Ako vybrať najlepšiu galvanickú žehličku na pleť? TOP produkty podľa recenzií

BeautyRelax Multicare Gold galvanická žehličkaAkú starostlivosť pleti poskytujú najlepšie galvanické žehličky? Tentokrát budeme venovať pozornosť zaujímavým prístrojom, ktoré sľubujú zlepšenie kvalít pleti niekoľkými spôsobmi. Procedúry s galvanickou žehličkou boli donedávna výsadou kozmetických salónov, dnes si ich môžeme dopriať kedykoľvek a podľa potreby aj v pohodlí domova.

Čo je galvanická žehlička a na akom princípe funguje? Čo dokáže s pleťou a na aký typ pleti je vhodná? To najdôležitejšie sa dozviete z nasledujúceho prehľadu, ktorý vám priblíži spôsob fungovania galvanických žehličiek, ich účinky na pleť a funkcie, vďaka ktorým sú čoraz obľúbenejšie. Nebude chýbať ani rebríček s veľmi dobre hodnotenými prístrojmi, ktoré majú potenciál pomôcť pri hĺbkovom čistení, redukcii vrások a intenzívnej výžive pleti. A keďže v ponuke bežne dostupných kozmetických prístrojov nájdete aj také, ktoré veľa sľubujú, no pramálo splnia, určite sa pri výbere zamerajte aj na dostupné testy a recenzie galvanických žehličiek, v ktorých sa dajú nájsť cenné postrehy a skúsenosti.

Najlepšie galvanické žehličky na pleť podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Nu Skin ageLOC Galvanic Spa

Najlepšia galvanická žehlička na trhu
+ Prístroj využíva samonastaviteľný galvanický prúd
+ Jasný, používateľsky príjemný LED displej
+ Optimalizovaný ergonomický tvar
+ Vhodný na čistenie, tonizáciu, zjemnenie vrások, spevnenie pokožky
+ Viacúčelový domáci kozmetický prístroj
od 280 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2BeautyRelax Poremax iCam Elegance

+ Masážny prístroj na tvár a krk
+ Druhy masáže – elektrostimulácia, EMS a vibračná masáž
+ Pravidelným používaním je možné dosiahnuť redukciu vrások
+ Omladený a žiarivý vzhľad, zvýšená pružnosť pokožky
+ Certifikovaný prístroj – navrhnutý na použitie doma alebo v salóne
od 844 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#3BeautyRelax Multicare kozmetický prístroj

+ Multifunkčný prístroj
+ Zaistí čistenie pleti, galvanický prúd, fotónovú terapiu, jemné elektrické pulzy, vibračnú masáž i tepelnú terapiu
+ Bezdrôtové použitie (Li-ion akumulátor)
+ Aplikačná hlavica vhodná na všetky typy pleti
+ Ergonomický dizajn, priaznivá cena
od 149 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#4ETA 6353 90000 Fenité

Nízka cena
+ Stimuluje syntézu kolagénu, elastínu a kyseliny hyalurónovej
+ Omladzuje pleť a efektívne pôsobí proti tvorbe vrások
+ 5 režimov prevádzky, multifunkčné využitie
+ Vstavaný akumulátor = bezdrôtové používanie
+ Priaznivá cena
od 109 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#5Concept Hot & Cool Perfect Skin PO2020

+ Využíva striedanie chladu a tepla, ktoré uvoľňuje a upokojuje pokožku
+ S vibračnou masážou pre príjemnú masáž a zlepšenie krvného obehu
+ Vybavený kvalitnou integrovanou Li-ion batériou
+ Prístroj je ľahký a perfektne padne do ruky
+ Vhodný aj pre osoby s citlivou pokožkou, ktorá má sklony k začervenaniu
od 59 €
⭐ 92 % Čítať recenzie

Ako vybrať galvanickú žehličku

Mnohé druhy profesionálnych ošetrujúcich, relaxačných a kozmetických prístrojov nadobudli aj podobu na domáce použitie. Dnes si už v pohodlí domova môžete dopriať IPL epiláciu, perkusnú terapiu s masážnou pištoľou, shiatsu masáž s masážnym golierom, svetelnú terapiu za pomoci LED masky a mnohé ďalšie procedúry a ošetrenia, ktoré boli typické pre kozmetické salóny, wellness centrá a kúpele. Medzi ne sa s úspechom zaradili aj galvanické žehličky, ktoré sľubujú, že sa o pleť postarajú viacerými spôsobmi – od čistenia pleti, až po vyhladenie vrások a hlbších línií.

Čo je galvanická žehlička

Galvanická žehlička je prístroj, ktorý sa nápadne ponáša na IPL epilátor, no pracuje s úplne odlišnou technológiou. Pleti poskytuje starostlivosť, ktorú mnohí označujú za „nechirurgický lifting“. Nie nadarmo nesie označenie žehlička na vrásky. Správnym používaním dokáže pleť omladiť, spevniť a vyrovnať vrásky. Samozrejme, nemožno očakávať zázraky na počkanie po jednom ošetrení. Pravidelnosťou sa však dajú dosiahnuť viditeľné zmeny z lepšiemu – a to bez skalpela či ihiel a látok vpichovaných do podkožia.

Na akom princípe galvanická žehlička funguje?

Galvanická žehlička funguje na princípe kontrolovaného galvanického prúdu. Ide o jednosmerný elektrický prúd, ktorý sa v rámci galvanoterapie využíva na široké liečebné účely. Tkanivá ľudského tela totiž obsahujú elektrolyty a sú prirodzene vodivé. Prietok kontrolovaného prúdu (s veľmi nízkou intenzitou) sa pri rehabilitáciách používa na zlepšenie metabolizmu tkanív, zmiernenie bolestivosti a opuchov či na zlepšenie lymfatickej cirkulácie.

Kozmetické využitie galvanoterapie spočíva v stimulácii kožných buniek a podpore intenzívnejšieho prenikania účinných látok do buniek bez toho, aby bola narušená ich celistvosť. Aktivujú sa pri nej regeneračné procesy a dochádza k lepšiemu prekrveniu ošetrovanej oblasti.

Galvanická žehlička funguje v režime dezinkrustácie a iónoforézy. Zjednodušene – režimy vychádzajú z priťahovania opačných nábojov a odpudzovania rovnakých nábojov.

Dezinkrustácia je čistiaci režim, pri ktorom sa na pleť aplikuje záporne nabitý gél, ktorý zjemní kožný maz a nečistoty na pokožke. Kladne nabitá hlava galvanickej žehličky následne pritiahne negatívny gél a všetky nečistoty a maz v ňom podobne, ako sa priťahuje kladný a záporný náboj.

V režime iónoforézy sa použije kladne nabitý gél, v ktorom môžu byť rozpustené látky vyživujúce pleť. Ak sa na pleť s gélom priloží pracovná hlavica prístroja s kladným nábojom, náboje sa začnú odpudzovať, výsledkom čoho je podstatne hlbší prienik látok do pokožky. Kozmetické prípravky potom dokážu preniknúť hlbšie ako pri bežnej aplikácii prstami.

V lekárskych kruhoch sa verilo, že táto metóda nahradí podávanie liekov ihlami. Avšak, pokožka má výborné bariérové schopnosti a medicínske využitie zostalo obmedzené (využíva napríklad sa pri liečbe nadmerného potenia dlaní a lokálnej liečbe poškodených tkanív).

Galvanická žehlička – účinky a výhody

 • Pomáha k dokonalejšiemu vyčisteniu pleti, čo ocenia najmä ľudia s nadmernou produkciou kožného mazu a problémami s akné.
 • Pleť po ošetrení pôsobí čistejšie, jasnejšie a je farebne zjednotená.
 • Efekt vypnutej a mladšej pleti je viditeľný už po prvom použití. Ešte lepší výsledok a úbytok viditeľných vrások sa dostaví po niekoľkých procedúrach.
 • S pomocou galvanoterapie sa účinné látky kozmetických produktov dostanú hlbšie do štruktúry pokožky, vďaka čomu sa lepšie prejavia ich očakávané účinky. Je však dôležité používať produkty, ktoré sú na to určené.
 • Niektoré galvanické žehličky sa osvedčili aj pri aplikácii na iné časti tela – s vhodným nadstavcom pomáhajú spevniť ochabnuté partie tela, viditeľnosť strií, celulitídy, podporujú rýchlejší rast vlasov, …
 • Galvanické žehličky na domáce použitie od renomovaných výrobcov pracujú v bezpečnom režime a ich účinok býva slabší v porovnaní s profesionálnymi prístrojmi v rukách odborníkov. Slabšia intenzita pôsobenia, ktorá sa môže zdať ako nedostatok, však znamená i to, že pleť nezostáva po ošetrení začervenaná, citlivá ani podráždená.
 • Galvanoterapia je označovaná za bezbolestnú procedúru bez nutnosti chirurgického zákroku. Pokožku nerozrušuje, nespôsobuje ranky, a teda nehrozí ani riziko infekcie.

pleť žena

Pre aký typ pleti je galvanická žehlička vhodná?

Galvanická žehlička je vhodná pre každý typ pleti – pre mastnú, zmiešanú, normálnu, suchú aj zrelú pleť. Osvedčila sa pri viacerých problémoch pleti, medzi nimi najmä vrásky, ovisnuté kontúry, akné a čierne bodky, opuchy, tmavé kruhy či rozšírené cievky.

Skôr, ako sa pre kúpu galvanickej žehličky rozhodnete, je však dôležité rešpektovať prípadné kontraindikácie – teda stavy, pri ktorých je tento postup ošetrenie pleti vylúčený/zakázaný (zoznam nižšie).

Kedy nie je vhodné používať galvanickú žehličku?

Používaniu galvanickej žehličky by sa mali vyhnúť:

 • tehotné a dojčiace ženy,
 • ľudia trpiaci cukrovkou,
 • ľudia so srdcovo cievnymi ochoreniami, s poruchami obehu, aterosklerózou a kardiostimulátorom,
 • onkologickí pacienti,
 • ľudia trpiaci epilepsiou,
 • ľudia s kovovými protézami a kovovými implantátmi v tele,
 • ľudia s vážnejšími ochoreniami kože (ekzém, narušená celistvosť kože, …),
 • ľudia, ktorí majú v pleti botoxové výplne.

Celý zoznam kontraindikácií by ste vždy mali nájsť v popise konkrétneho produktu.

(Kontraindikácia = okolnosť alebo stav, ktorý vylučuje niektorý výkon, liečebný postup, procedúru alebo liek.)

Doplnkové funkcie, ktoré zaujmú

Atraktivitu galvanických žehličiek znásobuje prítomnosť ďalších funkcií a terapií, s pomocou ktorých sa postará pleť ešte komplexnejšie. Nasledujúce funkcie nie sú prítomné vo všetkých modeloch galvanických žehličiek, určite však bez veľkých problémov viete natrafiť na kozmetický prístroj, ktorý sa bude hrdiť výberom až z 5 funkcií/režimov.

Okrem základnej funkcie galvanoterapie môže poskytovať galvanická žehlička aj niektoré z nasledujúcich funkcií a terapií:

 • Fotónová terapia – Ide o terapiu, ktorá využíva svetlo rozličnej vlnovej dĺžky. Červené svetlo stimuluje tvorbu kolagénu a podporuje cirkuláciu krvi, zelené svetlo obmedzuje hyperpigmentácie a vyrovnáva farebný tonus pokožky, modré svetlo napomáha pri regulácie kožného mazu a upokojuje zapálené akné.
 • Tepelná terapia – Terapia teplom podporuje prekrvenie a lymfatickú cirkuláciu v ošetrovanej pokožke
 • EMS (elektrické mikropulzy) – Ide o procedúru, pri ktorej je tvárové svalstvo stimulované elektrickými mikroimpulzami s cieľom obmedziť/spomaliť ochabovanie a zanechať pleť vypnutejšiu. Nejde o bolestivú metódu.
 • Vibračná masáž – Vysokofrekvenčné vibrácie prenikajú hlbšie do pokožky. Podporujú cirkuláciu krvi, okysličenie buniek, zlepšujú prenikanie výživných látok z kozmetických produktov a prispievajú k lepšiemu tonusu pokožky.
 • Chladivá funkcia – Príjemné chladenie pomáha na tie časti tváre, ktoré sužujú opakované opuchy. Upokojuje pleť po náročnejších procedúrach.

Prevedenie a parametre galvanických žehličiek

Okrem funkcií, ktorými galvanické žehličky na domáce použitie disponujú, je dobré zoznámiť sa s niekoľkými praktickými a technickými detailmi, ktoré sa týkajú prevedenia tohto druhu prístroja.

Veľkosť a hmotnosť

Galvanické žehličky prekvapia kompaktnými rozmermi. Ide o prístroje, ktoré rozmerovo možno prirovnať k menším IPL epilátorom alebo pánskym holiacim strojčekom. Nezaberajú veľa miesta a sú tvarované tak, aby veľmi dobre padli do ruky. Ich hmotnosť je z rozpätia cca od 60 – 400 g, v závislosti od konkrétneho modelu a jeho vybavenosti. Na dĺžku majú približne 15 – 20 cm. V šírke ošetrujúcej hlavice sa líšia.

Napájanie

Väčšina galvanických žehličiek, ktoré sú dostupné bežným užívateľom, patrí medzi akumulátorové prístroje. Buď je napájanie riešené cez klasické tužkové batérie, v lepšom prípade bude ich súčasťou vstavaný nabíjací akumulátor. K nemu v balení nájdete príslušný nabíjací kábel, drahšie modely disponujú nabíjacou stanicou, ktorá zároveň slúži aj ako stojan pre odkladanie prístroja.

Ovládanie

Ovládacie prvky nájdete priamo na rukoväti. Umožňujú výber ošetrenia (funkcie), niekedy i nastavenie intenzity. Najlepšie galvanické žehličky zobrazujú na malom displeji aj zostávajúci čas ošetrenia, indikátor stavu batérie, zvolený program a ďalšie užitočné informácie.

Nadstavce a príslušenstvo

Ak sa rozhodnete pre multifunkčný kozmetický prístroj, ktorý disponuje viacerými funkciami naraz, je na mieste očakávať, že v balení nájdete prináležiace príslušenstvo. Okrem toho bývajú súčasťou balenia aj nadstavce na ošetrenie iných častí tela, aby ste prístroj mohli použiť aj na oblasť stehien, brucha či na vlasovú pokožku

Ako používať galvanickú žehličku?

Galvanickú žehličku vždy používajte podľa priloženého návodu na používanie. Držte sa odporúčaní výrobcu, v ktorých nájdete informácie o tom, aké gély a kozmetiku „pod žehličku“ používať. Taktiež sa nezabudnite oboznámiť s odporúčanou dĺžkou ošetrenia a frekvenciou ošetrení.

Na úvod je dôležité, aby bola pleť odlíčená a čistá. Následne sa na tvár nanáša špeciálny čistiaci gél, ktorý sa nechá chvíľu pôsobiť a uľahčuje kĺzanie galvanickej žehličky. Žehlička v čistiacom režime vytiahne z pleti všetky nečistoty, ktoré sa zachytili do gélu. Po očistení môžete na pleť naniesť gél s výživou (napríklad kyselinou hyalurónovou). Galvanická žehlička sa v režime iónoforézy postará o hlbšie zapracovanie výživných látok do tkanív pokožky. Obe procedúry zaberú orientačne 5 + 5 minút.

Ceny galvanických žehličiek na pleť

Koľko zaplatíte za kvalitnú galvanickú žehličku? Pre rýchlejšiu orientáciu sme dostupnú ponuku rozdelili do troch nasledujúcich kategórií.

Galvanické žehličky do 100 eur

V tejto cene nájdete rozmerovo menšie galvanické žehličky, ktoré zrejme nebudú oplývať multifunkciami. Dôležité však je, aby zvládli galvanoterapiu tak, ako sa od nich očakáva. Určené sú skôr na prvé zoznámenie alebo pre tých, ktorí už vlastnia kozmetické prístroje s inými funkciami a nechcú zbytočne platiť za prístroj typu „viac v jednom“.

Galvanické žehličky od 100 do 200 eur

Kategória, ktorú reprezentujú aktuálne najpredávanejšie galvanické žehličky na pleť, zaujme prevedením aj účinkom. Často ide o prístroje, ktoré okrem galvanoterapie zvládnu i fotónovú terapiu a vibračnú masáž. Majú solídnejšie prevedenie – pôsobia odolnejšie a prepracovanejšie. Zdrojom energie je zvyčajne nabíjací akumulátor.

Galvanické žehličky od 200 eur

Zaujímavý výber ošetrujúcich a terapeutických funkcií ponúkajú galvanické žehličky z poslednej cenovej kategórie. Hoci môžu niesť označenie galvanické žehličky, lepšie ich vystihuje názov multifunkčné kozmetické prístroje s galvanoterapiou. Zvládnu intenzívnejšie používanie, prekvapia širokými možnosťami individuálnych nastavení, bezpečným chodom a bohatým príslušenstvom. Určené sú nielen na ošetrenie pleti na tvári, ale aj na niektoré partie tela a podporu rastu vlasov.

Najlepšie značky galvanických žehličiek na pleť

 • Nu Skin – Značka zameraná na produkty pre osobnú starostlivosť a wellness má vo svojom portfóliu výborne vybavený galvanický prístroj, ktorý je určený nielen na tvár, ale i na spevnenie istých partií tela a na posilnenie rastu vlasov.
 • BeautyRelax – Od značky BeautyRelax sú k dostaniu rôzne vybavené galvanické žehličky, ktoré oslovia priaznivým pomerom cena/výkon. S fotónovou terapiou, ultrazvukovými vlnami aj s vysokofrekvenčnou masážou.
 • ETA – Elegantná galvanická žehlička od značky ETA ponúka až 5 rôznych režimov prevádzky pre komplexnú domácu starostlivosť o pleť.
 • BeautyBiowave – Moderné galvanické žehličky BeautyBiowave zaujmú multifunkčnosťou, moderným dizajnom a jednoduchým používaním. Akumulátorové napájanie.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Nu Skin ageLOC Galvanic Spa

Najlepšia galvanická žehlička na trhu
+ Prístroj využíva samonastaviteľný galvanický prúd
+ Jasný, používateľsky príjemný LED displej
+ Optimalizovaný ergonomický tvar
+ Vhodný na čistenie, tonizáciu, zjemnenie vrások, spevnenie pokožky
+ Viacúčelový domáci kozmetický prístroj
od 280 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2BeautyRelax Poremax iCam Elegance

+ Masážny prístroj na tvár a krk
+ Druhy masáže – elektrostimulácia, EMS a vibračná masáž
+ Pravidelným používaním je možné dosiahnuť redukciu vrások
+ Omladený a žiarivý vzhľad, zvýšená pružnosť pokožky
+ Certifikovaný prístroj – navrhnutý na použitie doma alebo v salóne
od 844 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#3BeautyRelax Multicare kozmetický prístroj

+ Multifunkčný prístroj
+ Zaistí čistenie pleti, galvanický prúd, fotónovú terapiu, jemné elektrické pulzy, vibračnú masáž i tepelnú terapiu
+ Bezdrôtové použitie (Li-ion akumulátor)
+ Aplikačná hlavica vhodná na všetky typy pleti
+ Ergonomický dizajn, priaznivá cena
od 149 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#4ETA 6353 90000 Fenité

Nízka cena
+ Stimuluje syntézu kolagénu, elastínu a kyseliny hyalurónovej
+ Omladzuje pleť a efektívne pôsobí proti tvorbe vrások
+ 5 režimov prevádzky, multifunkčné využitie
+ Vstavaný akumulátor = bezdrôtové používanie
+ Priaznivá cena
od 109 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#5Concept Hot & Cool Perfect Skin PO2020

+ Využíva striedanie chladu a tepla, ktoré uvoľňuje a upokojuje pokožku
+ S vibračnou masážou pre príjemnú masáž a zlepšenie krvného obehu
+ Vybavený kvalitnou integrovanou Li-ion batériou
+ Prístroj je ľahký a perfektne padne do ruky
+ Vhodný aj pre osoby s citlivou pokožkou, ktorá má sklony k začervenaniu
od 59 €
⭐ 92 % Čítať recenzie
5/5 - (1 vote)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin