Najlepšie vône do auta: TOP 7 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie vône do autaV prípade nasledujúceho produktu platí takmer dokonale, že jeden malý detail sa dokáže postarať o veľký výsledok. Záleží vám na tom, aby interiér vášho auta príjemne voňal? Potom nepremeškajte tipy na najlepšie vône do auta, ktoré sa postarajú o krásnu arómu na dlhé týždne až mesiace.

Vône do auta v tvare stromčekov netreba zrejme nikomu zvlášť predstavovať. Veľmi dobrú reputáciu si získal aj tzv. panáčik do auta a rôzne vkladacie vône do výduchov klimatizácie Aké vlastnosti naviac však prinášajú luxusné interiérové parfumy do auta? Skutočne sa oplatí do arómy investovať viac? Tak či onak, príjemná a podmanivá parfumácia dotvára celkový obraz o aute a aj o vašom vzťahu k nemu. Ak sa chcete počas jazdy cítiť vy aj vaši spolujazdci príjemne, osviežovače a arómy majú obrovský potenciál vytvoriť ten správny čuchový dojem.

V nasledujúcom sprievodcovi výberom sa síce nebudeme venovať žiadnym komplikovaným parametrom, no aj napriek tomu v ňom nájdete kľúčové informácie, ktoré vám pomôžu vybrať vhodnú vôňu do auta. Predovšetkým, ak máte skúsenosti s produktami, ktoré vydržali voňať sotva pár dní. Do nasledujúceho rebríčka sme na základe testov a recenzií vôní do auta vybrali produkty s najlepšími hodnoteniami. Zaujímavá je ich rozmanitosť a cenové rozdiely, preto veríme, že si tu ľahko nájdete nového favorita aj v rámci svojho zamýšľaného rozpočtu.

Najlepšie vône do auta podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1 Millefiori Icon Legni & Spezie

Náš víťaz testu
✔️ z vašich ciest urobí nezabudnuteľný zážitok
✔️ intenzívna drevitá, korenená vôňa
✔️ komplexné zloženie - ako parfum
📌 od 12 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2 Mr & Mrs Fragrance Cesare Cedar Wood

Obľúbený panáčik od Mr & Mrs
✔️ luxusná vôňa do auta
✔️ výdrž až 60 dní
✔️ dlhodobo eliminuje nepríjemné pachy
📌 od 7,50 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Yankee Candle Lemon Lavender

Obľúbená od Yankee Candle
✔️ dlhotrvajúca príjemná vôňa
✔️ formula neutralizujúca pachy
✔️ vhodná do auta, skrine aj kúpeľne
📌 od 7 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4SANTINI Cosmetic Diamond Blue

Skvelé recenzie
✔️ svieža morské tóny
✔️ ideálna na leto
✔️ vhodná do auta, kancelárie aj domácnosti
📌 od 8 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5California Scents Car Scents Višňa

Silná vôňa
✔️ Najpredávanejšia vôňa do auta
✔️ Obľúbená višňová aróma
✔️ Výdrž viac ako 60 dní
📌 od 3 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Little Joe New Car

Alternatíva panáčik
✔️ príjemná, svieža a nevtieravá vôňa
✔️ veselý, hravý dizajn
✔️ výdrž cez 45 dní
📌 od 2,50 €
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#7WunderBaum New Car

Klasika v podobe stromčeka
✔️ originálny stromček
✔️ svieža vôňa nového auta
✔️ nízka cena, dobrá dostupnosť
📌 od 1 €
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Ako vybrať vôňu do auta

ako vybrať vôňu do autaČo mať na mysli pri výbere vône do auta? Túto malú súčasť výbavy auta vyberáme predovšetkým podľa osobných preferencií. Rozhoduje vôňa, cena aj dostupnosť. Aj preto ešte stále môžete v autách vidieť početne zastúpené stromčeky. Sú lacné a dostupné prakticky kdekoľvek – od pultu pri pokladni v potravinách, až po čerpacie stanice. Nie všetky sú však také kvalitné, ako originálne WunderBaum stromčeky a po rozbalení sa z vône tešíte sotva pár dní.

Pre praktickosť, eleganciu a udržanie čistých línii prišli výrobcovia s inovatívnymi dizajnami, za ktoré sa nemusia hanbiť ani majitelia drahých tátošov. Exkluzívny, alebo naopak decentný dizajn je však už iba jedným z posledných kritérií pre náročných, to najdôležitejšie pre kvalitný parfum do auta je jeho výdrž a samotná aróma. Ste z tímu vanilka, čerešňa, citrusy alebo vás oslovia výrazné drevité a pižmové parfumácie?

Základné druhy vôní do auta

V nasledujúcom delení nájdete najčastejšie druhy vôní do auta. Nejde pritom o ich parfumáciu, skôr o prevedenie a spôsob umiestnenia v aute.

 • Stromčeky na zavesenie – Jednoduché, praktické a rokmi overené. Dnes už nájdete stromčeky zo zlisovaných vrstiev papiera od rôznych výrobcov a kúpite ich aj za menej ako 1 €. Zvykli sa vešať na stredové spätné zrkadlo, no pri kontrole od policajnej hliadky môžete dostať upozornenie, že ich treba dať mimo zorného poľa. Sú ľahké, preto ich môžete v aute zavesiť napríklad aj do zadnej časti na háčik. Okrem stromčeku môžu mať aj tvar slzy alebo iného geometrického útvaru. ponúkajú výdrž na približne niekoľko dní až týždňov.
 • Panáčikovia – Na pohľad svieže spracovanie s klipom na uchytenie o mriežku na klimatizácii. Vôňou napustený panáčikovia majú približne 5 – 6 cm na výšku a poskytujú výdrž vône na niekoľko týždňov až 2 mesiace.
 • Tyčinky do výduchu klimatizácie – Minimalistické a nenápadné riešenie s výdržou vône cca od 2 týždňov a viac, v závislosti od kvality.
 • Flakóniky na prichytenie – Elegantnejšia verzia, ktorá sa podobne ako panáčikovia, pripevňuje klipom o mriežku. Môžu mať rôzne tvary, objemy, aj výdrž. Sledujte recenzie vôní do auta a vyberajte podľa pozitívnych ohlasov. Niektoré by totiž nerozvoňali ani kufrík v aute, iné sú zase natoľko výrazné a intenzívne, že stačí iba mierne pootvorenie cez reguláciu na flakóne.
 • Dózy s interiérovou vôňou – Najčastejšie ide o plechové dózičky, kde intenzitu šírenia vône nastavujete pootočením /odklopením veka. Obsah dózy je tuhý, pri kontakte so vzduchom sa postupne odparuje. Nemusíte sa teda báť rozliatia náplne. Dózy sa umiestňujú pod sedadlo. Najlepšie z nich poskytujú výdrž vône až na dva mesiace.
 • Vonné perličky – Takéto riešenie je vám možno povedomé z kúpeľňových alebo šatníkových osviežovačov. Gélové aromatizované perličky sú vsypané do nádobky a cez otvory sa z nich pozvoľna uvoľňuje vôňa (po zahrkaní až intenzívne). V autách ich nájdete len okrajovo. Sú väčšie, nápadnejšie a menej “moderné”.
 • Rozprašovače / Sprejové osviežovače – Vhodné pre okamžité a rýchle osvieženie vzduchu v interiéri auta. Okrem arómy môžu mať aj funkciu pohlcovania pachov. Vydržia zvyčajne iba niekoľko hodín od aplikovania. Pozor, aby ste nimi nezasiahli citlivé prvky v aute. Kvapky osviežovača môžu zanechávať aj škvrny.

 

Možnosti umiestnenia

 • Nebude vám prekážať, ak osviežovač umiestnite v centre auta – v blízkosti rádia alebo panelu s navigáciou?
 • Chcete, aby si vôňa do auta robila svoju prácu, no pritom o nej nikto nevedel?

V autách máte hneď niekoľko možností. Vôňa môže byť umiestnená na / vo vetráku, pod sedadlom, vo dverách a napríklad aj v zadnej časti auta.

Dbajte na to, aby vám žiadnym spôsobom neprekážala vo výhľade, ani vás neobmedzovala pri nastaveniach na ovládacom paneli. Snažte sa obmedziť kontakt s materiálmi v interiéri auta. Väčšina aróm je syntetických, no dokonca aj tie na prírodnej olejovej báze sa môžu postarať o nepekné škvrny, ak sa neumiestnia správne.

Cena vs. výdrž

Prečo tak často siahame po jednoduchých voňavých stromčekoch? V prvom rade – je to zvyk, v druhom rade nás vždy zláka nízka cena. Ak by ste sa však pozreli na výdrž niektorých iných druhov, ktoré sú možno iba o niekoľko eur drahšie, ľahko zistíte, že v prepočte na dni, sú na tom lepšie drahšie balenia.

Je však len na vašom individuálnom rozhodnutí, či chcete mať rovnakú arómu na niekoľko mesiacov (ktorá sa doslova “zažerie” do interiéru auta a stane sa pre ňu charakteristickou) alebo máte radšej častejšie striedanie aróm (ktoré vás vždy nabudia). Pravdou totiž je, že tak, ako si časom zvykneme na vlastný, pravidelne používaný parfum a prestaneme ho vnímať, po niekoľkých týždňoch si môžeme privyknúť aj na vôňu v aute.

Obľúbené arómy a parfumácie

Už dávno sú preč časy, kedy boli vône do auta jednoduché – vanilkové, čerešňové, citrusové a s arómou borovice. Áno, stále nájdete aj tieto rokmi preverené stálice, no pribudli aj vône na báze parfumov, ktoré majú pyramídové usporiadanie zložiek, známe aj ako hlava, srdce, základ. Aróma sa odhaľuje postupne, a preto nadobúda hlbší rozmer.

Viete o tom, že aj vôňa v aute môže mať vplyv na vašu náladu, koncentráciu a sústredenosť? Práve preto sa pri tomto špecifickom type interiérovej vône kladie dôraz na správne pôsobenie, nielen na čuchové vnemy, ale aj na stimuláciu mozgovej činnosti. Aby ste ani pri monotónnej jazde po diaľnici, či pri dlhom státí v poobedných kolónach nestrácali zo svojej obozretnosti.

 • Aké arómy majú výborný účinok na sústredenie a koncentráciu? Vyskúšajte napríklad kombinácie, ktoré obsahujú škoricu, vetiver, mätu, kardamón, šalviu, rozmarín, či levanduľu.
 • Ak patríte k štýlovým pánom a chcete zanechať dojem aj prostredníctvom svojho auta, vsaďte na orientálne, drevité, kožené a pižmové kombinácie.
 • O príjemný svieži pocit čistoty sa postará vôňa bavlny, vanilky, púdru, jasmínu, či dokonca môžete nájsť aj arómu “nového auta”.

Môžem vôňu do auta používať aj ako bytovú vôňu?

Z času na čas sa stane, nová vôňa do auta je taká podmanivá, že by ste si ju najradšej z auta zobrali so sebou. To samozrejme môžete. Ak ste našli perfektnú kombináciu, smelo s ňou do šatníka, skrine alebo do kúpeľne. Určite ju však nijakým spôsobom nedávajte do kontaktu s pokožkou. Jej zloženie môže byť agresívne, preto neriskujte nebezpečnú alergickú reakciu.

Ceny vôní do auta

✅ Vône do auta do 5 eur

V rozmanitom výbere cenovo dostupných osviežovačov do auta nájdete nielen stromčeky, ale aj vône v podobe veselých panáčikov, či vône uzatvorené do dózy. Nechýbajú ani tyčinky do výduchov klimatizácie. Výdrž vôní je kratšia, priemerne zopár týždňov. Skladba vôní je prevažne svieža, jednoliata – zameraná na ovocné a drevité arómy.

✅ Vône do auta do 10 eur

Ak hľadáte výdrž dlhšiu ako mesiac, potom sa rozhliadnite v ponuke vôní do auta v cene od 5 – 10 eur. Nájdete tu veľmi dobre hodnotené vône, ktoré sa umiestňujú klipom o mriežku na klimatizácii, alebo pod sedadlo. Ich vône sa už postupne rozvíjajú, nesú v sebe hĺbku, sviežosť, ale aj harmóniu, preto potešia aj náročnejšie nosy. Niektoré sú navyše navrhnuté tak, aby sa mohli používať ako univerzálna interiérová vôňa – do domácnosti či kancelária

✅ Vône do auta od 10 eur

Za luxusné parfumy do auta si predsa len treba priplatiť o čosi viac. Odmenou bude niekoľkomesačná výdrž a vôňa, ktorú budete vo svojom aute zbožňovať. Nejde o syntetické “bolehlavy”, ktoré vás budú svojou intenzitou znervózňovať. Nájdete tu kvalitné vône do auta od renomovaných výrobcov, ktorí sa ich vývojom seriózne zaoberajú.

Najlepšie značky vôní do auta

Medzi dlhodobo najpredávanejšie vône do auta patria produkty nasledujúcich značiek. Máte s nimi už skúsenosti? Ak ešte nie, určite stoja za vyskúšanie.

 • Mr & Mrs Fragrance – Táto talianska značka má na svedomí najznámejších panáčikov spomedzi vôní do auta. Uchytávajú sa jednoducho – na mriežku ventilácie. Ich dizajn, ale zároveň aj luxusná vôňa sú v interiéri auta neprehliadnuteľné. Za cenu približne 5 – 7 € poskytujú výdrž na takmer 3 mesiace.
 • Yankee Candle – Tradičný výrobca interiérových vôní do domácností a kancelárií, nenechal nič na náhodu a svoje obľúbené arómy a kombinácie prispôsobil aj prostrediu auta. Yankee Candle arómy do auta majú naviac krásnu elegantnú podobu v tvare príveskov a medailónikov. Jednou z noviniek je aj elektrický difuzér s arómou, ktorý sa vkladá do autozásuvky.
 • California Scents – Jeden z najbohatších výberov vôní má na našom trhu kalifornská značka California Scents. Arómy sú uzavreté v nízkych dózach so špeciálnym viečkom. Môžete ich nenápadne odložiť pod sedadlo alebo do dverí auta. Značka si zakladá na ekologickom prístupe a osviežovače sú vyrobené zo 100 % organických vonných olejov. Ich cena je približne 3 – 5 eur, výdrž na 60 dní.
 • WunderBaum – Originálne stromčeky do auta už dlho roky presviedčajú svojou výdržou a skladbou vôní. Cenovo dostupná voľba, ktorá však dokáže vydržať podstatne dlhšie ako konkurenčné papierové osviežovače.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1 Millefiori Icon Legni & Spezie

Náš víťaz testu
✔️ z vašich ciest urobí nezabudnuteľný zážitok
✔️ intenzívna drevitá, korenená vôňa
✔️ komplexné zloženie - ako parfum
📌 od 12 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2 Mr & Mrs Fragrance Cesare Cedar Wood

Obľúbený panáčik od Mr & Mrs
✔️ luxusná vôňa do auta
✔️ výdrž až 60 dní
✔️ dlhodobo eliminuje nepríjemné pachy
📌 od 7,50 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Yankee Candle Lemon Lavender

Obľúbená od Yankee Candle
✔️ dlhotrvajúca príjemná vôňa
✔️ formula neutralizujúca pachy
✔️ vhodná do auta, skrine aj kúpeľne
📌 od 7 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4SANTINI Cosmetic Diamond Blue

Skvelé recenzie
✔️ svieža morské tóny
✔️ ideálna na leto
✔️ vhodná do auta, kancelárie aj domácnosti
📌 od 8 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5California Scents Car Scents Višňa

Silná vôňa
✔️ Najpredávanejšia vôňa do auta
✔️ Obľúbená višňová aróma
✔️ Výdrž viac ako 60 dní
📌 od 3 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Little Joe New Car

Alternatíva panáčik
✔️ príjemná, svieža a nevtieravá vôňa
✔️ veselý, hravý dizajn
✔️ výdrž cez 45 dní
📌 od 2,50 €
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#7WunderBaum New Car

Klasika v podobe stromčeka
✔️ originálny stromček
✔️ svieža vôňa nového auta
✔️ nízka cena, dobrá dostupnosť
📌 od 1 €
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin