Najlepšie šampóny na suché vlasy: TOP 7 produktov podľa recenzií a testov

Najlepšie šampóny na suché vlasy
Máte suché, krepovité a lámavé vlasy bez lesku? Na ich stav a vzhľad má vplyv niekoľko príčin a medzi nimi aj nevhodná vlasová kozmetika. To najjednoduchšie, čo pre vlasy môžete urobiť, je vybrať im vhodný šampón. Aké sú najlepšie šampóny na suché vlasy a v čom sú ich prednosti?

Umývanie vlasov je jednou zo základných činností, ktorú v starostlivosti o vlasy pravidelne opakujeme. A tam občas problém so suchými vlasmi začína… Používate šampón, ktorý je šetrný k vlasovej pokožke a nevysušuje ju? Neobsahuje váš súčasný šampón zložky, ktoré z vlasov odčerpávajú vlhkosť? Súčasná ponuka šampónov je obrovská a to spôsobuje aj výrazné rozdiely v zložení, účinku a kvalite samotných produktov.

Ak vás trápia suché a lámavé vlasy bez života, nenechajte si ujsť nasledujúci prehľad, v ktorom sa dozviete viac o tom, prečo sú vlasy suché a ako vybrať šampón na suché vlasy, vďaka ktorému budú silnejšie, poddajnejšie a lesklejšie. V nasledujúcom rebríčku nájdete niekoľko veľmi dobre hodnotených šampónov na suché vlasy, ktoré môžu uľahčiť váš rozhodovací proces. Určite však neprehliadnite ani dostupné testy a recenzie šampónov na suché vlasy, kde nájdete cenné postrehy z reálneho používania.

Najlepšie šampóny na suché vlasy podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Olaplex No.4 Bond Maintenance šampón

✔️ Profesionálny obnovujúci šampón
✔️ Hydratuje a regeneruje vlasy, dodáva lesk
✔️ Vhodný pre všetky typy vlasov
✔️ Nezaťažuje vlasy
📌 od 27 €
⭐ 100 %
Čítať recenzie
#2Alterna Caviar Replenishing Moisture Shampoo

✔️ Kaviárový hydratačný šampón
✔️ Obnovuje vlhkosť vo vlasoch
✔️ Až o 99 % redukuje lámavosť vlasov
✔️ Dodáva vlasom jemnosť, lesk, chráni pre blednutím farby a poskytuje tepelnú ochranu
📌 od 42 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#3Maria Nila Structure Repair Shampoo

✔️ Šampón určený na suché a poškodené vlasy
✔️ Eliminuje rozštiepenie končekov
✔️ Prinavracia vlasom pevnosť, hebkosť a lesk
✔️ Poskytuje ochranu pred vonkajšími agresormi
📌 od 11 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#4Matrix Biolage Hydrasource Shampoo

✔️ Vlasy jemne čistí, hydratuje a dodáva im lesk
✔️ Prinavracia vlasom zdravý vzhľad
✔️ Profesionálna značka vlasovej kozmetiky
✔️ Aloe vera upokojuje podráždenú pokožku hlavy
📌 od 11 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#5Kérastase Nutritive Bain Magistral vyživujúci šampón

✔️ Luxusný vlasový šampón pre suché a krepovité vlasy
✔️ Hĺbkovo vyživuje, hydratuje a regeneruje
✔️ Zanecháva vlasy uhladené, ľahko rozčesateľné a krásne lesklé
✔️ Veľké 1000 ml balenie
📌 od 58 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#6Paul Mitchell Tea Tree Lavender Mint Moisturizing Shampoo

✔️ Hydratačný a upokojujúci šampón pre suché a nepoddajné vlasy
✔️ Pôsobí hydratačne a zvláčňujúco
✔️ Jemný a bezpečný aj pre farbené vlasy
✔️ Vôňa levandule, mäty a čajovníka
📌 od 29 €
⭐ 92 % Čítať recenzie
#7Maui oživujúci šampón + Shea Butter pre zničené vlasy

✔️ Hydratačný a revitalizačný šampón pre suché a poškodené vlasy
✔️ Dôkladne umýva vlasy a zanecháva ich čisté
✔️ Bambucké maslo, makadámiový a kokosový olej
✔️ Vegánske zloženie, bez silikónov a sulfátov
📌 od 11 €
⭐ 92 % Čítať recenzie

Ako vybrať šampón na suché vlasy

Vlasy sú jedným z prvých indikátorov, ktoré si na druhom človeku všimneme. Minimálne pokiaľ ide o fyzický vzhľad. Nečudo, že práve vlasy sú považované za korunu krásy a venuje sa im nemalá pozornosť. Ak sú vlasy matné, nepoddajné, krepovité a na končekoch sa štiepajú, možno ich zaradiť do kategórie označovanej ako „suché vlasy“. Suché vlasy nevyzerajú dobre a pomerne ťažko sa s nimi pracuje. Ako im prinavrátiť lesk, poddajnosť a hebkosť? Možností je viacero. Tá najzákladnejšia je celkom jednoduchá – vybrať vhodný šampón na suché vlasy.

Prečo sú vlasy suché? Toto sú najčastejšie príčiny

Správna starostlivosť o vlasy začína pochopením ich stavu a rešpektovaním typu vlasov. Skôr, ako si nakúpite ošetrujúcu vlasovú kozmetiku, zamyslite sa nad tým, čo mohlo suché vlasy zapríčiniť. Je známych niekoľko príčin, pričom nemusí ísť len o jednu z nich. Nájdete ich v nasledujúcom zozname…

 • Nevhodná vlasová starostlivosť – Niektoré produkty vlasovej starostlivosti obsahujú látky, ktoré vlasy a vlasovú pokožku oslabujú. V šampónoch sú za rizikové považované napríklad sulfáty, v lakoch na vlasy je zase prítomný alkohol, ktorý vlasy vysušuje.
 • Nadmerné umývanie vlasov – Časté umývanie horúcou vodou zbavuje vlasy prirodzených olejov a tým aj lesku.
 • Suchá pokožka hlavy – Nedostatok podkožného maziva vo vlasovej pokožke úzko súvisí so suchými vlasmi v dĺžkach.
 • Zlý hrebeň/zlá kefa – Zuby na nekvalitných hrebeňoch ničia povrch vlasov a urýchľujú ich vysušovanie.
 • Nešetrný tepelný styling – Je známe, že opakujúca sa úprava vlasov fénom, kulmou či žehličkou je pre vlasy veľkou záťažou, pri ktorej strácajú vlhkosť a sú čoraz náchylnejšie na lámanie a vysušenie.
 • Časté farbenie – Aj farbenie vlasov alebo ich odfarbovanie môže zapríčiniť suchosť vlasov. Predovšetkým, ak bol proces farbenia vykonaný nešetrne alebo nekvalitnou farbou.
 • Suchý vzduch – Vlasy majú väčšie sklony k suchosti a lámavosti v zimných mesiacoch, kedy ich oslabujú nízke teploty a suchý vzduch.
 • UV žiarenie – UV žiarenie preniká hlboko do štruktúry vlasov. Mení ich farbu a zhoršuje kvalitu. Po lete zostávajú nechránené vlasy suchšie a bez lesku.
 • Chlór – Dlhý pobyt v bazéne dokáže vlasy až extrémne vysušiť.
 • Hormonálne zmeny – Vlasy u žien zostávajú slabé a suchšie po menopauze. I ochorenia štítnej žľazy sa môžu prejaviť zlou kvalitou vlasov.
 • Chýbajúce živiny v strave – Na kvalite vlasov sa odrazí najmä nedostatok zinku a esenciálnych mastných kyselín.

kučeravé vlasy

Ako postupovať pri výbere šampónu na suché vlasy?

Ako vybrať správny šampón na suché vlasy, ak sú ich v ponuke stovky? Sústreďte pozornosť na tieto 4 kľúčové body – váš typ vlasov, prospešné zloženie šampónu, neprítomnosť nevhodných látok a recenzie kupujúcich.

Typ vlasov

Zvážte typ vlasov, na ktoré šampón vyberáte. Na niektorých šampónoch nájdete uvedené, že sú vhodné pre všetky typy vlasov (univerzálne), iné sú vytvorené pre potreby kučeravých, vlnitých alebo farbených vlasov.

Na kučeravé suché vlasy je vhodný šampón, ktorý podporí ich prirodzenú textúru a nebude pôsobiť zaťažujúco. Na farbené suché vlasy voľte šampón, ktorý ich hydratuje, a zároveň poskytuje ochranu pred vymývaním pigmentov.

Okrem toho nezabudnite posúdiť typ vlasovej pokožky – je mastná, normálna alebo suchá? Pre kombináciu suché vlasy + mastná pokožka hlavy býva náročné nájsť vhodný šampón, no v súčasnej bohatej ponuke to rozhodne nie je nemožné.

Prospešné zložky v šampónoch na suché vlasy

Stavte na zložky, ktoré suché vlasy hydratujú a regenerujú. Suché vlasy potrebujú získať naspäť vlhkosť, aby sa obnovila ich pružnosť a celistvosť.

Šampóny na suché vlasy obsahujú predovšetkým prírodné oleje (argánový olej, kokosový olej, bambucké maslo, oleje zo semien), aloe vera, glycerín, keratín, ceramidy a špeciálne navrhnuté patentované látky, ktoré zabezpečujú hĺbkovú obnovu a posilnenie suchých vlasov.

Nevhodné zložky v šampónoch na suché vlasy

Veľmi dôležité je poznať zložky, ktoré vlasom škodia a spôsobujú ich suchosť. V lacných šampónoch ich môže byť aj niekoľko a pravidelným používaním budú vlasy čoraz viac poškodené a slabšie.

Vyhýbajte sa receptúram s obsahom sulfátov. Sulfáty sa do šampónov pridávajú pre silné penivé a čistiace účinky. Avšak majú tendenciu vysušovať a dráždiť pokožku hlavy a taktiež zbavovať vlasy prirodzených olejov. V prípade farbených vlasov sa dokonca podieľajú na rýchlejšom vymývaní farby. Dobrou voľbou sú preto šampóny s bezsulfátovým zložením.

Komplikácie môžu spôsobiť aj silikóny v šampónoch. Silikóny síce vlasy uhladia, dodajú im lesk a budú sa jednoducho rozčesávať. No v skutočnosti obaľujú vlasy neviditeľným filmom a vlasy nie sú schopné prijať žiadne hydratačné látky. Pod ťarchou silikónov chradnú a vysúšajú sa.

Hodnotenia šampónov

Aj keď vlasová pokožka a vlasy každého z nás sú jedinečné, dá sa predpokladať, že najlepšie šampóny na suché a poškodené vlasy budú vytvorené tak, aby vlasom pri správnom používaní viditeľne pomáhali a obmedzili ich nedostatky.

Zaujímajte sa o užívateľské recenzie šampónov na suché vlasy a hľadajte čo najspokojnejšie hodnotenia. Od kvalitného šampónu môžete očakávať, že vlasy dokonale vyčistí, upokojí vlasovú pokožku, zanechá vlasy hebkejšie, hladšie a menej krepovité. Presne tak, ako chcete – už na pohľad krajšie!

Ako bude pôsobiť kvalitný šampón na suché vlasy?

 • Šampón na suché vlasy vaše vlasy vyživí, zregeneruje, dodá im lesk, pružnosť a vitalitu.
 • Mal by ponúkať výborné čistiace účinky, aby vlasy dôkladne očistil od prachu a zvyškov vlasových prípravkov.
 • Opravuje poškodené vlasové vlákna.
 • Zabraňuje krepovateniu a elektrizovaniu vlasov.
 • Už po prvom použití budú vlasy na dotyk jemnejšie, poddanejšie a na pohľad lesklejšie.
 • Kvalitný šampón na suché vlasy má optimálne pH. Je bez ftalátov, fosfátov a sulfátov.

Akú sa postarať o suché vlasy?

Starostlivosť o suché vlasy vyžaduje zmeny vo viacerých oblastiach. Nestačí vymeniť iba jeden šampón a čakať okamžité zázraky.

Pamätajte, že krásne a zdravé vlasy potrebujú v prvom rade zdravú vlasovú pokožku. Ak je suchá, svrbiaca a podráždená, potrebuje obnoviť rovnováhu – doprajte jej produkty s hydratačnými účinkami, relaxačnú masáž s použitím prírodných výživných olejov a ochranu pred negatívnymi vonkajšími vplyvmi (v zime čiapka, v lete vzdušný klobúk).

Obmedzte umývanie horúcou vodou, drsné sušenie uterákom a česanie hrebeňom s plastovými alebo kovovými hrotmi. Vlasom prospieva šetrné umývanie vlažnou vodou, pomocou ktorého zmyjete nečistoty aj zvyšky vlasových prípravkov. Voľne usušené vlasy prečešte napríklad kefou s prírodnými štetinami.

Pozor na teplotný styling s vysokými teplotami. Kontakt s horúcimi prvkami vlasy vysušuje a poškodzuje. Ak sa pri úprave vlasov nezaobídete bez fénovania či žehlenia, pokúste sa aspoň znížiť teplotu a používať prístroje, ktoré obmedzujú elektrizovanie a krepovatenie vlasov (ionizačná starostlivosť, šetrné povrchy s rovnomerným vedením tepla, …)

Suchým vlasom prospievajú vlasové oleje, hydratačné a regeneračné vlasové masky aj vlasové zábaly.

Dá sa urobiť veľa zmien, aby ste sa mohli opäť tešiť z krajších a silnejších vlasov…

Ceny šampónov na suché vlasy

Koľko zaplatíte za kvalitný šampón na suché vlasy bez silikónov a sulfátov? Pre rýchlejšiu orientáciu sme širokú ponuku rozdelili do troch nasledujúcich kategórií.

✅ Šampóny na suché vlasy do 10 eur

Ide o šampóny, ktoré sú bežne dostupné v sortimente drogérií a supermarketov. Niektoré kúpite už za pár eur, no veľké účinky od nich neočakávajte. Nájdu sa však medzi nimi aj šampóny, ktorých regeneračno-hydratačné účinky sú príjemným prekvapením za dobrú cenu.

✅ Šampóny na suché vlasy od 10 do 30 eur

Kategória, ktorú reprezentujú aktuálne najpredávanejšie šampóny na suché vlasy, presvedčí pomerom cena/výkon. Výkonom v tom zmysle, že šampón sa o vlasy počas umývania postará tak, aby ich zanechal hydratované, hebké a lesklejšie. Vyberajte šampón s bezpečným a šetrným zložením, bez sulfátov a zaťažujúcich látok. Na svoje si už prídu aj náročnejší kupujúci, ktorí radi investujú do kvalitnej vlasovej kozmetiky.

✅ Šampóny na suché vlasy od 30 eur

Jedinečné zloženie, patentované látky, inovatívne technológie. To sú prednosti, s ktorými prichádzajú zaujať šampóny na suché vlasy profesionálnej kvality od prémiových značiek. K ich prednostiam patrí napríklad schopnosť perfektne očistiť vlasy (aj bez asistencie sulfátov), obnova poškodených vlasov, hydratácia vlasovej pokožky, zlepšenie textúry vlasov a zanechanie jedinečného lesku.

Najlepšie značky šampónov na suché vlasy

 • Olaplex – Jedna z najväčších nezávislých značiek vlasovej starostlivosti má na konte viac ako 100 patentov. Ak hľadáte šampón na suché vlasy, nájdete ho pod číslom No.5. Opravuje poškodené vlasy a končeky vlasov a dodáva im potrebnú hydratáciu. Vhodný aj pre vlasy namáhané tepelnou úpravou a farbením.
 • Alterna – Značka Alterna je zástupcom luxusnej vlasovej starostlivosti, ktorá je formulovaná bez parabénov, sulfátov a iných agresívnych chemikálií. V ponuke šampón pre suché a lámavé vlasy, šampón pre poškodené vlasy i šampón pre nepoddajné a krepovité vlasy.
 • Maria Nila – Švédska 100% vegánska vlasová kozmetika si zakladá na ochrane a ohľaduplnosti k životnému prostrediu. Zaujala aj hydratačnými šampónmi pre zničené, vysušené a chemicky poškodené vlasy. Vlasom prinavracajú pevnosť, hebkosť a žiarivý lesk.
 • Matrix – Americká značka profesionálnych vlasových produktov. Odporúčame pozrieť ponuku hydratačných šampónov na vlasy v priaznivej cene, ktoré sľubujú hydratáciu pre vlasy na dlhé hodiny.
 • Kérastase – Popredná svetová značka vlasovej kozmetiky z Francúzska spája silu prírodných zložiek a najnovších vedeckých pokrokov. V portfóliu šampón na suché vlasy, ktorý hĺbkovo čistí, hydratuje a oživuje. Zanecháva vlasy hebké a mäkké.
 • Paul Mitchell – Svetová značka luxusnej a profesionálnej vlasovej starostlivosti stavia na výnimočný výkon, účinné zloženia a konzistentné výsledky. Hydratačný šampón na suché vlasy obsahuje vysokoúčinne ošetrujúce látky a poskytuje aj ochranu pred UV žiarením.
 • Moroccanoil – Ak sa zaujímate o vlasovú kozmetiku s obsahom argánového oleja, stavte na priekopníka v tejto oblasti – luxusnú vlasovú kozmetiku Moroccanoil. Hydratačný šampón je bez obsahu sulfátov, fosfátov a parabénov. Vlasy hydratuje, vyživuje a dodáva im lesk aj hebkosť.
 • Bumble and bumble – Rýchlo rastúca luxusná značka vlasovej starostlivosti so sídlom v New Yorku sa špecializuje na profesionálnu starostlivosť o vlasy a ich styling. V portfóliu má intenzívne hydratujúci a vyživujúci šampón bez sulfátov.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Olaplex No.4 Bond Maintenance šampón

✔️ Profesionálny obnovujúci šampón
✔️ Hydratuje a regeneruje vlasy, dodáva lesk
✔️ Vhodný pre všetky typy vlasov
✔️ Nezaťažuje vlasy
📌 od 27 €
⭐ 100 %
Čítať recenzie
#2Alterna Caviar Replenishing Moisture Shampoo

✔️ Kaviárový hydratačný šampón
✔️ Obnovuje vlhkosť vo vlasoch
✔️ Až o 99 % redukuje lámavosť vlasov
✔️ Dodáva vlasom jemnosť, lesk, chráni pre blednutím farby a poskytuje tepelnú ochranu
📌 od 42 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#3Maria Nila Structure Repair Shampoo

✔️ Šampón určený na suché a poškodené vlasy
✔️ Eliminuje rozštiepenie končekov
✔️ Prinavracia vlasom pevnosť, hebkosť a lesk
✔️ Poskytuje ochranu pred vonkajšími agresormi
📌 od 11 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#4Matrix Biolage Hydrasource Shampoo

✔️ Vlasy jemne čistí, hydratuje a dodáva im lesk
✔️ Prinavracia vlasom zdravý vzhľad
✔️ Profesionálna značka vlasovej kozmetiky
✔️ Aloe vera upokojuje podráždenú pokožku hlavy
📌 od 11 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#5Kérastase Nutritive Bain Magistral vyživujúci šampón

✔️ Luxusný vlasový šampón pre suché a krepovité vlasy
✔️ Hĺbkovo vyživuje, hydratuje a regeneruje
✔️ Zanecháva vlasy uhladené, ľahko rozčesateľné a krásne lesklé
✔️ Veľké 1000 ml balenie
📌 od 58 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#6Paul Mitchell Tea Tree Lavender Mint Moisturizing Shampoo

✔️ Hydratačný a upokojujúci šampón pre suché a nepoddajné vlasy
✔️ Pôsobí hydratačne a zvláčňujúco
✔️ Jemný a bezpečný aj pre farbené vlasy
✔️ Vôňa levandule, mäty a čajovníka
📌 od 29 €
⭐ 92 % Čítať recenzie
#7Maui oživujúci šampón + Shea Butter pre zničené vlasy

✔️ Hydratačný a revitalizačný šampón pre suché a poškodené vlasy
✔️ Dôkladne umýva vlasy a zanecháva ich čisté
✔️ Bambucké maslo, makadámiový a kokosový olej
✔️ Vegánske zloženie, bez silikónov a sulfátov
📌 od 11 €
⭐ 92 % Čítať recenzie
5/5 - (2 votes)
0 Zdieľanie

BLACK FRIDAY 2023 JE TU! Pozri sa na veľký zoznam 50+ obchodov s produktmi so zľavouZobraziť obchody
+
0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin