TOP 15: Najlepšie a najluxusnejšie značky hodiniek podľa našej redakcie

Za kvalitnými hodinkami sa ukrývajú výnimočné materiály, umelecká a technická dokonalosť, no i remeselná zručnosť. Výber hodiniek nie je vôbec jednoduchý. Poďte sa s očarujúcim svetom hodiniek zoznámiť bližšie! Napríklad aj cez najlepšie značky hodiniek, ktoré priniesli svetu legendárne modely a vytvárajú nielen dojem, ale i osobitý príbeh.

hodinky na zápästí

Iba málo doplnkov nesie taký veľký význam ako hodinky. Sú symbolom profesionality, prestíže aj vkusu. Zároveň predstavujú praktický doplnok, vďaka ktorému máte vždy prehľad o presnom čase. Vďaka estetickej funkcii sú tiež neodmysliteľným doplnkom mnohých biznis a spoločenských outfitov. Nečudo, že hodinky sú skvelým darčekom pre míľnikové okamihy. Hodinky na zápästie sú napríklad vhodné ako darček na promócie, k svadbe, k profesionálnemu postupu alebo na oslavu výnimočného výročia. Pri výbere hodiniek je dôležité zvážiť osobný štýl nositeľa, charakter jeho práce a celkový vzťah ku hodinkám. Hodinky sú totiž dostupné v širokom cenovom rozpätí a v ponukách predajcov nájdete ako lacné, tak aj superprémiové luxusné kúsky, ktoré sa neraz stávajú hodnotným a trvácnym dedičstvom.

Vybrať najlepšie značky hodiniek je vecou subjektívneho pohľadu. V nasledujúcom zozname však nájdete 15 tipov na najznámejšie značky hodiniek, ktoré si prístupom a kvalitou hodiniek vybudovali profesionálne meno a v svete hodinárstva vzbudzujú záujem a rešpekt. Ktorá značka hodiniek si získa vašu pozornosť?

1. Rolex

Hodinky Rolex

História značky Rolex siaha až do roku 1905. Za dobu svojej existencie sa zaradili medzi najluxusnejšie značky hodiniek. Kultová švajčiarska značka totiž spája jedinečné technologické inovácie, presné inžinierstvo a v nemalej miere aj geniálny marketing, ktorý sa postaral o ich celosvetovú popularitu.

Značka „dala svetu“ už v roku 1926 prvé hodinky s vodeodolným telom a o 5 rokov neskôr prvý automatický samonavíjací strojčekový mechanizmus. Veľkým úspechom bolo zakomponovanie dátumu, ktorý sa automaticky menil každý deň či prispôsobovanie rozličným časovým zónam. Vysoké štandardy kvality musí spĺňať každý jeden kus hodiniek a podrobiť sa prísnym testom kvality. Ide o najkopírovanejšie hodinky na svete, preto je dôležité kupovať ich iba od oficiálnych autorizovaných predajcov a trvať na všetkých certifikátoch.

2. Patek Philippe

Hodinky Patek Philippe

Švajčiarsko je krajinou luxusných hodiniek, ktoré nosia na zápästí najslávnejší a najbohatší ľudia sveta. Najvyššiu kvalitu predstavujú aj hodinky značky Patek Philippe, ktoré sú vytvárané z bezchybných a precízne vytvorených komponentov a na ich výrobu sa používajú tie najlepšie materiály. Hodinky Patek Philippe sa vyrábajú interne – bez vplyvu externých dodávateľov. To umožňuje plnú kontrolu a dodržiavanie prísnych noriem. Nečudo, že výroba jedných prémiových hodiniek tejto značky môže trvať roky! Počiatky siahajú až do roku 1839, kedy začali s vytváraním vreckových hodiniek pre kráľovskú rodinu a vysokú spoločnosť.

Aj reklamný slogan značky Patek Philippe dal najavo jasné posolstvo: „V skutočnosti nikdy nevlastníte hodinky Patek Philippe. Len sa o ne staráte pre ďalšiu generáciu“. Jednoducho – sú dedičstvom, ktoré prenáša hodnoty naprieč generáciami.

3. Audemars Piguet

Hodinky Audemars Piguet

Prestížna švajčiarska značka Audemars Piguet píše svojimi luxusnými hodinkami históriu už od roku 1875. Veľkej popularite sa teší medzi zberateľmi a hodinárskymi znalcami, ktorí ich považujú dôležitý prvok horologickej histórie. Veľkú pozornosť vzbudili napríklad hodinky Royal Oak, ktoré charakterizuje nezameniteľná osemhranná luneta, osem šesťbokých skrutiek a vzorovaný číselník.

Hodinky Audemars Piguet obstoja v konkurencii špičkovým remeselným spracovaním, jedinečným dizajnom a dôslednosťou. Vykazujú vysokú spoľahlivosť, odolnosť aj životnosť. V portfóliu sú rady štýlových a sofistikovaných hodiniek, ktoré oslovia zástancov klasického i moderného štýlu. Je tiež dobré vedieť, že výborne uchovávajú svoju hodnotu (pri niektorých hodinkách dokonca hodnota časom rastie), a tak sú považované za veľmi dobrú investíciu.

4. Breitling

Hodinky Breitling

Jednou z popredných luxusných svetových značiek v segmente hodinárstva je švajčiarska značka Breitling, ktorá vznikla už v roku 1884 a preslávila sa precízne vyrobenými chronometrami určenými pre letcov. Boli vytvorené tak, aby pilotom umožňovali vykonávať všetky kľúčové výpočty pre let.

Medzi prednosti, na ktorých značka Breitling vystavala svoj úspech, patria kvalita a remeselné spracovanie, výkon a presnosť, estetika, všestranný dizajn a technologický pokrok. Hodinky Breitling si získavajú „srdcia dobrodruhov“ už dlhé desaťročia – vynikajú spoľahlivosťou a dokážu odolávať aj náročným podmienkam, a tak nečudo, že ich milujú piloti, potápači a akční sebavedomí muži. Ak hľadáte hodinky nápadité a odvážne, Breitlingy budú pravdepodobne výbornou voľbou.

5. TAG Heuer

Hodinky TAG Heuer

Medzi najlepšie a najznámejšie švajčiarske hodinky môžeme zaradiť i hodinky od značky TAG Heuer, ktorej bohatá história siaha až do roku 1860. K ich prednostiam patria vysokokvalitné materiály, presné strojčeky, štýlový dizajn a vášeň pre inovácie.

Značka TAG Heuer sa stala prvou hodinárskou značkou, ktorá sponzorovala majstrovstvá sveta Formuly 1 a jej legendárne modely zdobia zápästia mnohých pretekárov. Majstrovsky navrhnuté kolekcie odrážajú oddanosť motoristickým pretekom, o čom svedčí i zakomponovanie najpresnejších časomerných prístrojov s presnosťou 5/10000 sekundy. K najobľúbenejším modelom značky TAG Heuer patria napríklad hodinky z kolekcie Carrera.

6. Certina

Hodinky Certina

Ak zvažujete kúpu švajčiarskych hodiniek od renomovaných značiek, počítajte s vysokou investíciou v tisícoch až desaťtisícoch eur. Najdrahšie hodinky na svete dosahujú cenu až v miliónoch eur. Švajčiarska hodinárska značka Certina však prichádza zaujať atraktívnou cenovou dostupnosťou, kedy si kvalitné hodinky švajčiarskeho pôvodu môžete kúpiť už za niekoľko stoviek eur. História tejto značky pritom siaha až do roku 1888.

V ponuke nájdete dizajnovo atraktívne dámske a pánske hodinky, ktoré charakterizuje dôraz na eleganciu. V názve väčšiny modelov objavíte dvojicu písmenok DS. Ide o systém bezpečnostných prvkov Double Security, vďaka ktorému sú hodinky odolnejšie voči mechanickým vplyvom a disponujú aj vyššou ochranou voči vniknutiu vody.

7. Festina

Hodinky Festina

Aj história hodinárskej značky Festina sa v roku 1902 začala vo Švajčiarsku. V súčasnosti je jej domovom Španielsko, odkiaľ s úspechom expanduje do okolitých európskych krajín i celého sveta. Festina je známa svojím silným spojením s cyklistikou. Bola napríklad oficiálnym časomeračom mnohých cyklistických podujatí, vrátane prestížnej Tour de France.

Hodinky Festina zaujmú perfektným spojením elegancie a funkčnosti, ktoré podčiarkuje dobrá cenová dostupnosť pre širokú skupinu záujemcov. Prichádzajú v mnohých štýloch a atraktívnych farebných kombináciách. Obľúbené sú športové, spoločenské aj fashion modely. Výborne hodnotené sú predovšetkým pre nadčasovú koncepciu, ktorá prekonáva krátkodobé trendy.

8. Tissot

Hodinky Tissot

Hľadáte vstupnú bránu do sveta kvalitných švajčiarskych hodiniek? Potom si nenechajte ujsť portfólio značky Tissot, ktorá začala písať svoj úspešný príbeh už od roku 1853. Rok mimochodom nájdete aj na číselníkoch hodiniek. Pre mnohých nositeľov predstavujú srdcovú záležitosť, minimálne pre milovníkov športových podujatí. Značka Tissot sa totiž spája s mnohými športovými podujatiami a súťažami, kde je oficiálnym časomeračom – napríklad Majstrovstvá sveta v hokeji IIHF, basketbalová liga NBA, Tour de France či MotoGP.

Pri hodinkách Tissot môžete natrafiť aj na pomerne neobvyklé materiály (žula, perly, drevo), futuristický dizajn, no i moderné high-tech technológie. Medzi najobľúbenejšie sa radia robustné a odolné hodinky Tissot z kolekcie Seastar, oblekovky z kolekcie Tissot Tradition, športové hodinky Tissot Chrono XL a inšpiratívne modely z kolekcie Tissot Heritage.

9. IWC

Hodinky IWC

Medzi švajčiarskych „obrov“ s dlhoročnou históriou patrí legendárna značka IWC (od roku 1868). Hodinky IWC sú označované ako rafinované – vykazujú dokonalú triedu, remeselné majstrovstvo a použitie prvotriednych materiálov. Významný úspech zaznamenali predovšetkým kolekcie pilotných hodiniek a hodiniek na potápanie.

Veľký ciferník, vysoká elegancia a minimalistický dizajn sú zase typické pre ikonickú kolekciu hodiniek IWC Portugieser. Tieto neprehliadnuteľné hodinky boli navrhnuté tak, aby vyhovovali potrebám námorníkov a navigátorov. Zaujímavá je tiež kolekcia IWC Ingenieur vytvorená pre vedcov a inžinierov zo starostlivo zvolených materiálov, aby boli chránené pred magnetickými poľami, a práve to ich predurčilo na použitie vo vedeckom a priemyselnom prostredí.

10. Omega

Hodinky Omega

Tradičná švajčiarska hodinárska firma Omega patrí medzi najslávnejšie a najlepšie značky hodiniek. Založená bola už v roku 1848 a od roku 1932 zabezpečuje oficiálnu časomieru Olympijských hier. Hodinky Omega Speedmaster Professional – tiež známe ako Moonwatch – majú jedinečné privilégium. Ako jediné totiž v 60.rokoch 20. storočia prešli náročnými testami NASA a ako prvé sa ocitli na Mesiaci, keď ich na zápästí nosil Buzz Aldrin.

Na čom značka vystavala svoju výnimočnosť a prečo sú ceny hodiniek Omega vysoké? Je za tým dlhodobá investícia do výroby a inovácií, vďaka ktorej si hodinky získali povesť ako presné, spoľahlivé a odolné. V ich prospech hovorí aj prítomnosť pri mnohých kľúčových míľnikoch ľudstva, kedy značka posunula hranice hodinárstva (let na Mesiac, polárne expedície). V hodinárskom priemysle patria právom k vysokouznávaným značkám.

11. Prim

Hodinky Prim

Značka Prim – pôvodne československá, v súčasnosti česká značka hodiniek – začínala krátko po 2. svetovej vojne pod názvom Chronotechna a na našom území sa v priebehu desaťročí stala legendou. Celá firma prešla vo svojej histórii mnohými transformáciami, ktoré ju doviedli do dnešnej podoby.

Aká je súčasná ponuka hodiniek Prim? Je zameraná na spojenie tradičných zručností a dizajnu, ktorý osloví nadčasovosťou. Výber hodiniek na zápästie je už na prvý pohľad rozmanitý. Spájajú overené aj neopozerané kombinácie a zaujímavú farebnosť. Niektoré modely pôsobia hravo a moderne, iné majú ikonické línie a potešia predovšetkým milovníkov tradičných konceptov a elegancie. Záujemcom o „lokálnu klasiku“ poskytnú výborný pomer cena/kvalita.

12. Casio

Hodinky Casio

Náš rebríček značiek by nebol úplný bez legendárnej, svetovo známej japonskej značky Casio. Jej počiatky siahajú do roku 1946. Odborníkmi je označovaná za priekopníka v digitálnych technológiách a inováciách, čo sa premieta do zakomponovania viacerých praktických i jedinečných funkcií.

Paleta hodiniek Casio je rozmanitá a pokryje požiadavky rôznych nositeľov. Hodinky sú vyrábané s dôrazom na vysokú presnosť i odolnosť voči vonkajším vplyvom, čo vyhovuje predovšetkým ľuďom s aktívnym životným štýlom. Základné hodinky Casio kúpite už za niekoľko desiatok eur. Prémiovejšie modely s cenovkou niekoľko stoviek eur zase vynikajú dizajnom, kvalitou materiálov aj množstvom doplnkových funkcií.

13. Seiko

Hodinky Seiko

Ak máte zálusk na kvalitné mechanické hodinky, nenechajte si ujsť ponuku renomovanej japonskej značky Seiko. Jej počiatky siahajú už do roku 1881. Ako jedna z mála hodinárskych značiek sa dlhodobo snaží vyrábať si všetky komponenty vo vlastnej réžii a mať tak plnú kontrolu nad ich kvalitou. V roku 1969 sa postarala o inováciu, ktorá mala obrovský vplyv na celý hodinársky priemysel – značka Seiko uviedla na trh úplne prvé batériové (quartz) hodinky na svete.

Značka Seiko sa od prémiových švajčiarskych hodinárskych značiek za viac ako sto rokov dokázala v značnej miere odlíšiť. Vytvára hodinky pre každého, bez ohľadu na jeho rozpočet a vo veľmi slušnej kvalite. V jej ponuke nájdete rozmanitosť – od kvalitných quartzových hodiniek až po špičkové mechanické hodinky. Fanúšikov po celom svete si získali dizajnové klasiky, ktoré sú vytvorené s veľkým citom pre remeselnú zručnosť.

14. Frédérique Constant

Hodinky Frédérique Constant

Švajčiarska značka Frédérique Constant je v porovnaní s preslávenými ikonami švajčiarskeho hodinárstva zdanlivým „mládencom“. Založená bola totiž v roku 1988, no za dobu svojho pôsobenia si vydobila parádnu povesť. Je považovaná za luxusnú značku hodiniek, ktorá dbá na všetkých kľúčových aspektoch výroby kvalitných hodiniek – presnosť, kvalita materiálov, inovácie, zložité detaily a vysoká funkčnosť.

Jedinečným konceptom sa hrdia hodinky Frédérique Constant Heart Beat. Ide o inovatívny model, ktorý nositeľovi umožňuje jedinečný vizuálny pohľad do útrob. Ponuka hodiniek zaujme pánov s decentným a elegantným vkusom. Hodinky dostali do výbavy svetový čas, chronograf aj lunárne fázy. Dámy zase oslovia hodinky s jemnými, čistými líniami a s detailmi v podobe brúsených diamantov alebo remienkov z kože aligátora.

15. Longines

Hodinky Longines

Už od svojich začiatkov v roku 1832 sa švajčiarska značka Longines rozhodla získať si povesť výrobcu presných a elegantných hodiniek. Tradičné hodinárske techniky sa pretavili do výroby vysokokvalitných mechanických hodiniek s dôrazom na detail a precíznosť.

Všeobecne vysokouznávané sú pánske hodinky s kolekcie Longines Master, ktoré sú označované za umelecké dielo. Veľký záujem vzbudzujú i hodinky Longines Hydro Conquest, ktoré majú výrazný, športovo mužný dizajn.

5/5 - (4 votes)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin