Najlepšie naparovače odevov: TOP 7 produktov podľa recenzií a testov

Najlepšie naparovače odevovChystáte sa na dôležitú schôdzku a pár minút pred odchodom ste zistili, že vaše oblečenie je pokrčené? Ak patríte k ľuďom, ktorí chcú svojím oblečením reprezentovať a potrpíte si na detailoch, potom si tohto moderného pomocníka jednoznačne obľúbite. Tie najlepšie naparovače odevov v sebe spájajú praktickosť a vysoký výkon s výborným výsledkom.

Skôr, ako zablúdite do obchodov je dobré zorientovať sa v základných parametroch a vlastnostiach naparovačov odevov. V tom môže byť užitočný náš sprievodca, ktorý priblíži základné druhy, dôležité hodnoty výkonu, spôsob, ako žehlenie parou funguje aj zaujímavé funkcie, ktoré používanie tohto zariadenia uľahčujú a robia atraktívnejším.

Môžete naparovač odevov používať na jemné textílie? Poradí si aj s hrubými látkami? Funguje vo zvislých aj vodorovných ťahoch? Pripravili sme pre vás odpovede na zaujímavé otázky a do pozornosti dávame aj dostupné recenzie naparovačov odevov, ktoré približujú ich praktickú stránku, pozitíva, no tiež aj mierne nedostatky, ktoré sa z klasických popisov produktov nedozviete.

Najlepšie naparovače odevov podľa recenzií a nášho výberu

 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
#1Philips GC363/30
Príkon: 1300 W
Výstup pary: 24 g/min
Nádoba na vodu: 70 ml
Dĺžka káblu: 3 m
Hmotnosť: 0,95 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]67 € Čítať recenzie
#2Víťaz HAUS & GARTEN TEST
Tefal DT 8150 E0
Príkon: 1600 W
Výstup pary: 26 g/min
Nádoba na vodu: 190 ml
Dĺžka káblu: 3 m
Hmotnosť: 1,07 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]59 € Čítať recenzie
#3Tefal DT9100E0 Access Steam Care
Príkon: 1600 W
Výstup pary: 30 g/min
Nádoba na vodu: 200 ml
Dĺžka káblu: 3 m
Hmotnosť: 2,12 kg
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]100 € Čítať recenzie
#4Tefal QT1510E0 Ixeo+
Príkon: 2980 W
Výstup pary: 45 (90) g/min
Nádoba na vodu: 1000 ml
Dĺžka káblu: 3 m
Hmotnosť: - kg
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]259 € Čítať recenzie
#5Princess 332846
Príkon: 1500 W
Výstup pary: 25 g/min
Nádoba na vodu: 260 ml
Dĺžka káblu: 1,8 m
Hmotnosť: 1 kg
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]28 € Čítať recenzie
#6ETA Victoria 0270
Príkon: 1200 W
Výstup pary: 25 g/min
Nádoba na vodu: 250 ml
Dĺžka káblu: 3 m
Hmotnosť: 1,1 kg
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]25 € Čítať recenzie

Najpredávanejšie naparovače odevov

Najpredávanejšie naparovače odevov podľa portálu Heureka.sk

Ako vybrať naparovač odevov

Nie nadarmo sa hovorí, že šaty robia človeka, ale ruku na srdce – žehlenie zvyčajne nepatrí k obľúbeným domácim aktivitám a čas dokážeme stráviť aj zaujímavejšie. Naparovače odevov nie sú úplnou technologickou novinkou. Používajú sa v priemyselnej textilnej výrobe a dobre známe sú aj krajčírkam. Posledné roky však prešli nemalými zmenami a pre ich dobrú cenovú dostupnosť sa dostávajú do čoraz väčšieho množstva domácností, bude plne suplujú prácu žehličky. Rozmýšľali ste niekedy, ako dokonale ožehliť slávnostnú róbu, plisovanú sukňu alebo pánsku košeľu a oblek s minimálnym úsilím? Naparovač odevov ponúka zaujímavé využitie. O jeho kvalitách a parametroch si viac povieme v nasledujúcich riadkoch.

Ako vybrať naparovač odevov

Prečo kúpiť naparovač oblečenia?

Na domáce práce nezostáva veľa času a každá úspora času sa ráta. Bez ohľadu na to, aký máte vzťah žehleniu, niektoré textílie a oblečenie si zaslúžia trochu starostlivosti. Na rozdiel od rozkladania žehliacej dosky a prípravy žehličky, používanie naparovača odevov cestu za upraveným oblečením výrazne zjednodušuje.

✅ Rýchlo pripravený na používanie

Najmä v rannom zhone nie je čas ani priestor na dlhé žehlenie. Ak na poslednú chvíľu zistíte, že vašu novú blúzku zdobí nepekný záhyb, stačí vybrať naparovač odevov, ktorý je na použitie pripravený už do menej ako jednej minúty. Blúzka zostane visieť na vešiaku a prúdom horúcej pary vyrovnáte všetky pokrčené miesta.

✅ Bez rizika spálenia materiálov

Výkonný a kvalitný naparovač odevov si dokáže poradiť s rozličnými materiálmi aj ich hrúbkami. Bez ohľadu na to, či ide o džínsovinu, hodváb, ľan alebo jemnú umelú textíliu, narovnávanie záhybov za pomoci naparovača odevov je šetrné a bez rizika vzniku spálených miest. Zariadenie neprichádza do priameho kontaktu s látkou.

✅ Účinne bojuje s pachmi

Trvalý výstup pary, ktorý produkuje naparovač odevov, má aj ďalšie využitie. Jednoducho, už za pár pohybov, dokážete osviežiť oblečenie, ktoré bolo predtým napáchnuté nepríjemnou vôňou z cigariet alebo jedla. Pri maximálnom výkone dokáže potlačiť dokonca aj pach potu. Horúca para okrem toho ničí aj baktérie a pôsobí proti alergénom. Niektoré modely disponujú tzv. vonnou krytkou, do ktorej môžete kvapnúť pár kvapiek vonného oleja, a svoje oblečenie alebo bytové textílie tak rýchlo prevoňať.

✅ Ideálny na cesty

Ľahký a kompaktný ručný naparovač ľahko zbalíte do svojej batožiny a nezaberie veľa miesta. Využiť ho môžete kedykoľvek potrebujete – pri minimálnom úsilí.

✅ Vhodný aj na komplikované strihy

Dlhé minúty so žehliacou doskou a bez výsledku? Stačí, ak je vaša blúzka pokrytá volánmi, riasením alebo ozdobami a korálkami, dôkladné žehlenie je prakticky nemožné. Naparovač odevov takto zachráni aj pokrčenú plesovú róbu, či svadobné šaty…

Dôležité otázky

 1. Chcete naparovač odevov na občasné používanie alebo má úplne nahradiť žehličku? Budete sa rozhodovať medzi ručným alebo stojanovým naparovačom odevov.
 2. Máte vo zvyku žehliť aj hrubšie materiály? Zamerajte sa na dostatočne veľký výkon a výstup pary vo vyššej intenzite.
 3. Hľadáte kompaktné riešenie na cesty alebo chcete naparovač používať predovšetkým doma? Potom pozorne sledujte veľkosť nádoby na vodu, hmotnosť a dĺžku prívodného káblu.

Ako funguje žehlenie parou?

Žehlenie parou prináša do domácnosti podstatne viac výhod, dokonca predčí aj klasické suché žehlenie žehličkou. Už generácie žien pred nami žehlenú bielizeň zvlhčovali, aby ochránili vlákno a za pomoci vznikajúcej pary urýchlili rozžehlenie aj tých najodolnejších záhybov. Súčasťou naparovača odevov je nádoba s vodou. Práve táto voda sa v prístroji mení na paru vysokej teploty, ktorá preniká do hĺbky vlákien, a textíliu tak uhladzuje. Parné technológie sú čoraz populárnejšie dokonca aj v sušičkách bielizne. Para nielenže pomáha vyrovnať ťažko dostupné miesta, spolu so šikovnými nadstavcami dokážete očistiť aj sedačku od chlpov a zbaviť ju alergénov. Toto by ste určite neskúšali si žehličkou, však?

Základné rozdelenie naparovačov odevov

Rozlišujeme dve základné kategórie, ktoré sa najčastejšie používajú v domácnostiach: ručné a stojanové naparovače odevov.

Ručný naparovač odevov

Ako je už z jeho názvu zrejmé, výborne padne do ruky. Disponuje kompaktnými rozmermi a dobrou ergonómiou. Ak pravidelne cestujete, spoľahlivo nahradí žehličku a v batožine zaberie minimum miesta. Pri jeho výbere zohľadnite najmä hmotnosť, objem zásobníka na vodu a celkový výkon. Aj v rámci tejto kategórie môžete natrafiť na výrazné kvalitatívne rozdiely. Základné lacné modely sú určené na občasné používanie, tie najlepšie z kategórie ručných modelov plnohodnotne zastúpia aj parnú stanicu.

Stojanový naparovač odevov

Stojanový naparovač odevov sa ponáša na vešiak umiestnený na zvislej konštrukcii. V spodnej časti sa nachádza nádoba na vodu a generátor vodnej pary. Stačí iba navliecť pokrčený odev a po niekoľkých pohyboch naparovacou hlavicou je pripravený na nosenie. Prístroj pracuje s vyšším výkonom aj intenzitou pary. Už za krátky čas dosiahnete výborné výsledky. Vyššia cena tohto typu naparovača je vykúpená komfortom a jednoduchosťou používania. Aj keď nejde o prenosné zariadenie, isto mu u vás doma nájdete široké uplatnenie.

Naparovač odevov skusenosti

Výkon naparovača odevov

Výkon naparovača rozhoduje o tom, s ako hrubou tkaninou si naparovač poradí. Spotreba elektrickej energie tohto prístroja nie je zanedbateľná, no keďže sa počíta s tým, že v prevádzke bude iba niekoľko minút, isto mu to prepáčite, podobne ako fénu na vlasy. Nízky príkon nemusí znamenať úsporu. O to dlhšie budete kus oblečenia naparovať.

 • Menšie a lacnejšie naparovače odevov disponujú príkonom od 900 – 1200 W – hodia sa na občasné použitie a vyhladenie jemnejších tkanín.
 • Väčšina najpredávanejších modelov má príkon 1500 – 1700 W. Táto hodnota umožňuje podstatne univerzálne využitie aj dobré výsledky za kratší čas.
 • Naparovače s príkonom vyšším ako 1800 W si už poradia aj hrubými materiálmi alebo viac vrstvami naraz.

Intenzita výstupnej pary

Prečo je tento údaj taký dôležitý? Súvisí so silou naparovača a jeho schopnosťou meniť vodu na vodnú paru – inak nazývanou aj ako parný výkon. Je to práve para, ktorá sa stará o vyhladenie záhybov a osvieženie textílie. Výstupná para sa najčastejšie udáva v gramoch na minútu. Čím je tento údaj vyšší, o to rýchlejšie prebieha žehlenie. Zároveň sa rýchlejšie míňa aj voda zo zásobníka. Trvalý výstup pary je pri ručných naparovačoch o niečo nižší – približne 20 – 30 g/min. Pri stojanových, kde je zásobník väčší a súčasťou základne (nevadí vyššia hmotnosť), je aj výstup pary rýchlejší – od 30 – 45 g/min.

Veľkosť nádoby na vodu

Súčasťou tohto prístroja je nevyhnutne aj nádoba na vodu. Jej veľkosť rozhoduje o tom, ako často budete prácu prerušovať a vodu dopĺňať. Súčasťou ručného naparovača odevov je nádoba o objeme max. 200 až 300 ml. Ak chcete ručný naparovač používať iba príležitostne alebo pri cestovaní, vystačíte s menším zásobníkom, ktorý prístroju zbytočne nepridáva na hmotnosti.

V prípade stojanových naparovačov, kde nie je rozhodujúca hmotnosť, môže byť objem nádoby až desaťnásobný. Zvyčajne natrafíte na nádržku s objemom 2 a pol litra a viac.

Praktická stránka používania

Aby bolo používanie jednoduché, mali by ste prihliadať aj na dva základné parametre – a to hmotnosť a dĺžku prívodného kábla. Predovšetkým pri ručných naparovačoch ide o údaje, ktoré by ste nemali podceniť, pretože so zariadením sústavne manipulujete. Kompaktný prenosný naparovač váži približne 1 – 1,5 kg (bez naplnenej nádobky), dĺžka kábla dosahuje 1,9 až 3 m. Jeho rukoväť by mala byť tvarovaná, ergonomická a čo najlepšie rozkladať hmotnosť.

Stojanový naparovač umiestnite na stabilné miesto. Jeho hmotnosť a dĺžka kábla nezohrávajú kľúčovú úlohu. Výhodou je, ak je prístroj vybavený transportnými kolieskami.

Užitočné funkcie a výbava

 • Regulácia naparovania – Umožňuje meniť intenzitu pary na výstupe v závislosti od druhu textílie a jej hrúbky. Ak je pred vami hrubá látka, použijete najvyšší stupeň. Ak potrebujete vyrovnať jemnú a citlivú textíliu, zvolíte slabšiu paru.
 • Naparovanie viacerými smermi – Kvalitný naparovač odevov vás nebude obmedzovať v pohyboch. Zvládne vertikálne naparovanie zhora nadol a tiež aj horizontálne, ak žehlený odev položíte na dosku, posteľ alebo stôl.
 • Automatické vypnutie – Technologicky pokročilejšie modely zvládnu aj prepnutie do ekonomického režimu alebo automatické vypnutie v prípade nečinnosti.
 • Automatické odvápňovanie – Hoci väčšina výrobcov odporúča na používanie destilovanú vodu, nie je problém natrafiť na modely, ktoré umožňujú použitie obyčajnej vody. Zariadenie bude vybavené funkciou anti-calc, kde stlačením jedného tlačidla prečistíte výstupné otvory od vápenatých usadenín.
 • Funkcia prevoňania odevov – vonná krytka dovoľuje nakvapkanie malého množstva vonného oleja, ktorý pri naparovaní prevonia nielen odevy, ale aj miestnosť.
 • Nadstavce a kefy – Vďaka šikovným nadstavcom a kefám zo základnej výbavy môžete z odevu ľahko odstrániť vlasy, chlpy aj iné nečistoty – a to všetko jedným ťahom, rovno pri naparovaní. Týmto spôsobom sa veľmi dobre čistia kabáty a pohovky.

Cena naparovačov odevov

Cena, ktorú sú spotrebitelia ochotní zaplatiť za naparovač odevov závisí od ich nárokov a frekvencie používania. Je rozdiel, ak hľadáte malé kompaktné prevedenie, ktoré môžete so sebou zobrať na pracovnú cestu a inú sumu si zase musíte pripraviť vtedy, ak hľadáte naparovač odevov, ktorý spoľahlivo zastúpi žehličku aj žehliacu dosku. Vytvorili sme tri cenové relácie, ktoré vám priblížia základné rozdiely.

Naparovače odevov do 40 €

V základnej cenovej kategórii nájdete najmä ručné naparovače odevov s priemerným výkonom, ktoré sa oplatí vyskúšať, ak chcete s ručným naparovaním začať a bojíte sa investovať vyššiu čiastku. Postačujú na občasné a nenáročné používanie.

Naparovače odevov do 100 €

Ak neviete, aký naparovač odevov kúpiť, stavte na modely, ktoré pred vami uverili stovky spokojných používateľov. Za cenu od 40 do 100 eur nájdete viacero zástupcov najpredávanejších naparovačov odevov – ručných aj stojanových. Pátrajte najmä v ponuke obľúbených značiek a zamerajte sa na šikovné prevedenie s veľmi dobrým výkonom, rýchlym nahrievaním a viacerými užitočnými funkciami, ktoré vám uľahčia používanie.

Naparovače odevov od 100 €

Čím vyššia cena, tým vyšší výkon, intenzita naparovania aj kvalita prevedenia. Niektoré stojanové naparovače odevov predstavujú poloprofesionálne až profesionálne žehliace systémy, pri ktorých sa cena môže prehupnúť aj cez sumu 1000 eur. Vhodné pre náročných spotrebiteľov, krajčírky, dizajnérov, …

Najlepšie značky naparovačov odevov

Ktoré značky vedú v testoch naparovačov odevov? Áno, nemýlite sa, sú to presne tí výrobcovia ktorí patria medzi najlepších aj v produkcii žehličiek a parných staníc. Ak chcete mať istotu spoľahlivého a rovnomerného výkonu, potom dávame do vašej pozornosti ponuku nasledujúcich značiek, kde nájdete nielen top kvalitu, ale aj veľmi lákavý pomer cena/kvalita.

 • Philips – Aktuálne najobľúbenejšie a najpredávanejšie. Výborná cena, zvládnutá ergonómia a spoľahlivý výstup pary.
 • Tefal – Naparovače odevov značky Tefal bodujú aj v prestížnych testoch. Okrem kvalitných parných staníc a žehličiek sa oplatí prezrieť si aj ponuku kompaktných ručných modelov alebo výkonných stojanových naparovačov.
 • ETA – Základné prevedenie ručného naparovača odevov, ktoré upúta pomerom cena/kvalita. Ideálny na cesty alebo ako darček.
 • Steamone – Ponuka pre náročnejších spotrebiteľov, ktorí hľadajú výkonné stojanové naparovače z kvalitných materiálov.
 • Beper – Ručný naparovač odevov, ktorý nezaťaží rozpočet a v neočakávaných situáciách rýchlo nahradí žehličku.

Redakčné testy naparovačov odevov

 ProduktParametreHodnotenieCena (od) 
#1Philips GC363/30
Príkon: 1300 W
Výstup pary: 24 g/min
Nádoba na vodu: 70 ml
Dĺžka káblu: 3 m
Hmotnosť: 0,95 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]67 € Čítať recenzie
#2Víťaz HAUS & GARTEN TEST
Tefal DT 8150 E0
Príkon: 1600 W
Výstup pary: 26 g/min
Nádoba na vodu: 190 ml
Dĺžka káblu: 3 m
Hmotnosť: 1,07 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]59 € Čítať recenzie
#3Tefal DT9100E0 Access Steam Care
Príkon: 1600 W
Výstup pary: 30 g/min
Nádoba na vodu: 200 ml
Dĺžka káblu: 3 m
Hmotnosť: 2,12 kg
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]100 € Čítať recenzie
#4Tefal QT1510E0 Ixeo+
Príkon: 2980 W
Výstup pary: 45 (90) g/min
Nádoba na vodu: 1000 ml
Dĺžka káblu: 3 m
Hmotnosť: - kg
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]259 € Čítať recenzie
#5Princess 332846
Príkon: 1500 W
Výstup pary: 25 g/min
Nádoba na vodu: 260 ml
Dĺžka káblu: 1,8 m
Hmotnosť: 1 kg
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]28 € Čítať recenzie
#6ETA Victoria 0270
Príkon: 1200 W
Výstup pary: 25 g/min
Nádoba na vodu: 250 ml
Dĺžka káblu: 3 m
Hmotnosť: 1,1 kg
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]25 € Čítať recenzie
Dúfame, že sme vám pomohli, alebo vás aspoň inšpirovali pri výbere nového naparovača odevov. Ak áno, budeme radi za vašu spätnú väzbu, skúsenosť, vašu recenziu, porovnanie alebo hodnotenie zakúpeného produktu. Môžete to urobiť v komentároch nižšie na tejto stránke. Možno práve váš názor pomôže ostatným s výberom najlepších naparovačov odevov z dostupnej ponuky na trhu.
5/5 - (4 votes)
0 Zdieľanie

0 Zdieľanie
Share
Tweet
Pin