Najlepšie letné pneumatiky: TOP 7 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie letné pneumatikyStúpajúce teploty vonku a spolu s nimi aj dátum v kalendári nám dávajú jasne najavo, že zase raz prichádza čas, kedy sa pred pneuservismi začnú plniť parkoviská. Je čas na výmenu pneumatík! Už pri jesennom uskladňovaní ste zrejme videli zjavné nedostatky na súčasnej sade letných pneumatík, preto netreba dlhšie otáľať. Máme pre vás tipy na aktuálne najlepšie letné pneumatiky, aké na našom trhu nájdete – v pravidelne aktualizovanom rebríčku!

Či letné, zimné, alebo celoročné – výber je vždy komplikovaný. Dokonca aj pre ľudí, ktorí si svoje auto hýčkajú. Mnohí z nás však kupujú nové sady pneumatík raz za 5 rokov, no samozrejme aj skôr, ak dôjde k ich opotrebovaniu pri vysokom nájazde kilometrov. Tisícky rôznych produktov, desiatky výrobcov, rozmanité ceny, veľkosti a množstvo doplnkových vlastností a vylepšení. Dá sa v tom zorientovať tak, aby ste o svojom výbere nemali žiadne pochybnosti? Vybrali sme sa na dlhý „štvorkolesový výlet“ medzi recenzie a testy letných pneumatík a v nich našli hneď niekoľko favoritov, ktorí vám môžu byť inšpiráciou k dobrej kúpe.

Medzi letnými a zimnými pneumatikami sú výrazné rozdiely, predovšetkým v brzdnej reakcii, správaní v zákrutách a schopnostiach eliminovať negatívny účinok snehu / vody na vozovke. Nehovoriac o tom, že letné aj zimné pneumatiky ukážu to najlepšie zo seba pri vonkajšej teplote, na akú boli zostrojené. V nasledujúcom sprievodcovi výberom sa dozviete základné informácie, ktoré sú nevyhnutné pre správny výber letných pneumatík. Zaujmú vás letné pneumatiky zn. Continental, Michelin, GoodYear alebo Bridgestone?

Najlepšie letné pneumatiky podľa testov a recenzií

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Continental PremiumContact 6

1. - 3. miesto v niekoľkých nemeckých testoch
✔️ Dôraz na vysokú bezpečnosť aj životnosť
✔️ Pre komfortnú jazdu s nižšou hlučnosťou
✔️ Maximálny brzdný výkon aj na mokrej vozovke
✔️ Prepracovaný dezén s asymetrickými drážkami na lepšie zvládanie bočných síl v zákrutách
📌 od 60 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2Goodyear Efficientgrip Performance 2

Spokojné recenzie
✔️ Krátka brzdná dráha a dlhá životnosť = vyšší nájazd
✔️ Vyrobené z pružnej zmesi, ktorá lepšie zvláda teplotné výkyvy, bez prasklín
✔️ Efektívne odvádzajú vodu
✔️ Znížená hlučnosť
📌 od 74 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#3Michelin Pilot Sport 4

Víťaz testu Konsument 2020
✔️ Výborné jazdné vlastnosti, priľnavosť aj brzdná reakcia
✔️ Pokročilá technológia Dynamic Response
✔️ Široké drážky perfektne odvádzajú vodu
✔️ Nesklamú ani pri vysokom nájazde
📌 od 82 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#4Pirelli P ZERO Nero GT

Ďalšie na zváženie
✔️ Široké kontinuálne rebrá a asymetrická dizaj
✔️ Rýchle reakcie pri zatáčaní
✔️ Bezpečné brzdenie aj na mokrom povrchu
✔️ S rýchlostným indexom Y = 300 km/h
📌 od 71 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#5Bridgestone Turanza T005

Pomer cena / kvalita
✔️ Špeciálne upravený dezén pre lepší odvod vody
✔️ Výborne držia stopu aj za zhoršených podmienok
✔️ Veľmi dobré hodnotenia od kupujúcich
✔️ Kostra pneumatiky je spevnená kombináciou ocele s odolným polyesterom
📌 od 63 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#6Semperit Speed-Life 3

Víťaz testu 205/55 R16 91V (Konsument 2021)
✔️ Nižšia miera opotrebovania aj pri vysokom nájazde
✔️ Šetrné k spotrebe paliva
✔️ Vzor je navrhnutý tak, aby obmedzoval nerovnomerné opotrebovanie
✔️ Rýchle reakcie v zákrutách
📌 od 60 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#7Falken Azenis FK510

Víťaz testu 225/50 R17 98Y (Konsument 2021)
✔️ Výborne ovládateľné na suchej aj mokrej vozovke
✔️ Perfektné držanie stopy pri priamej jazde a v zákrutách
✔️ Skrátené brzdné dráhy
✔️ Nízka hlučnosť pri rôznych rýchlostiach
📌 od 76 €
⭐ 94 % Čítať recenzie

Ako vybrať letné pneumatiky

Najskôr začnime základnou otázkou: Kedy prezuť na letné pneumatiky? Jednotná odpoveď neexistuje, no je dobré vymedziť si dátumy podľa zimných pneumatík. V termíne od 15. novembra do 31. marca je zákonná povinnosť používať zimné pneumatiky na Slovensku (avšak aj to s istými výnimkami). V realite však môžete termín prezúvania na letné pneu pokojne presunúť o niekoľko týždňov neskôr. Prečo? Záleží od lokality, v ktorej žijete, kvality ciest, rýchlosti ich údržby, a rovnako tak aj od vášho bezpečia.

Počasie nám každým rokom čoraz viac ukazuje svoju vypočítavosť. Po jednom teplom slnečnom víkende zrazu padnú teploty o 15 stupňov nižšie a vrstva snehu pokryje cesty dokonca aj v nižších polohách. Ak je však teplota už konštantne nad 7 °C, bez rizika nočných a ranných mrazov, môžete sa pustiť do prezúvania. Teplota 7 °C sa totiž považuje za medznú a zimné pneumatiky pri nej strácajú svoje kladné vlastnosti.

ako vybrať letné pneumatiky

Letné vs. zimné pneumatiky: Základné rozdiely

V bohatom sortimente pneumatík sa musíte, obrazne povedané, zaradiť do správneho pruhu. Prvým krokom je sezóne určenie. Podľa toho sa pneumatiky delia na letné, zimné a celoročné. Letné a zimné sú skonštruované tak, aby vykazovali najlepšie vlastnosti v daných teplotných a jazdných podmienkach. Čo to znamená?

Letné pneumatiky

Letné pneumatiky sú vyrábané z takých zmesí, ktoré vykazujú odolnosť aj na rozhorúčenom asfalte. Teplota, ktorej je pneumatika pri rýchlej jazde v lete vystavená, je o niekoľko desiatok stupňov celzia vyššia, ako teplota ovzdušia. Ide teda o pneumatiky tvrdšie, tvarovo stabilnejšie, schopné zvládnuť aj vysoký nájazd kilometrov iba s minimálnym opotrebovaním (oceníte, keď sa autom vyberiete na dovolenku). Ich dezén má menšie drážkovanie a je navrhnutý tak, aby si spoľahlivo poradil s rýchlym odvodom vody spod kolies. Majú vyššiu styčnú plochu s vozovkou a vylepšený brzdný účinok. Posilnené sú aj reakcie v zákrutách, keďže sa viac počíta s tým, že pri jazde na suchej vozovke mnohí šoféri idú rýchlejšie. Zároveň sú vyhľadávané pre ich nízku hlučnosť, a teda aj lepší komfort pri jazde.

Zimné pneumatiky

Pri zimných pneumatikách je dôležitá ich priľnavosť k vozovke. Musia sa vysporiadať so snehom aj ľadom. Z tohto dôvodu sú mäkšie, s výraznejším a hlbším dezénom, vďaka ktorému sa dokážu pohybovať aj po vrstve snehu. Zmesi, z ktorých sú vyrábané zimné pneumatiky, netuhnú ani pri mínusových teplotách a udržujú si svoje optimálne jazdné vlastnosti.

📌 Ak vás zaujíma podrobnejší popis vlastností, pozrite aj nášho sprievodcu výberom zimných pneumatík, kde sme sa hlavným odlišnostiam venovali podrobnejšie.

Celoročné pneumatiky

Predstavujú kompromis vytvorený z predchádzajúcich dvoch kategórií. Treba však počítať s tým, že v zime nebudú rovnako dobré ako zimné, a rovnako tak ani v lete nedosiahnu úplne úroveň kvalitných letných. Stoja na pomyselnom rozcestí, kde si z každého typu vzali priemerné schopnosti, no nezaslúžia si zatratenie. Majú svojich spokojných používateľov, ktorí oceňujú ich praktickosť pri údržbe o auto (ušetria na prezúvaní každý polrok). Sú vhodné predovšetkým pre tých, ktorí jazdia menej, pokojne a v nenáročnom teréne bez častých extrémov na vozovke.

pneumatiky terén

Triedy pneumatík: Ich určenie a cena

Hneď, ako vyberiete sezónne určenie, nasleduje ďalší dôležitý krok – výber triedy pneumatiky. Vo všeobecnosti existujú 3 základné triedy: ekonomická, stredná a vysoká trieda (premium). Práve tu je azda najviac vidno, ako kvalita súvisí s rastúcou cenou. Už 10 eur na jednej pneumatike môže znamenať výrazne vyššiu bezpečnosť a pohodlie, preto sa neoplatí šetriť na nesprávnom mieste.

Pri rozhodovaní vám pomôže niekoľko otázok, s ktorými vyskladáte mozaiku o ideálnych letných pneumatikách priamo pre vaše potreby:

 • Jazdíte v lete dlhé trasy a často po diaľnici?
 • Zakladáte si na nízkej hlučnosti?
 • Chcete ušetriť na palive? Je pre vás dôležitá ekologickejšia aj ekonomickejšia prevádzka auta?
 • Ste majiteľom auta zo strednej alebo vyššej triedy?

Ak poznáte odpovede, riešenie nájdete v nasledujúcom delení…

⏩ Ekonomická trieda – Letné pneumatiky do 50 eur

Ide o najlacnejšie pneumatiky, ktoré fungujú na starších, no za to rokmi overených princípoch. Keďže aj v tejto oblasti ide vývoj neustále dopredu (zloženie zmesí, spôsob vystuženia, …), v porovnaní s vyššími triedami ponúkajú zväčša iba priemerné vlastnosti. Vhodné sú predovšetkým na menej náročné používanie v dobrých podmienkach – napríklad pri nižšom ročnom nájazde, alebo na použitie v meste, či na pokojnú jazdu. Sú častou voľbou majiteľov starších áut, alebo áut zo strednej výkonnostnej triedy. Ich slabinami môže byť vyššia hlučnosť, slabšie schopnosti pri aquaplanningu, ale aj rýchlejšie opotrebovanie.

⏩ Stredná trieda – Letné pneumatiky od 50 do 100 eur

Pneumatiky strednej triedy ponúkajú najlepší pomer cena / kvalita. Za svoje peniaze dostanete dobre vyladené pneumatiky, ktoré vám nebudú klásť veľké obmedzenia. Poradia si aj s vyšším nájazdom kilometrov, zvládajú jazdu v meste aj rýchlu jazdu na diaľnici. Ide o najpredávanejšie pneumatiky vôbec – od menších áut, cez strednú triedu, až po SUV. Konkurencia značiek je v tejto cenovej relácii azda najvyššia, čo znamená výhodu pre koncových užívateľov – a to v podobe veľmi dobre skonštruovaných pneumatík za priaznivú cenu.

⏩ Vysoká trieda – Letné pneumatiky od 100 eur

To najlepšie, čo z hľadiska inovácií a najmodernejších zmesí na trhu nájdete, ponúkajú prémiové letné pneumatiky. Špeciálna pozornosť sa venuje aj samotnému dezénu. Sú vytvárané v spolupráci s prestížnymi automobilkami a ich autami z najvyšších tried, tak aby dokázali plne podporiť ich výkon, nízku spotrebu a zabezpečiť na cestách čo najvyššie pohodlie a bezpečnosť. Pneumatiky z vysokej triedy splnia aj požiadavky náročných jazdcov a sú vhodné do športových vozidiel aj vozidiel s vysokým výkonom. To však neznamená, že si tento komfort nemôžete dopriať aj na kolesá pre auto strednej kategórie, najmä ak ročne veľa jazdíte a viete, že od pneumatík potrebujete vysokú spoľahlivosť.

reakcie auta v zákrute

Ako vybrať správny rozmer pneumatík?

Nasledujúce informácie majú rýdzo univerzálny charakter a môžete ich aplikovať pri kúpe letných, zimných aj celoročných pneumatík.

Správny rozmer pneumatík má priamy súvis s vaším autom. Vyberať totiž môžete iba taký rozmer pneumatík, ako je uvedené vo vašom veľkom technickom preukaze. Dozviete sa z neho, aké pneumatiky môže váš automobil používať (môže byť zaznačených aj viac vyhovujúcich alternatív). Tým sa zároveň z množstva stoviek modelov ponuka postupne zužuje na niekoľko desiatok.

Ak by ste sa predsa len v rámci “experimentu” rozhodli pre iný rozmer, pri najbližšej STK si zarobíte na problém. Majte na pamäti, že správne zvolené pneumatiky prinášajú veľa výhod – optimálne jazdné vlastnosti, vyššiu bezpečnosť pri jazde, nižšiu mieru opotrebovania, nižšiu spotrebu.

Značenie pneumatík – vysvetlivky

Pozreli ste sa do technického preukazu alebo na bočnú stranu súčasných pneumatík a zistili ste napríklad nasledovný rozmer:

205/55 R16 93H

 • 205 – šírka pneumatiky v milimetroch
 • 55 – bočný profil pneumatiky v %
 • R – konštrukcia pneumatiky
 • 16 – priemer ráfika v palcoch
 • 93 – hmotnostný index
 • H – rýchlostný index
 • Šírka pneumatiky (prvé číslo pred lomítkom) je uvádzaná v milimetroch.
 • Bočný profil (alebo inak aj výška bočnice) hovorí o tom, ako vysoká je pneumatika od disku k okraju. Na jej vyjadrenie sa používajú percentá. Údaj 205/55 vám potom hovorí, že bočný profil je vysoký 55% zo šírky 205 mm, teda 112,75 mm.
 • Konštrukcia pneumatiky môže byť radiálna (písmeno R) alebo diagonálna (písmeno D). Na väčšine osobných automobilov sú radiálne konštrukcie, ktoré majú dobré záberové vlastnosti a menej sa prehrievajú pri vyšších rýchlostiach. Diagonálne nájdete skôr na stavebných strojoch, ktoré sa pohybujú po nerovných povrchoch.
 • Priemer ráfika je ďalším dôležitým číselným parametrom (v ukážkovom príklade číslo 16). Je vyjadrený v palcoch – 1 palec = 2,54 cm. V základe ide o vnútorný priemer “otvoru” na pneumatike.
 • Hmotnostný index (číslo 93), alebo aj záťažový index nadobúda hodnoty od 50 do 124, čomu zodpovedajú hmotnosti od 190 kg do 1600 kg na jednu pneumatiku (index 93 predstavuje hmotnosť 650 kg /1 pneu). Informáciu o minimálnom hmotnostnom indexe hľadajte v technickom preukaze. Na kolesá môžete osadiť pneumatiky s vyšším záťažovým indexom, v žiadnom prípade však nie s nižším. Riskujete vlastnú bezpečnosť na cestách.
 • Rýchlostný index (písmeno hneď za hmotnostným indexom), hovorí o tom, na akú maximálnu rýchlosť je pneumatika stavaná (v našom príklade H = max. 210 km/h). Ak by ste kúpili pneu s indexom, ktorý by ste pravidelne prekračovali, hrozí zlyhanie pneumatík vo vysokej rýchlosti.

📌 Pozn: K hmotnostnému aj rýchlostnému indexu nájdete v spoľahlivých e-shopoch s pneumatikami prislúchajúce číselné vyjadrenie. Nemusíte sa teda obávať, že vám hodnoty a písmená nebudú nič hovoriť.

prezúvanie pneumatík

Čo je DOT kód?

V DOT kóde, ktorý je na viditeľnej strane bočnice, sa dozviete ďalšie doplňujúce informácie, z nich aj jednu kľúčovú. Ide o 12 miestny kód, v ktorom je kód výrobcu, rozmerový kód, voliteľný kód podľa výrobcu, dátum výroby pneumatiky (vyjadrený ako posledné štvorčíslie).

Dátum výroby sa vyjadruje ako týždeň a rok, v ktorom bola pneumatika vyrobená. Štvorčíslie 4219 potom znamená, že pneumatika bola vyrobená v 42. týždni roku 2019. Veľmi rýchlo viete zhodnotiť, či sa za lákavou akciovou cenou ukrýva predaj “ležiakov” – teda pneumatík, ktoré na sklade už ležali 4 – 5 rokov. Takáto kúpa určite nie je výhodná, pneumatiky už totiž stratili časť zo svojich jazdných schopností.

Čo je energetický štítok pneumatík?

Všetky pneumatiky, ktoré sú predávané na území Európskej únie, musia mať od roku 2012 klasifikačný štítok, ktorý hodnotí vlastnosti pneumatík z pohľadu spotreby paliva (a s tým súvisiacich emisií skleníkových plynov), hlučnosti a priľnavosti pneumatiky za mokra. Tento štítok je svojím vizuálnym prevedením podobný tomu, ktorý už zrejme dávno poznáte pri spotrebičoch.

 • Spotreba paliva (piktogram pneumatiky a tankovacej pištole) – nadobúda hodnoty od A (najviac účinná) po G (najmenej účinná). Čím bližšie k A, tým má valivý odpor pneumatiky nižší vplyv na spotrebu paliva. Rozdiel v spotrebe medzi triedou A a G pritom môže byť až 7,5 %.
 • Hlučnosť (piktogram pneumatiky a hlasitosti s tromi naznačenými vlnami) – je vyjadrená vizuálne (zafarbením zvukových vĺn čiernou farbou) a hodnotou v decibeloch. Podľa toho sa pneumatiky delia na hlučné, stredne hlučné a pneumatiky s nízkou mierou hlučnosti. Avšak, aj pneumatika označená ako hlučná (3 čierne vlny), má hlučnosť nižšiu než je maximálna hranica povolená v súčasnosti.
 • Priľnavosť za mokra (piktogram pneumatiky s oblakom a dažďom) – hovorí o brzdných vlastnostiach pneumatiky za mokra. Opäť sa vyjadruje škálou písmen od A po G (A, B, C, D, E, F, G), pričom pneumatiky triedy A majú najkratšiu brzdnú dráhu na mokrej vozovke.

Najlepšie značky letných pneumatík

Testy pneumatík patria u majiteľov automobilov azda k najviac vyhľadávaným auto/moto hodnoteniam. Pravidelne, s každou sezónou, sa na trhu objavujú novinky, ktoré sú podrobené objektívne stanoveným kritériám a ich vlastnosti sú preskúšané v náročných podmienkach podľa ročného obdobia, na ktoré sú určené. V nasledujúcom zozname nájdete výrobcov prémiových pneumatík, ktoré pravidelne súperia o najvyššie hodnotenia, no rovnako tak aj niekoľkých zástupcov s pneumatikami s veľmi dobrým pomerom cena / kvalita.

 • Continental – Jedna z vedúcich spoločností zameraných na výrobu automobilových pneumatík si zakladá na pokročilom nemeckom vývoji. Mnohé nemecké automobilky ich používajú na prvé “obutie”. Z letných pneu dávame do pozornosti veľmi dobre hodnotené Continental EcoContact a PremiumContact.
 • GoodYear – Ďalšia TOP hodnotená značka, tentokrát amerického pôvodu. Na svojom konte ma kvalitné letné pneumatiky s výbornou ovládateľnosťou na suchom aj mokrom povrchu. Za pozornosť stoja pneumatiky GoodYear EfficientGrip Performance a Eagle F1 Assymetric.
 • Michelin – Legendárny francúzsky výrobca pneumatík patrí k jednej z celosvetovo najväčších firiem so zameraním na pneu. Sortiment je bohatý, pokrýva všetky triedy – od ekonomických, po prémiové. Na našich cestách môžete zahliadnuť dobre predávané pneumatiky Michelin Pilot Sport a Primacy.
 • Pirelli – Vysoko produktívna talianska značka Pirelli vyniká vo výrobe pneumatík nielen s efektívny dezénom, ale aj dizajnom. Spĺňajú moderne štandardy na úspornú prevádzku, komfort a bezpečnú jazdu na akomkoľvek povrchu a zároveň rešpektuje životné prostredie. Pozrite si vlastnosti letných edícií Pirelli Cinturato, PZero, Powergy.
 • Bridgestone – Tento japonský výrobca pneumatík je číslom jedna predovšetkým u motocyklistov. Tam však ich výroba zďaleka nekončí. Trúfli si dokonca aj na pneumatiky pre lietadlá. Z letných dezénov môžu zaujať pneumatiky Bridgestone Potenza a Turanza.
 • Semperit – Rakúska značka pneumatík už patrí pod koncern Continental. Patrila k prvým gumárskym výrobcom na starom kontinente. Zameriava sa predovšetkým na stredný cenový segment – pre osobné vozidlá, SUV aj terénne vozidlá. Spokojné hodnotenia sprevádzajú letný dezén Semperit Speed-Life.
 • Falken – Zástupca kvalitnej strednej triedy pneumatík má svoj pôvod v Japonsku, v súčasnosti so závodmi v Ázii aj Európe. Ponúka optimálny výkon za primeranú cenu. Ak ide o výrobu pre osobné autá, snažia sa splniť všetky požiadavky na ekologickosť a ekonomickú prevádzku vozidla. Z ponuky vyberáme letné dezény Falken Azenis a Sincera.
 • Nokian – Aj keď je ponuka severskej značky orientovaná predovšetkým na zvládanie náročných zimných podmienok a nepriaznivého stavu na vozovke, ak patríte k fanúšikom tejto značky, určite neprehliadnite cenovo dostupné letné dezény Nokian WetProof a PowerProof, ktoré patria v pneu eshopoch k najpredávanejším.
 • Barum – Česká značka Barum je tiež súčasťou nemeckého koncernu Continental. Má prístup k moderným technológiám, čo sa pretavilo aj do konštrukcie pneumatík. Nájdete tu spotrebiteľsky dobre hodnotené letné pneumatiky z ekonomickej triedy, napríklad Barum Bravuris a Brillantis.
 • Hankook – Ak máte radi športovejší štýl jazdy, potom neprehliadnite ponuku kórejského výrobcu Hankook. Ponúkajú väčšiu priľnavosť, pružnosť pneumatiky pri jazde a komfort zameraný smerom k výkonu. Pozrite si, aké kvality ponúkajú dezény Hankook Ventus Prime a Kinergy Eco2.
 • Dunlop – V tomto zozname nesmie chýbať ani jedna zo špičkových svetových značiek s britským pôvodom. Špecializuje sa na prémiový segment, ktorý zahŕňa najmä športové autá, SUV a crossovery. Z jej ponuky vás môžu zaujať letné pneumatiky Dunlop SP Sport Maxx a SP Sport BluResponse.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Continental PremiumContact 6

1. - 3. miesto v niekoľkých nemeckých testoch
✔️ Dôraz na vysokú bezpečnosť aj životnosť
✔️ Pre komfortnú jazdu s nižšou hlučnosťou
✔️ Maximálny brzdný výkon aj na mokrej vozovke
✔️ Prepracovaný dezén s asymetrickými drážkami na lepšie zvládanie bočných síl v zákrutách
📌 od 60 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2Goodyear Efficientgrip Performance 2

Spokojné recenzie
✔️ Krátka brzdná dráha a dlhá životnosť = vyšší nájazd
✔️ Vyrobené z pružnej zmesi, ktorá lepšie zvláda teplotné výkyvy, bez prasklín
✔️ Efektívne odvádzajú vodu
✔️ Znížená hlučnosť
📌 od 74 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#3Michelin Pilot Sport 4

Víťaz testu Konsument 2020
✔️ Výborné jazdné vlastnosti, priľnavosť aj brzdná reakcia
✔️ Pokročilá technológia Dynamic Response
✔️ Široké drážky perfektne odvádzajú vodu
✔️ Nesklamú ani pri vysokom nájazde
📌 od 82 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#4Pirelli P ZERO Nero GT

Ďalšie na zváženie
✔️ Široké kontinuálne rebrá a asymetrická dizaj
✔️ Rýchle reakcie pri zatáčaní
✔️ Bezpečné brzdenie aj na mokrom povrchu
✔️ S rýchlostným indexom Y = 300 km/h
📌 od 71 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#5Bridgestone Turanza T005

Pomer cena / kvalita
✔️ Špeciálne upravený dezén pre lepší odvod vody
✔️ Výborne držia stopu aj za zhoršených podmienok
✔️ Veľmi dobré hodnotenia od kupujúcich
✔️ Kostra pneumatiky je spevnená kombináciou ocele s odolným polyesterom
📌 od 63 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#6Semperit Speed-Life 3

Víťaz testu 205/55 R16 91V (Konsument 2021)
✔️ Nižšia miera opotrebovania aj pri vysokom nájazde
✔️ Šetrné k spotrebe paliva
✔️ Vzor je navrhnutý tak, aby obmedzoval nerovnomerné opotrebovanie
✔️ Rýchle reakcie v zákrutách
📌 od 60 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#7Falken Azenis FK510

Víťaz testu 225/50 R17 98Y (Konsument 2021)
✔️ Výborne ovládateľné na suchej aj mokrej vozovke
✔️ Perfektné držanie stopy pri priamej jazde a v zákrutách
✔️ Skrátené brzdné dráhy
✔️ Nízka hlučnosť pri rôznych rýchlostiach
📌 od 76 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
4.9/5 - (15 votes)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin