Najlepšie držiaky na mobil do auta: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie držiaky na mobil do auta

Používate v aute telefón? Ak áno a chcete sa vyhnúť istým rizikám a nepríjemnostiam, zíde sa mať vo výbave držiak na mobil. Aké vlastnosti a prevedenie majú najlepšie držiaky na mobil? Nepremeškajte nasledujúce tipy, ktoré majú potenciál zaujať široký okruh šoférov.

Prečo sú držiaky na mobil do auta vyhľadávanou doplnkovou výbavou? Za držanie a obsluhovanie telefónu bez systému „voľné ruky“ (HandsFree) počas jazdy šoféri riskujú mastné pokuty. Od leta 2022 dokonca podstatne prísnejšie – v blokovom konaní 150 € a v riadnom správnom konaní až 300 eur. Naviac hrozí, že za tento priestupok vám bude uložený zákaz činnosti a porušenie sa bude rátať medzi 3 závažné priestupky počas 12 mesiacov! Nehovoriac o tom, aké škody na autách a životoch napácha chvíľka nepozornosti pre jednu cinkajúcu správu na telefóne. Nechceme vás zbytočne strašiť. Kúpou vhodného držiaka na mobil si ušetríte mnoho starostí. Ide o držiak, ktorý sa dá umiestniť na rôzne pozície – napríklad do vetráka či palubovku. Dôležité však je, aby vám pri šoférovaní neprekážal vo výhľade. Ovládanie hovorov a vytáčanie čísel zvládnete cez hlasové povely. Rovnako tak môžete využívať aj navigáciu v telefóne. Neuniknú vám teda žiadne dôležité informácie, obidve ruky zostanú voľné na vedenie vozidla a vy viac koncentrovanejší na dianie na ceste.

Ako vybrať držiak na mobil do auta? Aké sú základné možnosti? Aký spôsob uchytenia vám bude vyhovovať? Všetko dôležité sa dozviete v nasledujúcom sprievodcovi. Prešli sme testy a recenzie držiakov na mobil do auta, aby mohla vzniknúť prehľadná tabuľka s odporúčaniami na zaujímavé produkty. Zo skúseností užívateľov pre vami vyplýva, že ide o držiaky na mobil od overených značiek, akými sú napríklad iOttie, Swissten, Fixed, AlzaPower, ktoré predstavujú praktické a spoľahlivé riešenia s veľmi dobrým pomerom cena / kvalita.

Najlepšie držiaky na mobil do auta podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Swissten magnetický držiak

S bezdrôtovým nabíjaním 15W
✔️ MagSafe držiak na mobil do auta
✔️ Umiestnenie do ventilácie
✔️ Pevné uchytenie
✔️ Udrží aj najnovšie iPhony
📌 od 36 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2iOttie Easy One Touch 5 Dash & Windshield Mount

Najlepšie hodnotený
✔️ Špičkový držiak na palubnú dosku alebo čelné sklo
✔️ Na upevnenie telefónu stačí jeden dotyk
✔️ S novým magnetickým organizérom
✔️ Teleskopické rameno s otáčaním 225° a rozsahom od 12,7 do 20,32 cm
📌 od 27 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Swissten AV-M9

Magnetický držiak do vetracej mriežky
✔️ Jednoduché uchytenie do mriežky ventilácie vozidla
✔️ Pracuje na magnetickom princípe
✔️ Možnosť natočenia mobilu na ľubovoľnú stranu vďaka kĺbovému systému
✔️ Malé rozmery, nenápadnosť
📌 od 6 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4FIXED MagClick s podporou uchytenia

MagSafe uchytenie - pre iPhony
✔️ Kvalitný držiak na mobil, výborne odoláva otrasom
✔️ Rýchle bezdrôtové nabíjanie
✔️ S otočným kĺbom
✔️ Uchytenie do ventilačnej mriežky
📌 od 39 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5AlzaPower Holder ACS100

Najpredávanejší držiak na mobil
✔️ Spoľahlivý držiak s inštaláciou na sklo aj palubnú dosku
✔️ Čeľusťový držiak - jednoduchá manipulácia jednou rukou
✔️ Dobrá cena, spokojné recenzie
📌 od 10 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6FIXED Click XL

S dlhou prísavkou na sklo
✔️ Uchytenie na palubnú dosku a na sklo
✔️ Plne nastaviteľný uhol v rozsahu 360°
✔️ Vydrží aj otrasy počas jazdy
✔️ Okraje úchytov sú pogumované
📌 od 13 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Ako vybrať držiak na mobil do auta

Základnú funkciu držiaka na mobil netreba zvlášť predstavovať. Jeho úlohou je nahradiť ruky pri rôznych iných aktivitách. Obľúbené sú držiaky na mobil na bicykel, na motorku, s umiestnením na ruku, na stôl a samozrejme držiaky na mobil do auta. V každom z uvedených prípadov dokáže telefón vložený v držiaku zobrazovať dôležité údaje, a vy sa pritom môžete s prehľadom venovať hlavnej činnosti.

V prípade držiakov do auta prichádza do úvahy niekoľko riešení. Máte záujem o mechanický alebo magnetický držiak do auta? Chcete držiak na mobil umiestniť do vetracej mriežky, na predné sklo alebo na palubovku? Aké sú výhody a nevýhody jednotlivých pozícií? Ak sa v tejto oblasti potrebujete rýchlo zorientovať, to najdôležitejšie nájdete v nasledujúcich riadkoch. Aj s ich pomocou zvládnete pre svoje potreby vybrať ten najlepší držiak na mobil do auta.

Držiak na mobil do auta – výhody jeho používania

Držiak na mobil je svojím spôsobom skvelou pomôckou pre každého šoféra, ktorý chce telefón používať ako navigáciu alebo používanie telefónu počas jazdy vyplýva z náplne jeho práce.

 • Umožňuje mať počas hovorov voľné ruky (cez hlasitý odposluch).
 • Vytvorí stabilné miesto pre telefón s navigáciou.
 • Držiak na mobil je nenápadný a nenáročný na inštaláciu.
 • Vo väčšine prípadov je už veľkostne univerzálny, čo znamená, že ho nemusíte meniť s každým novým telefónom.
 • Máte prehľad o tom, kde je práve váš telefón (nie pod sedadlom, ani hlboko v kabelke – je predsa v držiaku).
 • Niektoré držiaky na mobil disponujú praktickou funkciou bezdrôtového nabíjania / rýchlonabíjania.

ako vybrať držiak na mobil do auta

Držiaky na mobil do auta podľa umiestnenie v aute

Ako vybrať v aute vhodné miesto pre držiak na mobil? Skúste sa spýtať známych, ktorí už majú s držiakmi rôznych konštrukcií svoje skúsenosti, aby sa podelili o svoje dojmy. Na výber máte viacero typov a s každým súvisia isté výhody, ale aj nevýhody.

Do vetracej mriežky

Držiaky na mobil do vetracej mriežky patria medzi najpopulárnejšie. Telefón žiadnym spôsobom nezasahuje do výhľadu cez čelné sklo, čo je hlavnou prednosťou tohto riešenia.

Inštalujú sa behom niekoľkých sekúnd a dajú sa prenášať z auta do auta. Nikde sa nelepia, takže nemusíte premýšľať, s akým povrchom prídu do kontaktu. Lacné držiaky však trápi slabé istenie. Pri prudšom brzdení môžu aj spolu s telefónom z mriežky vypadnúť rovno do priestoru auta. Drahšie držiaky už majú klip dostatočne silný.

Okrem iného treba myslieť na používanie klimatizácie v danom mieste. Horúci vzduch z kúrenia v zime a studený vzduch z klimatizácie v lete môžu telefónu uškodiť.

Na palubnú dosku

Ďalšia obľúbená pozícia pre držiak na mobil, no v tomto prípade už dávajte pozor na to, aby telefón nebránil vo výhľade z auta. Pozor – nie je každá palubná doska vhodná na nalepenie držiaka (zdrsnený povrch, oblé línie).

Ako už asi tušíte, po nalepení zostáva držiak v jednej stabilnej polohe a nedá sa premiestňovať. Ak je držiak bez ohybného kĺbu, je tu riziko, že pri istej svetelnosti sa zhorší čitateľnosť na displeji telefónu. Z tejto kategórie preto odporúčame siahnuť po držiakoch, ktoré umožňujú 360° rotáciu na výšku aj šírku, poprípade naviac sú aj teleskopicky výsuvné.

Na predné sklo

Mnohé držiaky, ktoré sa dajú nalepiť na palubnú dosku, je možné nalepiť aj na čelné sklo automobilu (vždy si túto informáciu pre istotu skontrolujte). Opäť platí, že inštalácia na sklo je viac menej trvalá. Vyžaduje také umiestnenie, v ktorom nebude držiak s mobilom nadmernou prekážkou vo výhľade a jeho prítomnosť nebude “provokovať” dopravných policajtov.

Mobil s navigáciou si môžete inštalovať do výšky očí, vďaka čomu nemusíte pohľadom uhýbať nadol a ste stále zorientovaní v dianí cestnej premávky. Ak si na telefóne však bude šofér púšťať videá, je väčšia šanca, že práve táto pozícia telefónu si ukradne viac pozornosti, ako sa patrí.

Do slotu na CD mechaniku

V mnohých autách je často nevyužitá CD mechanika. Ak je to váš prípad, zaujímavou alternatívou na zváženie sú držiaky na mobil do slotu na CD.

Zasúvajú sa do štrbiny CD mechaniky a svojou funkcionalitou sa nápadne ponášajú na držiaky do vetracej mriežky. Avšak s tým rozdielom, že pri tomto umiestnení sú predsa len menej vystavené prúdeniu vzduchu z klimatizácie / kúrenia.

Na opierku hlavy

Ide o špecifický typ držiakov na mobily a tablety, ktorý sa umiestňuje na opierku hlavy šoféra alebo spolusediaceho. Na displej sa pritom pozerajú sediaci vzadu – teda najmä deti sledujúce videá počas dlhého cestovania.

držiak na mobil navigácia

Držiaky na mobil do auta podľa typu uchytenia telefónu

Okrem toho, že sa rozhodnete, kde bude držiak na mobil inštalovaný v aute, musíte zvážiť spôsob uchytenia telefónu v držiaku. Rátajte s tým, že telefón budete vkladať do držiaka a následne vyberať niekoľkokrát za deň. Ide teda o to, aby vás mechanizmus uchytenia čo najmenej obťažoval a zároveň vydržal časté manipulovanie. Telefón sa v držiaku zachytáva buď mechanickým systémom (flexibilné svorky, čeľuste, úchyty, klipse) alebo magneticky. Aj tu platí, že každé z riešení má svoje plusy aj mínusy.

Mechanické držiaky na mobil do auta

Držiak na mobil bude mať 2 alebo 4 úchyty, ktoré sa dajú nastaviť tak, aby obopli telefón po jeho obvode. Vo väčšine prípadov sú držiaky s mechanickým systémom univerzálne a rýchlo sa prispôsobia súčasným rozmerom smartfónom. Pri vyhliadnutom držiaku si vždy skontrolujte minimálne a maximálne hodnoty pre dĺžku a šírku.

Základné, lacné držiaky na mobil do auta majú tento mechanický systém výhradne na manuálne otváranie. Čo to znamená? Na to, aby ste telefón do držiaka osadili budete vždy potrebovať dve ruky, čo nemusí byť v každej situácii praktické. Lepšie vybavené držiaky už majú tento mechanický systém na senzor. Len čo sa s telefónom priblížite k držiaku, úchyty sa rozšíria. Na zadnej časti bude mať držiak jedno tlačidlo na uvoľnenie telefónu a ten je razom možné z držiaka odobrať.

Magnetické držiaky na mobil do auta

Ak nechcete manipulovať so žiadnymi úchytmi a hľadáte čo najelegantnejšie riešenie, ďalšou možnosťou sú magnetické držiaky na mobil. K nim dostanete tenký magnetický žetón, ktorý je potrebné nalepiť na telefón. Nemusíte sa obávať negatívneho vplyvu magnetizmu na váš telefón. V súčasných telefónoch sú už použité komponenty, na ktoré prítomnosť magnetov nevplýva. Telefón so žetónom na zadnej strane potom iba položíte na držiak a okamžite je “pripevnený”.

Na jednej strane veľmi rýchle a praktické riešenie, na druhej aj zopár nedostatkov. Niektoré magnety nepatria k najsilnejším a pri brzdení telefón z držiaka odskočí. Dokonca aj pri zašpinení alebo zaprášení magnetu na telefóne / držiaku sa magnetická priľnavosť zníži. Niektorým užívateľom prekáža trvalé nalepenie magnetu na mobil (napríklad aj pre estetiku telefónu). V takom prípade lepia magnet na obal telefónu alebo ho vkladajú medzi obal a telefón.

Funkcie a výbava moderných držiakov na mobil

Máte záujem o držiak na mobil do auta s nabíjačkou? Je pre vás dôležitá všesmerová nastaviteľnosť? Medzi držiakmi na mobil do auta sú priepastné rozdiely – z pohľadu výbavy, nastaviteľnosti a doplnkových funkcií. Ak patríte k náročnejším kupujúcim, možno oceníte, ak bude mať držiak na mobil niektorý z nasledujúcich prvkov:

 • mechanické čeľuste s automatickým prispôsobením;
 • tlačidlo na uvoľnené čeľustí;
 • otočný 360°-ový kĺb pre nastavenie najlepšieho uhla;
 • teleskopické / výsuvné rameno;
 • ohybné / flexibilné rameno;
 • integrované bezdrôtové nabíjanie / rýchlonabíjanie.

Ako vybrať držiak na mobil do auta podľa využitia?

Veľa rôznych typov šoférov znamená aj odlišné nároky na prevedenie držiakov na mobil.

 • Na jednoduché a občasné používanie vystačíte aj s lacnejším a menej vybaveným držiakom na mobil. To najdôležitejšie zvládne – uvoľní vaše ruky a udrží telefón na mieste.
 • Ak telefón pravidelne používate ako navigáciu, zíde sa vám držiak, ktorý je podľa možnosti čo najviac nastaviteľný – doľava, doprava, hore aj dole, či s možnosťou náklonu, aby ste na mapy videli vždy jasne a čitateľne.
 • Je auto vaším pracovným prostriedkom? Trávite veľa pracovného času na cestách a vybavujete aj hovory? V takom prípade siahnite po kvalitných držiakoch na mobil do auta s bohatou výbavou a čo najkomfortnejšou manipuláciou, aby vás držiak nezdržoval. Ak váš telefón podporuje bezdrôtové nabíjanie, funkcia bezdrôtového dobíjania je viac ako vítaná.

telefón v aute

Ceny držiakov na mobil do auta

O tom, koľko investovať do držiaka na mobil do auta, je najlepšie rozhodovať sa v závislosti od toho, koľko času trávite na cestách a ako často potrebujete telefón – či už ako navigáciu, alebo na vybavenie hovorov. Každopádne, aj za malú sumu už získate celkom schopného pomocníka, vďaka ktorému budete mať obe ruky voľné. Čím viac času na cestách, tým môže byť aj kvalita prevedenia a výbava držiaka na mobil vyššia.

✅ Držiaky na mobil do auta do 15 eur

Už v základnej cenovej relácii nájdete mechanické aj magnetické držiaky na mobil prevažne s umiestnením do vetracej mriežky alebo na čelné sklo / palubnú dosku. Na bežné nenáročné používanie sú postačujúce. Pri výbere si prečítajte dostupné užívateľské recenzie. Vyhnite sa držiakom, s ktorými je komplikovaná manipulácia alebo o ktorých ste sa dočítali, že ich priľnavosť po čase klesá. V tejto kategórii netreba mať veľké očakávania na výbavu a nastaviteľnosť, niektoré držiaky na mobil si však celkom schopne vedú aj v konkurencii drahších.

✅ Držiaky na mobil do auta od 15 do 30 eur

Kategória, ktorú reprezentujú najpredávanejšie držiaky na mobil do auta od značiek iOttie, Fixed, Swissten. Ponúkajú už veľmi dobrý pomer cena/kvalita. Na vyššej úrovni je spracovanie držiakov a kvalita použitých materiálov (kombinácia plast a kov). Najväčšiu pozornosť si uchmatli magnetické alebo mechanicko-senzorické držiaky s integrovaním nabíjaním.

✅ Držiaky na mobil do auta od 30 eur

Ak ste si už predchádzajúcimi cenovými kategóriami prešli a hľadáte držiak na telefón na vyššej úrovni, vašu pozornosť zaujmú najmodernejšie držiaky na mobil od renomovaných výrobcov, ktorí sa ich snažia neustále vylepšovať. Výbornú schopnosť udržať telefón na mieste vykazujú nielen mechanické modely so senzorom, ale aj magnetické držiaky. Samozrejmosťou je výborná smerová aj výšková nastaviteľnosť a podpora bezdrôtového nabíjania.

Najlepšie značky držiakov na mobil do auta

 • iOttie – Svetovo najpredávanejšia značka príslušenstva pre mobilné telefóny má na svojom konte výborne prepracované držiaky na mobil do auta v rôznych veľkostiach, typoch aj spôsobe uchytenia. Spoľahlivé prichytenie, podpora bezdrôtového nabíjania pri drahších modeloch.
 • Swissten – Švajčiarska precíznosť a cit pre detail sa naplno ukazujú aj v obľúbených držiakoch na mobil značky Swissten – v ponuke od základných až po prémiovo vybavené.
 • Fixed – Zaujímavý výber kvalitných držiakov na mobil do auta s dobrou cenou aj predajnosťou. Ak hľadáte držiak na mobil do auta pre Apple iPhone, hľadajte podporu uchytenia MagSafe, ktoré držiaky Fixed ponúkajú.
 • AlzaPower – Cenovo dostupné magnetické a mechanické držiaky na mobil do auta Alzapower patria aktuálne k najlepšie predávaným. Jednoduchšie, no za to primerane funkčné, ideálne na nenáročné používanie.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Swissten magnetický držiak

S bezdrôtovým nabíjaním 15W
✔️ MagSafe držiak na mobil do auta
✔️ Umiestnenie do ventilácie
✔️ Pevné uchytenie
✔️ Udrží aj najnovšie iPhony
📌 od 36 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2iOttie Easy One Touch 5 Dash & Windshield Mount

Najlepšie hodnotený
✔️ Špičkový držiak na palubnú dosku alebo čelné sklo
✔️ Na upevnenie telefónu stačí jeden dotyk
✔️ S novým magnetickým organizérom
✔️ Teleskopické rameno s otáčaním 225° a rozsahom od 12,7 do 20,32 cm
📌 od 27 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Swissten AV-M9

Magnetický držiak do vetracej mriežky
✔️ Jednoduché uchytenie do mriežky ventilácie vozidla
✔️ Pracuje na magnetickom princípe
✔️ Možnosť natočenia mobilu na ľubovoľnú stranu vďaka kĺbovému systému
✔️ Malé rozmery, nenápadnosť
📌 od 6 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4FIXED MagClick s podporou uchytenia

MagSafe uchytenie - pre iPhony
✔️ Kvalitný držiak na mobil, výborne odoláva otrasom
✔️ Rýchle bezdrôtové nabíjanie
✔️ S otočným kĺbom
✔️ Uchytenie do ventilačnej mriežky
📌 od 39 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5AlzaPower Holder ACS100

Najpredávanejší držiak na mobil
✔️ Spoľahlivý držiak s inštaláciou na sklo aj palubnú dosku
✔️ Čeľusťový držiak - jednoduchá manipulácia jednou rukou
✔️ Dobrá cena, spokojné recenzie
📌 od 10 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6FIXED Click XL

S dlhou prísavkou na sklo
✔️ Uchytenie na palubnú dosku a na sklo
✔️ Plne nastaviteľný uhol v rozsahu 360°
✔️ Vydrží aj otrasy počas jazdy
✔️ Okraje úchytov sú pogumované
📌 od 13 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
5/5 - (2 votes)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin