Najlepšie opaľovacie krémy: TOP produkty podľa recenzií a testov

Najlepšie opalovacie kremy Slnečné lúče nás lákajú vyjsť von a užívať si príjemné chvíle oddychu. Avšak, ako vybrať ten najlepší krém na opaľovanie, aby sme sa nespálili a neohrozili slnením pokožku? Hoci je slnko pre život na zemi nevyhnutné, netreba zabúdať, že súčasťou slnečného žiarenia je UV žiarenie, ktoré pôsobí na pokožku aj škodlivým spôsobom. Aký je rozdiel medzi UVA a UVB žiarením?

UVB žiarenie pôsobí na rýchlosť opálenia až spálenia kože, zatiaľ čo UVA žiarenie preniká do hlbších štruktúr kože, spôsobuje starnutie buniek, zvyšovanie počtu voľných radikálov až rakovinu kože. Ak nie je ich pôsobenie žiadnym spôsobom obmedzované, ide vám pri dlhšom pobyte vonku doslova o kožu. A samozrejme o zdravie. Práve preto sa budeme venovať ochrane pred UV žiarením.

V nasledujúcom výbere nájdete krémy a mlieka zvučných dermatologickách a kozmetických značiek. Dali si záležať na vývine svojich produktov, a preto je ich používanie a účinok na veľmi dobrej úrovni. K ich vlastnostiam patrí vysoký ochranný faktor pred slnkom, hypoalergénnosť a dobrá znášanlivosť. Sprevádzajú ich veľmi dobré skúsenosti od spotrebiteľov a priaznivý pomer ceny a kvality. Nezabudli sme ani na najmenších, pretože pokožka detí je tenká, citlivá a náchylná na poškodenie. Preto v rebríčku uvádzame i zvlášť kategóriu a to – detské opaľovacie krémy.

Ak sa neviete zorientovať v množstve popisov a cudzích názvov na baleniach opaľovacích krémov a chcete sa naučiť správne vybrať prípravok na opaľovanie, potom neprehliadnite ani základný prehľad v sprievodcovi výberom „Ako vybrať opaľovací krém“.

Najlepšie opaľovacie krémy a prípravky podľa nás a recenzií

 ProduktInfoHodnotenie 
Opaľovacie krémy pre dospelých
#1Avène Sun Sensitive opaľovací sprej SPF50+
+ Ochranný sprej na opaľovanie SPF50+
+ Zloženie navrhnuté na mieru citlivej pokožke
+ Veľmi vysoká ochrana pred UVB aj UVA
+ Ľahko sa roztiera, nezanecháva mastný film
+ Vodeodolný prípravok
od 23 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2Piz Buin Allergy Lotion SPF30
+ Opaľovacie mlieko proti slnečnej alergii s SPF30
+ Inovované fotostabilné UVA a UVB filtre
+ Prípravok mimoriadne odoláva vode i potu
+ Vhodné aj pre ľudí s citlivou pokožkou
+ Veľmi dobrý hydratačný účinok – nevysušuje
od 9 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#3Bioderma Photoderm Bio Family spray SPF30
+ Vysoko ochranný opaľovací sprej s SPF30
+ Chráni pokožku pred UVA a UVB žiarením
+ Určený na citlivú a svetlú pokožku
+ Obsahuje technológie inšpirované prirodzenými ochrannými mechanizmami pokožky
+ Hydratačné účinky, odolnosť voči potu
od 22 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#4La Roche-Posay Anthelios SHAKA
+ Ochranný sprej na opaľovanie s SPF50+
+ Širokospektrálna ochrana pokožky pred UVA a UVB
+ Vydrží až 120 minút pôsobenia piesku a 80 minút odolá vode
+ Neštípe v očiach, nezanecháva mastný film, rýchlo sa vstrebáva
+ Ideálny na dovolenku pri vode
od 22 €
⭐ 92 % Čítať recenzie
#5WoodenSpoon Baby & Family
+ Ochranné opaľovacie mlieko pre celú rodinu s SPF50
+ Chráni kožu pred UVA aj UVB žiarením
+ 100 % zložiek prírodného pôvodu
+ Vodeodolné a hypoalergénne zloženie
+ Vyživuje pokožku a ošetruje ju, bez bielych stôp
od 30 €
⭐ 92 % Čítať recenzie
#6Garnier Ambre Solaire
+ Opaľovacie mlieko na tvár SPF 50
+ S kyselinou hyalurónovou a vitamínom E
+ Predchádza vzniku pigmentových škvŕn
+ Veľmi ľahká textúra
+ Vhodné aj pod makeup
od 12 €
⭐ 90 % Čítať recenzie
Opaľovacie krémy pre deti
#1Bioderma Photoderm Kid sprej SPF50+
+ Opaľovací sprej pre deti s SPF50+ (od veku 12 mesiacov)
+ Veľmi vysoká širokospektrálna slnečná ochrana
+ Nezanecháva viditeľné stopy a poskytuje hydratáciu po dobu 8 hodín
+ Vysoká odolnosť voči vode, piesku a potu
+ Jednoduché nanášanie, rýchle vstrebávanie
od 24 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2La Roche-Posay Anthelios
Dermo-Pediatrics Lotion mlieko na opaľovanie s SPF50+

+ Ochranné mlieko pre dojčatá a deti s SPF50+
+ Vhodné aj pre citlivú atopickú pokožku
+ Veľmi vysoká a širokospektrálna ochrana pred UV žiarením
+ Zanecháva pokožku vyživenú a hydratovanú
+ Testovaný pod dermatologickou a pediatrickou kontrolou
od 18 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#3Garnier Ambre Solaire Kids Sensitive Advanced Spray SPF50+
+ Ochranný sprej pre deti s SPF50+
+ Veľmi jednoduchá a rýchla aplikácia
+ Dá sa používať na telo aj tvár
+ Vhodný aj pre citlivú pokožku
+ Neparfumovaný, vodoodolný prípravok
od 16 €
⭐ 94 % Čítať recenzie

Ako vybrať opaľovací krém?

Pravda je taká, že mnoho Slovákov ochranu pred slnečným žiarením podceňuje. To, čo sa toto leto javí ako niekoľko pľuzgierov, kúsok zliezajúcej kože a pár dní štípajúce ramená, sa môže o pár rokov prejaviť ako vážne ochorenie kože.

Koža je najväčší ľudský orgán s výbornou pamäťou. Všetka starostlivosť, ale naopak aj nešetrné zaobchádzanie sa do jej štruktúry zapisujú. Ak je pred vami pár oddychových týždňov v prírode, pri mori alebo sa už neviete dočkať letných turistických trás, nechajte sa inšpirovať naším sprievodcom, osvojte si zopár zlatých pravidiel a spoznajte potreby svojej kože.

Kvalitný prípravok na opaľovanie:

 • Chráni pokožku pre škodlivým UV žiarením.
 • Chráni pokožku pred vysušovaním.
 • Vyživuje, hĺbkovo hydratuje a obnovuje.

slnko pokožka leto

Ako pôsobí UV žiarenie na ľudské telo?

Bez Slnka by život na Zemi neexistoval – túto základnú informáciu vedia už školáci. Globálne otepľovanie, zväčšujúca sa ozónová diera a varovania od klimatológov sú výstražným prstom, na ktorý by sme už mali reagovať. Slnečné žiarenie v sebe okrem fotónov viditeľného svetla, nesie i iné vlnové dĺžky, napr. infračervené a ultrafialové žiarenie (UV).

Toto žiarenie čiastočne pohlcuje atmosféra, no s jej zhoršujúcimi podmienkami i na vlastnej koži cítime jeho škodlivé účinky. UV žiarenie má kratšiu vlnovú dĺžku, ale nesie väčšiu energiu. V ľudskej pokožke dokáže vytvárať dôležitý vitamín D, no pri vysokých dávkach začne kožu nepriaznivo zaťažovať. Chcete vedieť ako?

 • UVA žiarenie preniká hlbšie do pokožky, kde vytvára voľné radikály a spôsobuje starnutie pokožky a nezvratné zmeny. Zákerné je v tom, že jeho účinky nie sú okamžite viditeľné a prejavujú sa až po rokoch.
 • UVB žiarenie spôsobuje rýchle opálenie pokožky. Prejavuje sa zhnednutím, začervenaním a spálením pokožky. Preniká do povrchových vrstiev kože, ktoré majú vysokú mieru regenerácie a dokážu sa v krátkej dobe obnoviť. Hoci je menej nebezpečné ako UVA žiarenie, ak ste si spálili chrbát, isto ste prijali aj vysokú dávku UVA žiarenia.
 • UVC žiarenie je plne absorbované kyslíkom vo vrchnej časti atmosféry, na pokožku tak nemá dosah.

SPF – Sun protecting factor

Význam ochranného faktora na opaľovacích krémoch je častokrát nepochopený. Istá skupina ľudí si myslí, že je to údaj, ktorý hovorí o dĺžke pobytu na slnku v minútach, iní sa domnievajú, že je to vyjadrenie percentuálneho množstva účinnej látky, teda – čím viac, tým lepšia ochrana.

V skutočnosti ochranný faktor SPF znamená koľkokrát dlhšie sa môžete zdržať na slnku, kým sa nespálite. Ak už po 15 minútach bez natretia opaľovacím krémom vaša pokožka sčervená a začína silno svrbieť, s opaľovacím krémom s SPF30, sa tento čas takmer 30-násobne predĺži, teda na 15 × 30 = 450 minút. Ani to však neznamená, že teraz môžete byť na slnku 7,5 hodiny. Pot, voda, otieranie odevov narúšajú tieto filtre a skracujú čas ich pôsobenia.

Aké vlastnosti má mať kvalitný opaľovací krém?

Zorientovať sa v spleti pojmov, štruktúr, rozličných značiek a cien a vybrať na záver ten najlepší opaľovací krém, vás môže vystrašiť.

Veľký pozor dávajte na označenia ako sunblock (vtedy sa vôbec neopálite), sunscreen (pokožka hnedne, ale je chránená pre UV spektrom žiarenia), spojenia ako “na opaľovanie”, “po opaľovaní”. Už neraz sa stalo, že spotrebitelia nechtiac zakúpili produkt z rady po opaľovaní, ktorý však žiadne UV filtre ani SPF neobsahuje.

V prvom rade sa musíte rozhodnúť pre konzistenciu. Je len a vás, či to bude hustejší krém, ľahké mlieko, sprejová forma, alebo výživný olej. Mali by poskytovať rovnakú ochranu bez ohľadu na tekutosť.

Sledujte i tvar a veľkosť balenia. Ideálny opaľovací krém dobre padne do ruky, nešmýka sa, nezaberá v taške veľa miesta, jednoducho sa otvára, dávkuje a navyše pomer ceny a veľkosti balenia je primeraný. Veľmi obľúbené sú balenia s objemom 200 ml, ale tiež i menšie cestovné verzie (30 ml, 50 ml).

Trvanlivosť sa v závislosti od zloženia a prídavných konzervantov rôzni. Bežne sa stretnete so 6, 12 i 30-mesačnou trvanlivosťou po prvom otvorení. I napriek tomu, by sa každý rok mal kupovať nový opaľovací krém. Nie, že by vám na koži ten minuloročný spôsobil nepeknú vyrážku, ale pravdepodobne prišiel o časť svojej ochrannej sily. Preto, ak kupujete prípravok na opaľovanie v drogérii, dajte pozor, aby to nebol práve ten prvý v rade, ktorý každý potenciálny zákazník otvára a ovoniava.

Čo jednotlivé údaje na obaloch opaľovacích krémov znamenajú?

 • SPF – Jeden z najdôležitejších údajov – ochranný faktor určuje koľkokrát orientačne dlhšie môžete byť na slnku bez spálenia. (Ak vás začína pokožka štípať po 10 minútach, pri SPF 50+ to bude po cca 500 minútach.) Takto dlho bude trvať základná ochrana pred UVB žiarením, ktoré spôsobuje červenanie pokožky. UV žiarenie je silnejšie smerom k rovníku i vo vyšších nadmorských miestach. Preto, ak sa chystáte pri more alebo do hôr, prihliadnite na intenzitu žiarenia a zoberte so sebou opaľovací krém s čo najvyšším SPF.
 • UVA a UVB – Ak produkt obsahuje oba filtre, patrí k tým kvalitnejším. UVA filter sa na obaloch zvýrazňuje do krúžku, UVB filter je zastúpený v SPF značení. Základom je, aby tieto filtre boli čo najviac fotostabilné. To znamená, že sa s pribúdajúcim časom nebudú na koži rýchlo rozpadať a budú zabezpečovať kontinuálnu vrstvu ochrany.
 • Vodeodolnosť (water resistant) – Schopnosť opaľovacieho prípravku chrániť pokožku počas pobytu vo vode a čiastočne aj po vyjdení z vody. Voda a soľ pokožku vysušujú a je náchylnejšia na prenikanie UV žiarenia, preto s opaľovacím krémom po kúpaní nešetrite a vrstvu obnovte.
 • Odpudzovanie piesku (sand resistant) – Vhodné najmä pre malé deti a vyznávačov letných športov v piesku. Piesok nenarúša celistvosť vrstvy opaľovacieho krému a filtrov, nelepí sa, stačí ho z kože iba oprášiť.
 • Pre citlivú pokožku (for sensitive skin) – Ide zväčša o produkty, ktoré dobre znáša detská pokožka, ekzematická a veľmi suchá pokožka, či pokožka, ktorá na bežnú kozmetiku reaguje alergickými prejavmi.
 • Bez rizika slnečnej intolerancie – Ak vás po pár minútach na slnku začne všetko svrbieť a na koži sa objavujú pľuzgieriky, pravdepodobne trpíte alergiou na slnko. Tá sa môže prejaviť až počas dovolenky v krajine s teplejším podnebím, ako je u nás. Našťastie, produkty s touto vlastnosťou sú momentálne dobre dostupné.
 • Hypoalergénny (hypoallergenic) – Bez rizika alergickej reakcie na niektorú zo zložiek prípravku. Ide o dermatologicky testované produkty.
 • Nekomedogénny (non-comedogenic) – Opaľovací krém je špeciálne navrhnutý tak, aby neupchával póry a nespôsoboval zhoršenie akné na tvári, dekolte, ramenách a chrbte.
 • Bez parabénov (no paraben) – Takéto prípravky na opaľovanie sú bez konzervačných činidiel, nepôsobia na endokrinný systém človeka a hormonálne procesy.

slnko opaľovanie

Základné pravidlá opaľovania

 • Opaľovací prípravok nanášajte aspoň 15-20 minút predtým, ako vystavíte pokožku slnečnému žiareniu. Dokonca aj vtedy, keď je vonku zamračené.
 • Opaľovací prípravok by sa mal používať aj počas bežných slnečných dní, najmä na oblasti, ktoré sú najviac odhalené – tvár, dekolt, krk, ruky. Pokožka v týchto častiach tela starne preto omnoho rýchlejšie a je posiata množstvom pigmentových škvŕn a hlbokých vrások.
 • Rešpektujte svoj fototyp pleti a podľa toho vyberajte ochranný faktor SPF. Platí, že čím má človek bledšiu pleť i vlasy, tým skôr sa spáli a potrebuje vyšší SPF. Človek so snedou pleťou a tmavými vlasmi odoláva spáleniu pokožky podstatne dlhšie, môže zvoliť opaľovací prípravok s nižším SPF.
 • Ak sa spotíte, okúpete alebo osušíte uterákom, neváhajte naniesť novú vrstvu krému, aby sa ochranné filtre obnovili.
 • Vyhnite sa parfumovaniu pokožky. Parfum v reakcii s opaľovacím krémom môže na pokožke zanechať nepekné škvrny a „inú úroveň“ opálenia. Pozor na vzájomnú interakciu aj pri užívaní niektorých liekov.
 • Pri malých deťoch zdvojnásobte starostlivosť a ich tenkú citlivú pokožku starostlivo chráňte. Pokiaľ je to možné, vyhýbajte sa priamym slnečným lúčom.
 • Ak chcete uchovať trvanlivosť opaľovacieho krému, odkladajte ho do chladničky. Predĺžia sa jeho ochranné vlastnosti a uchová konzistencia.
 • Nezabudnite na starostlivosť o pokožku po opaľovaní a doprajte je dôkladnú hydratáciu a regeneráciu . Výborne sú produkty s obsahom prírodných upokojujúcich a zvlhčujúcich olejov, panthenolu a vitamínu E

Prípravky na opaľovanie podľa konzistencie

Konzistencia prípravku na opaľovanie priamo súvisí s pohodlím pri nanášaní a rýchlosťou vstrebávania.

 • Opaľovací krém – Predstavuje klasické riešenie, ktoré je dostupné v rôznych cenových reláciách. Krém je hutnejší, častokrát aj obohatený o vyživujúce zložky. Roztieranie možno prirovnať k aplikácii bežného krému na pleť. Rýchlosť vstrebávania závisí od konkrétneho produktu.
 • Opaľovacie mlieko – Má ľahšiu konzistenciu ako krém a zvyčajne sa veľmi rýchlo vstrebáva aj rozotiera. Vyhovuje mastnejšiemu typu pleti.
 • Opaľovací olej – S vyživujúcim a ochranným potenciálom sa o vašu priazeň bude uchádzať aj opaľovací olej. Jeho roztieranie je expresne rýchle, najmä ak ide o balenie s pumpičkou. Chvíľu zanecháva mastný film (čo majiteľom suchej pleti aj vyhovuje), zamastiť si môžete však i oblečenie.
 • Opaľovacie maslo – Pri aplikácii opaľovacieho masla sa netreba nikam ponáhľať. Maslo je v tégliku pevné, po kontakte s teplou rukou však príjemne poddáva a onedlho sa dá krásne roztierať po pokožke. Okrem fotofiltrov však neraz obsahuje aj prírodné oleje a ďalšie vitamíny vhodné pre pokožku namáhanú slnením.
 • Opaľovací gél – Má ľahké, úplne nemastné zloženie. Fluidná textúra zostáva po rozotretí takmer okamžite so suchým finišom. Po opaľovacích géloch siahajú napríklad ľudia s pleťou náchylnou na akné.
 • Opaľovací sprej – Je obľúbený pre veľmi rýchlu aplikáciu. Treba si však dávať pozor, aby ste nanášali sprej rovnomerne a nevynechali žiadne miesto, respektíve nepokryli ho iba slabou vrstvou.
 • Opaľovacia pena – Patrí medzi najnovšie konzistencie vo „svete“ opaľovacích prípravkov. Jednoducho sa aplikuje, je ľahká, nemastná aj nelepivá.

Ceny opaľovacích krémov

Koľko zaplatíte za kvalitný opaľovací krém? Sortiment prípravkov na opaľovanie s SPF je prekvapivo bohatý a dáva priestor na zloženia rôznej kvality. Cena môže byť v prípade opaľovacích krémov ukazovateľov prestíže značky, kvality zloženia, stability filtrov a celkového určenia – či ide napríklad o SPF na tvár, hypoalergénny krém alebo opaľovací krém pre deti a ľudí s citlivou pokožkou.

Opaľovacie krémy do 10 eur

Široký výber základných opaľovacích krémov a mliek v menšom (cestovnom) balení nájdete už v cene do 10 eur. Nepôjde síce o prestížne lekárenské značky, no natrafíte na niekoľko obľúbených produktov od značiek, ktoré sú na trhu desaťročia. Väčšina z nich ponúka ochranu na úrovni SPF30.

Opaľovacie krémy od 10 do 30 eur

Kategória, ktorú reprezentujú aktuálne najpredávanejšie opaľovacie krémy, mlieka, oleje a spreje, presvedčí pomerom cena/kvalita. Nájdete tu prípravky na opaľovanie od známych kozmetických značiek, ktoré sprevádza množstvo spokojných recenzií. K prednostiam sa radí širokospektrálna ochrana, fotostabilita filtrov, jednoduché nanášanie, rýchle vstrebávanie, odolnosť voči potu, vode či mechanickému oderu. Na kvalitný opaľovací krém sa dá spoľahnúť aj na dovolenke pri mori. Bonusom naviac sú zložky, ktoré zabezpečujú hydratáciu a upokojenie pokožky.

Opaľovacie krémy od 30 eur

Ak hľadáte prémiové zloženie, najvyššiu ochranu, výbornú znášanlivosť, dlhú vodoodolnosť a najmodernejší proces prípravy, potom si nenechajte ujsť opaľovacie krémy s cenou od 30 eur. Poskytujú pokožke vysokú ochranu pred škodlivými účinkami slnečného žiarenia a navyše môžu mať aj výrazné hydratačné a protivráskové účinky. Niektoré zanechávajú pleť po aplikácii hodvábne jemnú. Patria sem aj prípravky určené pre extra citlivú pleť.

Obľúbené značky opaľovacích krémov

Radi vyberáte medzi najlepšími? V nasledujúcom zozname nájdete značky, ktoré majú na svojom konte obľúbené prípravky na opaľovanie v rôznej konzistencii.

 • Avène – Dermatokozmetická značka Avène zaujme kvalitnými prípravkami na opaľovanie s SPF50+. Vytvorené aj pre potreby citlivej pokožky, doplnené o hydratačné zložky.
 • Piz Buin – Švajčiarska značka Piz Buin patrí k tradičným výrobcom opaľovacích prípravkov, ktoré chránia kožu pred UVA aj UVB žiarením. Spokojné recenzie, dobrý pomer cena/kvalita, odolnosť voči oderom a dotykom.
 • Bioderma – Produkty známej francúzskej značky Bioderma si získali aj priazeň našincov. Široký výber prípravkov na opaľovanie v rôznych konzistenciách. Dlhodobo v centre záujmu a predajnosti. Výborné hodnotenia.
 • La Roche-Posay – Francúzska dermatokozmetická značka pomáha zlepšovať život ľuďom s citlivou pleťou. V portfóliu kvalitné opaľovacie krémy, mlieka, fluidy aj spreje. Okrem ochrany pred UV žiarením poskytujú tieto prípravky aj ochranu pred starnutím pleti či hyperpigmentáciou.
 • Garnier – Prípravky na opaľovanie značky Garnier nájdete bežne dostupné aj v regáloch drogérií či supermarketov. Patria k cenovo dostupnejšie voľbe.
 • WoodenSpoon – WoodenSpoon je bulharská značka prírodnej BIO-kozmetiky. S cieľom poskytnúť pokožke čisto prírodnú starostlivosť so vzácnymi výťažkami vznikol aj nový rad opaľovacích mliek, ktoré okamžite upútali pozornosť a zaradili sa medzi dobre predávané.
 ProduktInfoHodnotenie 
Opaľovacie krémy pre dospelých
#1Avène Sun Sensitive opaľovací sprej SPF50+
+ Ochranný sprej na opaľovanie SPF50+
+ Zloženie navrhnuté na mieru citlivej pokožke
+ Veľmi vysoká ochrana pred UVB aj UVA
+ Ľahko sa roztiera, nezanecháva mastný film
+ Vodeodolný prípravok
od 23 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2Piz Buin Allergy Lotion SPF30
+ Opaľovacie mlieko proti slnečnej alergii s SPF30
+ Inovované fotostabilné UVA a UVB filtre
+ Prípravok mimoriadne odoláva vode i potu
+ Vhodné aj pre ľudí s citlivou pokožkou
+ Veľmi dobrý hydratačný účinok – nevysušuje
od 9 €
⭐ 98 % Čítať recenzie
#3Bioderma Photoderm Bio Family spray SPF30
+ Vysoko ochranný opaľovací sprej s SPF30
+ Chráni pokožku pred UVA a UVB žiarením
+ Určený na citlivú a svetlú pokožku
+ Obsahuje technológie inšpirované prirodzenými ochrannými mechanizmami pokožky
+ Hydratačné účinky, odolnosť voči potu
od 22 €
⭐ 94 % Čítať recenzie
#4La Roche-Posay Anthelios SHAKA
+ Ochranný sprej na opaľovanie s SPF50+
+ Širokospektrálna ochrana pokožky pred UVA a UVB
+ Vydrží až 120 minút pôsobenia piesku a 80 minút odolá vode
+ Neštípe v očiach, nezanecháva mastný film, rýchlo sa vstrebáva
+ Ideálny na dovolenku pri vode
od 22 €
⭐ 92 % Čítať recenzie
#5WoodenSpoon Baby & Family
+ Ochranné opaľovacie mlieko pre celú rodinu s SPF50
+ Chráni kožu pred UVA aj UVB žiarením
+ 100 % zložiek prírodného pôvodu
+ Vodeodolné a hypoalergénne zloženie
+ Vyživuje pokožku a ošetruje ju, bez bielych stôp
od 30 €
⭐ 92 % Čítať recenzie
#6Garnier Ambre Solaire
+ Opaľovacie mlieko na tvár SPF 50
+ S kyselinou hyalurónovou a vitamínom E
+ Predchádza vzniku pigmentových škvŕn
+ Veľmi ľahká textúra
+ Vhodné aj pod makeup
od 12 €
⭐ 90 % Čítať recenzie
Opaľovacie krémy pre deti
#1Bioderma Photoderm Kid sprej SPF50+
+ Opaľovací sprej pre deti s SPF50+ (od veku 12 mesiacov)
+ Veľmi vysoká širokospektrálna slnečná ochrana
+ Nezanecháva viditeľné stopy a poskytuje hydratáciu po dobu 8 hodín
+ Vysoká odolnosť voči vode, piesku a potu
+ Jednoduché nanášanie, rýchle vstrebávanie
od 24 €
⭐ 100 % Čítať recenzie
#2La Roche-Posay Anthelios
Dermo-Pediatrics Lotion mlieko na opaľovanie s SPF50+

+ Ochranné mlieko pre dojčatá a deti s SPF50+
+ Vhodné aj pre citlivú atopickú pokožku
+ Veľmi vysoká a širokospektrálna ochrana pred UV žiarením
+ Zanecháva pokožku vyživenú a hydratovanú
+ Testovaný pod dermatologickou a pediatrickou kontrolou
od 18 €
⭐ 96 % Čítať recenzie
#3Garnier Ambre Solaire Kids Sensitive Advanced Spray SPF50+
+ Ochranný sprej pre deti s SPF50+
+ Veľmi jednoduchá a rýchla aplikácia
+ Dá sa používať na telo aj tvár
+ Vhodný aj pre citlivú pokožku
+ Neparfumovaný, vodoodolný prípravok
od 16 €
⭐ 94 % Čítať recenzie

Môže vás zaujímať:

Na čo prihliadať pri kúpe opaľovacieho krému pre deti? Aké vlastnosti sa dávajú do popredia? Viac o detských opaľovacích prípravkoch v sprievodcovi – Najlepšie opaľovacie krémy pre deti + Ako vybrať správne.

4.9/5 - (37 votes)
0 Zdieľanie
Témata:

Jedna odpoveď

 1. Františka

Pridajte váš názor

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin