Najlepšie SPF na tvár: TOP 7 produktov podľa recenzií a testov

žena leto pokožka
Ako vybrať najlepšie SPF na tvár a čomu venovať pozornosť? Slnečné žiarenie vplýva na pokožku rôznymi spôsobmi – od príjemného zahrievania, cez opálenie, až po vznik pigmentových škvŕn, hlbších vrások a zdravotných rizík. Dnes je už známe, že práve odhalená pokožka starne najrýchlejšie a jedným z dôvodov je pôsobenie UV žiarenia. UV žiarenie pokožku vyčerpáva, spôsobuje jej predčasné starnutie a trvalé poškodenie kožných buniek. Ochrana pleti pred slnkom sa tak stala neoddeliteľnou súčasťou dennej starostlivosti o pleť mnohých z nás.

Ak stojíte pred výberom nového opaľovacieho krému a chcete sa v bohatej ponuke rýchlejšie zorientovať, inšpirujte sa napríklad naším rebríčkom, do ktorého sa dostali krémy s SPF určené priamo pre potreby pleti na tvári. Na rozdiel od univerzálnych opaľovacích krémov, po ktorých siahame najmä v lete, je zloženie týchto kozmetických produktov navrhnuté tak, aby poskytovali pleti dostatočnú ochranu a plne zohľadňovali typ pokožky. Dozviete sa viac o tom, ako vybrať prípravky s SPF na tvár a k čomu slúžia. Pri výbere stavte na renomované značky, ktoré si získali už veľa spokojných zákazníkov. Predajnosť, testy a recenzie prípravkov s SPF na tvár vás tiež môžu nasmerovať k zaujímavým produktom.

Najlepšie SPF na tvár podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Purito Daily
Go-To Sunscreen


Najlepšie SPF na tvár podľa nás
+ Širokospektrálna ochrana pred UVA a UVB žiarením – SPF 50+
+ Obsahuje chemické aj minerálne filtre
+ Ľahká textúra, ktorá plynie s pleťou
+ Vhodný aj na veľmi citlivú pleť
+ Hypoalergénne zloženie, bez parfumácie
od 19 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2La Roche Posay
Anthelios UV Mune 400


Osviežujúci fluid s ochranným faktorom SPF50+
+ Veľmi vysoká ochrana pleti pred UVA aj UVB žiarením – SPF 50+
+ Odolný voči vode, potu aj piesku
+ Ľahká, rýchlo sa vstrebávajúca štruktúra
+ Nezanecháva biely film
+ Vhodný aj pre citlivú pleť
od 24 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#3Nuxe Sun
hodvábny krém na tvár SPF50


Jemný opaľovací krém na tvár
+ Vysoká ochrana SPF 50, vhodný pre všetky typy pleti
+ Ľahko sa rozotiera, rýchlo sa vstrebáva
+ Zabraňuje nerovnomernej pigmentácii pleti
+ Širokospektrálna UVA a UVB ochrana
+ Vodeodolnosť
od 15 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#4CERAVE Hydratačný
pleťový krém SPF25


Najpredávanejší hydratačný pleťový krém SPF 25
+ Ochrana pred UV žiarením s SPF 25
+ Vhodný pre normálnu až suchú pleť
+ Poskytuje dlhodobú hydratáciu
+ Pomáha obnoviť ochrannú kožnú bariéru
+ Rýchle vstrebávanie, vhodný aj ako podklad pod make-up
od 14 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#5Eucerin AntiPigment
denný krém SPF 30


Skvelé recenzie od zákazníkov
+ Obľúbený krém s SPF 30 + UVA ochrana
+ Redukuje pigmentové škvrny a bráni ich opakovanému výskytu
+ Zjednotený tón a žiarivý vzhľad pleti
+ Veľmi dobrá účinnosť a kožná znášanlivosť
+ Praktické balenie s pumpičkou, menšia miera oxidácie
od 27 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#6 Bioderma Photoderm
Max 50+ aquafluid


Ochranný tónovaný fluid na tvár SPF 50+
+ Vysoká ochrana pred UVA a UVB žiarením – SPF 50+
+ Až 8-hodinová hydratácia pre pleť
+ Zjednocuje farebný odtieň pleti
+ Ľahká, príjemná a svieža textúra
+ Odolný voči vode, teplu a vysokej vlhkosti
od 26 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#7Bioderma Hydrabio
Perfecteur Smoothing Moisturising care SPF 30


Zaujímavý tip na zváženie
+ Poskytuje dlhodobú hydratáciu + SPF 30
+ Intenzívne rozjasnenie
+ Patentovaný prírodný komplex látok
+ Veľmi dobre tolerovaný na citlivej pleti
+ Hypoalergénny, bez parabénov, nekomedogénny
od 25 €
⭐ 94 % Čítať recenzie

Ako vybrať SPF na tvár

Dávno sú preč časy, keď sme po opaľovacom kréme siahli iba pri slnení na lehátku pri bazéne. Dnes už SPF (Sun Protection Factor) obsahujú denné krémy, make-upy a dokonca aj balzamy na pery, ktoré sa používajú celoročne. Súčasťou spektra slnečného žiarenia je totiž aj UV žiarenie, ktoré nesie krátkovlnné UVA lúče a UVB lúče. Krátkovlnné spektrum slnečného žiarenia stojí za celým radom rizík pre pokožku.

Ak nie je ochrana pleti pred slnečným žiarením dostatočná, skôr či neskôr sa UVA a UVB podpíšu na kvalite a vzhľade pleti. Nejde pritom len o estetické problémy. Pri dlhodobo nechránenom vystavení dochádza k spáleniu pokožky a riziku rozvoja rakoviny kože.

Čo je UVA a UVB žiarenie?

Slnko je zdrojom energie a vďaka žiareniu, ktoré z neho pochádza, sa v pokožke tvorí dôležitý vitamín D. Je tvorené spektrum lúčov rôznych vlnových dĺžok, ktoré sa delia do troch skupín – infračervené žiarenie (vyvoláva na pokožke pocit tepla), viditeľné svetlo (vnímané zrakom) a ultrafialové žiarenie (pôsobí na pokožku v rôznych vrstvách). Práve pôsobenie ultrafialového žiarenia môže byť pre pokožku veľmi nebezpečné. UV žiarenie nesie lúče UVA, UVB a UVC.

UVA žiarenie

Ide o lúče, ktoré prenikajú do hlbších vrstiev pokožky a tvoria 95 % UV žiarenia. UVA žiarenie pôsobí konštantnou intenzitou počas celého roka, dokonca aj cez sklo, smog či oblaky a odráža sa od snehu aj piesku. Spôsobuje rýchle opálenie až spálenie, pri dlhodobom vystavení pokožky bez používania slnečnej ochrany sú následky ešte vážnejšie. Poškodzuje kožné bunky, spôsobuje predčasné starnutie, slnečné alergie a zvyšuje tvorbu pigmentových škvŕn. Jeho pôsobením sa v koži tvoria voľné radikály, ktoré môžu byť príčinou rakoviny kože.

UVB žiarenie

Toto žiarenie pôsobí vo vrchnej časti pokožky, je potrebné na syntézu vitamínu D a tvorí 5 % UV žiarenia. Jeho intenzita nie je počas roka ani počas dňa rovnaká. UVB žiarenie je najintenzívnejšie na poludnie – na jar a v lete. V pokožke stimuluje tvorbu melanínu, ktorý je zodpovedný za opálenie. Ak je pokožka vystavená bez slnečnej ochrany UVB žiareniu v čase jeho najväčšej intenzity, zareaguje začervenaním, opálením až spálením. Opakované spálenie si koža pamätá a môže byť tiež príčinou vzniku rakoviny kože.

Pozn: Pôsobenie UVA a UVB lúčov si môžete zapamätať podľa tejto pomôcky – UVA žiarenie je príčinou starnutia pokožky (Aging), UVB lúče zase spôsobujú spálenie (Burning).

UVC žiarenie

UVC lúče sú zo všetky UV lúčov najnebezpečnejšie. Rozkladajú DNA živých organizmov a majú smrtiace účinky. Našťastie, UVC žiarenie je úplne absorbované ozónovou vrstvou a molekulovým kyslíkom.

Čo je SPF ochrana?

Produkty slnečnej ochrany obsahujú SPF – z angl. Sun Protection Factor. Za SPF nasleduje číslo, napríklad SPF 6, SPF 10, SPF 15, SPF 20, SPF 25, SPF 50, SPF 100 a iné. Čím je číslo za SPF vyššie, tým dlhšie môže byť pokožka vystavená slnečným lúčom bez rizika spálenia. To, ako sa tento interval reálne predĺži v porovnaní s nechránenou pokožkou, závisí od intenzity žiarenia a fototypu pokožky. Napríklad SPF 30 vydrží na bledej pleti výrazne kratšie ako na pleti snedej. Aplikáciu opakujte podľa odporúčania na konkrétnom balení SPF krému.

Výrazný vplyv na úroveň slnečnej ochrany má tiež:

 • kvalita použitého prípravku (stabilita filtrov),
 • miera fyzickej aktivity,
 • kontakt s vodou,
 • potenie,
 • otieranie textíliami, …

Ak sa natriete krémom s SPF a počas toho, ako budete vonku, sa spotíte a poutierate, životnosť filtrov rapídne klesne a vrstva prípravku musí byť obnovená.

Okrem časového meradla si pri SPF faktore na kozmetických prípravkoch všímajte, či ide o širokospektrálnu ochranu proti slnečnému žiareniu (UVA + UVB) alebo poskytuje ochranu iba proti UVB žiareniu. Na produktoch kórejskej kozmetiky nájdete uvedený index PA (PA+, PA++, PA+++, PA++++). Viac + znamená vyššiu ochranu pred UVA žiarením.

Číselná hodnota zároveň súvisí aj s percentom zablokovaného škodlivého UVB žiarenia. SPF 10 blokuje 90 %, SPF 15 blokuje 93 %, SPF 30 blokuje 97 % a SPF 50 blokuje 98 % UVB žiarenia. Čím náchylnejšia je pleť na poškodenie slnkom (svetlý typ, pigmentácia, sklon k vráskam, dehydratácia, …) tým vyššiu mieru ochranu jej doprajte, pretože stačí málo a hrozí jej vážne poškodenie s následkami.

žena slnko

Prečo používať SPF na tvár?

Odpoveď na túto otázku je pomerne jasná – tvár, krk a ruky patria k najviac vystaveným častiam kože ľudského tela. Celoročné pôsobenie slnka, poveternostných podmienok, striedanie teplôt majú za následok potrebu odlišnej kozmetickej starostlivosti. Naviac – pleť sa neraz musí vysporiadať s dekoratívnou kozmetikou a pravidelným čistením. To všetko vplýva na jej prirodzenú rovnováhu a obranné schopnosti proti vonkajším faktorom. Na pleti sú tiež časti so špecifickými nárokmi – napríklad oblasť očných viečok, nos a pery, ktoré sú viac náchylné na poškodenie slnkom či mrazom.

Nie nadarmo existuje kozmetika zvlášť pre ruky, telo a tvár. Konkrétne kozmetické produkty pre tvár majú vylepšené zloženie a posilnené účinky v závislosti od toho, aký je ich účel a očakávaný účinok. A inak tomu nebude ani pri slnečnej ochrane.

Pleť, ktorá slnečným lúčom čelí celý rok v rôznych častiach dňa si zaslúži precíznejšiu ochranu. Či už idete pešo do a z práce, do obchodu, venčiť psa, alebo sa venovať záhonom v záhrade, slnečné lúče sa pleti na tvári určite dotknú.

Prípravok na tvár s SPF ponúka okrem ochranných filtrov aj zloženie, ktoré vyhovuje typu pleti. To znamená, že to najlepšie SPF na tvár si môžete vybrať aj vtedy, ak máte pleť mastnú či naopak suchú. Zloženie je totiž prispôsobené potrebám pleti. Viaceré produkty slnečnej ochrany na tvár sú vytvorené tak, aby ich účinok neobmedzovala aplikácia make-upu.

Na čo prihliadať pri výbere krému s SPF na tvár?

 • Fototyp kože – Od svetlej pokožky s pehami, ktorá na slnko reaguje rýchlym začervenaním až po tmavú pleť, ktorej iba málokedy hrozí spálenie. Fototyp kože súvisí s citlivosťou kože na slnečné žiarenie. Fototypov je spolu až 8, pričom čím vyšší fototyp, tým je pokožka odolnejšia voči slnečnému žiareniu. Svetlovlasá blondína musí pokožku chrániť vo vyššej miere než snedá bruneta.
 • Typ pleti – Pri výbere SPF na tvár si môžete vyberať medzi produktami aj podľa typu pleti – normálna, suchá, mastná a zmiešaná. Na mastnú pleť sú k dispozícii ľahké, zmatňujúce fluidy s SPF bez obsahu olejov a s nekomedogénnym zložením. Suchá a dehydrovaná pleť ocení hutnejšiu krémovú štruktúru, ktorá veľmi dobre viaže vodu.
 • SPF – Podľa citlivosti pleti na slnečné žiarenie zvoľte SPF. Najpredávanejšie sú prípravky na tvár s SPF 25, SPF 30 a SPF 50. Zaujímajte sa o to, či vyhliadnutý produkt poskytuje širokospektrálnu ochranu (UVA + UVB) alebo iba ochranu proti UVB.
 • Ročné obdobie – Počítajte s tým, že za rok vám môže vyhovovať niekoľko krémov s SPF (aj ich pri dennej aplikácii niekoľko spotrebujete). Cez leto sú vhodné ľahšie štruktúry s vyšším ochranným faktorom, na zimu zase hustejšie.
 • Špeciálne požiadavky – Ak máte kožné problémy, citlivú pleť alebo slnečnú alergiu, vyberajte starostlivo z ponuky overených lekárenských značiek. V ich portfóliu nájdete produkty hypoalergénne, bez parabénov, farbív či iných dráždivých zložiek.

SPF na tvár s chemickými alebo minerálnymi filtrami?

V opaľovacích prípravkoch sú prítomné dva typy filtrov – chemické a minerálne.

Chemický filter prenikne do pokožky a následne je UV žiarenie, ktoré na pokožku dopadne, pohltené a premenené na teplo. Na spoľahlivé pôsobenie sa musí filter dostatočne vstrebať, preto sa jeho aplikácia odporúča 20 minút pred pobytom na slnku. Má ľahšiu štruktúru a nezanecháva biely film

Minerálny filter nepreniká do pokožky. Vytvára na povrchu štít, ktorý dopadajúce UV lúče odráža. Účinkuje okamžite po nanesení, nevyžaduje sa čas potrebný na vstrebávanie. Prvé minúty zanecháva biely film. Je vhodnejší pre citlivú pokožku.

V moderných opaľovacích prípravkoch sa často kombinujú oba druhy filtrov.

Krém s SPF a make-up s SPF – používať oba?

Nedá sa spoliehať na to, že make-up s SPF poskytne precíznu a rovnomernú ochranu po celý deň. Najskôr sa preto nanáša krém na tvár s SPF, ktorý sa nechá pár minút pôsobiť a následne sa aplikuje dekoratívna kozmetika.

Zároveň však na rad prichádza otázka – Ako po niekoľkých hodinách obnoviť SPF, keď máte na tvári make-up? Je nepraktické odličovať sa pri ceste z práce iba preto, že chcete na pleť naniesť novú vrstvu krému. Na tento účel vznikli špeciálne tvárové hmly s SPF, spreje s SPF alebo ľahké púdre s SPF. Nápomocný môže byť aj klobúk.

Ako často aplikovať SPF na tvár?

Životnosť filtrov obsiahnutých v opaľovacom kréme klesá, ak sú vystavené potu, vode, či dochádza k treniu pokožky. Kvalitný krém na tvár s SPF disponuje odolnosťou voči vode aj potu, no ak máte pochybnosti, že pri aktívnom pobyte na slnku došlo k jej poškodeniu, je vhodné vrstvu prípravku aplikovať znova, napríklad po 3 hodinách. Pri opätovnej aplikácii nezabudnite ani na krk a citlivú pokožku na ušiach.

Ceny SPF na tvár

Koľko zaplatíte za kvalitný krém na tvár s SPF? Opaľovací krém, ktorý chcete používať cez letné mesiace každý deň (a prípadne aj celoročne), by mal mať tie najlepšie vlastnosti, aby ste sa jeho pravidelnej aplikácii nevyhýbali. Ponuka je široká a ako to už pri kozmetike býva zvykom, zahŕňa produkty rôznej kvality.

SPF na tvár do 10 eur

V tejto cenovej kategórii nájdete menšie cestovné balenia SPF krémov aj krémy s nižším ochranným faktorom. Dostupné sú opaľovacie krémy od známych a menej známych značiek. Pri výbere sa zaujímajte o recenzie SPF krémov, aby ste sa vyhli nevhodnej kúpe. Obľúbené sú vodeodolné opaľovacie prípravky s rýchlou aplikáciou.

SPF na tvár od 10 do 30 eur

Kategória, ktorú reprezentujú aktuálne najpredávanejšie SPF na tvár, zaujme pomerom cena/kvalita aj cena/výkon. Zloženie zodpovedá cene, preto je na mieste očakávať stabilnejšie filtre aj šetrné zloženie vytvorené pre potreby konkrétneho typu pleti. Nájdete tu kvalitný SPF krém na mastnú, no aj suchú a citlivú pleť. Úroveň slnečnej ochrany je vyššia a komplexnejšia.

SPF na tvár od 30 eur

Máte pokožku svetlú a citlivú na slnko? Alebo vás cez leto trápi nadmerná pigmentácia, či rýchlejšie prehlbovanie vrások? Kvalitný SPF krém by mal patriť k povinnej kozmetickej výbave – no nie hocijaký. V ponuke prémiových lekárenských značiek nájdete viacero zaujímavých opaľovacích krémov, ktoré kombinujú pokročilú slnečnú ochranu, dlhšiu životnosť filtrov a výživnú starostlivosť zameranú na potreby a problémy pleti.

Najlepšie značky SPF na tvár

 • Bioderma – Dermatokozmetika Bioderma má v bohatom portfóliu kompletný opaľovací rad Bioderma Photoderm vhodný pre všetky typy pleti. Poskytuje vysokú ochranu pred slnečným žiarením, vrátane UVA žiarenia.
 • Nuxe – Ak máte v obľube francúzsku značku Nuxe, nenechajte si ujsť ani jej populárny rad produktov Nuxe Sun. Je vytvorený tak, aby poskytoval pleti ochranu, a zároveň jej dodával hydratáciu a výživu. Ľahké rozotieranie, rýchle vstrebávanie.
 • La Roche Posay – Majitelia citlivej pleti dobre poznajú francúzsku dermatokozmetiku La Roche Posay. Je vytváraná v spolupráci s dermatológmi a zacielená na potreby citlivej a reaktívnej pleti. Anthelios je rad produktov, ktorý sa pri správnej aplikácii postará o veľmi vysokú UVB/UVA ochranu. Dobrá znášanlivosť aj na citlivých častiach pokožky.
 • CeraVe – Populárna značka CeraVe zaujala množstvo priaznivcov výborným pomerom cena/výkon. Denný hydratačný krém s SPF 30 alebo SPF 50 má ľahkú textúru a zloženie, ktoré pleť upokojuje, hydratuje a prispieva k obnove kožnej bariéry.
 • Eucerin – Nemecká dermatokozmetická značka Eucerin sa môže oprieť o dlhú tradíciu a množstvo inovácií, ktoré jej produkty posúvajú vpred. Výber ochranných krémov a gélov pre dospelú aj detskú pokožku je široký. Okrem toho sú UV filtre obsiahnuté aj v ďalších kozmetických produktoch, ktoré sú určené na celoročné používanie – napríklad Eucerin Dermopure a Eucerin Antipigment (top predajnosť).
 • Purito – Mladá juhokórejská značka si zakladá na účinnosti a šetrnosti svojich produktov. Obľúbený Purito Daily Go-To Sunscreen kombinuje chemické aj minerálne filtre a poskytuje širokospektrálnu ochranu pred UVA a UVB žiarením.
 • Nivea – V cenovo dostupnom rade Nivea Sun sú obsiahnuté produkty pre rôzne typy pleti – od detskej až po dospelú pleť so zvýšenou pigmentáciou.
 • Neutrogena – Ak hľadáte denný krém, ktorý pleť ochráni pred vonkajšími vplyvmi, dodá jej hydratáciu a zároveň poskytne ochranu pred UVA a UVB žiarením, zaujať vás môže Neutrogena Hydro Boost.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Purito Daily
Go-To Sunscreen


Najlepšie SPF na tvár podľa nás
+ Širokospektrálna ochrana pred UVA a UVB žiarením – SPF 50+
+ Obsahuje chemické aj minerálne filtre
+ Ľahká textúra, ktorá plynie s pleťou
+ Vhodný aj na veľmi citlivú pleť
+ Hypoalergénne zloženie, bez parfumácie
od 19 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2La Roche Posay
Anthelios UV Mune 400


Osviežujúci fluid s ochranným faktorom SPF50+
+ Veľmi vysoká ochrana pleti pred UVA aj UVB žiarením – SPF 50+
+ Odolný voči vode, potu aj piesku
+ Ľahká, rýchlo sa vstrebávajúca štruktúra
+ Nezanecháva biely film
+ Vhodný aj pre citlivú pleť
od 24 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#3Nuxe Sun
hodvábny krém na tvár SPF50


Jemný opaľovací krém na tvár
+ Vysoká ochrana SPF 50, vhodný pre všetky typy pleti
+ Ľahko sa rozotiera, rýchlo sa vstrebáva
+ Zabraňuje nerovnomernej pigmentácii pleti
+ Širokospektrálna UVA a UVB ochrana
+ Vodeodolnosť
od 15 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#4CERAVE Hydratačný
pleťový krém SPF25


Najpredávanejší hydratačný pleťový krém SPF 25
+ Ochrana pred UV žiarením s SPF 25
+ Vhodný pre normálnu až suchú pleť
+ Poskytuje dlhodobú hydratáciu
+ Pomáha obnoviť ochrannú kožnú bariéru
+ Rýchle vstrebávanie, vhodný aj ako podklad pod make-up
od 14 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#5Eucerin AntiPigment
denný krém SPF 30


Skvelé recenzie od zákazníkov
+ Obľúbený krém s SPF 30 + UVA ochrana
+ Redukuje pigmentové škvrny a bráni ich opakovanému výskytu
+ Zjednotený tón a žiarivý vzhľad pleti
+ Veľmi dobrá účinnosť a kožná znášanlivosť
+ Praktické balenie s pumpičkou, menšia miera oxidácie
od 27 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#6 Bioderma Photoderm
Max 50+ aquafluid


Ochranný tónovaný fluid na tvár SPF 50+
+ Vysoká ochrana pred UVA a UVB žiarením – SPF 50+
+ Až 8-hodinová hydratácia pre pleť
+ Zjednocuje farebný odtieň pleti
+ Ľahká, príjemná a svieža textúra
+ Odolný voči vode, teplu a vysokej vlhkosti
od 26 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#7Bioderma Hydrabio
Perfecteur Smoothing Moisturising care SPF 30


Zaujímavý tip na zváženie
+ Poskytuje dlhodobú hydratáciu + SPF 30
+ Intenzívne rozjasnenie
+ Patentovaný prírodný komplex látok
+ Veľmi dobre tolerovaný na citlivej pleti
+ Hypoalergénny, bez parabénov, nekomedogénny
od 25 €
⭐ 94 % Čítať recenzie

Krátke zhrnutie

Opaľovací krém nestačí používať iba pri slnení alebo dovolenke. UV žiarenie si nás totiž nájde za oknom kancelárie alebo pri šoférovaní v aute. Na pleť pôsobí dokonca aj vtedy, keď je vonku zamračené. Čo to znamená?

Celoročné používanie SPF na tvár má význam. Obmedzí predčasné starnutie pleti, nadmernú pigmentáciu a poskytne ochranu pred nadmerným poškodením kožných buniek. Pri dobrom výbere môžete do kozmetickej výbavy získať spoľahlivého „parťáka“, ktorý ako bonus navyše pokožku hydratuje, upokojí alebo vytvorí ideálnu podkladovú vrstvu pod make-up.

5/5 - (8 votes)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin