Recenzia sonickej kefky Oclean X Ultra S

Chcete mať dokonalú kontrolu nad svojou ústnou hygienou a pri čistení zubov nepodceniť vôbec nič? Potom by vás mohla zaujať inteligentná a špičkovo vybavená sonická kefka Oclean X Ultra S. V dnešnej recenzii sa pozrieme, čo všetko ponúka a či ide o skutočne ideálnu voľbu pre perfektnú starostlivosť o zuby.

Oclean X Ultra S Black sonická kefka

O značke Oclean

Moderná, inovatívna a mladá značka Oclean vznikla až v roku 2016 a od svojho založenia sa špecializuje predovšetkým na ústnu hygienu, pričom sa snaží využívať a testovať medze a možnosti najnovších technológií. Vo svete „chytrých“ zubných kefiek je Oclean skutočný expert, ktorý sa venuje nielen výrobe, ale aj samotnému vývoju technológií.

Ostatne na svojom konte má cez 300 patentov v tomto odbore, ale napríklad aj na dvadsať medzinárodných, prestížnych cien za dizajn, ktorý je u výrobkov Oclean skutočne na vynikajúcej úrovni. Značka je navyše spojená so svetovo významnou čínskou spoločnosťou Xiaomi, ktorá patrí medzi najdôležitejších globálnych technologických lídrov.

Ako funguje sonická kefka Oclean X Ultra S?

Značka Oclean má na svojom konte už nejednu sonickú kefku. V roku 2017 všetko začalo sonickými kefkami Oclean One, ktoré prvýkrát využívali špičkové bezkefové magnetické motory Maglev. Tie sa stali srdcom aj všetkých nasledujúcich kefiek – vrátane Oclean X Ultra S.

Séria Oclean X odštartovala už v roku 2019 a išlo o prvú sériu sonických kefiek s farebným dotykovým displejom.

Oclean X Ultra S Black sonická kefka – otvorené balenie

Model X Ultra S v súčasnosti predstavuje špičku v rodine kefiek Oclean a pravdepodobne ide o jeden z „najinteligentnejších“ a najpokročilejších nástrojov ústnej hygieny na súčasnom trhu. Za zmienku stoja aj super-tiché kefky tejto značky zo série Oclean Air 2.

Výkon, aký svet nevidel

Oclean sa špecializuje výhradne na sonické kefky. V tomto smere ponúka bezkonkurenčnú výkonnosť a vďaka motorom Maglev dokážu vyvinúť až 84 000 pohybov za minútu. Tento výkon pritom zostáva stabilný pri každej úrovni nabitia a veľkou výhodou je vynikajúca tichosť, ktorá sa pohybuje okolo hladiny 45 dB.

Sonická vs. rotačná technológia – ktorá je lepšia?

Možno uvažujete, či je sonická technológia tou správnou voľbou pre váš chrup. Existujú totiž samozrejme aj konkurenčné technológie, predovšetkým rotačné. Aké sú v nich rozdiely a je niektorá lepšia ako druhá?

Rotačné kefky sú vývojovo staršie a ich hlavice vykonávajú čiastočne rotačné pohyby zo strany na stranu. Sonické kefky naproti tomu vykonávajú skôr vibračný pohyb, obvykle vo výrazne rýchlejšej frekvencii.

Oclean X Ultra S Black sonická kefka dobre padne do ruky

Hoci existujú veľmi kvalitné rotačné či oscilačno-rotačné kefky, prevažná väčšina zubných hygienikov a zubárov odporúča skôr kefky so sonickou technológiou. Tá je všeobecne považovaná za šetrnejšiu a zdravšiu pre ďasná aj sklovinu. Viac sa približuje ideálnej technike čistenia zubov. Výhodou je, že čistenie je obvykle aj príjemnejšie. Sonické kefky sú vhodné aj pre citlivé zuby a ďasná. Táto technológia teda začína naberať jasný náskok a dnes už sonické modely trhu dominujú.

Múdrejšia vaša kefka už byť nemôže

Oclean X Ultra S však nie je len o pokročilej sonickej technológii a špičkovom motore. Je totiž doslova nadupaná technológiami a ide o mimoriadne „inteligentnú“ kefku. V laboratóriách Oclean získali 200 miliónov poznatkov o užívateľskom správaní pri čistení zubov. Na ich základe vyvinuli inteligentný systém, ktorý umožňuje neustále monitorovanie, analyzovanie a podávanie spätnej väzby s 8 zónami ústnej dutiny pri čistení zubov. Vďaka Oclean X Ultra S sa vám už nemôže stať, že by ste nejaké miesta zanedbávali (čo je veľmi častý nedostatok) a v dôsledku toho vám hrozilo zvýšené riziko zubného kazu, zápalov či iných problémov.

Zubný hygienik vo vašej kefke

Kefky Oclean X sú špecifické veľmi kvalitným dotykovým displejom, ale ďalšou ich špecialitou je hlasový sprievodca založený na pokročilej umelej inteligencii. Vďaka tomu vám kefka v reálnom čase poskytuje hlasovú spätnú väzbu vo forme inštrukcií a odporúčaní. Kefka sa ozve, napríklad keď príliš pritlačíte, keď zabudnete na nejakú oblasť alebo ju nevyčistíte dostatočne dôkladne a aj v iných situáciách. Na displeji potom vidíte aj štatistické výsledky a informácie o kvalite čistenia (displej ale zobrazuje aj rôzne pozdravy alebo napríklad informácie o počasí).

Spárovanie s mobilom

Asi vás neprekvapí, že takúto premúdrú kefku môžete spárovať aj s mobilnou aplikáciou (Oclean Care +). To sa rozhodne oplatí najmä fajnšmekrom, pretože aplikácia poskytne oveľa rozsiahlejšie a detailnejšie analýzy a štatistiky či možnosti nastavenia, ako keby ste používali kefku len samotnú. Avšak aplikácia nie je pre prevádzku kefky nutná.

Napájanie a výdrž

Veľkou výhodou kefiek Oclean X Ultra S je aj vynikajúca výdrž batérie. Tá vydrží na jediné nabitie až 40 dní pri čistení zubov 2x denne po dobu 2 minút. Samozrejmosťou je indikátor, ktorý informuje o nízkej hladine batérie. Nabíjanie následne trvá cca 4,5 hodiny. Súčasťou príslušenstva je tiež nabíjacie puzdro alebo aj bezdrôtová nabíjačka.

Oclean X Ultra S Black sonická kefka – detail príslušentva

Spracovanie a dizajn kefky Oclean X Ultra S

Kefka v čiernom prevedení, ktorú sme mali možnosť otestovať vyzerá naozaj skvele, veľmi moderne a elegantne. Rozhodne už na prvý pohľad evokuje luxusný tovar. Nie je pritom prehnane robustná alebo ťažká, váži len okolo 100 g a veľmi dobre sadne do ruky.

Pokiaľ ide o odolnosť a spracovanie, aj tu si kefka vedie skvele. Ponúka krytie IPx7 – teda úplnú vodotesnosť. Veľmi zaujímavý je aj nanopovlak na povrchu kefky, ktorý zamedzuje znečisteniu, ale chráni aj pred plesňami. Je tiež veľmi príjemný na dotyk. Ani v tomto smere teda nie je kefke Oclean čo vytknúť.

Režimy a funkcie Oclean X Ultra S

Čo by to bolo za namakanú kefku bez najrôznejších čistiacich režimov? Aj tých sa samozrejme dočkáte. Základných režimov je päť. Patria medzi ne režimy pre ranné a večerné čistenie, citlivý mód, bieliaci režim alebo exkluzívny nastaviteľný mód, ktorý si môžete v aplikácii prispôsobiť vlastným potrebám. V aplikácii je možné napríklad nastaviť 32 stupňov intenzity, čo je možno trošku zbytočné, avšak kto sa rád hrá, tieto možnosti uvíta.

Oclean X Ultra S Black sonická kefka

Čo je v balení?

Poďme sa ešte pozrieť na obsah balenia kefky Oclean X Ultra S, ktoré je pomerne veľmi štedré. Okrem tela kefky tu nájdete nabíjacie puzdro s USB C koncovkou, ďalej spomínanú bezdrôtovú nabíjačku WP02, užívateľskú príručku, držiak na stenu a hlavne tri hlavice.

Ide o hlavicu Ultra Clean pre perfektné vyčistenie aj nedostupných miest a odstránenie povlaku. Ultra White hlavica sa zameriava na odstraňovanie pigmentu, teda bielenie. Ultra Gum Care je potom vhodná pre citlivé zuby a ďasná.

Celkové hodnotenie recenzie kefky Oclean X Ultra S

Kefka Ocean X Ultra S patrí k technologicky najpokročilejším elektronickým sonickým kefkám a v zásade jej nie je čo vytknúť. Ide o exkluzívny kúsok vhodný aj pre náročných záujemcov. A tu je zrejme jediné úskalie, pre bežného používateľa môže byť svojimi mnohými funkciami a inteligentnými systémami až príliš predimenzovaná. Na druhú stranu je nutné prihliadnuť aj na to, že táto kefka napriek svojej špičkovej vybavenosti a kvalite spracovania nie je extrémne drahá. Na trhu sú aj výrazne drahšie sonické kefky, takže pomer ceny a kvality je podľa môjho názoru v Ocean X Ultra S na skvelej úrovni.

Celkové hodnotenie: 97 % (vynikajúci produkt)

Fotogaléria

5/5 - (1 vote)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin