Recenzia Lentiamo: Otestovali sme dámske a pánske slnečné okuliare

Slnečné okuliare sú sexy a užitočné. Mnohí ľudia si však ich nosenie spájajú čisto s obdobím leta a slnečnými dňami. Na ich používanie by sme nemali s ústupom vysokých teplôt rezignovať. V zime hocikedy trpia oči dokonca viac ako v lete. Sneh odráža až 90% UV žiarenia, ľadový vietor a suchý vzduch oči dráždia a vysušujú. Pri športe vo vyšších polohách hrozí aj takzvaná snežná slepota.

Ochrana očí je teda celoročnou záležitosťou. Alebo by aspoň mala byť. Ako si vybrať tie správne okuliare, ktoré budú slušivé, štýlové, kvalitné a zároveň poskytnú vysokú mieru ochrany? Máme pre vás inšpiráciu v podobe recenzie slnečných okuliarov Lentiamo. Pozrieme sa na dámske aj pánske slnečné okuliare a zistíme, čo môžu ponúknuť a či by sa mohli stať tou správnou voľbou.

O značke Lentiamo

Značka Lentiamo pravdepodobne vychádza zo spojenia talianskych slov pre šošovky (lenti) a vyznania lásky (ti amo). Dávalo by to zaiste zmysel, pretože značka sa od počiatku existencie plne venuje predaju kvalitných kontaktných šošoviek a roztokov pre kontaktné šošovky, neskôr aj slnečných a dioptrických okuliarov. Prvý e-shop vznikol v roku 2008 ešte pod názvom VaseSosovky.sk. Od roku 2020 spoločnosť používa doménu Lentiamo.sk.

Lentiamo však nie je iba internetový predajca. Značka prevádzkuje aj vlastné optiky v Prahe a Brne a okrem toho sa venuje aj vývoju najrôznejších vlastných očných pomôcok a módnych doplnkov. Patrí medzi ne aj vlastná kolekcia slnečných okuliarov. Na vývoji týchto okuliarov sa pritom podieľali profesionálni optometristi, takže vznikli nielen ako ozdoba, ale predovšetkým ako plne funkčná ochrana očí pred slnkom a poveternostnými vplyvmi. Slnečné okuliare Lentiamo navyše vznikajú v Prahe, takže ide o rýdzo český výrobok. Samotná značka pritom pôsobí aj v 16 ďalších krajinách.
Z pomerne širokého sortimentu slnečných okuliarov sme pre vás k dnešnej recenzii vybrali dva aktuálne modely, ktoré sme mohli vyskúšať. Ide o okuliare Lentiamo Georgios Deep Black a Lentiamo Klaudio Havana Brown.

Recenzie Lentiamo Georgios Deep Black

Slnečné okuliare Lentiamo Georgios Deep Black

Tieto elegantné okuliare v prevedení s obrúčkami sýto čiernej farby zaujmú mužov aj ženy. Vyvinuté boli s veľkou starostlivosťou. Obrúčky prešli prísnymi testami kvality a „šošovky“ poskytujú ochranu špičkovej úrovne. Sklá majú tmavo šedé sfarbenie. Táto voľba je veľmi obľúbená, pretože neskresľuje, ale naopak zlepšuje vnímanie farieb a kontrastov.

Intenzita jasu je pritom dostatočne utlmená. Slnečný filter kategórie 3 prepustí maximálne 18 % svitu. Hodia sa teda aj do veľmi oslňujúceho prostredia, ako je slnečná pláž alebo lyžiarska trať na horách za dobrého počasia. Páči sa nám, že okuliare majú teda veľmi univerzálne použitie.

Sklá sú plastové, čo je praktické riešenie, ktoré eliminuje riziko rozbitia pri páde či náraze. Výhodná je aj minimálna hmotnosť. Hoci je plast vysoko kvalitný, šošovky pravdepodobne budú náchylnejšie na poškriabanie oproti sklenenému prevedeniu. U slnečných okuliarov je ale plast bežná voľba.

A čo je najdôležitejšie. Okuliare poskytujú certifikovanú ochranu UV 400. Tým pádom vám poskytnú kompletnú a 100% ochranu proti škodlivému ultrafialovému žiareniu zo slnka a odrazov slnečných lúčov od povrchov.

Rámček okuliarov je z ultraľahkého a odolného plastu. Dizajn je prepracovaný pre maximálny komfort pri celodennom nosení. Na nožičke okuliarov nájdete krásne gravírovaný nápis Lentiamo. Štýl okuliarov je vkusný a dá sa povedať univerzálny – bez výstrelkov či prílišnej okázalosti alebo extravagancie. Vďaka tomu sú okuliare nielen unisex, ale tiež vhodné pre akékoľvek prostredia a okolností. Od formálnejších až po relax na pláži. Cena okuliarov je vzhľadom ku kvalite prevedenia primeraná a určite z nich budete nadšení.

Mrzí nás však univerzálna veľkosť. Mať možnosť vybrať si z dvoch-troch veľkostí by bolo lepšie. V našom prípade sú totiž okuliare vcelku široké a pokiaľ sa otočíme chrbtom k slnku, odráža sa lúč od vnútornej strany okuliarov späť do očí. To by samozrejme byť nemalo a okuliare by sme vymenili za menšie, čo nemožno. Inému tvaru tváre však môžu padnúť ako uliate.

Lentiamo Klaudio Havana Brown

Slnečné okuliare Lentiamo Klaudio Havana Brown

Lentiamo Klaudio predstavujú sériu módnych slnečných okuliarov, ktoré majú svojím štýlom potenciál osloviť predovšetkým ženy. V podstate však ide opäť o unisex okuliare, v ktorých okrúhlom, odvážnom dizajne môže dobre vyzerať každý.

Rámčeky nesú vzorku striedajúcich tmavších a svetlejších hnedých pruhov. Pripomína tak maskovanie na koži nejakej tigrovitej šelmy. Farebný dizajn je teda charakterom skôr letný, atraktívny a trochu priebojnejší. Farebné odtiene budú skvele ladiť predovšetkým s tmavšími vlasmi a teplejšími odtieňmi pleti.

Okuliare majú hnedé zatemnenie skiel, opäť ide o triedu filtra 3, ktorá prepustí len 8 až 18% svetla, čo robí okuliare vhodné aj do plne slnečných dní. Hnedý odtieň perfektne vytiahne kontrasty a hĺbky, takže okuliare sú vhodné aj na riadenie. Zaisťujú vysoký jas bez odleskov a skreslenia. Skvelú voľbu predstavujú pre osoby trpiace krátkozrakosťou.

Aj u týchto okuliarov môžete očakávať plnohodnotný filter UV 400, ktorý ochráni pred celým škodlivým spektrom ultrafialového slnečného žiarenia. Vašim očiam tak okuliare poskytnú kompletnú, zdravú ochranu za akýchkoľvek svetelných či podnebných podmienok – od piesku pláže až po sneh veľhôr. Okuliare sa však skvele hodia aj do mesta a na všedné nosenie.

Lentiamo Klaudio sú kvalitne spracované a chic okuliare, ktoré na hlave veľmi dobre sedia.

Príslušenstvo k okuliarom Lentiamo

K obom okuliarom Lentiamo dostanete veľmi pekné príslušenstvo v podobe originálneho puzdra vyrobeného z kvalitnej vegánskej kože a obšitého výrazným švom, ktorý zdôrazňuje kvalitné remeselné spracovanie (dámy aj páni sa musia uspokojiť s univerzálnym hnedým puzdrom). Navyše dostanete aj jemnú čistiacu handričku so špeciálnymi vlastnosťami, ktorá vám pomôže zbaviť sa šmúh a nečistôt na sklách. Príslušenstvo je teda veľmi pekné a okuliare sú zabalené v úhľadnej a tvrdej kartónovej krabičke, tak aby sa pri preprave nepoškodili.

Zhrnutie recenzie Lentiamo

Okuliare Lentiamo sú kvalitné značkové slnečné okuliare, ktoré potešia vysoko vkusným a štýlovým dizajnom. Ten si zachová umiernenosť a univerzálnosť, ktorá z okuliarov robí skvelý doplnok pre najrôznejšie príležitosti. Kvalita spracovania je nepopierateľná a miera ochrany vysoká a garantovaná – na rozdiel od okuliarov lacných alebo pochybného pôvodu. Pomer ceny a kvality je adekvátny a okuliare Lentiamo si určite obľúbite.

Za nás kúpu rozhodne odporúčame.

Výhody

  • Dobre a kvalitne spracované slnečné okuliare
  • Dobrý pomer cena/výkon
  • Certifikovaná ochrana UV 400
  • Univerzálne použitie – na pláž, do auta aj bežné nosenie
  • Okuliare vyrobené v ČR – rýdzo český výrobok
  • Možnosť vyskúšania okuliarov cez webkameru

Nevýhody

  • Iba jedna univerzálna veľkosť, ocenili by sme možnosť výberu rovnakého modelu, ale napríklad menšej veľkosti, aby naozaj sadli tak, ako majú.
Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin