Recenzia sonickej zubnej kefky TrueLife SonicBrush T100 – ideálna voľba na cesty

Starostlivosť o zuby a ďasná by mala mať v živote každého z nás dôležité miesto. S rastúcimi cenami zubárskych zákrokov si tento fakt začína väčšina ľudí čoraz viac (a bolestivejšie) uvedomovať. Na zubára sa už skrátka neoplatí spoliehať. Oveľa lepšie je investovať čas, úsilie a napríklad aj nejaké tie peniaze do prevencie. Nástrojov, pomôcok a možností máme pritom dnes toľko! Jedným z moderných výdobytkov sú napríklad sonické kefky.

Ak ste o tejto užitočnej „hračke“ uvažovali, ale neviete, po ktorom modeli siahnuť, pripravili sme pre vás inšpiráciu v podobe recenzie sonickej kefky TrueLife SonicBrush T100. Pozrieme sa veľmi podrobne na jej vlastnosti, funkcie, výhody i nedostatky. Vďaka nášmu článku si ľahko urobíte predstavu, či pre vás bude práve táto kefka ideálnou voľbou – a či ponúka adekvátny pomer ceny a kvality.

Čo je to sonická kefka?

Než sa pustíme do recenzie výrobku, stojí za to stratiť pár slov o tom, čo máme vlastne pred sebou. Sonická kefka je jedným z druhov elektrických kefiek. Tie samy o sebe nie sú žiadnou novinkou. Prvé sa objavili už v 30. rokoch minulého storočia.

Sonickú kefku poznáte obvykle podľa oválnej či kónickej hlavice, ktorá je tvarovo pomerne blízka hlaviciam ručných zubných kefiek. Špecifický je pre nich tiež pohyb po vertikálnej osi – teda extrémne rýchle kmitanie hore a dole. Tento stierací pohyb veľmi účinne odstraňuje povlak a umožní preniknutie štetín aj pasty do medzizubných priestorov.

Tým sa líši od rotačných či rotačno-oscilačných kefiek, ktoré mávajú kruhovú hlavicu a – ako názov napovedá – fungujú na princípe rotačného, ​​teda krúživého, pohybu.

Sonická kefka má bližšie k optimálnemu, prirodzenému a odporúčanému spôsobu čistenia zubov a udáva sa, že je šetrnejšia k sklovine aj k ďasnám. Vďaka tomu môže byť vhodnejšou voľbou aj pre detské či citlivé zuby a ďasná alebo pre osoby trpiace niektorými ochoreniami ďasien.

Nehovoríme, že máte rozlámať a zahodiť svoje rotačné kefky. V dnešnej dobe už existujú veľmi kvalitné a účinné kefky v rámci všetkých typov. Pokiaľ však uvažujete o novej kefke, mali by ste sonický variant vziať prinajmenšom do úvahy.

Kefky TrueLife

TrueLife je u nás pomerne veľmi populárna značka, ktorá ponúka široké spektrum výrobkov na starostlivosť o telo a zdravie. Rodičia budú určite poznať kvalitné a obľúbené pestúnky či odsávačky materského mlieka tejto značky.

Spoločnosť TrueLife ponúka aj teplomery, váhy, merače tlaku a k najpredávanejším produktom jednoznačne patria aj jej kefky a ústne sprchy. Zameriava sa pritom na kefky elektrické, práve s využitím sonickej technológie – preto nesie celá séria názov SonicBrush.

Tieto kefky využívajú vynikajúcu rýchlosť 70-80 tisíc kmitov za minútu, pochváliť sa môžu tiež skvelou výdržou aj funkčným vybavením. Niektoré modely disponujú UV sterilizátorom a ďalším príslušenstvom. Všeobecne sa dá povedať, že sa – pri porovnaní s konkurenciou – pohybujú v strednej cenovej relácii. Ale za relatívne priemernú cenu dokážu hocikedy ponúknuť nadpriemerné parametre a vlastnosti.

SonicBrush T100 – Krátke predstavenie

Model Sonic Brush T100, ktorý nás dnes najviac zaujíma, patrí v rámci značky k základným modelom. Pri cene 799 Kč (momentálne v akcii. Bežná cena je stále solídnych 1399 Kč ) ide o jednu z najdostupnejších sonických kefiek na trhu, tým je ideálnou voľbou aj pre menej náročných záujemcov alebo „začiatočníkov“ v oblasti elektronickej starostlivosti o chrup.

Pokiaľ nemáte v kúpeľni miesta nazvyš, určite oceníte kompaktné prevedenie s minimom príslušenstva a naozaj minimalistickou dobíjacou základňou. Obmedzené vybavenie môže síce niekto vnímať ako nedostatok, ale vzhľadom na cenu kefky by sme skutočne hovorili skôr o výhode v podobe úspornosti.

Hoci ide o veľmi dostupnú sonickú kefku, ponúka technické spracovanie porovnateľné s oveľa drahšími modelmi. A to je jeho najväčšou prednosťou.

Čo obsahuje balenie SonicBrush T100?

Ak si objednáte kefku SonicBrush T100 dorazí vám úhľadná krabica, ktorá obsahuje samotnú kefku, ďalej už spomínané kompaktné puzdro ideálne aj na cesty, magnetický nabíjací kábel, návod a dve hlavice T-series Standard.

Dostanete teda všetko, čo potrebujete. Niektoré cenovo porovnateľné alebo aj drahšie kefky iných značiek neponúkajú o nič viac, alebo dokonca ešte menej. Spracovanie kefky T100 pritom rozhodne poteší maximálnou skladnosťou. Všetko do seba skvele zapadá, nikde nič neprečnieva ani neprebýva.

Rozmery a vlastnosti kefky

Kefka má dĺžku 19,3 cm. Hrúbka rukoväte je cca 2,4 cm (vo väčšej ruke sa môže zdať trochu tenká). Hmotnosť je iba niečo cez 80 gramov. Samotná kefka však veľmi dobre padne do ruky a od prvého vyskúšania pôsobí pohodlne. Vďaka krytiu IPx7 je kefka de facto perfektne vodotesná, takže sa nemusíte báť akéhokoľvek kontaktu s vodou a môžete si čistiť zuby pokojne napríklad v sprche, ak sa naozaj veľmi ponáhľate.

Pokiaľ chcete kefku prenášať, stačí na hlavicu nasadiť hornú časť integrovaného cestovného puzdra (spodnú časť vlastne tvorí rukoväť). Kefka vytvorí kompaktnú tubičku s vyššie uvedenými rozmermi. Ľahko sa zmestí do batohu, tašky, kabelky a nehrozí jeho znečistenie.

Strach nemusíte mať ani zo závadných alebo nehygienických výrobných materiálov. Plasty kefky sú certifikované, bez obávaných ftalátov a bisfenolov (BPA free).

Sonická technológia kefky

Poďme teraz k tomu hlavnému a najlepšiemu, čím je bezpochyby samotná sonická technológia a funkcia kefky. SonicBrush T100 využíva patentovanú technológiu SonicTrue, vďaka ktorej dosahuje rýchlosť kmitania až 70 000 pohybov za minútu. To je úplne vynikajúce aj v porovnaní s konkurenciou, kde je dodnes štandardom rýchlosť 30 až 60 000 pohybov za minútu – a to aj pri drahších modeloch.

Práve vysoká frekvencia kmitov je pritom zodpovedná za efektivitu a šetrnosť čistenia. V tomto smere má teda SonicBrush značný náskok a ide o skutočne brilantné hodnoty.

Kefka pritom ponúka tri režimy čistenia. Prepínať ich môžete na tele kefky, rovnakým tlačidlom, ktoré slúži aj na vypnutie a zapnutie kefky. Ovládanie je teda mimoriadne jednoduché. Ale späť k režimom…

  • Režim Clean slúži ako základný režim, ktorý využije väčšina ľudí každý deň na „bežné“ čistenie.
  • Režim Whiten je trochu intenzívnejší a môžete ho využiť, pokiaľ máte dojem, že vaše zuby strácajú belostný lesk.
  • Režim Massage zase venuje výdatnejšiu pozornosť ďasnám, ich masáži a stimulácii, čo je dôležité pre udržanie ich zdravia.

Kefka disponuje aj pamäťou, takže bude vedieť, ktorý režim ste použili naposledy, a automaticky sa k nemu vráti. Na tele kefky sú potom aj tri svetelné indikátory, aby ste mali prehľad, ktorý z režimov je v prevádzke.

Dĺžka čistenia

SonicBrush T100 sa stará aj o to, aby ste čistenie „neflákali“, pokiaľ ide o dobu, ktorú touto činnosťou strávite. Kefka má automaticky nastavený 2-minútový časovač. Po dvoch minútach čistenia sa sám vypne. Tento časový údaj je štandardom u väčšiny kefiek.

Okrem toho je však tento celok ešte ďalej rozdelený na štyri 30-sekundové sekcie oddelené krátkou pauzou. Tá vás upozorní na to, že sa máte presunúť na ďalšiu časť ústnej dutiny. Budete tak mať istotu, že doprajete rovnako starostlivú starostlivosť všetkým zubom.

Batérie a výdrž

Kefka disponuje integrovaným dobíjacím akumulátorom, ktorý je možné dobíjať pomocou priloženého kábla. Pri plnom dobití vydrží na cca 3 týždne čistenia zubov dvakrát denne. To je veľmi dobrá výdrž.

Zhrnutie recenzie

Kefka TrueLife SonicBrush T100 predstavuje výbornú a cenovo pomerne dostupnú voľbu bez kompromisov vo výkone. Sonická technológia, ktorú využíva, patrí k najrýchlejším a najefektívnejším. Kefka je mimoriadne kompaktná a skladná, pohodlne sa s ňou zaobchádza a batéria vydrží dlho. Celkovo ide teda o skvelý model, ktorý môže nájsť miesto aj vo vašej kúpeľni.

Ak by sme mali nájsť nevýhody, potom by niekomu mohla vadiť príliš kompaktná veľkosť hlavne pri väčších rukách. Avšak, ak nemáte vysoký budget alebo hľadáte sonickú kefku pre vyskúšanie, bude pre vás tento model skvelou voľbou. My sme boli spokojní.

TrueLife ponúka aj vyššie rady svojich kefiek s ešte viacerými funkciami a príslušenstvom, ktoré tiež stoja za zváženie.

Výhody

  • Kompaktné prevedenie – ideálne napríklad na cestovanie
  • Známa značka TrueLife
  • Až 70 000 kmitov za minútu – čo je nadštandardná hodnota oproti konkurencii
  • Skvelá výdrž až 3 týždne pri plnom nabití
  • Nízka cena

Nevýhody

  • Vo väčších rukách môže kefka pôsobiť príliš drobno
  • Malé sklamanie je tiež pri kvalite priloženej hlavice (zakúpiť sa však dajú kvalitnejšie hlavice).

Galéria

5/5 - (1 vote)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin