tlaku či podráždeniu. Špičkové planžety SensoFoil pritom zanechajú tvár precízne hladkú.

Hlava strojčeka je prispôsobená tak, aby sa poddala a dostala aj do horšie prístupných miest. Neplatí už teda, že frézkové strojčeky sa lepšie prispôsobia. Naopak, planžetová hlava ponúka plynulejšie holenie bez nutnosti hľadať správny uhol a dlhšie dráždiť pleť ako pri mnohých frézkových modeloch.

Wet&Dry – na sucho aj na mokro

Vynikajúcou vlastnosťou tohto strojčeka je možnosť holenia ako suchým, tak aj mokrým spôsobom. Celý strojček je kompletne vodotesný. Môžete ho aj úplne ponoriť do vody alebo ako my si ho vziať priamo do sprchy. Holiť sa tak môžete v zhone úplne na sucho alebo aj s penou. Holenie za mokra je podľa nás šetrnejšie, jemnejšie. Opäť ho využijú a ocenia najmä muži, ktorých suché holenie viac dráždi.

Nástavce pre rôzne úpravy

Vynikajúcou výhodou je, že strojček nie je určený len na udržiavanie pravidelného, ​​hladkého oholenia. Súčasťou príslušenstva sú aj výmenné hlavice. Tým strojček transformujete na zastrihávač. Môžete tak tvarovať odrastenejšie fúzy alebo aj plnofúz a k dispozícii je aj nástavec špeciálne prispôsobený pre holenie chĺpkov na tele, čo sa tiež hodí. Tým sa razantne zvyšuje využiteľnosť strojčeka.

Navyše je dôležité povedať, že aj „sekundárne“ hlavice ponúknu vysokú efektivitu a účinnosť. Nejde len o marketingový ťahák, ako to niekedy s rôznymi výmennými nástavcami býva. Braun si zakladá na kvalite každého prvku. Výmena jednotlivých nástavcov síce nie je tak dokonale plynulá, ako by si človek pri takomto strojčeku asi predstavoval, ale ide naozaj o drobnosť.

Braun Series 6 7650cc 007

Braun Series 6 7650cc má širokú paletu nástavcov priamo v balení.

Ergonómia a ovládanie

Braun sa skvele drží. Telo je dostatočne silné, aby ste ho uchopili komfortne celou dlaňou, ale pri náročnejších manévroch ho ľahko zvládnete ovládať len prstami. Úchopové zóny sú navyše mäkčené a protišmykové a veľmi príjemné na dotyk. Na tele prístroja sa nachádza elegantný LED displej, ale strojček nevyžaduje žiadne zložité nastavenia. Ovládate ho jediným tlačidlom. To je napokon u holiacich strojčekov v podstate štandard. Každopádne v záležitostiach ovládania, manipulácie a pohodlia nie je strojčeku čo vytýkať.

Ako dlho vydrží?

Vďaka kvalitnej lítium-iónovej batérii ponúka strojček veľmi dobrú výdrž. Rádovo ide o pár týždňov na jedno nabitie aj pri pravidelnom používaní. Pokiaľ sa vám stane, že zabudnete strojček nabiť, stačí ho dať do dokovacej stanice na pár minút, aby ste získali energiu pre jedno oholenie. Plne nabitý je zhruba za hodinu.

Súčasťou vybavenia je spomínaná dokovacia a nabíjacia SmartCare Center, ktorá slúži nielen na doplnenie batérie, ale strojček v nej podstupuje aj údržbu – čistenie a premazávanie. Jedna čistiaca kazeta, ktorá sa do doku umiestňuje, je pritom súčasťou príslušenstva. Ďalšiu už však budete musieť prikúpiť.

Zhrnutie recenzie

Pri cene niečo cez 180 eur je Braun Series 6 60-N7650cc skvelou voľbou pre náročných mužov, ktorí si chcú udržiavať dokonale hladkú tvár alebo aj pracovať s odrastenejšími fúzmi, tvarovať ich, zastrihovať, alebo aj skracovať chĺpky inde na tele.

Braun ocenia aj muži s citlivejšou až veľmi citlivou pleťou. Planžetový systém s výkyvnou hlavou je mimoriadne šetrný. Navyše sa s Braunom môžete holiť dvoma spôsobmi – na mokro alebo s penou. Strojček má skvelý spoľahlivý výkon a batéria vydrží pomerne dlho. Parádnou výhodou je dokovacia stanica, v ktorej sa strojček čistí a premazáva. Na druhú stranu je potrebné dokupovať čistiace kazety, čo sú výdavky navyše, ale nijako vysoké (balenie 4 kaziet zaobstaráte okolo 20 eur).

Celkovo ide o výborný strojček, u ktorého možno len ťažko hľadať vážnejšie muchy. Pomer ceny a kvality je na vynikajúcej úrovni a investíciu do neho určite nebudete ľutovať.

Braun Series 6 7650cc 008

V balení nájdete praktický obal na cestovanie, do ktorého strojček uložíte.

Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin