Najlepšie tužidlá na vlasy: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie tužidlá na vlasyChcete mať vlasy objemnejšie a účes celý deň pod kontrolou? Zaraďte do vlasového stylingu kvalitné tužidlo na vlasy a úprava bude hračkou. Najlepšie tužidlá na vlasy poskytnú vlasom objem, tvarovanie, fixáciu, no aj čosi naviac. Zanechávajú ich nadýchané, nezaťažené a hebké. Uľahčia vytváranie účesu a navyše sa postarajú aj o celkovo krajší vzhľad vlasov. Ako si z bohatej ponuky tužidiel vybrať to najlepšie? Niekoľko zaujímavých produktov nájdete v nasledujúcom rebríčku.

Pri jeho zostavovaní sme sa zamerali na dostupné testy a recenzie tužidiel na vlasy. V nich sme našli favoritov od známych značiek, ktoré majú s vývojom vlasových produktov bohaté skúsenosti. Ako je to už pri starostlivosti o vlasy zvykom, ani v tomto prípade neexistuje iba jeden jediný prípravok, ktorý by vyhovoval naraz všetky typom vlasov. Ako vybrať tužidlo na vlasy s ohľadom na kvalitu vlasov a očakávaný výsledok? Aké sú základné druhy tužidiel a ako tužidlo na vlasy správne používať? Základný prehľad a odpovede na tieto otázky nájdete v praktickom sprievodcovi výberom.

Najlepšie tužidlá na vlasy podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1L'Oréal Tecni Art Pli Shaper

Najlepšie tužidlo pre väčšinu žien
✔️ Termofixačný sprej s tvarovou pamäťou
✔️ Dodáva účesu objem
✔️ Vlasy si zachovajú mäkkú štruktúru
✔️ Pre všetky typy vlasov
✔️ Na rýchly a jednoduchý styling
📌 od 17 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Kérastase Densifique Densimorphose

✔️ Spevňujúca starostlivosť pre bohatú textúru vo forme peny
✔️ Nadýchaný objem bez zaťaženia
✔️ Zlepšuje štruktúru vlasov
✔️ Poskytuje hydratáciu
✔️ Vhodný na jemné vlasy
📌 od 28 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3L'Oréal Tecni Art Volume penové tužidlo

Pre výrazný objem
✔️ Pena pre objem vlasov od korienkov
✔️ Vlasom ponecháva pohyb a ľahkosť
✔️ Lesk a hebkosť
✔️ Silná fixácia
✔️ Spokojné recenzie
📌 od 12 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Wella Eimi Natural Volume Mousse

✔️ Penové tužidlo pre extra objem
✔️ Vlasy pôsobia vzdušne a prirodzene
✔️ Silná fixácia
✔️ Účes po tepelnej úprave drží tvar
✔️ S UV filtrom
📌 od 9 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Schwarzkopf Silhouette

✔️ Pena na vlasy pre prirodzenú fixáciu
✔️ Vlasy zostávajú flexibilné a prirodzené
✔️ Bez zaťaženia a zlepenia
✔️ Prirodzený lesk
✔️ Pre všetky typy vlasov
📌 od 9 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Syoss Volume Lift

✔️ Penové tužidlo pre bohatý objem
✔️ Vlasy nezlepuje ani nezaťažuje
✔️ Pre všetky typy vlasov, aj pre jemné
✔️ Silná fixácia
✔️ Nízka cena
📌 od 5 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Ako vybrať tužidlo na vlasy

Mať vlasy upravené, s objemom, a zároveň nezlepené a na dotyk jemné. To je sen mnohých žien a mužov, ktorý pri úprave vlasov siahajú po rozmanitých stylingových prípravkoch. Síce nemôžeme pobudnúť každý deň v kaderníctve, no pri troche snahy a s vhodnými prípravkami sa aj v prostredí domácej kúpeľne dá dopracovať k perfektne upravený vlasom. Jedným z najväčších pomocníkov je práve tužidlo na vlasy. Aký je jeho účel, ako zlepšuje vzhľad vlasov a ako s ním pracovať? To najdôležitejšie sa dozviete z nasledujúcich riadkov…

Čo dokáže kvalitné tužidlo na vlasy?

Konzistencia tužidla na vlasy je penová alebo tekutá vo forme spreja. Rovnomerne sa vtiera/aplikuje do mokrých alebo suchých vlasov – v závislosti od odporúčaného spôsobu používania. Dostupné sú rôzne tužidlá v rôznych kvalitách a s rôznymi schopnosťami. Už priemerné a cenovo dostupné tužidlo na vlasy by však malo disponovať nasledujúcimi schopnosťami:

 • Dodáva objem od korienkov – vlasy sú po jeho aplikácii opticky hustejšie.
 • Vlasy nezaťažuje, nezlepuje ani nespôsobuje ich skoré mastenie.
 • Umožňuje rýchly a jednoduchý styling a tvarovanie vlasov.
 • Dokáže účes zafixovať na dlhé hodiny.
 • Odoláva aj vrtochom počasia.

Ak si chcete priplatiť aj za benefity naviac a dopriať vlasom to najlepšie, siahnite po prémiových produktoch od renomovaných značiek. Okrem vyššie uvedených vlastností môže mať tužidlo na vlasy aj tieto prednosti:

 • Uhladzuje štruktúru vlasov a vlasy zostanú na dotyk jemné, hebké.
 • Podporuje výraznejší lesk.
 • Zvýrazní farbu vlasov.
 • Poskytuje ochranu pred elektrizovaním a krepovatením.
 • Zabezpečuje hydratáciu.
 • Chráni vlasy pred škodlivým UV žiarením.

upravené vlasy

Gél, lak alebo tužidlo na vlasy? Rozdiely podľa výsledku

Už na základe samotného názvu je jasný hlavný účel tužidla. Má vlasy povrchovo spevniť, „vytužiť“, aby nadobudli na pohľad väčší objem a pri úprave vlasov boli tvárnejšie, no aj stálejšie. Na skrotenie vlasov a zafixovanie do konkrétneho tvaru sa však často používajú aj ďalšie obľúbené stylingové prípravky – lak na vlasy a gél na vlasy.

Tužidlo na vlasy dodáva tužiaci efekt, zjednodušuje tvarovanie a fixáciu jednotlivých prameňov do požadovaného účesu. Po vyfénovaní a následnom kulmovaní/žehlení by teda mali vlasy získať väčší objem, no so zachovaním jemnosti a vzdušnosti. Ak je na vlasy aplikované vhodné tužidlo, nemali by zostať zlepené, bez objemu ani mastné.

Lak na vlasy má ľahkú sprejovú podobu, gél na vlasy je zase vo forme tekutejšieho gélu. Oba produkty slúžia na finálny styling a spevnenie účesu do požadovaného tvaru. Poskytujú fixáciu v rôznych stupňoch. Účes môže bez pohnutia vydržať vo vetre, kučeravé vlasy zase menej podliehajú krepovateniu pod vplyvom vlhkosti. Vlasy upravené lakom alebo gélom neraz na konci dňa vyžadujú starostlivé vyčesanie, aby sa zvyšky produktov nehromadili vo vlasoch a nespôsobovali ich nadmerné oťaženie.

Základné druhy tužidiel na vlasy

Je lepšie penové alebo sprejové tužidlo na vlasy?

Penové tužidlá predstavujú prevažnú časť dostupnej ponuky. Ľahká, nadýchaná pena sa pomocou pumpičky nadávkuje do dlane. Pomocou rúk sa potom jednoducho vtiera do vlasov. Penové tužidlá sa bežne aplikujú do umytých, uterákom zľahka osušených vlasov. Ešte mokré vlasy stačí rozdeliť na pramene a do každého naniesť primerané množstvo peny. Na rovnomerne rozprestretie tužidla vo vlasoch použite hrebeň alebo prsty.

Tekuté tužidlá v spreji ponúkajú podobné kvality, no s odlišnou aplikáciou. Sprej sa dá nanášať priamo do celej dĺžky vlasov, nemusia s ním prísť do kontaktu ruky. Sprej je na rozdiel od tužidla na vlasoch okamžite priehľadný, čo znamená, že si treba dávať väčší pozor na prípadné vynechané miesta.

V oboch kategóriách – bez ohľadu na formu – nájdete kvalitných zástupcov s výborným účinkom.

Stupeň fixácie / sila tužiaceho efektu

Podobne ako pri lakoch na vlasy, aj pri tužidlách na vlasy sa stretnete s informáciou o sile tužiaceho efektu alebo stupni fixácie. Čím vyššie číslo/slovné označenie, tým sa dá očakávať pevnejší výsledok (napríklad stupnica od 1 – 5).

Naprieč rôznymi výrobcami však táto stupnica neznamená rovnaký tužiaci efekt. Dve rozličné tužidlá na vlasy s rovnakým číslom teda nemusia poskytovať rovnaký výsledok. Na trhu nájdete tužidlá s miernym, stredným aj najvyšším stupňom fixácie. To, aký stupeň zvoliť, závisí od očakávaného výsledku a kvality vlasov. Vo všeobecnosti sú silné tužidlá nevhodné pre jemné vlasy a naopak – slabé tužidlo si neporadí s hustými nepoddajnými vlasmi podľa predstáv.

Tužidlá podľa typu vlasov

Pri výbere tužidla na vlasy vychádzajte z vlastností svojich vlasov. V popise mnohých stylingových prípravkoch nájdete určenie pre typ vlasov, čo značne zjednoduší rozhodovanie a prípadné váhanie. Tužidlo na konkrétny typ vlasov je potom navrhnuté tak, aby vlasy podporilo správnym spôsobom, bez nepríjemných vedľajších efektov.

 • Tužidlo na jemné vlasy – Dodáva vlasom objem a nadýchanosť bez nadmerného zaťaženia – a to už od korienkov. Stupeň fixácie býva nižší.
 • Tužidlo na nepoddajné vlasy – Vyniká silným tužením, a keďže sa predpokladá, že vlasy budú tepelne viac upravované, nemala by tužidlu chýbať ani ochrana pred vysušením.
 • Tužidlo na vlnité a kučeravé vlasy – Opäť ide o tužidlo s vyššou fixáciou pre dosiahnutie kontroly nad tvarom účesu. Často obsahuje zložky zabraňujúce nadmernému krepovateniu a zamotávaniu vlasov. Vítaná je aj posilnená ochrana pred UV žiarením.
 • Tužidlo na šedivé vlasy – Okrem tuženia a získania objemu pre vlasy obsahuje tužidlo aj pigmenty, ktoré eliminujú v šedivých vlasoch nežiaduci žltastý nádych.
 • Farebné tužidlo na vlasy – Dostupné sú tiež tužidlá na vlasy s farbiacimi vlastnosťami. Ide o dočasné zafarbenie v bohatom farebnom spektre – od zvýraznenia prirodzeného odtieňa a chvíľkového prekrytia šedín, až po exkluzívne párty farby na vytvorenie pútavých efektov. Tužidlá tohto typu sú vytvárané prednostne pre farebný efekt. Objem a fixáciu nemusia mať v popise úloh.

Ako správne používať tužidlo na vlasy?

Pri používaní tužidla sa môže objaviť niekoľko nedostatkov. Raz je tužiaci efekt slabý, miesto objemu sú vlasy spľasnuté, inokedy pôsobia zlepene alebo zostanú mastné. To všetko môže viesť k tomu, že na tužidlá vo vlasovom stylingu zanevriete. A to by bola škoda. Často je chybou výber samotného tužidla, ktoré je nevhodné na daný typ vlasov, no taktiež aj nesprávne používanie. Ako na to?

 • Základom je riadiť sa návodom na používanie na konkrétnom tužidle. Pred aplikáciou tužidlo riadne pretrepte.
 • Najčastejšie sa dočítate, že tužidlo sa rovnomerne vtiera do vlhkých, umytých vlasov. Po opatrnom rozčesaní sa tužidlo rozprestrie ku každému prameňu. Ak si nezvyknete vlasy po umytí česať hrebeňom, prehrabte ich opatrne prstami – a to od korienkov až po končeky.
 • Množstvo prípravku na jednu aplikáciu závisí od hustoty a dĺžky vlasov. Ak sa použije málo tužidla, efekt objemu a tuženia sa nedostaví. Nadmerné množstvo tužidla vlasy zaťaží.
 • V ďalšom kroku vlasy vyfénujte fénom. Neodporúča sa použiť na mokré vlasy kulmofén ani žehličku. Tvarovanie vlasov s ich pomocou príde na rad až po dôkladnom vysušení vlasov. Ak by sa použili na mokré vlasy s tužidlom, hrozí poškodenie vlasov.
 • Vlasy na záver upravte do želaného tvaru.

Ceny tužidiel na vlasy

Koľko zaplatíte za kvalitné tužidlo na jemné vlasy? Pre rýchlejšiu orientáciu sme širokú ponuku rozdelili do troch nasledujúcich kategórií.

✅ Tužidlá na vlasy do 7 eur

Už v základnej cene nájdete široký výber tužidiel od známych aj menej známych značiek, ktoré plnia regály v drogériách a supermarketoch. Poskytujú fixáciu rôzneho stupňa. Zväčšenie objemu však nemusí každé lacné tužidlo zabezpečiť podľa predstáv. V takom prípade si vezmite na pomoc dostupné recenzie a hodnotenia, aby ste sa vyhli kúpe produktov so slabým účinkom. Vzdušný objem bez zaťaženia poskytnú produkty s vyššou cenou.

✅ Tužidlá na vlasy od 7 do 15 eur

Kategória, ktorú reprezentujú aktuálne najpredávanejšie tužidlá na vlasy, zaujme pomerom cena/kvalita. Pri správnej aplikácii a výbere rešpektujúcom typ vlasov máte možnosť docieliť účes s väčším objemom a fixovaný v tvare, ako požadujete. Okrem toho sa môže nové tužidlo postarať o vyšší lesk, hebkosť vlasov, zachovanie prirodzeného vzhľadu, ale aj doplnkovú UV ochranu.

✅ Tužidlá na vlasy od 15 eur

Kvalitné tužidlá na vlasy od prémiových značiek ponúkajú okrem spoľahlivého tuženia a objemu aj ďalšie lákavé prednosti – napríklad zlepšenie štruktúry vlasov, hydratáciu, UV ochranu, termofixáciu.

Najlepšie značky tužidiel na vlasy

 • L’Oréal – Popredná svetová kozmetická značka má na konte niekoľko obľúbených tužidiel na vlasy z rôznych kozmetických rád. Pozitívne hodnotené pre výborné fixovanie, vytvorenie objemu pri zachovaní vzdušnosti a ľahkosti vlasov.
 • Kérastase – Peny na spevnenie účesu od značky Kérastase presvedčia náročných aj profesionálov. Zosilňujú dokonca aj jemné vlasové vlákna a zlepšujú ich štruktúru. Produkty s vyživujúcim/hydratačným účinkom.
 • Wella – Nadýchaný objem pre vlasy od korienkov po končeky chcú vytvoriť aj obľúbené tužidlá značky Wella v sprejovej a penovej forme. Bonusom naviac môže byť zachovanie pružnosti vlasov a výraznejší lesk.
 • Schwarzkopf – S tužiacimi a objemovými schopnosťami nezaostávajú ani tužidlá na vlasy od značky Schwarzkopf. Poskytujú silnú, strednú aj flexibilnú fixáciu. Zloženie navrhnuté tak, aby vlasy chránili pred poškodením pri vysúšaní fénom a zvýšili ich pružnosť a poddajnosť.
 • Syoss – Dobrou cenou potešia tužidlá na vlasy značky Syoss. Extra pevná fixácia vlasov bez zlepenia s výdržou až 48 hodín.
 • Milk Shake – O prirodzený, no pritom profesionálny prístup k vlasom sa snaží vlasová kozmetika z radu Milk Shake. V ponuke má aj tužidlá so špecializovaným určením, napríklad na blond vlasy, veľmi suché a poškodené vlasy, kučeravé vlasy.
 • TIGI – V kaderníckych salónoch ste už možno postrehli profesionálnu vlasovú kozmetiku TIGI. Penové aj sprejové tužidlá na vlasy zaistia dlhotrvajúci objem bez klesnutia, zaťaženia či zlepenia.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1L'Oréal Tecni Art Pli Shaper

Najlepšie tužidlo pre väčšinu žien
✔️ Termofixačný sprej s tvarovou pamäťou
✔️ Dodáva účesu objem
✔️ Vlasy si zachovajú mäkkú štruktúru
✔️ Pre všetky typy vlasov
✔️ Na rýchly a jednoduchý styling
📌 od 17 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Kérastase Densifique Densimorphose

✔️ Spevňujúca starostlivosť pre bohatú textúru vo forme peny
✔️ Nadýchaný objem bez zaťaženia
✔️ Zlepšuje štruktúru vlasov
✔️ Poskytuje hydratáciu
✔️ Vhodný na jemné vlasy
📌 od 28 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3L'Oréal Tecni Art Volume penové tužidlo

Pre výrazný objem
✔️ Pena pre objem vlasov od korienkov
✔️ Vlasom ponecháva pohyb a ľahkosť
✔️ Lesk a hebkosť
✔️ Silná fixácia
✔️ Spokojné recenzie
📌 od 12 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Wella Eimi Natural Volume Mousse

✔️ Penové tužidlo pre extra objem
✔️ Vlasy pôsobia vzdušne a prirodzene
✔️ Silná fixácia
✔️ Účes po tepelnej úprave drží tvar
✔️ S UV filtrom
📌 od 9 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Schwarzkopf Silhouette

✔️ Pena na vlasy pre prirodzenú fixáciu
✔️ Vlasy zostávajú flexibilné a prirodzené
✔️ Bez zaťaženia a zlepenia
✔️ Prirodzený lesk
✔️ Pre všetky typy vlasov
📌 od 9 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Syoss Volume Lift

✔️ Penové tužidlo pre bohatý objem
✔️ Vlasy nezlepuje ani nezaťažuje
✔️ Pre všetky typy vlasov, aj pre jemné
✔️ Silná fixácia
✔️ Nízka cena
📌 od 5 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
4.9/5 - (9 votes)
0 Zdieľanie

BLACK FRIDAY 2023 JE TU! Pozri sa na veľký zoznam 50+ obchodov s produktmi so zľavouZobraziť obchody
+
0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin