Najlepšie opaľovacie krémy pre deti: TOP 7 produktov podľa recenzií a testov

slnko pokožka dieťaAké sú najlepšie opaľovacie krémy pre deti? A čím sa odlišujú od opaľovacích prípravkov so všeobecným určením? Mnohí z nás už vedia, že je dôležité chrániť pokožku pred UV žiarením a spálením – počas leta i celoročne. Platí to aj u detí. Trávia totiž na slnku a pri hre vonku veľa času a neraz až večer vidno, aké stopy slnečné žiarenie na nechránenej pokožke zanechalo. Detská pokožka sa však líši od „dospeláckej“ a veľa poškodení si zapamätá. Preto v ponuke renomovaných kozmetických značiek pribudli kvalitné opaľovacie prípravky zabezpečujúce širokospektrálnu ochranu pred UV žiarením, ktoré sú priamo vytvorené pre potreby detskej pokožky.

Ako vybrať opaľovací krém pre deti a ako vyzerá vhodná ochrana detí pred slnkom? To najdôležitejšie sa dozviete z nasledujúceho sprievodcu výberom. Pripravili sme odpovede na časté otázky, zoskupili vlastnosti, ktoré ponúkajú opaľovacie prípravky určené pre deti a zamerali pozornosť na dostupné testy a recenzie detských opaľovacích krémov. V nich sme našli niekoľko pozitívne hodnotených produktov od známych značiek, ktoré majú potenciál zaujať aj vašu pozornosť a zjednodušiť rozhodovanie.

Najlepšie opaľovacie krémy pre deti podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#Bioderma Photoderm Kid
sprej SPF50+


Najlepší opaľovací prípravok pre deti
+ Veľmi vysoká širokospektrálna slnečná ochrana
+ Hydratácia po dobu 8 hodín
+ Nezanecháva viditeľné stopy
+ Vysoká odolnosť voči vode, potu, piesku aj oderu
+ Vhodný pre deti od 12 mesiacov aj pre pokožku so sklonom k atopii
od 24 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#La Roche-Posay Anthelios Dermo-Pediatrics Lotion
mlieko na opaľovanie pre deti a dojčatá SPF50+


+ Ochranné mlieko vhodné aj pre citlivú atopickú pokožku dojčiat a detí do 3 rokov
+ Veľmi vysoká a širokospektrálna ochrana pred UV žiarením
+ Zanecháva pokožku hydratovanú a vyživenú
+ Hypoalergénne zloženie
+ Prípravok testovaný pod dermatologickou a pediatrickou kontrolou
od 18 €
⭐ 97 % Čítať recenzie
#Eco Cosmetics Baby & Kids Neutral
krém na opaľovanie SPF50+


+ BIO detský opaľovací krém s ochranným SPF faktorom 50
+ 100% prírodný prípravok
+ Je určený pre extra citlivú a detskú pleť
+ Krém je vodeodolný a nezanecháva viditeľné stopy
+ S obsahom olivového oleja ako prevencia vysušenia pokožky
od 23 €
⭐ 95 % Čítať recenzie
#Garnier Ambre Solaire Kids
Sensitive Advanced Spray SPF50+


+ Obľúbený ochranný sprej pre deti SPF 50+
+ Poskytuje širokospektrálnu ochranu – ochrana pre UVA aj UVB žiarením
+ Dá sa používať na telo aj tvár
+ Jednoduchá a rýchla aplikácia
+ Vodeodolný prípravok
od 16 €
⭐ 92 % Čítať recenzie
#Nivea Sun Protect & Moisture SPF30

+ Obsahuje vysoko účinný systém UVA / UVB filtrov
+ Okamžité vstrebávanie a veľmi pohodlná aplikácia
+ Je extra odolný voči vode
+ Poskytuje pokožke hydratáciu
+ S vitamínom E
od 10 €
⭐ 90 % Čítať recenzie
#Nobilis Tilia
detské opaľovacie mlieko Josefínka SPF30


+ Šetrné vodeodolné mlieko s vysokým stupňom slnečnej ochrany
+ Spoľahlivo chráni detskú pokožku pred škodlivým UVA aj UVB žiarením
+ Vhodný na citlivú pokožku najmenších detí
+ Veľmi jednoduché rozotieranie
+ S obsahom prírodného minerálneho filtra
od 29 €
⭐ 87 % Čítať recenzie
#Weleda Sensitive
detský krém na opaľovanie SPF50


+ Poskytuje okamžitú UV ochranu bábätkám a deťom každého veku
+ Ochranný film s vrstvou minerálnych UV filtrov
+ Neparfumované zloženie je vhodné pre citlivú pokožku detí aj dospelých
+ Uchováva v pokožke hydratáciu
+ Priaznivá cena
od 12 €
⭐ 85 % Čítať recenzie

Ako vybrať opaľovací krém pre deti

Slnko je primárnym zdrojom energie pre život na Zemi. Má obrovský význam – bez neho by sme nepoznali deň a neexistovali by ekosystémy. Potrebujú ho rastliny, živočíchy aj ľudia. Už po 15 minútach sa v pokožke vystavenej slnečným lúčom začína vytvárať vitamín D, ktorý je nevyhnutný pre udržanie zdravých kostí. Avšak, UV žiarenie obsiahnuté v slnečnom žiarení má aj svoje úskalia. Okrem toho, že spôsobuje zhnednutie pokožky, neraz zapríčiní jej spálenie a pri opakovanom poškodzovaní aj vážne kožné ochorenia, vrátane rakoviny kože. Jedným zo spôsobov, ako tomu predchádzať u dospelých aj detí, je používanie opaľovacích prípravkov s dostatočným SPF a ochranou pred UVA a UVB žiarením.

Ochrana detí pred slnkom: Prečo je dôležité nepodceniť ju?

V súvislosti s deťmi a pobytom na slnku sa hovorí o viacerých rizikách. Deti do 6 mesiacov veku by nemali byť priamemu slnečnému žiareniu vôbec vystavené. Riziko spálenia pokožky, prehriatia organizmu a úpalu je veľmi veľké. Novorodenci a deti v dojčenskom veku majú síce pokožku vyskladanú z rovnakých vrstiev ako dospelí ľudia, avšak ich koža je podstatne tenšia, krehkejšia a náchylnejšia na poškodenie. Nedokáže sa v plnej miere brániť pred vonkajšími vplyvmi, vrátane UV žiarenia. Nehovoriac o nedostatočnej termoregulácii organizmu, čo môže viesť k rýchlemu prehriatiu a zastaveniu dýchania.

Riziká spojené s nadmerným vystavením slnečnému žiareniu sa netýkajú len najmenších bábätiek. Chrániť treba pokožku batoliat, detí škôlkarskeho a školského veku. Poškodenie a spálenie pokožky v mladom veku sa totiž môže neskôr premeniť na zvýšené riziko rakoviny kože, ktorou trpia už ľudia krátko po dosiahnutí dospelosti.

dieťa a opaľovanie

Prípravky na opaľovanie pre deti a pre dospelých: Aké sú medzi nimi rozdiely?

V súčasnosti nájdete na trhu stovky rôznych prípravkov na opaľovanie. Hoci názov tejto kategórie dermatokozmetiky znie trochu zmätočne, ide predovšetkým o prípravky, ktoré obsahujú SPF a poskytujú pokožke ochranu pred UV žiarením. Nemáte sa však nimi natierať iba pred zamýšľaným opaľovaním alebo slnením pri vode. Používajú pri akomkoľvek pobyte vonku – záhradkárčení, hraní na ihrisku, turistike, prechádzkach, kúpaní …

Po aplikácii opaľovacieho krému na odhalenú pokožku možno na slnku pobudnúť o istú dobu dlhšie bez spálenia a vážnejšieho poškodenia na povrchu pokožky či v jej hlbších vrstvách. V závislosti od použitého filtra sa UV žiarenie od pokožky odrazí (ako od zrkadla), alebo ho pokožka premení na teplo a uvoľní.

opaľovacie krémy pre deti iba marketingovým trikom na podporu predaja? V princípe tieto prípravky u detí aj dospelých fungujú rovnako. U detí sa kladie dôraz na šetrnejšie zloženie. Často sú preto opaľovacie prípravky pre deti vytvorené pre potreby citlivej až atopickej pokožky, poskytujú širokospektrálnu ochranu (pred UVA aj UVB žiarením), zabezpečujú ochranu pred vysušením pokožky (majú hydratačné zložky), sú neparfumované, vhodné pre deti od 12 mesiacov a dermatologicky testované. Rodičia tiež oceňujú jednoduchú aplikáciu, vodeodolnosť a zvýšenú odolnosť voči potu a mechanickému oderu. Atraktívne balenie s detským motívom slúži na upútanie pozornosti a odlíšenie v kozmetickej taštičke.

Mnohé z „dospeláckych“ prípravkov na opaľovanie poskytujú vlastnosti na rovnakej úrovni. V ich prípade sa môžete stretnúť s vekovým určením až od 3 rokov. Niektoré sú naviac parfumované, vhodné pod make-up alebo obsahujú protivráskové zložky – čo pokožka dieťaťa nevyhnutne nepotrebuje.

Aké vlastnosti by mal mať najlepší opaľovací krém pre deti?

Vybrať si z množstva prípravkov na opaľovanie ten najlepší, vyžaduje zoznámiť sa s očakávanými vlastnosťami. Ak chcete ušetriť čas dlhým hľadaním, vezmite si na pomoc napríklad nasledujúce kritériá…

Vyššia hodnota SPF

Ochranný faktor SPF, z angl. Sun Protection Factor, hovorí o tom, koľkokrát dlhšie sa môžete zdržať na slnku, kým sa nespálite. Ak už po 10 minútach na slnku pociťujete na koži pálenie a objavuje sa začervenanie, s SPF15 sa tento čas 15-násobne predĺži, teda na 150 minút. Avšak, ani tento údaj netreba brať ako dogmu. Odevy, pot či voda rýchlo skracujú čas pôsobenia. Žiadny rodič určite nebude dobrovoľne skúmať, po akom čase sa pokožka jeho dieťaťa spáli. Preto majú opaľovacie prípravky pre deti opaľovací faktor minimálne SPF30 a ak sa chystáte k vode, moru či do hôr, tak je vhodnou voľbou prípravok s SPF50.

Širokospektrálna ochrana pred UV žiarením

UV žiarenie dopadajúce na Zem sa delí na UVA žiarenie a UVB žiarenie. V krátkosti – UVB pôsobí vo vrchnej časti pokožky a je zodpovedné za opálenie, zhnednutie až spálenie. UVA preniká do hlbších vrstiev a síce jeho pôsobenie nie je okamžite viditeľné, môže v štruktúre pokožky spôsobiť predčasné starnutie, nezvratné zmeny a poškodenia. Lacné opaľovacie prípravky obsahujú iba ochranu proti UVB žiareniu. Ak je zahrnutá aj ochrana pred UVA žiarením, možno hovoriť o širokospektrálnej ochrane – teda pred UVA aj UVB lúčmi.

Vodeodolnosť

Ide o vítanú vlastnosť, keďže letný život detí prebieha pri vode (či už pri bazéniku alebo na pláži). Vodeodolnosť zabezpečí trvácnejšiu a ucelenejšiu ochranu pre pokožku, no aj tak sa odporúča po pobyte vo vode ochrannú vrstvu obnovovať.

Bez rizika alergických reakcií

Kozmetika určená pre deti by nemala pokožku nadmerne dráždiť. Hoci každý z nás má jedinečnú kožu a prvý kontakt s krémom je vždy otázny, v prípade hypoalergénnych produktov býva riziko alergickej reakcie znížené na minimum.

Bez parfumácie

V opaľovacích prípravkoch pre deti nie je potrebná parfumácia. Pri použití syntetickej parfumácie sa zvyšuje riziko podráždenia pokožky.

Jednoduché nanášanie

Zastaviť aktívneho drobca a natrieť dôkladne každú časť tela je občas nemožnou úlohou. Aj preto rodičia oceňujú, keď sa krém na opaľovanie jednoducho nanáša a ešte rýchlejšie rozotiera a vstrebáva.

Prípravok overenej značky

Dermatologicky testované, … Vytvorené odborníkmi z oblasti dermatológie, … Odporúčané pediatrami… Tieto prívlastky v spojení so známou, etablovanou kozmetickou značkou môžu byť ukazovateľom toho, že máte v hľadáčiku prípravok na opaľovanie, s ktorým budete spokojní a postará sa o pokožku tak, ako sa od neho očakáva.

dieťa letná dovolenka

Chemický alebo minerálny UV filter v opaľovacom prípravku pre deti?

V prípravkoch na opaľovanie sú prítomné chemické (organické) filtre, minerálne (anorganické) filtre alebo ich kombinácia.

Chemické filtre sa vstrebú do vrchnej časti kože, kde sa po približne 15 – 20 minútach aktivujú a UV žiarenie potom pohlcujú a premieňajú na teplo. Veľmi jednoducho sa rozotierajú, nezanechávajú škvrny a vykazujú vyššiu odolnosť. Existuje už veľké množstvo chemických filtrov. O niektorých je neslávne známe, že sú nevhodné pre ľudí s alergiami, s citlivou pokožkou a neodporúčajú sa ani pre deti.

Minerálne filtre sú získavané z nerastov, no výrobcovia siahajú aj po syntetických alternatívach. Najpoužívanejšie sú oxid titaničitý a oxid zinku. Neprenikajú do pokožky, vytvárajú na nej vrstvu, ktorá UV žiarenie odráža. Pôsobia okamžite po nanesení a zvyčajne nespôsobujú žiadne podráždenie. Zanechávajú typický biely film na pokožke. Vo vode sa rýchlejšie rozpadajú a je potrebné častejšie opakovať aplikáciu. Mnohé opaľovacie prípravky s prírodnými minerálnymi filtrami sú vhodné pre ľudí s veľmi citlivou pokožkou a pre deti od 6 mesiacov.

Opaľovacie krémy pre deti podľa konzistencie

Opaľovací krém, mlieko alebo sprej? Prípravky na opaľovanie majú rozličnú konzistenciu, s čím úzko súvisí spôsob aplikácie a rýchlosť nanášania. V kategórii prípravkov na opaľovanie pre deti vedú najmä krémy, mlieka a spreje.

Krémy na opaľovanie pre deti majú hutnejšiu konzistenciu a môžu obsahovať vyšší obsah vyživujúcich a hydratačných zložiek. Opaľovacie mlieka pre deti majú konzistenciu redšiu, čo zjednodušuje ich rozotieranie. Veľmi rýchlo sa vstrebávajú a niektoré sa predávajú v praktickom balení s pumpičkou a rozprašovačom. Medzi rodičmi z pohľadu praktickosti pri aplikácii vedú opaľovacie spreje pre deti. Pri ich nanášaní si dávajte pozor na rovnomerné nastriekanie a vyhýbajte sa kontaktu so sliznicami a očami. Deti by mali vedieť, že počas aplikácie treba mať oči a ústa zatvorené.

O celkovej spokojnosti rozhoduje aj typ balenia. Nečudo, že v predajnosti vedú prípravky na opaľovanie s dávkovačom/pumpičkou. Na ruku si nadávkujete množstvo, aké potrebujete a zvyšok prípravku zostáva bezpečne v tube – teda bez nadmerného kontaktu so vzduchom alebo bez náhodného vytlačenia/vyliatia.

Ako dieťa natierať opaľovacím krémom?

Či sa s dieťaťom chystáte k vode, na dlhšiu prechádzku so psom, alebo na turistiku do hôr, je fajn mať po ruke overený opaľovací prípravok. UV žiarenie pôsobí na pokožku dokonca i vtedy, keď je zamračené. Pri malých deťoch je síce pomerne náročné vystriehnuť pár minút na dôkladnú aplikáciu opaľovacieho krému, myslite na to ešte pred odchodom z domu.

Prípravok rovnomerne aplikujte na odhalenú časť tela a nevynechajte ani zadnú časť krku, vonkajšiu časť dlaní, uši a tvár. Existujú tiež gélové prípravky s UV ochranou, ktoré možno zľahka aplikovať do vlasovej pokožky, ktoré je rýchlo náchylná na spálenie (tu je lepšie siahnuť po vzdušnej pokrývke hlavy).

Ako často aplikovať opaľovací krém u detí?

Nepodľahnite presvedčeniu o extra výdrži UV ochrany. Hoci SPF50 teoreticky predĺži dobu pobytu na slnku bez spálenia 50-násobne, na účinnosť ochrannej vrstvy má vplyv veľa vonkajších faktorov, ktoré ju rozrušujú – voda, pot, otieranie od odevov, piesok, kontakt pokožky prakticky s čímkoľvek (hračky, lehátko, tráva, …) Pri aktívnom pobyte a pohybe vonku sa odporúča opakovať aplikáciu prípravku na opaľovanie každé dve hodiny, po čase strávenom vo vode aj okamžite.

Ceny opaľovacích krémov pre deti

Koľko zaplatíte za kvalitný opaľovací krém pre deti? Cena je ukazovateľom kvality zloženia, úrovne ochrany, konzistencie aj dobrého mena značky.

Opaľovacie krémy pre deti do 10 eur

V cene do 10 eur majú prevahu opaľovacie mlieka a krémy pre deti v objemovo menšom balení, cca do 150 ml. Najčastejšie ponúkajú ochranu na úrovni SPF25, SPF30, niektoré však už aj SPF50. Zaujímajte sa o to, či sú vhodné na citlivú detskú pokožku, do akej miery sú vodeodolné a či poskytujú širokospektrálnu ochranu (teda pre UVB aj UVA žiarením). Vyhnite sa kúpe lacných a úplne neznámych produktov, kde je miera slnečnej ochrany otázna.

Opaľovacie krémy pre deti od 10 do 20 eur

Kategória, ktorú reprezentujú aktuálne najpredávanejšie opaľovacie krémy pre deti, zaujme pomerom cena/kvalita. Ide o obľúbené prípravky na opaľovanie od známych dermatokozmetických značiek, ktoré sprevádza výborná predajnosť a spokojné recenzie. Rodičia si pochvaľujú veľmi dobrú znášanlivosť bez prípadného podráždenia, jednoduchú aplikáciu a účinnú ochranu pred spálením. Okrém krémov sú populárne aj opaľovacie mlieka a opaľovacie spreje.

Opaľovacie krémy pre deti od 20 eur

Širokospektrálna ochrana, unikátne a pritom šetrné zloženie, hydratačné účinky, jednoduché rozoteranie, vyššia miera odolnosti voči vode a mechanickému oderu – to sú vlastnosti, ktorými vás môžu osloviť kvalitné opaľovacie prípravky pre deti v cene od 20 eur. Nájdete tu zástupcov známych prémiových značiek, ktoré majú na svojom konte celé kozmetické línie pre potreby dospelej pleti a jej rôznych typov či problémov.

Najlepšie značky opaľovacích krémov pre deti

  • Bioderma – Na vrcholoch rebríčkov predajnosti sa stabilne držia prípravky na opaľovanie z radu Bioderma Photoderm Kid. Opaľovacie mlieko aj opaľovací sprej poskytujú ochranu pred UVA a UVB žiarením a sú vytvorené v súlade s potrebami citlivej detskej pokožky. Odolnosť voči vode.
  • La Roche-Posay – Veľmi dobrý pomer cena/kvalita a spokojné recenzie sprevádzajú opaľovacie prípravky pre deti z radu La Roche-Posay Anthelios. Vysoká UV ochrana, zamatová štruktúra. V ponuke produkty vhodné aj pre citlivú pokožku bábätiek či pre pokožku so slnečnou alergiou.
  • Garnier – Garnier Ambre Solaire pre deti je cenovo dostupnejšia línia opaľovacích prípravkov v rôznej konzistencii. Jednoduchá aplikácia, SPF50, vodeodolné produkty, hypoalergénne zloženie aj hydratácia pre pokožku.
  • Nivea – Aj známa značka Nivea má vo svojom portfóliu opaľovacie prípravky určené pre potreby detskej pokožky. Spreje a telové mlieka Nivea Sun ponúkajú zloženie s vysoko kvalitným UVA a UVB ochranným systémom, ktorý vytvára na pokožke štít. Vodeodolnosť a dobrá kožná znášanlivosť.
  • Nobilis Tilia – Certifikovaná česká prírodná aromaterapeutická kozmetika zaujala pozornosť šetrným vodeodolným mliekom s vysokým stupňom ochrany SPF 30. Obsahuje prírodný minerálny UV filter a je vhodné pre citlivú detskú pokožku.
  • Weleda – WELEDA Sun detský krém na opaľovanie poskytuje spoľahlivú ochranu proti UVA a UVB lúčom ihneď po aplikácii. Obsahuje iba minerálne UV filtre bez nanočastíc. Vysoká vodeodolnosť, bez parfumácie.
  • Ladival – Široké portfólio prípravkov na ochranu pokožky dospelých aj detí pred slnečným žiarením má vynikajúce kozmetické vlastnosti a roztierateľnosť. Ochrana pokožky pred žiarením UVA, UVB, IR A, dobrý pomer cena/kvalita, obľúbenosť a rokmi overená kvalita.
  • WoodenSpoon – WoodenSpoon je bulharská značka prírodnej BIO-kozmetiky. V ponuke nový rad opaľovacích mliek v tube pre deti a celú rodinu (Baby and Family), ktoré sa takmer okamžite zaradili medzi veľmi dobre predávané. Poskytujú vyššiu UVA a UVB ochranu. Sú 100% prírodné a organicky certifikované. Hodnotené ako bezpečné, jemné a hypoalergénne.
 ProduktInfoHodnotenie 
#Bioderma Photoderm Kid
sprej SPF50+


Najlepší opaľovací prípravok pre deti
+ Veľmi vysoká širokospektrálna slnečná ochrana
+ Hydratácia po dobu 8 hodín
+ Nezanecháva viditeľné stopy
+ Vysoká odolnosť voči vode, potu, piesku aj oderu
+ Vhodný pre deti od 12 mesiacov aj pre pokožku so sklonom k atopii
od 24 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#La Roche-Posay Anthelios Dermo-Pediatrics Lotion
mlieko na opaľovanie pre deti a dojčatá SPF50+


+ Ochranné mlieko vhodné aj pre citlivú atopickú pokožku dojčiat a detí do 3 rokov
+ Veľmi vysoká a širokospektrálna ochrana pred UV žiarením
+ Zanecháva pokožku hydratovanú a vyživenú
+ Hypoalergénne zloženie
+ Prípravok testovaný pod dermatologickou a pediatrickou kontrolou
od 18 €
⭐ 97 % Čítať recenzie
#Eco Cosmetics Baby & Kids Neutral
krém na opaľovanie SPF50+


+ BIO detský opaľovací krém s ochranným SPF faktorom 50
+ 100% prírodný prípravok
+ Je určený pre extra citlivú a detskú pleť
+ Krém je vodeodolný a nezanecháva viditeľné stopy
+ S obsahom olivového oleja ako prevencia vysušenia pokožky
od 23 €
⭐ 95 % Čítať recenzie
#Garnier Ambre Solaire Kids
Sensitive Advanced Spray SPF50+


+ Obľúbený ochranný sprej pre deti SPF 50+
+ Poskytuje širokospektrálnu ochranu – ochrana pre UVA aj UVB žiarením
+ Dá sa používať na telo aj tvár
+ Jednoduchá a rýchla aplikácia
+ Vodeodolný prípravok
od 16 €
⭐ 92 % Čítať recenzie
#Nivea Sun Protect & Moisture SPF30

+ Obsahuje vysoko účinný systém UVA / UVB filtrov
+ Okamžité vstrebávanie a veľmi pohodlná aplikácia
+ Je extra odolný voči vode
+ Poskytuje pokožke hydratáciu
+ S vitamínom E
od 10 €
⭐ 90 % Čítať recenzie
#Nobilis Tilia
detské opaľovacie mlieko Josefínka SPF30


+ Šetrné vodeodolné mlieko s vysokým stupňom slnečnej ochrany
+ Spoľahlivo chráni detskú pokožku pred škodlivým UVA aj UVB žiarením
+ Vhodný na citlivú pokožku najmenších detí
+ Veľmi jednoduché rozotieranie
+ S obsahom prírodného minerálneho filtra
od 29 €
⭐ 87 % Čítať recenzie
#Weleda Sensitive
detský krém na opaľovanie SPF50


+ Poskytuje okamžitú UV ochranu bábätkám a deťom každého veku
+ Ochranný film s vrstvou minerálnych UV filtrov
+ Neparfumované zloženie je vhodné pre citlivú pokožku detí aj dospelých
+ Uchováva v pokožke hydratáciu
+ Priaznivá cena
od 12 €
⭐ 85 % Čítať recenzie

Zdroj obrázkov: Pixabay.com

4.9/5 - (13 votes)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin