Najlepšie celoročné pneumatiky: TOP 8 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie celoročné pneumatiky

Ako vybrať najlepšie celoročné pneumatiky? Neprehliadnite nasledujúce tipy, ktoré uspeli v testoch a ich jazdné vlastnosti možno považovať za viac ako priemerný kompromis.

V súvislosti s celoročnými pneumatikami sa stále môžete stretnúť s rôznymi protichodnými tvrdeniami. Kým do jednej skupiny patria horliví zástancovia striedania letných a zimných pneumatík, druhá skupina nedá dopustiť na výhody celoročných pneumatík. Pravdou je, že ani jedna skupina sa nemýli. Používanie celoročných pneumatík so sebou prináša za istých podmienok výhody. Aké? Zorientovať sa v tak obrovskej ponuke, akou pnematiky nepochybne sú, je čoraz ťažšie. Preto sme pripravili sprievodcu, v ktorom si priblížime rozdiely medzi letnými, zimnými a celoročnými pneumatikami.

Ako sa na používanie celoročných pneumatík pozerajú zákony? Majú celoročné pneumatiky vplyv na preplácanie poistných udalostí? Aj týmto zaujímavostiam sa budeme bližšie venovať. Zamerajte svoju pozornosť aj na aktuálne recenzie a testy celoročných pneumatík, ktoré realizujú prestížne zahraničné autokluby. Niekoľko veľmi dobre hodnotených nájdete tiež v nasledujúcom rebríčku.

Najlepšie celoročné pneumatiky podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Hankook Kinergy 4S² H750

2. miesto Autobild 2022
Palivová účinnosť: C
Priľnavosť za mokra: B
Valivý hluk: 72 dB
Do rýchlosti: 240 km/h
📌 od 96 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2Continental AllSeasonContact

3. miesto Autobild 2022
Palivová účinnosť: C
Priľnavosť za mokra: B
Valivý hluk: 72 dB
Do rýchlosti: 210 km/h
📌 od 101 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#3Vredestein Quatrac

2. miesto v roku 2021
Palivová účinnosť: C
Priľnavosť za mokra: B
Valivý hluk: 70 dB
Do rýchlosti: 210 km/h
📌 od 95 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#4Goodyear Vector 4 Seasons Gen-3

Pravidelne dobré výsledky v testoch
Palivová účinnosť: C
Priľnavosť za mokra: B
Valivý hluk: 70 dB
Do rýchlosti: 240 km/h
📌 od 107 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#5Michelin CrossClimate 2

Dobrá kvalita
Palivová účinnosť: C
Priľnavosť za mokra: B
Valivý hluk: 69 dB
Do rýchlosti: 270 km/h
📌 od 115 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#6Bridgestone Weather Control A005 Evo

Palivová účinnosť: C
Priľnavosť za mokra: A
Valivý hluk: 71 dB
Do rýchlosti: 210 km/h
📌 od 92 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#7Falken EUROALL SEASON AS210

Palivová účinnosť: C
Priľnavosť za mokra: B
Valivý hluk: 70 dB
Do rýchlosti: 240 km/h
📌 od 92 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#8Yokohama BluEarth-4S AW21

Palivová účinnosť: D
Priľnavosť za mokra: B
Valivý hluk: 72 dB
Do rýchlosti: 240 km/h
📌 od 84 €
⭐ 94 % Čítať recenzie

Ako vybrať celoročné pneumatiky

Premýšľali ste niekedy nad tým, aké boli prvé pneumatiky? S najväčšou pravdepodobnosťou sa vyrábali ako univerzálne, pretože ešte delenie na zimné a letné pneu neexistovalo. Neskôr sa zvyšoval dopyt po vylepšeniach, a tak pribudli zimné, ktorých úlohou bolo vniesť do jazdy v náročných podmienkach vyššiu mieru bezpečnosti a stability. Prezúvanie z letných na zimné pneumatiky (a naopak) sa stalo štandardom a v mnohých prípadoch nevyhnutnosťou.

V roku 1977 prišla firma GoodYear s prvými celoročnými pneumatikami. Od tej doby sortiment pneumatík tohto typu nielen obrovsky narastá, zároveň sa zlepšujú ich kvality, čo je veľmi dobrou správou pre záujemcov o celoročné pneumatiky. Pre nich a váhajúcich je celý nasledujúci sprievodca. Dozviete, či sú celoročné pneumatiky vhodné pre potreby vášho jazdenia, aj na aké parametre a detaily sa zamerať. Nebude chýbať ani krátky pohľad na najlepších výrobcov pneumatík tohto typu a ceny (triedy) pneumatík.

Základné otázky na zváženie

Presvedčenie, že je najlepšie striedať zimné a letné pneumatiky je ťažké prekonať. V prospech striedania hovorí veľa faktorov a dlhoročných skúseností. Avšak, rozhodujúcimi kritériami bývajú podmienky, v ktorých jazdíte, váš jazdný štýl a ročný nájazd. Skúsenosti s celoročnými pneumatikami už majú mnohí šoféri. Možno aj niekto vo vašom okolí…

 • V akom regióne bývate? Prevažná časť našej krajiny (s výnimkou severných okresov) zažíva posledné roky iba mierne zimy. Namrznutá vozovka či súvislá vrstva ľadu sa objavujú skôr raritne. Ak teda bývate v južnejších okresoch, celoročné pneumatiky môžu byť vyhovujúcou voľbou.
 • Aký je váš ročný nájazd? Ak jazdíte prevažne kratšie trasy (s deťmi do školy, do práce, na nákup do blízkeho mesta, na výlety po okolí) a nepresiahnete viac ako 7000 km za rok, oplatí sa vám siahnuť po celoročných pneumatikách. Pri jazdách na dlhé trasy by ste už na celoročkách mohli pociťovať isté nedostatky.
 • Na akých cestách jazdíte? Po relatívne rovnej a upravenej vozovke sa nemusíte obávať jazdiť na celoročných pneumatikách po celý rok. Dokonca aj keď sa objaví snehový poprašok. Koniec koncov, kvalitné celoročné pneumatiky na sebe nesú rovnaké označenie ako zimné pneu – M+S (z angl.mud and snow – blato a sneh). V prípade, že jazdíte serpentínami, náročným stúpaním a klesaním či cestami vedúcimi cez hory, je lepšie uvažovať o zimných pneumatikách strednej až vyššej triedy.
 • Máte vo zvyku cestovať do okolitých krajín? Naša legislatíva používanie celoročných pneumatík nijak neobmedzuje. Pri ceste za hranice v zimných mesiacoch už musíte zbystriť pozornosť a oboznámiť sa s patričnými náležitosťami. V niektorých krajinách nie je používanie zimných pneumatík nijak upravené, inde vás ich absencia vyjde na pokutu vo výške stoviek až tisíc eur.

Celoročné pneumatiky a zákony

Ako sú na to celoročné pneumatiky z pohľadu zákona o cestnej premávke? Mesiac november je v pneuservisoch jedným z najviac vyťažených, môže za to predovšetkým povinnosť prezúvať letné pneumatiky za zimné – avšak, treba podotknúť, že iba za istých podmienok. Ako to je?

Povinnosť používania zimných pneumatík u nás ustanovuje Zákon č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke. Na osobných autách je povinnosť používať zimné pneumatiky v termíne od 15. novembra do 31. marca, ak vozovku pokrýva súvislá vrstva snehu, námraza alebo ľad – na všetkých nápravách (teda na všetkých 4 kolesách).

Ak bývate v strednej a južnej časti krajiny s teplejšími zimami, povinnosti meniť letné za zimné sa vás zrejme týka len okrajovo. No pozor – ak by ste sa s neprezutými letnými kolesami vybrali na zimnú dovolenku do Tatier, pri prípadnej policajnej kontrole na severe krajiny nebude postačovať argument, že ste z Levíc. Aj z tohto pohľadu sú celoročné pneumatiky zaujímavé. Môžete sa s nimi vybrať kdekoľvek po Slovensku a s prípadnou vrstvou snehu či námrazou by si mali poradiť vo váš prospech. S celoročnými pneumatikami s označením „M+S“, „M.S“ alebo „M&S“ na všetkých 4 kolesách už nemusíte predvídať počasie.

ako vybrať celoročné pneumatiky

Zimné, letné alebo celoročné pneumatiky? Stručné porovnanie, výhody a nevýhody

Zimným pneumatikám a letným pneumatikám sme sa už venovali. Nezaškodí si v krátkosti pripomenúť zásadné rozdiely a pridať k nim do „partie“ celoročné pneumatiky. Líšia sa tvrdosťou, použitou zmesou, dezénom a ďalšími vylepšeniami, aby poskytovali tie najlepšie jazdné vlastnosti v podmienkach, do ktorých boli vytvorené.

Letné pneumatiky

Letné pneumatiky sa vyrábajú zo zmesí, ktoré si udržujú vysokú tvrdosť aj v horúčavách. Ak je teplota ovzdušia 30 °C, teplota rozpáleného asfaltu je ešte vyššia. Pri rýchlej jazde dochádza k treniu, a tak si musia letné pneu poradiť s extrémnymi teplotami. Práve preto sú zo všetkých najtvrdšie. S prehľadom tak zvládajú vysoký dovolenkový nájazd kilometrov. Ich dezény sú menej výrazné a navrhnuté tak, aby bola čo najväčšia plocha pneumatík v styku s vozovkou. K prednostiam patrí tiež schopnosť rýchleho odvodu vody a vylepšená stabilita pri aquaplaningu.

Čo sa deje s letnými pneumatikami, ak teplota klesne pod 7°C? Tvrdnú ešte viac, sú menej prispôsobiteľné a to znamená aj menšiu stabilitu pri jazde a dlhšiu brzdnú dráhu

Zimné pneumatiky

Zimné pneumatiky sa vyrábajú z mäkších zmesí, aby bola dosiahnutá výborná priľnavosť k vozovke, ktorá je pokrytá ľadom či snehom. Netvrdnú ani pri nízkych teplotách a zachovávajú si optimálne jazdné vlastnosti. Ich dezén je výrazný a s hlbokými drážkami, cez ktoré sú schopné odvádzať nielen vodu, ale aj sneh, či topiaci sa ľad. Podstatne lepšie zvládajú premenlivé teploty, kedy ráno odchádzate v mínusových teplotách a vraciate sa poobede pri teplote okolo 15 °C.

Ako sa jazdí na zimných pneumatikách v lete? Žiadny zákon vám neukladá povinnosť prezuť zo zimných na letné. Dokonca môžete celý rok jazdiť na zimných pneumatikách. V letných horúčavách sa však stávajú ešte viac mäkšími, na čom utrpí jazdný komfort aj vaša peňaženka, keďže s veľkou pravdepodobnosťou stúpne spotreba paliva.

Celoročné pneumatiky

A do tretice, hlavný objekt nášho záujmu. Celoročné pneumatiky sú považované za kompromis, ktorý ponúka dobré jazdné vlastnosti po celý rok. Svojím prevedením sa viac ponášajú na zimné, čomu zodpovedá ich hĺbka dezénu. Zmesi používané na výrobu celoročných pneumatík sú tvrdšie, ako zmesi zimných pneumatík, no zároveň nie tak tvrdé ako pri letných pneu. Je pravdou, že na vozovku trvalejšie pokrytú snehom nie sú vhodné a v lete sa zase o niečo rýchlejšie opotrebúvajú ako letné. Snaha výrobcov o neustále zlepšovanie a naše súčasné klimatické podmienky sú plusovými bodmi, ktoré netreba prehliadať.

Ak váhate, možno vás presvedčia nasledujúce výhody:

 • Nemusíte absolvovať dvakrát ročne prezúvanie v pneuservise. Ušetríte čas aj peniaze v autoservisoch.
 • Odpadnú starosti so skladovaním ďalšej mimosezónnej štvorky.
 • Ste v každom období roku pripravení a nezaskočí vás žiadne počasie, ani prudké zmeny teplôt.
 • Cena celoročných pneumatík je vo všetkých triedach porovnateľná so zimnými či letnými. V ponuke nájdete lacné celoročné pneumatiky, aj prémiové sady.
 • Vývoju a výrobe celoročných pneumatík sa venujú prestížni výrobcovia, ktorí by si nepoškodili meno zlou kvalitou.
 • Celoročné pneumatiky sú trvácnejšie ako zimné pneu obuté po celý rok (menšia miera opotrebovania).
 • Nemajú taký vplyv na spotrebu paliva, ako im pripisujú odporcovia. Na spotrebu paliva najviac vplýva jazdný štýl a tlak v pneumatikách.

Pre úplnosť obrazu je tu zopár nevýhod:

 • V lete celoročné pneumatiky nepodajú taký výkon ako letné. Rovnako ani v zime od nich neočakávajte výkon zimných. Pri miernom štýle jazdy v primeraných jazdných podmienkach tieto odchýlky postrehne len odborník.
 • Nie sú vhodné pre autá jazdiace v severných okresoch krajiny.
 • V niektorých ojedinelých prípadoch celoročné pneumatiky skomplikujú poistné plnenie (viac info nižšie).

kedy meniť pneumatiky

Celoročné pneumatiky a poistenie

V súvislosti s celoročným obutím kolies sa priam nabáda otázka – ako sa na celoročné pneumatiky pozerajú poisťovne z pohľadu povinného zmluvného poistenia a havarijného poistenia?

Všetko závisí od pravidiel a podmienok konkrétnej poisťovne. Niektoré poisťovne neprihliadajú na to, aké máte pneumatiky, no je pre nich dôležité, aby ste ako vodič dbali na ich vyhovujúci technický stav (nepoškodené, nezjazdené, …) a jazdili na pneumatikách podľa aktuálnych podmienok. Vo všeobecnosti sa dá povedať, že poistné podmienky striktne nepredpisujú používanie zimných alebo letných pneumatík, no vodič sa musí riadiť zákonom o pozemných komunikáciách. Ak dôjde k škodovej udalosti v zimnom období a vaše celoročné pneumatiky budú niesť označenie M+S, poisťovňou by mali byť akceptované ako zimné.

Ak však za škodovú udalosť alebo zavinenie dopravnej nehody môže priamo zlý technický stav pneumatík, bude aj ich typ jedným z hlavných predmetov skúmania. Všetky dôležité informácie hľadajte vo všeobecných poistných podmienkach poisťovne (a čítajte aj malé písmenká). Už malý detail totiž môže byť dôvodom na krátenie / odmietnutie poistného plnenia – a to bez ohľadu na to, či išlo o letné, zimné alebo celoročné pneumatiky.

Značenie na pneumatikách: Čo znamenajú jednotlivé číslice a písmená?

Schválený rozmer pneumatík vhodných pre váš automobil nájdete uvedený vo veľkom technickom preukaze alebo na bočnej strane pneumatík, na ktorých aktuálne jazdíte. Vychádzajme z toho, že tento rozmer je podľa predpísaných hodnôt, inak riskujete, že najbližšie už STK neprejdete.

Rozmer pneumatiky vyzerá napríklad nasledovne – 205/55 R16 94V – čo jednotlivé čísla a písmená znamenajú? Poďme si túto ukážkovú pneu rozmeniť na „drobné“.

 • 205: Prvé číslo pred lomítkom je šírka pneumatiky uvádzaná v milimetroch.
 • 250/55: Druhé číslo súvisí s bočným profilom (alebo inak výškou bočnice). Vyjadruje sa percentuálne z prvého čísla. V našom prípade sa jedná o hodnotu 205/55, ktorú treba interpretovať ako 55 % z 205 mm, teda 112,75 mm. Tento údaj hovorí o tom, ako vysoká je pneumatika od disku k okraju.
 • R: Nasledujúce písmeno súvisí s konštrukciou pneumatiky. Ide o konštrukciu radiálnu (písmeno R) alebo diagonálnu (písmeno D).
 • 16: Číslo nasledujúce po prvom písmene súvisí s priemerom ráfika (vnútorný otvor pneumatiky), ktorý sa vyjadruje v palcoch. Hodnota 16 palcov zodpovedá 38,1 cm (1 palec = 2,54 cm).
 • 94: Nasledujúce dvojčíslie vyjadruje hmotnostný index, alebo inak záťažový index / index zaťaženia. Hovorí o tom, aké zaťaženie daná pneumatika zvládne. Vaše auto môže byť osadené pneu s vyšším indexom zaťaženia, ale nikdy nie s nižším ako je uvedené v technickom preukaze. Pneu s indexom zaťaženia 94 môže byť zaťažená max. 670 kg.
 • V: Posledné písmeno v rozmere pneumatiky je vyjadrením rýchlostného indexu, teda akou maximálnou rýchlosťou môže konkrétna pneumatika ísť. Pre pneumatiku z príkladu je max. rýchlosť 240 km/h. Presiahnutie rýchlosti zvyšuje riziko jej zlyhania. Rýchlostný index je vyjadrený celou skupinou písmen, no dobrou správou je, že max. povolená rýchlosť je aj pri kúpe cez internet uvedená osobitne v popise pneumatiky.

Ďalšie parametre celoročných pneumatík

Ak chcete urobiť dobrý nákup pneumatík, vždy sa zaujímajte o dátum výroby. Dôležité sú tiež triedy palivovej účinnosti, priľnavosti za mokra a hlučnosti. Ide o tzv. energetický štítok pneumatík, ktorý bol v máji 2021 revidovaný a platia nové požiadavky.

 • DOT kód je viditeľný na bočnej strane pneumatiky. Štandardne ide o 12-miestny kód a jeho posledné štvorčíslie súvisí s dátumom výroby pneumatiky. Napríklad 1922 hovorí o tom, že pneumatika bola vyrobená v 19. týždni roku 2022, 3116 zase o tom, že pneu bola vyrobená v 31. týždni roku 2016. Snažte sa kupovať čo najnovšie pneu a nie cenovo výhodné ležiaky, ktoré už stratili zo svojich jazdných kvalít.
 • Palivová účinnosť je vyjadrená piktogramom pneumatiky a tankovacej pištole. Nadobúda hodnoty od A po E. Čím bližšie k A, tým je valivý odpor pneumatiky nižší, a teda aj spotreba nižšia. Kvalitné celoročné pneumatiky majú triedu B, C.
 • Priľnavosť za mokra je vyjadrená piktogramom pneumatiky a daždivého oblaku. Nadobúda hodnoty od A po E. Čím bližšie k písmenu A, tým majú pneumatiky lepšie brzdné vlastnosti. Pri celoročkách sa stretnete prevažne s triedami B, C, D, niektoré prekvapia triedou A.
 • Hlučnosť je vyjadrená piktogramom pneumatiky a reproduktora s vlnami. Je rozdelená do troch tried – A, B, C. Hlučnosť označená A je výrazne lepšia ako stanovuje norma, B zodpovedá norme (väčšina pneu), C prekračuje povolenú normu (lacné, staršie modely).

Ceny celoročných pneumatík

Koľko zaplatíte za kvalitné celoročné pneumatiky? Pre rýchlejšiu orientáciu sme širokú ponuku rozdelili do troch nasledujúcich kategórií. (pozn. ide o cenu za 1 kus)

✅ Celoročné pneumatiky do 50 eur

Ide o zástupcov tzv. ekonomickej triedy, kedy za pomerne dobrú cenu získate pneumatiky priemerných vlastností. Sú vhodné pre automobily, na ktorých sa jazdí v menej náročnom teréne, a zároveň je aj ročný nájazd nižší. Na upravených cestách a pri dobrom jazdnom štýle sotva postrehnete nedostatky. Pozornosť však venujte energetickému štítku. Niektoré lacné celoročné pneumatiky nemajú priaznivú triedu spotreby paliva. Zároveň treba dávať pozor, aby ste nekupovali lacných ležiakov (pneu staršieho dátumu výroby).

✅ Celoročné pneumatiky od 50 do 100 eur

Za túto cenu už vo väčšine prípadov dostanete kvalitné celoročné pneumatiky s veľmi dobrým pomerom cena/výkon – patriace do strednej triedy. Na ich energetickom štítku svietia už lepšie hodnoty. Poradia si s vyšším nájazdom či nástrahami, ktoré vie pripraviť počas roka počasie. Sú označované za stabilné a umožňujú udržať kontrolu nad vozidlom. V tejto cenovej relácii je pomerne veľká konkurencia, čo je však v prospech kupujúcich, ktorí sa tak dostanú k dobrým pneumatikám z novších zmesí.

✅ Celoročné pneumatiky od 100 eur

Pneumatiky v tejto cenovej relácii už patria do vysokej triedy. Vyrobené sú z najmodernejších zmesí, technologicky inovované a premyslené do poslednej drážky na dezéne. Podávajú vyšší výkon a svojím správaním na ceste dokazujú, že aj celoročné pneumatiky majú potenciál presvedčiť náročných šoférov. Na ich energetickom štítku svietia výborné triedy a v rozmanitých podmienkach sa vždy snažia pracovať vo váš prospech.

Najlepšie značky celoročných pneumatík

 • Hankook – Juhokórejská spoločnosť zaoberajúca sa výrobou pneumatík je mimoriadne obľúbená v Nemecku, na Slovensku aj v Česku. Dodáva výrobcom pneumatiky pre vozidlá KIA, HYUNDAI, VW group, PEUGEOT, CITROEN. Výborné výsledky v testoch pozbieral celoročný model Hankook Kinergy 4S² (H 750).
 • Continental – Nemecký vývoj prichádzajú ukázať celoročné pneumatiky od značky Continental. Prevažná časť ponuky patrí do strednej a vysokej triedy, kde nájdete aj celoročné pneu Continental AllSeasonContact.
 • Vredestein – Holandský výrobca pneumatík zaujme ponukou s cenovo dostupnými celoročkami. Dobré hodnotenia pozbieral model Vredestain Quatrac.
 • GoodYear – Americká značka GoodYear má na svojom konte viacero modelov celoročných pneumatík vo všetkých triedach. Spokojné recenzie a dobré výsledky v testoch sprevádzajú najmä model Goodyear Vector 4Seasons G3.
 • Michelin – Legendárny francúzsky výrobca pneumatík tiež nezaostáva za konkurenciou a láka na pneumatiky, ktorá vám chcú na cestách poskytnúť celoročne dobré vlastnosti. Reč je o víťazovi viacerých zahraničných testov pneumatík – pneumatikách Michelin CrossClimate 2.
 • Bridgestone – Japonský výrobca pneumatík obsadil strednú a vysokú kategóriu s celoročnými pneumatikami, ktorých energetický štítok vykazuje výborné hodnoty (triedy A, B). Vynikajú priľnavosťou za mokra. Zaujať môžu pneu Bridgestone Weather Control A005.
 • Falken – Ďalšia pôvodom japonská značka má vo svojom portfóliu cenovo dostupnejšie celoročné pneumatiky.
 • Kleber – Značka Kleber je súčasťou koncernu Michelin. Obľúbené pneumatiky stredného segmentu patria k najpredávanejším v Európe.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Hankook Kinergy 4S² H750

2. miesto Autobild 2022
Palivová účinnosť: C
Priľnavosť za mokra: B
Valivý hluk: 72 dB
Do rýchlosti: 240 km/h
📌 od 96 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2Continental AllSeasonContact

3. miesto Autobild 2022
Palivová účinnosť: C
Priľnavosť za mokra: B
Valivý hluk: 72 dB
Do rýchlosti: 210 km/h
📌 od 101 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#3Vredestein Quatrac

2. miesto v roku 2021
Palivová účinnosť: C
Priľnavosť za mokra: B
Valivý hluk: 70 dB
Do rýchlosti: 210 km/h
📌 od 95 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#4Goodyear Vector 4 Seasons Gen-3

Pravidelne dobré výsledky v testoch
Palivová účinnosť: C
Priľnavosť za mokra: B
Valivý hluk: 70 dB
Do rýchlosti: 240 km/h
📌 od 107 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#5Michelin CrossClimate 2

Dobrá kvalita
Palivová účinnosť: C
Priľnavosť za mokra: B
Valivý hluk: 69 dB
Do rýchlosti: 270 km/h
📌 od 115 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#6Bridgestone Weather Control A005 Evo

Palivová účinnosť: C
Priľnavosť za mokra: A
Valivý hluk: 71 dB
Do rýchlosti: 210 km/h
📌 od 92 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#7Falken EUROALL SEASON AS210

Palivová účinnosť: C
Priľnavosť za mokra: B
Valivý hluk: 70 dB
Do rýchlosti: 240 km/h
📌 od 92 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#8Yokohama BluEarth-4S AW21

Palivová účinnosť: D
Priľnavosť za mokra: B
Valivý hluk: 72 dB
Do rýchlosti: 240 km/h
📌 od 84 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
5/5 - (1 vote)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin