Najlepšie LED masky na tvár: TOP 3 produkty podľa recenzií a testov

najlepšie led masky na tvár
Prvý pohľad na tvárové LED masky mierne dvíha kútiky do úsmevu. Chystáme sa vari na maškarný ples? Nie, to iba prístroj z dermatologických ambulancií a estetických kliník dostal podobu, ktorá umožňuje jeho pohodlné domáce používanie. Aké vlastnosti a prevedenie majú najlepšie LED masky na tvár a krk? Ak ste už počuli o pozitívnych účinkoch svetelnej terapie na pokožku, neprehliadnite nasledujúce tipy.

Svetelná terapia nie je v dermatológii žiadnou novinkou. Využíva sa na liečbu akné a zapálenej pokožky a tiež podporuje tvorbu kolagénu, vďaka čomu pôsobí pleť mladistvejšie a hladšie. Tam zďaleka prínos liečby svetelnou LED terapiou pod dohľadom odborníka nekončí. Najdôležitejšou súčasťou je kvalitná LED maska, ktorá ponúka pôsobivý výber nastavení vlnovej dĺžky svetla v závislosti od potrieb konkrétnej pokožky.

Tak, ako sa do rúk bežných používateľov dostali IPL epilátory, sú v súčasnosti na našom trhu prvé lastovičky v podobe tvárových LED masiek, ktoré poskytujú neinvazívne ošetrenie pokožky. O ich popularitu v zahraničí sa postarali mnohé celebrity a známi influenceri. Avšak, je LED maska na domáce použitie bezpečná a rovnako účinná ako profi prístroj? Dokáže si rýchlo poradiť s vážnejšími kožnými problémami? V našom sprievodcovi si povieme viac o tom, čo je svetelná terapia, ako funguje LED maska a aký účinok sa pripisuje jednotlivým farbám svetla. Zároveň nebudú chýbať praktické rady, ako odlíšiť lacnú “svetielkujúcu” masku od prístroja, ktorý pre vás môže byť prínosom. V tomto prípade sa oplatí sledovať testy a recenzie LED masiek. Nie je ich však zatiaľ veľa, preto vás môžu zaujať aj starostlivo vybrané modely v našom rebríčku.

Najlepšie LED masky na tvár podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Palsar7 Ošetrujúca LED maska na tvár a krk

Náš víťaz. Najznámejšia
✔️ Maska je určená na tvár aj krk
✔️ 4 základné LED svetlá + ďalšie 4 kombinované
✔️ Obľúbený a dobre vybavený model
✔️ Pôsobivý dizajn + darčekové balenie
📌 od 173 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2LED maska InSPORTline Hilmana

Na tvár aj na krk
✔️ 138 + 54 kvalitných LED diód
✔️ 4 základné farby
✔️ Jednoduché ovládanie
✔️ Bezbolestná aplikácia
📌 od 129 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3LED maska inSPORTline Manahil

Iba na tvár
✔️ 112 kvalitných LED svetiel
✔️ Bezbolestná aplikácia
✔️ Ľahké ovládanie
✔️ Pomer cena / kvalita
📌 od 116 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Ako vybrať LED masky na tvár a krk

Účinky svetla na pokožku boli známe už od staroveku. S rozvojom moderných technológií vznikli prístroje na báze svetelných diód (LED), ktoré predstavujú nový a bezpečnejší nástroj na liečbu mnohých stavov, ako sú zápalové stavy kože či jej starnutie. LED diódy namontované v maske vystavujú pokožku rôznym vlnovým dĺžkam svetla, ktoré je emitované v bezpečných terapeutických dávkach. Žiadne zahrievanie, pocit pálenia ani vystavenie UV žiareniu.

Ako sa využíva svetelná LED terapia v dermatológii?

Kozmetická procedúra známa ako LED svetelná terapia patrí k neinvazívnym procedúram (bez zásahu a nutnej rekonvalescencie).

Základnou pomôckou sú LED prístroje a LED masky (z angl. LED – light emitting diodes, teda diódy emitujúce svetlo). Využívajú viditeľné svetlo v rôznych vlnových dĺžkach, najčastejšie zo spektra od 400 do 700 nm, čomu navonok zodpovedajú farby fialová, modrá, zelená, žltá, oranžová a červená. Rôzne vlnové dĺžky prenikajú pokožkou do rôznych hĺbok (od povrchového pôsobenia až do hĺbky 3 mm) a výsledkom toho je, že každé svetlo použité v rámci LED ošetrenia má na pokožku odlišný vplyv.

Kým niektoré vlnové dĺžky (farba) pomáhajú urýchliť hojenie akné a jazvičiek, iné sú užitočné pri hyperpigmentácii, škvrnách a pehách. Ďalšie zase prenikajú hlbšie do pokožky, vďaka čomu môžete byť svedkom postupného zlepšenia vrások či poklesnutých kontúr. V rámci LED svetelnej terapie si tak každý nájde pre seba to, čo najviac potrebuje.

Treba jedným dychom dodať, že zmena stavu pokožky nie je jednorazovou záležitosťou, ani nemusíte po jednom ošetrení zaznamenať dramatické zlepšenie. Je však šanca, že sa opakovaným používaním stav problematickej pokožky postupne dostane do podoby, ako si želáte.

Ošetrujúca LED maska na tvár a krk inSPORTline Hilmana

Ošetrujúca LED maska na tvár a krk inSPORTline Hilmana

Čo je ošetrujúca LED maska na tvár a krk?

Ošetrujúca LED maska na tvár sa prvý pohľad ponáša na futuristickú masku na karneval. Je vyrobená zo syntetických materiálov (polykarbonát, odolnejší plast, silikón). Má charakteristický tvar a otvory pre ústa, nos a pery.

Na jej vnútornej strane sú strategicky umiestnené desiatky až stovky LED diód tak, aby svetlo účinne stimulovalo konkrétne miesta na tvári. Pri používaní LED masky je vidno, s akou farbou procedúru podstupujete. Svetlo s danou farbou svieti spod masky, alebo sú efektne podsvietené jej okraje.

Aby sa LED maska udržala na hlave bez pohnutia, jej súčasťou je pohodlný prispôsobivý pás, ktorý sa vedie okolo hlavy. Maska je napájaná z elektrickej siete, spotreba je vzhľadom na použitú LED technológiu nízka. V balení je niekoľko káblov a malý ovládač, na ktorom môžete prepínať vlnové dĺžky základných farieb a nastaviť dĺžku procedúry. Súčasťou niektorých LED masiek je aj nadstavec na krk poskytujúci svetelnú terapiu rovnakých kvalít.

Je svetelná terapia vedecky podložená?

Niektoré prístroje využívajúce LED svetlo dokážu účinne pomáhať s liečbou rôznych problémov pokožky.

Jedným zo zaznamenaných úspechov je zvýšenie produkcie kolagénu (červené svetlo) a zvládnutie akné v miernom až strednom stupni (modré svetlo). V jednej malej štúdii sa dokonca zistilo, že terapia za použitia zeleného svetla vykazuje pozitívne výsledky pri riešení hyperpigmentácie a letnej melazmy.

LED terapia doma vs. na klinike?

Nebudeme vám sľubovať zázraky na počkanie. Tieto domáce prístroje nebudú také silné ako LED masky používané na klinikách, ale prinášajú so sebou podobné výhody. Najmä, ak sa odhodláte na ich pravidelné používanie a zo svojej snahy nepoľavíte.

Ložiská s akné totiž nevznikajú z večera do rána, preto netreba očakávať, že jedna 20-minútová procedúra dostane pokožku do top formy. Podobne to platí aj pre vrásky, zvädnutú pokožku, viditeľné žilky či inak zapálené miesta. Ak pravidelne chodíte na kozmetické ošetrenia a chcete dobrý stav a vzhľad pokožky udržať čo najdlhšie (napríklad do najbližšieho sedenia o mesiac), LED maska sa môže stať obľúbenou súčasťou vašej domácej rutiny, ako sa krok za krokom dostať svojpomocne k pekného výsledku.

Ako LED masku používať?

Dobrou správou na LED maskách je skutočnosť, že sa veľmi jednoducho používajú a vo všeobecnosti potrebujú len asi 10 – 20 minút vyhradeného času 2 – 3 krát týždenne.

 • LED masku prikladajte na odlíčenú, očistenú a vysušenú pokožku. Pokožku zbytočne nedrhnite, aby ste sa vyhli podráždeniu a začervenaniu. Môžete ju natrieť vyživujúcim krémom alebo obľúbeným sérom, určite sa však vyhnite pleťovým produktom s exfoliačnými účinkami alebo obsahom kyselín. Stopku majú tiež retinoidy a chemické pílingy.
 • Pred nasadením masky stlmte intenzitu svetla na minimum. Nasaďte si pohodlne LED masku, zatvorte oči, nájdite si ideálnu oddychovú pozíciu a relaxujte.
 • Kvalitné LED masky na tvár sa po uplynutí nastaveného času automaticky vypnú. Ak by ste s maskou náhodou zaspali, vaša pleť nie je ohrozená.
 • Na očistenie LED masky použitie iba mäkkú jemnú handričku. Vyhnite sa agresívnym čistiacim prostriedkom.

Je používanie LED masky bezpečné?

V dermatológii má svetelná terapia svoje stabilné miesto už dlhšie obdobie. Svetelná energia totiž dokáže prenikať vonkajšou vrstvou pokožky bez toho, aby ju poškodila, pričom energiu posiela do rôznych vrstiev, kde spúšťa ozdravujúce chemické reakcie.

Navyše, technológia, s ktorou domáce LED masky pracujú, je vhodná pre akýkoľvek tón pleti. Vo všeobecnosti sa ich používanie považuje za bezpečné a bezbolestné. “Aplikáciu” svetla by teda nemali sprevádzať žiadne nepríjemné pocity.

I napriek tomu sa často odporúča ochrana zraku – minimálne zatvorením viečok. V prípade, že i napriek tomu vás intenzita svetla cez viečka ruší, prekryte si oči kúskom bavlnenej textílie alebo okuliarmi, ktoré môžu byť priamo súčasťou balenia.

Starostlivo si naštudujte návod na používanie. V ňom sa napríklad dočítate, že “produkt nie je vhodný pre tehotné ženy, osoby trpiace epilepsiou, alergiou na svetlo a teplo, osoby trpiace citlivou pokožkou, vážnym dermatologickým ochorením, osoby so zranením alebo jazvami atď”.

LED terapia pre pokožku – Farebné spektrum a jeho účinky

farebné spektrum

 • Fialová farba – Podporuje rýchlejšiu regeneráciu jazvičiek po akné a vyrovnáva tón pleti (prienik do kože 0,1 mm).
 • Modrá farba – Pôsobí antibakteriálne (zabíja isté druhy baktérií v pokožke), využíva sa na zmiernenie akné a ekzémov. Prispieva k zníženiu tvorby kožného mazu (prienik do kože 0,3 mm).
 • Zelená farba – Je nápomocná pri riešení začervenania a podráždenia pokožky. Znižuje produkciu melanínu, ktorý má za následok vznik hyperpigmentácie (prienik do kože 0,5 mm).
 • Žltá farba – Pôsobí na revitalizáciu pokožky, znižuje opuchy, urýchľuje hojenie a zvyšuje žiarivosť. Zároveň môže zlepšiť príznaky sezónnej depresie počas ponurých jesenných dní (prienik do kože 0,6 – 1 mm).
 • Červená farba – Zvyšuje produkciu kolagénu a elastínu, pomáha redukovať jemné vrásky a stimuluje krvný obeh (prienik do kože 1,5 – 2 mm).

Základné parametre tvárovej LED masky

Výber LED masiek na našom trhu zatiaľ nie je obrovský, čo je však pri ich rastúcej obľúbenosti iba otázkou času. Nesnažte sa ušetriť nákupom z čínskych e-shopov. Maska síce môže byť na pohľad pekne spracovaná, kvalita LED diód je na úrovni “pekného farebného svietenia”. Nehľadáte hračku, ale pomôcku, ktorej zveríte svoju pleť. Preto zamerajte svoju pozornosť na predajcov a značky, kde máte istotu solídneho jednania a ktoré by do svojho sortimentu nezaradili produkty pofidérnej kvality či bez príslušných certifikátov.

Čo si všímať pri LED maskách na tvár a krk?

 • Veľkosť – Ide o polopevnú až pevnú vyformovanú tvárovú masku (z plastu, silikónu). Má univerzálny tvar aj veľkosť, preto ak máte príliš útlu, alebo naopak o niečo širšiu tvár, zvážte možnosť vyskúšania. Netreba sa však obávať ani nákupu online. Zo zákona máte 14 dní na vrátenie tovaru, čo môžete využiť v prípade, že maska nesadne na vašu tvár.
 • Počet diód – V prípade LED masky na tvár nemusí väčší počet diód znamenať aj automaticky vyššiu kvalitu (avšak zároveň sa to ani nevylučuje). Do LED masiek môžu byť osadené desiatky až stovky diód. Rovnako dôležitá je ich kvalita, ktorú vo väčšine prípadov garantuje certifikát od výrobcu.
 • Hmotnosť – LED masky vážia priemerne 500 – 600 gramov, čo môže byť hodnota, ktorá na prvý pohľad vzbudí otázku o pohodlnosti masky pri používaní. Dobre padnúca maska netlačí a nemá ostré hrany. Jej vnútorná časť je spracovaná s ohľadom na komfort pri nosení – či skôr ležaní. Hoci LED maska váži pol kila, nebudete s ňou chodiť po byte. Pri používaní sa odporúča oči zatvoriť (prekryť), pohodlne si ľahnúť a za čas pôsobenia svetelnej terapie iba relaxovať.
 • Možnosti nastavenia – S koľkými vlnovými dĺžkami (farbami) dokáže váš vyhliadnutý model pracovať? Ide o masku, ktorá dokáže stimulovať prirodzené omladzujúce procesy pleti alebo je nápomocná aj pri problémoch s hyperpigmentáciou a akné? Niektoré masky poskytujúce svetelnú terapiu pracujú iba s červeným svetlom. Ďalšie umožňujú zvoliť červené alebo modré svetlo. Obľúbené sú LED masky so 4 farbami – červená, žltá, zelená a modrá. Masku vždy voľte podľa toho, aký problém pleti potrebujete riešiť. Z recenzií LED masiek je zaujímavé sledovať, že masky s 1 alebo 2 vlnovými dĺžkami vykazujú pri pravidelnom používaní preukázateľne lepšie výsledky.

Ceny LED masiek na tvár

Investíciu do LED masky na tvár budete pravdepodobne zvažovať zo všetkých strán. Nie je to látková maska za pár eur. Na druhej strane ju však nemusíte po jednom použití vyhodiť. Práve naopak – vie vám byť nápomocná niekoľkokrát do týždňa a stať sa stabilnou súčasťou vašej rutiny na mesiace až roky.

✅ LED masky na tvár do 120 eur

Základné LED masky jednoduchého tvaru, bez nadstavca na krk. Kvalita LED diód však môže byť nižšia a možnosti individuálneho nastavenia slabšie.

✅ LED masky na tvár od 120 do 240 eur

Kategória, v ktorej nájdete aktuálne najpredávanejšie LED masky na tvár a krk pre domáce použitie, najmä od značiek Palsar7 a inSPORTline. Oslovia prevedením, kvalitou spracovania aj dobrým pomerom cena/výkon.

✅ LED masky na tvár od 240 eur

Natrafili ste na LED masku za 300 eur, ktorá sľubuje, že vašu pokožku omladí a dostane naspäť do pružnej podoby? Ak ju sprevádzajú pozitívne recenzie, bol zrealizovaný prieskum na reálnych ľuďoch alebo ju nájdete umiestnenú na výbornej pozícii v zahraničných testoch, nemusíte mať o svojom rozhodnutí pochybnosti. Naviac, sú tu aj tvárové LED masky za tisíce eur, ktoré sa používajú na estetických klinikách. Tieto fototerapeutické masky využívajú vysoký výkon v spojení s bezpečnou terapeutickou dávkou svetla. Rozdiely sú viditeľné už po jednom sedení.

Najlepšie značky LED masiek na tvár

 • PALSAR7 – Ošetrujúca LED maska na tvár PALSAR7 patrí k produktom s veľmi dobrou dostupnosťou. Predáva sa v e-shopoch so zameraním na krásu, dokonca aj v niekoľkých internetových lekárňach. K dispozícii sú 4 základné vlnové dĺžky svetla – červená, žltá, zelená a modrá. Napomáha pri liečbe akné, je tiež užitočná pri postupnom vyhladzovaní vrások, odstránení pigmentu a škvŕn, omladnutí pleti a vypnutí pokožky.
 • inSPORTline – Obľúbený fitness a športový obchod s kompletným vybavením pre rôzne druhy športov má vo svojej ponuke aj produkty pre zdravie a krásu. Konkrétne aj samostatnú kategóriu venovanú svetelnej terapii. V nej nájdete dobre predávané tvárové LED masky, ktoré vám pomôžu zdokonaliť vašu pleť.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Palsar7 Ošetrujúca LED maska na tvár a krk

Náš víťaz. Najznámejšia
✔️ Maska je určená na tvár aj krk
✔️ 4 základné LED svetlá + ďalšie 4 kombinované
✔️ Obľúbený a dobre vybavený model
✔️ Pôsobivý dizajn + darčekové balenie
📌 od 173 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2LED maska InSPORTline Hilmana

Na tvár aj na krk
✔️ 138 + 54 kvalitných LED diód
✔️ 4 základné farby
✔️ Jednoduché ovládanie
✔️ Bezbolestná aplikácia
📌 od 129 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3LED maska inSPORTline Manahil

Iba na tvár
✔️ 112 kvalitných LED svetiel
✔️ Bezbolestná aplikácia
✔️ Ľahké ovládanie
✔️ Pomer cena / kvalita
📌 od 116 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
4.5/5 - (6 votes)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin