Najlepší nemí sluhovia: TOP 7 produktov podľa recenzií a testov

najlepší nemý sluhaNemý sluha je pomôckou, ktorú vo svojom bývaní oceníte už po prvých dňoch používania. Hoci sa môže zdať, že jeho úlohu poľahky zastúpi akákoľvek stolička, má niekoľko pozitív naviac. Síce výber nemého sluhu nie je jadrovou fyzikou a väčšinou sa rozhodujeme podľa vkusu a priestoru, oplatí sa mať po ruke základné informácie o možnostiach, ktoré nám ponúkajú obchody. Aké prevedenie by mal mať najlepší nemý sluha?

Na túto otázku nie je jediná správna odpoveď. V nasledujúcom sprievodcovi výberom si preto povieme viac o materiáloch, konštrukčnom prevedení a celkovej veľkosti nemého sluhu. Už vopred si premyslite, kde nemého sluhu umiestnite a ako často ho budete využívať. Niektorí ľudia, najmä tí, ktorých sa týka formálne biznis oblečenie, nedajú na používanie nemého sluhu dopustiť. Rovnako tak však môže vniesť poriadok do akejkoľvek spálne, či detskej izby a vám ušetrí minúty cenného času. Neprehliadnite rebríček so zaujímavými tipmi na obľúbené produkty. Prešli sme recenzie nemých sluhov a v nich našli zaujímavú inšpiráciu s dobrými hodnoteniami aj cenou.

Najlepší nemí sluhovia podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Compactor na kolieskach Hector 2

Najlepší drevený
✔️ dvojitý závesný priestor na odkladanie vrchných i spodných častí oblečenia
✔️ transportné kolieska zaisťujú jednoduchú manipuláciu
✔️ kvalitné drevo, tradičná konštrukcia
📌 od 35 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Vešiak, nemý sluha, chróm/buk

Dobrá cena
✔️ zapadne do každej izby, svoje miesto si nájde aj v predsieni
✔️ vyrobený je z kvalitného kovu/chrómu a z fóliovanej MDF
✔️ dobrá cena
📌 od 19 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Vešiak, nemý sluha, biely kov, DEON

Najlepší kovový
✔️ vyrobený je z kvalitného kovu v bielej farbe
✔️ spodná časť vešiaka vám zas poslúži na odloženie topánok alebo papúč
✔️ dobrá cena
📌 od 14 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Nemý sluha Glenn

Provensálsky štýl
✔️ je praktickým doplnkom každej šatne, detskej izby, spálne alebo akejkoľvek miestnosti, kde potrebujete odložiť šatstvo
✔️ má pevnú podstavu, nehrozí tak prípadný pád
✔️ kvalitné drevo
📌 od 54 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Nemý sluha - stolička Ruta

So stoličkou na sedenie
✔️ obľúbený nemý sluha sa sedákom poslúži aj ako praktická príležitostná stolička
✔️ využitie v spálni, šatni alebo predsieni
✔️ praktické odkladanie všetkého ošatenia
📌 od 26 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Nemý sluha 81119 kov

Zaujímavý kovový
✔️ je vyrobený z lakovaného kovu v dvoch farebných variantoch: biela a čierna
✔️ hrúbka materiálu je 19 mm
✔️ praktický pomocník do domácnosti
📌 od 14 €
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#7Nemý sluha WU-13 drevo / chróm

Moderný design
✔️ zaujme najmä moderným dizajnom, ktorý spĺňa najnovšie trendy
✔️ kombinácia chrómu a dreva v dvoch farebných variantoch biela a wenge sa hodí k ostatnému nábytku
📌 od 49 €
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie

Ako vybrať nemého sluhu

Pravdepodobne v každej domácnosti sa nájde jedna stolička, na ktorú sa odkladá nové, ale aj v ten deň použité oblečenie. Je to totiž jednoduché – vrátime sa z práce, či zo školy a pri prezliekaní potrebujeme oblečenie niekde odložiť. Zrejme už nepoputuje naspäť na vešiak do skrine, no rovnako tak nemusí ísť hneď ani do koša na bielizeň. Po celom týždni odkladania už aj dovtedy stabilná stolička prichádza o svoju rovnováhu a oblečenie na nej odložené je nenávratne pokrčené. Nemý sluha nie je prežitok zo šatníka gentlemana. Práve naopak! Perfektne dotvorí tradičný aj moderný interiér a do vašej izby prinesie závan poriadku a systému.

Ako vybrať nemého sluhu na oblečenie

Pre dospelých aj pre deti

Prínos nemého sluhu ocenia ľudia, ktorých oblečenie si vyžaduje tip-top stav a uhladenosť. Môžete sem odložiť blúzky, košele, kravatu, nohavice, sukňu aj sako bez rizika pokrčenia. Taktiež je tu často samostatný priestor aj pre doplnky. Večer si pripravíte všetko – od náušníc či manžetových gombíkov, až po kabát. Už žiadne ranné prehrabovanie sa v šatníku, ani nešetrné poobedné odkladanie drahých kúskov oblečenia na stoličku či posteľ.

Nemý sluha však dobre poslúži aj deťom či mladým dospievajúcim. Je praktický, učí poriadku a zároveň zhromažďuje oblečenie iba na jedno miesto v izbe.

Výhodou nemých sluhov je ich rozmanitosť. V ponuke obchodov nájdete subtílne elegantné stojany na oblečenie, ktoré zbytočne nepútajú pozornosť, no tiež aj konštrukčne výrazných nemých sluhov, ktorí sa už stávajú neprehliadnuteľným kusom interiéru.

Nemý sluha ako multifunkčný pomocník

Je nielen štýlovým bytovým doplnkom, ale oceníte predovšetkým jeho praktické využitie:

 • Pomáha udržať vo veciach poriadok.
 • Poskytuje priestor na odloženie noseného šatstva, ktoré však nie je znečistené natoľko, aby išlo hneď do práčky – napr. na prevetranie saka, ktoré si vezmete aj na druhý deň.
 • Poskytuje priestor na prípravu komplet outfitu na ďalší deň. Ráno vám ušetrí čas pri obliekaní.
 • Niektorí nemí sluhovia majú aj sedaciu plochu, čo vám uľahčí obliekanie.
 • Zabraňuje vzniku záhybov a krčeniu oblečenia.
 • Väčšie modely sú natoľko univerzálne a veľké, že si môžete nachystať oblečenie na celý týždeň, napríklad ak ste zástancom kapsulového šatníka.
 • V spojení s naparovačom oblečenia môžete blúzku či košeľu na nemom sluhovi vyhladiť k dokonalosti – aj v tých najťažšie dostupných miestach.
 • Nemý sluha nie je kôpka pohodeného oblečenia. Dodáva starostlivosti o oblečenie nový rozmer a vaša izba bude vždy vyzerať upravene. Dizajnové kúsky sa dokonca výborne vynímajú aj na fotkách.

Kde nemého sluhu umiestniť?

Rozhliadnite sa po svojom byte a zamyslite sa, kde by ste našli miesto pre nemého sluhu. Nebude to ťažká úloha. Najčastejšie ide o miesto, kde sa pravidelne prezliekate. Môže ísť o spálňu (alebo detskú izbu, ak hľadáte nemého sluhu pre dieťa), ale aj samostatný šatník. Snažte sa nemého sluhu umiestniť približne tam, kde ste si oblečenie odkladali doteraz a kde je poblíž hlavnej skrine s oblečením. Takto sa skôr naučíte naplno využívať jeho potenciál.

Svoje miesto môže nájsť aj v kancelárii, napríklad, ak mávate poobede dôležité schôdzky, ktoré si zaslúžia nové a čisté oblečenie. Niekedy je zvykom umiestniť nemého sluhu aj do kúpeľne. Tu však treba zohľadniť, aby nedošlo k poškodeniu materiálu nemého sluhu pod vplyvom zvýšenej vlhkosti. Výhodou však je, že para a vyššia vlhkosť, ktoré sú pre prostredie kúpeľne typické, sa do rána postarajú o uhladenie záhybov a narovnanie oblečenia.

Ako vybrať nemého sluhu podľa materiálu?

Prvým krokom výberu je miesto, druhým krokom je voľba materiálu. Nemí sluhovia sú najčastejšie vyrobení z dreva, kovu alebo ich vzájomnej kombinácie. Oba materiály majú z hľadiska praktickosti aj dizajnu v interiéri svoje stabilné miesto a overené kvality.

 • Drevení nemí sluhovia predstavujú klasiku s jemnými oblými líniami. Vyrábajú sa z masívu, čo im predurčuje optimálnu životnosť. V tradične ladenom interiéri pôsobia prirodzene. Prírodné drevo, najčastejšie bukové, sa morí do viacerých odtieňov, preto ho bez problémov doladíte k zvyšnému nábytku. Základom je dôkladné opracovanie a prelakovanie (zdravotne nezávadným lakom), aby nedošlo k zatrhnutiu očiek jemných látok.
 • Kovoví nemí sluhovia ponúkajú výbornú stabilitu a životnosť. Hodia sa aj do moderných alebo minimalistických interiérov. Používa sa leštený chróm alebo nerezová oceľ.
 • Kombinácia drevo + kov je pri nemých sluhoch jednou z najobľúbenejších možností. Spája výhody oboch materiálov a dáva možnosť na rôzne tradičné, ale aj kreatívne spracovanie. Kov zvyšuje stabilitu základne, drevo dodáva ladnosť a štýl.

Nenápadná alebo výrazná konštrukcia?

Pre nemých sluhoch neexistuje jednotný tvar. Väčšina vychádza z konceptu vešiaka a viacerých priečok v rôznych úrovniach. Nemý sluha potom vyzerá ako útly, priestorovo nenáročný solitér, avšak s možnosťou na odloženie viacerých kusov oblečenia aj doplnkov.

Zaujímavým riešením sú nemí sluhovi “krížení” so stoličkou. Majú sedaciu časť, na ktorú si môžete počas obliekania sadnúť, časť za chrbtom je prispôsobená na odkladanie oblečenia (viac priečok, ukončenie “operadla” v tvare vešiaka). Pozor však, nie všetky takéto konštrukcie sú určené na sedenie. Niektoré majú nízku nosnosť, teda je vodorovná plocha určená iba na preloženie svetra, riflí, či odloženie kabelky.

Ak nemusíte v izbe počítať s každým centimetrom, potom vás môžu zaujať aj nemí sluhovia s väčšou základňou, ktorá je osadená kolieskami. Konštrukciu tvoria zvislé konzoly doplnené o výškovo nastaviteľné priečky. Kým na priečky si môžete odkladať vešiaky s oblečením, základňa je vhodná na odloženie obuvi alebo tašiek. Po bočných stranách sú tiež háčiky na zavesenie bižutérie či opaskov. Takáto konštrukcia má veľký úspech u mladých slečien, pretože sa nemusia prehrábavať v skrini, ale všetky svoje trendy kúsky vidia pekne uložené mimo skrine.

kde uložiť oblečenie

Základné parametre nemého sluhu

Ponuka nemých sluhov nie je nudná. Môže vám na chvíľu zamotať hlavu, no ak si zodpoviete nasledujúce otázky, rýchlo sa dostanete k možnostiam, ktoré budú naplno spĺňať vaše predstavy.

 • Veľkosť: Koľko miesta môžete pre nemého sluhu vyhradiť? Sledujte rozmery základne aj celkovú šírku závesných prvkov.
 • Hmotnosť a mobilita: Plánujete s nemým sluhom manipulovať? Chcete ho po izbe presúvať? Zaujímajte sa o hmotnosť a prítomnosť koliesok na základni.
 • Zaťažiteľnosť: Koľko oblečenia by mal nemý sluha uniesť? Pri niektorých produktoch sa môžete dočítať, že zvládne 5 – 6 kg. Tento údaj je však skôr výnimkou. Vo všeobecnosti sa počíta s tým, že cez nemého sluhu prehodíte iba bežné množstvo oblečenia a doplnkov.
 • Členenie, úložné a odkladacie plochy: Chcete odložiť iba oblečenie, alebo vám padnú vhod aj menšie plochy na doplnky či topánky?
 • Skladnosť: Budete nemého sluhu používať každý deň? Niektoré konštrukcie ponúkajú možnosť rozloženia a zloženia potiahnutím páčky alebo iným skladacím mechanizmom. Ak nemého sluhu nepotrebujete, môžete ho zasunúť vedľa skrine alebo pod posteľ.

Ceny nemých sluhov

Nemáte ešte predstavu, koľko stojí kvalitný nemý sluha? V akých cenách sa pohybujú jednoduché, no plne funkčné modely a koľko zaplatíte za dizajnový kúsok? Tu je základné delenie.

✅ Nemí sluhovia do 20 eur

V cene do 20 eur nájdete jednoduchšie konštrukcie, ktoré v priestore nezaberajú veľa miesta. Môže ísť o kovovo-plastové, alebo kovové-drevené modely. Hodia sa do spálne, detskej izby, ale aj do predsiene. Poskytujú základný odkladací priestor pre jednu osobu.

✅ Nemí sluhovia do 40 eur

Najpredávanejší nemí sluhovia obsadili druhú cenovú kategóriu. Ponúkajú optimálny pomer cena / kvalita. Ide o konštrukcie, ktoré poskytujú priestor aj na viac kusov oblečenia bez ohrozenia ich stability. Kombinujú drevo a kov. Lákajú svojou univerzálnosťou a dobre rozloženými odkladacími / závesnými prvkami. Nechýbajú ani prevedenia so sedacou časťou.

✅ Nemí sluhovia od 40 eur

Máte radi vyšší štandard a ani pri nemom sluhovi sa nechystáte poľaviť? Dobrá správa, medzi nemými sluhami nájdete produkty, ktoré svojím dizajnom, prevedením a vysokou kvalitou materiálov hlasno kričia. Sú štýlové, ultramoderné, ale aj krásne drevené a rustikálne. Presne podľa vášho vkusu!

 ProduktInfoHodnotenie 
#1Compactor na kolieskach Hector 2

Najlepší drevený
✔️ dvojitý závesný priestor na odkladanie vrchných i spodných častí oblečenia
✔️ transportné kolieska zaisťujú jednoduchú manipuláciu
✔️ kvalitné drevo, tradičná konštrukcia
📌 od 35 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#2Vešiak, nemý sluha, chróm/buk

Dobrá cena
✔️ zapadne do každej izby, svoje miesto si nájde aj v predsieni
✔️ vyrobený je z kvalitného kovu/chrómu a z fóliovanej MDF
✔️ dobrá cena
📌 od 19 €
[usr 5 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#3Vešiak, nemý sluha, biely kov, DEON

Najlepší kovový
✔️ vyrobený je z kvalitného kovu v bielej farbe
✔️ spodná časť vešiaka vám zas poslúži na odloženie topánok alebo papúč
✔️ dobrá cena
📌 od 14 €
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#4Nemý sluha Glenn

Provensálsky štýl
✔️ je praktickým doplnkom každej šatne, detskej izby, spálne alebo akejkoľvek miestnosti, kde potrebujete odložiť šatstvo
✔️ má pevnú podstavu, nehrozí tak prípadný pád
✔️ kvalitné drevo
📌 od 54 €
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#5Nemý sluha - stolička Ruta

So stoličkou na sedenie
✔️ obľúbený nemý sluha sa sedákom poslúži aj ako praktická príležitostná stolička
✔️ využitie v spálni, šatni alebo predsieni
✔️ praktické odkladanie všetkého ošatenia
📌 od 26 €
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#6Nemý sluha 81119 kov

Zaujímavý kovový
✔️ je vyrobený z lakovaného kovu v dvoch farebných variantoch: biela a čierna
✔️ hrúbka materiálu je 19 mm
✔️ praktický pomocník do domácnosti
📌 od 14 €
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
#7Nemý sluha WU-13 drevo / chróm

Moderný design
✔️ zaujme najmä moderným dizajnom, ktorý spĺňa najnovšie trendy
✔️ kombinácia chrómu a dreva v dvoch farebných variantoch biela a wenge sa hodí k ostatnému nábytku
📌 od 49 €
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"] Čítať recenzie
Rate this post
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin