Najlepšie zimné pneumatiky: TOP 6 modelov podľa recenzií a testov

najlepšie zimné pneumatikyAj vy sa dvakrát ročne mihnete v pneuservise na prezúvaní? Ak majú vaše zimné pneumatiky časy svojej slávy za sebou, je na čase poobzerať sa po nových. Súčasná ponuka je obrovská, cenovo aj kvalitatívne rozmanitá. Určite v nej však nájdete najlepšie zimné pneumatiky práve pre svoje auto. Stačí iba dodržať zopár zlatých pravidiel. Ktoré to sú?

Každý majiteľ auta vie, že jeho prevádzka niečo stojí. Čakajú vás menšie či väčšie výdavky – od pravidelnej výmeny oleja, cez servisné prehliadky až po prípadné odstraňovanie porúch. Na vašu bezpečnosť, pohodlie, no zároveň aj spotrebu paliva majú priamy vplyv pneumatiky, ktoré sa používaním prirodzene opotrebúvajú, starnú a strácajú zo svojich jazdných vlastností. Približne raz za 3 – 5 rokov treba počítať s výdavkami na kúpu novej sady. Mať doma sadu letných a zimných pneumatík alebo vsadiť na univerzálne (celoročné)?

Povinnosť používania zimných pneumatík u nás ustanovuje Zákon č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke. Na osobných autách je povinnosť používať zimné pneumatiky v termíne od 15. novembra do 31. marca, ak vozovku pokrýva súvislá vrstva snehu, námraza alebo ľad – na všetkých nápravách (teda na všetkých 4 kolesách). Ak bývate v južnej časti Slovenska a na snehovú pokrývku si matne spomínate už iba z detstva, pri miernej zime prezúvať letné pneumatiky za zimné nemusíte. No je pomerne náročné odhadnúť vývoj počasia cez zimu. Zároveň, ak by ste sa chceli vybrať do vyššie položených oblastí alebo do hôr, to, že máte v dokladoch trvalé bydlisko na juhu krajiny vás neochráni pred pokutou ani prípadnou nehodou.

⭐⭐⭐⭐⭐

V tomto sprievodcovi nájdete prehľad, s pomocou ktorého dokážete kúpiť zimné pneumatiky presne podľa typu vášho auta či kolies. Priblížime vám základné cenové aj kvalitatívne rozdiely a veríme, že po niekoľkých minútach čítania bude jasno nielen mužom, no vybrať správne dokážu aj ženy. Zaujali nás recenzie a testy zimných pneumatík (ADAC, ACE, AUTOBILD, AUTOKLUB ČR), ktoré každoročne prinášajú horúcich favoritov. Ak chcete ušetriť čas a mať istotu dobrej kúpy, výber z toho najlepšieho nájdete napríklad v nasledujúcej tabuľke.

Najlepšie zimné pneumatiky na trhu

 Produkt HodnotenieCena (od) 
#1Goodyear UltraGrip Performance +

15" až 22"
✔️ Víťaz testu Auto Motor Sport, 1. z 11 (2019)
✔️ Znížené riziko akvaplaningu
✔️ Vynikajúca brzdná dráha na snehu
✔️ Veľmi spoľahlivé a s ľahko regulovateľnými reakciami
⭐ 100 %117 € Čítať recenzie
#2Continental WinterContact TS 860

13" až 17"
✔️ Víťaz testu Auto Motor Sport (2018), víťaz Auto Test – 1. z 20 (2019)
✔️ Ľahké ovládanie na snehu
✔️ Perfektné zladenie s ESP vozidla
✔️ Vynikajúci výkon na mokrej vozovke
⭐ 100 %57 € Čítať recenzie
#3Continental WinterContact TS 850 P

16" až 21"
✔️ 4. z 11 Auto Motor Sport (2019)
✔️ Vyrovnaná dynamika
✔️ Bezpečné a ľahko ovládnuteľné na mokrom povrchu
✔️ Veľmi dobré univerzálne vlastnosti
⭐ 98 %165 € Čítať recenzie
#4Goodyear UltraGrip Performance Gen-1

16" až 22"
✔️ 4. z 11 Auto Bild allrad (2019)
✔️ Veľmi spoľahlivé na mokrej vozovke
✔️ Bezpečné pri akvaplaningu
✔️ Pomalšie opotrebovanie dezénu
⭐ 96 %130 € Čítať recenzie
#5Bridgestone Blizzak LM005

14" až 22"
✔️ 2. z 11 Auto Motor Sport (2019), 5. z 20 autoTEST (2019)
✔️ Veľmi presné na zasnežených a mokrých cestách
✔️ Výborná cena
✔️ Vynikajúci brzdný výkon
⭐ 94 %46 € Čítať recenzie
#6Nokian WR D4

15" až 18"
✔️ Dobré umiestnenia v zahraničných testoch 2016 - 2019
✔️ Odporúčané motoristami
✔️ Nízka spotreba paliva a dlhšia životnosť
✔️ Svetová jednotka v priľnavosti
⭐ 92 %66 € Čítať recenzie

Ako vybrať zimné pneumatiky

Blížiaca sa zima znamená pre motoristov niekoľko dôležitých úkonov. Viacerí z nás už preventívne od jesene dolievajú nemŕznucu zmes do ostrekovačov, ďalší si dajú skontrolovať podvozok, brzdy či stav autobatérie a už preventívne pripravili autonabíjačku na dosah ruky. Zimné cesty prinášajú viac úskalí, preto je na mieste venovať dostatočnú pozornosť aj zimným pneumatikám. Ak stojíte pred výberom novej sady, nasledujúce rady sa vám určite zídu.

ako vybrať pneumatiky

Letné vs. zimné pneumatiky: V čom sa líšia?

Na trhu nájdete letné pneumatiky, zimné pneumatiky, ale aj pneumatiky, ktoré nesú označenie celoročné. V čom sú ich základné odlišnosti? Odpoveď je na prvý pohľad pomerne jednoduchá – každé prevedenie vykazuje najlepšie vlastnosti v istých teplotách a podmienkach na vozovke. Samozrejme s výnimkou celoročných, ktoré si vyžiadali isté kompromisy a sú vhodné predovšetkým na auto, s ktorým nejazdíte dlhé ani náročné trasy.

Pneumatiky sa vyrábajú z rôznych zmesí a práve ich zloženie ovplyvňuje kľúčové vlastnosti a využiteľnosť pneumatík.

Letné pneumatiky

Zmesi, ktoré sa používajú na výrobu letných pneumatík si udržujú svoje vlastnosti aj pri vysokých teplotách okolia. Hoci je teplota ovzdušia iba niečo cez 30°C, teplota asfaltu stúpne aj o niekoľko desiatok stupňov vyššie a pri vzájomnom trení teplota ešte viac rastie. Preto sa dôraz kladie predovšetkým na to, aby predčasne nemäkli. Sú tvrdšie a dá sa na nich vykonať aj vysoký nájazd iba s minimálnym poškodením (čo oceníte najmä pri cestovaní autom do zahraničia). Výborne sa im darí na suchom povrchu. Dezén letných pneumatík má menšie drážkovanie, vďaka čomu je jeho styčná plocha väčšia. Dôraz sa kladie na efektívny odvod vody ako prevenciu aquaplaningu. Pri teplote nižšej ako 7 °C začínajú strácať zo svojich vlastností, čo sa môže negatívne prejaviť napríklad na dĺžke brdznej dráhy.

Zimné pneumatiky

Na výrobu zimných pneumatík sa používajú zmesi s vysokým obsahom silice, ktorá má zabezpečiť vynikajúcu priľnavosť k povrchu. Netvrdnú ani pri mínusových teplotách a najlepšiu funkčnosť vykazujú pri teplotách nižších ako 7°C. V porovnaní s letnými sú mäkšie – ich úlohou je udržať stabilitu na snehu aj ľade. K tomu prispieva aj výraznejší dezén s hlbšími drážkami. Pomocou nich dokážu odvádzať vodu, poradia si aj so snehom alebo zľadovateným povrchom. Sú konštruované tak, aby vykazovali veľmi dobré jazdné a brzdné vlastnosti na mokrom povrchu pri výraznejšie premenlivých teplotách, ktoré majú vplyv aj na šmykľavosť vozovky (cez noc -15 °C, ráno -3 °C, cez deň +8 p °C).

Značenie na zimných pneumatikách: Čo znamenajú jednotlivé číslice a písmená?

Na čo sa zamerať pri výbere nových pneumatík v prvom kroku? Počet možností sa dokáže zúžiť takmer mávnutím čarovného prútika. Potrebujete totiž taký rozmer pneumatík, ako nájdete uvedené vo veľkom technickom preukaze. Okrem technického preukazu je tento rozmer uvedený aj na bočnici terajších pneumatík.

Rozmer pneu neignorujte, v podbehoch musia byť osadené pneumatiky zadaných rozmerov! Inak sa s veľkou pravdepodobnosťou stane, že ak sa s nimi vyberiete na STK, prídete domov s dlhým nosom. Navyše, v hre je aj bezpečnosť a komfort počas jazdy. Je však dobré vedieť, že v rámci homologizačného procesu môžu byť pre daný automobil schválené aj iné rozmery – všetko záleží od danej konštrukcie a modelu vozidla. A na niektorých rozmeroch môže mať jazda úplne iný ráz, ako ste boli doteraz zvyknutí…

Pozreli ste sa bližšie na bočnú stranu súčasných pneu a zistili ste napríklad nasledovný rozmer:

195/65 R15 91T

 • 195 – šírka pneumatiky v milimetroch
 • 65 – bočný profil pneumatiky v %
 • R – konštrukcia pneumatiky
 • 15 – priemer ráfika v palcoch
 • 91 – hmotnostný index
 • T – rýchlostný index

Okrem vyššie spomínaných parametrov a vlastností nájdete na pneumatike aj dátum výroby (v DOT kóde). Označuje sa štvorčíslím, kde prvá dvojica číslic znamená týždeň v roku, druhá dvojica zase posledné dvojčíslie daného roku. Ak ste teda natrafili na pneumatiku 1419, bola vyrobená v 14. týždni roku 2019. Od pneumatík starších ako 6 rokov dajte ruky preč. Hoci neboli používané, materiál starne. Neprospieva im, že sa stali ležiakmi. Pri prvej zaťažkavajúcej skúške a vysokej rýchlosti môže starú pneumatiku roztrhnúť. Pri podozrivo nízkej cene sa preto pýtajte aj na dátum výroby!

zimné pneumatiky a reťaze

⏩ Šírka pneumatiky v milimetroch a bočný profil

Prvé dva údaje oddelené lomenou čiarou vyjadrujú dva základné rozmery pneumatiky. Prvé číslo hovorí o šírke pneumatiky v milimetroch.

Druhé číslo, známe aj ako profil pneumatiky, hovorí o výške bočnice vyjadrenej v percentách (195/65, t.j. 65 % zo 195 mm = 126,75 mm), resp. v akom pomere je výška boku pneumatiky k jej šírke.

⏩ Konštrukcia pneumatiky

Prvé písmeno v DOT kóde poskytuje informáciu o stavbe, resp. konštrukcii pneumatiky.

 • Písmeno R – radiálna konštrukcia – najbežnejší typ pre väčšinu osobných motorových vozidiel. Bočná strana radiálnej konštrukcie je pružnejšia. Pri vysokých rýchlostiach poskytuje táto konštrukcia výborný jazdný komfort, elimináciu zahrievania, úsporu paliva aj veľmi dobré záberové vlastnosti.
 • Písmeno D – diagonálna konštrukcia – najčastejšie používaná pri priemyselných a nákladných strojoch. Konštrukcia vykazuje výborné vlastnosti aj pri vysokom náklade a umožňuje optimálnu jazdu po nerovných povrchoch. Z hľadiska úspornosti však nie sú ideálne a pri vyšších rýchlostiach sa prehrievajú.

⏩ Priemer ráfika v palcoch

Priemer disku (alebo aj ráfiku) sa udáva v palcoch. Jeden palec = 2,54 cm. Táto hodnota musí byť rovnaká ako priemer disku, na ktorý idete pneumatiku namontovať.

⏩ Hmotnostný index

Alebo aj index nosnosti. Hovorí o tom, aké je maximálne možné prípustné zaťaženie pneumatiky. Pohybuje sa v intervale čísel od 50 (190 kg na pneumatiku) do 124 (1 600 kg na pneumatiku). Túto informáciu nájdete zvlášť uvedenú aj v technickom preukaze. Na kolesá teoreticky môžete osadiť aj rozmerovo vhodné pneu s vyšším indexom nosnosti. Ak majú však pneumatiky nižší index nosnosti ako je povolené, na disky nesmú byť osadené. Neriskujte vašu bezpečnosť! Pneumatiky by tiaž auta a pasažierov vo vyšších rýchlostiach nezvládli.

⏩ Rýchlostný index

Rýchlostný index (posledné písmeno v kóde, v našom ukážkovom prípade T) nesie dôležitú informáciu o tom, na akú maximálnu rýchlosť je pneumatika stavaná. Ak by došlo k prekročeniu maximálnej povolenej rýchlosti, konštrukcia pneumatiky nemusí záťaž vydržať.

V niektorých prípadoch, predovšetkým ak dôjde k prekročeniu maximálneho zaťaženia, môže byť vaša bezpečnosť na ceste ohrozená už aj pri nižšej rýchlosti.

Aké sú rýchlostné triedy?

 • Q – max. 160 km/h
 • R – max. 170 km/h
 • S – max. 180 km/h
 • T – max. 190 km/h
 • U – max. 200 km/h
 • H – max. 210 km/h
 • V – max. 240 km/h
 • W – max. 270 km/h
 • Y – max. 300 km/h

Trieda pneumatiky: Ako vybrať zimné pneumatiky podľa štýlu jazdy, prostredia a výkonu motora?

Určite ste si už všimli značné cenové rozdiely medzi pneumatikami. Cena hovorí o kvalite použitého materiálu, prestíži značky, no tiež aj o triede pneumatiky. V súvislosti s triedou pneumatiky zvažujte:

 • ako často a na aké dlhé trasy jazdíte,
 • v akom prostredí sa pohybujete (v meste, mimo mesta, mimo upravených vozoviek, jazda vo vyššej rýchlosti na diaľnici, časté brzdenie na križovatkách v meste),
 • aký výkon motora má vaše auto.

Vo všeobecnosti sa rozlišujú 3 triedy pneumatík:

 • Ekonomická trieda – Vhodná pre tzv. mestské vozidlá (aj s nižším výkonom), ktoré sa počas zimy pohybujú zvyčajne po upravených alebo čiastočne upravených a odhrnutých cestách. Pre šoféra je typický pokojný jazdný štýl s dôrazom na bezpečnosť a plynulosť.
 • Stredná trieda – Poskytuje veľmi dobré jazdné vlastnosti v meste aj mimo mesta. Ideálna pre vozidlá strednej triedy. Zlatý stred medzi pneumatikami.
 • Vysoká triedaNeviete, aké zimné pneumatiky kúpiť na SUV? Vysoká trieda zastrešuje pneu vhodné pre autá s vysokým výkonom, ktoré sa často pohybujú mimo mesta, resp. po neupravených cestách. Zvládnu agresívny štýl jazdy v náročných podmienkach.

Podľa čoho zvoliť dezén pneumatiky?

Rozlišujú sa 3 základné typy dezénov, pričom každý má svoje špecifické vlastnosti:

 • Symetrický dezén – Je rovnaký na oboch strán (osová súmernosť). Pneumatiku môžete umiestniť na disk ľubovoľnou stranou, vpravo aj vľavo, dopredu aj dozadu.
 • Asymetrický dezén – Pravá a ľavá strana pneumatiky majú pozdĺž rozličný dezén. Pri montáži potom musíte jasne rozlišovať, ktoré koleso kam patrí, a rovnako tak treba pozornosť venovať aj pri objednávke, aby vám neprišli pneumatiky iba na jedno koleso. Strany sú pritom jasne označené (inside, outside). Vnútorná strana je zvyčajne navrhnutá tak, aby dobre odvádzala vodu a ponúkala vyššie brzdné vlastnosti, vonkajšia strana sa stará o udržanie smeru a vyberanie zákrut.
 • Smerový dezén – Vzor na pneumatike sa zbieha smerom do stredu – do šípky. Pneumatika výborne odvádza vodu aj sneh, má veľmi dobrý záber na snehu. Všetko však za podmienky, že pneumatiku na disk osadíte správnym smerom, ktorý vám naznačí šípka (pneu treba osadiť tak, aby sa šípka pri jazde točila dopredu, nie dozadu).

zimné pneumatiky povinnosť

Ceny zimných pneumatík

Koľko zaplatíte za kvalitné zimné pneumatiky určené na náročné používanie? V prehľade 3 cenových kategórii nájdete rýchlu odpoveď. (Ceny sú uvádzané za kus.)

✅ Zimné pneumatiky do 50 eur

Aktuálne najpredávanejšie zimné pneumatiky majú jednu spoločnú vlastnosť – patria k cenovo dostupnejším. Ponúkajú primerané jazdné schopnosti vzhľadom k podmienkami zím, aké sa posledné roky vyskytujú na Slovensku. Výborné vlastnosti po upravených spevnených cestách.

✅ Zimné pneumatiky do 100 eur

Ak patríte k spotrebiteľom, ktorí chcú pre svoje auto vyšší komfort a pre seba zároveň vyššiu bezpečnosť a stabilitu, potom sa rozhliadnite medzi pneumatikami v cene od 50 do 100 eur za kus. S ich pomocou budete mať ešte lepšiu kontrolu nad vozidlom. Majú výbornú priľnavosť či už cestujete po ceste v meste, diaľnici alebo na vidieku.

✅ Zimné pneumatiky od 100 eur

Do vyššej ceny sa premieta vysoká kvalita materiálov, pokročilá technológia a know how prémiového výrobcu. Ide o vysoko výkonné pneumatiky, vhodné pre autá high-end segmentu (športové, SUV, …) a náročné podmienky. Vynikajú skvelým brzdným výkonom a jednoduchou ovládateľnosťou na mokrej ceste, snehu i ľade.

Najlepšie značky zimných pneumatík

Ak hľadáte najlepšie zimné pneumatiky, potom sa orientujte v ponuke renomovaných výrobcov, kde budete mať istotu, že vás nesklamú ani v náročných situáciách. Nešetria na vstupných materiáloch, venujú nemalé úsilie do zlepšovania konštrukcie a snažia sa predchádzať chybám, ktoré sú typické pre lacné pneumatiky.

Do nasledujúceho zoznamu sa však dostali nielen premianti z renomovaných testov zimných pneumatík, ale aj overení výrobcovia, ktorí zaujmú pomerom cena/kvalita.

 • Continental – Ak vám záleží na dokonalom ovládaní a jazdnom komforte, pneumatiky Continental môžu byť tou správnou voľbou. Nemecká precíznosť a odbornosť v oblasti inžinierstva získava pravidelne v nezávislých testoch pneumatík hodnotenie ako “veľmi odporúčané”.
 • Goodyear – Americký výrobca patrí k najvýznamnejším výrobcom pneumatík pre motocykle, osobné a nákladné automobily, pretekárske autá aj lietadlá. Prevažná väčšina ponuky je dostupná v cene od 100 do 200 eur za kus.
 • Bridgestone – Japonský výrobca pneumatík rezonuje najmä medzi motorkármi. Dobre známy je aj u závodníkov F1 a Moto GP. Dôraz na vysoký výkon je samozrejmosť. Pristávajú na nich dokonca aj lietadlá Boeing 787 Dreamliner a Airbus A380. Od roku 2006 sa hrdí prvenstvom najväčšieho výrobcu pneumatík na svete.
 • Nokian – Pneumatiky Nokian má na svedomí najsevernejší škandinávsky výrobca, ktorý si dáva záležať na udržateľnej bezpečnosti. Produkuje pneumatiky, ktoré sú odolné voči ťažším podmienkam a chladným zimám. Okrem modelov pre osobné automobily má na konte aj pneumatiky pre lesné, poľnohospodárske, prístavné a ťažobné stroje.
 • Michelin – Francúzska továreň na pneumatiky sa dlhodobo drží na popredných miestach medzi výrobcami pneumatík. Okrem vlastnej produkcie zastrešuje aj značky BFGoodrich, Tigar či Kormoran.
 • Dunlop – Za viac ako 120 rokov na trhu získala značka Dunlop nemalé úspechy. Aktuálne je vo vlastníctve koncernu Goodyear a špecializuje sa na prémiový segment, ktorý zahŕňa predovšetkým SUV, športové autá a crossovery.
 • Pirelli – Ďalšia zo značiek, ktorá sa dlhé roky spájala s pretekmi F1. Nezaostáva za konkurenciou a svoje skúsenosti z vývoja športových vysokorýchlostných pneumatík pretavila aj do produkcie pneumatík pre bežné osobné vozidlá.
 • Barum – Najpredávanejšia česká značka pneumatík je v súčasnosti pod záštitou nemeckého koncernu Continental. Cenová dostupnosť a bohatý výber rozmerov sa postarali o to, že niekoľko modelov patrí aj na našom trhu do TOP 20 v predajnosti.

Najčastejšie kladené otázky – FAQ

Ako si jednoducho overiť dezén zimnej pneumatiky pomocou mince?

Máte doma sadu zimných pneumatík a váhate, či ešte sezónu poslúžia? Ako prvé zistite ich dátum výroby. Ak sú staršie ako 6 rokov, výmena za nové je už na mieste. Ak ešte nepatria úplne k starinám, vezmite do ruky mincu a zistite hĺbku dezénu. Dezén na zimných pneumatikách by mal mať podľa zákona hĺbku minimálne 3 mm. Ak by bol dezén opotrebovanejší, neprejdete s pneumatikami STK, pri policajnej kontrole môžete dostať pokutu a čo naviac – v prípade poistnej udalosti môžu byť opotrebované pneumatiky aj príčinou zníženého poistného plnenia.

Na pomoc si vezmite slovenskú päťcentovú mincu. Je na nej vyobrazený Kriváň. Ak sa celý Kriváň skryje, je drážka pneumatiky hlboká minimálne 3 mm. Nemáte túto mincu po ruke? Potom výborne poslúži aj dvojeurovka. Strieborný okraj dvojeurovky má presne 4 mm.

Jazdím prevažne po meste: Aké zimné pneumatiky kúpiť?

Ak budete cez zimu jazdiť po suchých a odhrnutých cestách (občasne so zmiešanou snehovou kašou), vystačíte s pneumatikami ekonomickej a strednej triedy so symetrickým alebo smerovým dezénom.

Jazdím prevažne mimo mesta: Aké zimné pneumatiky kúpiť?

Pri častej jazde mimo mesta sa musíte viac spoliehať na schopnosti pneumatík, najmä ak budú vaše stopy na neodhrnutej ceste skoro ráno prvými. Vyberajte medzi pneumatikami z vyššej triedy, ideálne so smerovým alebo asymetrickým dezénom. Dodajú jazde stabilitu aj pri vyšších rýchlostiach.

Zimné pneumatiky alebo celoročné?

Ak máte aj počas zimy vysoký nájazd kilometrov a pravidelne ste na cestách naprieč krajinou, jednoznačnou voľbou sú kvalitné zimné pneumatiky. Auto, ktoré za rok absolvuje len niekoľko tisíc kilometrov, vystačí aj s celoročnými pneumatikami – najmä, ak bývate v tej časti krajiny, kde nie je cez zimu súvislá vrstva snehu ani ľadu viac ako 2 – 3 dni po sebe. Majte však na pamäti, že neušetríte. Celoročné pneumatiky sa opotrebujú raz tak rýchlo ako zimné či letné (už cca za 3 roky) a pri jazde neposkytnú hlavné výsady ani jedného zo základných druhov.

Aké sú povinnosti používania zimných pneumatík v zahraničí

 • Česká republika – V období od 1. 11 do 31. 3 pri jazde po cestách označených dopravnou značkou „Zimná výbava“. Vozidlá do 3,5 t musia mať min. hĺbku dezénu 4 mm na všetkých kolesách. Vozidlá nad 3,5 t musia mať na všetkých hnaných nápravách hĺbku dezénu min. 6 mm.
 • Poľsko – Nie je tu zákonom stanovená povinnosť používať zimné pneumatiky. Vzhľadom na to, že ide o krajinu severnejšie od Slovenska, je však predpoklad výskytu snehu a ľadu na cestách vyšší.
 • Maďarsko – Nie je tu zákonom stanovená povinnosť používať zimné pneumatiky. Súčasťou povinnej výbavy vozidla sú však snehové reťaze, ktoré kontrolujú aj cudzincom na hraničnom priechode.
 • Rakúsko – Zákonom ustanovená povinnosť používať zimné pneumatiky je od 1.11. do 15.4. v prípade, ak sa na vozovke nachádza súvislá vrstva snehu, snehová kaša alebo ľad. Vozidlá od 3,5 t musia mať zimné pneumatiky bez ohľadu na stav vozovky aspoň na jednej hnanej náprave.
 • Ukrajina – Používanie zimných pneumatík nie je v zákone žiadnym spôsobom ošetrené. Vždy si skontrolujte, kam cestujete a je na mieste očakávať aj horšiu kvalitu ciest.
 • Nemecko – Vodič je povinný používať zimné pneumatiky, ak si to vyžadujú poveternostné podmienky. Ak vás nečakane v októbri zastihne prvý sneh na letných gumách a zároveň aj policajná hliadka, pokuta vás neminie. Ak spôsobíte nehodu, poisťovňa škodu nenahradí. Pozor aj na druh pneumatík. Pneumatiky bez vločky s horským štítom v pozadí vyrobené po roku 2018 už nebudú považované za zimné.
 Produkt HodnotenieCena (od) 
#1Goodyear UltraGrip Performance +

15" až 22"
✔️ Víťaz testu Auto Motor Sport, 1. z 11 (2019)
✔️ Znížené riziko akvaplaningu
✔️ Vynikajúca brzdná dráha na snehu
✔️ Veľmi spoľahlivé a s ľahko regulovateľnými reakciami
⭐ 100 %117 € Čítať recenzie
#2Continental WinterContact TS 860

13" až 17"
✔️ Víťaz testu Auto Motor Sport (2018), víťaz Auto Test – 1. z 20 (2019)
✔️ Ľahké ovládanie na snehu
✔️ Perfektné zladenie s ESP vozidla
✔️ Vynikajúci výkon na mokrej vozovke
⭐ 100 %57 € Čítať recenzie
#3Continental WinterContact TS 850 P

16" až 21"
✔️ 4. z 11 Auto Motor Sport (2019)
✔️ Vyrovnaná dynamika
✔️ Bezpečné a ľahko ovládnuteľné na mokrom povrchu
✔️ Veľmi dobré univerzálne vlastnosti
⭐ 98 %165 € Čítať recenzie
#4Goodyear UltraGrip Performance Gen-1

16" až 22"
✔️ 4. z 11 Auto Bild allrad (2019)
✔️ Veľmi spoľahlivé na mokrej vozovke
✔️ Bezpečné pri akvaplaningu
✔️ Pomalšie opotrebovanie dezénu
⭐ 96 %130 € Čítať recenzie
#5Bridgestone Blizzak LM005

14" až 22"
✔️ 2. z 11 Auto Motor Sport (2019), 5. z 20 autoTEST (2019)
✔️ Veľmi presné na zasnežených a mokrých cestách
✔️ Výborná cena
✔️ Vynikajúci brzdný výkon
⭐ 94 %46 € Čítať recenzie
#6Nokian WR D4

15" až 18"
✔️ Dobré umiestnenia v zahraničných testoch 2016 - 2019
✔️ Odporúčané motoristami
✔️ Nízka spotreba paliva a dlhšia životnosť
✔️ Svetová jednotka v priľnavosti
⭐ 92 %66 € Čítať recenzie
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere nových zimných pneumatík. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným vybrať najlepšie zimné pneumatiky z dostupnej ponuky na trhu.
Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin