Najlepšie krémy na strie: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie krémy na strieKtoré krémy na strie sú najlepšie? Strie dokážu potrápiť ženy, ale aj mužov, hoci sa viac pripisujú práve nežnejšiemu pohlaviu. Na vznik strií sa totiž počas života ženy vyskytne viac „príležitostí“. Ako zastaviť tvorbu strií? Ako sa ich zbaviť a zmierniť ich viditeľnosť?

V nasledujúcom článku sa dozviete viac o tom, prečo strie vznikajú, aj ako proti nim bojovať. Sú strašiakom každej tehotnej ženy, ktorej telo počas tehotenstva prechádza veľkými zmenami. Tie sa môžu odraziť aj na pokožke. Ak sa pokožka na bruchu, stehnách, bokoch, prsiach a zadku nestíha prispôsobovať (resp. ak ste zdedili predispozíciu na strie), s prírastkom hmotnosti sa objavia aj svetlé, ružovkasté až fialové trhliny, ktoré žiaľ ani po pôrode nezmiznú úplne. Preto sa ženy už vopred zaoberajú účinnou prevenciou, najčastejšie v podobe dostatočnej výživy pre namáhanú pokožku. Nie je to však iba problém tehotných žien. Vznik strií sa spája aj s obdobím zrýchleného rastu v puberte, so zmenami hmotnosti a tiež sa objavujú aj pri cielenom budovaní svalovej hmoty u mužov.

Neprehliadnite náš výber kvalitných prípravkov proti striám. Prešli sme recenzie, viacero diskusií a aj na základe osobných skúseností si vieme vytvoriť obraz o ich účinku, pôsobení a pozitívnych výsledkoch. Tieto krémy na strie patria k tomu najlepšiemu, čo si z pohľadu pomeru cena/kvalita môžete na domácu aplikáciu kúpiť. Základom úspechu je pravidelnosť a dôkladná starostlivosť o pokožku. Odmenou môže byť hladká pokožka bez rušivých rýh a mini trhliniek.

Najlepšie krémy na strie na trhu

 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
#1Bi-Oil PurCellin Oil

✅ Obľúbenosť
✅ Na strie, jazvy aj na zjednotenie odtieňa pokožky
✅ Vhodný pre citlivú pokožku
✅ Na telo aj tvár
[usr 5 text="true" tooltip="true"]26 € Čítať recenzie
#2Elasti-Q Original krém k prevencii strií

✅ Aktuálne najpredávanejší
✅ Dlhá hydratácia pre pokožku
✅ Spokojné recenzie
[usr 5 text="true" tooltip="true"]10 € Čítať recenzie
#3Weleda tehotenský telový olej na strie

✅ Prírodný olej
✅ Vhodný od začiatku tehotenstva
✅ Príjemná vôňa
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]15,50 € Čítať recenzie
#4Onclé Woman

✅ Proti striám aj celulitíde
✅ Stimuluje tvorbu kolagénu
✅ Zanecháva hebkú a pružnú pokožku
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]13 € Čítať recenzie
#5Elancyl Prevéntion Vergetures

✅ Veľké balenie
✅ Zmenšenie strií
✅ Dlhé roky na trhu
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]30 € Čítať recenzie
#6Sebamed krém na strie

✅ Zlepšuje pružnosť pokožky
✅ Na strie aj jazvy
✅ Redukuje už vzniknuté strie
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]12 € Čítať recenzie

Ako vybrať krém na strie

Strie v tehotenstve, strie v puberte, strie v menopauze, či strie pri raste svalov – bez ohľadu na váš aktuálny stav, vek, pohlavie či hmotnosť, tieto svetlé trhliny predstavujú jeden z najväčších estetických problémov pokožky. Sú totiž trvalé. Isto nám dáte za pravdu, že je lepšie ich vzniku predchádzať, ako sa hanbiť vyzliecť do plaviek, alebo neustále s ostychom zhasínať lampu pri partnerovi. Strie nás síce neohrozujú na zdraví či živote, no podobne ako vrásky, či pigmentové škvrny, sme radšej, ak ich nemáme.

Veríme, že v nasledujúcich riadkoch nájdete odpovede na otázky, ktoré vás zaujímajú. Zosumarizovali sme najdôležitejšie informácie o striách a zamerali sa prípravky proti striám, ktorých je na našom trhu viac ako dosť. Niektoré sa hrdia výbornými výsledkami, iné sú považované za vyhodené peniaze. Nás zaujímali najmä tie s pozitívnymi recenziami od overených kozmetických značiek, ktoré sa potrebám namáhanej pokožky rozumejú.

Čo sú strie?

ako vybrať krém na strie

Strie sa objavujú najčastejšie na bruchu, stehnách, bokoch, na chrbte v oblasti krížov, na prsiach a na pažiach.

Ako vyzerajú? Ak ste s nimi nemali doteraz dočinenia, zvyčajne ide o podlhovasté, mierne „cik-cakovité“ trhliny, ktoré majú spočiatku jasno ružovú (alebo fialkovú) farbu. Čím sú staršie, tým sú bledšie. Spočiatku, tesne predtým, ako sa vytvoria, môže dané miesto na pokožke svrbieť. Hoci si mnoho žien chce k striám vybudovať pozitívny vzťah (berú ich ako symbol toho, že boli tehotné), pravdou je, že sa ich ani po pôrode nedá zbaviť. Sú trvalým vnútorným poškodením strednej vrstvy kože a aj keď sa vrátite na svoju pôvodnú hmotnosť, strie nezmiznú. Dokonca aj po opálení pokožky na slnku zostávajú čiastočne viditeľné.

Strie navonok nekrvácajú, preto môžu prvé jazvičky ujsť vašej pozornosti. Pred vznikom strií sa osvedčili rôzne prípravky, krémy a oleje, ktorých zloženie dokáže pokožku vyživiť do hĺbky, hydratovať ju a podporiť jej elasticitu.

Ako strie vznikajú?

Strie vznikajú predovšetkým pri prudkom stúpaní hmotnosti, kedy sa pokožka nedokáže primerane prispôsobovať rýchlym zmenám, rastu či naberaniu objemu.

Pokožka sa skladá z 3 vrstiev. Trhliny sa objavujú v jej strednej vrstve, nazývanej aj ako dermis, ktorá je zodpovedná práve za elasticitu pokožky. Jej hlavnými stavebnými zložkami sú kolagén a elastín, obklopené gélovitou hmotou s obsahom kyseliny hyalurónovej. Aby sme sa uchránili pre skorými vráskami, ochabnutosťou pokožky či vznikom strií, je treba dbať na výživu pokožky, aby nestratila zo svojej pružnosti, vláčnosti a hydratácie.

U koho sa strie najčastejšie objavujú?

Strie sa objavujú na pokožke u tehotných žien, dievčat aj chlapcov v období puberty, mužov aj žien pri budovaní svalovej hmoty. Môžu tiež súvisieť s užívaním hormonálnej antikoncepcie a steroidov.

Aj keď sa zdá, že prenasledujú najmä ľudí s kolísajúcou váhou, nie je to úplne pravda. Môžu „vyzdobiť“ aj pokožku štíhlych ľudí, najmä ak mali v rodine predispozíciu na ich vznik od starších generácií. Tak ako dedíme odtieň pokožky, dedíme čiastočne aj sklony k akné, ekzémom, striám, či predčasnému vzniku vrások.

Čo funguje ako účinná prevencia proti striám?

 • Nezabúdajte na pravidelný pitný režim. Pokožka je najväčším ľudským orgánom a pre udržanie v dobrom stave potrebuje dostatok tekutín.
 • Doprajte si pravidelné masáže, pri sprche striedajte teplú a studenú vodu. Podporíte tak prekrvenie pokožky a aj lepšie zásobovanie živinami.
 • Každý deň konzumujte čerstvé ovocie a zeleninu. Obsahujú veľké množstvo antioxidantov, ktoré aj bunky pokožky ochránia pred predčasným starnutím a vyčerpaním.
 • Pozor na kolísanie hmotnosti. Ak ste pravidelne na diétach a dôverne poznáte jo-jo efekt, vaša pokožka musí rýchlo reagovať na zmeny, prispôsobovať sa telu a od istého veku to už nepôjde jednoducho. V čase, kedy schudnete, môže pokožka zostať ochabnutá a naopak – v čase, kedy kilá naberiete naspäť, sa objavia strie.
 • Uľahčite deťom dospievanie. V období puberty a zrýchleného telesného rastu sa musí nielen ich pokožka vysporiadať s veľkými zmenami. Nadmerne zaťažené sú aj kĺby. Doprajte deťom výživnú stravu, ktoré prospeje zdraviu kĺbov, kostí aj pokožky.
 • Mnohé tehotné ženy začínajú s prípravkami zlepšujúcimi elasticitu kože už od prvých týždňov tehotenstva. Keďže z hľadiska bezpečnosti majú obmedzené možnosti a viaceré výživové doplnky nesmú tehotné ženy užívať, dobrou voľbou sú overené prípravky na strie, ktoré dodajú pokožke na rastúcom brušku pravidelnú dávku hydratácie. Ich zloženie musí byť bezpečné, kontrolované. Zvyčajne ide o 100 % prírodné látky. Sledujte informáciu o vhodnosti pre ženy v období tehotenstva.

Aké zloženie by mal mať prípravok na strie?

Základom je vybrať si prípravok na strie od známej značky, kde máte istotu, že ide o dermatologicky testovaný produkt, bez nežiadúcich vedľajších účinkov a reakcií na pokožke.

Dobrou voľbou sú čisto prírodné zloženia, ale tiež aj patentované zložky, ktoré viditeľnosť strií mierne zredukujú. Od pravidelného krémovania však neočakávajte úplné „zmazanie“ starých strií. Používajú sa najmä preto

 • aby zamedzili vzniku nových strií,
 • prenikli hlbšie do pokožky a zvýšili pružnosť pokožky,
 • hydratovali a vyživili pokožku.

Aké zložky krémy na strie najčastejšie obsahujú?

 • Kyselina hyalurónová – Obnovuje schopnosť pokožky viazať vodu, čím zvyšuje jej hydratáciu. Dehydrovaná pokožka je totiž náchylná nielen na vonkajšie presušenie, ale aj na vznik vrások a strií.
 • Vitamín E – Cenný antioxidant pre krásu pokožky. Vplýva na elasticitu a pružnosť pokožky, prirodzene ju spevňuje.
 • D-Panthenol – Prestupuje pokožkou, kde stimuluje tvorbu kyseliny pantonénovej, ktorá prispieva k hojeniu pokožky a vylepšuje jej hydratáciu.
 • Elastín – Pomáha prinavrátiť pleti jej pružnosť a poddajnosť.
 • Prírodné oleje (napr. mandľový, jojobový, slnečnicový, olej z avokáda, bambucké maslo) – Pokožku zvláčňujú a podporujú jej regeneráciu.

Tip: Ako doplnok pri používaní krémov na strie môžete zvážiť aj užívanie kolagénu pre tehotné. O jeho užívaní sa však poraďte so svojím lekárom.

Ceny prípravkov proti striám

Koľko stoja prípravky proti striám a akú kvalitu očakávať?

✅Krémy na strie do 10 eur

Viaceré aktuálne najpredávanejšie krémy na strie v menších baleniach. Hľadajte pozitívne recenzie. Nestačí sa uspokojiť s rýchlou vstrebateľnosťou a peknou vôňou. Pátrajte po reálnych hodnoteniach!

✅ Krémy na strie do 20 eur

Veľmi dobrý pomer cena/kvalita. Známe produkty od obľúbených kozmetických značiek. Vhodné aj na zmiernenie viditeľnosti už vzniknutých strií a jazvičiek.

✅ Krémy na strie od 20 eur

Receptúry zamerané na vyšší obsah aktívnych látok a výbornú znášanlivosť.  Ide o prémiové produkty overených lekárenských značiek.

Najlepšie značky prípravkov proti striám

Testy krémov na strie a užívateľské hodnotenia majú medzi značkami svojich favoritov, ktorých nájdete v nasledujúcom krátkom zozname.

 • Bi-Oil – Zástupca jedného z najvyhľadávanejších a najpredávanejších prípravkov proti striám. Ošetruje jazvy, strie a zjednocuje odtieň pokožky. Obsahuje unikátne, na klinickej báze postavené zloženie s obsahom vitamínov a výťažkov z cenných rastlín. Vysoká predajnosť, perfektné hodnotenia.
 • Vichy – Unikátny krém pomáha redukovať strie a pokožku spevňovať. Strie zmenšuje, a zároveň mení aj jeho farebnosť. Má korektívny účinok.
 • Elasti-Q – V rebríčkoch predajnosti vedie trojica cenovo dostupných prípravkov na prevenciu vzniku strií. Obsahujú elastín, kyselinu hyaluronovú, D-panthenol, vitamín E. Sú bez parabénov a vhodné aj pre tehotné ženy.
 • Bonella – Tento lacný krém v cene do 4 eur môžete brať ako minimálny základ. Niekedy sa nedá vopred odhadnúť, či tehotenstvo prinesie strie, alebo ho zvládneme bez rýh na pokožke. Bonella krém podporuje pružnosť pokožky. Výborne sa vstrebáva.
 • Sebamed – Zaujímavá alternatíva, ktorá nielen chráni pred vznikom nových strií, redukuje tiež viditeľnosť už existujúcich. Nezanecháva škvrny na oblečení.
 • Ziaja – Cenovo dostupný krém, ktorý zvyšuje pružnosť pokožky. Vhodný na použitie pri rýchlych zmenách hmotnosti aj pre tehotné ženy od 4.mesiaca tehotenstva. Dermatologicky a alergologicky testovaný.
 • Elancyl – Už tradičný prípravok proti striám sa predáva síce za vyššiu cenu, no vo veľkom 500 ml balení. Jeho zloženie je špecifické, neopakuje sa v iných produktoch.
 • Onclé – Telový balzam českého pôvodu sa o pokožku stará hneď v dvoch úrovniach. Účinkuje proti striám a zároveň redukuje viditeľnosť celulitídy. Prispieva k zvýšeniu hladkosti, elasticity a hydratácie pokožky.
 • Suavinex – Vo veľkom 400 ml praktickom balení s pumpičkou nájdete krém, ktorý má vašu pokožku ochrániť pre striami. Príjemne vonia, navodzuje rovnováhu pokožky a je vhodný pre tehotné ženy.

 

Najčastejšie kladené otázky – FAQ

Ako často nanášať krém na strie?

Pravidelne a dlhodobo, 1 až 2 krát za deň. Iba tak sa môžu naplno prejaviť účinky výživného krému na strie.

Sú krémy proti striám bezpečné aj pre tehotné ženy?

Áno, sú bezpečné, dermatologicky testované, zvyčajne s čisto prírodným zložením a bez prehnanej parfumácie. Ak chcete mať istotu, stavte na kvalitné produkty, ktoré sú priamo určené na použitie pre tehotné ženy (informáciu si vždy preverte v popise prípravku, na obale alebo rovno v názve).

Strie a muži – prečo vznikajú?

Strie sa môžu objaviť na pokožke mladých mužov pri dospievaní, a rovnako tak aj u mužov, ktorí si aktívne budujú svoju svalovú hmotu vo fitku. Neznamená to však, že ak začnete cvičiť, automaticky sa musíte zmieriť s popraskanou kožou na bicepsoch. U mužov sú strie skôr výnimočnou záležitosťou, keďže kolagénové vlákna na pokožke majú pevnejšie ako ženy.

Olej alebo krém na strie?

Záleží od vašich preferencií. Viaceré prípravky proti striám nezanechávajú mastný film, majú nemastnú štruktúru a rýchlo sa vstrebávajú, čo je výhodou predovšetkým, ak sa ponáhľate a potrebujete sa rýchlo obliecť. Tehotné ženy však majú v obľube aj mastnejšie olejové zloženie. Podvečerné krémovanie a masírovanie tehotenského bruška vnímajú ako príjemný oddychový rituál.

 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
#1Bi-Oil PurCellin Oil

✅ Obľúbenosť
✅ Na strie, jazvy aj na zjednotenie odtieňa pokožky
✅ Vhodný pre citlivú pokožku
✅ Na telo aj tvár
[usr 5 text="true" tooltip="true"]26 € Čítať recenzie
#2Elasti-Q Original krém k prevencii strií

✅ Aktuálne najpredávanejší
✅ Dlhá hydratácia pre pokožku
✅ Spokojné recenzie
[usr 5 text="true" tooltip="true"]10 € Čítať recenzie
#3Weleda tehotenský telový olej na strie

✅ Prírodný olej
✅ Vhodný od začiatku tehotenstva
✅ Príjemná vôňa
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]15,50 € Čítať recenzie
#4Onclé Woman

✅ Proti striám aj celulitíde
✅ Stimuluje tvorbu kolagénu
✅ Zanecháva hebkú a pružnú pokožku
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]13 € Čítať recenzie
#5Elancyl Prevéntion Vergetures

✅ Veľké balenie
✅ Zmenšenie strií
✅ Dlhé roky na trhu
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]30 € Čítať recenzie
#6Sebamed krém na strie

✅ Zlepšuje pružnosť pokožky
✅ Na strie aj jazvy
✅ Redukuje už vzniknuté strie
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]12 € Čítať recenzie
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere nového krému na strie. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným vybrať najlepší krém na strie na trhu.
Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin