Najlepšie zastrihávače chĺpkov v nose: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie zastrihávače chĺpkov v nosePohľad na chĺpky vytŕčajúce z nosa a uší nepoteší žiadneho muža ani ženu. Hoci tento estetický problém riešia najmä páni, už nemusia podstupovať nebezpečnú procedúru s ostrými nožničkami v ruke pred zrkadlom. Je čas predstaviť si najlepšie zastrihávače chĺpkov v nose a získať perfektne upravený zovňajšok kedykoľvek potrebujete.

Aké vlastnosti a prevedenie má kvalitný zastrihávač chĺpkov? Ktoré parametre sú rozhodujúce pre spokojné a pohodlné používanie? Základný prehľad o tom, ako vybrať zastrihávač chĺpkov nájdete v nasledujúcom sprievodcovi. Okrem toho sme tiež zmapovali sortiment, zamerali sa na rozmanité možnosti a zaujali nás aj recenzie zastrihávačov chĺpkov v nose od reálnych používateľov. V nich sme našli favoritov od značiek Remington, Beurer, Rowenta, Philips či Sencor, ktoré sprevádzajú pozitívne hodnotenia a stali sa základom pre rebríček s TOP produktami v tejto kategórii.

Najlepšie zastrihávače chĺpkov v nose podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#Remington NE3850

✔️ Obojstranný vertikálny zastrihávač na úpravu obočia a fúzov
✔️ Rotačný zastrihávač na chĺpky v nose a ušiach
✔️ Antimikrobiálny povrch
✔️ Vododolnosť – da sa umývať pod vodou aj používať v sprche
✔️ Pomer cena/výkon
📌 od 16 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#Beurer HR 2000

✔️ Vhodný pre zastrihávanie obočia, chĺpkov v nose a ušiach
✔️ Kvalitné čepele z nehrdzavejúcej ocele
✔️ Batériové napájanie - 1× AA batéria
✔️ Možnosť nastaviť dĺžku strihania
✔️ Prístroj je vodoodolný
📌 od 20 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#Rowenta Nomad Specialist TN3011F0

✔️ Zastrihávač chĺpkov v nose a ušiach
✔️ Otočné čepele s 360° rotáciou pre bezpečné a účinné použitie
✔️ Batériová prevádzka – výdrž spolu až 3 hodiny
✔️ Vstavané osvetlenie
✔️ Vodoodolné prevedenie
📌 od 19 €
⭐ 95 % Čítať recenzie
#Philips NT5650/16

✔️ Vytvorený pre precízne zastrihovanie
✔️ Ochranný systém proti poškriabaniu
✔️ Plne umývateľný
✔️ Kvalitné nerezové nože
✔️ Niekoľko praktických nadstavcov v balení
📌 od 25 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#SENCOR SNC 101BL

✔️ Výborná cena
✔️ Veľmi dobré recenzie
✔️ Jednoduchý na používanie, 2 výmenné hlavy
✔️ Vybavený integrovaným osvetlením
✔️ Praktický stojan
📌 od 6 €
⭐ 91 % Čítať recenzie
#Wahl 5640-116

✔️ Elegantný zastrihávač pre ženy
✔️ Vhodný na obočie aj oblasť bikín
✔️ Hlava umývateľná pod tečúcou vodou
✔️ Bezbolestná úprava, vynikajúca presnosť
✔️ Batériová prevádzka – 1 × AAA batéria
📌 od 12 €
⭐ 89 % Čítať recenzie

Ako vybrať najlepší zastrihávač chĺpkov v oblasti nosa, uší a obočia?

Chĺpky v nose sú úplne prirodzené a je pravdou, že majú dôležitú funkciu. Zachytávajú sa na nich nečistoty a chránia nosovú sliznicu. Dokonca zamedzujú tomu, aby sa hmyz, ktorý vletí do nosa, dostal hlbšie do dutín. S pribúdajúcimi rokmi sú však najmä u pánov chĺpky v nose čoraz výraznejšie, neraz z nosa vytŕčajú a sú viditeľné. Práve v takejto situácii prichádza na rad otázka: Ako sa zbaviť chĺpkov v nose?

Možnosti je niekoľko – s rozličným výsledkom, no aj bolestivosťou. Na jednoduché skrátenie niekoľkých neposlušných chĺpkov poslúžia manikúrové nožničky. Pozor však na úraz a riziko poškodenia nosnej sliznice. Odstránenie na dlhé týždne sľubuje pomerne bolestivá depilácia voskom alebo použitie laseru. Avšak trvalé odstránenie chĺpkov z nosa, ktoré majú dôležitú filtračnú funkciu, sa neodporúča. Použitie zastrihávača chĺpkov sa spomedzi týchto metód javí ako bezpečné, rýchle a šetrné riešenie, ktoré môžete využívať podľa svojich potrieb – a to bez zbytočnej bolesti či poranenia. Čo sa oplatí vedieť o zastrihávačoch na chĺpky a ako vybrať správne?

Zdroj: unsplash.com

Čo je zastrihávač chĺpkov v nose?

Zastrihávače chĺpkov zjednodušujú starostlivosť o zovňajšok. Ide o samostatnú kategóriu malých prístrojov, ktorých úlohou je pomocou hlavice bezpečne skrátiť/zastrihnúť chĺpky v nose a ušiach.

V závislosti od vybavenosti a tvaru nadstavcov zvládnu aj úpravu obočia, kotliet pri ušiach či skrátenie neposlušných fúzov v brade. V e-shopoch majú zväčša vlastnú kategóriu a v ich blízkosti nájdete zastrihávače na fúzy, strojčeky na vlasy, ale aj depilátory, epilátory a ďalšie úzko špecializované prístroje na odstránenie ochlpenia.

Zastrihávače chĺpkov nemajú veľké rozmery. Dobre padnú do ruky a neobťažujú nadmernou hmotnosťou. Súčasťou každého zastrihávača je hlavica na zastrihávanie, motorček, rukoväť a zdroj energie – batérie typu AA, AAA alebo integrovaný nabíjateľný akumulátor. Vzhľadom k tomu, že ide o malé prístroje s malou pracovnou plochou, ktoré sú používanie občasne, prevažnú časť ponuky tvoria akumulátorové a batériové zastrihávače chĺpkov. Okrajovo natrafíte na niekoľko modelov s napájaním do siete (káblové).

Čo zvážiť pri výbere zastrihávača chĺpkov?

Skôr, ako sa bližšie zoznámite s možnosťami a parametrami zastrihávačov na chlpy, prejdite si nasledujúce otázky. Odpovedaním získate ucelený obraz o tom, akou výbavou môže disponovať váš nový kúpeľňový pomocník.

 • Potrebujete odstraňovať chĺpky v nose a ušiach, alebo sa vám zíde prístroj aj na úpravu obočia a brady? K dostaniu sú jednoduché zastrihávače chĺpkov v nose s priaznivou cenou, no aj lepšie vybavené kombinované zastrihávače na komplexnejšiu úpravu tváre.
 • Sú pre vás dôležité rozmery? Kým niektoré modely najlepšie vyniknú v stojane na poličke v kúpeľni, ďalšie zaujmú kompaktnými rozmermi a v kufri pri cestovaní zaberú minimum miesta.
 • Venujete sa detailnej úprave zovňajšku pravidelne alebo ide skôr o príležitostnú činnosť? Čím ste pri starostlivosti o vzhľad precíznejší, tým lepšie vlastnosti a vyššiu kvalitu spracovania by mal mať nový zastrihávač. Výborná ergonómia, odolnosť voči vode, nehrdzavejúce čepele, antibakteriálna úprava, vysoký výkon, LED osvetlenie – to sú znaky typické pre najlepšie zastrihávače chĺpkov v nose či obočí.

Základné druhy zastrihávačov chĺpkov podľa tvaru hlavice

Pri detailnejšom pohľade do sortimentu zastrihávačov chĺpkov postrehnete dvojaký tvar hlavice – okrúhly a rovný. Podľa tvaru hlavice sa delia na:

 • Zastrihávače chĺpkov s rotujúcimi čepeľami v okrúhlej hlavici – Pod okrúhlym ochranným krytom je systém rotujúcich čepelí. Drážky na kryte navádzajú chĺpky k čepeliam, ktoré ich okamžite zastrihnú. Pri používaní postupujete jednoduchými krúživými pohybmi, kým nie sú chĺpky skrátené podľa predstavy. Hlavicu tohto typu je možné zasunúť do nosa či ucha kúsok hlbšie bez rizika poranenia. Menšou nevýhodou je riziko upchatia hlavice, najmä ak máte hustejšie ochlpenie. Vtedy treba zastrihávanie prerušiť a hlavicu vyčistiť.
 • Zastrihávače chĺpkov s lineárnym (rovným) strihacím systémom – Druhú kategóriu tvoria zastrihávače, ktoré majú čepele umiestnené v jednej línii viditeľne. Čepele sú otvorené, avšak sú výrazne zaoblené a čiastočne potiahnuté filmom. Vďaka tomu je používanie bezpečné a netreba mať obavy z porezania, čo dosvedčujú aj mnohé spokojné hodnotenia. Nápadne sa ponášajú na klasické zastrihávače fúzov, no v zmenšenej verzii. Tento typ máva vo výbave nadstavce na úpravu obočia a brady. Umožňuje cielené tvarovanie. Neupcháva sa.

Materiálové spracovanie

Najdôležitejší je materiál čepelí. V základných zastrihávačoch sú čepele oceľové, ktoré ak prídu častejšie do kontaktu s vodou, hrozí ich zhrdzavenie. Vzhľadom k vyššej vlhkosti vzduchu v kúpeľni sa tak môže stať aj celkom nečakane. V lepšie vybavených modeloch nájdete nerezové čepele, odolné voči hrdzaveniu – a to aj pri častejšom kontakte s vodou.

Telo zastrihávačov je najčastejšie z plastu, v prípade prémiových modelov z kombinácie plastu a kovových prvkov. Z recenzií používateľov je zrejmé, že nie všetky zastrihávače sú vytvorené tak, aby vydržali intenzívnejšie používanie a pod rukami sa doslova rozpadajú počas chodu. Vplyvom vibrácií od motorčeka či silnejším stlačením v ruke sa uvoľňuje napríklad kryt na batérie. Tento nedostatok je však typický pre veľmi lacné zastrihávače chĺpkov neznámych značiek. Renomovaní výrobcovia by si nepoškodili meno nekvalitným dielenským prevedením.

Tvar, ergonómia a hmotnosť

Pri výbere zastrihávača chĺpkov prihliadajte aj na jeho veľkosť, tvar a celkovú ergonómiu. Nejde o ťažký prístroj, priemerne sa hmotnosť pohybuje okolo 100 – 150 g. Určite by vám však vyhliadnutý zastrihávač mal padnúť do ruky ako uliaty, aby pri používaní zostala ruka obratná a presná tak, ako potrebujete.

Oceníte prítomnosť ovládacích prvkov na dosah palca aj pogumované časti, vďaka ktorým sa zastrihávač v ruke nešmýka. Kvalitné zastrihávače chĺpkov sú vytvorené tak, aby sa vibrácie od motorčeka neprenášali nadmieru do rukoväte.

Napájanie zastrihávača chĺpkov

Batérie, integrovaný akumulátor a sieťové napájanie – to sú tri možnosti zdroja energie pre zastrihávače chĺpkov v nose.

 • Batériové zastrihávače chĺpkov predstavujú pomerne širokú a cenovo dostupnú kategóriu. Najčastejšie sa používajú bežne dostupné tužkové batérie (AA) a mikrotužkové batérie (AAA). Počítajte s pravidelnou výmenou a istým poklesom výkonu pri vybíjaní batérií. Prednosti ako dobrá cena, nízka hmotnosť a jednoduchá manipulácia kdekoľvek dostali mnohé modely na vrchol rebríčkov predajnosti.
 • Akumulátorové zastrihávače chĺpkov sú na tom z pohľadu praktickosti o čosi lepšie. Sú vybavené integrovaným nabíjateľným akumulátorom a môžu poskytnúť vyšší výkon. Neobmedzujú v pohybe, sú jednoducho prenosné, vo výbave majú nabíjačku alebo nabíjací stojan. Moderné prevedenie sa premieta do vyššej ceny. Dobrou správou je, že akumulátorové zastrihávače sú často multifunkčné/kombinované – vhodné na chĺpky v nose, ušiach, na úpravu obočia aj brady.
 • Sieťové zastrihávače chĺpkov využívajú energiu z elektrickej siete. Sú teda káblové a pohyb s nimi je obmedzený na dĺžku kábla. Poskytujú však konštantný výkon bez poklesu. Nemusíte meniť batérie ani čakať, kým sa nabije akumulátor. Stačí mať po ruke zásuvku.

Počet nadstavcov vs. využitie

Moderná doba vytvorila moderného muža, ktorý si dáva záležať na upravenom vzhľade. Vedia to aj výrobcovia zastrihávačov, ktorí sa ich snažia prispôsobiť tak, aby pokryli všetky potreby. Súčasťou zastrihávačov môže byť okrem hlavného nadstavca na chĺpky v nose a ušiach a niekoľko ďalších nadstavcov, pomocou ktorých sa dá upraviť obočie, kotlety, tvarovať detaily na brade či skracovať fúzy.

Okrem zastrihávačov chĺpkov pre pánov nájdete v ponuke aj zastrihávače chĺpkov pre ženy. Majú elegantný dizajn v jemných farbách a slúžia predovšetkým na jemné odstránenie chĺpkov na tvári (nad hornou perou) a úpravu obočia. Niektoré si poradia aj s úpravou chĺpkov v oblasti bikín.

Vodeodolnosť

Je zastrihávač na chĺpky vhodný na suché aj mokré použitie? Záleží od prevedenia a ceny. Lacné zastrihávače chĺpkov sú vhodné iba na suché používanie, drahšie prístroje sa nezľaknú ani vody a disponujú vyhľadávanou vodoodolnosťou. Presvedčte sa v popise, či je zastrihávač vhodný aj do sprchy – teda vodoodolný. Ak je zastrihávač vodoodolný, je zároveň možné aj jeho čistenie pod vodou, čo je vždy vítaným bonusom naviac.

Zdroj: unsplash.com

Praktické príslušenstvo a zaujímavé vylepšenia

 • Pogumované prvky na rukoväti – Poskytujú praktickú protišmykovú funkciu.
 • LED svetlo – Bodové LED svetlo jasne osvieti oblasť, ktorú chcete upraviť. S jeho pomocou získate pri zastrihávaní lepšiu presnosť.
 • Nabíjacia stanica – Je súčasťou výbavy akumulátorových zastrihávačov.
 • Indikátor stavu batérie – Informuje o stave batérie počas používania. Upozorní na vybíjanie.
 • Cestovné púzdro – Poskytuje priestor na jednoduché a bezpečné odloženie zastrihávača pri cestovaní.
 • Samoostrenie – Vďaka technológii samoostrenia bude zastrihávanie vždy rovnako kvalitné a presné. Ide o výbavu prémiových modelov.
 • Nastavenie dĺžky strihu – Opäť funkcia, ktorá je typická pre drahšie modely. Dĺžku strihu je možné nastaviť najmä na skracovacích hlaviciach určených na obočie, bokombrady, atď.

Čo hovoria recenzie zastrihávačov chĺpkov v nose?

Hľadáte pri výbere užívateľské recenzie a hodnotenia, aby ste mali istotu, že sa rozhodujete pre ten najlepší zastrihávač chĺpkov v nose? Veľké e-shopy a porovnávače cien zoskupujú stovky názorov – pozitívnych, ale aj negatívnych a na základe nich si môžete vytvoriť obraz o vyhliadnutom modeli. Aké vlastnosti sú pri zastrihávačoch chĺpkov v nose najviac vyzdvihované a naopak – pri čom zbystriť pozornosť a kúpu si radšej premyslieť?

Pozitívne hodnotené vlastnosti

Kvalitný zastrihávač chĺpkov v nose a oblasti uší a obočia dokáže zrýchliť starostlivosť o zovňajšok a postarať o dokonalú presnosť. Niekedy rozhodujú detaily a možno i s jeho pomocou získate vyššie sebavedomie. Aké prednosti by mal mať váš nový obľúbený pomocník?

 • Rovnomerný výkon
 • Bezbolestné a bezpečné odstraňovanie chĺpkov (žiadne podráždenie slizníc)
 • Tvar padnúci do ruky, jednoduchá manipulácia
 • Nízka hmotnosť
 • Vhodný na odstraňovanie chĺpkov v nose, ušiach, na úpravu bokombrád aj obočia
 • Vodoodolný, nehrdzavejúci, možnosť umývania pod vodou

Negatívne hodnotené vlastnosti

Od zastrihávača na chĺpky očakávame presný výsledok, rýchlosť a komfort. Ak natrafíte na recenzie s opakujúcimi sa mínusmi z nasledujúceho zoznamu, je na mieste zvážiť inú alternatívu.

 • Nedostatočný výkon
 • Nepresnosť v zastrihovaní
 • Slabšia výdrž batérie
 • Nižšia kvalita spracovania nadstavcov
 • Rýchle opotrebovanie

Testy zastrihávačov chĺpkov v nose

Oboznámenie sa so skúsenosťami kupujúcich je pre mnohých jedným z rýchlych spôsobov, ako sa utvrdiť o svojej voľbe. Druhým spôsobom, ako sa dostať k ešte presnejším informáciám, sú dostupné testy zastrihávačov na chĺpky, kde sa podrobujú prísnemu hodnoteniu odborníkov. Aké zastrihávače na chĺpky získali vysoké umiestnenia?

V zahraničných testoch uspeli kvalitne spracované zastrihávače chĺpkov od značiek Panasonic, Babyliss, Philips. Medzi vyzdvihovanými prednosťami nájdete výkonný motor, efektívne a jemné zastrihávanie, saciu funkciu, ľahké čistenie a všestrannosť v prípade možnosti výmeny nadstavcov.

Ceny zastrihávačov chĺpkov v nose

Koľko zaplatíte za kvalitný zastrihávač chĺpkov v nose? Pre rýchlejšiu orientáciu sme dostupnú ponuku rozdelili do troch nasledujúcich kategórií.

Zastrihávače chĺpkov v nose do 10 eur

Základné zastrihávače zaujmú jednoduchosťou a zvyčajne aj kompaktnými rozmermi. Nedisponujú vodeodolnosťou, no pri občasnom používaní zvládajú svoju hlavnú úlohu tak, ako sa od nich očakáva. Dôležité je, aby pri zastrihávaní chĺpky v nose nepoťahovali. Hľadajte preto dostupné recenzie, aby ste sa vyhli kúpe zastrihávača s nekvalitne spracovanou hlavicou a strihacími nástrojmi.

Zastrihávače chĺpkov v nose od 10 do 30 eur

Kategória, ktorú reprezentujú aktuálne najpredávanejšie zastrihávače chĺpkov v nose, poteší veľmi dobrým pomerom cena/výkon. Na svojho favorita tu natrafí väčšina kupujúcich. Ide o lepšie vybavené prístroje s posilnenou odolnosťou. Môžu mať vo výbave vymeniteľné hlavice, reguláciu dĺžky zastrihnutia aj praktické LED osvetlenie. Bonusom navyše je vodoodolnosť.

Zastrihávače chĺpkov v nose od 30 eur

Zastrihávače s vyššou cenou prichádzajú zaujať odolným prevedením, príjemným dizajnom a vyhľadávanou multifunkčnosťou. S ich pomocou sa zbavíte chĺpkov v nose, v ušiach, upravíte tiež obočie, bokombrady aj línie vlasov na krku či čele. Dokážu pracovať výkonne, rovnomerne, no pritom bezpečne. Okrem bežných batérií sú v nich ako zdroj používané aj nabíjacie akumulátory.

Najlepšie značky zastrihávačov chĺpkov v nose

V nasledujúcom zozname nájdete značky, ktoré majú na svojom konte obľúbené zastrihávače chĺpkov. Získali si priazeň kupujúcich a splnili svoj účel tak, ako sa od nich očakávalo.

 • Remington – Detailné zastrihávače chĺpkov Remington potešia celkovým spracovaním aj jednoduchou údržbou. Spokojné recenzie od kupujúcich.
 • Beurer – Hygienický zastrihávač Beurer bol vytvorený tak, aby si ľahko a s presnosťou poradil s tvarovaním obočia aj zastrihávaním chĺpkov v nose či ušiach. Dobrý pomer cena/kvalita.
 • Rowenta – Lákadlom zastrihávača značky Rowenta je batériové napájanie s výdržou až na 180 minút prevádzky a možnosťou čistenia pod vodou. Kompaktné prevedenie vhodné aj na cestovanie.
 • Philips – Aj jeden zo šikovných zastrihávačov značky Philips môže byť dobrým rozhodnutím. Príjemný dizajn, rovnomerný výkon a ochranný systém proti poškriabaniu.
 • Wahl – Širšia ponuka jednoduchých aj kombinovaných zastrihávačov pre perfektný vzhľad. Veľmi dobrá cena. Značka vyrába profesionálnu vlasovú techniku.
 • Sencor – Jeden z cenovo najdostupnejších zastrihávačov s výbornou predajnosťou a spokojnými recenziami. V cene už za 6 – 7 eur.
 • Babyliss – Aj solídne vybavené zastrihávače Babyliss sú určené na precíznu úpravu zovňajšku. Akumulátorové aj batériové. Viaceré modely vodou umývateľné.
 • Panasonic – Ak hľadáte multifunkčný zastrihávač na tvár aj telo, niekoľko zaujímavých modelov nájdete v portfóliu značky Panasonic. S možnosťou nastavenia dĺžky.
 ProduktInfoHodnotenie 
#Remington NE3850

✔️ Obojstranný vertikálny zastrihávač na úpravu obočia a fúzov
✔️ Rotačný zastrihávač na chĺpky v nose a ušiach
✔️ Antimikrobiálny povrch
✔️ Vododolnosť – da sa umývať pod vodou aj používať v sprche
✔️ Pomer cena/výkon
📌 od 16 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#Beurer HR 2000

✔️ Vhodný pre zastrihávanie obočia, chĺpkov v nose a ušiach
✔️ Kvalitné čepele z nehrdzavejúcej ocele
✔️ Batériové napájanie - 1× AA batéria
✔️ Možnosť nastaviť dĺžku strihania
✔️ Prístroj je vodoodolný
📌 od 20 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#Rowenta Nomad Specialist TN3011F0

✔️ Zastrihávač chĺpkov v nose a ušiach
✔️ Otočné čepele s 360° rotáciou pre bezpečné a účinné použitie
✔️ Batériová prevádzka – výdrž spolu až 3 hodiny
✔️ Vstavané osvetlenie
✔️ Vodoodolné prevedenie
📌 od 19 €
⭐ 95 % Čítať recenzie
#Philips NT5650/16

✔️ Vytvorený pre precízne zastrihovanie
✔️ Ochranný systém proti poškriabaniu
✔️ Plne umývateľný
✔️ Kvalitné nerezové nože
✔️ Niekoľko praktických nadstavcov v balení
📌 od 25 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#SENCOR SNC 101BL

✔️ Výborná cena
✔️ Veľmi dobré recenzie
✔️ Jednoduchý na používanie, 2 výmenné hlavy
✔️ Vybavený integrovaným osvetlením
✔️ Praktický stojan
📌 od 6 €
⭐ 91 % Čítať recenzie
#Wahl 5640-116

✔️ Elegantný zastrihávač pre ženy
✔️ Vhodný na obočie aj oblasť bikín
✔️ Hlava umývateľná pod tečúcou vodou
✔️ Bezbolestná úprava, vynikajúca presnosť
✔️ Batériová prevádzka – 1 × AAA batéria
📌 od 12 €
⭐ 89 % Čítať recenzie
Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin