Ako vybrať najlepší masážny prístroj na nohy? TOP produkty podľa recenzií

Najlepšie masážne prístroje na nohy
Aké funkcie a schopnosti majú najlepšie masážne prístroje na nohy? Ak vás trápi únava nôh z práce, dlhého státia, turistiky či cvičenia, nasledujúce tipy si nenechajte ujsť. Zmapovali sme sortiment a zamerali sme sa na testy a recenzie masážnych prístrojov na nohy. V nich sme našli favoritov od značiek Beurer, Klarfit, inSPORTline či Medisana, ktoré sprevádzajú pozitívne hodnotenia a stali sa základom pre náš rebríček s TOP prístrojmi. Doprajte unaveným nohám úľavu a relaxáciu, akú si zaslúžia – a to v pohodlí domáceho prostredia!

Vybrať masážny prístroj na nohy však nemusí byť na prvý pohľad vôbec jednoduché. Prístroje sa medzi sebou líšia vzhľadom, veľkosťou, prevedením a taktiež typom masážnej techniky, ktorú ponúkajú. Pokúsime sa zjednodušiť váš nákupný proces, aby ste sa s prehľadom dokázali zorientovať v ponuke masážnych prístrojov na nohy a vybrali pre svoje potreby prevedenie, ktoré vám spoľahlivo a k spokojnosti poslúži dlhé roky.

Najlepšie masážne prístroje na nohy podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Beurer FM 90

To najlepšie pre náročných
+ Dôkladne masíruje chodidlá, príjemne ich zahrieva a prekrvuje
+ Voliteľné a prednastavené masážne programy
+ Pre nohy do veľkosti 46 EU
+ Prehľadný displej s LED indikátorom
+ 3 úrovne intenzity tlakovej masáže
od 150 €
⭐ 100 %
Čítať recenzie
#2Beurer FB 35

Najpredávanejší masážny prístroj na nohy
+ Dá sa použiť na suchú aj mokrú masáž
+ S aróma filtrom, infračerveným svetlom a 3 nadstavcami na pedikúru
+ 16 integrovaných magnetov na uvoľnenie svalov nôh
+ Pre chodidlá do dĺžky 30 cm
+ Spokojné recenzie
od 59 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#3KLARFIT Feetmaster

+ Inovatívna masáž chodidiel od špičiek prstov až po pätu
+ 3 automatické masážne programy
+ 3 voliteľné stupne intenzity
+ Podsvietené funkčné tlačidlá + intuitívne ovládanie
+ Stabilná konštrukcia
od 112 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#4Masážny prístroj na nohy inSPORTline Levick

+ Masáž chodidiel pomocou vzduchových vankúšikov a valčekov
+ 3 manuálne programy + 4 automatické programy
+ 3 stupne intenzity vzduchovej masáže
+ S funkciou vyhrievania
+ Jednoduché ovládanie
od 199 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#5Medisana FS 883 Foot Spa

Cena/Výkon
+ Bublinkový kúpeľ, vibračná masáž a akupresúrna masáž
+ Nastaviteľná teplota
+ 3 nadstavce na pedikúru sú súčasťou balenia
+ Jednoduché integrované ovládanie
+ Funkcia udržiavania teploty vody
od 43 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#6Sencor SFM 3721VT

Najlepší lacný produkt
+ Bublinkový kúpeľ, vibračná masáž a akupresúrna masáž
+ S 20 vzduchovými tryskami a 482 stimulačnými akupresúrnymi bodmi
+ Vstavané vykurovacie teleso
+ Protišmykové nožičky
+ Dobrá cena
od 30 €
⭐ 92 % Čítať recenzie

Ako vybrať masážny prístroj na nohy

Za boľavými nohami sa ukrýva veľa príčin. Niektoré súvisia so zdravotným stavom, ďalšie s aktivitami, ktorým sme sa počas dňa venovali. Najčastejšie sa únava a bolestivosť nôh objavuje po ťažkom dni. Príčinou môžu byť dlhé hodiny státia v práci, náročnejšia prechádzka, turistika, šport, ale aj niekoľkohodinový nákupný maratón alebo chôdza v topánkach na vysokých opätkoch. Bolesť zasahuje najmä oblasť priehlavku, klenby, prstov i členku. Po náročných aktivitách môžu byť nohy navyše aj viditeľne opuchnuté. Ako im rýchlo pomôcť? Jedným z osvedčených riešení je masáž. A práve preto boli vyvinuté šikovné domáce prístroje určené na masáž chodidiel, ktoré pracujú s rôznymi masážnymi technikami a snažia sa napodobniť profesionálne masážne prístroje či dokonca ručnú masáž.

Bude pre vás dobrou voľbou shiatsu masážny prístroj na nohy, vibračný masážny prístroj na nohy alebo multifunkčný masážny prístroj na nohy?

Aké sú výhody používania masážneho prístroja na nohy?

 • Kvalitný masážny prístroj na nohy poskytuje chodidlám masáž v rôznych úrovniach intenzity, ktorá uľavuje od preťaženia a únavy nôh.
 • Masážny prístroj na nohy vybavený funkciou ohrevu/infračerveným ohrevom priaznivo pôsobí na uvoľnenie svalstva a podporu krvného obehu.
 • Masážny prístroj na nohy s perličkovým kúpeľom sa postará o relaxáciu nôh. Pobyt v príjemne teplej vode zároveň pripraví chodidlá na domácu pedikúru.
 • Masážny prístroj na nohy máte kedykoľvek k dispozícii. Nemusíte nikam chodiť, ani platiť za opakované sedenia/procedúry.
 • Tento typ masážneho prístroja sa veľmi jednoducho používa. Prístroj je vybavený niekoľkými tlačidlami, otočným kolieskom alebo je možné ovládať ho diaľkovým ovládačom, či cez aplikáciu v telefóne.
 • Údržba masážneho prístroja na nohy je zvyčajne veľmi jednoduchá. Sú skvelým tipom na darček aj pre starších ľudí.

Čo zvážiť pred kúpou masážneho prístroja na nohy?

 • O aký druh masáže/ošetrenia máte záujem? Dôležité je zamerať sa na funkcie a schopnosti masážneho prístroja, respektíve typ masážnej techniky. Masážne prístroje na nohy ponúkajú najmä shiatsu masáž, valčekovú masáž, tlakovú masáž, suchú masáž, perličkový kúpeľ, infravyhrievanie, funkciu ohrevu vody. Nie sú všetky naraz obsiahnuté v jednom prístroji.
 • Ako často chcete masážny prístroj používať? Kto bude masážny prístroj na nohy používať? Niektoré kvalitnejšie modely zvládnu aj častejšie používanie a jednoducho sa udržujú v hygienickej čistote. Dôležitý je tiež údaj o maximálnej veľkosti chodidla (napríklad do veľkosti 46 EU).
 • Máte záujem o individuálne nastavenia? Potom vyberajte z ponuky masážnych prístrojov, ktoré majú niekoľko stupňov intenzity masírovania a v prípade vaničkových prístrojov aj nastaviteľnú teplotu vody.
 • Koľko chcete do elektrického masážneho prístroja na nohy investovať? Dostupné sú modely za 20 €, no aj za desaťnásobne viac.

Základné druhy masážnych prístrojov na nohy

Medzi masážnymi prístrojmi na nohy sú výrazné rozdiely. Aby ste boli s výberom spokojní, dôkladne sa oboznámte s masážnymi technikami a funkciami, ktoré váš vyhliadnutý prístroj ponúka.

Masážny prístroj do ruky – na celé telo i nohy

Ide o základný a rozmerovo nenáročný masážny prístroj, ktorý sa pri masírovaní drží v ruke. Jeho základom je masážna hlavica a rukoväť. Najčastejšie ponúka tlakovú masáž za pomoci rôzne tvarovaných nadstavcov. Masáž môže byť aplikovaná na ruky, krk, chrbát aj nohy.

V prípade nôh sa najefektívnejšie javí masírovanie unavených alebo presilených lýtok. Počítajte však s tým, že pri masírovaní sa k nohám treba zohnúť a v jednej ruke budete prístroj neustále držať. Ide však o kompaktný a cenovo nenáročný domáci masážny prístroj, ktorý využijete na rôzne časti tela podľa potreby.

Masážna podložka pod nohy

Najjednoduchšiu verziu predstavujú reflexno-masážne podložky zo silikónu alebo vytvorené z drevených valčekov. Nevyžadujú žiadne napájanie, sú cenovo dostupné a nezaberajú veľa miesta. Nohami po nich musíte pohybovať, aby sa dostavil masírujúci účinok.

Vyšší komfort ponúkajú elektrické masážne podložky pod nohy, ktoré zabezpečujú vibračnú, tlakovú alebo komplexnú shiatsu masáž. V podložke môžu byť integrované tvarovo rozmanité masírovacie hlavice a prvky, ktoré sú rozmiestnené tak, aby chodidlám zospodu poskytli tú najlepšiu starostlivosť. Obľúbené sú elektrické masážne podložky pod nohy s nastaviteľnou intenzitou a infračerveným ohrevom.

Masážna vanička na nohy

Masážne prístroje na nohy v tvare vaničky patria medzi najznámejšie. Ich základ tvorí vanička na protišmykových nožičkách, do ktorej vložíte chodidlá. Majú masážne výstupky na dne a ich súčasťou sú trysky, ktoré zabezpečujú veľmi príjemný perličkovo-masážny kúpeľ. Stačí naliať určené množstvo teplej vody a vychutnávať si relax. V tomto prípade nemusíte už robiť nič navyše.

Niektoré masážne vaničky na nohy ponúkajú aj vibračnú masáž, suchú masáž (bez použitia vody), valčekovú masáž a funkciu udržiavania teploty. Vo výbave mávajú i pomôcky na pedikúru. Najlepšie vaničkové masážne prístroje na nohy sú schopné vodu zohrievať a dávajú možnosť nastaviť teplotu vody podľa potrieb.

Spomedzi všetkých typov sú masážne vaničky na nohy najväčšie, čo znamená vyššie nároky na odkladací priestor. Po naplnení vodou oťažievajú a pri prenášaní si treba dávať väčší pozor. Lacné masážne vaničky mávajú isté nedostatky – napríklad vyššiu hlučnosť alebo vyšplechovanie vody počas prevádzky.

Elektrický masážny prístroj s niekoľkými druhmi masáže

Tento typ masážnych prístrojov si získava čoraz viac priaznivcov. Samotné prístroje sa ponášajú na dizajnovú „pologuľu“ s dvoma otvormi na vloženie nôh. Tentokrát sa zaobídete úplne bez vody. Vo vnútri sa nachádzajú masážne prvky, ktoré zabezpečia intenzívnu shiatsu masáž, tlakovú masáž, valčekovú masáž alebo ich vzájomné kombinácie. K dispozícii býva tiež voliteľná úroveň ohrevu a intenzity masírovania.

Veľmi populárne sú modely s variabilnými možnosťami nastavenia pre čo najlepší individuálny zážitok. Pomyselnou čerešničkou na torte je mimoriadne jednoduché ovládanie a nízke nároky na údržbu.

oddýchnuté nohy

Dôležité faktory a parametre na zváženie

Ak sa rozhodnete kúpiť masážny prístroj online, stavte na produkt s bohatým popisom, aby ste získali čo najpresnejšiu predstavu o schopnosti, funkciách a činnosti vyhliadnutého modelu. Nápomocné bývajú aj dostupné užívateľské recenzie a videorecenzie, ktoré vám činnosť masážneho prístroja ukážu na názorných príkladoch.

Typ masáže a ošetrenia

 • Shiatsu masáž – Jedna z najúčinnejších foriem masáží je zameraná na dokonalú a hĺbkovú tlakovú masáž všetkých svalov chodidla. Uvoľňuje stuhnutie a zlepšuje prekrvenie reflexných zón chodidiel.
 • Vzduchová tlaková masáž – Shiatsu masážny mód môže byť v niektorých prípadoch intenzívny a bolestivý. Vtedy je ideálnou voľbou vzduchová tlaková masáž, ktorá je jemnejšia, no účinkuje podobným spôsobom. Funguje na princípe pribúdajúcich a ubúdajúcich vzduchových vankúšikov.
 • Vibračná masáž – Jemne masíruje chodidlá pomocou vibrácií. K dispozícii býva niekoľko stupňov vibrácie, ktoré eliminujú svalové napätie.
 • Valčeková masáž – Aj prítomnosť valčekov sa v masážnych prístrojoch osvedčila. Masírujú klenbu nohy a môžu byť nápomocné pri bolestiach, ktoré sa týkajú plochých nôh.
 • Perličkový kúpeľ – Režim, ktorý je typický pre masážne vaničky na nohy, chodidlá príjemne prekrvuje, uvoľňuje a navodzuje pocit sviežosti. Chodidlá sú ponorené do úrovne členkov a teplá voda okolo nich príjemne prúdi.
 • Suchá masáž – Niektoré masážne vaničky poskytujú aj suchú masáž chodidiel za pomoci integrovaných valčekov (bez použitia vody).
 • Infračervené vyhrievanie – Infraohrev sa využíva v infračervených lampách a saunách. Je prirodzenou súčasťou slnečného žiarenia. Sú známe pozitívne účinky na ľudský organizmus. V súvislosti s masážnymi prístrojmi sa používa najmä na tlmenie bolesti, uvoľnenie svalstva a prekrvenie konkrétnej oblasti.
 • Terapia magnetmi – Súčasťou masážneho prístroja budú integrované magnety. Magnetoterapia priaznivo pôsobí na krvný obeh, podporuje hojenie a regeneráciu nôh.

Úrovne intenzity masáže

Nízka, stredná a vysoká intenzita masáže. Najčastejšie sa stretnete s týmito troma úrovňami, s pomocou ktorých si masáž nôh viete prispôsobiť podľa aktuálnych potrieb. Ak prístroj pracuje len v jednom režime, môže sa stať, že vám jeho činnosť nebude vždy vyhovovať.

Kvalita prevedenia masážneho prístroja na nohy

Kvalitu prevedenia nie je možné odhadnúť z fotiek. Určite však o nej viac napovedia dostupné užívateľské recenzie a dobré meno značky. Niektoré značky sú v tomto segmente veľmi známe a na ich konte nájdete vydarené masážne prístroje. Dobre skonštruovanému masážnemu prístroju na nohy nebudú chýbať bezpečnostné prvky (ochrana voči prehratiu, automatické bezpečnostné vypnutie), protišmykové nožičky či tvarovo, farebne aj teplotne stále materiály odolné voči mechanickému opotrebovaniu.

Spôsob napájania masážneho prístroja na nohy

Najrozšírenejším spôsobom je napájanie do elektrickej siete. Poblíž miesta, kde sa usadíte, teda musí byť elektrická zásuvka. Masážny prístroj zvládne efektívne a s rovnakým výkonom pracovať počas celej odporúčanej doby používania. Masážne prístroje na nohy s napájaním do siete disponujú dĺžkou kábla cca 1,2 – 2 m.

Dostupné sú aj masážne prístroje na nohy, ktoré sú napájané pomocou batérií. Ak ide o jednorazové batérie, nečakajte intenzívnu masáž a počítajte s poklesom výkonu z dôvodu vybíjania. O niečo lepšie sú na tom modely so zabudovaným dobíjacím Li-ion akumulátorom. Ani v tomto prípade netreba zabúdať na pravidelné dobíjanie, aby mohol prístroj poslúžiť podľa potreby.

Ovládanie masážneho prístroja na nohy

Fyzické tlačidlá, otočné kolieska, dotykový displej diaľkové ovládanie alebo bezdrôtové ovládanie cez aplikáciu v telefóne? Masážne prístroje na nohy ponúkajú buď jednoduché „manuálne“ ovládanie, alebo lákajú na moderné spôsoby, ako mať typ a intenzitu masáže nôh pod kontrolou. Moderne riešené ovládanie (na diaľku) sa prirodzene premieta do vyššej ceny a je zakomponované do prémiových masážnych prístrojov.

Rozmery a hmotnosť masážneho prístroja na nohy

Ani rozmery a hmotnosť by nemali zostať bez povšimnutia. Najmä, ak máte v úmysle používať masážny prístroj častejšie. Iba zriedkavo sa totiž zmestí pod posteľ. Odložiť sa môže do skrine, šatníka alebo komory. Určite však nezabudnite zohľadniť veľkosť chodidla, aby ste masážny prístroj mohli bez problémov používať.

Najväčšie sú vaničkové modely, hneď za nimi shiatsu masážne prístroje na nohy (tvaru polgule) a najúspornejšie sú masážne podložky na nohy.

Ceny masážnych prístrojov na nohy

Koľko zaplatíte za kvalitný masážny prístroj na nohy? Pre rýchlejšiu orientáciu sme dostupnú ponuku rozdelili do troch nasledujúcich kategórií.

Masážne prístroje na nohy do 40 eur

V tejto cenovej kategórii nájdete základné masážne prístroje do ruky, ktorými môžete pomasírovať telo aj nohy. K dostaniu je aj niekoľko jednoduchých masážnych vaničiek a masážnych podložiek pod nohy. Niektoré patria k výborne predávaným a sprevádzajú ich aj spokojné recenzie. Iné však majú isté nedostatky alebo iba slabšiu výbavu a pri intenzívnom používaní sa rýchlejšie opotrebovávajú.

Masážne prístroje na nohy od 40 do 80 eur

Kategória, ktorú reprezentujú aktuálne najpredávanejšie masážne prístroje na nohy, zaujme pomerom cena/výkon. Ide predovšetkým o lepšie vybavené masážne vaničky na nohy, ktoré ponúkajú viacero funkcií a k tomu pokročilejšie možnosti nastavenia. Zvyčajne zvládajú bublinkový kúpeľ, vibračnú masáž aj akupresúrnu masáž. Veľmi obľúbené sú tiež priestorovo nenáročné masážne prístroje pod nohy, ktoré nohám doprajú intenzívnu shiatsu masáž.

Masážne prístroje na nohy od 80 eur

Chcete dopriať nohám jedinečný relax a úľavu od preťaženia? Drahšie masážne prístroje na nohy prichádzajú s atraktívnymi masážnymi technikami a zaujímavými funkciami, ktorými sa približujú k profesionálnej masáži chodidiel. Na výber budete mať z niekoľkých režimov, funkcií aj intenzity masírovania.

Najlepšie značky masážnych prístrojov na nohy

Na aké značky sa zamerať, ak nechcete urobiť krok vedľa? V nasledujúcom zozname nájdete výrobcov, ktorí majú v portfóliu viacero obľúbených masážnych prístrojov na nohy.

 • Beurer – Nemecká značka Beurer vyrába masážne, diagnostické, terapeutické a fitness prístroje. V ponuke zaujímavý masážny prístroj s výkonnou a upokojujúcou Shiatsu masážou a masážou tlakom vzduchu, obľúbené masážne vaničky pod nohy a masážne podložky pod nohy.
 • Klarfit – Značka Klarfit je známa najmä športovým nadšencom a tí z času na čas potrebujú podporiť regeneráciu nôh po výkone. Masážny prístroj Klarfit (dostupný v striebornej a čiernej farbe) ponúka profesionálnu reflexnú masáž, ktorá uvoľňuje stuhnutie a zlepšuje prekrvenie.
 • inSPORTline – Na uvoľnenie svalového napätia a príjemnú masáž chodidiel sa osvedčili aj masážne prístroje inSPORTline. Rôzne konštrukcie, zaujímavé masážne techniky a kvalitné spracovanie.
 • Medisana – Známa značka Medisana patrí medzi tradičných výrobcov prístrojov pre domácu zdravotnú starostlivosť. Okrem tlakomerov, pulzných oxymetrov, teplomerov, inhalátorov má vo svojom portfóliu aj rozmanité masážne prístroje na rôzne časti tela. Masážne prístroje na nohy sú síce drahšie, no prevedením a schopnosťami potešia aj náročných.
 • Sencor – Populárna značka Sencor má svojich zástupcov v rôznych produktových kategóriách. Spoločným menovateľom je dobrá cenová dostupnosť. Inak tomu nie je ani v prípade šikovných masážnych vaničiek na nohy Sencor.
 • Naipo – Inovatívna značka masážnych prístrojov na celé telo láka na kvalitne spracované masážne prístroje rôznych konštrukcií.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Beurer FM 90

To najlepšie pre náročných
+ Dôkladne masíruje chodidlá, príjemne ich zahrieva a prekrvuje
+ Voliteľné a prednastavené masážne programy
+ Pre nohy do veľkosti 46 EU
+ Prehľadný displej s LED indikátorom
+ 3 úrovne intenzity tlakovej masáže
od 150 €
⭐ 100 %
Čítať recenzie
#2Beurer FB 35

Najpredávanejší masážny prístroj na nohy
+ Dá sa použiť na suchú aj mokrú masáž
+ S aróma filtrom, infračerveným svetlom a 3 nadstavcami na pedikúru
+ 16 integrovaných magnetov na uvoľnenie svalov nôh
+ Pre chodidlá do dĺžky 30 cm
+ Spokojné recenzie
od 59 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#3KLARFIT Feetmaster

+ Inovatívna masáž chodidiel od špičiek prstov až po pätu
+ 3 automatické masážne programy
+ 3 voliteľné stupne intenzity
+ Podsvietené funkčné tlačidlá + intuitívne ovládanie
+ Stabilná konštrukcia
od 112 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#4Masážny prístroj na nohy inSPORTline Levick

+ Masáž chodidiel pomocou vzduchových vankúšikov a valčekov
+ 3 manuálne programy + 4 automatické programy
+ 3 stupne intenzity vzduchovej masáže
+ S funkciou vyhrievania
+ Jednoduché ovládanie
od 199 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#5Medisana FS 883 Foot Spa

Cena/Výkon
+ Bublinkový kúpeľ, vibračná masáž a akupresúrna masáž
+ Nastaviteľná teplota
+ 3 nadstavce na pedikúru sú súčasťou balenia
+ Jednoduché integrované ovládanie
+ Funkcia udržiavania teploty vody
od 43 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#6Sencor SFM 3721VT

Najlepší lacný produkt
+ Bublinkový kúpeľ, vibračná masáž a akupresúrna masáž
+ S 20 vzduchovými tryskami a 482 stimulačnými akupresúrnymi bodmi
+ Vstavané vykurovacie teleso
+ Protišmykové nožičky
+ Dobrá cena
od 30 €
⭐ 92 % Čítať recenzie
5/5 - (1 vote)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin