[RECENZIA] Gril G21 California BBQ Premium Line – jeden z najlepších v pomere ceny a výkonu

Čakal ma výber grilu do domácnosti. Podmienky boli jasné. Rodinný plynový gril , ktorý dokáže rovnako dobre grilovať pre dve osoby ako pohostiť niekoľko členov rodiny alebo skupinu pri záhradnej párty, pričom rozpočet nesmie presiahnuť 400 eur .

A pretože hľadanie a porovnávanie produktov je mojou každodennou rutinou, pustil som sa do práce, pričom som zvážil niekoľko faktorov – od recenzií, vlastných skúseností až po testovanie grilov mojich priateľov. Voľba nakoniec padla na gril G21 California BBQ Premium Line, ktorý osobne považujem za to najlepšie v pomere ceny a výkonu .

Recenzia grilu G21 California BBQ Premium Line z viac ako 6 mesačného aktívneho používania.

Montáž vyskúša vaše nervy, ale nakoniec to zvládnete

G21 California BBQ Premium Line nie je žiadny drobček, váži viac ako 30 kilogramov a doviezli mi ho radšej rovno na celej palete. Akonáhle ho však zostavíte k presunu vám pomôžu dve väčšie a dve menšie otočné kolieska s brzdou .

Zostavenie grilu zabralo približne 2-3 hodiny , počítajte s tým, že v priebehu montáže budete potrebovať asistenciu druhej osoby. Strednú časť musíte nadvihnúť na časť so skrinkou a to sami jednoducho nezvládnete.

Ako u väčšiny produktov poslednej doby, aj tu pozeráte do návodu ako na ježka v klietke od Foglara. Nakoniec sa vám síce všetko podarí zostaviť, ale možno ani neviete ako. Stačí sa prvýkrát zorientovať, zapojiť sedliacky rozum a ono to ide.

gril G21 California BBQ Premium Line

Gril G21 California BBQ Premium Line zostavený a pripravený na použitie

Kvalitné spracovanie ma milo prekvapilo

Celkovo ma veľmi milo prekvapila kvalita spracovania. Výrobným materiálom je veľa nerezu a až na pár drobností všetko skvele sedí. Poklop má integrovaný teplomer, skvele doviera, ale nie je práve najľahšou záležitosťou. Na druhú stranu je na ňom vidieť väčšie množstvo použitých materiálov a o nič nie je ochudobnený.

Skrinky a ostatné pre mňa menej dôležité súčasti sú spracované z plechu, čo je podľa môjho názoru úplne dostatočné.

Rošty sú liatinové – dva z nich sú klasická mriežka a jeden liatinový plát disponuje celkovou výmerou 62 × 44 cm. Tento materiál je lepším štandardom.

💡 INFO: 💡

Priamo k tomuto typu grilu môžete dokúpiť grilovaciu ihlu s motorčekom na kurča alebo menšie stehno, grilovací kameň s rámčekom pre zdravšie grilovanie alebo napríklad lis na hamburger. Ak súčasťou balenia nie je obal na gril, nezúfajte, aj ten si môžete extra zaobstarať. Osobne najviac uvažujem nad zaobstaraním grilovacieho kameňa.

Celkovo si ale dokážem predstaviť, že gril vydrží slúžiť dlhé roky. Zažili sme spolu už dve grilovacie sezóny a všetko funguje bez problémov.

Intuitívne ovládanie, jednoduché pripojenie

Gril má 3 nerezové horáky s elektrickým zapaľovaním, reguláciu teploty a tiež bočnú platničku. Tú môžete využiť napríklad na ohrievanie omáčok, ale napríklad aj na varnú kanvicu. Bočný horák je väčšinou súčasťou skôr drahších grilov, takže v rámci tejto cenovej kategórie je to príjemný bonus.

Na druhej strane potom nájdete praktickú odkladaciu misu s poklopom do ktorej môžete dávať grilované pokrmy alebo si v nej naopak mäso na grilovanie naložiť a priniesť ku grilu. Na oboch stranách môžete tiež využiť odkladací priestor.

Súčasťou balenia grilu sú spojovacie hadice a redukčný ventil. Stačí tak mať doma pripravenú plynovú bombu a v podstate grilujete za 2-3 hodiny, ale možno aj skôr – podľa vašej šikovnosti.

Len otočíte jedným z tlačidiel, ktoré zapáli iskru a už grilujete. Žiadne zháňanie dreva, žiadne zakladanie ohňa, žiadne ohorky. A chuť mäsa i iných pokrmov je aj tak skvelá.

gril G21 California BBQ Premium Line rošty

Grilovacie plochy – liatinový plát a 2x mriežka sú dostatočné veľké

Ako griluje?

Gril má integrovaný teplomer na veku, čo je užitočným prvkom, najmä ak sa vyznáte v teplotách prípravy jednotlivých surovín. Môžete si tiež ľahko urobiť predstavu o tom, koľko stupňov je vnútri a ako sú nahriate liatinové rošty. 300 stupňov v podstate dosiahnete pri rozpálení všetkých troch platničiek do niekoľkých minút. Celkový výkon grilu je 13 650 W.

Grilovanie prebieha bez problémov. Rošty sú pripravené v priebehu niekoľkých minút, liatinovému plátu to samozrejme trvá o niečo dlhšie, na druhú stranu mäso z neho mi prišlo chutnejšie a šťavnatejšie.

Flame Tower príliš nefunguje

Súčasťou grilu je systém Flame Tamer, čo je kovový profil nad horáky, ktorý zachytí zbieranie šťavy / oleja / alebo zvyšky (mne tak najčastejšie vždy prepadáva ten najlepší kúsok zeleniny), ktoré následne padajú priamo do odkvapkávacej misky a nie do ohňa. Zabrániť sa má predovšetkým vzplanutia ohňa pod mäsom, ktoré by sa tak v priebehu niekoľkých sekúnd mohlo ľahko spáliť.

Čiastočne tento systém funguje, ale vzplanutiu ohňa nezabráni už len z princípu. Videl som veľa plynových grilov v akcii a krátkodobému vzplanutia nezabránil ani jeden. Výhodou tak je aspoň fakt, že kovový profil bráni vystaveniu mäsa priamemu ohňu.

gril G21 California BBQ Premium Line obal

Ku grilu dostanete aj veľmi praktický obal (síce je na ňom iný model, ale funguje skvele)

 

Komu by som G21 California BBQ Premium Line odporučil?

Gril G21 California BBQ Premium Line by som v podstate odporučil každému, kto má záhradu alebo miesto, kde môže gril ukázať svoje silné stránky. Vďaka jeho veľkosti môžete pohostiť aj väčšie množstvo ľudí, ak budete chcieť naopak grilovať len pre dvoch, stačí zapnúť iba jeden horák. Ide skrátka o poriadny gril, ktorý sa nestratí na žiadnej záhrade a vďaka celkom kvalitnému spracovaniu vydrží slúžiť dlhé roky.

Alternatívy

Ak vás predsa len v niečom tento gril odradil mám pre vás vhodné alternatívy, nad ktorými uvažovať.

  • G21 Oklahoma BBQ Premium Line – „nižšia verzia“ grilu nemá taký výkon a je bez bočnej platničky. Vyjde však o približne 80 – 100 eur lacnejšie.
  • G21 Mexico BBQ Premium line – toto je naopak ešte robustnejšia verzia s vyšším výkonom a dokonca 7 horákmi. Pre veľké rodiny a pravidelné grilovanie je to určite zaujímavá alternatíva. Cenovo však vyjde cez 500 eur.
  • Campingaz 3 Series Classic LS Plus – v podobnej cenovej kategórii do 400 eur kúpite aj obľúbený model od Campingaz, má však nižší výkon, ale približne rovnako veľkú grilovaciu plochu.

Záverečné hodnotenie – 94 %

Kvalitný záhradný plynový gril, ktorý poteší najmä svojím pomerom ceny a výkonu. Na trhu je to v podstate v tejto cenovej kategórii jeden z tých najlepších. Je masívne a kvalitne vyrobený, intuitívne sa ovláda, súčasťou balenia je všetko potrebné k tomu, aby začať ihneď grilovať (až na plynovú bombu). Má dobrý výkon a je skvele vybavený, napr. bočným horákom a miskou s poklopom. Používam ho druhú sezónu a môžem ho vrelo odporučiť.

  • kvalitné robustné spracovanie
  • dobre vybavený (bočný horák, miska)
  • dostatočne veľká plocha na grilovanie
  • všetko potrebné v balení (spojovacie hadice i redukčný ventil)
  • ideálny pomer cena / výkon
  • zostavenie zaberie nejaký ten čas
  • flame tower nefunguje ideálne

✅ Nepremeškajte ďalšie tipy na obľúbené a výkonné domáce grily na záhradu.

Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin