Najlepšie navigácie do auta: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

Dozviete sa, aké vlastnosti a funkcie by mala mať najlepšia navigácia do auta, ktorá nesklame ani vo vyťaženej premávke.

⭐⭐⭐⭐⭐

najlepšie navigácie do autaChystáte sa kúpiť navigáciu do auta a potrebuje sa rýchlo zorientovať v hardvérovej aj softvérovej výbave? Pri samotnom výbere by ste mali zohľadniť niekoľko faktorov, počnúc cenou, veľkosťou displeja, nabíjaním a samozrejme dohliadnuť na to najdôležitejšie – aktuálnosť máp. Najlepšie GPS navigácie do auta vynikajú presnosťou a celým radom zaujímavých doplnkových funkcií, vrátane poskytovania informácií o dopravných nehodách a zápchach či funkcie prednej autokamery.

Rozhoduje účel používania. Ak plánujete navigáciu používať iba pár krát ročne pri cestovaní na neznáme miesta, nemusíte zbytočne platiť za špičkový model. Iné je to v prípade, ak ste vodičom z povolania alebo vaša práca vyžaduje cestovanie na rozličné miesta. Vtedy oceníte, ak si v GPS navigácii môžete nastaviť body záujmu, uložiť do pamäte opakované trasy alebo priebežne získavať informácie o dopravných nehodách, a dokonca aj o rýchlostných radaroch.

V našom sprievodcovi nájdete všetky možnosti a porovnania, ktoré s navigáciami do auta súvisia. Zaujímali sme sa o testy GPS navigácii do auta a užívateľské recenzie, v ktorých sme našli viacero favoritov. Ich krátku sumarizáciu nájdete v prehľadnej tabuľke nižšie.

Najlepšie navigácie do auta na trhu

 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
#1Garmin DriveSmart 55 MT-S EU

 TOP produkt 

Displej: 5,5" (13,97 cm)
Výdrž batérie: 1 h
Mapy: kompletné európske mapy / doživotná aktualizácia
Jazyk: Čestina
Výbava: Bluetooth, WiFi, RDS TMC, aktualizovaný prehľad situácie dopravy
⭐ 100 %210 € Čítať recenzie
#2TomTom Start 42 Europe LIFETIME mapy

 Cena / výkon 
Displej: 4,3" (10,92 cm)
Výdrž batérie: 1 h
Mapy: mapy ČR + Európa / doživotná aktualizácia
Jazyk: Čeština
Výbava: radenie do jazdných pruhov , databáza radarov, RDS-TMC
⭐ 100 %97 € Čítať recenzie
#3MIO Spirit 8500 Lifetime

 Obľúbený model 
Displej: 6,2" (15,75 cm)
Výdrž batérie: -
Mapy: mapy ČR + Európa / doživotná aktualizácia
Jazyk: Angličtina , Čeština , Nemčina
Výbava: parkovací asistent (vyhľadanie parkoviska) , radenie do jazdných pruhov , databáza radarov
⭐ 98 %125 € Čítať recenzie
#4NAVITEL T700 3G Lifetime

 Ďalší na zváženie 
Displej: 7" (17,78 cm)
Výdrž batérie: 2 h
Mapy: mapy ČR + Európa / doživotná aktualizácia
Jazyk: Angličtina , Čeština, Slovenčina
Výbava: Bluetooth, WiFi, FM, prehrávač videa, RDS TMC (aktualizovaný prehľad dopravy) , databáza radarov , 3D budovy
⭐ 96 %135 € Čítať recenzie
#5TomTom GO 6250 Professional EU LIFETIME mapy

 TOP pre kamióny a autobusy 
Displej: 6" (15,24 cm)
Výdrž batérie: 1 h
Mapy: mapy ČR + Európa / doživotná aktualizácia
Jazyk: Angličtina, Čeština
Výbava: Bluetooth, WiFi, RDS TMC (aktualizovaný prehľad dopravy) , radenie do jazdných pruhov , databáza radarov , 3D budovy
⭐ 94 %389 € Čítať recenzie
#6MIO Spirit 8670 Truck/Caravan Lifetime

 TOP pre karavany 
Displej: 6,2" (15,75 cm)
Výdrž batérie: 1 h
Mapy: mapy ČR + Európa / doživotná aktualizácia
Jazyk: Angličtina , Čeština , Nemčina
Výbava: Bluetooth, parkovací asistent (vyhľadanie parkoviska) , RDS TMC (aktualizovaný prehľad dopravy) , radenie do jazdných pruhov , databáza radarov
⭐ 94 %159 € Čítať recenzie

Ako vybrať GPS navigáciu do auta

Naša základná rada – Vyberajte takú navigáciu do auta, ktorej všetky doplnkové funkcie aj naplno využijete. Často sa totiž stáva, že kupujúci navigáciu preplatia za mapy a funkcie, ktoré reálne ani nikdy nebudú potrebovať. Pri navigáciách do auta môžete natrafiť na veľké cenové rozdiely, ktoré súvisia predovšetkým s kvalitou ich prevedenia a nárokmi na používanie.

Ako funguje GPS navigácia?

GPS (Global Positioning System) tvorí systém 24 družíc obiehajúcich okolo zeme vo výške 20 000 kilometrov. Ich trajektórie sú nastavené tak, že z akéhokoľvek miesta na svete dokážu 4 z nich odovzdať vášmu GPS prijímaču informáciu o vašej polohe s presnosťou na metre. Na GPS nie je potrebné internetové pripojenie, preto aj pri ceste do zahraničia môžete navigáciu používať a to bez obavy z vysokých faktúr za dátový prenos. Jedinou podmienkou k tomu, aby ste úspešne trafili do cieľa, sú aktuálne verzie mapových podkladov.

ako vybrať navigáciu

Druhy GPS navigácií

Okrem navigácii do auta, o ktorých pojednáva aj náš sprievodca, môžete natrafiť aj na outdoorové navigácie, ktoré majú isté odlišnosti.

⏩ Outdoorové navigácie

Outdoorové navigácie sú vhodné pre peších turistov a chodcov. Nápadne sa ponášajú na odolné telefóny. Konštrukčne sú vystavané tak, aby odolávali prachu, vode a ďalším nečistotám. Disponujú menšími rozmermi a hmotnosťou, a preto svojim nositeľom neprekážajú. Nevýhodou je však menšie rozlíšenie obrazovky a aj absencia niektorých funkcií, ktoré sú typické pre navigácie do auta (upozornenie na dopravné obmedzenie v takomto prevedení stráca na význame). Najdôležitejším faktorom je prítomnosť aktuálnych máp a kompasu. Na rozdiel od automobilových navigácií je ich výhodou aj dlhšia výdrž batérie, ktorá sa rádovo pohybuje až okolo 20 hodín na jedno nabitie.

⏩ Automobilové navigácie

Na druhej strane je široká ponuka automobilových GPS navigácii, ktorá je prispôsobená rozmanitým požiadavkám vodičov. K ich prednostiam patrí väčší displej s lepším rozlíšením a detailnejším zobrazovaním detailov. Mapové systémy sú prispôsobené na používanie v premávke. Hoci je ich súčasťou batéria, všeobecne má kratšiu výdrž. Pri niekoľkohodinovej jazde sa nevyhnete jej prepojeniu do zapaľovania cez napájací kábel.

Veľkej popularite sa tešia najmä prenosné navigácie do auta, ktoré môžete umiestniť do priestoru palubnej dosky alebo na čelné sklo. Prenosnú navigáciu môžete prenášať z auta do auta a používať podľa potreby. Navyše si v pohodlí domova môžete deň pred jazdou skontrolovať trasu a zaznačiť všetky dôležité miesta do plánu jazdy. Obozretní buďte najmä pri výbere veľkosti navigácie, najmä ak ju plánujete umiestniť na držiak na čelné sklo. Nesmie prekážať vo výhľade. Zároveň však musí ponúkať dobrú čitateľnosť displeja, aby mohla plniť svoj účel bezproblémovej navigácie.

Displej GPS navigácie: Veľkosť a rozlíšenie

Prvé, čo si na navigácii do auta všimnete, je displej. Lacné navigácie do auta majú malý, menej praktický displej s horšou čitateľnosťou. Modernejšie navigácie do auta disponujú dotykovým displejom s uhlopriečkou od 4 do 7 palcov (cca od 10 – 17,5 cm) s dostatočným rozlíšením, vďaka ktorému zvládajú aj pokročilé 3D zobrazenie detailov vo vyhovujúcej kvalite. Rozlíšenie hovorí o tom, aký počet pixelov pripadá na jednotku plochy. Čím je toto číslo vyššie (vyjadrené ako počet riadkov x stĺpce), o to viac je obraz jemnejší a lepšie na ňom vyniknú detaily.

 • Skôr, ako sa vydáte na svoju prvú cestu s navigáciou, vyskúšajte si čitateľnosť displeja v aute pri rôznych svetelných podmienkach. Menej kvalitné navigácie majú zhoršenú čitateľnosť displeja pri výraznom presvetlení interiéru auta (napr. v ranných hodinách). Na displeji sú horšie rozoznateľné farby, absentuje dostatočný jas a kontrast a to, čo vidíte, sú predovšetkým odrazy sedadiel a seba.
 • Výhody väčších displejov (okolo 5-6 palcov) spoznáte už od prvého použitia. Zvyčajne sú doplnené o fotorealistické znázornenia križovatky, vďaka ktorým sa môžete presne zaradiť do správneho pruhu. Nechýba ani 3D zobrazenie vyznačených orientačných bodov, tak sa môžete pripraviť presne na to, čo vás čaká.
 • Na väčší displej sa zároveň zmestia aj väčšie ovládacie tlačidlá. Pohodlné a prehľadné ovládanie je pre vodiča dôležitým faktorom. V hustom a neprehľadnom menu alebo pri stláčaní malých tlačidiel stráca cenné sekundy pozornosti.

Výdrž batérie

S výdržou batérie to pri navigáciách do auta vôbec nie je ružové. V niektorých prípadoch sa dokonca nedozviete žiadnu hodnotu, ani to, či je batéria prítomná. Najčastejšie však natrafíte na výdrž 1 hod., 2 hod., okrajovo až 5 hod. Čím väčšia výdrž, tým sa navyšuje cena za prístroj a pravdou je, že v prípade tohto druhu navigácie, nejde o dôležitý parameter. Výrobcovia totiž nepočítajú s tým, že by ste navigáciu do auta používali bez hlavného zdroja energie (čo znamená prepojiť navigáciu káblom so zapaľovaním auta).

Kedy využiť, že navigácia disponuje batériou? Napríklad počas prestávky pri jazde si vezmete navigáciu so sebou von a skontrolujete nasledujúci úsek trasy či obmedzenia. Rovnako tak si môžete navigáciu zobrať aj domov a pripraviť si plány jazdy na ďalší pracovný deň. Vzhľadom k tomu, že navigácia na čelnom skle auta je veľkým lákadlom pre zlodejov, neriskujte rozbitie čelného skla a navigáciu si preventívne berte so sebou.

Prijímač signálu

Kým na výdrž batérie nemusíte byť náročný, iné je to v prípade citlivosti prijímača signálu.

 • Prijímač s nízkou citlivosťou je typický pre lacnejšie GPS navigácie do auta.
 • Ak na cestách trávite veľa času a je pre vás dôležitá spoľahlivá a presná navigácia s tolerovanou odchýlkou 5 metrov, hľadajte prístroj, ktorý je vybavený prijímačom s vysokou citlivosťou.

Najlepšie navigácie (napr. značky Garmin) sú vybavené RDS-TMS prijímačom (Radio Data System – Traffic Message Channel). Vďaka nemu automaticky získavate do navigácie najnovšie informácie o dopravných obmedzeniach, nehodách alebo kolónach. V lepšom prípade dokážu upozorniť na rýchlostné radary alebo dokonca aj počasie, ktoré môže ohrozovať vašu jazdu cez daný úsek (hustá hmla, sneženie, poľadovica). Niektoré navigácie tieto informácie iba oznámia, iné preberú aktivitu a trasu okamžite upravia tak, aby ste sa všetkým kritickým úsekom vyhli.

Mapy: Vyberajte oblasti, v ktorých sa pohybujete

Základom dobrej GPS navigácie je aktuálna mapa. Prítomnosť v zariadení ovplyvňuje výslednú cenu za navigáciu. Inú cenu zaplatíte za mapu Slovenska či Česka a iné čiastky sa pohybujú za komplet mapy európskych krajín. Minimálne v oblastiach, v ktorých sa pravidelne pohybujete, by ste si mali dať záležať na detailne pokrytej a podrobnej mape. Dnes už môžete vyberať medzi tým, či chcete mať zobrazené iba hlavné cesty, alebo sú pre vás dôležité aj bočné ulice a ich názvy a popisné čísla budov.

Vždy je výhodnejšie kúpiť GPS navigáciu s prednastavenými mapami. Najčastejšie ide o mapy, ktoré znázorňujú miestne komunikácie, na ktoré sa dostanete autom, no dispozícií sú však aj turistické mapy, kde nájdete zaznačené aj rôzne pamiatky a historické miesta. Odporúčame vyhľadať online recenzie navigácií, kde na fotkách a videách zreteľne uvidíte, aké zobrazenie navigácia ponúka. Dôležitá je farebnosť, kontrast a jasné odlíšenie trasy, po ktorej sa práve pohybujete, od zvyšného prostredia.

prečo kúpiť aktualizáciu do auta

Aktualizácia máp: Všetko, čo potrebujete vedieť

Čo sa stane, ak sa mapy do navigácie nebudú aktualizovať? Navigácia vás môže naviesť na miesta, ktoré už budú zatvorené, zrušené alebo naopak stratíte cenný čas pri jazde cez obce, miesto toho, aby ste sa vybrali novopostavenou rýchlostnou cestou. Vo všeobecnosti sa odporúča mapy aktualizovať každý polrok, ideálne však 3 až 4 za rok, predovšetkým, ak registrujete rýchlejšiu výstavbu /rekonštrukciu ciest a infraštruktúry v oblastiach, cez ktoré pravidelne jazdíte.

⏩ Ako sa k aktuálnym mapám dostať?

 • Spolu s kúpou GPS navigácie do auta získavate doživotné aktualizácie máp zdarma. Ide o ideálnu možnosť. No pozor na slovko „doživotne“. Zvyčajne ide o dobu, počas ktorej výrobca podporuje daný model navigácie, čo môže byť napríklad 4 roky.
 • Aktualizovanie máp je do istého času od kúpy navigácie bezplatné. Môže ísť napríklad o 2 roky.
 • Poslednou možnosťou (najmenej vyhľadávanou) je spoplatnená aktualizácia máp.

📌 Pozor na staršie výpredajové modely navigácií, ktoré zároveň obsahujú aj staré mapové údaje. Riziko nespokojnosti s kúpou nastáva vtedy, ak zistíte, že k starým mapám už nebudú uvádzané žiadne aktualizácie od danej spoločnosti.

⏩ Akým spôsobom mapy v GPS navigácii aktualizovať?

Snažte sa zistiť čo najviac informácií o tom, ako aktualizácia máp vo vami vyhliadnutej navigácii prebieha. Závisí od pokročilosti systému (a aj mena značky). Niektoré navigácie sa aktualizujú automaticky, ďalšie treba pripojiť cez Wi-Fi modul k internetu, u iných musíte nové mapové údaje načítať napr. na SD kartu a vložiť naspäť do navigácie. Ak si na to netrúfate, môžete využiť aj autorizované servisné služby, kedy kuriér vyzdvihne vašu navigáciu a za pár dní ju vráti s aktualizovanými mapami. Či to však stojí za riziko straty alebo poškodenia zaradenia pri preprave, je už otázne.

Ako a kam umiestniť navigáciu v aute?

Pri výbere navigácie do auta zohľadnite jej montáž v priestore auta. Nesmie vám prekážať vo výhľade a čo najviac praktické by malo byť aj vedenie kábla k napájaniu do zapaľovača. Pozor na krátky kábel, ktorý môže znemožniť optimálne osadenie navigácie v danej výške. Nevhodný je aj dlhý kábel, ktorý bude prekážať v priestore radiacej páky a môže sa na ňu namotať.

Jednou z požiadaviek na kvalitu by malo byť jednoduché vybratie z držiaka vždy, keď potrebujete GPS zobrať so sebou. Každá navigácia do auta, ktorá nie je zabudovaná, má vo výbave držiak a ďalšie praktické príslušenstvo. Môže ísť o držiak na palubnú dosku alebo držiak na čelné sklo. Mal by spĺňať požiadavky na pevnosť, stabilitu (neodpojí sa pri prvom výtlku na ceste) a dostatočnú odolnosť pri pravidelnom vkladaní a vyberaní navigácie (aj po roku aktívneho používania bude držať prístroj na mieste).

Okrem pozície (čelné sklo vs. palubovka) rozlišujeme 2 základné druhy držiakov:

 • Tzv. aktívny držiak býva najčastejšie na pevno pripevnený k palubnej doske a priamo do neho vedie kábel. Navigáciu stačí iba správne umiestniť a automaticky sa začne nabíjať .
 • Druhú kategóriu tvoria klasické držiaky, ktoré sú z hľadiska výberu pozície flexibilnejšie. Môžete ich umiestniť či už na čelné sklo alebo na palubnú dosku. chýba im však funkcia nabíjania. Kábel totiž vedie priamo do navigácie, nie cez držiak.

Výbava k navigácii

 • Držiak do auta – Môže ísť o držiak na čelné sklo alebo palubovku, aktívny alebo klasický držiak (viď sekcia o umiestnení navigácie).
 • Autonabíjačka – Navigáciu prepojíte káblom priamo do zapaľovania auta (autozásuvka 12 V).
 • Klasická nabíjačka – Slúži na nabíjanie doma. Svoj význam má najmä pri outdoorových navigáciách pre turistov.
 • Púzdro na navigáciu – Praktický obal chráni displej navigácie pred škrabancami a znečistením.

Rozširujúce a užitočné funkcie

Kvalitná GPS navigácia do auta vás dostane z miesta A do miesta B za čo najkratší čas a bez rizika, že by ste bezcieľne motali stratení v neznámom meste. Okrem toho však toho dokáže ešte viac!

 • Plánovanie trasy – Základné navigácie majú pevne stanovený Štart – Cieľ s čo najkratšou trasou, resp. navrhnutú tak, aby bola spotreba paliva čo najnižšia. Ak ste napríklad obchodný zástupca, isto uvítate možnosť pridať miesta, cez ktoré chcete prechádzať.
 • Bezdrôtové spojenie s cúvacou kamerou – Zaujímavá funkcia, vďaka ktorej máte prehľad o tom, čo sa deje v zadnej časti auta. Obraz z kamery vidíte len vtedy, keď cúvate.
 • Navigácia s autokamerou 2v1 – Najmodernejšie modely spojili dva užitočné prístroje do jedného. Na zadnej strane navigácie je umiestnená autokamera, ktorá do pamäte ukladá záznam z cesty pred vami. Využitie pri kolíziách, zisťovaní vinníka a aj ako dôkaz pre poisťovňu. Pri výbere takéhoto prevedenia si dajte záležať na spoľahlivom operačnom systéme s RAM minimálne 1 GB.
 • Prehrávanie hudby a prezeranie obrázkov – Prehrávač médií je vo všeobecnosti nadštandardnou výbavou a vzhľadom na schopnosti súčasných smartfónov aj zanedbateľnou. V čase dlhšieho státia na mieste (napr. pauza pri ceste do zahraničia), však nemusí byť úplne na škodu. Nezabudnite si zadovážiť aj dostatočne veľkú pamäťovú kartu.
 • Bluetooth pre prepojenie so smartfónom – Pomocou BlueTooth môžete prepojiť smartfón s navigáciou a hovor prijať cez navigáciu („handsfree“ – nemusíte držať telefón). To, ako si navigácia poradí s potlačením hlasu navigácie a hlasu volajúceho (kto dostane prednosť), je už otázkou konkrétneho výrobcu.
 • Hlasové navigovanie – Funkcia, ktorá je bežne dostupná už aj v základných navigáciách. Vyberajte navigáciu, ktorá rozpráva v jazyku, ktorému rozumiete (ideálna SK alebo CZ lokalizácia) a jej hlas je na počutie príjemný.
 • Nočný režim – Displej navigácie sa mierne stlmí, aby počas v noci v interiéri auta „nevysiloval“ zrak, poprípade sa prepne do zaujímavého inverzného módu.
 • Náhľady križovatiek – Výbava drahších zariadení. Ešte skôr, ako prejdete komplikovanou križovatkou, budete na obrazovke vidieť, čo vás za zákrutou čaká, aby ste dokázali promptne reagovať a zaradiť sa do správneho pruhu.
 • Asistent radenia do pruhov – Navigácia včas oznámi, do ktorého pruhu pred križovatkou zaradiť, aby ste nemuseli zmätkovať na poslednú chvíľu.
 • Dopravné informácie / Informácie o radaroch – Pokročilé informácie o vyťaženosti dopravy, autonehodách, obmedzeniach, ale aj upozornenia na miesta, kde sú inštalované rýchlostné radary.

navigácia smartfón bezplatne

Ako je na tom navigácia v smartfóne?

K tomu, aby ste mohli využívať navigáciu v smartfóne, potrebujete jednoduchý držiak, dobre nabitú batériu a zvyčajne aj prístup k internetu.

Niektoré navigačné systémy v smartfóne fungujú aj bez internetu. Stačí mať telefón vybavený GPS modulom a stiahnuté aktuálne mapy, čo môže byť balík s objemom až 1 GB, napr. Google mapy offline. Mapy je preto lepšie vopred sťahovať v domácej Wi-Fi sieti (nie cez dátový prenos) a rovno uložiť na SD kartu. Aktualizujú sa zvyčajne každých 30 dní, po pripojení do domácej siete (pozor, túto možnosť im treba v nastaveniach aj ako jedinú povoliť, inak na to spotrebujú vaše dáta).

Nevýhodou je náročnosť na spotrebu energie. Batéria v telefóne sa pre permanentne aktivovaný displej rýchlo vybíja, preto by ste mali mať po ruke aj nabíjací kábel s koncovkou pre telefón + pre autozásuvku na opačnej strane. Offline mapy neponúkajú extra detaily, neupozorňujú na dopravné obmedzenia, ani za vás nevymyslia náhradnú trasu, keď narazíte na prekážku.

Rovnako tak ide navigácia do úzadia, akonáhle vám niekto volá, alebo má niektorá z aplikácií (a jej upozornenia) vyššiu prioritu ako navigácia.

Použiť navigáciu v telefóne z času na čas určite zachráni situáciu, no pre pravidelné používanie by ste museli pristúpiť na množstvo kompromisov, ktoré by vám k pohodliu jazdy nepridali.

Ceny navigácií do auta

Koľko vás vyjde, ak chcete kúpiť navigáciu s doživotnou aktualizáciou máp? Prinášame stručný prehľad cenových kategórií, aby ste sa mohli zorientovať v tom, akú výbavu a funkcie za svoje peniaze dostanete.

✅ Navigácie do áut do 100 €

Už v základnej cenovej kategórií nájdete slušne vybavené navigácie na bežné používanie. Ešte pred pár rokmi boli pre ne typické najmä menšie displeje, dnes už za necelých 70 € viete kúpiť navigáciu s 3D zobrazením a dokonca až so 7-palcovým displejom. Čo treba sledovať? Zaujímajte sa o prítomnosť máp (najčastejšie SR a okolité krajiny), spôsob ich aktualizácie a kvalitu zobrazovaných informácii. Je veľká šanca, že natrafíte na prevedenie, ktoré splní vaše očakávania.

✅ Navigácie do áut do 200 €

Výborný pomer cena/kvalita! Najpredávanejšie navigácie do auta. V cene od 100 – 200 EUR nájdete viacero obľúbených a dobre vybavených navigácií do auta. Nechýba dobre čitateľný displej s vyšším rozlíšením aj podstatne bohatšia výbava, napr. RDS-TMC prijímač, náhľady križovatiek, sloty na pamäťové karty, rýchla komunikácia so smartfónom, doživotná aktualizácia máp, či dokonca navigácie s autokamerou 2v1.

✅ Navigácie do áut od 200 €

Náročný šofér, ktorý trávi na cestách veľa času, zrejme zablúdi aj medzi drahšie navigácie, ktoré v sebe ukrývajú všetky moderné funkcie a dostali bohatú komfortnú výbavu. Ich súčasťou môžu byť dokonca aj mapy všetkých európskych krajín s doživotnou aktualizáciou.

Najlepšie značky navigácií do auta

Testy GPS navigácií uverejnené v automobilových magazínoch a pod záštitou prestížnych autoklubov pravidelne prinášajú zaujímavé výsledky. V nich popredné miesta obsadzujú práve tie značky, ktorých ponuka patrí aj na našom trhu k najvyhľadávanejším.

Navigácia do auta TomTom

⭐ V zahraničí oceňované navigácie. U nás sú v zastúpení vyše stovky rôznych modelov – od navigácii pre motocykel, automobil až nákladné vozidlo. Vynikajú prevedením, jednoduchým a zrozumiteľným ovládaním, ktoré si intuitívne osvojíte už za krátky čas. Väčšina modelov podporuje Wi-Fi, BlueTooth a ich súčasťou je RDS-TMS prijímač. Holandská značka.

Navigácia do auta Navitel

⭐ Pri porovnaní navigácií pre autá vám modely zn. Navitel vyjdú ako jedny z najlacnejších značkových. Vedú v predajnosti a samotný výrobca sa venuje vývoju navigačného softvéru a navigačných máp, za čo získal aj viaceré ocenenia. Na svojich stránkach uvádza, že má po svete viac ako 40 000 000 užívateľov.

Navigácia do auta MIO

⭐ Cena navigácií značky MIO patrí tiež k priaznivejším. Vhodné do automobilov aj nákladných vozidiel. Už základné modely obsahujú mapy celej Európy. Používatelia si pochvaľujú najmä rýchly štart a rýchle načítanie mapových údajov. Taiwanská značka.

Navigácia do auta Garmin

Široká ponuka navigácii do auta patriaca do strednej až vyššej triedy s plnou výbavou, množstvom pokročilých inovácií a technológií. Spoločnosť Garmin sa špecializuje na veľkovýrobu námorníckych, leteckých aj pozemných navigácií. Americká značka.

 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
#1Garmin DriveSmart 55 MT-S EU

 TOP produkt 

Displej: 5,5" (13,97 cm)
Výdrž batérie: 1 h
Mapy: kompletné európske mapy / doživotná aktualizácia
Jazyk: Čestina
Výbava: Bluetooth, WiFi, RDS TMC, aktualizovaný prehľad situácie dopravy
⭐ 100 %210 € Čítať recenzie
#2TomTom Start 42 Europe LIFETIME mapy

 Cena / výkon 
Displej: 4,3" (10,92 cm)
Výdrž batérie: 1 h
Mapy: mapy ČR + Európa / doživotná aktualizácia
Jazyk: Čeština
Výbava: radenie do jazdných pruhov , databáza radarov, RDS-TMC
⭐ 100 %97 € Čítať recenzie
#3MIO Spirit 8500 Lifetime

 Obľúbený model 
Displej: 6,2" (15,75 cm)
Výdrž batérie: -
Mapy: mapy ČR + Európa / doživotná aktualizácia
Jazyk: Angličtina , Čeština , Nemčina
Výbava: parkovací asistent (vyhľadanie parkoviska) , radenie do jazdných pruhov , databáza radarov
⭐ 98 %125 € Čítať recenzie
#4NAVITEL T700 3G Lifetime

 Ďalší na zváženie 
Displej: 7" (17,78 cm)
Výdrž batérie: 2 h
Mapy: mapy ČR + Európa / doživotná aktualizácia
Jazyk: Angličtina , Čeština, Slovenčina
Výbava: Bluetooth, WiFi, FM, prehrávač videa, RDS TMC (aktualizovaný prehľad dopravy) , databáza radarov , 3D budovy
⭐ 96 %135 € Čítať recenzie
#5TomTom GO 6250 Professional EU LIFETIME mapy

 TOP pre kamióny a autobusy 
Displej: 6" (15,24 cm)
Výdrž batérie: 1 h
Mapy: mapy ČR + Európa / doživotná aktualizácia
Jazyk: Angličtina, Čeština
Výbava: Bluetooth, WiFi, RDS TMC (aktualizovaný prehľad dopravy) , radenie do jazdných pruhov , databáza radarov , 3D budovy
⭐ 94 %389 € Čítať recenzie
#6MIO Spirit 8670 Truck/Caravan Lifetime

 TOP pre karavany 
Displej: 6,2" (15,75 cm)
Výdrž batérie: 1 h
Mapy: mapy ČR + Európa / doživotná aktualizácia
Jazyk: Angličtina , Čeština , Nemčina
Výbava: Bluetooth, parkovací asistent (vyhľadanie parkoviska) , RDS TMC (aktualizovaný prehľad dopravy) , radenie do jazdných pruhov , databáza radarov
⭐ 94 %159 € Čítať recenzie
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere novej GPS navigácie. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným vybrať najlepšiu navigáciu do auta z dostupnej ponuky na trhu.
Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin