Najlepšie krémy na strie: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie krémy na strieKtoré krémy na strie sú najlepšie? Strie dokážu potrápiť ženy, ale aj mužov, hoci sa viac pripisujú práve nežnejšiemu pohlaviu. Na vznik strií sa totiž počas života ženy vyskytne viac „príležitostí“. Ako zastaviť tvorbu strií? Ako sa ich zbaviť a zmierniť ich viditeľnosť?

V nasledujúcom článku sa dozviete viacero dôležitých informácií, prečo strie vznikajú, aj ako proti nim bojovať. Sú strašiakom každej tehotnej ženy, ktorej telo počas tehotenstva prechádza veľkými zmenami. Tie sa môžu odraziť aj na pokožke. Ak sa pokožka na bruchu, stehnách, bokoch, prsiach a zadku nestíha prispôsobovať (resp. ak ste zdedili predispozíciu na strie), s prírastkom hmotnosti sa objavia aj svetlé, ružovkasté až fialové trhliny, ktoré žiaľ ani po pôrode nezmiznú úplne. Preto sa ženy už vopred zaoberajú účinnou prevenciou, najčastejšie v podobe dostatočnej výživy pre namáhanú pokožku. Nie je to však iba problém tehotných žien. Vznik strií sa spája aj s obdobím zrýchleného rastu v puberte, so zmenami hmotnosti a tiež sa objavujú aj pri cielenom budovaní svalovej hmoty u mužov.

Neprehliadnite náš výber kvalitných prípravkov proti striám. Prešli sme stovky recenzií, viacero diskusií a aj na základe osobných skúseností si vieme vytvoriť obraz o ich účinku, pôsobení a pozitívnych výsledkoch. Tieto krémy na strie patria k tomu najlepšiemu, čo si z pohľadu pomeru cena/kvalita môžete na domácu aplikáciu kúpiť. Základom úspechu je pravidelnosť a dôkladná starostlivosť o pokožku. Odmenou bude hladká pokožka bez rušivých rýh a mini trhliniek.

Najlepšie krémy na strie na trhu

 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
#1Bi-Oil PurCellin Oil

✅ Vysoká obľúbenosť
✅ Na strie, jazvy aj na zjednotenie odtieňa pokožky
✅ Vhodný pre citlivú pokožku
✅ Na telo aj tvár
5 out of 5 stars (5 / 5)26 € Čítať recenzie
#2Elasti-Q Original krém k prevencii strií

✅ Aktuálne najpredávanejší
✅ Dlhá hydratácia pre pokožku
✅ Spokojné recenzie
5 out of 5 stars (5 / 5)10 € Čítať recenzie
#3Weleda tehotenský telový olej na strie

✅ Prírodný olej
✅ Vhodný od začiatku tehotenstva
✅ Príjemná vôňa
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)15,50 € Čítať recenzie
#4Onclé Woman

✅ Proti striám aj celulitíde
✅ Stimuluje tvorbu kolagénu
✅ Zanecháva hebkú a pružnú pokožku
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)13 € Čítať recenzie
#5Elancyl Prevéntion Vergetures

✅ Veľké balenie
✅ Prevencia aj redukcia strií
✅ Dlhé roky na trhu
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)30 € Čítať recenzie
#6Sebamed krém na strie

✅ Zlepšuje pružnosť pokožky
✅ Na strie aj jazvy
✅ Redukuje už vzniknuté strie
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)12 € Čítať recenzie

Ako vybrať krém na strie

Strie v tehotenstve, strie v puberte, strie v menopauze, či strie pri raste svalov – bez ohľadu na váš aktuálny stav, vek, pohlavie či hmotnosť, tieto svetlé trhliny predstavujú jeden z najväčších estetických problémov pokožky. Sú totiž trvalé. Isto nám dáte za pravdu, že je lepšie ich vzniku predchádzať, ako sa hanbiť vyzliecť do plaviek, alebo neustále s ostychom zhasínať lampu pri partnerovi. Strie nás síce neohrozujú na zdraví či živote, no podobne ako vrásky, či pigmentové škvrny, sme radšej, ak ich nemáme.

Veríme, že v nasledujúcich riadkoch nájdete odpovede na všetky otázky, ktoré vás zaujímajú. Zosumarizovali sme najdôležitejšie informácie o striách a zamerali sa prípravky proti striám, ktorých je na našom trhu viac ako dosť. Niektoré sa hrdia výbornými výsledkami, iné sú považované za vyhodené peniaze. Nás zaujímali najmä tie s pozitívnymi recenziami od overených kozmetických značiek, ktoré sa potrebám namáhanej pokožky rozumejú.

Čo sú strie?

ako vybrať krém na strie

Strie sa objavujú najčastejšie na bruchu, stehnách, bokoch, na chrbte v oblasti krížov, na prsiach a na pažiach.

Ako vyzerajú? Ak ste s nimi nemali doteraz dočinenia, zvyčajne ide o podlhovasté, mierne „cik-cakovité“ trhliny, ktoré majú spočiatku jasno ružovú (alebo fialkovú) farbu. Čím sú staršie, tým sú bledšie. Spočiatku, tesne predtým, ako sa vytvoria, môže dané miesto na pokožke svrbieť. Hoci si mnoho žien chce k striám vybudovať pozitívny vzťah (berú ich ako symbol toho, že boli tehotné a dali život svojmu dieťaťu), pravdou je, že sa ich ani po pôrode nedá zbaviť. Sú trvalým vnútorným poškodením strednej vrstvy kože a aj keď sa vrátite na svoju pôvodnú hmotnosť, strie nezmiznú. Dokonca aj po opálení pokožky na slnku zostávajú čiastočne viditeľné.

Strie navonok nekrvácajú, preto môžu prvé jazvičky ujsť vašej pozornosti. Ako výborná prevencia pred vznikom strií sa osvedčili rôzne prípravky, krémy a oleje, ktorých zloženie dokáže pokožku vyživiť do hĺbky, hydratovať ju a podporiť jej elasticitu.

Ako strie vznikajú?

Strie vznikajú predovšetkým pri prudkom stúpaní hmotnosti, kedy sa pokožka nedokáže primerane prispôsobovať rýchlym zmenám, rastu či naberaniu objemu.

Pokožka sa skladá z 3 vrstiev. Trhliny sa objavujú v jej strednej vrstve, nazývanej aj ako dermis, ktorá je zodpovedná práve za elasticitu pokožky. Jej hlavnými stavebnými zložkami sú kolagén a elastín, obklopené gélovitou hmotou s obsahom kyseliny hyalurónovej. Aby sme sa uchránili pre skorými vráskami, ochabnutosťou pokožky či vznikom strií, je treba dbať na dôkladnú výživu pokožky, aby nestratila zo svojej pružnosti, vláčnosti a hydratácie.

U koho sa strie najčastejšie objavujú?

Strie sa objavujú na pokožke u tehotných žien, dievčat aj chlapcov v období puberty, mužov aj žien pri budovaní svalovej hmoty. Môžu tiež súvisieť s užívaním hormonálnej antikoncepcie a steroidov.

Aj keď sa môže zdať, že prenasledujú najmä ľudí s nadváhou až obezitou, nie je to úplne pravda. Môžu „vyzdobiť“ aj pokožku štíhlych ľudí, najmä ak mali v rodine predispozíciu na ich vznik od starších generácií. Tak ako dedíme odtieň pokožky, dedíme čiastočne aj sklony k akné, ekzémom, striám, či predčasnému vzniku vrások.

Čo funguje ako účinná prevencia proti striám?

 • Nezabúdajte na pravidelný pitný režim. Pokožka je najväčším ľudským orgánom a pre udržanie v dobrom stave potrebuje dostatok tekutín.
 • Doprajte si pravidelné masáže, pri sprche striedajte teplú a studenú vodu. Podporíte tak prekrvenie pokožky a aj lepšie zásobovanie živinami.
 • Každý deň konzumujte čerstvé ovocie a zeleninu. Obsahujú veľké množstvo antioxidantov, ktoré aj bunky pokožky ochránia pred predčasným starnutím a vyčerpaním.
 • Pozor na kolísanie hmotnosti. Ak ste pravidelne na diétach a dôverne poznáte jo-jo efekt, vaša pokožka musí rýchlo reagovať na zmeny, prispôsobovať sa telu a od istého veku to už nepôjde jednoducho. V čase, kedy schudnete, môže pokožka zostať ochabnutá a naopak – v čase, kedy kilá naberiete naspäť, sa objavia strie.
 • Uľahčite deťom dospievanie. V období puberty a zrýchleného telesného rastu sa musí nielen ich pokožka vysporiadať s veľkými zmenami. Nadmerne zaťažené sú aj kĺby. Pouvažujte o výžive, ktoré prospeje zdraviu kĺbov, kostí aj pokožky. Dnes je už mnoho kvalitných výživových doplnkov vyrábaných aj špeciálne pre deti a dospievajúcich.
 • Tehotným ženám sa odporúča začať s používaním prípravkov zlepšujúcich elasticitu kože už od prvých týždňov tehotenstva, aj keď doteraz nemajú na koži jedinú jazvičku. Keďže z hľadiska bezpečnosti majú obmedzené možnosti a viaceré výživové doplnky nesmú tehotné ženy užívať, dobrou voľbou sú kvalitné prípravky na strie, ktoré dodajú pokožke na rastúcom brušku pravidelnú dávku živín a hydratácie. Ich zloženie je bezpečné, kontrolované a zvyčajne ide o 100 % prírodné látky.

Aké zloženie by mal mať prípravok na strie?

Základom je vybrať si prípravok na strie od známej značky, kde máte istotu, že ide o dermatologicky testovaný produkt, bez nežiadúcich vedľajších účinkov a reakcií na pokožke.

Výbornou voľbou sú čisto prírodné zloženia, ale tiež aj patentované zložky, ktoré dokážu viditeľnosť strií mierne zredukovať. Od pravidelného krémovania však neočakávajte úplné „zmazanie“ starých strií. Výborné výsledky majú predovšetkým ako prevencia. Používajú sa najmä preto

 • aby zamedzili vzniku nových strií,
 • prenikli až do hlbších štruktúr pokožky a zvýšili pružnosť pokožky,
 • výborne hydratovali a vyživili pokožku.

Aké zložky krémy na strie najčastejšie obsahujú?

 • Kyselina hyalurónová – Obnovuje schopnosť pokožky viazať vodu, čím zvyšuje jej hydratáciu. Dehydrovaná pokožka je totiž náchylná nielen na vonkajšie presušenie, ale aj na vznik vrások a strií.
 • Vitamín E – Cenný antioxidant pre krásu pokožky. Pozitívne vplýva na elasticitu a pružnosť pokožky, prirodzene ju spevňuje.
 • D-Panthenol – Obľúbená prísada kozmetických prípravkov. Výborne prestupuje pokožkou, kde stimuluje tvorbu kyseliny pantonénovej, ktorá prispieva k hojeniu pokožky a vylepšuje jej hydratáciu.
 • Elastín – Dokáže pleti prinavrátiť jej pružnosť a poddajnosť. Pokožka s nedostatkom elastínu stráca svoju štruktúru a navonok sa javí ako zvlnená. Presne tak vyzerá aj pokožka so striami, najmä ak následne schudnete.
 • Prírodné oleje (napr. mandľový, jojobový, slnečnicový, olej z avokáda, bambucké maslo) – Pokožku zvláčňujú a podporujú jej regeneráciu.

Tip: Ako doplnok pri používaní krémov na strie môžete zvážiť aj užívanie kolagénu pre tehotné. O jeho užívaní sa však poradte so svojím lekárom.

Ceny prípravkov proti striám

Koľko stoja prípravky proti striám a akú kvalitu očakávať?

✅Krémy na strie do 10 eur

Viaceré aktuálne najpredávanejšie krémy na strie v menších baleniach. Hľadajte pozitívne recenzie. Nestačí sa uspokojiť s rýchlou vstrebateľnosťou a peknou vôňou. Pátrajte po reálnych hodnoteniach!

✅ Krémy na strie do 20 eur

Veľmi dobrý pomer cena/kvalita. Známe produkty od obľúbených kozmetických značiek. Výborné ako prevencia aj na redukciu viditeľnosti už vzniknutých strií a jazvičiek.

✅ Krémy na strie od 20 eur

TOP kvalita receptúr zameraná vyšší obsah aktívnych látok a výbornú znášanlivosť. Viditeľné výsledky už po kratšom období používania. Ide o prémiové produkty overených lekárenských značiek.

Najlepšie značky prípravkov proti striám

Testy krémov na strie a užívateľské hodnotenia majú medzi značkami svojich favoritov, ktorých nájdete aj v nasledujúcom krátkom zozname.

 • Bi-Oil – Zástupca jedného z najvyhľadávanejších a najpredávanejších prípravkov proti striám. Ošetruje jazvy, strie a zjednocuje odtieň pokožky. Obsahuje unikátne, na klinickej báze postavené zloženie s obsahom vitamínov a výťažkov z cenných rastlín. Produkt roku 2019. Vysoká predajnosť, perfektné hodnotenia.
 • Vichy – Unikátny krém viditeľne redukuje strie a pokožku spevňuje. Strie zmenšuje a zároveň mení aj jeho farebnosť. Má nielen preventívny, ale aj korektívny účinok.
 • Elasti-Q – V rebríčkoch predajnosti vedie trojica cenovo dostupných prípravkov na prevenciu vzniku strií. Obsahujú elastín, kyselinu hyaluronovú, D-panthenol, vitamín E. Sú bez parabénov a vhodné aj pre tehotné ženy.
 • Bonella – Tento lacný krém v cene do 4 eur môžete brať ako minimálnu základnú prevenciu. Niekedy sa nedá vopred odhadnúť, či tehotenstvo prinesie strie, alebo ho zvládneme bez rýh na pokožke. Bonella krém podporuje pružnosť pokožky, bráni jej popraskaniu a tvorbe jaziev. Výborne sa vstrebáva.
 • Sebamed – Zaujímavá alternatíva, ktorá nielen chráni red vznikom nových strií, redukuje tiež viditeľnosť už existujúcich. Obnovuje spojivové podkožné tkanivo a nezanecháva škvrny na oblečení.
 • Ziaja – Cenovo dostupný krém, ktorý zvyšuje pružnosť pokožky a zlepšuje jej štruktúru. Vhodný na použitie pri rýchlych zmenách hmotnosti aj pre tehotné ženy od 4.mesiaca tehotenstva. Dermatologicky a alergologicky testovaný.
 • Elancyl – Už tradičný prípravok proti striám sa predáva síce za vyššiu cenu, no vo veľkom 500 ml balení. Jeho zloženie je špecifické, neopakuje sa v iných produktoch. Ak nič iné nezabralo, práve táto kombinácia môže pomôcť. Je určený na prevenciu aj zmenšenie strií.
 • Onclé – Luxusný telový balzam českého pôvodu sa o pokožku stará hneď v dvoch úrovniach. Funguje preventívne proti striám a zároveň redukuje viditeľnosť celulitídy. Prispieva k zvýšeniu hladkosti, elasticity a hydratácie pokožky.
 • Suavinex – Vo veľkom 400 ml praktickom balení s pumpičkou nájdete zaujímavý krém, ktorý má vašu pokožku ochrániť pre striami. Príjemne vonia, navodzuje rovnováhu pokožky, dodáva jej potrebné živiny a je vhodný pre tehotné ženy.

 

Najčastejšie kladené otázky – FAQ

Ako často nanášať krém na strie?

Pravidelne a dlhodobo, 1 až 2 krát za deň. Iba tak sa môžu naplno prejaviť účinky výživného krému na strie.

Sú krémy proti striám bezpečné aj pre tehotné ženy?

Áno, sú bezpečné, dermatologicky testované, zvyčajne s čisto prírodným zložením a bez prehnanej parfumácie. Ak chcete mať istotu, stavte na kvalitné produkty, ktoré sú priamo určené na použitie pre tehotné ženy (informáciu nájdete v popise prípravku, na obale alebo rovno v názve).

Strie a muži – prečo vznikajú?

Viete, prečo muži nemajú strie? Pretože, je to škaredé. Tento vtip sa však nezakladá úplne na pravde a strie sa môžu objaviť na pokožke mladých mužov pri dospievaní, a rovnako tak aj u mužov, ktorí si aktívne budujú svoju svalovú hmotu vo fitku. Neznamená to však, že ak začnete cvičiť, automaticky sa musíte zmieriť s popraskanou kožou na bicepsoch. U mužov sú strie skôr výnimočnou záležitosťou, keďže kolagénové vlákna na pokožke majú podstatne pevnejšie ako ženy.

Olej alebo krém na strie?

Záleží od vašich preferencií. Viaceré prípravky proti striám nezanechávajú mastný film, majú nemastnú štruktúru a rýchlo sa vstrebávajú, čo je výhodou predovšetkým, ak sa ponáhľate a potrebujete sa rýchlo obliecť. Tehotné ženy však majú v obľube aj mastnejšie olejové zloženie, ktoré môže vynikať vysokou výživnosťou. Podvečerné krémovanie a masírovanie tehotenského bruška vnímajú ako príjemný oddychový rituál.

 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
#1Bi-Oil PurCellin Oil

✅ Vysoká obľúbenosť
✅ Na strie, jazvy aj na zjednotenie odtieňa pokožky
✅ Vhodný pre citlivú pokožku
✅ Na telo aj tvár
5 out of 5 stars (5 / 5)26 € Čítať recenzie
#2Elasti-Q Original krém k prevencii strií

✅ Aktuálne najpredávanejší
✅ Dlhá hydratácia pre pokožku
✅ Spokojné recenzie
5 out of 5 stars (5 / 5)10 € Čítať recenzie
#3Weleda tehotenský telový olej na strie

✅ Prírodný olej
✅ Vhodný od začiatku tehotenstva
✅ Príjemná vôňa
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)15,50 € Čítať recenzie
#4Onclé Woman

✅ Proti striám aj celulitíde
✅ Stimuluje tvorbu kolagénu
✅ Zanecháva hebkú a pružnú pokožku
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)13 € Čítať recenzie
#5Elancyl Prevéntion Vergetures

✅ Veľké balenie
✅ Prevencia aj redukcia strií
✅ Dlhé roky na trhu
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)30 € Čítať recenzie
#6Sebamed krém na strie

✅ Zlepšuje pružnosť pokožky
✅ Na strie aj jazvy
✅ Redukuje už vzniknuté strie
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)12 € Čítať recenzie
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere nového krému na strie. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným vybrať najlepší krém na strie na trhu.
Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin