Najlepšie elektrické autíčka: TOP 6 produktov podľa recenzií a testov

najlepšie elektrické autíčkaViete o tom, že na prvé auto sa nezabúda? Tak, ako to platí vo svete dospelých, rovnako to funguje aj u detí. Elektrické autíčka sú nielen skvelým darčekom, zároveň v sebe ukrývajú veľký potenciál pre rozvoj dieťaťa – jeho koncentrácie, reflexov, koordinácie očí a rúk. Ak stojíte pred otázkou, aké elektrické vozidlo vybrať, máme pre vás tipy na najlepšie elektrické autíčka, ktoré sprevádzajú pozitívne hodnotenia a spokojnosť rodičov aj detí.

Odrážadlá, pedálovacie vozidielka, trojkolky, kolobežky, bicykle – detský svet je plný kolies. Vďaka týmto hračkám si užívajú čas strávený vonku a môžu sa do sýtosti vyšantiť. Elektrické autíčka sú samostatnou “motorizovanou” kategóriou. Dieťa auto ovláda, pridáva na rýchlosti, zatáča aj brzdí. Vo veku 3 – 6 rokov majú pre deti veľký význam hry, pri ktorých napodobňujú dospelých a radosť zo samostatného šoférovania sa im dá čítať z očí. Deti od 7 – 11 rokov sa zase chcú na výkonnejších elektrických štvorkolkách blysnúť pred kamarátmi, preto ich najviac potešíte prvotriednym spracovaním s výkonom, ktorý sa nezľakne ani náročnejšieho terénu.

Aké vlastnosti a výbavu by malo mať kvalitné elektrické autíčko? Pohon 2×2 alebo 4×4? Licencované alebo nelicencované elektrické autíčko? Všetky dôležité informácie – počnúc motorom, batériou, miestom na sedenie, nosnosťou, ovládaním, až po dizajnovú, no plne funkčnú výbavu – nájdete v nasledujúcom sprievodcovi výberom. Ak vás ponuka v obchodoch ohromí svojou rozmanitosťou, neváhajte a vezmite si na pomoc testy a recenzie elektrických autíčok, kde nájdete informácie z prvej ruky. Sme si istí, že medzi najobľúbenejšími autíčkami nebudú chýbať detské verzie áut od BMW, Audi, Mercedes-Benz, Ford Ranger či štýlový Bentley. Pri pohľade do rebríčkov predajnosti sa najčastejšie objavujú autíčka od výrobcov Beneo, Eljet, Buddy Toys, Jamara.

Najlepšie elektrické autíčka podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Eljet Mercedes-Benz AMG GTR

✔️ Krásne prepracované do detailov
✔️ Otváracie dvere
✔️ Pohodlné a priestranné jednosedadlo
📌 od 186 €
Vekové určenie: od 3 r. | Nosnosť: 30 kg | Výkon motorov: 50 W | Výdrž na 1 nabitie: 120 min. | Max. rýchlosť: 5 km/h
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2BMW X6 M

✔️ Absolútne realisticky s originálnymi detailmi, znakmi, funkčnými prednými a zadnými svetlami
✔️ 2,4 GHz diaľkové ovládanie
✔️ 3 rýchlosti + spiatočka
📌 od 424 €
Vekové určenie: od 3 r. | Nosnosť: 30 kg | Výkon motorov: 2 x 120 W | Výdrž na 1 nabitie: 180 min. | Max. rýchlosť: 6 km/h
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Audi Q7

✔️ Detské elektrické auto Audi Q7 s 2,4 GHz diaľkovým ovládačom
✔️ Odpružené nápravy a funkčné svetlá
✔️ Kvalitné EVA kolesá
📌 od 236 €
Vekové určenie: od 3 - 8 r. | Nosnosť: 35 kg | Výkon motorov: 90 W | Výdrž na 1 nabitie: 120 min. | Max. rýchlosť: 7 km/h
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Lamborghini Urus

✔️ Autíčko má 2,4 GHz dialkové ovládanie novej generácie
✔️ Zrýchľuje krásne plynule, bez trhania
✔️ Odpružené nápravy, veľmi pohodlné
📌 od 168 €
Vekové určenie: od 3 r. | Nosnosť: 30 kg | Výkon motorov: 70 W | Výdrž na 1 nabitie: 90 min. | Max. rýchlosť: 6 km/h
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5BMW S 1000 RR trojkolka

✔️ Funkčné LED svetlá, zvukové efekty na volante a kožené sedadlo
✔️ Vyrobená s kvalitného a odolného materiálu
✔️ Plynulé zrýchľovanie
📌 od 62 €
Vekové určenie: od 1,5 r. | Nosnosť: 20 kg | Výkon motorov: 30 W | Výdrž na 1 nabitie: 180 min. | Max. rýchlosť: 2 km/h
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Bentley EXP 12

✔️ Precízne spracovanie s koženými prvkami
✔️ 2,4 GHz dialkové ovládanie s párovaním na konkrétne autíčko
✔️ Unikátne hore otváravé dvere na vzpere
📌 od 198 €
Vekové určenie: od 3 r. | Nosnosť: 30 kg | Výkon motorov: 70 W | Výdrž na 1 nabitie: 120 min. | Max. rýchlosť: 7 km/h
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Ako vybrať elektrické autíčko

3, 2, 1, štart… A preteky na ulici za domom môžu začať. S detským autíčkom si užijete veľa pekných chvíľ – či už pri prechádzke po okolí alebo v parku. Tieto elektrické vozidielka nie sú iba výsadou chlapcov, rovnako tak nájdete krásne červené a ružové modely, ktoré hrdo povezú svoju princeznú. Prečo sa však limitovať farbou? Možno vaša malá slečna ukáže prstom na nablýskané čierne BMW a tejto kúpe len ťažko odoláte. Avšak, ešte predtým, ako sa necháte ohúriť precíznym spracovaním a vonkajším vizuálom, prejdite si spolu s nami kľúčové parametre elektrických autíčok, aby ste dokázali vybrať auto presne s ohľadom na vek a schopnosti vášho dieťaťa.

Základné druhy elektrických vozidiel pre deti

Ponuka je obrovská a už na prvý pohľad sú medzi detskými elektrickými vozidlami veľké rozdiely. Patria sem najmä:

 • elektrické autíčka typu sedan, kabriolet, jeep – pohon 2×2, 4×4, 6×6, jednomiestne aj dvojmiestne (verné repliky reálnych áut);
 • elektrické štvorkolky 4×4 – vyššia nosnosť aj výkon, otvorená konštrukcia, otváranie cez riadidlá (nie volant), vhodné pre väčšie deti;
 • elektrické trojkolky – stabilnejšia verzia motoriek, tématické prevedenie (napríklad policajná trojkolka);
 • elektrické motorky – niektoré modely vo výbave aj s pomocnými kolieskami;
 • elektrické buginy a motokáry – ideálne na rýchlejšie “závodenie”;
 • elektrické traktory a bagre – síce nie sú stavané na presun po uličkách, no potešia každého poľnohospodára alebo stavbára, ktorý rád pracuje na záhrade.
Detské elektrické auto Eljet Mercedes-Benz AMG GTR

Detské elektrické auto Eljet Mercedes-Benz AMG GTR

Autíčko vyberajte pre dieťa!

V prvom kroku výberu zvážte vek dieťaťa a jeho schopnosti. Elektrické autíčka sa vyrábajú v rôznych veľkostiach a poskytujú rozličný výkon aj rýchlosti.

Pokročilé riadenie nie je dobrou voľbou pre najmenšie deti. Nie sú ešte dobre zorientované v priestore a ovládanie autíčka im môže privodiť nejednu stresovú situáciu. Preto budú potrebovať, aby ste za nich z času na čas riadenie prevzali vy cez diaľkový ovládač.

Dôležité je správne odhadnúť veľkosť autíčka, aby dieťa dosiahlo na pedále a volant bez toho, že by sa muselo zošuchnúť na kraj sedadla. Nosnosť elektrických autíčok môže byť 25 kg, 35 kg, 50 kg, 70 kg, ale aj 100 kg. Ich rozmery závisia od vekového určenia a typu vozidla (jeepy a štvorkolky zaberajú viac miesta na šírku, dĺžku aj výšku).

Vek je teda rozhodujúcim kritériom a aby ste sa pri výbere nemuseli spoliehať iba na vlastný odhad, samotní výrobcovia svoje autá škálujú podľa veku, nosnosti a rýchlosti.

 • Autíčka pre deti od 1 do 3 rokov sa pohybujú bezpečnou rýchlosťou max. 3 km/hod. Súčasťou ich výbavy býva aj obmedzovač rýchlosti.
 • Autíčka pre deti od 3 – 5 rokov už idú rýchlejšie – max. 5 – 6 km/hod.
 • Pre väčšie deti, ktoré majú lepšie fyzické schopnosti aj motoriku, sú už aj elektrické vozidlá nadimenzované tak, aby zvládali jazdu s rýchlosťou max. 11 km/hod.

Pohon jedným motorom, 2×2, 4×4 alebo 6×6?

 • Základné, lacné elektrické autíčka pre najmenších môžu mať iba pohon 1 zadného kolesa. Zvyčajne je však nosnosť takýchto vozidiel nízka, a rovnako tak aj ich schopnosti. Poradia si s pohybom po rovine, no už jeden výmol môže spôsobiť uviaznutie a zbytočné pretáčanie na mieste.
 • Pohon 2×2 nájdete u väčšiny cenovo dostupnejších detských vozidielok. V tomto prípade sú poháňané obe zadné kolesá. Autíčka zvládajú rovinu (betón, dlažbu, asfalt aj trávu). Ak nie sú limitne zaťažené, odvezú vaše dieťa aj do mierneho stúpania. Obľúbené sú sedany, roadstery a kabriolety na štýl BMW, Audi, Range Rover.
 • Pohon 4×4 patrí medzi najvyhľadávanejšie, pretože pri jazde deťom (najmä väčším) nekladie zbytočné obmedzenie. Autíčko zvláda stúpanie, náročný terén a spoľahlivo po vyššej tráve aj štrku. Atraktívne elektrické autíčka nájdete ako licencované repliky Mercedes-Benz, Jeep, Toyota.
 • Prémiové elektrické vozidlá pre deti môžu mať 6 kolies a každé z kolies má svoj vlastný pohon – teda pohon 6×6. Idú parádnou rýchlosťou, ich nosnosť dosahuje až 100 kg, odvezú nielen 2 deti, ale aj dieťa a dospelého. Takouto exkluzivitkou je obľúbený Mercedes Benz G63.

Výkon motora v elektrickom autíčku

Tak ako aj pri klasických autách, aj pri detských verziách platí, že s rastúcim výkonom motora je vozidlo svižnejšie, rýchlejšie a nezľakne sa ani náročnejších terénov.

Autíčka s celkovým výkonom do 70 W je vhodné na nenáročnú pomalšiu jazdu po rovine. Výkon od 90 – 120 W pre elektrické autíčko predurčuje veľmi dobré jazdné schopnosti aj v teréne, či pri miernom stúpaní. S výkonom od 180 W si deti užijú jazdu bez obmedzení. Pozor však, takýto výkon už nepatrí do rúk najmenších neskúsených detí. Ak však máte v hľadáčiku výkonnejšie vozidlo, vyberte model, ktorý umožňuje na začiatok zablokovať vyššie rýchlostné stupne.

Batéria v autíčku: Typ, výdrž, doba nabíjania

Už vieme, že čím je motor výkonnejší, tým dokáže autíčko ísť rýchlejšie, no pamätajte, že zároveň sú aj vyššie nároky na samotnú batériu.

Najčastejšie sa do elektrických autíčok používajú batérie 6V/4,5Ah (max. do 5 km/hod), 12V/7Ah (max. 7-8 km/hod), 12V/10Ah (max. 10-11 km/hod).

Hľadajte informácie o výdrži na jedno nabitie a o dĺžke nabíjania. Väčšia kapacita batérie môže znamenať dlhší čas strávený jazdením, no tiež treba očakávať, že autíčko bude vyžadovať 8 – 10 hodín nabíjania počas noci, aby vám zase na ďalší deň dokázalo spoľahlivo poslúžiť. Samotné nabíjanie nevyžaduje špeciálne úpravy. Stačí autíčko zapojiť cez kábel a adaptér do štandardnej elektrickej zásuvky. Pred kúpou autíčka sa však uistite, že akumulátor aj nabíjačka sú súčasťou základnej výbavy.

Úroveň riadenia

Základné modely majú len 1 pedál (plynový pedál a brzda v jednom). Po jeho stlačení sa auto hýbe smerom dopredu, po pustení sa automaticky pribrzďuje až zastaví. Minimálnou výbavou je možnosť pohybu vpred, vzad, brzdenie, zatáčanie do strán pomocou volantu. Toto ovládanie si rýchlo osvoja aj malé detičky.

Pre väčšie deti je potom ovládanie prepracovanejšie – napríklad automatická prevodovka, 3 rýchlostné stupne vpred, 3 rýchlostné stupne vzad, 2 samostatné pedále (jeden na pridávanie rýchlosti, druhý na brzdenie).

Detské elektrické auto BMW X6 M čierne lakované

Detské elektrické auto BMW X6 M čierne lakované

Diaľkové ovládanie

 • Bezdrôtové diaľkové ovládanie 2,4 GHz je jednou z užitočných a vysoko praktických súčastí výbavy, vďaka ktorej máte možnosť riadiť elektrické autíčko na diaľku a prevziať nad ním kontrolu v momente, kedy by už vaše dieťa nestihlo zareagovať. Typickým znakom je neprítomnosť antény na ovládači. Výhodou ovládača 2,4 GHz je možnosť kombinovaného riadenia, bez nutnosti prestavovania režimov – auto môže chvíľu riadiť dieťa, hneď na to zase vy – podľa potreby vždy, keď potrebujete. Zároveň je tento ovládač spárovaný výhradne iba s vozidlom vášho dieťaťa, preto sa nemôže stať, že by ste v parku začali riadiť iné autíčko.
 • Staršie ovládače (s anténou, frekvencia 27 MHz) nemajú prednosti týchto novších verzií. Režim diaľkového ovládania musíte ručne prepnúť priamo na palubnej doske. Ak má dieťa režim prepnutý na manuálne ovládanie volantom, diaľkovým ovládačom nič nezmôžete ani v kritickej situácii. Zároveň sa môže stať, že chytíte signál iného elektrického autíčka, ktoré sa pohybuje poblíž.

Kvalita a prevedenie kolies

Plastové kolesá nájdete na cenovo dostupnejších vozidielkach. Sú hlučnejšie, náchylnejšie na opotrebovanie a viac prenášajú otrasy k dieťaťu v aute. Ak sú vybavené nalisovaným gumovým pásom, kvalita jazdenia sa razom vylepší. Najlepšie jazdné vlastnosti však vykazujú kolesá z EVA materiálu, ktorý ponúka dobrú pružnosť, mechanickú odolnosť, nehlučnosť a v mnohom sa ponáša na vlastnosti štandardných pneumatík.

Jednomiestne alebo dvojmiestne elektrické autíčko?

Základ ponuky tvoria jednomiestne vozidielka, ktoré poskytujú dostatok miesta pre jedno dieťa v danom vekovom intervale. Nedajte sa oklamať, ak vidíte sedadlo v chrbtovej časti členené na 2 časti (opticky akoby 2 sedadlá). Pokiaľ sú volant a pedále umiestnené na stred auta, ide o jednomiestne autíčko. Možno z času na čas odvezie aj dve útlejšie deti, no spolujazdec bude utláčaný.

Plnohodnotné dvojmiestne autíčko má vyššiu nosnosť, volant aj pedále má umiestnené výrazne vľavo, tak aby si spolujazdec užil pohodlné sedenie a šofér sa nemusel naťahovať do stredu auta. Rovnako tu nájdete aj 2 plne funkčné bezpečnostné pásy.

Licencované alebo nelicencované autíčko?

Je medzi týmito autíčkami výrazný rozdiel? V konečnom výsledku ide zvyčajne iba o dizajn, množstvo dekoratívnych doplnkov a prevedenie, ktoré verne kopíruje model auta renomovanej automobilky. Výrobcovia elektrických autíčok zakúpili licencie, aby mohli vyrábať zmenšené kópie skutočných áut. Výborne vyzerajú, sú o čosi drahšie ako nelicencované elektrické autíčka a pútajú pozornosť všade, kde sa objavíte. Zároveň však nemožno povedať, že by autíčka bez licencie boli menej kvalitné. V ich útrobách sa ukrývajú rovnaké komponenty, iba vizuál je plne v réžii výrobcu.

Viac ako licencia je pre vás, ako rodičia dôležitejšie, aby autíčko spĺňalo požiadavky Európskej únie týkajúce sa bezpečnosti, zdravia a ochrany životného prostredia a malo pridelené príslušný certifikát CE. Ďalším označením kvality je certifikát TUV.

Príslušenstvo a výbava

Čo majú vo výbave najlepšie elektrické autíčka? Určite im nechýba pohodlné sedadlo, bezpečnostné pásy (3-bodové alebo 5-bodové), predné aj zadné LED svetlá, osvetlenie palubnej dosky, sklápanie spätných zrkadiel, klaksón, FM rádio, USB alebo SD vstup pre prehrávanie hudby z externých nosičov, ozvučenie motora, reálne otváranie dvier, úložný priestor v kufri.

Ceny elektrických autíčok

V cene elektrického autíčka sa odráža predovšetkým jeho prepracovanosť, výkon motora a jazdné schopnosti. Ak hľadáte darček, ktorý bude slúžiť niekoľko rokov, stavte na drahšie modely, ktoré sa nezľaknú prvej nerovnosti na ceste.

✅ Elektrické autíčka do 100 eur

Menší výber základných autíčok, ktoré sú určené pre najmenšie deti. Ich nosnosť je spravidla 15 – 25 kg, výkon motora ich nakopne do rýchlosti max. 3 – 5 km/hod. Ovládanie je jednoduché – pedálom pomaly dopredu a volantom do strán. Lepšie autíčka z tejto cenovej kategórie majú 2,4 GHz ovládač.

✅ Elektrické autíčka do 400 eur

Aktuálne najpredávanejšie elektrické autíčka rôznych konštrukcií. Krásne prepracované do detailov, vhodné aj pre deti predškolského veku + prvé ročníky na ZŠ. V rámci širokej ponuky si môžete vyberať so sedanov, cabrioletov, jeepov aj výkonných 4×4 vozidiel. Výkon motora je priemerne od 70 – 180 W, maximálna rýchlosť do 7 km/hod. Nechýba atraktívna výbava, množstvo doplnkov, dobrá ergonómia sedadla.

✅ Elektrické autíčka od 400 eur

Máte zálusk na parádne elektrické autíčko, za ktorým sa bude obzerať celá ulica? Potom zamerajte svoju pozornosť na prémiovo spracované verné zmenšeniny skutočných drahých automobilov, ktoré “pod kapotou” ukrývajú dostatočný výkon, na to aby utiahli pasažierov aj do hmotnosti 50 – 100 kg. Očakávajte EVA kolesá, presne odstupňované riadenie, plynulý rozbeh bez trhania, dôraz na bezpečnosť, pohon 4 – 6 kolies, najmodernejšie diaľkové ovládanie.

Najlepšie značky elektrických autíčok

BMW, Audi, Mercedes-Benz, Ford – kto sa za týmito licencovanými autíčkami ukrýva? Pre rýchlu orientáciu prinášame aj krátky zoznam výrobcov, v ktorých ponuke nájdete najobľúbenejšie modely.

 • Beneo – Táto značka si so svojimi krásne prepracovanými autíčkami získala popredné miesta v rebríčkoch predajnosti. Najväčšiu pozornosť si vyslúžili roadstery, jeepy, výkonné vozidlá s pohonom 4×4, nechýbajú ani kvalitné elektrické autíčka pre dve deti. Z licencovaných vedú Ford Ranger, Mercedes-Benz, BMW.
 • Eljet – Štýlové sedany a autíčka so športovým dizajnom – Lamborghini, Bugatti, BMW. Veľmi dobrý pomer cena/výkon.
 • Buddy Toys – Dobre vybavené a pekne navrhnuté elektrické autíčka a motorky. Realistický dizajn, oficiálne licencie.
 • Bestcar – Široká ponuka elektrických autíčok, v rôznych cenových reláciách. Pokrýva rôzne vekové určenia – pomalšie vozidielka pre malé detičky, výkonnejšie “offroady” s pohonom na 4 aj 6 kolies pre staršie deti.
 ProduktInfoHodnotenie 
#1Eljet Mercedes-Benz AMG GTR

✔️ Krásne prepracované do detailov
✔️ Otváracie dvere
✔️ Pohodlné a priestranné jednosedadlo
📌 od 186 €
Vekové určenie: od 3 r. | Nosnosť: 30 kg | Výkon motorov: 50 W | Výdrž na 1 nabitie: 120 min. | Max. rýchlosť: 5 km/h
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2BMW X6 M

✔️ Absolútne realisticky s originálnymi detailmi, znakmi, funkčnými prednými a zadnými svetlami
✔️ 2,4 GHz diaľkové ovládanie
✔️ 3 rýchlosti + spiatočka
📌 od 424 €
Vekové určenie: od 3 r. | Nosnosť: 30 kg | Výkon motorov: 2 x 120 W | Výdrž na 1 nabitie: 180 min. | Max. rýchlosť: 6 km/h
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Audi Q7

✔️ Detské elektrické auto Audi Q7 s 2,4 GHz diaľkovým ovládačom
✔️ Odpružené nápravy a funkčné svetlá
✔️ Kvalitné EVA kolesá
📌 od 236 €
Vekové určenie: od 3 - 8 r. | Nosnosť: 35 kg | Výkon motorov: 90 W | Výdrž na 1 nabitie: 120 min. | Max. rýchlosť: 7 km/h
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Lamborghini Urus

✔️ Autíčko má 2,4 GHz dialkové ovládanie novej generácie
✔️ Zrýchľuje krásne plynule, bez trhania
✔️ Odpružené nápravy, veľmi pohodlné
📌 od 168 €
Vekové určenie: od 3 r. | Nosnosť: 30 kg | Výkon motorov: 70 W | Výdrž na 1 nabitie: 90 min. | Max. rýchlosť: 6 km/h
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5BMW S 1000 RR trojkolka

✔️ Funkčné LED svetlá, zvukové efekty na volante a kožené sedadlo
✔️ Vyrobená s kvalitného a odolného materiálu
✔️ Plynulé zrýchľovanie
📌 od 62 €
Vekové určenie: od 1,5 r. | Nosnosť: 20 kg | Výkon motorov: 30 W | Výdrž na 1 nabitie: 180 min. | Max. rýchlosť: 2 km/h
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Bentley EXP 12

✔️ Precízne spracovanie s koženými prvkami
✔️ 2,4 GHz dialkové ovládanie s párovaním na konkrétne autíčko
✔️ Unikátne hore otváravé dvere na vzpere
📌 od 198 €
Vekové určenie: od 3 r. | Nosnosť: 30 kg | Výkon motorov: 70 W | Výdrž na 1 nabitie: 120 min. | Max. rýchlosť: 7 km/h
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin