Najlepšie krémy na celulitídu: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

žena leto nohyAké zloženie majú najlepšie krémy na celulitídu? A kedy možno očakávať prvé výsledky? Celulitída je postrachom mnohých žien, preto nečudo, že s letnými teplotami a kratším oblečením sa čoraz častejšie objavuje otázka, ako sa zbaviť celulitídy. Pravdou je, že prítomnosť celulitídy na stehnách či zadku môže nejednu ženu zneistiť, no existuje niekoľko spôsobov, ako pokožke v týchto partiách prinavrátiť krajší a vypnutejší vzhľad.

Skôr, ako sa pustíte do aplikácie krému na celulitídu alebo absolvujete odborné ošetrenie, je dobré spoznať sa s „nepriateľom“ a pochopiť, ako a prečo celulitída vzniká. V nasledujúcom sprievodcovi preto nájdete príčiny vzniku celulitídy, jej prejavy a v neposlednom rade aj niekoľko dobrých rád, ako celulitídu zmierniť, aby ste sa mohli tešiť z hladšej a pevnejšej pokožky. Ak sa zaujímate o kvalitné krémy na celulitídu, pri výbere vám môžu byť nápomocné tieto body.

 • Vyberajte prípravok na celulitídu od známej značky. Pri neznámych produktoch je viacero rizík – napríklad vysoká koncentrácia a podráždenie pokožky, alebo naopak – nízka koncentrácia, žiadny efekt a teda vyhodené peniaze.
 • Vyhľadajte si dostupné recenzie krémov na celulitídu, najlepšie od skutočných užívateliek. Na trhu nájdete široký výber krémov s týmto zameraním, no len časť z nich vzhľad pokožky aj reálne vylepší.
 • Nečakajte zázraky hneď po prvej aplikácii. Krémy na celulitídu majú podporný charakter pri pravidelných masážach.

Niekoľko dobre hodnotených krémov na celulitídu sa dostalo do nasledujúceho rebríčka. Nech sa páči, inšpirujte sa.

Najlepšie krémy na celulitídu podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#VENIRA olej na celulitídu

✔️ Podporuje mikrocirkuláciu krvi
✔️ Preniká hlboko do pokožky
✔️ Pokožku zanecháva pružnú a hodvábne jemnú
✔️ Vhodný pre kombináciu s vákuovou bankou
✔️ Zaisťuje pokožke hydratáciu
📌 od 24 €/ 150 ml
⭐ 100 % Čítať recenzie
#Eisenberg Classique Sérum Amincissant Corps

✔️ Znižuje množstvo zadržiavanej vody v kritických partiách
✔️ Stimuluje odbúravanie podkožného tuku
✔️ Vďaka gélovej štruktúre sa rýchlo vstrebáva
✔️ Unikátny komplex účinných látok
✔️ Výsledky viditeľné už po 2 týždňoch
📌 od 70 €/ 150 ml
⭐ 98 % Čítať recenzie
#COCOSOLIS SKIN Anti-cellulite

✔️ Vo forme suchého oleja
✔️ Intenzívne hydratuje, vyživuje a ošetruje pokožku
✔️ Eliminuje prejavy celulitídy a pomáha tvarovať siluetu
✔️ Podporuje proces regenerácie a obnovy pokožky
✔️ Poteší rýchlo absorpciou
📌 od 29 €/ 110 ml
⭐ 96 % Čítať recenzie
#Clarins Body Fit Anti-Cellulite

✔️ Krém pomáha minimalizovať celulitídu v problematických partiách
✔️ Pôsobí hydratačne a vyživujúco
✔️ Zanecháva pokožku krásne jemnú
✔️ Redukuje aj začínajúcu celulitídu
✔️ Príjemná vôňa
📌 od 74 €/ 400 ml
⭐ 94 % Čítať recenzie
#Nivea Q10 Multi Power 5 in 1 Firming + Cellulite Gel

✔️ Spevňujúci gél proti celulitíde
✔️ Znateľne zvyšuje pružnosť a pevnosť pokožky
✔️ Zmierňuje vonkajšie prejavy celulitídy
✔️ Vhodný aj na dennú aplikáciu
✔️ Priaznivá cena
📌 od 10 €/ 200 ml
⭐ 92 % Čítať recenzie
#Collistar Special Perfect Body Anticellulite Draining Gel-Mud

✔️ Telový gél účinne bojuje proti prejavom celulitídy
✔️ Okamžité vstrebávanie a príjemná vôňa
✔️ Zanecháva pokožku hladkú a tónovanú
✔️ Vychádza z dlhoročného kozmetického výskumu
✔️ Spokojné recenzie
📌 od 29 €/ 400 ml
⭐ 90 % Čítať recenzie
#6Dermacol Love My Body

✔️ Telový balzam proti celulitíde, červeným žilkám a striám
✔️ Kyselina hyalurónová prinavracia pokožke hydratáciu
✔️ Pokožka pôsobí jemnejšie a pružnejšie
✔️ Dobrá cena
📌 od 7 €/ 150 ml
⭐ 86 % Čítať recenzie

Ako vybrať krém na celulitídu

Celulitída trápi ženy rôzneho veku s rôznou hmotnosťou. Nemusíte mať ani nadváhu, aby sa na stehnách a zadku objavili nevzhľadné hrbolčeky. A hoci celulitída nebolí, väčšina žien sa chce s týmto kozmetickým problémom popasovať už len z dôvodu, že sa im hrboľatá pokožka nepáči. Čo s tým? Niekoľko zaujímavých tipov a praktický návod, ako vybrať krém na celulitídu, nájdete v nasledujúcich riadkoch.

Čo je celulitída? Ako sa prejavuje

Celulitída, inak nazývaná pomarančová koža, je stav pokožky, pri ktorom sú v istých častiach tela viditeľné hrbolčeky. Pokožka nápadne pripomína šupu pomarančov. Najčastejšie sa celulitída objavuje na stehnách, zadku, bruchu a pažiach.

Tieto hrbolčeky vznikajú nahromadením tuku vo vrstve podkožia, v ktorej by sa v normálnom zdravom stave nemali nachádzať. Nejde však len o prebytok tuku v tele. Celulitídu zhoršuje zadržiavanie vody v podkoží, zápal, oxidačné poškodenie a hromadenie toxínov v tukovom tkanive. Spojivové tkanivo je v zasiahnutej oblasti poškodené a okrem zápalu môže časom trpieť aj tvrdnutím. To sa navonok prejaví výraznou viditeľnosťou celulitídy – aj v pokojovom stave, bez povestného stlačenia kože medzi prsty.

Čo spôsobuje celulitídu?

O celulitíde sa zvykne hovoriť, ako o zdravotne neškodnom kozmetickom probléme. Hoci jej prítomnosť nie je rizikom, paradoxne môže poukazovať na to, že s telom a jeho fungovaním nemusí byť všetko v úplnom poriadku. Je napríklad príznakom nedostatočnosti odvádzania odpadových látok, žilovej nedostatočnosti či slabo fungujúceho lymfatického systému.

Okrem toho je však za celulitídou aj celý rad „bežnejších“ príčin, a to:

 • zmeny v hmotnosti – najmä priberanie a s tým spojené vyššie percento telesného tuku
 • hormonálne zmeny – obdobie dospievania, tehotenstvo
 • dlhodobé užívanie hormonálnej antikoncepcie
 • zlý životný štýl – nezdravá strava a nedostatok fyzických aktivít
 • genetické predispozície

Ako sa celulitídy zbaviť a zlepšiť stav pokožky?

Celulitída nevzniká zo dňa na deň, hoci jej objavenie na stehnách má nepríjemný „AHA“ efekt. Ak chcete jej prejavy zmierniť, treba vykonať zmeny vo viacerých oblastiach, staviť na pravidelnosť a obrniť sa trpezlivosťou. Starostlivosť o zasiahnutú pokožku bude v najbližších týždňoch až mesiacoch intenzívnejšia. Čo urobiť pre hladšie stehná a zadok, aby ste si tohtoročnú dovolenku užili bez rozpakov?

Dostatok pohybu

Akýkoľvek pohyb, pri ktorom zapojíte nohy a zadok, je prínosom pre spevnenie svalov na stehnách a zadku. Napnuté svaly totiž znamenajú aj vyhladenejšiu pokožku. Ak sa k tomu pridá úbytok tuku v tejto oblasti, celulitída sa stane menej viditeľnou. Medzi vhodné pohyby patrí chôdza, beh, korčuľovanie, plávanie a cviky ako drepy, výpady a zdvíhanie panvy.

Kvalitnejšia strava

Zo stravy vylúčte fast food, mrazené polotovary, konzervované jedlá, mäsové výrobky, paštéty, kupované zákusky a chipsy. Okrem toho, že obsahujú nezdravé tuky a sú častokrát kalorickými bombami, ich nutričný profil je slabý a telu nedodajú živiny, ktoré dokáže prijať z kvalitných potravín. Navyše obsahujú veľa soli, ktorej nadbytok spôsobuje zadržiavanie vody v tele.

Zaraďte do jedálnička čo najviac ovocia a zeleniny – napríklad citrusové plody, uhorky, paradajky, papriku, špenát, tmavú listovú zeleninu, ananás. Ako zdroj bielkovín voľte morčacie, kuracie mäso a hovädzie mäso a nezabudnite ani na ryby, orechy a olejnaté semienka ako zdroj zdravých tukov.

Pitný režim

Pre zmiernenie celulitídy je veľmi dôležitý pravidelný pitný režim. Pozor – nie káva, alkohol, sladené nápoje či energetické drinky. Stavte na vodu, zelený čaj alebo minerálku s vyváženým obsahom minerálov. Iba dostatočný a pravidelný pitný režim zabezpečí náležitú látkovú výmenu, cirkuláciu krvi a lymfy v tele.

Pravidelná masáž

Môže masáž pomôcť s celulitídou? Aj keď si s celulitídou masáž neporadí okamžite ani natrvalo, patrí medzi fungujúce aktivity, ktoré preukázateľne zlepšujú vzhľad oblasti s celulitídou. Masáž je skvelou metódou na formovanie postavy. Pri masírovaní konkrétnej oblasti dochádza k lepšiemu prekrveniu, čo znamená prísun kyslíka a dávky živín. Masážou sa tiež rozprúdi lymfatický systém, vďaka čomu z masírovanej oblastí rýchlejšie odídu odpadové látky a zlepší sa hospodárenie podkožného tkaniva s tekutinami. Vo výsledku je tak masírovaná pokožka vypnutejšia, hladšia a na pohľad krajšia.

V domácom prostredí najlepšie využijete tlakovú/silovú masáž rukami, masáž špeciálnou masážnou rukavicou, masážnym valčekom alebo silikónovými masážnymi bankami, ktoré vytvárajú podtlak.

Krémovanie

Aby bola masáž príjemná, vezmite sa na pomoc krém alebo olej. V ideálnom prípade krém, ktorého zloženie bolo prispôsobené tak, aby pôsobil proti prejavom celulitídy. Používaním vhodného krému spolu s dobre vykonanou masážou v pravidelných intervaloch sa môžu dostaviť pozitívne zmeny.

Krémy na celulitídu a ich význam

Na výber je široká škála krémov, ktoré sľubujú zmiernenie prejavov celulitídy. Každý z nich zároveň obsahuje inú zmes zložiek, ktoré vytvárajú predovšetkým spevňujúci a vyhladzujúci efekt. Aby sa ich účinok mohol prejaviť, musíte aplikácii krému venovať istý čas v podobe poctivo prevedenej masáže.

Ako sa krémy na celulitídu odlišujú od bežných telových krémov a mliek?

Najlepšie krémy proti celulitíde majú v zložení vyššiu koncentráciu látok, ktoré prispievajú k stimulácii krvného obehu, lymfatického prúdeniu, majú protizápalové účinky, zmierňujú opuchy, prehrievajú pokožku, spevňujú pokožku alebo tonizujú povrch pokožky. Nie však všetko naraz. Majte na pamäti, že iba samotné natieranie krému nedokáže zázraky, no môže byť perfektnou a súčasne príjemnou motiváciou pokračovať v starostlivosti o pokožku.

žena dovolenka

Pri výbere krému na celulitídu je dôležité zvážiť konzistenciu prípravku, obsiahnuté účinné látky, veľkosť a typ balenia a spôsob aplikácie.

Prípravky na celulitídu podľa konzistencie

Medzi prípravkami na celulitídu sú najpopulárnejšie práve krémy. Pri aplikácii na pokožku môžete siahnuť aj po olejoch, géloch, peelingoch či sérach. Konzistencia má vplyv na to, či si na pravidelné používanie privyknete.

 • Krémy na celulitídu – Pre najväčšiu podskupinu je typickým znakom jednoduché roztieranie, praktická aplikácia a pomerne rýchle vstrebávanie.
 • Oleje na celulitídu – Oleje sú mastnejšie a o niečo dlhšie sa vstrebávajú. To je výhodou najmä pri intenzívnom masírovaní. Ak ide o kvalitné prírodné oleje, tešiť sa môžete aj na vylepšené hydratačné a vyživujúce účinky.
 • Gély na celulitídu – Lákajú na rýchle vstrebávanie a chladivý účinok. Tieto vlastnosti oceníte najmä počas leta. Pozor však, niektoré gély majú aj intenzívne zahrievacie účinky.
 • Peelingy na celulitídu – Sú ideálne na použitie v sprche spolu s masážnou rukavicou. Najobľúbenejšie sú peelingy s mechanickými čiastočkami prírodného zloženia, ktoré pokožku rýchlo prekrvia a okamžite zvláčnia.
 • Séra na celulitídu – Pre séra je typická ľahšia štruktúra a koncentrovanejšie množstvo účinných látok.

Účinné látky v krémoch na celulitídu

V nasledujúcom zozname sumarizujeme niekoľko látok a extraktov, ktoré sa používajú v krémoch na celulitídu. Nenájdete všetky v jednom produkte. Zvyčajne ide o kombináciu dvoch až šiestich zložiek.

 • Kofeín – Pomáha k lepšej cirkulácii krvi a rýchlejšiemu odbúravaniu tukových buniek.
 • Výťažky z morských rias – Pripisujú sa im anti-aging vlastnosti pre pokožku, zlepšujú pružnosť pokožky a obnovujú jej jemnosť.
 • Centella Asiatica – Pôsobí najmä antibakteriálne a protizápalovo. Aktívne látky v tejto rastline majú spevňujúce účinky.
 • Extrakt z pagaštanu konského – Látky v ňom obsiahnuté zlepšujú tonus ciev. Používa sa aj na opúchajúce končatiny a pri pocite ťažkých nôh.
 • Extrakt z brečtanu – Pripisuje sa mu vypínací a protizápalový účinok. Pokožku robí hladšou.
 • Ginkgo extrakt – Môže byť nápomocný pri zvyšovaní cirkulácii krvi a spevňovaní ciev.
 • Škoricová silica – Má výrazné prehrievacie a  prekrvujúce účinky
 • Kolagén – Prinavracia pružnosť, dodáva pokožke štruktúru a zlepšuje jej odolnosť.
 • Praslička – Obsahuje oxid kremičitý, ktorý podporuje tvorbu kolagénu.
 • Mäta pieporná – V kozmetických produktoch prináša pocit úľavy a príjemného chladu.
 • Výťažok z citróna – Pomáha zlepšiť proces regenerácie buniek a podporuje krvný obeh.
 • Výťažok z chilli – Má zahrievacie účinky a môže urýchliť mikrocirkuláciu aj metabolizmus v problémových partiách.

Balenie – objem a typ balenia

Je zrejmé, že typ prípravku na celulitídu a účinné látky budú medzi prvými kritériami výberu, no neprehliadnite ani informácie o veľkosti balenia. Najmä vzhľadom k cene. Na oblasť stehien, zadku či brucha sa totiž spotrebuje viac krému, čo znamená, že sa objemovo menšie balenie minie už po niekoľkých použitiach. Krémy, oleje a gély sa vyrábajú v rôznych veľkostiach – od 50 ml po 1000 ml.

Najmenšie majú podobu roll-onu alebo spreja a sú určené na rýchlu lokálnu aplikáciu. Zvyčajne sú koncentrovanejšie/silnejšie. Medzi prípravkami s objemom 150 – 300 ml nájdete prevahu túb, ktoré majú praktický a rýchly uzáver. Najobjemnejšie prípravky na celulitídu sú v téglikoch so širokým uzáverom na závit alebo väčších fľašiach s pumpičkou.

Čo hovoria recenzie krémov na celulitídu?

Hľadáte pri výbere užívateľské recenzie a hodnotenia, aby ste mali istotu, že sa rozhodujete pre ten najlepší krém na celulitídu? E-shopy a porovnávače cien zoskupujú stovky názorov – pozitívnych, ale aj negatívnych a na základe nich si môžete vytvoriť obraz o vyhliadnutom produkte. Aké vlastnosti sú pri krémoch na celulitídu najviac vyzdvihované a naopak – pri čom zbystriť pozornosť a kúpu si radšej premyslieť?

Pozitívne hodnotené vlastnosti

Kvalitný krém či olej na celulitídu sa dokáže postarať o to, aby boli výsledky pravidelného masírovania pokožky viditeľnejšie. Stimuláciou podkožných procesov prispeje k postupnému zlepšeniu stavu pokožky na pohľad aj na dotyk. Aké názory ho budú sprevádzať?

 • Jemnejšia a vyhladenejšia pokožka
 • Žiadne podráždenie ani nadmerné začervenanie
 • Jednoduchá aplikácia
 • Rýchle vstrebávanie
 • Bez mastného filmu
 • Príjemná vôňa
 • Pomer cena/kvalita

Negatívne hodnotené vlastnosti

Ak natrafíte na recenzie s opakujúcimi sa mínusmi z nasledujúceho zoznamu, zvážte inú alternatívu.

 • Bez účinku
 • Dlhé vstrebávanie
 • Nepríjemná pálivosť (aj niekoľko hodín po aplikácii)
 • Kožná alergická reakcia

Ceny krémov na celulitídu

Koľko zaplatíte za kvalitný krém alebo olej na celulitídu? Pre rýchlejšiu orientáciu sme dostupnú ponuku rozdelili do troch nasledujúcich kategórií.

Krémy na celulitídu do 10 eur

Už v cene do 10 eur nájdete desiatky rôznych krémov, olejov a gélov – najmä v menšom až stredne veľkom balení. Sľubujú vyhladenie a spevnenie pokožky, niektoré majú zahrievací až pálivý účinok, čo nemusí vyhovovať majiteľkím citlivej pokožky. Netreba očakávať veľké zmeny za pár dní. Niektoré z nich však majú potenciál stať sa obľúbeným prípravkom na spríjemnenie masírovania.

Krémy na celulitídu od 10 do 30 eur

Kategória, ktorú reprezentujú aktuálne najpredávanejšie krémy na celulitídu, zaujme pomerom cena/kvalita. Patria sem prípravky na celulitídu rôzneho zloženia od známych výrobcov kozmetiky. Vyhľadávané sú tiež masírovacie oleje na prírodnej báze vo väčšom balení s praktickou pumpičkou. Okrem popredných miest v rebríčkoch predajnosti ich sprevádzajú aj pozitívne recenzie.

Krémy na celulitídu od 30 eur

Chcete produkt, ktorého zloženie je podložené výskumami, obsahuje patentované formule a overené kombinácie účinných látok? Drahšie krémy na celulitídu sú vytvorené tak, aby zasiahnutú pokožku spevnili, vyhladili a vyživili, pričom pozitívne zmeny môžu byť viditeľné už po niekoľkých aplikáciách/masírovaniach.

Najlepšie značky krémov na celulitídu

V nasledujúcom zozname nájdete značky, ktoré majú na svojom konte obľúbené prípravky na celulitídu.

 • Venira – Olej na celulitídu od značky Venira je vytvorený tak, aby poskytol dokonalú starostlivosť o problémové partie a účinne podporil cirkuláciu krvi. Okrem toho sa postará o výbornú hydratáciu.
 • Eisenberg – Luxusná francúzska značka prichádza zaujať unikátnym telovým sérom a gélom proti celulitíde. Vyznačujú sa intenzívnym pôsobením s cieľom uľahčiť odbúravanie uloženého tukového tkaniva a remodelovať problematické partie.
 • Clarins – Spevňujúci telový krém Clarins patrí k obľúbeným produktom. Redukuje viditeľné známky celulitídy na stehnách, bokoch a zadku. Navyše pokožku vyhladzuje a spevňuje. Veľmi príjemne vonia.
 • Nivea – Cenovo dostupný gél na pomarančovú kožu od Nivey si dáva za úlohu zlepšiť pevnosť a pružnosť pokožky. Vhodný aj na každodenné používanie.
 • Collistar – Známa talianska značka Collistar má vo svojom portfóliu nočný zoštíhľujúci superkoncentrát, cryo-gél proti celulitíde aj sympatický telový gél s obsahom viacerých účinných látok.
 • Dermacol – Ak hľadáte cenovo dostupné produkty od overenej značky, neprehliadnite ponuku značky Dermacol. Navrhnuté tak, aby pomohli obnoviť pevnosť a pružnosť pokožky.
 • Ziaja – Ľahká telová pena Ziaja s povzbudzujúcim aktívnym zložením a obsahom kofeínu zlepšuje elasticitu a celkový stav pokožky.
 ProduktInfoHodnotenie 
#VENIRA olej na celulitídu

✔️ Podporuje mikrocirkuláciu krvi
✔️ Preniká hlboko do pokožky
✔️ Pokožku zanecháva pružnú a hodvábne jemnú
✔️ Vhodný pre kombináciu s vákuovou bankou
✔️ Zaisťuje pokožke hydratáciu
📌 od 24 €/ 150 ml
⭐ 100 % Čítať recenzie
#Eisenberg Classique Sérum Amincissant Corps

✔️ Znižuje množstvo zadržiavanej vody v kritických partiách
✔️ Stimuluje odbúravanie podkožného tuku
✔️ Vďaka gélovej štruktúre sa rýchlo vstrebáva
✔️ Unikátny komplex účinných látok
✔️ Výsledky viditeľné už po 2 týždňoch
📌 od 70 €/ 150 ml
⭐ 98 % Čítať recenzie
#COCOSOLIS SKIN Anti-cellulite

✔️ Vo forme suchého oleja
✔️ Intenzívne hydratuje, vyživuje a ošetruje pokožku
✔️ Eliminuje prejavy celulitídy a pomáha tvarovať siluetu
✔️ Podporuje proces regenerácie a obnovy pokožky
✔️ Poteší rýchlo absorpciou
📌 od 29 €/ 110 ml
⭐ 96 % Čítať recenzie
#Clarins Body Fit Anti-Cellulite

✔️ Krém pomáha minimalizovať celulitídu v problematických partiách
✔️ Pôsobí hydratačne a vyživujúco
✔️ Zanecháva pokožku krásne jemnú
✔️ Redukuje aj začínajúcu celulitídu
✔️ Príjemná vôňa
📌 od 74 €/ 400 ml
⭐ 94 % Čítať recenzie
#Nivea Q10 Multi Power 5 in 1 Firming + Cellulite Gel

✔️ Spevňujúci gél proti celulitíde
✔️ Znateľne zvyšuje pružnosť a pevnosť pokožky
✔️ Zmierňuje vonkajšie prejavy celulitídy
✔️ Vhodný aj na dennú aplikáciu
✔️ Priaznivá cena
📌 od 10 €/ 200 ml
⭐ 92 % Čítať recenzie
#Collistar Special Perfect Body Anticellulite Draining Gel-Mud

✔️ Telový gél účinne bojuje proti prejavom celulitídy
✔️ Okamžité vstrebávanie a príjemná vôňa
✔️ Zanecháva pokožku hladkú a tónovanú
✔️ Vychádza z dlhoročného kozmetického výskumu
✔️ Spokojné recenzie
📌 od 29 €/ 400 ml
⭐ 90 % Čítať recenzie
#6Dermacol Love My Body

✔️ Telový balzam proti celulitíde, červeným žilkám a striám
✔️ Kyselina hyalurónová prinavracia pokožke hydratáciu
✔️ Pokožka pôsobí jemnejšie a pružnejšie
✔️ Dobrá cena
📌 od 7 €/ 150 ml
⭐ 86 % Čítať recenzie
Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin