Ako vybrať najlepšie bieliace pásiky na zuby? TOP produkty podľa recenzií

biele zuby úsmev
Túžite po žiarivo bielom úsmeve? Potom ste už určite počuli o bielení zubov a viacerých možnostiach, ktoré s touto procedúrou súvisia. S akými pomôckami môže prebiehať domáce bielenie zubov a aké sú najlepšie bieliace pásiky na zuby?

V súvislosti s bielením zubov sa dopátrate k rôznym názorom a skúsenostiam. Niekto nedá dopustiť na profesionálne bielenie zubov u zubného lekára, ďalší je nadmieru spokojný s výsledkami domáceho bielenia. Čo vedieť o domácom bielení zubov, aby prinieslo očakávaný výsledok bez komplikácií? S akými pomôckami pracovať a o ktorých obmedzeniach je dobré vedieť? Čím viac si o tejto oblasti naštudujete, tým rýchlejšie sa dokážete zorientovať – dokonca aj v ponuke domácich pomôcok na bielenie zubov.

Povieme si viac o domácom bielení zubov, jeho výhodách aj nevýhodách. Nebudú chýbať ani tipy na dobre hodnotené bieliace pásiky na zuby, s ktorými môže byť váš úsmev zase raz žiarivý. Viac ako inokedy dávame do pozornosti testy a recenzie bieliacich pásikov na zuby, aby ste sa uistili, že nakupujete produkt od serióznej značky pôsobiacej v oblasti bielenia a starostlivosti o zuby.

Najlepšie bieliace pásiky podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1DayNight PAP+ BIELIACE PÁSIKY
+ Aktívne zložky PAP+ formuly
+ Efektívne bielenie bez bolesti
+ Balenie obsahuje 14 ks
od 39 €
⭐ 100 %
Čítať recenzie
#2My White Secret Whitening Strips bieliace pásiky

+ Šetrné k zubnej sklovine
+ Neobsahujú peroxid
+ 14 × 2 kusy bieliacich pásikov
od 26 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#3Toothy Strips bieliace zubné pásiky

+ Kombinácia zložiek PAP a aktívne uhlie
+ Bez spôsobenia citlivosti
+ Balenie obsahuje 14 jednotlivých aplikácií
od 56 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#4Smilepen Whitening Strips

+ Sada s bieliacimi pásikmi a gélovým perom
+ Viditeľné zosvetlenie po týždni
+ Redukujú zubný povlak
od 34 €
⭐ 92 % Čítať recenzie
#5Procter & Gamble Crest 3D White Professional Effects

+ Dobre držia na zuboch, jednoduchá manipulácia
+ 20 bieliacich pásikov na 10 dennú kúru
+ Výborná predajnosť + spokojné recenzie
od 40 €
⭐ 90 % Čítať recenzie
#6Hello Coco Bieliace pásky na zuby PAP+

+ Pre pohodlné bielenie
+ Bez spôsobenia citlivosti zubov
+ 28 pásikov na 14 individuálnych procedúr
od 27 €
⭐ 86 % Čítať recenzie

Ako vybrať bieliace pásiky na zuby

Máte pri pohľade do zrkadla pocit, že vaše zuby získali iný odtieň alebo vyzerajú zafarbene? Na farbu zubov má vplyv viacero faktorov. Na niektoré nemáme dosah, iné priamo súvisia s našimi stravovacími či inými zvyklosťami. Skôr, ako sa pustíte do bielenia zubov, urobte si prieskum o možnostiach, starostlivo zvážte v akom stave máte zuby a neverte každému bombastickému návodu na internete. Aj v tejto oblasti je už online svet plný neprávd, ktoré môžu ohroziť zdravie vašich zubov a ďasien.

Čo je bielenie zubov?

Bielenie zubov predstavuje estetickú úpravu vzhľadu zubov. Zuby majú prirodzene svetložltý odtieň, ktorý však nie je rovnaký u všetkých ľudí. S pribúdajúcimi rokmi sa na zuboch objavujú škvrny od niektorých druhov nápojov, jedla či v dôsledku fajčenia. Dokonca sa stenčuje aj zubná sklovina a začína presvitať dentín.

V súvislosti s bielením zubov sa môžete stretnúť s profesionálnym bielením zubov pod dohľadom zubného lekára a domácim bielením zubov za pomoci voľne dostupných gélov, zubných pást, ústnych vôd či bieliacich pásikov. Rozdiely sú vo výsledku, rýchlosti pozorovania zmien, trvácnosti, bezpečnosti a samozrejme – aj v cene.

Pri profesionálnom bielení pracuje zubný lekár s účinnými látkami vo vyššej koncentrácii. Na domáce bielenie sú k dostaniu prípravky s výrazne nižšou koncentráciou, aby ste si ich aplikáciou nepoškodili zuby, ďasná či ústnu dutinu. Aj preto je proces domáceho bielenia zdanlivo pomalší a výsledok bielenia nemusí byť okamžite veľmi výrazný.

Pri bielení zubov je taktiež dôležité rozlišovať, či ide o procedúru s názvom „dental whitening“ alebo „dental bleaching“. Pri dental whitening môžu zuby postupne naspäť získať svoju pôvodnú farbu. Dental bleaching je radikálnejšia procedúra, pri ktorej už zuby získajú aj svetlejší odtieň, ako bol ich pôvodný.

Príčiny zafarbenia zubov

V prípade zafarbených, zošednutých alebo zožltnutých zubov ide prevažne o niektorú z týchto príčin:

 • fajčenie;
 • nápoje s farbiacim účinkom – káva, čaj, červené víno, zeleninové a ovocné šťavy a džúsy;
 • jedlá s výraznou farbou – najmä plody zafarbené do fialova (čučoriedky, černice, cvikla), kari korenie, paradajky;
 • stenčovanie zubnej skloviny;
 • prítomnosť zubného povlaku a zubného kameňa;
 • užívanie niektorých liekov (antihistaminiká, tetracyklínové antibiotiká, chemoterapia).

Čo zvážiť pred bielením zubov?

Do domáceho bielenia zubov sa pustite až po zvážení nasledujúcich bodov. Podcenenie jedného detailu neraz spôsobí celý rad komplikácií.

 • Stav zubov – Bielenie zubov je procedúra zabezpečujúca lepší estetický vzhľad zubov. Vždy by však mala byť vykonávaná iba na ošetrených zuboch bez kazov a bez zápalu ďasien. Pred samotným bielením preto absolvujte zubnú prehliadku a podľa odporúčaní aj dentálnu hygienu. Ak sa látky obsiahnuté v bieliacich prípravkoch dostanú k citlivej časti zubu alebo do kazu, postarajú o nepríjemnú bolesť.
 • Prirodzená farba zubov – Pozrite si na starších fotkách vašu prirodzenú farbu zubov a nemajte príliš veľké očakávania, že sa udeje za krátky čas veľký farebný rozdiel. Niektorí ľudia majú zuby geneticky žltšie a k zmene odtieňu im pomôže iba odborne vykonané bielenie.
 • Plomby a korunky – Bielenie neúčinkuje na plomby, korunky, mostíky, či odumreté zuby. Stáva sa, že po bielení je v ústach vidno rôzne odtiene svetložltej až svetlošedej. Pre mŕtve zuby je riešením vnútorné bielenie u zubára, pri zájdených plombách a korunkách pomôže ich výmena.
 • Zdravotné obmedzenia – Na produktoch určených na domáce bielenie sa dočítate, že sú vhodné pre ľudí od 18 rokov (komplet trvalý chrup) a niektoré nie sú vhodné pre tehotné a dojčiace ženy. V ústach nesmiete mať afty a na perách herpes. Taktiež sa neodporúčajú ani ľuďom s oslabenou imunitou. Vždy si starostlivo prečítajte návod na použitie, rešpektujte prípadné obmedzenia a v prípade nejasností kontaktujte svojho lekára.

biele zuby ústa

Domáce bielenie zubov – výhody a nevýhody

Výhody:

 • Lepšia cena
 • Produkty na domáce bielenie sú dostupné v rôznej forme
 • Pomerne jednoduchá aplikácia
 • Pohodlie domáceho prostredia

Nevýhody:

 • Účinok bielenia môže byť slabší
 • Riziko bolestivosti zubov + riziko poškodenia ďasien a zubov (najmä pri nedodržaní odporúčaní súvisiacich s použitím alebo pri zlom stave chrupu)

Možnosti domáceho bielenia zubov

V segmente domáceho bielenia zubov natrafíte na rôzne formy bieliacich produktov s rozličným zložením. Niektoré fungujú na báze mechanického bielenia zubov a v ich zložení nájdete jemné abrazívne čiastočky, ktoré z povrchu zubov „zbrúsia“ povlak a prípadné škvrny. Ďalšie pôsobia pri bielení zubov chemicky a obsahujú látky, ktoré zuby bielia. Zvyčajne ide o nízku koncentráciu peroxidu vodíka alebo karbamid peroxidu. Rozdiel v koncentrácii medzi produktami na domáce použitie a profesionálnou procedúrou na bielenie zubov prekvapí. Kým na európskom trhu je povolené predávať tieto produkty na domáce bielenie s koncentráciou peroxidu vodíka max. do 0,1 %, zubný špecialista môže siahnuť pri bielení po koncentrácii do 6 %.

Zubná pasta na bielenie

Cenovo najdostupnejšie a najrozšírenejšia možnosť, ako sa zbaviť pigmentácie z nápojov a jedál. V súčasnosti už mnohé pasty nesú v názve slovíčko „whitening“ (bielenie). Pasty s bieliacim efektom obsahujú buď abrazívne čiastočky, ktoré zo zubov zbrúsia povlak a usadené pigmentácie, alebo ide o pasty pracujúce na princípe chemického bielenia zubov – teda s obsahom nízkej koncentrácie peroxidu alebo karbamid peroxidu. Doplnené môžu byť aj o účinné enzýmy. Po takýchto zubných pastách siahajú milovníci kávy, čaju, vína či fajčiari.

Ústna voda na bielenie zubov

Aj ústna voda na bielenie zubov môže mať zaujímavý podporný účinok. Ide o ústne vody, ktoré sú vytvorené tak, aby obmedzovali vytváranie povlaku na zuboch alebo znemožnili priľnutie pigmentov ku sklovine. Vytvárajú akýsi základný ochranný štít. Niektoré ústne vody obsahujú látky, s pomocou ktorých sa svetlo od zubov odráža inak a vytvára takmer okamžitý efekt belších zubov.

Gél na domáce bielenie zubov

Gél na bielenie zubov je zvyčajne navrhnutý tak, aby eliminoval zubný povlak a nežiaducu pigmentáciu bez poškodenia skloviny alebo zvýšenia citlivosti zubov. Niektoré gély majú čisto prírodné zloženie. Gél sa na zuby aplikuje pomocou zubnej kefky alebo je súčasťou väčšieho a drahšieho setu s tvarovateľnými aplikátormi, LED urýchľovačom a gélovými perami.

Žuvačky na bielenie zubov

Ak počas dňa radi a pravidelne žujete žuvačky, vyskúšajte, ako vaše zuby zareagujú na žuvačky, ktoré okrem sviežeho dychu sľubujú aj žiarivejšie a lesklejšie zuby. Najčastejšie je ich súčasťou aktívne uhlie, ktoré zubom prinavracia prirodzenú belosť.

Bieliace pásiky na zuby

Jednu z populárnych alternatív domáceho bielenia zubov predstavujú bieliace pásiky. Predávajú sa vo viackusových baleniach, s presne určenou aplikáciou a časovými rozostupmi medzi aplikáciami. Výhodou je jednoduché nanášanie na zuby – jedným priložením na spodný rad, a rovnako tak jedným priložením aj na rad horný. Nemusíte sa venovať každému zubu zvlášť, stačí pásiky rovnomerne priložiť na zuby a počkať odporúčaný čas. Efekt bielenia závisí zvyčajne od látok obsiahnutých v pásikoch a od počtu opakovaní tejto procedúry.

Ako sa používajú bieliace pásiky na zuby?

Pri používaní bieliacich pásikov vždy postupujte podľa konkrétneho návodu na používanie. Produkt od produktu sa aplikácia môže líšiť. Aby ste však mali predstavu, čo vás čaká, takto vyzerá niekoľko základných krokov:

 • Bieliace pásiky sa aplikujú na suché zuby. Predtým, ako pásik na zuby priložíte, osušte ich mäkkou papierovou vreckovkou.
 • Začína sa aplikáciou menšieho pásiku na spodný rad zubov a následne sa väčší pásik z dvojice aplikuje na horný rad zubov. Pásik by nemal byť v kontakte s ďasnami.
 • Bieliace pásiky sa na zuboch nechávajú pôsobiť odporúčanú dobu, napríklad 20, 25 alebo 30 minút. Dobu pôsobenia neprekračujte. Použité pásiky vyhoďte.
 • Ak na zuboch zostanú zvyšky gélu, treba ústnu dutinu vypláchnuť, poprípade zľahka zotrieť zubnou kefkou.

Bieliace pásiky na zuby a ich základné vlastnosti

 • Účinná látka – Zaujímajte sa o prítomnosť a koncentráciu účinnej látky. Najčastejšie ide o peroxid vodíka, karbamid peroxidu, PAP – netoxické bieliace činidlo bez peroxidu vodíka, enzýmy, prírodné látky.
 • Určenie – Väčšina bieliacich pásikov je určená pre ľudí od 18 rokov. V popise neprehliadnite výnimky – napríklad, že ich nesmú používať tehotné a dojčiace ženy, ľudia s ochoreniami ústnej dutiny, …
 • Počet kusov v balení – V jednom balení môže byť 10 kusov, 14 kusov, 28 kusov, ale aj 40 kusov či iné počty pásikov. Pri jednej aplikácii spotrebujete 1 pásik na horný rad a 1 pásik na dolný rad. To znamená, že 14 kusové balenie pokryje 7 aplikácií.
 • Dĺžka kúry – Dôležitá je informácia o dĺžke bieliacej kúry, teda frekvencii používania. Niektoré pásiky sa aplikujú raz za deň po odporúčanú dobu bez prestávky (napríklad 7 dní po sebe), u iných natrafíte na prestávky medzi aplikáciami, napríklad raz za 2 dni po dobu 2 týždňov.

Je dobré vedieť, že…

 • Zuby po domácom bielení zvyčajne trpia dočasným zvýšením citlivosti.
 • Niekoľko dní po bielení zubov sa odporúča dodržiavať tzv. bielu diétu. Počas nej by sa nemali konzumovať nápoje a jedlá s farbiacimi účinkami (káva, čaj, víno, džúsy, šťavy, ovocie a zelenina tmavšej farby, …).
 • Kombinácia kyseliny citrónovej a sódy bikarbóny už zničila nejeden chrup. K babským radám pristupujte veľmi prezieravo a je lepšie im neveriť, ako ich vyskúšať na vlastných zuboch.
 • Bielenie zubov nie je trvalé. Pri rovnakých návykoch sa zuby po čase opäť zafarbia.
 • Ak máte odumretý zub, plomby, korunky alebo mostíky, počítajte s nerovnomerným efektom bielenia.

Ceny bieliacich pásikov na zuby

Koľko zaplatíte za kvalitné bieliace pásiky na zuby?

Bieliace pásiky na zuby do 30 eur

V prvej cenovej kategórii nájdete menšie balenia bieliacich pásikov na zuby, po ktorých siahajú záujemcovia, ak nechcú platiť veľa peňazí za veľké balenie, ktoré im nemusí sadnúť. V prípade viacerých produktov ide o receptúru bez peroxidu, ktoré poskytujú jemné a pomalšie zosvetlenie zubov. Pozor na extra lákavé ponuky od neznámych značiek na pofidérnych e-shopoch.

Bieliace pásiky na zuby od 30 do 60 eur

V tejto kategórii nájdete aktuálne najpredávanejšie bieliace pásiky na zuby. Balenia sú väčšie, určené na dlhšiu kúru. Vyberajte produkt, ktorý je šetrný k zubom a poskytuje efektívne domáce vybielenie bez veľkých rizík. Overené produkty sprevádzajú reálne spokojné recenzie.

Bieliace pásiky na zuby od 60 eur

Väčšie balenia, účinnejšie zloženie, rýchlejšie dosiahnuteľný výsledok. Jedna aplikácia môže vyjsť dokonca v prepočte cenovo výhodnejšie. Po týchto baleniach siahajú napríklad páry, ktoré sa do domáceho bielenia púšťajú v rovnakom čase a našli na trhu svoj obľúbený produkt.

Obľúbené značky bieliacich pásikov na zuby

Pri výbere bieliacich pásikov na zuby sa orientujte na známe značky, ktoré zozbierali na našom trhu dostatok pozitívnych hodnotení. Neznámy produkt „z dovozu“ môže mať prekročené povolené limity obsahu látok a v ústnej dutine spôsobiť viaceré problémy.

 • Crest – Americká značka Crest si v oblasti bielenia zubov a ústnej hygieny získala dobré meno a zástupy spokojných kupujúcich. Bieliace pásiky Crest patria medzi najvyhľadávanejšie a dostupné sú v rozličných baleniach.
 • DayNight – Bieliace pásiky Daynight sú založené iba na prírodnej báze – s obsahom prírodných enzýmov. Sľubujú, že nespôsobia bolestivosť a citlivosť zubov ani ďasien.
 • Toothy – Česká značka Toothy sa stala obľúbenou dentálnou kozmetikou v Česku a vzbudzuje záujem aj na Slovensku. Bieliace pásiky obsahujú kombináciu zložiek PAP a aktívneho uhlia. Nespôsobujú citlivosť zubov a nedráždia ďasná.
 • Hello Coco – Aj Hello Coco je značka produktov zameraných na bielenie zubov. Spolieha sa na silu aktívneho uhlia a prírodných extraktov. V ponuke sú rôzne formy – bieliace pásiky, pasta, korektor aj prášok na bielenie zubov.
 • Smilepen – Švajčiarska značka Smilepen priniesla na trh niekoľko atraktívnych a kvalitných produktov na domáce bielenie zubov. Zaujali bieliace pásiky, gélové perá i sada na bielenie zubov s LED urýchľovačom.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1DayNight PAP+ BIELIACE PÁSIKY
+ Aktívne zložky PAP+ formuly
+ Efektívne bielenie bez bolesti
+ Balenie obsahuje 14 ks
od 39 €
⭐ 100 %
Čítať recenzie
#2My White Secret Whitening Strips bieliace pásiky

+ Šetrné k zubnej sklovine
+ Neobsahujú peroxid
+ 14 × 2 kusy bieliacich pásikov
od 26 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#3Toothy Strips bieliace zubné pásiky

+ Kombinácia zložiek PAP a aktívne uhlie
+ Bez spôsobenia citlivosti
+ Balenie obsahuje 14 jednotlivých aplikácií
od 56 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#4Smilepen Whitening Strips

+ Sada s bieliacimi pásikmi a gélovým perom
+ Viditeľné zosvetlenie po týždni
+ Redukujú zubný povlak
od 34 €
⭐ 92 % Čítať recenzie
#5Procter & Gamble Crest 3D White Professional Effects

+ Dobre držia na zuboch, jednoduchá manipulácia
+ 20 bieliacich pásikov na 10 dennú kúru
+ Výborná predajnosť + spokojné recenzie
od 40 €
⭐ 90 % Čítať recenzie
#6Hello Coco Bieliace pásky na zuby PAP+

+ Pre pohodlné bielenie
+ Bez spôsobenia citlivosti zubov
+ 28 pásikov na 14 individuálnych procedúr
od 27 €
⭐ 86 % Čítať recenzie
5/5 - (6 votes)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin