Najlepšie hračky pre deti – chlapcov aj dievčatá (30+ tipov)

Došli vám nápady, akú hračku kúpiť k narodeninám, za vysvedčenie či ako darček k Vianociam? Regály v hračkárstvach praskajú vo švíkoch, deti však presne vedia, čo chcú. Zo stoviek rozmanitých hračiek sme pre vás vybrali tipy na najlepšie hračky pre chlapcov a dievčatá. Majú potenciál zaujať, zabaviť a potešiť – a o to predsa pri dobrej hračke ide najviac.

najlepšie hračky

Deti v rôznom veku majú rôzne záujmy. S nimi veľmi úzko súvisí aj výber hračiek. Kým deti predškolského veku od 3 – 6 rokov uprednostňujú hračky, ktoré im umožňujú napodobňovať svet dospelých, staršie deti už majú svoj vkus a niektoré dokonca v sebe objavia aj prvú zberateľskú vášeň. Chcú stavať, experimentovať, skúšať a samozrejme – aj sa svojimi hračkami pochváliť pred kamarátmi a spolužiakmi.

V nasledujúcom zozname nájdete hračky vhodné pre deti od 3 rokov, od 5-7 rokov, ale tiež aj zaujímavé tipy na hračky pre deti vo veku od 8 – 9 rokov a viac. Čím sú deti staršie, tým sú ich nároky vyššie a zároveň aj špecifickejšie. Zároveň, už veľa hračiek doma majú, preto ak hľadáte inšpiráciu na novinku, tu ich nájdete hneď niekoľko pohromade!

Najlepšie hračky pre deti od 3 – 11 rokov

1.Kočík pre bábiky

📌 Jedinečný darček pre dievčatá od 3 rokov

Ak by ste sa vybrali na prieskum do škôlky, dozvedeli by ste sa jednu milú vec – o kočík pre bábiky zvádzajú malé škôlkarky veľké “súboje”, preto v triede parkuje hneď niekoľko tátošov. V ponuke kočíkov pre bábiky nájdete krásne prepracované modely, niektoré na nerozoznanie od skutočných kočíkov.

Najlepšie tipy z kategórie

2.Bábika

📌 Základné pravidlo: Bábik nie je nikdy dosť!

Bábiky sprevádzajú malé dievčatká už od prvých rokov života. Chcú rozvíjať hru na mamičku a robiť s bábikou (bábätkom), všetko to, čo odpozorovali od dospelých – prebaľovať, kúpať, uspávať, voziť v kočíku, … Od látkových bábik, cez plačúce a papajúce bábiky, až po realistické bábiky a Barbie. Pozrite si ponuku tých najpredávanejších!

3.Detská kuchynka

📌 Krásny darček pre malých kuchárov

Nádherné a štýlové detské kuchynky sú skvostom už na prvý pohľad. Doprajte vášmu malému šéfkuchárovi radosť z plne vybavenej a funkčnej kuchynky. Skrinky sa otvárajú, spotrebiče svietia aj vydávajú zvuk. Odporúčame staviť na stabilnú a nadčasovú drevenú verziu, ktorá vo výbornom stave vydrží dlhé roky, možno aj pre ďalšie deti v rodine.

4.Domček pre bábiky

📌 Skvelý darček pre dievčatá od 3 rokov

Domček pre bábiky a ešte k tomu aj s balkónom alebo terasou? Tento darček má výnimočný potenciál rozvíjať kreativitu, priestorovú predstavivosť a komunikáciu, čo je dôležité najmä v predškolskom veku. Na dlhé roky sa tichý kútik v detskej izbe môže stať miestom, kde sa budú odohrávať dlhé debaty a bábiky budú ožívať.

5.Detské náradie / Montážny stolík

📌 Základná výbava každého malého majstra

Vŕtačka, kladivko, pílka, skrutkovač, kľúče – malý remeselník potrebuje minimálne takú výbavu, ako jeho chlapské vzory. Ak chcete mať istotu, že nabudúce nevbehne do vašej dielne, dajte mu do rúk detské náradie, ktoré je bezpečné a od viacerých výrobcov dokonca aj funkčné (na baterky, vydáva zvuk a vrták sa neškodne točí).

6.Lego Duplo Domček na hranie

📌 S Legom od útleho veku

Populárne Lego Duplo a jeho Domček na hranie – to je hračka, ktorá len tak neomrzí. Umožňuje jeden z prvých kontaktov s Lego stavebnicami. Diely sú vyhotovené s dôrazom na kvalitu a bezpečnosť. Hranie s domčekom podporuje kreativitu aj jemnú motoriku a cit pre detail.

7.Záhradný domček

📌 Perfektný darček na záhradu

Tiež ste ako deti túžili po svojom malom súkromnom mieste na záhrade? Pre dnešné deti sú k dostaniu desiatky krásne spracovaných záhradných domčekov – či už z plastu alebo dreva. Môžu si tu zariadiť svoju malú obývačku, kuchynku, a dokonca aj obchod alebo zmrzlináreň. Ak budete nabudúce hľadať, kde sa schovávajú, tu ich nájdete aj s najväčšími pokladmi.

8.Auto Tatra 148

📌 Táto overená klasika nesklame

Legendárne robustné auto s dĺžkou 72 cm vydrží doslova generácie. Poznali sme ho my a nedokážu mu odolať ani terajšie deti. S poistkou proti vyklopeniu, širokou korbou a nosnosťou až 100 kg poslúži na poriadnu zábavu na záhrade – prevoz piesku, hračiek, kamarátov a tiež aj na spúšťanie dole brehom.

9.Play Doh

📌 ”Plastelína”, s ktorou je zábava vždy inak

Hru s modelovacou hmotou Play Doh deti zbožňujú. Je jemná, tvárna, krásne farebná a jej súčasťou je množstvo vykrajovačiek, nástrojov a pomôcok. Zahrajte sa spoločne na zubára, kaderníka, vyskúšajte továreň na čokoládu. Jedna dobrá správa – ak sa aj hmota Play Doh dostane do koberca alebo nalepí na gauč, stačí iba počkať. Hmota uschne a jednoducho ju z povrchu vyšúchate.

10.Interaktívne zviera

📌 Roztomilá plyšová hračka

Niektoré deti nedajú dopustiť na svoju plyšovú zbierku. Raz sú to zvieratá s veľkými trblietavými očami, inokedy ich dostane čo najjemnejší dúhovo zafarbený plyš. Pravdou je, že tieto hračky sú už na pohľad rozkošné. Môžu však mať aj pár funkcií naviac – vrtieť sa, krútiť, natriasať aj chodiť na vodítku!

Pozrite aj:

11.Parkovací dom / Garáž na autá

📌 Najlepšia hračka pre malých nadšencov do áut

V jednoduchom prevedení aj detailne prepracované – také sú parkovacie domy alebo garáže na autá, kde nájdete nielen miesta na státie áut, ale často aj dráhy, na ktorých to žije. Ak majú dievčatá domček pre bábiky, tak chlapci majú adekvátnu náhradu – “domček” pre autá, napríklad aj v takomto pútavom prevedení.

Najlepšie tipy z kategórie

12.Albi Kúzelné čítanie (pero + kniha)

📌 Výborné recenzie, spokojnosť detí aj rodičov

Môže byť učenie zábavné a pútavé? S Albi Kúzelné čítanie sa vyberiete do sveta zvierat, vesmíru, dinosaurov, pozriete sa na spolužitie človeka a prírody a zablúdite aj na vychádzku do pravekej aj modernej krajiny. Elektronická ceruzka Albi funguje so všetkými produktmi edície Kúzelné čítanie. Knihy obsahujú tisíce zvukov a textov.

13.Labková patrola (PAW Patrol)

📌 Fenomém, ktorý poznajú skoro všetky deti

Rocky, Zuma, Chase, Marshall, Rubble, Skye a Ryder – títo dobre známi záchranári vytvorili v hračkárstvach mániu. Regály sa vypredávali, Paw Patrol hračky sa nestíhali doskladňovať. Kvalitne spracované hračky podľa predlohy obľúbeného detského seriálu sú vhodným darčekom pre každé dieťa (dievča aj chlapca), ktoré na túto psiu partiu nedá dopustiť. Zaujímajú sa o ne deti približne vo veku 4 – 7 rokov.

14.Policajné auto / Hasičské auto / Záchranárske auto

📌 Čím viac efektov, tým lepšie

Viete, čo majú chlapci najradšej? Autenticitu a prepracované detaily. Ak váhate, či kúpiť “obyčajné” auto, alebo auto, ktoré bliká, vydáva zvuky, otvára dvere alebo sa dokonca dá diaľkovo ovládať, siahnite jednoznačne po druhej možnosti.

15.L.O.L. Surprise (bábiky)

📌 Prekvapenie, ako sa patrí – zberateľské edície

Ďalšia mánia, ktorá (zdá sa) tak ľahko neskončí – L.O.L suprise si získali dievčatá vo veku od 4 – 10 rokov. Malé plastové bábiky sa ukrývajú v guliach alebo kapsuliach. Nikdy vopred neviete, akú bábiku rozbalíte a v tom tkvie čaro tajomstva a skutočného prekvapenia. Niektoré bábiky dokážu dokonca po vystavení tepla alebo chladu meniť farbu. Nechýbajú ani roztomilé zvieratká L.O.L. Fuzzy pets.

16.Šliapaca motokára / Traktor s vlečkou

📌 Stabilné a ľahko ovládateľné detské vozidlo

Ak už váš junior vyrástol zo všetkých odrážadiel, je čas na tzv. šlapadlo. Medzi najobľúbenejšie patria šliapacie traktory (aj s vlečkou) alebo bagre, ktoré potešia deti približne od 3 – 4 roku života. Výborne vyvážené a s prevahou kovu sú zase šliapacie motokáry, ktoré sú určené pre deti na prvom stupni ZŠ. Disponujú vyššou nosnosťou, bezpečnostným pásom, spoľahlivou brzdou a solídnym prevedením.

Najlepšie tipy z kategórie

17.Sada na výrobu slizu

📌 Lepkavá zábava na dlhé hodiny

Aj vaše dieťa dookola básni o slizoch? Trblietavé, meniace farbu, svetielkujúce, hotové, ale aj vlastné “experimentálne” sady na výrobu slizu. Certifikované slizy sú bezpečné dokonca aj pre citlivú a atopickú pokožku, preto sa nemusíte obávať dráždivej reakcie. Pozor však – sliz z trička, ani koberca tak ľahko nedostanete. Tak šup s nimi do uzatvárateľnej nádobky, aby vydržali čo najdlhšie.

18.Sada na výrobu mydiel

📌 Voňavá zábava

Pre všetky tvorivé slečny, ktoré chcú vyskúšať, aké je to stať sa malou vedkyňou, je tu mydlové laboratórium. Sada obsahuje okrem mydlového základu aj parfumácie, trblietky, farbivá a viacero formičiek na prípravu mydla. Pri dodržaní správnych pomerov a postupu práce sa už o malú chvíľu môžete spoločne tešiť z prvého mydla.

19.Kreatívna sada – Náramky

📌 Ten pravý darček pre malé slečny

Pri tvorení a kreativite ešte chvíľu zostaneme. Sady na výrobu bižutérie sa u malých slečien dlhodobo držia na top miestach v rebríčku obľúbenosti. Čím viac korálkov a príveskov, tým lepšie. Teraz si vaša dcérka môže vyrobiť hneď niekoľko náramkov, rovno aj pre svoje najlepšie kamarátky.

20.Lego City

📌 Fenomén, ktorý je návykový

Stavebnice Lego sú tu už desaťročia a za ten čas vzali do sveta tvorivosti milióny deti aj dospelých. Lákajú svojou (takmer) nenapodobiteľnou jedinečnosťou, vysokou kvalitou spracovania a dôrazom na precíznosť. Jednou z najobľúbenejších súprav pre deti (najmä chlapcov) od 6 rokov je súprava Lego City. Pri hre sa dostanete do prostredia policajtov, hasičov a diania mesta. Pochytajte zločincov a užite si popri tom kopec zábavy.

21.Lego Creator 3v1

📌 Výnimočná stavebnica 3v1

Ďalšou úrovňou po Lego City je obľúbená súprava Lego Creator, ktorá malým staviteľom v jednej krabici ponúka hneď aj 3 rôzne návody na zostavenie. Najobľúbenejšie sú modely áut, lodí, podmorských tvorov, robotov či drakov. Taký je aj podvodný robot, ktorého môžete prestavať na ponorku alebo podmorský žeriav.

Najlepšie tipy z kategórie

22.Lego Friends / Lego Dots

📌 Súpravy Lega pre dievčatá

Lego myslí nielen na všetky vekové skupiny, ale snaží sa rovnomerne pokryť záujmy chlapcov aj dievčat. Lego Friends vás zavedie do sveta 5 najlepších kamarátok, ich bývania a záľub vo fiktívnom mestečku Heartlake City. Pozrite si krásne spracovaný Autobus priateľstva! Pre ešte väčšie slečny dávame do pozornosti trendy Lego Dots – to sú pre zmenu náramky, šperkovnice, stojany na perá, fotografie či netradičné prívesky na tašky – všetko z kociek Lega!

Najlepšie tipy z kategórie

23.Hot wheels

📌 Rýchlosť, zábava a adrenalín

Hot Wheels – to sú autá a herné zostavy, na ktorých si chlapci môžu vyskúšať strmé úskoky, kaskadérske kúsky, rýchlosť a dobrodružstvo každý deň. Perfektne zvládnutý dizajn a precízne spracované detaily robia z tejto obľúbenej značky hračiek skvelý tip na vianočný alebo narodeninový darček.

24.Žeriav na ovládanie / Vežový žeriav

📌 Kvalitný stavebný žeriav

Možno ste si mysleli, že výber hračiek pre chlapcov je slabší v porovnaní s hračkami pre dievčatá. Máte však už doma stavebný žeriav na diaľkové ovládanie? Aj rozhádzané kocky na zemi sa behom okamihu zmenia na stavebný materiál, ktorý treba urýchlene poprenášať z miesta A do miesta B.

25.Robot na ovládanie

📌 Interaktívny robot so zaujímavými funkciami

Hračky na ovládanie sú medzi deťmi mimoriadne populárne. Určite sa im zapáči, ak budú mať príležitosť riadiť na diaľku robota, jeho pohyby, vydávanie svetelných a zvukových efektov. Tie lepšie vybavené sa dajú ovládať dokonca pohybom ruky a rozpoznávajú príkazy aj vety.

26.NERF detská pištoľ

📌 A boj o územie môže začať…

Chlapci jednoducho zbožňujú akčné hry a hry na vojakov / policajtov. Skôr, či neskôr, či už pod vplyvom reklamy alebo spolužiakov, aj váš junior začne rozprávať o “NERFkách”.Tieto zbrane vybavené penovou muníciou nerozbijú okno a s najväčšou pravdepodobnosťou ani nikomu neublížia. Pištole nevyžadujú žiadne batérie a dostrel patrón je prekvapivo ďaleký.

27.Hatchimals / Enchantimals

📌 Okúzľujúci svet roztomilých zvieratiek

Poďme spolu do krásne farebného sveta milých fantasy zvieratiek a jedinečných dievčat. Hatchimals sa stanú vaším novým domácim maznáčikom, o ktorého sa dokonca po vyliahnutí treba aj starať.

Najlepšie tipy z kategórie

28.Detské futbalové bránky

📌 Prvá výbava mladého futbalistu

Futbal je šport, ktorý zrejme pozná každý. Dokonca by sme vedeli vymenovať aj najslávnejších futbalistov. Hoci sa na veľkosť a umiestnenie bránok kladú prísne pravidlá, doma na dvore si môžete zakopať aj do ich menších, odľahčených a ľahko prenosných napodobenín.

29.Hrejivý plyšák

📌 Tento plyšák zahreje, ochladí, poteší

Roztomilé hrejivé hračky potešia malé aj veľké deti. Sú krásne nadýchané, s milým vzhľadom a ako bonus naviac – môžu poslúžiť pri bolesti brucha, svalovej bolesti alebo uľahčiť zaspávanie. V bruchu hračky sa ukrýva prírodná náplň, ktorá dokáže akumulovať teplo (ale tiež sa po pobyte v chladničke ochladiť). Náplň je príjemne teplá už po 2 minútach v mikrovlnke. Navyše rozvoniava, keďže sa v nej nachádza aj levanduľa. Pozrite si aj ďalšie zvieratká!

30.Ukulele

📌 Pre malého muzikanta

Hudobné nadanie treba rozvíjať už od útleho veku. Ak ste si prešli všetkými detskými elektrickými hudobnými nástrojmi (hračkami), je čas na prvý skutočný hudobný nástroj. Pri troche trpezlivosti, snahe a s vaším vedením, sa aj vaše dieťa môže ako samouk naučiť hrať na ukulele. Skúsite to?

31.JOJO

📌 Tradičná hračka v modernom prevedení

Viete, prečo je tradičné jojo skvelou hračkou pre deti? Perfektne rozvíja koordináciu zrak + ruky, trénuje presnosť a rýchlosť. Po nacvičení základnej techniky môže dieťa skúšať rôzne triky. Zabaví sa vo vnútri, aj kdekoľvek vonku.

32.Magnetická kocka

📌 Antistresová hračka

Silné magnetické guličky môže dieťa vyskladať do neobmedzeného počtu priestorových objektov. Výborne cvičí predstavivosť, manuálnu zručnosť a v neposlednom rade hra s magnetickou kockou pôsobí upokojujúco a proti všadeprítomnému stresu. Vhodné do rúk väčších, zodpovedných detí.

  • Odporúčame pozrieť aj kategórie:

Najlepšie kolobežky | Najlepšie longboardy | Najlepšie stolové spoločenské hry

Ďalšie zdroje:

5/5 - (3 votes)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin