Najlepšie farby na vlasy: TOP produkty podľa recenzií a testov

Najlepšie farby na vlasy Farbenie vlasov je jednou z tých procedúr, ktoré najmä ženy podstupujú s veľkým nadšením. Tomu sa nečudujeme – vlasy sú predsa korunou krásy a vďaka dobre zvolenej kvalitnej farbe na vlasy máte možnosť omladnúť, rozžiariť svoj vzhľad a cítiť sa príťažlivejšie. Aké vlastnosti a zloženie majú najlepšie farby na vlasy? Skúsenosti s farbením vlasov nemusia byť iba pozitívne a okrem dobrej voľby sa stávajú aj občasné nezdary s lacnými experimentami. Preto sme pripravili zoznam, v ktorom figurujú tie overené farby na vlasy. Môžu dodať vašim vlasom krásny odtieň, žiarivosť a lesk, bez toho aby ich poškodili alebo podráždili pokožku hlavy.

Vybrali sme farby na vlasy od overených a obľúbených značiek, ktoré sa už dlhé roky venujú vyvíjaniu vlasovej kozmetiky vo všetkých oblastiach. Samozrejmosťou po farbení by mala byť ošetrujúca starostlivosť v podobe šetrných šampónov, balzamov a kondicionérov na farbené vlasy rovnakej značky, aby sa farebné pigmenty vo vlasoch čo najdlhšie udržali a vlasy boli ochránené pred vysušovaním.

O tomto všetkom si povieme viac v sprievodcovi, kde vás naučíme ako vybrať farbu, ktorá bude sedieť k vašej pokožke a očiam, aké sú rozdiely medzi farbami na vlasy z hľadiska ich trvácnosti. Veríme, že nájdete tu správnu inšpiráciu a v širokej ponuke nami vybraných značiek aj ten svoj správny odtieň.

Najlepšie farby na vlasy podľa nás a recenzií

 ProduktHodnotenieCena (od) 
#1L’Oréal Professionnel Majirel
[usr 5 text="true" tooltip="true"]6,4 € Čítať recenzie
#2L’Oréal Professionnel Dialight
[usr 5 text="true" tooltip="true"]6 € Čítať recenzie
#3Wella Professionals Illumina Color
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]8,9 € Čítať recenzie
#4Schwarzkopf Professional IGORA Royal
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]6,10 € Čítať recenzie
#5L’Oréal Paris Casting Creme Gloss
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]5 € Čítať recenzie
#6L’Oréal Paris Excellence Creme
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]5,10 € Čítať recenzie
#7Logona
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]14,40 € Čítať recenzie
#8Kallos KJMN
[usr 4.4 text="true" tooltip="true"]2,60 € Čítať recenzie

TOP 8 farieb na vlasy

#1 L’Oréal Professionnel Majirel (od 6,40 €)

Intenzívna profesionálna farba na vlasy


 Recenzia L’Oréal Professionnel Majirel  Vysoko kvalitná farba na vlasy Majirel od špičkového výrobcu vlasovej kozmetiky L’Oréal Professionnel je obľúbenou voľbou mnohých kaderníckych salónov, ktoré zvládnete zamiešať a použiť aj doma. Jedinečné šetrné zloženie preniká hlboko do štruktúry vlasu, nepoškodzuje ho. Farbu vlasu mení rovnomerne a dlhotrvajúco, bez tendencie sa vymývať alebo strácať z lesku.

Aktuálne sa zaraďuje medzi jednu z najlepších farieb na našom trhu so širokým výberom farieb, odtieňov, odleskov – od prirodzených, až po netradičné. Ponúka 100 % krytie šedín. Na miešanie sa používa oxidačný krém L’Oréal Professionnel Oxydant Cream, ktorý sa dokupuje zvlášť.

Podľa spokojných zákazničok je vidno veľký rozdiel medzi vlasmi nafarbenými “bežnou farbou z drogérie” a farbou z tohto profesionálneho radu. Nebudete mať na hlave “helmu” a ani slnko farbu nevyťahá do nelichotivých odleskov. Vlasy sú po nafarbení krásne lesklé, nevysušené a uhladené. Navyše – výborne chytí aj na husté nepoddajné vlasy

Čo sa nám páči

 • Profesionálna dlhotrvajúca farba
 • Veľký výber krásnych odtieňov
 • 100% krytie šedín
 • Šetrná k vlasom
 • Dodáva lesk a vyzerá prirodzene
 • Pomer cena/kvalita

Čo sa nám nepáči

 • Oxidačný krém sa dokupuje zvlášť
NAŠE HODNOTENIE: [usr 5 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 6,40 €
Prejsť do obchodu

#2 L’Oréal Professionnel Dialight (od 6 €)

Najlepšia semipermanentná farba na vlasy


 Recenzia L’Oréal Professionnel Dialight  Pokračujeme s ďalšou veľmi obľúbenou farbou od L’Oréal Professionnel. Semipermanentná Dialight neobsahuje amoniak a je určená pre všetky ženy, ktoré túžia po krásnych rozžiarených vlasoch a efekte tón v tóne. Farba nepreniká do štruktúry vlasu, pozvoľna sa vymýva a vy tak máte po pár týždňoch naspäť svoju pôvodnú farbu a nemusíte riešiť odrasty.

Výhodou tejto farby je nielen jej dočasnosť, ale i to, že vhodná aj pre citlivé a poškodené vlasy, nakoľko po nanesení a následnom zmytí zanecháva rovnaký efekt, ako intenzívna ošetrujúca starostlivosť – povrch vlasového vlákna je uhladený, vlasy sú pekne tónované, rozžiarené. Na rozdiel od “dočasných” farieb z drogérie výborne kryje šediny.

Treba však pripomenúť, že semipermanentné farby slúžia na zvýraznenie a oživenie pôvodnej farby vlasov alebo na jemné stmavnutie o 2 – 3 stupne. Zosvetľovanie vlasov nie je také účinné.

Čo sa nám páči

 • Žiarivé prirodzené farby
 • Semipermanentná – bez amoniaku
 • Nemení pôvodný pigment vlasov – po čase sa vymyje
 • Nemusíte dofarbovať odrasty
 • Vhodná aj pre tenšie vlasy

Čo sa nám nepáči

 • Prechod k svetlejším vlasom nebýva účinný
 • Oxidačný krém sa dokupuje zvlášť
NAŠE HODNOTENIE: [usr 5 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 6 €
Prejsť do obchodu

#3 Wella Professionals Illumina Color (od 8,90 €)

Nemecká TOP kvalita


 Recenzia Wella Professionals Illumina Color  Rebríček farieb na vlasy doplníme nemeckou TOP kvalitou v podaní Wella Professionals Illumina Color. Tá by síce mala patriť iba do rúk odborníkov, ak však už máte skúsenosti s miešaním farieb a so správny výberom odtieňov, veríme, že to s touto profesionálnou farbou zvládnete.

Je unikátna vo viacerých smeroch – zvyšuje žiarivosť a lesk vlasov na maximum, je dostupná v krásnych prirodzených odtieňoch a vytvára zaujímavé odlesky. Isto vás poteší, že kryje šediny do 100 % a vlasy zanecháva poddajné a hebké. Špeciálna patentovaná formula rešpektuje svetlé a tmavé miesta vašich vlasov, nevnucuje vlasom neprirodzené odlesky, takže výsledkom je veľmi pekná a bohatá prirodzená farebnosť.

Čo sa nám páči

 • Vysoká profesionálna kvalita
 • Rešpektuje odlesky vlasov
 • Bohatá prirodzená a trvalá farba
 • 100 % krytie šedín
 • Žiarivé a lesklé hebké vlasy

Čo sa nám nepáči

 • Vyššia cena
 • Vyžaduje skúsenosti s aplikáciou a miešaním farieb
 • Oxidačný krém sa dokupuje zvlášť
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.9 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 8,90 €
Prejsť do obchodu

#4 Schwarzkopf Professional IGORA Royal (od 6,10 €)

Intenzívne krytie aj na poškodených vlasoch


 Recenzia Schwarzkopf Professional IGORA Royal  Jedinečný Color Crystal Complex obsiahnutý v profesionálnej farbe na vlasy Schwarzkopf Professional IGORA Royal dokáže výnimočne kryť šediny, vytvárať rovnomernú a bohatú farbu a byť účinný aj pri zosvetľovaní vlasov.

Táto permanentná farba nerobí rozdiely medzi vekom či kvalitou vlasov – ponúka široký výber odtieňov a dokáže poskytnúť zjednotenú farbu aj poréznym alebo poškodeným vlasom. Vlasy počas farbenia spevňuje a obnovuje ich ucelenú štruktúru, aby sa im prinavrátil lesk.

Do pozornosti dávame aj radu IGORA Royal Absolutes, v ktorej nájdete krásne prirodzené farby vhodné pre zrelé vlasy. Dokážu veľmi šetrne zafarbiť šedivé a biele vlasy s vysokým krytím a dodať im nielen novú farbu, ale i výnimočný lesk.

Čo sa nám páči

 • Intenzívne žiarivé farby
 • Vhodná aj pre poškodené vlasy
 • Perfektné krytie šedín
 • Prinavracia lesk a pružnosť
 • Nebledne umývaním ani pri pobyte na slnku

Čo sa nám nepáči

 • Oxidačný krém sa dokupuje zvlášť
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.8 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 6,10 €
Prejsť do obchodu

#5 L’Oréal Paris Casting Creme Gloss (od 5 €)

Najpredávanejšia semipermanentná farba


 Recenzia L’Oréal Paris Casting Creme Gloss  Vojdeme teraz do kamenných obchodov a vyberieme sa “do uličky” s farbami na vlasy. Mimoriadne obľúbenou a cenovou dostupnou je semipermanentná farba L’Oréal Paris Casting Creme Gloss. Nemení štruktúru vlasov, pretože neobsahuje amoniak, no za to v sebe ukrýva špeciálny komplex starostlivosti – je k vlasom jemná, šetrná a zanecháva ich hebké a lesklé.

Poskytuje optimálne krytie šedín, ktoré však v tomto prípade nie je dokonalé. Najmä na príliš prešedivených vlasoch vytvára rozličné farebné tóny. Je preto vhodná skôr pre mladšie ženy, ktoré túžia experimentovať s odtieňom svojich vlasov, bez toho, aby sa neskôr trápili dofarbovaním odrastov. Na rozdiel od konkurencie, odtiene Glossy Blonds dokážu zosvetliť prirodzenú farbu blond vlasov až o 2 stupne, čo ocenia najmä ženy so svetlými vlasmi, ktoré túžia po krásnom lesku a zaujímavej zmene.

Čo sa nám páči

 • Semipermanentná farba – nemusíte riešiť odrasty
 • Šetrná k vlasom – bez amoniaku
 • Výborná predajnosť aj recenzie
 • Vlasy pôsobia prirodzene
 • V balení je oxidačný krém, kondicionér aj rukavice

Čo sa nám nepáči

 • Neodporúčame používať na veľmi prešedivené vlasy
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.7 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 5 €
Prejsť do obchodu

#6 L’Oréal Paris Excellence Creme (od 5,10 €)

Najpredávanejšia farba od L’Oréal Paris na svete


 Recenzia L’Oréal Paris Excellence Creme  Ak túžite po radikálnej zmene a nebojíte sa novej trvalej farby, potom dávame do pozornosti overenú a veľmi dobre predávanú permanentnú farbu L’Oréal Paris Excellence Creme. Výborne kryje šediny, jej odtiene sú bohaté a na vlasoch pôsobia prirodzene a čo je dôležité – vlasom poskytuje až trojnásobnú ochranu a ich odolnosť zvyšuje až o 85 %. Samozrejme v závislosti od ich pôvodného stavu. Ak sú vlasy príliš poškodené, nemožno čakať zázraky, je dôležité zamerať sa na obnovu a ucelenie štruktúry ešte pred farbením.

Farbiaci krém obsahuje Pro-keratín, ktorý posilňuje vlasy zvnútra. Sérum v sebe ukrýva ceramid, ktorý vlasy uhladzuje a záverečná ochrana s kolagénom vypĺňa vlasové vlákno na povrchu. Vlasy sú po aplikácii hodvábne, bez šedín. Superzosvetľujúce odtiene tejto značky dokážu vlasy zosvetliť nie o 2 či 3 stupne, ale až o 5 stupňov.

Čo sa nám páči

 • Kvalitná permanentná farba
 • Balenie obsahuje komplet starostlivosť
 • Výživné zloženie pre krajšie a lesklé vlasy
 • Spokojné recenzie + dobrá cena
 • Hrebienok na fľaške pre ľahšiu aplikáciu
 • 100 % krytie šedín

Čo sa nám nepáči

 • Neaplikovať na veľmi poškodené vlasy
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.6 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 5,10 €
Prejsť do obchodu

#7 Logona (od 14,4 €)

Najlepšie predávaná značka prírodnej farby na vlasy


 Recenzia Logona  Chemické farby na vlasy nemusia vyhovovať každému a preto sme zvolili aj zástupcu prírodných farieb Logona – vo forme krémovej farby na vlasy, ktorá je už priamo z tuby pripravená na aplikáciu (nemusí sa s ničím riediť ani miešať). Neobsahuje žiadne syntetické farbiace ani konzervačné látky, je bez amoniaka aj peroxidu.

Prirodzený pigment vašich vlasov zostane nezmenený, 100 % prírodné ingrediencie vytvárajú na vlasoch jedinečné odtiene v závislosti od vašej prírodnej farby. V tejto edícii môžete natrafiť na pútavé odtiene: Indian Summer, Cooper Blond, Tizian, Nougat Brown, Teak. Pri aplikácii na šedivé vlasy však opatrne – výsledná farba bude odlišná, o niečo svetlejšia ako na vlasoch bez šedín. Prirodzená BIO farba nedokáže kryť šediny tak intenzívne ako chemické farby. Zároveň treba dávať pozor pri farbení vlasov, ktorých pigment bol zmenený chemickou farbou už predtým. Výsledok nemusí byť taký, ako na obrázku.

Čo sa nám páči

 • Čisto prírodný produkt
 • Krémové zloženie – žiadne miešanie
 • Veľmi dobrá znášanlivosť
 • Bez agresívnych chemických látok
 • Odrasty sú menej výrazne
 • Krásne jesenné odtiene

Čo sa nám nepáči

 • Výsledný odtieň nie je úplne predvídateľný – záleží od farby vašich vlasov
 • Na šedivé vlasy chytá farba svetlejšie
 • Vyššia cena
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.6 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 14,40 €
Prejsť do obchodu

#8 Kallos KJMN (od 2,60 €)

Nízka cena, intenzívny výsledok


 Recenzia Kallos KJMN  Permanentná farba Kallos KJMN patrí k tým najlacnejším, ktoré v našom rebríčku najlepších farieb na vlasy máme. Originál maďarská vlasová kozmetika Kallos má svoje zastúpenie už v 19 krajinách a pre dobrú cenovú dostupnosť všetkých jej produktov sa teší popularite medzi zákazníkmi. Farba obohatená o argánový olej a keratín dodáva lesk aj matným unaveným vlasom a zaceľuje ich štruktúru pred ďalším vysušovaním.

Má dlhotrvajúci efekt, výborne kryje šediny, k dispozícii máte desiatky zaujímavých odtieňov a pri správnej voľbe farby a rešpektovaní vášho farebného typu nepôsobí na vlasoch umelo. Výhodou je veľký výber ošetrujúcej starostlivosti za nízke ceny v podobe masiek, balzamov, kondicionérov a šampónov.

Čo sa nám páči

 • Nízka cena
 • Veľmi dobrý krycí výsledok
 • Intenzívne farby – široká paleta odtieňov
 • Dobre znášaná
 • Doplnená o argánový olej a keratín

Čo sa nám nepáči

 • Oxidačný krém sa dokupuje zvlášť
NAŠE HODNOTENIE: [usr 4.4 size=18 text=“true“ tooltip=“true“]CENA: od 2,60 €
Prejsť do obchodu

Ako vybrať farbu na vlasy, ktorá vám najlepšie pristane?

Pri farbení vlasov je najdôležitejšie vybrať správny odtieň. Na to, či ste sa tentokrát rozhodli dobre, často stačí jediný pohľad do zrkadla a hneď viete, či vám táto farba pristane a ladí s tónom pokožky, očami a farbou obočia. Správne zvolená farba nezvýrazňuje nedokonalosti ako pigmentové škvrny a vrásky, nepridáva na veku, ani nevytvára ostrý kontrast. Práve naopak – vaša pleť by mala žiariť, nedokonalosti by mali ustúpiť do úzadia a s novou farbou na vašich vlasoch by ste sa už po prvom pohľade do zrkadla mali cítiť krajšie a príťažlivejšie.

Umenie zvoliť správnu farbu odhadne len málo kaderníkov, a tak sa nemožno čudovať, že o to viac pri vlastnom výbere a farbení vlasov doma podliehame rôznym trendom a experimentom, ktoré sa rozhodneme vyskúšať na vlastnej hlave. Predstavili sme si najobľúbenejšie farby na vlasy, ktoré sa vyznačujú veľmi dobrou krycou vlastnosťou a šetrnosťou k štruktúre vlasov. Videli ste však ich kompletné farebné palety? Dokážete sa rozhodnúť pre svoj odtieň? Ak váhate, máme pre vás rady a tipy, ktoré vám výber uľahčia.

Prečo chcete na vlasoch novú farbu?

Nie sú to len prvé šediny alebo fádna farba bez lesku, čo najmä ženy vedie k nespokojnosti so svojimi vlasmi. Ide o spôsob vyjadrenia sa a odlíšenia. Niektoré ženy nie sú spokojné so svojimi tmavými vlasmi a túžia po svetlých odtieňoch, iné zase neváhajú podstúpiť radikálnu premenu a z blond vlasov prejsť na havraniu čiernu.

Predchádzajte sklamaniu a snažte sa čo najlepšie zvoliť farbu na vlasy, ktoré nebude pôsobiť rušivo. Vaša prirodzená farba je tou, ktorá vám sedí najlepšie a nevypláca sa ísť radikálne voči prírode. Typológia farieb však hovorí, že znesiete aj farbu o 2 – 3 odtiene smerom k tmavším alebo aj svetlejším odtieňom. Výraznejšie zmeny v domácom prostredí nepodstupujte. Iba malá skupina žien zvládne medzikroky zosvetľovania a sťahovania farby pri radikálnych prechodoch.

Spoznajte, či vám sedia teplé alebo studené tóny farieb a predídete tak sklamaniu. Farba na vlasoch má veľký vplyv nielen na váš vzhľad, ale i na vaše sebavedomie, pocity a náladu. Preto je dôležité zladiť sa s vlasmi tak, aby ste sa cítili príjemne.

Ako vybrať farbu na vlasy podľa fototypu?

 • 1) Posaďte sa pred zrkadlo a vyskúšajte trik s bielym uterákom. Vlasy začešte dozadu a k čelu priložte uterák. Aký je tón vašej pokožky? Ak je žltkastý, máte teplý tón pleti, ak je s nádychom do ružovo-modra, máte studený tón pokožky.
 • 2) Výber farby na vlasy posudzujte podľa celej tváre a jej farebnosti. Zohľadnite všetky dôležité znaky – farbu očí aj pôvodnú farbu obočia. Pôvodne tmavovláske s bledou pokožkou a svetlomodrým očiam určite nepristane zlatistý blond
 • 3) Ak so svojou farbou na vlasy nechcete pôsobiť staršie, mdlo alebo príliš vyzývavo, potom by ste sa mali poznať svoj farebný typ:

⏩ Jarný typ

Jarný typ charakterizuje svetlá pokožka so zlatožltým až broskyňovým nádychom, prítomné môžu byť aj pehy. Oči sú svetlo modré až zelené a pôvodná farba vlasov nesie zlatistý až medený lesk. Pre tento typ sa nehodia popolavé, chladné a príliš tmavé odtiene.

⏩ Letný typ

Chladný tón pokožky s ružovkastým až modrým nádychom je doplnený modrými, modro-zelenými alebo hnedo-sivými očami. V pôvodnej farbe vlasov sa najmä v lete objavujú popolavé platinové blond odlesky a preto si takúto farbu môže tento typ dovoliť aj na celej hlave. Chybou by boli teplé zlatisté alebo medené odtiene.

⏩ Jesenný typ

Jemne bronzový nádych pleti je doplnený orieškovými alebo stredne hnedými očami. V pôvodnej farbe vlasov sa objavujú medené, červené až mahagónové odlesky, preto sa aj práve takéto teplé odtiene tomuto typu najviac hodia.

⏩ Zimný typ

Na veľmi svetlej pokožke s modrastým nádychom je vidno zelenkavo-modré cievky. Oči môžu byť v tomto prípade dvojaké – buď svetlo-modré alebo tmavo-hnedé. Typickou prirodzenou farbou vlasov je chladná hnedá až čierna a farbenie by sa malo zamerať najmä na zvýraznenie lesku a žiarivosti. Siahnite po popolavých odtieňoch. Teplé červené, medené alebo zlatisté farby sa k takémuto typu vôbec nehodia.

Zorientujte sa v číselnom značení

Na obaloch a tubách farieb môžete nájsť rôzne kombinácie čísel, ktoré poskytujú väčšiu výpovednú hodnotu ako obrázok na obale alebo kvetnaté pomenovania.

Prvé číslo alebo dvojica čísel znamená stupeň svetlosti alebo tmavosti vašich vlasov (alebo inak aj o výšku tónu farby), pričom čím je číslo nižšie, tým je farba tmavšia a naopak – vysoké čísla poukazujú na veľmi svetlé farby.

⭐ Základná stupnica

 1. modročierna
 2. čierna
 3. tmavo hnedá
 4. stredne hnedá
 5. svetlo hnedá
 6. tmavo plavá
 7. stredný blond/stredne plavá
 8. plavý blond
 9. svetlý blond
 10. svetloplavý blond
 11. 11 a 12 sú vyhradené pre ultra svetlé farby – zosvetľovače a odfarbovače

Hneď za hlavných tónom farby môžu nasledovať vedľajšie tóny farby a to – odtieň a odlesk farby. Od prvého čísla bývajú oddelené pomlčkou, čiarkou, bodkou alebo lomítkom.

⭐ Odtieň farby

Odtieň farby určuje, či bude výsledná farba pôsobiť chladným alebo teplým dojmom. Stupnica sa však v tomto prípade líši od značky k značke (najmä v pomenovaní, nie vo výsledku), preto uvádzame odtiene u vlasovej farby L´Oreal Professionel:

 • ,0 Neutral – Prirodzený
 • ,1 Ash – popolavý
 • ,2 Irisdecent – hrajúci dúhovými odtieňmi
 • ,3 Golden – zlatý
 • ,4 Copper – medený
 • ,5 Mahagony – mahagónový
 • ,6 Red – červený
 • ,7 Mat – matný alebo aj zelený
 • ,8 Mocha – kávový

Napríklad: 8,2 – plavý blond s dúhovým odtieňom

⭐ Odlesk farby

Odlesk je síce najmenej viditeľný, ale dodáva hlavnej výške tónu ďalší zaujímavý rozmer, napr. 7,37 – stredná blond so zlatým odtieňom a červenými odleskami. Ak je rovnakej intenzity ako odtieň farby, ide o extra intenzívny farebný odtieň, napr. 4,33 – stredne hnedá s intenzívnym zlatým odtieňom.

Druhy farieb podľa trvácnosti

⏩ Jednorazové farby

Vydržia iba 2- 3 umytia, neobsahujú amoniak a sú vhodné na špeciálne príležitosti (oslavy, party, karneval). Zväčša sa jedná o farby, ktoré by ste si bežne na vlasy nedali alebo naopak, ak chcete zistiť, ako by ste vyzerali s výrazne odlišnou farbou. Ich krycia sila však nie je intenzívna, preto nečakajte, že hnedé vlasy prefarbíte na žiarivý blond

⏩ Tónovacie farby

Sú určené na zvýraznenie pôvodnej farby vlasov a pridanie jemných odleskov. Nenarúšajú štruktúru vlasu, pretože neprenikajú hlboko. Vhodné sú pre všetkých, ktorí nechcú zbytočne zaťažovať vlasy chémiou, alebo nechcú prísť o svoju pôvodnú farbu vlasou. Sú príjemným farebným spestrením, ktoré vydrží 6 – 10 umytí.

⏩ Semipermanentné farby

Prenikajú iba do vrchnej štruktúry vlasov, nie sú natoľko chemicky výrazné, no i napriek tomu vydržia 18 – 24 umytí a dodajú vlasom veľmi pekný lesk. Takto farbené vlasy nemusíte pravidelne dofarbovať, pretože farba sa vymýva postupne a vo vlasoch nezostávajú neželané prechody. Ich nevýhodou je slabšia krycia schopnosť – najmä na šedivých vlasoch chytajú úplne odlišný odtieň a nie je možné nimi vlasy zosvetľovať, iba o niekoľko stupňov stmaviť. Preto, ak máte tmavšie vlasy, neskúšajte so semipermanentnou farbou prechod na svetlejší stupeň.

⏩ Permanentné farby

Alebo aj trvalé farby vydržia na vlasoch tak dlho, kým neodrastú. Zvyčajne obsahujú peroxid aj amoniak a prirodzený pigment vlasu nahradia “vlastným”. Dochádza k zmene štruktúry vlasov a každá nasledovná zmena farby bude do istej miery ovplyvnená predchádzajúcim odtieňom. Preto treba dávať pozor najmä na farbenie odrastov pri pokožke hlavy, pretože farba chytí inak na prirodzený odtieň a inak už na predtým zafarbenú časť vlasov. Ak chcete prejsť na bledší odtieň, vlasy treba predtým zosvetliť, najlepšie u kaderníčky.

Dodržujte pravidlá miešania a aplikácie

Ak ste sa podľa našich tipov rozhodli kúpiť farbu na vlasy, uistite sa, či k farbeniu objednávate všetko potrebné. Na úvod budete isto potrebovať emulziu s farbou a vyvíjač – peroxid alebo aj oxidačný krém/činidlo. Ten môže, ale aj nemusí byť súčasťou balenia. Zväčša sa farba a vyvíjacie činidlo miešajú v pomere 1:1,5, teda 50 ml farby ku 75 ml peroxidu. Takéto množstvo by malo vystačiť na zafarbenie vlasov v dĺžke po plecia (závisí však aj od hustoty vlasov).

Okrem toho budete potrebovať jednorazové alebo gumené rukavice, nádobu na miešanie, hrebeň, štetec a nezabudnite ani na ošetrujúci balzam na čerstvo zafarbené vlasy, aby sa zvýraznil ich nový odtieň aj lesk. Nezabudnite dodržiavať povolené časové limity, ktoré môže farba na vlasoch zotrvať – zväčša 25 -35 minút. Každá minúta navyše znamená väčší zásah do štruktúry vlasov, čo sa môže prejaviť prílišnou intenzitou alebo vysušením vlasov. Kratšia doba zasa znamená menej intenzívny výsledok.

 ProduktHodnotenieCena (od) 
#1L’Oréal Professionnel Majirel
[usr 5 text="true" tooltip="true"]6,4 € Čítať recenzie
#2L’Oréal Professionnel Dialight
[usr 5 text="true" tooltip="true"]6 € Čítať recenzie
#3Wella Professionals Illumina Color
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]8,9 € Čítať recenzie
#4Schwarzkopf Professional IGORA Royal
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]6,10 € Čítať recenzie
#5L’Oréal Paris Casting Creme Gloss
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]5 € Čítať recenzie
#6L’Oréal Paris Excellence Creme
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]5,10 € Čítať recenzie
#7Logona
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]14,40 € Čítať recenzie
#8Kallos KJMN
[usr 4.4 text="true" tooltip="true"]2,60 € Čítať recenzie
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere nové farby na vlasy. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným s výberom kvalitnej farby na vlasy z ponuky na trhu.
4.4/5 - (5 votes)
0 Zdieľanie

Jedna odpoveď

Pridajte váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin