Aké sú najlepšie krémy na popraskané päty? TOP produkty podľa recenzií

pekné chodidlá a päty

Suché a popraskané päty potrebujú pravidelnú a výživnú starostlivosť. Ak chcete stav pokožky na chodidlách zlepšiť, nenechajte si ujsť tipy na najlepšie krémy na suché a popraskané päty, ktoré sprevádzajú pozitívne hodnotenia.

O chodidlá sa treba starať celý rok, nie len pred letnou sezónu. Nesú celú hmotnosť človeka a pokožka na nich je náchylná na presušenie, zhrubnutie až bolestivé popraskanie. Hoci ide o tému, o ktorej sa nahlas nehovorí, dopracovať sa k hladkým chodidlám a jemným pätám dokážete aj v domácom prostredí. Budete k tomu potrebovať iba niekoľko základných pomôcok, čas a dôslednosť.

Na starostlivosť o päty a chodidlá sa najlepšie osvedčili pemzy, pilníky, kefky, peelingy, balzamy a krémy. Krémy na päty majú niekoľko úloh – predovšetkým dopriať pokožke hĺbkovú hydratáciu a výživu, uľahčiť odstraňovanie zhrubnutých častí a podporiť obnovu prirodzenej kožnej bariéry. Je to príjemná procedúra, ktorej sa vôbec nemusíte vyhýbať. Jej výsledkom budú päty jemné, hebké a hydratované. Ako vybrať krém na suché päty a čomu venovať pozornosť? To najdôležitejšie nájdete v nasledujúcom prehľade. Nezabudnite si prečítať aj dostupné recenzie krémov na suché päty, aby ste o vyhliadnutom produkte získali ucelený obraz.

Najlepšie krémy na popraskané a suché päty podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1NeoStrata Targeted Treatment Problem Dry Skin Cream

+ Intenzívny krém pre extrémne suchu a drsnú kožu
+ Silné exfoliačné vlastnosti
+ Vhodný na päty, kolená aj lakte
+ S obsahom olejov, ktoré zjemňujú pokožku
od 51 €
⭐ 100 %

Čítať recenzie
#2Neutrogena Foot Care Callous Foot Cream krém na nohy

+ Krém na intenzívnu hydratáciu suchých a poškodených piat
+ Vyživujúca receptúra
+ Veľmi rýchle vstrebávanie
+ Nelepkavé zloženie
od 8 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#3TianDe ošetrujúci krém na popraskané päty

+ Obsahuje výťažky a oleje zo vzácnych rastlín, vitamíny a hydratačné zložky
+ Zanecháva pokožku vláčnu a hebkú
+ Príjemná konzistencia
+ Spokojné recenzie
od 8 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#4Yves Rocher Regeneračný balzam na nohy

+ Balzam na nohy s obsahom bambuckého masla
+ Pokožku vyživuje a zjemňuje
+ Príjemná vôňa levandule
+ Napomáha regenerácii praskliniek
od 10 €
⭐ 92 % Čítať recenzie
#5Regeneračný balzam Hebké nôžky Kvítok

+ Hĺbkovo regeneruje popraskanú a suchú pokožku nôh, päty aj lakte
+ Obsahuje avokádový olej, mangové maslo, včelí vosk, tamanu olej
+ 100 % rastlinného pôvodu
+ Pomáha obnoviť elasticitu pokožky
od 8 €
⭐ 90 % Čítať recenzie
#6Eucerin krém na nohy pro suchou až atopickou pokožku 10 % Urea

+ Hydratuje a zjemňuje veľmi suchú a zrohovatenú pokožku chodidiel
+ Obnovuje prirodzenú ochrannú bariéru
+ Bez farbív, parfumácie, parabénov
+ Nemastná konzistencia
od 9 €
⭐ 90 % Čítať recenzie

Ako vybrať krém na popraskané a suché päty

Staráte sa o pleť na tvári a krku, pravidelne si krémujete ruky, používate telové mlieka… Máte v kozmetickej rutine zahrnutú aj starostlivosť o päty? V tejto časti tela je pokožka nadmerne zaťažovaná celou hmotnosťou človeka, chýbajú jej mazové žliazky a v niektorých typoch topánok musí zvládať náročné podmienky. Tieto dôvody (a niekoľko ďalších) vedú k tomu, že sú päty suché, tvrdé a zhrubnuté. Ako sa opäť tešiť z jemných chodidiel, ktoré bez obáv vystavíte v letných sandáloch?

Čo spôsobuje popraskané a suché päty?

Príčin, prečo sú päty suché a zhrubnuté, je hneď niekoľko. Je to celkom individuálny problém, a dokonca niekedy vzniká aj ako kombinácia viacerých faktorov.

Suché a zhrubnuté päty sú najčastejšie dôsledkom zanedbania pravidelnej starostlivosti o päty. Je to pravda, pre ktorou si netreba zakrývať oči. O niečo viac sa však s týmto nepríjemným stavom potrápia ľudí, ktorí majú všeobecné suchú pokožku aj na iných častiach tela. So suchými pätami bojujú aj ľudia vykonávajúci prácu v stoji či prenášajúci bremená. Vyššie riziko popraskania suchých piat sa spája s niektorými ochoreniami – napríklad cukrovka, ochorenia štítnej žľazy, plesňové ochorenia kože na chodidlách (známe ako atletická noha). A hoci sa chodidlám mnohí z nás precízne venujú najmä v teplých letných mesiacoch, k ich výraznejšiemu zhrubnutiu dochádza najmä počas zimných mesiacov (nízke teploty, suchý vzduch), kedy sú paradoxne ukryté v ponožkách a čižmách a zdanlivo prehliadané.

nohy v sandáloch

Ako sa postarať popraskané a suché päty?

Suché päty nie sú iba estetický problém. Zo suchosti sa pomerne rýchlo stáva stvrdnutá koža v hrubej vrstve, ktorej chýba hydratácia a na ktorej sa hromadia odumreté kožné bunky. Nadmerné vysušenie môže viesť aj k vzniku trhlín. Pri výraznejšom tlaku sa trhliny prehlbujú a ranky začínajú krvácať. Príliš zanedbané päty sú bolestivé a ohrozené zanesením infekcií.

Ak by sme to mali zhrnúť, dôsledky suchej a popraskanej pokožky na pätách znamenajú:

 • estetický problém;
 • nepríjemný pocit svrbenia a pnutia;
 • riziko bolestivosti;
 • riziko zanesenia infekcie.

Dá sa s tým niečo robiť? Samozrejme, pravidelná starostlivosť je pri suchých pätách minimálne polovicou úspechu.

Odstraňujte odumretú kožu

Na suchú a zhrubnutú kožu na pätách nechoďte silou a už vôbec ostrými pomôckami, ktorými by ste si mohli vážne ublížiť. Overeným spôsobom, ako suchú a odumretú pokožku zmäkčiť, je teplý kúpeľ. Nemusíte mať k tomu ani vaňu – postačí obyčajný plastový lavór, do ktorého nalejete príjemne teplú vodu a pridáte 1 – 2 lyžice kúpeľovej soli na nohy alebo morskej soli. Už po 15 minútach bude pokožka na pätách mäkšia a jednoduchými ťahmi ju obrúsite pilníkom na nohy, pemzou alebo lufou. Postupujte opatrne a takou silou, aby ste si neublížili. Možno sa nepodarí zhrubnutú vrstvu odstrániť na prvýkrát, no nabudúce už budete mať podstatne menej práce. Zmeny postrehnete, ak si teplý kúpeľ s následným čistením odumretej pokožky doprajete aspoň raz za týždeň.

Doprajte chodidlám vyživujúci krém

Chodidlá budú potrebovať po odstránení odumretej pokožky pomoc. Tú im v ideálnom zložení poskytne balzam alebo krém určený na chodidlá. Vyberajte taký, ktorý obsahuje látky zabezpečujúce intenzívnu hydratáciu, zmäkčenie, zjemnenie a vytvorenie ochrannej bariéry. Súčasťou niektorých krémov sú aj látky s protizápalovým, antibakteriálnym a hojivým účinkom.

Ak ste si kúpeľ a očistu nôh dopriali pred spánkom, nebojte sa naniesť silnejšiu vrstvu krému a obujte si mäkké ponožky z prírodných materiálov, napríklad z bavlny. Kúru s krémom opakujte pravidelne, spočiatku aj každý deň a po každej sprche alebo po čase strávenom vo vani.

Noste obuv správnej veľkosti

Prečo je dôležité venovať pozornosť správnej obuvi? Vo voľných topánkach sa chodidlá posúvajú dopredu a dozadu, čo vedie k zhrubnutiu kože na najviac odieraných miestach. V tesných topánkach riskujete bolestivé otlaky a prípadné infekcie. Ak vás už dlhšie trápia popraskané päty, obmedzte nosenie topánok na opätku na minimum. V topánkach na vysokých opätkoch je tlak na oblasť päty výrazne vyšší.

Aké vlastnosti má kvalitný krém na suché a popraskané päty?

Na trhu nájdete obrovský výber krémov, ktorých zloženie má pomôcť vylepšiť stav a vzhľad pokožky na chodidlách. Niektoré sú určené na pravidelné používanie a majú udržiavací charakter, ďalšie sú koncentrovanejšie, v zložení viac špecifické (i drahšie) a na úvod vám dokážu pomerne rýchlo pomôcť aj s vážnejším stavom. Čo je v prípade krému na suché päty považované za prednosti?

 • Má silné hydratačné vlastnosti.
 • Jeho účinnosť sa prejavuje tak, že dokáže zjemniť a zmäkčiť pokožku na pätách.
 • Pomáha jednoduchšie odstraňovať zrohovatené vrstvy pokožky.
 • Podporuje regeneráciu pokožky na chodidlách a posilňuje vytvorenie ochrannej bariéry.
 • Jeho aplikácia je príjemná a pohodlná, nespája sa s podráždením alebo pocitom pálenia.
 • Dobré výsledky podáva aj na iných častiach pokožky, ktoré trpia suchosťou a zhrubnutím – napríklad na kolenách a lakťoch.

Čo obsahujú krémy určené na starostlivosť o päty?

V krémoch určených na starostlivosť o nohy – presnejšie chodidlá a päty – zvyčajne nájdete kombináciu viacerých účinných látok. Veľmi dobre sa osvedčili produkty, ktoré spájajú exfoliačné a zmäkčujúce látky s následným hĺbkovým hydratačným pôsobením.

Do nasledujúceho zoznamu sme vybrali niekoľko látok a ingrediencií, ktoré sa v týchto kozmetických produktoch osvedčili a prinášajú dobré výsledky.

 • Kyselina salicylová, kyselina mliečna, allantoin a močovina (urea) – Pôsobia ako exfolianty. Odlupujú a zjemňujú drsnú a suchú pokožku na pätách. Po ich účinku tak do pokožky na pätách lepšie prenikajú hydratačné a vyživujúce zložky.
 • Vazelína a glycerín – Sú známe tým, že pokožke poskytujú hydratáciu a ochranu pred vysušovaním.
 • Kyselina hyalurónová – Ide o osvedčenú zložku v kozmetických produktoch, ktorá napomáha pokožke udržiavať vlhkosť.
 • Ceramidy – Tieto lipidy sú prirodzenou súčasťou ľudskej pokožky, no s pribúdajúcimi rokmi ich množstvo ubúda. V kozmetike sa používajú pre schopnosť obnoviť ochrannú bariéru pokožky.
 • Prírodné oleje a maslá – Zabezpečujú hydratáciu a regeneráciu, podporujú pružnosť pokožky. Môžu pôsobiť aj protizápalovo a zmierňovať pocit svrbenia či napnutia na suchej časti chodidiel.

Ako často aplikovať krém na suché päty?

Krémy na suché päty určené na pravidelné používanie môžete používať podľa potreby, napríklad ráno a večer na očistené chodidlá.

Ak ide o krém so silným pôsobením a koncentrovanejším zložením, postupujte vždy podľa odporúčaní výrobcu (návod na použitie nájdete na obale krému). Zvyčajne je potrebné vykonať test kožnej znášanlivosti na malom kúsku kože. Až po tom, ako sa uistíte, že kozmetický prípravok u vás nevyvolal alergickú reakciu, pristúpte k aplikácii na väčšiu plochu pokožky. Krém, ktorý spôsobuje výraznejšiu exfoliáciu (olupovanie), sa používa iba v určených intervaloch, nie častejšie.

V prípade nejasností a zdravotných komplikácií (kožné ochorenia, cukrovka a iné) sa informujte o vhodnom riešení u lekára alebo lekárnika. Na niektorých krémoch určených na ošetrenie suchej kože na chodidlách nájdete napríklad uvedené, že sú vhodné aj pre diabetikov.

Aké pomôcky používať pri starostlivosti o päty?

Rozhodli ste, že tentokrát sa budete pätám venovať pravidelne a chcete k tomu aj patričnú výbavu? Nemusíte hneď siahať po drahej výbave na pedikúru, svoju prácu spoľahlivo (a s vašou asistenciou) zvládnu aj tieto základné pomôcky:

 • Plastový lavór, jednoduchá plastová vanička na nohy – na pravidelný teplý kúpeľ;
 • Soľ do teplého kúpeľa – zmäkčuje zrohovatenú pokožku na chodidlách, pôsobí proti zápachu nôh;
 • Samostatný uterák vyhradený na nohy – v menších rozmeroch, mäkký a výborne savý;
 • Pemza, pilník na nohy, lufa – na mechanické odstránenie odumretých kožných buniek a zhrubnutia;
 • Krém alebo balzam na suché a popraskané päty, maska na chodidlá – doplnenie hydratácie, výživa, zjemnenie a podpora regenerácie;
 • Mäkké bavlnené ponožky, jednorazové hydratačné ponožky na päty – vhodné najmä na noc;
 • Gélový chránič na päty – na používanie v topánkach ako prevencia bolestivosti a vzniku ďalšieho zhrubnutia kože.

Ceny krémov na päty

Koľko zaplatíte za kvalitný krém na popraskané a suché päty?

Krémy na päty do 5 eur

Krémy na päty v tejto kategórii sú vhodné skôr na menej náročné používanie a tzv. udržiavací režim. Dobre zvládnu hydratovanie, zjemnenie, môžu podporiť aj regeneráciu suchej pokožky na chodidlách. O niečo lepšie na tom budú krémy s vylepšenými antibakteriálnymi a antimykotickými vlastnosťami.

Krémy na päty od 5 do 15 eur

Kategória, ktorú reprezentujú aktuálne najpredávanejšie krémy na popraskané a suché päty, osloví dobrý pomerom cena/výkon. V reči krémov možno „výkon“ interpretovať ako rýchle a spoľahlivé pôsobenie a viditeľné zlepšovanie stavu pokožky na chodidlách. Okrem toho, že pri pravidelnej aplikácii by sa pokožka na pätách mala stávať jemnejšou a ucelenejšou, je vítanou vlastnosťou aj ľahká, nemastná konzistencia, rýchle vstrebávanie a zloženie bez parfumácie, parabénov a farbív.

Krémy na päty od 15 eur

Hľadáte krém na suché päty s intenzívnym pôsobením, hodnotnými zložami a koncentrovanejším zložením? Účinok drahších krémov od renomovaných značiek môže byť až prekvapivo rýchly a priniesť zaujímavé zlepšenie stavu pokožky na pätách už od prvej aplikácie.

Najlepšie značky krémov na päty

 • NeoStrata – Vedecky pokročilá a klinicky overená značka, ktorá je odporúčaná dermatológmi, má v portfóliu silný obnovujúci krém, ktorý je určený na zjemnenie a hydratáciu suchej a drsnej kože na lakťoch, kolenách či pätách.
 • Neutrogena – Celosvetovo známa značka Neutrogena priniesla na trh extra vyživujúci krém na popraskané päty, ktorý nezanecháva lepkavé stopy a rýchlo sa vstrebáva do pokožky. Veľmi dobrý pomer cena/kvalita.
 • TianDe – Výťažky a oleje zo vzácnych rastlín, vitamíny a hydratačné zložky nájdete v ošetrujúcom kréme o značky TianDe. Spokojné recenzie, praktické balenie.
 • Yves Rocher – Kozmetická značka, ktorá si zakladá na rastlinnom pôvode, zaujme balzamom na nohy s obsahom bambuckého masla a príjemnou, upokojujúcou vôňou levandule.
 • Kvitok – Bohatý obsah prírodných olejov, masiel a eseciálnych olejov prináša regeneračný balzam na nohy od značky Kvitok. Napomáha regenerácii pokožky a udržuje v nej vlhkosť. Priaznivo tiež pôsobí na zjemnenie a obnovu elasticity pokožky.
 • Eucerin – Ak ste si obľúbili značku Eucerin, môže vás zaujať krém určený na intenzívnu hydratáciu nôh s obsahom urey a ceramidov. Sľubuje až 48-hodinové hydratačné účinky a prispieva k regenerácii popraskanej a suchej kože na pätách.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1NeoStrata Targeted Treatment Problem Dry Skin Cream

+ Intenzívny krém pre extrémne suchu a drsnú kožu
+ Silné exfoliačné vlastnosti
+ Vhodný na päty, kolená aj lakte
+ S obsahom olejov, ktoré zjemňujú pokožku
od 51 €
⭐ 100 %

Čítať recenzie
#2Neutrogena Foot Care Callous Foot Cream krém na nohy

+ Krém na intenzívnu hydratáciu suchých a poškodených piat
+ Vyživujúca receptúra
+ Veľmi rýchle vstrebávanie
+ Nelepkavé zloženie
od 8 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#3TianDe ošetrujúci krém na popraskané päty

+ Obsahuje výťažky a oleje zo vzácnych rastlín, vitamíny a hydratačné zložky
+ Zanecháva pokožku vláčnu a hebkú
+ Príjemná konzistencia
+ Spokojné recenzie
od 8 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#4Yves Rocher Regeneračný balzam na nohy

+ Balzam na nohy s obsahom bambuckého masla
+ Pokožku vyživuje a zjemňuje
+ Príjemná vôňa levandule
+ Napomáha regenerácii praskliniek
od 10 €
⭐ 92 % Čítať recenzie
#5Regeneračný balzam Hebké nôžky Kvítok

+ Hĺbkovo regeneruje popraskanú a suchú pokožku nôh, päty aj lakte
+ Obsahuje avokádový olej, mangové maslo, včelí vosk, tamanu olej
+ 100 % rastlinného pôvodu
+ Pomáha obnoviť elasticitu pokožky
od 8 €
⭐ 90 % Čítať recenzie
#6Eucerin krém na nohy pro suchou až atopickou pokožku 10 % Urea

+ Hydratuje a zjemňuje veľmi suchú a zrohovatenú pokožku chodidiel
+ Obnovuje prirodzenú ochrannú bariéru
+ Bez farbív, parfumácie, parabénov
+ Nemastná konzistencia
od 9 €
⭐ 90 % Čítať recenzie
Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin