Najlepšie krémy na pigmentové škvrny: TOP 7 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie krémy na pigmentové škvrny

Hľadáte ten najlepší na krém na pigmentové škvrny? Potom si nenechajte ujsť náš rebríček s overenými produktami, ktoré si medzi užívateľmi získali pozitívne ohlasy a majú potenciál prinavrátiť pokožke zjednotený a mladistvejší vzhľad.

Pigmentové škvrny si pomerne často zamieňame so stareckými škvrnami. Na zrelej až staršej pleti sa totiž farebne odlíšené pigmentácie objavujú pomerne často – ako na tvári, tak i krku, dekolte či rukách. Pigmentové škvrny však nie sú iba záležitosťou ľudí vo vyššom veku. Objavujú sa aj na mladej pleti a hoci sa spočiatku tvária ako pehy, neskôr sa ich rozsah a viditeľnosť môžu znásobiť neželaným smerom. Ako odstrániť pigmentové škvrny? Akú kozmetickú starostlivosť zakomponovať do dennej rutiny? Akým spôsobom pokožku chrániť, aby sa množstvo pigmentových škvŕn nezväčšovalo?

V nasledujúcom sprievodcovi „Ako vybrať krém na pigmentové škvrny“ si povieme viac o možnostiach, ktoré v starostlivosti o pleť máte, aj čo robiť, aby ste sa znovu mohli tešiť zo zjednotenej pleti bez rušivých fľakov. Nebudú chýbať ani známe značky, ktoré majú na trhu niekoľko veľmi dobre hodnotených produktov proti pigmentovým škrvnám – napríklad od Vichy, Bioderma či Eucerin. Našu pozornosť sme zamerali aj na testy a recenzie krémov na pigmentové škvrny a hľadali sme v nich tipy, ktoré môžu osloviť a účinkovať tak, ako sa od nich očakáva!

Najlepšie krémy na pigmentové škvrny podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Vichy Liftactiv Specialist B3 Sérum

Náš víťaz
✔️ Zosvetľuje pigmentové škvrny a znižuje tvorbu vrások
✔️ Zjednocuje a rozjasňuje
✔️ Ľahká štruktúra, rýchle vstrebávanie
✔️ Vhodné pre všetky typy pleti
📌 od 37,60 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Eucerin AntiPigment denní krém SPF 30

Najpredávanejší
✔️ Redukcia pigmentových škvŕn už po 2 týždňoch
✔️ Žiarivý vzhľad pleti
✔️ SPF 30 + UVA ochrana
✔️ Balenie s pumpičkou, jednoduché dávkovanie
📌 od 20 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Bioderma Pigmentbio C-Concentrate

Zosvetlujúce korekčné sérum
✔️ Pôsobí proti hromadeniu melanínu
✔️ Rozjasňuje a revitalizuje pleť
✔️ Gélová textúra s rýchlym vstrebávaním
✔️ Dermatologicky a lekársky testované
📌 od 16,50 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Vichy Liftactiv Specialist Glyco C

Nočné sérum v ampulkách
✔️ Počas noci sa postará o jemnú exfoliáciu pleti
✔️ Vhodné na pigmentové škvrny aj fľaky po akné
✔️ Rozjasnenie, revitalizácia, hydratácia
✔️ Hypoalergénne zloženie
📌 od 42 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Nivea Cellular Luminous 630

✔️ Redukcia pigmentových škvŕn
✔️ Zjednotenie pleti
✔️ UVA a UVB s OF 50
✔️ Kyselina hyalurónová pre redukciu vrások
📌 od 24,50 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Annemarie Borlind Anti-pigmentový a rozjasňujúci fluid NatuPerfect

Nemecká kvalita
✔️ Anti-pigmentový rozjasňujúci fluid
✔️ Starostlivo vybrané prírodné ingrediencie
✔️ Inovatívne zloženie
✔️ Naviac zmierňuje línie a vrásky
📌 od 39,50 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#7HillVital Krém proti pigmentovým škvrnám

Cena / výkon
✔️ Pomáha zosvetliť pigmentové a pečeňové škvrny
✔️ Dodáva pokožke výživné látky
✔️ Bez mastného filmu
✔️ 12 špeciálne vybraných bylín
📌 od 15,40 €
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Ako vybrať krém na pigmentové škvrny

Pigmentové škvrny síce nebolia a vo väčšine prípadov nie sú ani zdraviu nebezpečné, no pri pohľade do zrkadla spôsobujú isté rozpaky. Pokožka posiata rôznymi fľakmi a tmavšími škvrnami má ďaleko od predstavy o zjednotenej a rozjasnenej pokožke. Ak vás trápia pigmentové škvrny a chcete ich vzhľad zmierniť (a zároveň predísť tvorbe nových), v nasledujúcich riadkoch nájdete niekoľko rád a tipov, ako si s pigmentovými škvrnami poradiť.

Čo sú pigmentové škvrny?

Za pigmentové škvrny sa označujú malé miesta na pokožke sfarbené tmavšie ako okolitá pokožka. Najčastejšie sa pigmentové škvrny objavujú na tvári, dekolte, ramenách a hornej strane rúk. Nie sú povrchovo vystúpené a nezavadíte o ne prstami. Ich povrch je však nielen tmavší, pokožka navyše na mieste pigmentových škvŕn pôsobí staršie (aj preto názov starecké škvrny).

Hyperpigmentácia je stav pokožky, ktorý vzniká v dôsledku nadmernej produkcie melanínu kožou. Navonok sa prejavuje tvorbou nerovnomerných škvŕn a fľakov rôzneho priemeru. Melanín samotný je pritom pre pokožku veľmi dôležitý. Od množstva melanínu závisí pigmentácia a opálenie kože, poskytuje tiež ochranu pred účinkami ultrafialového slnečného žiarenia. Vplyvom vonkajších a vnútorných zmien však môže dôjsť k nadmernej produkcii melanínu na niektorých miestach, čo sa navonok prejavuje práve zvýšenou pigmentáciou.

pleť pigment

Pigmentové škvrny – čo je ich príčinou?

Za najčastejšiu príčinu vzniku pigmentových škvŕn sa označuje pôsobenie slnečného žiarenia na nechránenej pokožke. O tom, že je vinníkom ultrafialové žiarenie, svedčia aj časté miesta výskytu stareckých škvŕn. Tvár, hruď, dekolt a ruky sú cez letné mesiace najviac odkryté. Kožné bunky reagujú obranne a zvyšujú na týchto odhalených miestach produkciu melanínu, čo sa navonok prejavuje nielen opálením, ale aj tvorbou škvŕn. Ide prevažne o miesta, ktoré sú viac vystúpené – čelo, lícne kosti, hánky na ruke.

Okrem pôsobenia slnka sú za vznikom pigmentových škvŕn aj ďalšie príčiny – najmä dedičné predispozície u ľudí so svetlým fototypom, hormonálne zmeny v tele (typicky v období tehotenstva, menopauzy), užívanie hormonálnej antikoncepcie a niektorých druhov liekov, reakcia na chemikálie v parfumoch alebo v niektorých kozmetických prípravkoch.

Je dobré vedieť, že…

… pigmentové škvrny spôsobené slnkom sami od seba nezmiznú. Cez leto sú tmavšie, na jeseň a zimu čiastočne vyblednú, no vracajú sa opakovane. Ak sú za vznikom pigmentových škvŕn hormonálne zmeny, hyperpigmentácia (nazývaná aj melasma) vymizne, akonáhle sa hormonálny profil upraví.

Ako odstrániť pigmentové škvrny?

Ak sa vám nepáči pohľad na pigmentové škvrny a chcete sa ich zbaviť, máte hneď niekoľko možností, ako proti nim zabojovať a mať zase raz krajšiu a jednotnejšiu pleť.

  • Pleťové krémy a séry na pigmentové škvrny – Populárny spôsob, ako bojovať proti pigmentovým škvrnám. Kozmetické prípravky na tento problém sú navrhnuté tak, aby šetrným spôsobom postupne rozjasnili tmavé fľaky. Využívajú na to najmä vitamín C, A, E, rastlinné výťažky, ale aj AHA a BHA kyseliny, ktoré postupne napomáhajú odstraňovať odumreté kožné bunky s nadmernou hyperpigmentáciou. Mnohí renomovaní výrobcovia majú svoje vlastné formuly so špeciálne vyvinutými látkami. Koncentrácia látok vo voľne dostupných kozmetických prípravkoch nie je vysoká, preto treba počítať s tým, že výsledok (menšie či väčšie zmeny) uvidíte až po niekoľkotýždňovej pravidelnej aplikácii.
  • Chemický peeling na pigmentové škvrny – Jeho účinkom dochádza k rýchlejšiemu obnovovaniu pokožky. Staršia vrstva pokožky sa postupne odlupuje, čím sa zároveň zmierňuje viditeľnosť tmavších fľakov. Ide o niekoľko sedení u skúseného odborníka na dermatologické problémy.
  • Laserové odstránenie pigmentových škvŕn – Aplikáciou laserového lúča na pigmentové fľaky dochádza k „rozbitiu“ nahromadeného pigmentu. Pigmentové čiastočky sa z tela postupne vyplavia. Ošetrenie pod odborným vedením nie je bolestivé, no treba počítať s drobnými chrastičkami v mieste aplikácie lasera a niekoľkými pravidelnými ošetreniami.

pigment a slnečné žiarenie

Na čo myslieť pri výbere krému na pigmentové škvrny?

Typ pleti a jej potreby

Pri výbere krému či séra na pigmentové škvrny treba vždy vychádzať z potrieb pleti a jej aktuálneho stavu. Okrem toho, že vás trápia nevzhľadné škvrny, nechcete jej stav ešte viac zhoršiť nevhodným typom kozmetiky.

Ponuka prípravkov na pigmentové škvrny je bohatá, a preto by nemalo byť náročné nájsť krém na zrelú, suchú či citlivú pleť. Dôležité je, aby išlo o kozmetiku overenej značky, kde máte istotu certifikovaného zloženia s minimom možných alergických reakcií. Dostupné sú aj krémy na pigmentové škvrny vhodné pre všetky typy pleti.

Forma kozmetického prípravku

Krém alebo sérum? Krémy na pigmentové škvrny sú dostupné ako nočné i denné, čomu zodpovedá aj ich doplnkové zloženie (hydratácia, upokojenie, SPF faktor, …). Sérum je považované za viac nabité aktívnymi látkami, preto je vhodné aplikovať ho v čase, kedy môže pokožka odpočívať, teda najmä vo večerných hodinách a počas noci.

Účinky

Od kvalitného krému / séra na pigmentové škvrny môžete očakávať napríklad redukovanie pigmentových škvŕn, farebných nezrovnalosti (postupným bielením), zjednotenie a rozžiarenie pleti. Bonusom naviac býva SPF faktor (najmä pri krémoch určených na aplikáciu cez deň), vytváranie ochranného štítu pred usadzovaním nečistôt z prostredia či ochrana pred oxidačným stresom.

Čas aplikovania

Kozmetické rutiny sú rozmanité, a práve z tohto dôvodu sú na trhu dostupné kozmetické prípravky s aplikáciou v rôznych časoch. Obľúbené sú denné krémy na pigmentové škvrny nakombinované s SPF 30 alebo SPF 50, ktoré majú jemnú textúru a hodia sa aj pod makeup. Nočné krémy a séra na pigmentové škvrny sú určené na dôkladne očistenú a osušenú pokožku. Nechávajú sa pôsobiť cez noc. Ich zloženie býva o niečo koncentrovanejšie. SPF faktor celkom logicky absentuje.

Balenie

Prípravky určené na hyperpigmentáciu majú balenie premyslené do detailov. V predajnosti vedú krémy s pumpičkou, vďaka ktorej si nadávkujete jednoducho primerané množstvo. Zvyšok prípravku nemusí prísť do kontaktu so vzduchom a predčasne zoxidovať. Zabránite tiež rýchlej kontaminácii baktériami, ktoré by mohli ohroziť životnosť produktu. Pre aplikáciou akéhokoľvek krému či séra si vždy dôkladne umyte ruky.

Test znášanlivosti

Všeobecne by sa mal každý nový kozmetický prípravok otestovať na malom kúsku kože. Odporúča sa tenká koža za uchom alebo lakťová jamka. Pozorujte, ako pokožka reaguje, či nemáte pocit pálenia, štípania, svrbenia. V kritickom prípade sa môžu objaviť aj pľuzgieriky. Ak je na druhý deň všetko v poriadku, môžete pristúpiť aj k aplikácii nového krému na miesto, kde potrebujete. V prípade, že sa diskomfort alebo zmeny na pokožke objavia neskôr, s používaním prípravku okamžite prestaňte.

Ako predísť vzniku ďalších pigmentových škvŕn?

Vzniku pigmentových škvŕn je najlepšie predchádzať, hoci je pravdou, že nemáme na každú z príčin priamy dosah.

Ak na sebe vidíte, že po vystavení na slnku sa na pokožke vytvorili fľaky, je dôležité exponovanú pokožku chrániť a vyživovať. Vhodným riešením kvalitný krém s SPF faktorom. Pravidelným používaním zabránite nepekným fľakom i predčasnému starnutiu pokožky. Pokožka tiež bude potrebovať aj kvalitnú výživu z vnútra. Je dobré siahnuť po potravinách s vyšším obsahom omega-3 mastných kyselín a kolagénu.

Ceny krémov na pigmentové škvrny

Nanášanie krému na pigmentové škvrny nie je komplikované. Ako pri inách krémoch, aj tu ide o príjemnú procedúru, ktorá sa môže stať vašou rutinou. Nečudo, že práve kozmetika s týmto určením sa teší toľkej popularite. Ak sa k tomu pridá aj rýchle vstrebávanie a postupné zlepšenie pokožky po niekoľkotýždňovej aplikácii, bola by škoda túto možnosť nevyskúšať. Na koľko vyjde kvalitný krém na pigmentové škvrny?

✅ Krémy na pigmentové škvrny do 10 eur

Základné kozmetické produkty proti pigmentovým a stareckým škvrnám, ktoré sľubujú, že prvé zmeny prinesú po niekoľkotýždňovej až niekoľkomesačnej aplikácii. Výhodou je, ak majú naviac hydratačný a výživný účinok. Na no-name značky, o ktorých ste doteraz nepočuli, si však dávajte pozor.

✅ Krémy na pigmentové škvrny od 10 do 30 eur

Kategória, v ktorej nájdete aktuálne najpredávanejšie krémy proti pigmentovým škvrnám. Sprevádza ich veľmi dobrá predajnosť a spokojné recenzie. Bonusom môže byť prítomnosť SPF faktoru a zloženie, ktoré pokožke prospieva vo viacerých smeroch (revitalizácia, rozjasnenie, protivráskový účinok, …).

✅ Krémy na pigmentové škvrny od 30 eur

Hľadáte kozmetický produkt s výnimočným zložením, od ktorého možno očakávať šetrnú starostlivosť a viditeľné zlepšenie kvality pleti? V cene od 30 eur si už svojho favorita nájdu aj nároční kupujúci. Komplexné zloženie, niekedy aj zloženie s viacerými účinkami pre pleť.

Najlepšie značky krémov na pigmentové škvrny

  • Vichy – Vichy Liftactiv Specialist B3 Sérum je určené na zníženie pigmentácie pleti a jej zjednotenie. Očakávaný výsledok po 2 mesiacoch.
  • Eucerin – Kozmetický rad Bioderma Pigmentbio je určený na melazmu, hyperpigmentáciu, pehavosť a starecké škvrny. V produktovej rade nájdete čistý vitamín C, zosvetľujúci krém s SPF50+ aj nočné sérum.
  • Bioderma – Dlhodobo TOP predajnosť a spokojné recenzie si získal kozmetický rad Anti-pigment od Biodermy. V rade nájdete nočný a denný krém, sérum, lokálny korektor aj tónované sérum.
  • Nivea – Ak máte radi značku Nivea, zaujímavou možnosťou na zváženie sú produkty z rady CELLULAR LUMINOUS630®. Tá nielen redukuje súčasné škvrny, pri pravidelnom používaní zabraňuje tvorbe nových.
  • Kawar – Cenovo dostupná kozmetika Kawar má vo svojom portfóliu bieliaci krém, ktorý napomáha znížiť produkciu melanínu.
  • Annemarie Börlind – Prírodná kozmetika Annemarie Börlind si získava čoraz viac priaznivcov. Anti-pigmentový a rozjasňujúci fluid NatuPerfect je vytvorený zo starostlivo vybratých prírodných ingrediencií a určený pre každý typ pleti.
  • Ducray – Francúzska dermatokozmetická značka zaujme produktovou radou Ducray Melascreen, ktorá je bohatá na korektívne aktívne látky. Posilnená ochrana, dobrý pomer cena / kvalita.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Vichy Liftactiv Specialist B3 Sérum

Náš víťaz
✔️ Zosvetľuje pigmentové škvrny a znižuje tvorbu vrások
✔️ Zjednocuje a rozjasňuje
✔️ Ľahká štruktúra, rýchle vstrebávanie
✔️ Vhodné pre všetky typy pleti
📌 od 37,60 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Eucerin AntiPigment denní krém SPF 30

Najpredávanejší
✔️ Redukcia pigmentových škvŕn už po 2 týždňoch
✔️ Žiarivý vzhľad pleti
✔️ SPF 30 + UVA ochrana
✔️ Balenie s pumpičkou, jednoduché dávkovanie
📌 od 20 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Bioderma Pigmentbio C-Concentrate

Zosvetlujúce korekčné sérum
✔️ Pôsobí proti hromadeniu melanínu
✔️ Rozjasňuje a revitalizuje pleť
✔️ Gélová textúra s rýchlym vstrebávaním
✔️ Dermatologicky a lekársky testované
📌 od 16,50 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Vichy Liftactiv Specialist Glyco C

Nočné sérum v ampulkách
✔️ Počas noci sa postará o jemnú exfoliáciu pleti
✔️ Vhodné na pigmentové škvrny aj fľaky po akné
✔️ Rozjasnenie, revitalizácia, hydratácia
✔️ Hypoalergénne zloženie
📌 od 42 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Nivea Cellular Luminous 630

✔️ Redukcia pigmentových škvŕn
✔️ Zjednotenie pleti
✔️ UVA a UVB s OF 50
✔️ Kyselina hyalurónová pre redukciu vrások
📌 od 24,50 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Annemarie Borlind Anti-pigmentový a rozjasňujúci fluid NatuPerfect

Nemecká kvalita
✔️ Anti-pigmentový rozjasňujúci fluid
✔️ Starostlivo vybrané prírodné ingrediencie
✔️ Inovatívne zloženie
✔️ Naviac zmierňuje línie a vrásky
📌 od 39,50 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#7HillVital Krém proti pigmentovým škvrnám

Cena / výkon
✔️ Pomáha zosvetliť pigmentové a pečeňové škvrny
✔️ Dodáva pokožke výživné látky
✔️ Bez mastného filmu
✔️ 12 špeciálne vybraných bylín
📌 od 15,40 €
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
5/5 - (5 votes)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin